1. Divisjon

SportFootball
CountryNorway
GenderMale
Year2019
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Promotion)
30
25
4
1
67:25
79
  • W
  • 3 : 1(Aalesund - Sandefjord)
    09/11/2019 14:30
  • W
  • 0 : 1(Nest Sotra - Aalesund)
    02/11/2019 15:00
  • W
  • 2 : 1(Aalesund - Start)
    26/10/2019 16:30
  • W
  • 0 : 1(Tromsdalen - Aalesund)
    20/10/2019 16:00
  • W
  • 3 : 1(Aalesund - Raufoss)
    06/10/2019 16:00
  • D
  • 2 : 2(Ull/Kisa - Aalesund)
    29/09/2019 16:00
2
Champions League (Promotion)
30
19
8
3
53:30
65
  • L
  • 3 : 1(Aalesund - Sandefjord)
    09/11/2019 14:30
  • W
  • 1 : 0(Sandefjord - Jerv)
    02/11/2019 15:00
  • W
  • 0 : 2(Ull/Kisa - Sandefjord)
    27/10/2019 14:00
  • W
  • 3 : 0(Sandefjord - Notodden)
    20/10/2019 16:00
  • W
  • 2 : 3(Kongsvinger - Sandefjord)
    06/10/2019 16:00
  • W
  • 2 : 0(Sandefjord - Hamarkameratene)
    29/09/2019 13:00
3
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
30
19
5
6
54:31
62
  • W
  • 0 : 2(Notodden - Start)
    09/11/2019 14:30
  • W
  • 2 : 1(Start - Ull/Kisa)
    02/11/2019 15:00
  • L
  • 2 : 1(Aalesund - Start)
    26/10/2019 16:30
  • D
  • 0 : 0(Start - KFUM)
    20/10/2019 16:00
  • W
  • 1 : 7(Jerv - Start)
    05/10/2019 13:30
  • W
  • 3 : 2(Start - Sandnes)
    28/09/2019 13:30
4
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
30
13
9
8
58:42
48
  • W
  • 1 : 0(KFUM - Sogndal)
    09/11/2019 14:30
  • W
  • 0 : 3(Stroemmen - KFUM)
    02/11/2019 15:00
  • L
  • 0 : 1(KFUM - Kongsvinger)
    27/10/2019 13:00
  • D
  • 0 : 0(Start - KFUM)
    20/10/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(KFUM - Tromsdalen)
    06/10/2019 13:00
  • L
  • 1 : 0(Raufoss - KFUM)
    29/09/2019 16:00
5
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
30
14
4
12
38:36
46
  • W
  • 0 : 2(Jerv - Kongsvinger)
    09/11/2019 14:30
  • L
  • 1 : 2(Kongsvinger - Sandnes)
    02/11/2019 15:00
  • W
  • 0 : 1(KFUM - Kongsvinger)
    27/10/2019 13:00
  • W
  • 2 : 1(Kongsvinger - Hamarkameratene)
    19/10/2019 13:30
  • L
  • 2 : 3(Kongsvinger - Sandefjord)
    06/10/2019 16:00
  • W
  • 1 : 3(Tromsdalen - Kongsvinger)
    29/09/2019 13:00
6
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
30
13
6
11
51:39
45
  • L
  • 1 : 0(KFUM - Sogndal)
    09/11/2019 14:30
  • W
  • 3 : 0(Sogndal - Hamarkameratene)
    02/11/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(Raufoss - Sogndal)
    27/10/2019 17:00
  • W
  • 4 : 0(Sogndal - Jerv)
    20/10/2019 16:00
  • W
  • 0 : 1(Sandnes - Sogndal)
    06/10/2019 16:00
  • L
  • 0 : 1(Sogndal - Nest Sotra)
    29/09/2019 16:00
7
30
14
6
10
43:31
44
  • L
  • 3 : 2(Hamarkameratene - Nest Sotra)
    09/11/2019 14:30
  • L
  • 0 : 1(Nest Sotra - Aalesund)
    02/11/2019 15:00
  • W
  • 0 : 1(Jerv - Nest Sotra)
    27/10/2019 13:00
  • W
  • 3 : 0(Nest Sotra - Sandnes)
    20/10/2019 13:00
  • W
  • 0 : 2(Stroemmen - Nest Sotra)
    06/10/2019 13:00
  • W
  • 0 : 1(Sogndal - Nest Sotra)
    29/09/2019 16:00
8
30
11
6
13
47:47
39
  • W
  • 2 : 0(Ull/Kisa - Tromsdalen)
    09/11/2019 14:30
  • L
  • 2 : 1(Start - Ull/Kisa)
    02/11/2019 15:00
  • L
  • 0 : 2(Ull/Kisa - Sandefjord)
    27/10/2019 14:00
  • W
  • 1 : 2(Skeid - Ull/Kisa)
    20/10/2019 16:00
  • D
  • 0 : 0(Notodden - Ull/Kisa)
    06/10/2019 16:00
  • D
  • 2 : 2(Ull/Kisa - Aalesund)
    29/09/2019 16:00
9
30
11
5
14
46:49
38
  • L
  • 0 : 3(Sandnes - Stroemmen)
    09/11/2019 15:30
  • W
  • 1 : 2(Kongsvinger - Sandnes)
    02/11/2019 15:00
  • W
  • 3 : 2(Sandnes - Skeid)
    27/10/2019 17:00
  • L
  • 3 : 0(Nest Sotra - Sandnes)
    20/10/2019 13:00
  • L
  • 0 : 1(Sandnes - Sogndal)
    06/10/2019 16:00
  • L
  • 3 : 2(Start - Sandnes)
    28/09/2019 13:30
10
30
11
5
14
43:47
38
  • W
  • 3 : 2(Hamarkameratene - Nest Sotra)
    09/11/2019 14:30
  • L
  • 3 : 0(Sogndal - Hamarkameratene)
    02/11/2019 15:00
  • L
  • 1 : 2(Hamarkameratene - Stroemmen)
    27/10/2019 17:00
  • L
  • 2 : 1(Kongsvinger - Hamarkameratene)
    19/10/2019 13:30
  • W
  • 2 : 1(Hamarkameratene - Skeid)
    06/10/2019 13:00
  • L
  • 2 : 0(Sandefjord - Hamarkameratene)
    29/09/2019 13:00
11
30
12
2
16
47:59
38
  • L
  • 4 : 5(Raufoss - Skeid)
    09/11/2019 14:30
  • L
  • 3 : 0(Tromsdalen - Raufoss)
    02/11/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(Raufoss - Sogndal)
    27/10/2019 17:00
  • L
  • 2 : 1(Stroemmen - Raufoss)
    20/10/2019 13:00
  • L
  • 3 : 1(Aalesund - Raufoss)
    06/10/2019 16:00
  • W
  • 1 : 0(Raufoss - KFUM)
    29/09/2019 16:00
12
30
8
9
13
34:54
33
  • L
  • 0 : 2(Jerv - Kongsvinger)
    09/11/2019 14:30
  • L
  • 1 : 0(Sandefjord - Jerv)
    02/11/2019 15:00
  • L
  • 0 : 1(Jerv - Nest Sotra)
    27/10/2019 13:00
  • L
  • 4 : 0(Sogndal - Jerv)
    20/10/2019 16:00
  • L
  • 1 : 7(Jerv - Start)
    05/10/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(Notodden - Jerv)
    29/09/2019 16:00
13
30
7
10
13
32:46
30
  • W
  • 0 : 3(Sandnes - Stroemmen)
    09/11/2019 15:30
  • L
  • 0 : 3(Stroemmen - KFUM)
    02/11/2019 15:00
  • W
  • 1 : 2(Hamarkameratene - Stroemmen)
    27/10/2019 17:00
  • W
  • 2 : 1(Stroemmen - Raufoss)
    20/10/2019 13:00
  • L
  • 0 : 2(Stroemmen - Nest Sotra)
    06/10/2019 13:00
  • D
  • 1 : 1(Skeid - Stroemmen)
    30/09/2019 17:00
14
Relegation Playoff
30
6
7
17
35:53
25
  • L
  • 0 : 2(Notodden - Start)
    09/11/2019 14:30
  • D
  • 2 : 2(Skeid - Notodden)
    02/11/2019 15:00
  • D
  • 3 : 3(Notodden - Tromsdalen)
    27/10/2019 13:00
  • L
  • 3 : 0(Sandefjord - Notodden)
    20/10/2019 16:00
  • D
  • 0 : 0(Notodden - Ull/Kisa)
    06/10/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Notodden - Jerv)
    29/09/2019 16:00
15
Relegation (Championship)
30
4
10
16
38:54
22
  • W
  • 4 : 5(Raufoss - Skeid)
    09/11/2019 14:30
  • D
  • 2 : 2(Skeid - Notodden)
    02/11/2019 15:00
  • L
  • 3 : 2(Sandnes - Skeid)
    27/10/2019 17:00
  • L
  • 1 : 2(Skeid - Ull/Kisa)
    20/10/2019 16:00
  • L
  • 2 : 1(Hamarkameratene - Skeid)
    06/10/2019 13:00
  • D
  • 1 : 1(Skeid - Stroemmen)
    30/09/2019 17:00
16
Relegation (Championship)
30
3
4
23
36:79
13
  • L
  • 2 : 0(Ull/Kisa - Tromsdalen)
    09/11/2019 14:30
  • W
  • 3 : 0(Tromsdalen - Raufoss)
    02/11/2019 15:00
  • D
  • 3 : 3(Notodden - Tromsdalen)
    27/10/2019 13:00
  • L
  • 0 : 1(Tromsdalen - Aalesund)
    20/10/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(KFUM - Tromsdalen)
    06/10/2019 13:00
  • L
  • 1 : 3(Tromsdalen - Kongsvinger)
    29/09/2019 13:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Promotion)
15
15
0
0
44:12
45
  • W
  • 3 : 1(Aalesund - Sandefjord)
    09/11/2019 14:30
  • W
  • 2 : 1(Aalesund - Start)
    26/10/2019 16:30
  • W
  • 3 : 1(Aalesund - Raufoss)
    06/10/2019 16:00
  • W
  • 3 : 1(Aalesund - Notodden)
    22/09/2019 16:00
  • W
  • 2 : 1(Aalesund - KFUM)
    18/09/2019 16:00
  • W
  • 4 : 0(Aalesund - Jerv)
    01/09/2019 16:00
2
Champions League (Promotion)
15
12
2
1
22:8
38
  • W
  • 1 : 0(Sandefjord - Jerv)
    02/11/2019 15:00
  • W
  • 3 : 0(Sandefjord - Notodden)
    20/10/2019 16:00
  • W
  • 2 : 0(Sandefjord - Hamarkameratene)
    29/09/2019 13:00
  • W
  • 2 : 0(Sandefjord - Stroemmen)
    18/09/2019 16:00
  • W
  • 3 : 1(Sandefjord - Sandnes)
    01/09/2019 13:00
  • W
  • 1 : 0(Sandefjord - Raufoss)
    21/08/2019 16:00
3
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
15
11
2
2
30:14
35
  • W
  • 2 : 1(Start - Ull/Kisa)
    02/11/2019 15:00
  • D
  • 0 : 0(Start - KFUM)
    20/10/2019 16:00
  • W
  • 3 : 2(Start - Sandnes)
    28/09/2019 13:30
  • W
  • 2 : 0(Start - Nest Sotra)
    18/09/2019 16:00
  • W
  • 1 : 0(Start - Sogndal)
    31/08/2019 13:30
  • W
  • 2 : 0(Start - Tromsdalen)
    18/08/2019 16:00
4
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
15
10
2
3
34:16
32
  • W
  • 1 : 0(KFUM - Sogndal)
    09/11/2019 14:30
  • L
  • 0 : 1(KFUM - Kongsvinger)
    27/10/2019 13:00
  • D
  • 1 : 1(KFUM - Tromsdalen)
    06/10/2019 13:00
  • D
  • 3 : 3(KFUM - Sandefjord)
    22/09/2019 13:00
  • W
  • 2 : 1(KFUM - Skeid)
    15/09/2019 13:00
  • W
  • 5 : 1(KFUM - Ull/Kisa)
    25/08/2019 16:00
5
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
15
8
3
4
24:18
27
  • L
  • 1 : 2(Kongsvinger - Sandnes)
    02/11/2019 15:00
  • W
  • 2 : 1(Kongsvinger - Hamarkameratene)
    19/10/2019 13:30
  • L
  • 2 : 3(Kongsvinger - Sandefjord)
    06/10/2019 16:00
  • L
  • 1 : 2(Kongsvinger - Ull/Kisa)
    21/09/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(Kongsvinger - Aalesund)
    14/09/2019 13:30
  • W
  • 3 : 2(Kongsvinger - Stroemmen)
    21/08/2019 16:00
6
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
15
9
2
4
38:20
29
  • W
  • 3 : 0(Sogndal - Hamarkameratene)
    02/11/2019 15:00
  • W
  • 4 : 0(Sogndal - Jerv)
    20/10/2019 16:00
  • L
  • 0 : 1(Sogndal - Nest Sotra)
    29/09/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Sogndal - Sandefjord)
    15/09/2019 16:00
  • W
  • 2 : 1(Sogndal - Kongsvinger)
    25/08/2019 16:00
  • L
  • 2 : 3(Sogndal - Aalesund)
    17/08/2019 13:30
7
15
9
3
3
26:11
30
  • L
  • 0 : 1(Nest Sotra - Aalesund)
    02/11/2019 15:00
  • W
  • 3 : 0(Nest Sotra - Sandnes)
    20/10/2019 13:00
  • W
  • 2 : 1(Nest Sotra - Skeid)
    22/09/2019 13:00
  • W
  • 2 : 0(Nest Sotra - Tromsdalen)
    15/09/2019 13:00
  • D
  • 1 : 1(Nest Sotra - Sandefjord)
    25/08/2019 16:00
  • W
  • 3 : 0(Nest Sotra - Kongsvinger)
    18/08/2019 16:00
8
15
8
4
3
28:18
28
  • W
  • 2 : 0(Ull/Kisa - Tromsdalen)
    09/11/2019 14:30
  • L
  • 0 : 2(Ull/Kisa - Sandefjord)
    27/10/2019 14:00
  • D
  • 2 : 2(Ull/Kisa - Aalesund)
    29/09/2019 16:00
  • W
  • 1 : 0(Ull/Kisa - Jerv)
    18/09/2019 16:00
  • D
  • 2 : 2(Ull/Kisa - Stroemmen)
    01/09/2019 16:00
  • W
  • 2 : 1(Ull/Kisa - Sandnes)
    21/08/2019 16:00
9
15
6
1
8
22:25
19
  • L
  • 0 : 3(Sandnes - Stroemmen)
    09/11/2019 15:30
  • W
  • 3 : 2(Sandnes - Skeid)
    27/10/2019 17:00
  • L
  • 0 : 1(Sandnes - Sogndal)
    06/10/2019 16:00
  • W
  • 3 : 1(Sandnes - Raufoss)
    22/09/2019 16:00
  • W
  • 1 : 0(Sandnes - Notodden)
    15/09/2019 16:00
  • L
  • 1 : 2(Sandnes - Aalesund)
    24/08/2019 13:30
10
15
7
3
5
28:21
24
  • W
  • 3 : 2(Hamarkameratene - Nest Sotra)
    09/11/2019 14:30
  • L
  • 1 : 2(Hamarkameratene - Stroemmen)
    27/10/2019 17:00
  • W
  • 2 : 1(Hamarkameratene - Skeid)
    06/10/2019 13:00
  • W
  • 4 : 0(Hamarkameratene - Start)
    22/09/2019 13:00
  • W
  • 2 : 0(Hamarkameratene - Ull/Kisa)
    15/09/2019 16:00
  • L
  • 1 : 2(Hamarkameratene - Notodden)
    25/08/2019 13:00
11
15
7
2
6
30:31
23
  • L
  • 4 : 5(Raufoss - Skeid)
    09/11/2019 14:30
  • D
  • 1 : 1(Raufoss - Sogndal)
    27/10/2019 17:00
  • W
  • 1 : 0(Raufoss - KFUM)
    29/09/2019 16:00
  • L
  • 1 : 2(Raufoss - Hamarkameratene)
    18/09/2019 17:00
  • W
  • 2 : 1(Raufoss - Nest Sotra)
    01/09/2019 16:00
  • L
  • 1 : 2(Raufoss - Start)
    25/08/2019 16:00
12
15
6
5
4
18:18
23
  • L
  • 0 : 2(Jerv - Kongsvinger)
    09/11/2019 14:30
  • L
  • 0 : 1(Jerv - Nest Sotra)
    27/10/2019 13:00
  • L
  • 1 : 7(Jerv - Start)
    05/10/2019 13:30
  • W
  • 1 : 0(Jerv - Tromsdalen)
    22/09/2019 13:00
  • W
  • 1 : 0(Jerv - Raufoss)
    15/09/2019 13:00
  • W
  • 5 : 1(Jerv - Skeid)
    25/08/2019 16:00
13
15
4
6
5
15:19
18
  • L
  • 0 : 3(Stroemmen - KFUM)
    02/11/2019 15:00
  • W
  • 2 : 1(Stroemmen - Raufoss)
    20/10/2019 13:00
  • L
  • 0 : 2(Stroemmen - Nest Sotra)
    06/10/2019 13:00
  • W
  • 2 : 0(Stroemmen - Sogndal)
    22/09/2019 13:00
  • D
  • 0 : 0(Stroemmen - Start)
    15/09/2019 13:00
  • L
  • 0 : 4(Stroemmen - Tromsdalen)
    25/08/2019 16:00
14
Relegation Playoff
15
2
5
8
15:24
11
  • L
  • 0 : 2(Notodden - Start)
    09/11/2019 14:30
  • D
  • 3 : 3(Notodden - Tromsdalen)
    27/10/2019 13:00
  • D
  • 0 : 0(Notodden - Ull/Kisa)
    06/10/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Notodden - Jerv)
    29/09/2019 16:00
  • W
  • 2 : 0(Notodden - Kongsvinger)
    18/09/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Notodden - KFUM)
    01/09/2019 16:00
15
Relegation (Championship)
15
2
8
5
17:19
14
  • D
  • 2 : 2(Skeid - Notodden)
    02/11/2019 15:00
  • L
  • 1 : 2(Skeid - Ull/Kisa)
    20/10/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Skeid - Stroemmen)
    30/09/2019 17:00
  • D
  • 2 : 2(Skeid - Sogndal)
    18/09/2019 16:00
  • L
  • 0 : 2(Skeid - Kongsvinger)
    31/08/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(Skeid - Start)
    22/08/2019 17:00
16
Relegation (Championship)
15
2
2
11
17:40
8
  • W
  • 3 : 0(Tromsdalen - Raufoss)
    02/11/2019 15:00
  • L
  • 0 : 1(Tromsdalen - Aalesund)
    20/10/2019 16:00
  • L
  • 1 : 3(Tromsdalen - Kongsvinger)
    29/09/2019 13:00
  • L
  • 1 : 4(Tromsdalen - Sandnes)
    18/09/2019 13:00
  • L
  • 2 : 5(Tromsdalen - Hamarkameratene)
    01/09/2019 15:00
  • L
  • 0 : 1(Tromsdalen - Sogndal)
    21/08/2019 16:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Promotion)
15
10
4
1
23:13
34
  • W
  • 0 : 1(Nest Sotra - Aalesund)
    02/11/2019 15:00
  • W
  • 0 : 1(Tromsdalen - Aalesund)
    20/10/2019 16:00
  • D
  • 2 : 2(Ull/Kisa - Aalesund)
    29/09/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Kongsvinger - Aalesund)
    14/09/2019 13:30
  • W
  • 1 : 2(Sandnes - Aalesund)
    24/08/2019 13:30
  • W
  • 2 : 3(Sogndal - Aalesund)
    17/08/2019 13:30
2
Champions League (Promotion)
15
7
6
2
31:22
27
  • L
  • 3 : 1(Aalesund - Sandefjord)
    09/11/2019 14:30
  • W
  • 0 : 2(Ull/Kisa - Sandefjord)
    27/10/2019 14:00
  • W
  • 2 : 3(Kongsvinger - Sandefjord)
    06/10/2019 16:00
  • D
  • 3 : 3(KFUM - Sandefjord)
    22/09/2019 13:00
  • D
  • 1 : 1(Sogndal - Sandefjord)
    15/09/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Nest Sotra - Sandefjord)
    25/08/2019 16:00
3
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
15
8
3
4
24:17
27
  • W
  • 0 : 2(Notodden - Start)
    09/11/2019 14:30
  • L
  • 2 : 1(Aalesund - Start)
    26/10/2019 16:30
  • W
  • 1 : 7(Jerv - Start)
    05/10/2019 13:30
  • L
  • 4 : 0(Hamarkameratene - Start)
    22/09/2019 13:00
  • D
  • 0 : 0(Stroemmen - Start)
    15/09/2019 13:00
  • W
  • 1 : 2(Raufoss - Start)
    25/08/2019 16:00
4
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
15
3
7
5
24:26
16
  • W
  • 0 : 3(Stroemmen - KFUM)
    02/11/2019 15:00
  • D
  • 0 : 0(Start - KFUM)
    20/10/2019 16:00
  • L
  • 1 : 0(Raufoss - KFUM)
    29/09/2019 16:00
  • L
  • 2 : 1(Aalesund - KFUM)
    18/09/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Notodden - KFUM)
    01/09/2019 16:00
  • D
  • 2 : 2(Jerv - KFUM)
    21/08/2019 16:00
5
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
15
6
1
8
14:18
19
  • W
  • 0 : 2(Jerv - Kongsvinger)
    09/11/2019 14:30
  • W
  • 0 : 1(KFUM - Kongsvinger)
    27/10/2019 13:00
  • W
  • 1 : 3(Tromsdalen - Kongsvinger)
    29/09/2019 13:00
  • L
  • 2 : 0(Notodden - Kongsvinger)
    18/09/2019 16:00
  • W
  • 0 : 2(Skeid - Kongsvinger)
    31/08/2019 13:30
  • L
  • 2 : 1(Sogndal - Kongsvinger)
    25/08/2019 16:00
6
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
15
4
4
7
13:19
16
  • L
  • 1 : 0(KFUM - Sogndal)
    09/11/2019 14:30
  • D
  • 1 : 1(Raufoss - Sogndal)
    27/10/2019 17:00
  • W
  • 0 : 1(Sandnes - Sogndal)
    06/10/2019 16:00
  • L
  • 2 : 0(Stroemmen - Sogndal)
    22/09/2019 13:00
  • D
  • 2 : 2(Skeid - Sogndal)
    18/09/2019 16:00
  • L
  • 1 : 0(Start - Sogndal)
    31/08/2019 13:30
7
15
5
3
7
17:20
18
  • L
  • 3 : 2(Hamarkameratene - Nest Sotra)
    09/11/2019 14:30
  • W
  • 0 : 1(Jerv - Nest Sotra)
    27/10/2019 13:00
  • W
  • 0 : 2(Stroemmen - Nest Sotra)
    06/10/2019 13:00
  • W
  • 0 : 1(Sogndal - Nest Sotra)
    29/09/2019 16:00
  • L
  • 2 : 0(Start - Nest Sotra)
    18/09/2019 16:00
  • L
  • 2 : 1(Raufoss - Nest Sotra)
    01/09/2019 16:00
8
15
3
2
10
19:29
11
  • L
  • 2 : 1(Start - Ull/Kisa)
    02/11/2019 15:00
  • W
  • 1 : 2(Skeid - Ull/Kisa)
    20/10/2019 16:00
  • D
  • 0 : 0(Notodden - Ull/Kisa)
    06/10/2019 16:00
  • W
  • 1 : 2(Kongsvinger - Ull/Kisa)
    21/09/2019 13:30
  • L
  • 2 : 0(Hamarkameratene - Ull/Kisa)
    15/09/2019 16:00
  • L
  • 5 : 1(KFUM - Ull/Kisa)
    25/08/2019 16:00
9
15
5
4
6
24:24
19
  • W
  • 1 : 2(Kongsvinger - Sandnes)
    02/11/2019 15:00
  • L
  • 3 : 0(Nest Sotra - Sandnes)
    20/10/2019 13:00
  • L
  • 3 : 2(Start - Sandnes)
    28/09/2019 13:30
  • W
  • 1 : 4(Tromsdalen - Sandnes)
    18/09/2019 13:00
  • L
  • 3 : 1(Sandefjord - Sandnes)
    01/09/2019 13:00
  • L
  • 2 : 1(Ull/Kisa - Sandnes)
    21/08/2019 16:00
10
15
4
2
9
15:26
14
  • L
  • 3 : 0(Sogndal - Hamarkameratene)
    02/11/2019 15:00
  • L
  • 2 : 1(Kongsvinger - Hamarkameratene)
    19/10/2019 13:30
  • L
  • 2 : 0(Sandefjord - Hamarkameratene)
    29/09/2019 13:00
  • W
  • 1 : 2(Raufoss - Hamarkameratene)
    18/09/2019 17:00
  • W
  • 2 : 5(Tromsdalen - Hamarkameratene)
    01/09/2019 15:00
  • L
  • 5 : 2(Aalesund - Hamarkameratene)
    28/08/2019 16:00
11
15
5
0
10
17:28
15
  • L
  • 3 : 0(Tromsdalen - Raufoss)
    02/11/2019 15:00
  • L
  • 2 : 1(Stroemmen - Raufoss)
    20/10/2019 13:00
  • L
  • 3 : 1(Aalesund - Raufoss)
    06/10/2019 16:00
  • L
  • 3 : 1(Sandnes - Raufoss)
    22/09/2019 16:00
  • L
  • 1 : 0(Jerv - Raufoss)
    15/09/2019 13:00
  • L
  • 1 : 0(Sandefjord - Raufoss)
    21/08/2019 16:00
12
15
2
4
9
16:36
10
  • L
  • 1 : 0(Sandefjord - Jerv)
    02/11/2019 15:00
  • L
  • 4 : 0(Sogndal - Jerv)
    20/10/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Notodden - Jerv)
    29/09/2019 16:00
  • L
  • 1 : 0(Ull/Kisa - Jerv)
    18/09/2019 16:00
  • L
  • 4 : 0(Aalesund - Jerv)
    01/09/2019 16:00
  • W
  • 2 : 3(Sandnes - Jerv)
    18/08/2019 16:00
13
15
3
4
8
17:27
13
  • W
  • 0 : 3(Sandnes - Stroemmen)
    09/11/2019 15:30
  • W
  • 1 : 2(Hamarkameratene - Stroemmen)
    27/10/2019 17:00
  • D
  • 1 : 1(Skeid - Stroemmen)
    30/09/2019 17:00
  • L
  • 2 : 0(Sandefjord - Stroemmen)
    18/09/2019 16:00
  • D
  • 2 : 2(Ull/Kisa - Stroemmen)
    01/09/2019 16:00
  • L
  • 3 : 2(Kongsvinger - Stroemmen)
    21/08/2019 16:00
14
Relegation Playoff
15
4
2
9
20:29
14
  • D
  • 2 : 2(Skeid - Notodden)
    02/11/2019 15:00
  • L
  • 3 : 0(Sandefjord - Notodden)
    20/10/2019 16:00
  • L
  • 3 : 1(Aalesund - Notodden)
    22/09/2019 16:00
  • L
  • 1 : 0(Sandnes - Notodden)
    15/09/2019 16:00
  • W
  • 1 : 2(Hamarkameratene - Notodden)
    25/08/2019 13:00
  • D
  • 1 : 1(Stroemmen - Notodden)
    18/08/2019 16:00
15
Relegation (Championship)
15
2
2
11
21:35
8
  • W
  • 4 : 5(Raufoss - Skeid)
    09/11/2019 14:30
  • L
  • 3 : 2(Sandnes - Skeid)
    27/10/2019 17:00
  • L
  • 2 : 1(Hamarkameratene - Skeid)
    06/10/2019 13:00
  • L
  • 2 : 1(Nest Sotra - Skeid)
    22/09/2019 13:00
  • L
  • 2 : 1(KFUM - Skeid)
    15/09/2019 13:00
  • L
  • 5 : 1(Jerv - Skeid)
    25/08/2019 16:00
16
Relegation (Championship)
15
1
2
12
19:39
5
  • L
  • 2 : 0(Ull/Kisa - Tromsdalen)
    09/11/2019 14:30
  • D
  • 3 : 3(Notodden - Tromsdalen)
    27/10/2019 13:00
  • D
  • 1 : 1(KFUM - Tromsdalen)
    06/10/2019 13:00
  • L
  • 1 : 0(Jerv - Tromsdalen)
    22/09/2019 13:00
  • L
  • 2 : 0(Nest Sotra - Tromsdalen)
    15/09/2019 13:00
  • W
  • 0 : 4(Stroemmen - Tromsdalen)
    25/08/2019 16:00