1. Division

SportFootball
CountryPoland
GenderMale
Year2020/2021
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Promotion)
14
11
2
1
23:6
35
  • ?
  • Termalica Nieciecza - LKS Lodz
    05/12/2020 11:40
  • D
  • 0 : 0(Termalica Nieciecza - GKS Tychy 71)
    28/11/2020 11:40
  • D
  • 0 : 0(Puszcza Niepolomice - Termalica Nieciecza)
    25/11/2020 11:30
  • W
  • 2 : 0(Termalica Nieciecza - Widzew Lodz)
    20/11/2020 16:40
  • W
  • 2 : 3(Miedz Legnica - Termalica Nieciecza)
    15/11/2020 11:40
  • W
  • 2 : 1(Termalica Nieciecza - Gornik Leczna)
    07/11/2020 11:40
2
Champions League (Promotion)
15
10
2
3
36:15
32
  • ?
  • Termalica Nieciecza - LKS Lodz
    05/12/2020 11:40
  • L
  • 3 : 4(LKS Lodz - Miedz Legnica)
    01/12/2020 19:30
  • L
  • 2 : 0(Gornik Leczna - LKS Lodz)
    27/11/2020 16:40
  • D
  • 4 : 4(LKS Lodz - Puszcza Niepolomice)
    22/11/2020 11:40
  • L
  • 1 : 0(Radomiak Radom - LKS Lodz)
    18/11/2020 17:00
  • W
  • 0 : 3(GKS Jastrzebie - LKS Lodz)
    14/11/2020 11:30
3
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
15
8
4
3
21:10
28
  • ?
  • Gornik Leczna - Zaglebie Sosnowiec
    06/12/2020 15:00
  • L
  • 2 : 1(Stomil Olsztyn - Gornik Leczna)
    01/12/2020 12:00
  • W
  • 2 : 0(Gornik Leczna - LKS Lodz)
    27/11/2020 16:40
  • D
  • 1 : 1(Odra Opole - Gornik Leczna)
    22/11/2020 11:40
  • L
  • 1 : 0(Puszcza Niepolomice - Gornik Leczna)
    18/11/2020 13:00
  • D
  • 1 : 1(Gornik Leczna - GKS Tychy 71)
    15/11/2020 15:00
4
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
14
7
4
3
20:13
25
  • ?
  • Radomiak Radom - Arka Gdynia
    06/12/2020 11:40
  • W
  • 2 : 0(Radomiak Radom - GKS Belchatow)
    28/11/2020 18:10
  • D
  • 1 : 1(Sandecja Nowy Sacz - Radomiak Radom)
    22/11/2020 11:40
  • W
  • 1 : 0(Radomiak Radom - LKS Lodz)
    18/11/2020 17:00
  • D
  • 0 : 0(Radomiak Radom - Zaglebie Sosnowiec)
    14/11/2020 12:00
  • W
  • 0 : 1(Stomil Olsztyn - Radomiak Radom)
    06/11/2020 16:40
5
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
14
7
3
4
24:13
24
  • ?
  • Arka Gdynia - Korona Kielce
    02/12/2020 19:30
  • L
  • 2 : 1(Widzew Lodz - Arka Gdynia)
    29/11/2020 11:40
  • W
  • 1 : 2(Resovia - Arka Gdynia)
    21/11/2020 11:00
  • W
  • 2 : 0(Arka Gdynia - Zaglebie Sosnowiec)
    18/11/2020 15:00
  • L
  • 1 : 2(Arka Gdynia - GKS Belchatow)
    13/11/2020 15:00
  • W
  • 1 : 5(Sandecja Nowy Sacz - Arka Gdynia)
    08/11/2020 15:00
6
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
14
7
3
4
15:16
24
  • ?
  • GKS Tychy 71 - Odra Opole
    06/12/2020 16:00
  • L
  • 4 : 2(Miedz Legnica - Odra Opole)
    27/11/2020 16:40
  • D
  • 1 : 1(Odra Opole - Gornik Leczna)
    22/11/2020 11:40
  • W
  • 2 : 3(Chrobry Glogow - Odra Opole)
    18/11/2020 14:00
  • L
  • 1 : 0(Puszcza Niepolomice - Odra Opole)
    14/11/2020 11:30
  • L
  • 0 : 2(Odra Opole - GKS Jastrzebie)
    07/11/2020 11:40
7
15
6
5
4
27:21
23
  • ?
  • Miedz Legnica - Stomil Olsztyn
    04/12/2020 16:40
  • W
  • 3 : 4(LKS Lodz - Miedz Legnica)
    01/12/2020 19:30
  • W
  • 4 : 2(Miedz Legnica - Odra Opole)
    27/11/2020 16:40
  • W
  • 0 : 2(GKS Tychy 71 - Miedz Legnica)
    21/11/2020 16:00
  • L
  • 2 : 3(Miedz Legnica - Termalica Nieciecza)
    15/11/2020 11:40
  • D
  • 1 : 1(Miedz Legnica - Widzew Lodz)
    06/11/2020 16:40
8
14
5
6
3
18:13
21
  • ?
  • GKS Tychy 71 - Widzew Lodz
    03/12/2020 17:00
  • D
  • 0 : 0(Termalica Nieciecza - GKS Tychy 71)
    28/11/2020 11:40
  • L
  • 0 : 2(GKS Tychy 71 - Miedz Legnica)
    21/11/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(Gornik Leczna - GKS Tychy 71)
    15/11/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(GKS Tychy 71 - Puszcza Niepolomice)
    08/11/2020 11:40
  • D
  • 2 : 2(Radomiak Radom - GKS Tychy 71)
    28/10/2020 12:00
9
14
6
3
5
13:17
21
  • ?
  • Arka Gdynia - Korona Kielce
    02/12/2020 19:30
  • W
  • 1 : 0(Korona Kielce - Resovia)
    28/11/2020 17:00
  • W
  • 0 : 1(GKS Belchatow - Korona Kielce)
    21/11/2020 16:00
  • L
  • 1 : 3(Korona Kielce - Stomil Olsztyn)
    18/11/2020 16:00
  • W
  • 1 : 0(Korona Kielce - Sandecja Nowy Sacz)
    14/11/2020 17:00
  • L
  • 2 : 0(LKS Lodz - Korona Kielce)
    11/11/2020 17:00
10
14
5
5
4
15:17
20
  • ?
  • Zaglebie Sosnowiec - Puszcza Niepolomice
    02/12/2020 15:00
  • L
  • 0 : 2(Puszcza Niepolomice - Stomil Olsztyn)
    28/11/2020 11:30
  • D
  • 0 : 0(Puszcza Niepolomice - Termalica Nieciecza)
    25/11/2020 11:30
  • D
  • 4 : 4(LKS Lodz - Puszcza Niepolomice)
    22/11/2020 11:40
  • W
  • 1 : 0(Puszcza Niepolomice - Gornik Leczna)
    18/11/2020 13:00
  • W
  • 1 : 0(Puszcza Niepolomice - Odra Opole)
    14/11/2020 11:30
11
15
5
4
6
14:16
19
  • ?
  • Miedz Legnica - Stomil Olsztyn
    04/12/2020 16:40
  • W
  • 2 : 1(Stomil Olsztyn - Gornik Leczna)
    01/12/2020 12:00
  • W
  • 0 : 2(Puszcza Niepolomice - Stomil Olsztyn)
    28/11/2020 11:30
  • L
  • 0 : 1(Stomil Olsztyn - GKS Jastrzebie)
    21/11/2020 11:40
  • W
  • 1 : 3(Korona Kielce - Stomil Olsztyn)
    18/11/2020 16:00
  • L
  • 3 : 0(Chrobry Glogow - Stomil Olsztyn)
    13/11/2020 16:40
12
14
5
4
5
12:16
19
  • ?
  • GKS Tychy 71 - Widzew Lodz
    03/12/2020 17:00
  • W
  • 2 : 1(Widzew Lodz - Arka Gdynia)
    29/11/2020 11:40
  • L
  • 2 : 0(Termalica Nieciecza - Widzew Lodz)
    20/11/2020 16:40
  • W
  • 2 : 0(Widzew Lodz - Resovia)
    14/11/2020 11:40
  • D
  • 0 : 0(Widzew Lodz - GKS Belchatow)
    10/11/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(Miedz Legnica - Widzew Lodz)
    06/11/2020 16:40
13
14
4
3
7
16:24
15
  • ?
  • GKS Belchatow - Chrobry Glogow
    02/12/2020 16:00
  • L
  • 0 : 2(Chrobry Glogow - Sandecja Nowy Sacz)
    28/11/2020 14:00
  • W
  • 1 : 2(Zaglebie Sosnowiec - Chrobry Glogow)
    21/11/2020 16:00
  • L
  • 2 : 3(Chrobry Glogow - Odra Opole)
    18/11/2020 14:00
  • W
  • 3 : 0(Chrobry Glogow - Stomil Olsztyn)
    13/11/2020 16:40
  • L
  • 4 : 0(LKS Lodz - Chrobry Glogow)
    07/11/2020 11:40
14
14
4
4
6
9:14
14
  • ?
  • GKS Belchatow - Chrobry Glogow
    02/12/2020 16:00
  • L
  • 2 : 0(Radomiak Radom - GKS Belchatow)
    28/11/2020 18:10
  • L
  • 0 : 1(GKS Belchatow - Korona Kielce)
    21/11/2020 16:00
  • W
  • 1 : 2(Arka Gdynia - GKS Belchatow)
    13/11/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Widzew Lodz - GKS Belchatow)
    10/11/2020 17:00
  • W
  • 3 : 0(GKS Belchatow - Resovia)
    07/11/2020 16:00
15
14
3
1
10
11:24
10
  • ?
  • GKS Jastrzebie - GKS Belchatow
    05/12/2020 11:30
  • W
  • 2 : 1(GKS Jastrzebie - Zaglebie Sosnowiec)
    28/11/2020 11:30
  • W
  • 0 : 1(Stomil Olsztyn - GKS Jastrzebie)
    21/11/2020 11:40
  • L
  • 0 : 3(GKS Jastrzebie - LKS Lodz)
    14/11/2020 11:30
  • L
  • 2 : 1(Gornik Leczna - GKS Jastrzebie)
    11/11/2020 16:00
  • W
  • 0 : 2(Odra Opole - GKS Jastrzebie)
    07/11/2020 11:40
16
14
2
2
10
11:18
8
  • ?
  • Zaglebie Sosnowiec - Puszcza Niepolomice
    02/12/2020 15:00
  • L
  • 2 : 1(GKS Jastrzebie - Zaglebie Sosnowiec)
    28/11/2020 11:30
  • L
  • 1 : 2(Zaglebie Sosnowiec - Chrobry Glogow)
    21/11/2020 16:00
  • L
  • 2 : 0(Arka Gdynia - Zaglebie Sosnowiec)
    18/11/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Radomiak Radom - Zaglebie Sosnowiec)
    14/11/2020 12:00
  • L
  • 1 : 3(Zaglebie Sosnowiec - Korona Kielce)
    07/11/2020 16:00
17
14
2
2
10
9:22
8
  • ?
  • Chrobry Glogow - Resovia
    05/12/2020 14:00
  • L
  • 1 : 0(Korona Kielce - Resovia)
    28/11/2020 17:00
  • L
  • 1 : 2(Resovia - Arka Gdynia)
    21/11/2020 11:00
  • D
  • 0 : 0(Resovia - Sandecja Nowy Sacz)
    18/11/2020 11:00
  • L
  • 2 : 0(Widzew Lodz - Resovia)
    14/11/2020 11:40
  • L
  • 3 : 0(GKS Belchatow - Resovia)
    07/11/2020 16:00
18
Relegation (Championship)
14
1
3
10
9:28
6
  • ?
  • Puszcza Niepolomice - Sandecja Nowy Sacz
    06/12/2020 14:00
  • W
  • 0 : 2(Chrobry Glogow - Sandecja Nowy Sacz)
    28/11/2020 14:00
  • D
  • 1 : 1(Sandecja Nowy Sacz - Radomiak Radom)
    22/11/2020 11:40
  • D
  • 0 : 0(Resovia - Sandecja Nowy Sacz)
    18/11/2020 11:00
  • L
  • 1 : 0(Korona Kielce - Sandecja Nowy Sacz)
    14/11/2020 17:00
  • L
  • 1 : 5(Sandecja Nowy Sacz - Arka Gdynia)
    08/11/2020 15:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Promotion)
9
7
1
1
14:4
22
  • ?
  • Termalica Nieciecza - LKS Lodz
    05/12/2020 11:40
  • D
  • 0 : 0(Termalica Nieciecza - GKS Tychy 71)
    28/11/2020 11:40
  • W
  • 2 : 0(Termalica Nieciecza - Widzew Lodz)
    20/11/2020 16:40
  • W
  • 2 : 1(Termalica Nieciecza - Gornik Leczna)
    07/11/2020 11:40
  • W
  • 2 : 0(Termalica Nieciecza - GKS Jastrzebie)
    16/10/2020 16:00
  • W
  • 3 : 2(Termalica Nieciecza - Radomiak Radom)
    04/10/2020 17:00
2
Champions League (Promotion)
7
5
1
1
22:10
16
  • L
  • 3 : 4(LKS Lodz - Miedz Legnica)
    01/12/2020 19:30
  • D
  • 4 : 4(LKS Lodz - Puszcza Niepolomice)
    22/11/2020 11:40
  • W
  • 2 : 0(LKS Lodz - Korona Kielce)
    11/11/2020 17:00
  • W
  • 4 : 0(LKS Lodz - Chrobry Glogow)
    07/11/2020 11:40
  • W
  • 2 : 1(LKS Lodz - Resovia)
    04/10/2020 10:40
  • W
  • 4 : 1(LKS Lodz - Sandecja Nowy Sacz)
    27/09/2020 10:40
3
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
9
7
2
0
15:3
23
  • ?
  • Gornik Leczna - Zaglebie Sosnowiec
    06/12/2020 15:00
  • W
  • 2 : 0(Gornik Leczna - LKS Lodz)
    27/11/2020 16:40
  • D
  • 1 : 1(Gornik Leczna - GKS Tychy 71)
    15/11/2020 15:00
  • W
  • 2 : 1(Gornik Leczna - GKS Jastrzebie)
    11/11/2020 16:00
  • W
  • 1 : 0(Gornik Leczna - Miedz Legnica)
    25/10/2020 14:00
  • W
  • 2 : 0(Gornik Leczna - Arka Gdynia)
    21/10/2020 15:40
4
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
7
4
2
1
11:5
14
  • ?
  • Radomiak Radom - Arka Gdynia
    06/12/2020 11:40
  • W
  • 2 : 0(Radomiak Radom - GKS Belchatow)
    28/11/2020 18:10
  • W
  • 1 : 0(Radomiak Radom - LKS Lodz)
    18/11/2020 17:00
  • D
  • 0 : 0(Radomiak Radom - Zaglebie Sosnowiec)
    14/11/2020 12:00
  • D
  • 2 : 2(Radomiak Radom - GKS Tychy 71)
    28/10/2020 12:00
  • W
  • 2 : 0(Radomiak Radom - Puszcza Niepolomice)
    21/10/2020 15:00
5
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
6
3
1
2
10:6
10
  • ?
  • Arka Gdynia - Korona Kielce
    02/12/2020 19:30
  • W
  • 2 : 0(Arka Gdynia - Zaglebie Sosnowiec)
    18/11/2020 15:00
  • L
  • 1 : 2(Arka Gdynia - GKS Belchatow)
    13/11/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Arka Gdynia - LKS Lodz)
    10/10/2020 10:40
  • L
  • 0 : 2(Arka Gdynia - GKS Tychy 71)
    29/09/2020 18:40
  • W
  • 4 : 0(Arka Gdynia - Miedz Legnica)
    18/09/2020 15:40
6
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
8
3
3
2
5:8
12
  • D
  • 1 : 1(Odra Opole - Gornik Leczna)
    22/11/2020 11:40
  • L
  • 0 : 2(Odra Opole - GKS Jastrzebie)
    07/11/2020 11:40
  • D
  • 1 : 1(Odra Opole - Radomiak Radom)
    16/10/2020 17:45
  • D
  • 0 : 0(Odra Opole - Arka Gdynia)
    04/10/2020 13:00
  • W
  • 1 : 0(Odra Opole - Resovia)
    30/09/2020 16:30
  • W
  • 1 : 0(Odra Opole - GKS Belchatow)
    25/09/2020 17:45
7
9
3
5
1
19:12
14
  • ?
  • Miedz Legnica - Stomil Olsztyn
    04/12/2020 16:40
  • W
  • 4 : 2(Miedz Legnica - Odra Opole)
    27/11/2020 16:40
  • L
  • 2 : 3(Miedz Legnica - Termalica Nieciecza)
    15/11/2020 11:40
  • D
  • 1 : 1(Miedz Legnica - Widzew Lodz)
    06/11/2020 16:40
  • D
  • 1 : 1(Miedz Legnica - Puszcza Niepolomice)
    16/10/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(Miedz Legnica - GKS Jastrzebie)
    09/10/2020 16:00
8
8
4
2
2
12:6
14
  • ?
  • GKS Tychy 71 - Widzew Lodz
    03/12/2020 17:00
  • L
  • 0 : 2(GKS Tychy 71 - Miedz Legnica)
    21/11/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(GKS Tychy 71 - Puszcza Niepolomice)
    08/11/2020 11:40
  • W
  • 3 : 1(GKS Tychy 71 - GKS Jastrzebie)
    23/10/2020 15:40
  • W
  • 4 : 0(GKS Tychy 71 - Chrobry Glogow)
    16/10/2020 18:30
  • L
  • 0 : 1(GKS Tychy 71 - Korona Kielce)
    03/10/2020 10:40
9
7
3
0
4
6:12
9
  • W
  • 1 : 0(Korona Kielce - Resovia)
    28/11/2020 17:00
  • L
  • 1 : 3(Korona Kielce - Stomil Olsztyn)
    18/11/2020 16:00
  • W
  • 1 : 0(Korona Kielce - Sandecja Nowy Sacz)
    14/11/2020 17:00
  • L
  • 0 : 2(Korona Kielce - Odra Opole)
    11/10/2020 10:40
  • L
  • 0 : 3(Korona Kielce - Termalica Nieciecza)
    30/09/2020 16:10
  • L
  • 0 : 2(Korona Kielce - Gornik Leczna)
    20/09/2020 10:40
10
9
5
2
2
7:6
17
  • L
  • 0 : 2(Puszcza Niepolomice - Stomil Olsztyn)
    28/11/2020 11:30
  • D
  • 0 : 0(Puszcza Niepolomice - Termalica Nieciecza)
    25/11/2020 11:30
  • W
  • 1 : 0(Puszcza Niepolomice - Gornik Leczna)
    18/11/2020 13:00
  • W
  • 1 : 0(Puszcza Niepolomice - Odra Opole)
    14/11/2020 11:30
  • W
  • 1 : 0(Puszcza Niepolomice - Widzew Lodz)
    04/10/2020 10:40
  • W
  • 2 : 1(Puszcza Niepolomice - GKS Jastrzebie)
    30/09/2020 17:00
11
8
2
3
3
5:6
9
  • W
  • 2 : 1(Stomil Olsztyn - Gornik Leczna)
    01/12/2020 12:00
  • L
  • 0 : 1(Stomil Olsztyn - GKS Jastrzebie)
    21/11/2020 11:40
  • L
  • 0 : 1(Stomil Olsztyn - Radomiak Radom)
    06/11/2020 16:40
  • D
  • 1 : 1(Stomil Olsztyn - Arka Gdynia)
    17/10/2020 12:00
  • D
  • 1 : 1(Stomil Olsztyn - Resovia)
    10/10/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Stomil Olsztyn - GKS Belchatow)
    04/10/2020 15:00
12
7
4
2
1
9:5
14
  • W
  • 2 : 1(Widzew Lodz - Arka Gdynia)
    29/11/2020 11:40
  • W
  • 2 : 0(Widzew Lodz - Resovia)
    14/11/2020 11:40
  • D
  • 0 : 0(Widzew Lodz - GKS Belchatow)
    10/11/2020 17:00
  • W
  • 2 : 1(Widzew Lodz - Sandecja Nowy Sacz)
    09/10/2020 15:40
  • D
  • 1 : 1(Widzew Lodz - Zaglebie Sosnowiec)
    29/09/2020 16:10
  • W
  • 2 : 0(Widzew Lodz - Stomil Olsztyn)
    19/09/2020 10:40
13
9
3
2
4
12:11
11
  • L
  • 0 : 2(Chrobry Glogow - Sandecja Nowy Sacz)
    28/11/2020 14:00
  • L
  • 2 : 3(Chrobry Glogow - Odra Opole)
    18/11/2020 14:00
  • W
  • 3 : 0(Chrobry Glogow - Stomil Olsztyn)
    13/11/2020 16:40
  • L
  • 0 : 2(Chrobry Glogow - Termalica Nieciecza)
    04/11/2020 11:30
  • D
  • 1 : 1(Chrobry Glogow - Gornik Leczna)
    30/09/2020 16:00
  • W
  • 1 : 0(Chrobry Glogow - GKS Jastrzebie)
    19/09/2020 16:00
14
6
3
1
2
7:5
10
  • ?
  • GKS Belchatow - Chrobry Glogow
    02/12/2020 16:00
  • L
  • 0 : 1(GKS Belchatow - Korona Kielce)
    21/11/2020 16:00
  • W
  • 3 : 0(GKS Belchatow - Resovia)
    07/11/2020 16:00
  • W
  • 1 : 0(GKS Belchatow - Zaglebie Sosnowiec)
    10/10/2020 16:00
  • L
  • 1 : 3(GKS Belchatow - LKS Lodz)
    30/09/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(GKS Belchatow - GKS Tychy 71)
    19/09/2020 16:00
15
5
1
0
4
2:10
3
  • ?
  • GKS Jastrzebie - GKS Belchatow
    05/12/2020 11:30
  • W
  • 2 : 1(GKS Jastrzebie - Zaglebie Sosnowiec)
    28/11/2020 11:30
  • L
  • 0 : 3(GKS Jastrzebie - LKS Lodz)
    14/11/2020 11:30
  • L
  • 0 : 1(GKS Jastrzebie - Widzew Lodz)
    25/09/2020 15:40
  • L
  • 0 : 1(GKS Jastrzebie - Radomiak Radom)
    11/09/2020 14:00
  • L
  • 0 : 4(GKS Jastrzebie - Arka Gdynia)
    28/08/2020 15:00
16
6
2
0
4
9:9
6
  • ?
  • Zaglebie Sosnowiec - Puszcza Niepolomice
    02/12/2020 15:00
  • L
  • 1 : 2(Zaglebie Sosnowiec - Chrobry Glogow)
    21/11/2020 16:00
  • L
  • 1 : 3(Zaglebie Sosnowiec - Korona Kielce)
    07/11/2020 16:00
  • L
  • 0 : 2(Zaglebie Sosnowiec - Resovia)
    04/11/2020 14:00
  • W
  • 3 : 0(Zaglebie Sosnowiec - Sandecja Nowy Sacz)
    03/10/2020 10:40
  • L
  • 1 : 2(Zaglebie Sosnowiec - LKS Lodz)
    19/09/2020 15:00
17
2
0
1
1
1:2
1
  • L
  • 1 : 2(Resovia - Arka Gdynia)
    21/11/2020 11:00
  • D
  • 0 : 0(Resovia - Sandecja Nowy Sacz)
    18/11/2020 11:00
18
Relegation (Championship)
6
0
2
4
4:13
2
  • D
  • 1 : 1(Sandecja Nowy Sacz - Radomiak Radom)
    22/11/2020 11:40
  • L
  • 1 : 5(Sandecja Nowy Sacz - Arka Gdynia)
    08/11/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Sandecja Nowy Sacz - GKS Belchatow)
    18/10/2020 12:00
  • L
  • 1 : 4(Sandecja Nowy Sacz - Stomil Olsztyn)
    30/09/2020 14:00
  • L
  • 1 : 2(Sandecja Nowy Sacz - Odra Opole)
    19/09/2020 14:30
  • L
  • 0 : 1(Sandecja Nowy Sacz - Termalica Nieciecza)
    05/09/2020 15:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Promotion)
5
4
1
0
9:2
13
  • D
  • 0 : 0(Puszcza Niepolomice - Termalica Nieciecza)
    25/11/2020 11:30
  • W
  • 2 : 3(Miedz Legnica - Termalica Nieciecza)
    15/11/2020 11:40
  • W
  • 0 : 2(Chrobry Glogow - Termalica Nieciecza)
    04/11/2020 11:30
  • W
  • 0 : 3(Korona Kielce - Termalica Nieciecza)
    30/09/2020 16:10
  • W
  • 0 : 1(Sandecja Nowy Sacz - Termalica Nieciecza)
    05/09/2020 15:00
2
Champions League (Promotion)
8
5
1
2
14:5
16
  • ?
  • Termalica Nieciecza - LKS Lodz
    05/12/2020 11:40
  • L
  • 2 : 0(Gornik Leczna - LKS Lodz)
    27/11/2020 16:40
  • L
  • 1 : 0(Radomiak Radom - LKS Lodz)
    18/11/2020 17:00
  • W
  • 0 : 3(GKS Jastrzebie - LKS Lodz)
    14/11/2020 11:30
  • D
  • 0 : 0(Arka Gdynia - LKS Lodz)
    10/10/2020 10:40
  • W
  • 1 : 3(GKS Belchatow - LKS Lodz)
    30/09/2020 17:00
3
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
6
1
2
3
6:7
5
  • L
  • 2 : 1(Stomil Olsztyn - Gornik Leczna)
    01/12/2020 12:00
  • D
  • 1 : 1(Odra Opole - Gornik Leczna)
    22/11/2020 11:40
  • L
  • 1 : 0(Puszcza Niepolomice - Gornik Leczna)
    18/11/2020 13:00
  • L
  • 2 : 1(Termalica Nieciecza - Gornik Leczna)
    07/11/2020 11:40
  • D
  • 1 : 1(Chrobry Glogow - Gornik Leczna)
    30/09/2020 16:00
  • W
  • 0 : 2(Korona Kielce - Gornik Leczna)
    20/09/2020 10:40
4
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
7
3
2
2
9:8
11
  • D
  • 1 : 1(Sandecja Nowy Sacz - Radomiak Radom)
    22/11/2020 11:40
  • W
  • 0 : 1(Stomil Olsztyn - Radomiak Radom)
    06/11/2020 16:40
  • D
  • 1 : 1(Odra Opole - Radomiak Radom)
    16/10/2020 17:45
  • L
  • 3 : 2(Termalica Nieciecza - Radomiak Radom)
    04/10/2020 17:00
  • L
  • 2 : 1(Gornik Leczna - Radomiak Radom)
    26/09/2020 14:00
  • W
  • 1 : 2(Chrobry Glogow - Radomiak Radom)
    16/09/2020 17:00
5
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
8
4
2
2
14:7
14
  • L
  • 2 : 1(Widzew Lodz - Arka Gdynia)
    29/11/2020 11:40
  • W
  • 1 : 2(Resovia - Arka Gdynia)
    21/11/2020 11:00
  • W
  • 1 : 5(Sandecja Nowy Sacz - Arka Gdynia)
    08/11/2020 15:00
  • L
  • 2 : 0(Gornik Leczna - Arka Gdynia)
    21/10/2020 15:40
  • D
  • 1 : 1(Stomil Olsztyn - Arka Gdynia)
    17/10/2020 12:00
  • D
  • 0 : 0(Odra Opole - Arka Gdynia)
    04/10/2020 13:00
6
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
6
4
0
2
10:8
12
  • ?
  • GKS Tychy 71 - Odra Opole
    06/12/2020 16:00
  • L
  • 4 : 2(Miedz Legnica - Odra Opole)
    27/11/2020 16:40
  • W
  • 2 : 3(Chrobry Glogow - Odra Opole)
    18/11/2020 14:00
  • L
  • 1 : 0(Puszcza Niepolomice - Odra Opole)
    14/11/2020 11:30
  • W
  • 0 : 2(Korona Kielce - Odra Opole)
    11/10/2020 10:40
  • W
  • 1 : 2(Sandecja Nowy Sacz - Odra Opole)
    19/09/2020 14:30
7
6
3
0
3
8:9
9
  • W
  • 3 : 4(LKS Lodz - Miedz Legnica)
    01/12/2020 19:30
  • W
  • 0 : 2(GKS Tychy 71 - Miedz Legnica)
    21/11/2020 16:00
  • L
  • 1 : 0(Gornik Leczna - Miedz Legnica)
    25/10/2020 14:00
  • W
  • 0 : 2(Radomiak Radom - Miedz Legnica)
    30/09/2020 17:00
  • L
  • 4 : 0(Arka Gdynia - Miedz Legnica)
    18/09/2020 15:40
  • L
  • 1 : 0(GKS Belchatow - Miedz Legnica)
    05/09/2020 16:00
8
6
1
4
1
6:7
7
  • D
  • 0 : 0(Termalica Nieciecza - GKS Tychy 71)
    28/11/2020 11:40
  • D
  • 1 : 1(Gornik Leczna - GKS Tychy 71)
    15/11/2020 15:00
  • D
  • 2 : 2(Radomiak Radom - GKS Tychy 71)
    28/10/2020 12:00
  • W
  • 0 : 2(Arka Gdynia - GKS Tychy 71)
    29/09/2020 18:40
  • D
  • 1 : 1(GKS Belchatow - GKS Tychy 71)
    19/09/2020 16:00
  • L
  • 3 : 0(Zaglebie Sosnowiec - GKS Tychy 71)
    06/09/2020 10:40
9
7
3
3
1
7:5
12
  • ?
  • Arka Gdynia - Korona Kielce
    02/12/2020 19:30
  • W
  • 0 : 1(GKS Belchatow - Korona Kielce)
    21/11/2020 16:00
  • L
  • 2 : 0(LKS Lodz - Korona Kielce)
    11/11/2020 17:00
  • W
  • 1 : 3(Zaglebie Sosnowiec - Korona Kielce)
    07/11/2020 16:00
  • W
  • 0 : 1(GKS Tychy 71 - Korona Kielce)
    03/10/2020 10:40
  • D
  • 1 : 1(Miedz Legnica - Korona Kielce)
    26/09/2020 10:40
10
5
0
3
2
8:11
3
  • ?
  • Zaglebie Sosnowiec - Puszcza Niepolomice
    02/12/2020 15:00
  • D
  • 4 : 4(LKS Lodz - Puszcza Niepolomice)
    22/11/2020 11:40
  • D
  • 1 : 1(GKS Tychy 71 - Puszcza Niepolomice)
    08/11/2020 11:40
  • L
  • 2 : 0(Radomiak Radom - Puszcza Niepolomice)
    21/10/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Miedz Legnica - Puszcza Niepolomice)
    16/10/2020 16:00
  • L
  • 3 : 2(Arka Gdynia - Puszcza Niepolomice)
    04/09/2020 16:00
11
7
3
1
3
9:10
10
  • ?
  • Miedz Legnica - Stomil Olsztyn
    04/12/2020 16:40
  • W
  • 0 : 2(Puszcza Niepolomice - Stomil Olsztyn)
    28/11/2020 11:30
  • W
  • 1 : 3(Korona Kielce - Stomil Olsztyn)
    18/11/2020 16:00
  • L
  • 3 : 0(Chrobry Glogow - Stomil Olsztyn)
    13/11/2020 16:40
  • W
  • 1 : 4(Sandecja Nowy Sacz - Stomil Olsztyn)
    30/09/2020 14:00
  • L
  • 2 : 0(Widzew Lodz - Stomil Olsztyn)
    19/09/2020 10:40
12
7
1
2
4
3:11
5
  • ?
  • GKS Tychy 71 - Widzew Lodz
    03/12/2020 17:00
  • L
  • 2 : 0(Termalica Nieciecza - Widzew Lodz)
    20/11/2020 16:40
  • D
  • 1 : 1(Miedz Legnica - Widzew Lodz)
    06/11/2020 16:40
  • D
  • 0 : 0(Gornik Leczna - Widzew Lodz)
    17/10/2020 10:40
  • L
  • 1 : 0(Puszcza Niepolomice - Widzew Lodz)
    04/10/2020 10:40
  • W
  • 0 : 1(GKS Jastrzebie - Widzew Lodz)
    25/09/2020 15:40
13
5
1
1
3
4:13
4
  • ?
  • GKS Belchatow - Chrobry Glogow
    02/12/2020 16:00
  • W
  • 1 : 2(Zaglebie Sosnowiec - Chrobry Glogow)
    21/11/2020 16:00
  • L
  • 4 : 0(LKS Lodz - Chrobry Glogow)
    07/11/2020 11:40
  • L
  • 4 : 0(GKS Tychy 71 - Chrobry Glogow)
    16/10/2020 18:30
  • D
  • 2 : 2(Miedz Legnica - Chrobry Glogow)
    03/10/2020 14:00
  • L
  • 2 : 0(Puszcza Niepolomice - Chrobry Glogow)
    27/09/2020 14:00
14
8
1
3
4
2:9
6
  • L
  • 2 : 0(Radomiak Radom - GKS Belchatow)
    28/11/2020 18:10
  • W
  • 1 : 2(Arka Gdynia - GKS Belchatow)
    13/11/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Widzew Lodz - GKS Belchatow)
    10/11/2020 17:00
  • D
  • 0 : 0(Sandecja Nowy Sacz - GKS Belchatow)
    18/10/2020 12:00
  • D
  • 0 : 0(Stomil Olsztyn - GKS Belchatow)
    04/10/2020 15:00
  • L
  • 1 : 0(Odra Opole - GKS Belchatow)
    25/09/2020 17:45
15
9
2
1
6
9:14
7
  • W
  • 0 : 1(Stomil Olsztyn - GKS Jastrzebie)
    21/11/2020 11:40
  • L
  • 2 : 1(Gornik Leczna - GKS Jastrzebie)
    11/11/2020 16:00
  • W
  • 0 : 2(Odra Opole - GKS Jastrzebie)
    07/11/2020 11:40
  • L
  • 3 : 1(GKS Tychy 71 - GKS Jastrzebie)
    23/10/2020 15:40
  • L
  • 2 : 0(Termalica Nieciecza - GKS Jastrzebie)
    16/10/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(Miedz Legnica - GKS Jastrzebie)
    09/10/2020 16:00
16
8
0
2
6
2:9
2
  • L
  • 2 : 1(GKS Jastrzebie - Zaglebie Sosnowiec)
    28/11/2020 11:30
  • L
  • 2 : 0(Arka Gdynia - Zaglebie Sosnowiec)
    18/11/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Radomiak Radom - Zaglebie Sosnowiec)
    14/11/2020 12:00
  • L
  • 1 : 0(GKS Belchatow - Zaglebie Sosnowiec)
    10/10/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(Widzew Lodz - Zaglebie Sosnowiec)
    29/09/2020 16:10
  • L
  • 1 : 0(Stomil Olsztyn - Zaglebie Sosnowiec)
    25/09/2020 17:45
17
12
2
1
9
8:20
7
  • ?
  • Chrobry Glogow - Resovia
    05/12/2020 14:00
  • L
  • 1 : 0(Korona Kielce - Resovia)
    28/11/2020 17:00
  • L
  • 2 : 0(Widzew Lodz - Resovia)
    14/11/2020 11:40
  • L
  • 3 : 0(GKS Belchatow - Resovia)
    07/11/2020 16:00
  • W
  • 0 : 2(Zaglebie Sosnowiec - Resovia)
    04/11/2020 14:00
  • D
  • 1 : 1(Stomil Olsztyn - Resovia)
    10/10/2020 15:00
18
Relegation (Championship)
8
1
1
6
5:15
4
  • ?
  • Puszcza Niepolomice - Sandecja Nowy Sacz
    06/12/2020 14:00
  • W
  • 0 : 2(Chrobry Glogow - Sandecja Nowy Sacz)
    28/11/2020 14:00
  • D
  • 0 : 0(Resovia - Sandecja Nowy Sacz)
    18/11/2020 11:00
  • L
  • 1 : 0(Korona Kielce - Sandecja Nowy Sacz)
    14/11/2020 17:00
  • L
  • 2 : 1(Widzew Lodz - Sandecja Nowy Sacz)
    09/10/2020 15:40
  • L
  • 3 : 0(Zaglebie Sosnowiec - Sandecja Nowy Sacz)
    03/10/2020 10:40