1. Division

SportFootball
CountryCroatia
GenderMale
Year2018/2019
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Qualification)
36
29
5
2
74:20
92
  • W
  • 3 : 1(Dinamo Zagreb - Hajduk Split)
    26/05/2019 17:00
  • W
  • 2 : 3(Inter Zapresic - Dinamo Zagreb)
    18/05/2019 14:30
  • W
  • 3 : 1(Dinamo Zagreb - HNK Gorica)
    15/05/2019 16:00
  • D
  • 0 : 0(Rijeka - Dinamo Zagreb)
    11/05/2019 17:00
  • W
  • 3 : 0(Dinamo Zagreb - NK Lokomotiva)
    05/05/2019 17:00
  • L
  • 2 : 1(Osijek - Dinamo Zagreb)
    27/04/2019 17:00
2
Europa League (Qualification)
36
19
10
7
70:36
67
  • D
  • 1 : 1(Slaven - Rijeka)
    25/05/2019 18:00
  • W
  • 1 : 0(Rijeka - NK Lokomotiva)
    18/05/2019 17:00
  • L
  • 2 : 1(Osijek - Rijeka)
    15/05/2019 18:00
  • D
  • 0 : 0(Rijeka - Dinamo Zagreb)
    11/05/2019 17:00
  • W
  • 0 : 7(NK Istra 1961 - Rijeka)
    04/05/2019 17:00
  • W
  • 3 : 1(Rijeka - Rudes)
    28/04/2019 17:00
3
Europa League (Qualification)
36
18
8
10
61:36
62
  • W
  • 3 : 1(Osijek - Inter Zapresic)
    26/05/2019 17:00
  • L
  • 1 : 0(HNK Gorica - Osijek)
    19/05/2019 17:00
  • W
  • 2 : 1(Osijek - Rijeka)
    15/05/2019 18:00
  • W
  • 0 : 4(NK Lokomotiva - Osijek)
    11/05/2019 14:30
  • L
  • 1 : 0(Slaven - Osijek)
    05/05/2019 14:30
  • W
  • 2 : 1(Osijek - Dinamo Zagreb)
    27/04/2019 17:00
4
36
17
11
8
59:39
62
  • L
  • 3 : 1(Dinamo Zagreb - Hajduk Split)
    26/05/2019 17:00
  • W
  • 4 : 1(Hajduk Split - NK Istra 1961)
    19/05/2019 14:30
  • W
  • 1 : 4(Rudes - Hajduk Split)
    14/05/2019 17:00
  • W
  • 2 : 0(Hajduk Split - Slaven)
    10/05/2019 17:00
  • W
  • 3 : 2(Hajduk Split - Inter Zapresic)
    04/05/2019 14:30
  • L
  • 3 : 0(HNK Gorica - Hajduk Split)
    27/04/2019 14:30
5
36
17
8
11
57:46
59
  • W
  • 2 : 3(NK Lokomotiva - HNK Gorica)
    26/05/2019 17:00
  • W
  • 1 : 0(HNK Gorica - Osijek)
    19/05/2019 17:00
  • L
  • 3 : 1(Dinamo Zagreb - HNK Gorica)
    15/05/2019 16:00
  • W
  • 4 : 1(HNK Gorica - NK Istra 1961)
    10/05/2019 14:30
  • D
  • 1 : 1(Rudes - HNK Gorica)
    03/05/2019 16:00
  • W
  • 3 : 0(HNK Gorica - Hajduk Split)
    27/04/2019 14:30
6
36
13
10
13
51:43
49
  • L
  • 2 : 3(NK Lokomotiva - HNK Gorica)
    26/05/2019 17:00
  • L
  • 1 : 0(Rijeka - NK Lokomotiva)
    18/05/2019 17:00
  • D
  • 1 : 1(Slaven - NK Lokomotiva)
    15/05/2019 14:00
  • L
  • 0 : 4(NK Lokomotiva - Osijek)
    11/05/2019 14:30
  • L
  • 3 : 0(Dinamo Zagreb - NK Lokomotiva)
    05/05/2019 17:00
  • D
  • 1 : 1(NK Lokomotiva - NK Istra 1961)
    26/04/2019 16:00
7
36
7
16
13
41:53
37
  • D
  • 1 : 1(Slaven - Rijeka)
    25/05/2019 18:00
  • W
  • 0 : 1(Rudes - Slaven)
    20/05/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Slaven - NK Lokomotiva)
    15/05/2019 14:00
  • L
  • 2 : 0(Hajduk Split - Slaven)
    10/05/2019 17:00
  • W
  • 1 : 0(Slaven - Osijek)
    05/05/2019 14:30
  • W
  • 1 : 3(Inter Zapresic - Slaven)
    28/04/2019 14:30
8
36
9
4
23
40:84
31
  • L
  • 3 : 1(Osijek - Inter Zapresic)
    26/05/2019 17:00
  • L
  • 2 : 3(Inter Zapresic - Dinamo Zagreb)
    18/05/2019 14:30
  • W
  • 0 : 1(NK Istra 1961 - Inter Zapresic)
    14/05/2019 14:30
  • L
  • 0 : 3(Inter Zapresic - Rudes)
    09/05/2019 16:00
  • L
  • 3 : 2(Hajduk Split - Inter Zapresic)
    04/05/2019 14:30
  • L
  • 1 : 3(Inter Zapresic - Slaven)
    28/04/2019 14:30
9
Relegation Playoff
36
6
7
23
31:73
25
  • W
  • 2 : 0(NK Istra 1961 - Rudes)
    24/05/2019 16:00
  • L
  • 4 : 1(Hajduk Split - NK Istra 1961)
    19/05/2019 14:30
  • L
  • 0 : 1(NK Istra 1961 - Inter Zapresic)
    14/05/2019 14:30
  • L
  • 4 : 1(HNK Gorica - NK Istra 1961)
    10/05/2019 14:30
  • L
  • 0 : 7(NK Istra 1961 - Rijeka)
    04/05/2019 17:00
  • D
  • 1 : 1(NK Lokomotiva - NK Istra 1961)
    26/04/2019 16:00
10
Relegation (Championship)
36
3
5
28
26:80
14
  • L
  • 2 : 0(NK Istra 1961 - Rudes)
    24/05/2019 16:00
  • L
  • 0 : 1(Rudes - Slaven)
    20/05/2019 16:00
  • L
  • 1 : 4(Rudes - Hajduk Split)
    14/05/2019 17:00
  • W
  • 0 : 3(Inter Zapresic - Rudes)
    09/05/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Rudes - HNK Gorica)
    03/05/2019 16:00
  • L
  • 3 : 1(Rijeka - Rudes)
    28/04/2019 17:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Qualification)
18
16
2
0
44:12
50
  • W
  • 3 : 1(Dinamo Zagreb - Hajduk Split)
    26/05/2019 17:00
  • W
  • 3 : 1(Dinamo Zagreb - HNK Gorica)
    15/05/2019 16:00
  • W
  • 3 : 0(Dinamo Zagreb - NK Lokomotiva)
    05/05/2019 17:00
  • W
  • 1 : 0(Dinamo Zagreb - Inter Zapresic)
    30/03/2019 15:30
  • W
  • 3 : 1(Dinamo Zagreb - Rijeka)
    10/03/2019 16:30
  • W
  • 3 : 0(Dinamo Zagreb - Osijek)
    24/02/2019 16:30
2
Europa League (Qualification)
18
11
6
1
39:11
39
  • W
  • 1 : 0(Rijeka - NK Lokomotiva)
    18/05/2019 17:00
  • D
  • 0 : 0(Rijeka - Dinamo Zagreb)
    11/05/2019 17:00
  • W
  • 3 : 1(Rijeka - Rudes)
    28/04/2019 17:00
  • W
  • 7 : 0(Rijeka - Inter Zapresic)
    13/04/2019 17:00
  • W
  • 2 : 0(Rijeka - Slaven)
    02/04/2019 17:00
  • W
  • 3 : 1(Rijeka - Osijek)
    17/03/2019 16:30
3
Europa League (Qualification)
18
10
4
4
34:18
34
  • W
  • 3 : 1(Osijek - Inter Zapresic)
    26/05/2019 17:00
  • W
  • 2 : 1(Osijek - Rijeka)
    15/05/2019 18:00
  • W
  • 2 : 1(Osijek - Dinamo Zagreb)
    27/04/2019 17:00
  • W
  • 2 : 0(Osijek - Rudes)
    12/04/2019 16:00
  • D
  • 2 : 2(Osijek - HNK Gorica)
    29/03/2019 15:30
  • D
  • 1 : 1(Osijek - NK Lokomotiva)
    10/03/2019 14:00
4
18
9
6
3
31:15
33
  • W
  • 4 : 1(Hajduk Split - NK Istra 1961)
    19/05/2019 14:30
  • W
  • 2 : 0(Hajduk Split - Slaven)
    10/05/2019 17:00
  • W
  • 3 : 2(Hajduk Split - Inter Zapresic)
    04/05/2019 14:30
  • W
  • 4 : 0(Hajduk Split - Rijeka)
    20/04/2019 17:00
  • D
  • 0 : 0(Hajduk Split - Osijek)
    07/04/2019 17:00
  • L
  • 0 : 1(Hajduk Split - Dinamo Zagreb)
    03/04/2019 17:00
5
18
8
3
7
30:27
27
  • W
  • 1 : 0(HNK Gorica - Osijek)
    19/05/2019 17:00
  • W
  • 4 : 1(HNK Gorica - NK Istra 1961)
    10/05/2019 14:30
  • W
  • 3 : 0(HNK Gorica - Hajduk Split)
    27/04/2019 14:30
  • W
  • 4 : 3(HNK Gorica - Slaven)
    14/04/2019 14:30
  • W
  • 1 : 0(HNK Gorica - Rijeka)
    06/04/2019 17:00
  • L
  • 0 : 2(HNK Gorica - NK Lokomotiva)
    02/04/2019 14:30
6
18
7
6
5
25:19
27
  • L
  • 2 : 3(NK Lokomotiva - HNK Gorica)
    26/05/2019 17:00
  • L
  • 0 : 4(NK Lokomotiva - Osijek)
    11/05/2019 14:30
  • D
  • 1 : 1(NK Lokomotiva - NK Istra 1961)
    26/04/2019 16:00
  • L
  • 0 : 1(NK Lokomotiva - Hajduk Split)
    14/04/2019 17:00
  • L
  • 1 : 2(NK Lokomotiva - Rijeka)
    29/03/2019 18:00
  • W
  • 3 : 1(NK Lokomotiva - Slaven)
    16/03/2019 14:00
7
18
5
6
7
21:25
21
  • D
  • 1 : 1(Slaven - Rijeka)
    25/05/2019 18:00
  • D
  • 1 : 1(Slaven - NK Lokomotiva)
    15/05/2019 14:00
  • W
  • 1 : 0(Slaven - Osijek)
    05/05/2019 14:30
  • L
  • 0 : 1(Slaven - Dinamo Zagreb)
    19/04/2019 17:00
  • D
  • 3 : 3(Slaven - NK Istra 1961)
    08/04/2019 16:00
  • W
  • 2 : 1(Slaven - Rudes)
    28/03/2019 17:00
8
18
4
3
11
23:38
15
  • L
  • 2 : 3(Inter Zapresic - Dinamo Zagreb)
    18/05/2019 14:30
  • L
  • 0 : 3(Inter Zapresic - Rudes)
    09/05/2019 16:00
  • L
  • 1 : 3(Inter Zapresic - Slaven)
    28/04/2019 14:30
  • D
  • 2 : 2(Inter Zapresic - HNK Gorica)
    20/04/2019 14:30
  • W
  • 3 : 2(Inter Zapresic - NK Lokomotiva)
    06/04/2019 14:00
  • L
  • 1 : 3(Inter Zapresic - Osijek)
    03/04/2019 14:30
9
Relegation Playoff
18
3
4
11
12:36
13
  • W
  • 2 : 0(NK Istra 1961 - Rudes)
    24/05/2019 16:00
  • L
  • 0 : 1(NK Istra 1961 - Inter Zapresic)
    14/05/2019 14:30
  • L
  • 0 : 7(NK Istra 1961 - Rijeka)
    04/05/2019 17:00
  • W
  • 1 : 0(NK Istra 1961 - Osijek)
    19/04/2019 14:30
  • L
  • 0 : 4(NK Istra 1961 - Dinamo Zagreb)
    13/04/2019 14:30
  • L
  • 0 : 2(NK Istra 1961 - Hajduk Split)
    30/03/2019 18:00
10
Relegation (Championship)
18
2
2
14
12:38
8
  • L
  • 0 : 1(Rudes - Slaven)
    20/05/2019 16:00
  • L
  • 1 : 4(Rudes - Hajduk Split)
    14/05/2019 17:00
  • D
  • 1 : 1(Rudes - HNK Gorica)
    03/05/2019 16:00
  • L
  • 1 : 2(Rudes - NK Lokomotiva)
    20/04/2019 12:30
  • L
  • 0 : 2(Rudes - Dinamo Zagreb)
    07/04/2019 14:30
  • W
  • 1 : 0(Rudes - NK Istra 1961)
    04/04/2019 16:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Qualification)
18
13
3
2
30:8
42
  • W
  • 2 : 3(Inter Zapresic - Dinamo Zagreb)
    18/05/2019 14:30
  • D
  • 0 : 0(Rijeka - Dinamo Zagreb)
    11/05/2019 17:00
  • L
  • 2 : 1(Osijek - Dinamo Zagreb)
    27/04/2019 17:00
  • W
  • 0 : 1(Slaven - Dinamo Zagreb)
    19/04/2019 17:00
  • W
  • 0 : 4(NK Istra 1961 - Dinamo Zagreb)
    13/04/2019 14:30
  • W
  • 0 : 2(Rudes - Dinamo Zagreb)
    07/04/2019 14:30
2
Europa League (Qualification)
18
8
4
6
31:25
28
  • D
  • 1 : 1(Slaven - Rijeka)
    25/05/2019 18:00
  • L
  • 2 : 1(Osijek - Rijeka)
    15/05/2019 18:00
  • W
  • 0 : 7(NK Istra 1961 - Rijeka)
    04/05/2019 17:00
  • L
  • 4 : 0(Hajduk Split - Rijeka)
    20/04/2019 17:00
  • L
  • 1 : 0(HNK Gorica - Rijeka)
    06/04/2019 17:00
  • W
  • 1 : 2(NK Lokomotiva - Rijeka)
    29/03/2019 18:00
3
Europa League (Qualification)
18
8
4
6
27:18
28
  • L
  • 1 : 0(HNK Gorica - Osijek)
    19/05/2019 17:00
  • W
  • 0 : 4(NK Lokomotiva - Osijek)
    11/05/2019 14:30
  • L
  • 1 : 0(Slaven - Osijek)
    05/05/2019 14:30
  • L
  • 1 : 0(NK Istra 1961 - Osijek)
    19/04/2019 14:30
  • D
  • 0 : 0(Hajduk Split - Osijek)
    07/04/2019 17:00
  • W
  • 1 : 3(Inter Zapresic - Osijek)
    03/04/2019 14:30
4
18
8
5
5
28:24
29
  • L
  • 3 : 1(Dinamo Zagreb - Hajduk Split)
    26/05/2019 17:00
  • W
  • 1 : 4(Rudes - Hajduk Split)
    14/05/2019 17:00
  • L
  • 3 : 0(HNK Gorica - Hajduk Split)
    27/04/2019 14:30
  • W
  • 0 : 1(NK Lokomotiva - Hajduk Split)
    14/04/2019 17:00
  • W
  • 0 : 2(NK Istra 1961 - Hajduk Split)
    30/03/2019 18:00
  • W
  • 1 : 2(Slaven - Hajduk Split)
    09/03/2019 14:00
5
18
9
5
4
27:19
32
  • W
  • 2 : 3(NK Lokomotiva - HNK Gorica)
    26/05/2019 17:00
  • L
  • 3 : 1(Dinamo Zagreb - HNK Gorica)
    15/05/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Rudes - HNK Gorica)
    03/05/2019 16:00
  • D
  • 2 : 2(Inter Zapresic - HNK Gorica)
    20/04/2019 14:30
  • D
  • 2 : 2(Osijek - HNK Gorica)
    29/03/2019 15:30
  • W
  • 0 : 3(NK Istra 1961 - HNK Gorica)
    09/03/2019 16:30
6
18
6
4
8
26:24
22
  • L
  • 1 : 0(Rijeka - NK Lokomotiva)
    18/05/2019 17:00
  • D
  • 1 : 1(Slaven - NK Lokomotiva)
    15/05/2019 14:00
  • L
  • 3 : 0(Dinamo Zagreb - NK Lokomotiva)
    05/05/2019 17:00
  • W
  • 1 : 2(Rudes - NK Lokomotiva)
    20/04/2019 12:30
  • L
  • 3 : 2(Inter Zapresic - NK Lokomotiva)
    06/04/2019 14:00
  • W
  • 0 : 2(HNK Gorica - NK Lokomotiva)
    02/04/2019 14:30
7
18
2
10
6
20:28
16
  • W
  • 0 : 1(Rudes - Slaven)
    20/05/2019 16:00
  • L
  • 2 : 0(Hajduk Split - Slaven)
    10/05/2019 17:00
  • W
  • 1 : 3(Inter Zapresic - Slaven)
    28/04/2019 14:30
  • L
  • 4 : 3(HNK Gorica - Slaven)
    14/04/2019 14:30
  • L
  • 2 : 0(Rijeka - Slaven)
    02/04/2019 17:00
  • L
  • 3 : 1(NK Lokomotiva - Slaven)
    16/03/2019 14:00
8
18
5
1
12
17:46
16
  • L
  • 3 : 1(Osijek - Inter Zapresic)
    26/05/2019 17:00
  • W
  • 0 : 1(NK Istra 1961 - Inter Zapresic)
    14/05/2019 14:30
  • L
  • 3 : 2(Hajduk Split - Inter Zapresic)
    04/05/2019 14:30
  • L
  • 7 : 0(Rijeka - Inter Zapresic)
    13/04/2019 17:00
  • L
  • 1 : 0(Dinamo Zagreb - Inter Zapresic)
    30/03/2019 15:30
  • L
  • 2 : 0(Rudes - Inter Zapresic)
    08/03/2019 17:00
9
Relegation Playoff
18
3
3
12
19:37
12
  • L
  • 4 : 1(Hajduk Split - NK Istra 1961)
    19/05/2019 14:30
  • L
  • 4 : 1(HNK Gorica - NK Istra 1961)
    10/05/2019 14:30
  • D
  • 1 : 1(NK Lokomotiva - NK Istra 1961)
    26/04/2019 16:00
  • D
  • 3 : 3(Slaven - NK Istra 1961)
    08/04/2019 16:00
  • L
  • 1 : 0(Rudes - NK Istra 1961)
    04/04/2019 16:00
  • L
  • 3 : 1(Inter Zapresic - NK Istra 1961)
    15/03/2019 17:00
10
Relegation (Championship)
18
1
3
14
14:42
6
  • L
  • 2 : 0(NK Istra 1961 - Rudes)
    24/05/2019 16:00
  • W
  • 0 : 3(Inter Zapresic - Rudes)
    09/05/2019 16:00
  • L
  • 3 : 1(Rijeka - Rudes)
    28/04/2019 17:00
  • L
  • 2 : 0(Osijek - Rudes)
    12/04/2019 16:00
  • L
  • 2 : 1(Slaven - Rudes)
    28/03/2019 17:00
  • L
  • 3 : 0(Hajduk Split - Rudes)
    16/03/2019 16:30