PFL Zone Ural-Povolzhye

SportFootball
CountryRussia
GenderMale
Year2019/2020
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
14
10
2
2
33:13
32
  • ?
  • FC Chelyabinsk - KamAZ
    20/10/2019 10:00
  • D
  • 0 : 0(KamAZ - Zenit Izhevsk)
    13/10/2019 11:00
  • W
  • 0 : 1(Volga Ulyanovsk - KamAZ)
    06/10/2019 10:00
  • L
  • 0 : 1(KamAZ - NoSta)
    30/09/2019 15:30
  • W
  • 4 : 0(KamAZ - Lada Tolyatti)
    20/09/2019 15:30
  • W
  • 1 : 3(FC Ufa II - KamAZ)
    15/09/2019 10:00
2
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
14
9
2
3
23:15
29
  • ?
  • Akron Tolyatti - Tyumen
    20/10/2019 12:00
  • W
  • 1 : 3(Lada Tolyatti - Akron Tolyatti)
    13/10/2019 13:00
  • W
  • 3 : 1(Akron Tolyatti - FC Ufa II)
    06/10/2019 12:00
  • D
  • 1 : 1(Zvezda Perm - Akron Tolyatti)
    29/09/2019 12:00
  • W
  • 1 : 0(Akron Tolyatti - Ural II)
    21/09/2019 13:00
  • W
  • 0 : 1(NoSta - Akron Tolyatti)
    15/09/2019 11:00
3
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
14
8
3
3
27:14
27
  • ?
  • FC Chelyabinsk - KamAZ
    20/10/2019 10:00
  • D
  • 0 : 0(Tyumen - FC Chelyabinsk)
    13/10/2019 10:00
  • W
  • 3 : 0(FC Chelyabinsk - Lada Tolyatti)
    06/10/2019 10:00
  • L
  • 1 : 0(FC Ufa II - FC Chelyabinsk)
    30/09/2019 10:00
  • W
  • 3 : 1(FC Chelyabinsk - Lada SOK)
    21/09/2019 10:00
  • W
  • 3 : 4(Ural II - FC Chelyabinsk)
    16/09/2019 09:00
4
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
14
8
2
4
24:14
26
  • ?
  • Ural II - Lada Tolyatti
    20/10/2019 09:00
  • W
  • 1 : 2(FC Ufa II - Ural II)
    13/10/2019 10:00
  • W
  • 2 : 0(Ural II - Zvezda Perm)
    07/10/2019 09:00
  • W
  • 0 : 1(Lada SOK - Ural II)
    29/09/2019 11:00
  • L
  • 1 : 0(Akron Tolyatti - Ural II)
    21/09/2019 13:00
  • L
  • 3 : 4(Ural II - FC Chelyabinsk)
    16/09/2019 09:00
5
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
14
7
5
2
24:15
20
  • ?
  • Akron Tolyatti - Tyumen
    20/10/2019 12:00
  • D
  • 0 : 0(Tyumen - FC Chelyabinsk)
    13/10/2019 10:00
  • W
  • 0 : 1(Zenit Izhevsk - Tyumen)
    06/10/2019 11:00
  • L
  • 0 : 1(Tyumen - Volga Ulyanovsk)
    29/09/2019 10:00
  • W
  • 1 : 4(NoSta - Tyumen)
    21/09/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Lada Tolyatti - Tyumen)
    15/09/2019 13:00
6
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
14
6
2
6
19:22
20
  • ?
  • Volga Ulyanovsk - Zenit Izhevsk
    20/10/2019 10:00
  • D
  • 2 : 2(Volga Ulyanovsk - NoSta)
    13/10/2019 10:00
  • L
  • 0 : 1(Volga Ulyanovsk - KamAZ)
    06/10/2019 10:00
  • W
  • 0 : 1(Tyumen - Volga Ulyanovsk)
    29/09/2019 10:00
  • W
  • 4 : 3(Volga Ulyanovsk - FC Ufa II)
    21/09/2019 11:30
  • L
  • 2 : 1(Zvezda Perm - Volga Ulyanovsk)
    15/09/2019 12:00
7
Relegation Playoff
14
5
3
6
18:22
18
  • ?
  • NoSta - Zvezda Perm
    20/10/2019 11:00
  • D
  • 2 : 2(Volga Ulyanovsk - NoSta)
    13/10/2019 10:00
  • W
  • 1 : 0(NoSta - Lada SOK)
    06/10/2019 11:00
  • W
  • 0 : 1(KamAZ - NoSta)
    30/09/2019 15:30
  • L
  • 1 : 4(NoSta - Tyumen)
    21/09/2019 11:00
  • L
  • 0 : 1(NoSta - Akron Tolyatti)
    15/09/2019 11:00
8
Relegation Playoff
14
5
2
7
11:16
17
  • ?
  • Lada SOK - FC Ufa II
    20/10/2019 10:00
  • W
  • 1 : 3(Zvezda Perm - Lada SOK)
    13/10/2019 11:00
  • L
  • 1 : 0(NoSta - Lada SOK)
    06/10/2019 11:00
  • L
  • 0 : 1(Lada SOK - Ural II)
    29/09/2019 11:00
  • L
  • 3 : 1(FC Chelyabinsk - Lada SOK)
    21/09/2019 10:00
  • W
  • 1 : 0(Lada SOK - Zenit Izhevsk)
    15/09/2019 12:00
9
Relegation Playoff
14
4
2
8
21:22
14
  • ?
  • Volga Ulyanovsk - Zenit Izhevsk
    20/10/2019 10:00
  • D
  • 0 : 0(KamAZ - Zenit Izhevsk)
    13/10/2019 11:00
  • L
  • 0 : 1(Zenit Izhevsk - Tyumen)
    06/10/2019 11:00
  • W
  • 1 : 5(Lada Tolyatti - Zenit Izhevsk)
    29/09/2019 11:00
  • L
  • 0 : 1(Zenit Izhevsk - Zvezda Perm)
    21/09/2019 11:00
  • L
  • 1 : 0(Lada SOK - Zenit Izhevsk)
    15/09/2019 12:00
10
Relegation Playoff
14
3
4
7
12:17
13
  • ?
  • NoSta - Zvezda Perm
    20/10/2019 11:00
  • L
  • 1 : 3(Zvezda Perm - Lada SOK)
    13/10/2019 11:00
  • L
  • 2 : 0(Ural II - Zvezda Perm)
    07/10/2019 09:00
  • D
  • 1 : 1(Zvezda Perm - Akron Tolyatti)
    29/09/2019 12:00
  • W
  • 0 : 1(Zenit Izhevsk - Zvezda Perm)
    21/09/2019 11:00
  • W
  • 2 : 1(Zvezda Perm - Volga Ulyanovsk)
    15/09/2019 12:00
11
Relegation Playoff
14
3
1
10
10:33
10
  • ?
  • Ural II - Lada Tolyatti
    20/10/2019 09:00
  • L
  • 1 : 3(Lada Tolyatti - Akron Tolyatti)
    13/10/2019 13:00
  • L
  • 3 : 0(FC Chelyabinsk - Lada Tolyatti)
    06/10/2019 10:00
  • L
  • 1 : 5(Lada Tolyatti - Zenit Izhevsk)
    29/09/2019 11:00
  • L
  • 4 : 0(KamAZ - Lada Tolyatti)
    20/09/2019 15:30
  • D
  • 1 : 1(Lada Tolyatti - Tyumen)
    15/09/2019 13:00
12
14
1
2
11
14:33
5
  • ?
  • Lada SOK - FC Ufa II
    20/10/2019 10:00
  • L
  • 1 : 2(FC Ufa II - Ural II)
    13/10/2019 10:00
  • L
  • 3 : 1(Akron Tolyatti - FC Ufa II)
    06/10/2019 12:00
  • W
  • 1 : 0(FC Ufa II - FC Chelyabinsk)
    30/09/2019 10:00
  • L
  • 4 : 3(Volga Ulyanovsk - FC Ufa II)
    21/09/2019 11:30
  • L
  • 1 : 3(FC Ufa II - KamAZ)
    15/09/2019 10:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
7
5
1
1
13:2
16
  • D
  • 0 : 0(KamAZ - Zenit Izhevsk)
    13/10/2019 11:00
  • L
  • 0 : 1(KamAZ - NoSta)
    30/09/2019 15:30
  • W
  • 4 : 0(KamAZ - Lada Tolyatti)
    20/09/2019 15:30
  • W
  • 1 : 0(KamAZ - Zvezda Perm)
    11/09/2019 15:30
  • W
  • 1 : 0(KamAZ - Ural II)
    30/08/2019 13:00
  • W
  • 3 : 1(KamAZ - FC Chelyabinsk)
    16/08/2019 15:30
2
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
5
4
1
0
12:6
13
  • ?
  • Akron Tolyatti - Tyumen
    20/10/2019 12:00
  • W
  • 3 : 1(Akron Tolyatti - FC Ufa II)
    06/10/2019 12:00
  • W
  • 1 : 0(Akron Tolyatti - Ural II)
    21/09/2019 13:00
  • D
  • 4 : 4(Akron Tolyatti - KamAZ)
    26/08/2019 15:00
  • W
  • 3 : 1(Akron Tolyatti - Lada Tolyatti)
    08/08/2019 15:00
  • W
  • 1 : 0(Akron Tolyatti - Zvezda Perm)
    24/07/2019 14:00
3
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
6
4
1
1
11:5
13
  • ?
  • FC Chelyabinsk - KamAZ
    20/10/2019 10:00
  • W
  • 3 : 0(FC Chelyabinsk - Lada Tolyatti)
    06/10/2019 10:00
  • W
  • 3 : 1(FC Chelyabinsk - Lada SOK)
    21/09/2019 10:00
  • W
  • 1 : 0(FC Chelyabinsk - Akron Tolyatti)
    11/09/2019 12:00
  • D
  • 2 : 2(FC Chelyabinsk - Volga Ulyanovsk)
    23/08/2019 13:00
  • L
  • 1 : 2(FC Chelyabinsk - Tyumen)
    08/08/2019 13:30
4
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
7
5
1
1
17:8
16
  • ?
  • Ural II - Lada Tolyatti
    20/10/2019 09:00
  • W
  • 2 : 0(Ural II - Zvezda Perm)
    07/10/2019 09:00
  • L
  • 3 : 4(Ural II - FC Chelyabinsk)
    16/09/2019 09:00
  • W
  • 3 : 0(Ural II - Volga Ulyanovsk)
    05/09/2019 09:00
  • D
  • 3 : 3(Ural II - Tyumen)
    23/08/2019 10:00
  • W
  • 2 : 0(Ural II - FC Ufa II)
    08/08/2019 10:00
5
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
7
4
2
1
13:8
14
  • D
  • 0 : 0(Tyumen - FC Chelyabinsk)
    13/10/2019 10:00
  • L
  • 0 : 1(Tyumen - Volga Ulyanovsk)
    29/09/2019 10:00
  • D
  • 2 : 2(Tyumen - FC Ufa II)
    11/09/2019 14:00
  • W
  • 1 : 0(Tyumen - Lada SOK)
    30/08/2019 14:00
  • W
  • 2 : 0(Tyumen - Akron Tolyatti)
    16/08/2019 14:00
  • W
  • 5 : 3(Tyumen - Zenit Izhevsk)
    01/08/2019 14:00
6
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
6
3
1
2
9:7
10
  • ?
  • Volga Ulyanovsk - Zenit Izhevsk
    20/10/2019 10:00
  • D
  • 2 : 2(Volga Ulyanovsk - NoSta)
    13/10/2019 10:00
  • L
  • 0 : 1(Volga Ulyanovsk - KamAZ)
    06/10/2019 10:00
  • W
  • 4 : 3(Volga Ulyanovsk - FC Ufa II)
    21/09/2019 11:30
  • L
  • 0 : 1(Volga Ulyanovsk - Lada SOK)
    10/09/2019 14:30
  • W
  • 2 : 0(Volga Ulyanovsk - Akron Tolyatti)
    30/08/2019 14:30
7
Relegation Playoff
7
1
1
5
6:15
4
  • ?
  • NoSta - Zvezda Perm
    20/10/2019 11:00
  • W
  • 1 : 0(NoSta - Lada SOK)
    06/10/2019 11:00
  • L
  • 1 : 4(NoSta - Tyumen)
    21/09/2019 11:00
  • L
  • 0 : 1(NoSta - Akron Tolyatti)
    15/09/2019 11:00
  • L
  • 0 : 2(NoSta - FC Chelyabinsk)
    05/09/2019 13:00
  • D
  • 1 : 1(NoSta - Zenit Izhevsk)
    23/08/2019 13:00
8
Relegation Playoff
7
3
1
3
5:8
10
  • ?
  • Lada SOK - FC Ufa II
    20/10/2019 10:00
  • L
  • 0 : 1(Lada SOK - Ural II)
    29/09/2019 11:00
  • W
  • 1 : 0(Lada SOK - Zenit Izhevsk)
    15/09/2019 12:00
  • L
  • 0 : 4(Lada SOK - KamAZ)
    05/09/2019 13:30
  • W
  • 2 : 1(Lada SOK - Lada Tolyatti)
    23/08/2019 13:00
  • W
  • 1 : 0(Lada SOK - Zvezda Perm)
    08/08/2019 13:00
9
Relegation Playoff
9
3
0
6
12:14
9
  • L
  • 0 : 1(Zenit Izhevsk - Tyumen)
    06/10/2019 11:00
  • L
  • 0 : 1(Zenit Izhevsk - Zvezda Perm)
    21/09/2019 11:00
  • W
  • 1 : 0(Zenit Izhevsk - Ural II)
    11/09/2019 13:30
  • L
  • 0 : 2(Zenit Izhevsk - Akron Tolyatti)
    05/09/2019 13:30
  • L
  • 1 : 4(Zenit Izhevsk - FC Chelyabinsk)
    30/08/2019 14:00
  • L
  • 2 : 3(Zenit Izhevsk - Volga Ulyanovsk)
    16/08/2019 14:00
10
Relegation Playoff
8
2
4
2
11:11
10
  • L
  • 1 : 3(Zvezda Perm - Lada SOK)
    13/10/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Zvezda Perm - Akron Tolyatti)
    29/09/2019 12:00
  • W
  • 2 : 1(Zvezda Perm - Volga Ulyanovsk)
    15/09/2019 12:00
  • D
  • 0 : 0(Zvezda Perm - Tyumen)
    06/09/2019 14:00
  • W
  • 3 : 1(Zvezda Perm - FC Ufa II)
    23/08/2019 13:00
  • L
  • 1 : 2(Zvezda Perm - NoSta)
    16/08/2019 13:00
11
Relegation Playoff
8
2
1
5
5:18
7
  • L
  • 1 : 3(Lada Tolyatti - Akron Tolyatti)
    13/10/2019 13:00
  • L
  • 1 : 5(Lada Tolyatti - Zenit Izhevsk)
    29/09/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Lada Tolyatti - Tyumen)
    15/09/2019 13:00
  • L
  • 0 : 3(Lada Tolyatti - NoSta)
    11/09/2019 13:00
  • W
  • 1 : 0(Lada Tolyatti - Zvezda Perm)
    30/08/2019 13:00
  • L
  • 0 : 2(Lada Tolyatti - Ural II)
    14/08/2019 14:30
12
7
1
1
5
7:13
4
  • L
  • 1 : 2(FC Ufa II - Ural II)
    13/10/2019 10:00
  • W
  • 1 : 0(FC Ufa II - FC Chelyabinsk)
    30/09/2019 10:00
  • L
  • 1 : 3(FC Ufa II - KamAZ)
    15/09/2019 10:00
  • L
  • 1 : 2(FC Ufa II - Lada Tolyatti)
    05/09/2019 10:00
  • L
  • 1 : 3(FC Ufa II - NoSta)
    29/08/2019 11:00
  • D
  • 0 : 0(FC Ufa II - Lada SOK)
    16/08/2019 11:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
7
5
1
1
20:11
16
  • ?
  • FC Chelyabinsk - KamAZ
    20/10/2019 10:00
  • W
  • 0 : 1(Volga Ulyanovsk - KamAZ)
    06/10/2019 10:00
  • W
  • 1 : 3(FC Ufa II - KamAZ)
    15/09/2019 10:00
  • W
  • 0 : 4(Lada SOK - KamAZ)
    05/09/2019 13:30
  • D
  • 4 : 4(Akron Tolyatti - KamAZ)
    26/08/2019 15:00
  • W
  • 1 : 2(Zenit Izhevsk - KamAZ)
    08/08/2019 14:00
2
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
9
5
1
3
11:9
16
  • W
  • 1 : 3(Lada Tolyatti - Akron Tolyatti)
    13/10/2019 13:00
  • D
  • 1 : 1(Zvezda Perm - Akron Tolyatti)
    29/09/2019 12:00
  • W
  • 0 : 1(NoSta - Akron Tolyatti)
    15/09/2019 11:00
  • L
  • 1 : 0(FC Chelyabinsk - Akron Tolyatti)
    11/09/2019 12:00
  • W
  • 0 : 2(Zenit Izhevsk - Akron Tolyatti)
    05/09/2019 13:30
  • L
  • 2 : 0(Volga Ulyanovsk - Akron Tolyatti)
    30/08/2019 14:30
3
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
8
4
2
2
16:9
14
  • D
  • 0 : 0(Tyumen - FC Chelyabinsk)
    13/10/2019 10:00
  • L
  • 1 : 0(FC Ufa II - FC Chelyabinsk)
    30/09/2019 10:00
  • W
  • 3 : 4(Ural II - FC Chelyabinsk)
    16/09/2019 09:00
  • W
  • 0 : 2(NoSta - FC Chelyabinsk)
    05/09/2019 13:00
  • W
  • 1 : 4(Zenit Izhevsk - FC Chelyabinsk)
    30/08/2019 14:00
  • L
  • 3 : 1(KamAZ - FC Chelyabinsk)
    16/08/2019 15:30
4
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
7
3
1
3
7:6
10
  • W
  • 1 : 2(FC Ufa II - Ural II)
    13/10/2019 10:00
  • W
  • 0 : 1(Lada SOK - Ural II)
    29/09/2019 11:00
  • L
  • 1 : 0(Akron Tolyatti - Ural II)
    21/09/2019 13:00
  • L
  • 1 : 0(Zenit Izhevsk - Ural II)
    11/09/2019 13:30
  • L
  • 1 : 0(KamAZ - Ural II)
    30/08/2019 13:00
  • W
  • 0 : 2(Lada Tolyatti - Ural II)
    14/08/2019 14:30
5
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
7
3
3
1
11:7
12
  • ?
  • Akron Tolyatti - Tyumen
    20/10/2019 12:00
  • W
  • 0 : 1(Zenit Izhevsk - Tyumen)
    06/10/2019 11:00
  • W
  • 1 : 4(NoSta - Tyumen)
    21/09/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Lada Tolyatti - Tyumen)
    15/09/2019 13:00
  • D
  • 0 : 0(Zvezda Perm - Tyumen)
    06/09/2019 14:00
  • D
  • 3 : 3(Ural II - Tyumen)
    23/08/2019 10:00
6
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
8
3
1
4
10:15
10
  • W
  • 0 : 1(Tyumen - Volga Ulyanovsk)
    29/09/2019 10:00
  • L
  • 2 : 1(Zvezda Perm - Volga Ulyanovsk)
    15/09/2019 12:00
  • L
  • 3 : 0(Ural II - Volga Ulyanovsk)
    05/09/2019 09:00
  • D
  • 2 : 2(FC Chelyabinsk - Volga Ulyanovsk)
    23/08/2019 13:00
  • W
  • 2 : 3(Zenit Izhevsk - Volga Ulyanovsk)
    16/08/2019 14:00
  • W
  • 1 : 3(NoSta - Volga Ulyanovsk)
    08/08/2019 13:00
7
Relegation Playoff
7
4
2
1
12:7
14
  • D
  • 2 : 2(Volga Ulyanovsk - NoSta)
    13/10/2019 10:00
  • W
  • 0 : 1(KamAZ - NoSta)
    30/09/2019 15:30
  • W
  • 0 : 3(Lada Tolyatti - NoSta)
    11/09/2019 13:00
  • W
  • 1 : 3(FC Ufa II - NoSta)
    29/08/2019 11:00
  • W
  • 1 : 2(Zvezda Perm - NoSta)
    16/08/2019 13:00
  • D
  • 1 : 1(Lada SOK - NoSta)
    01/08/2019 14:00
8
Relegation Playoff
7
2
1
4
6:8
7
  • W
  • 1 : 3(Zvezda Perm - Lada SOK)
    13/10/2019 11:00
  • L
  • 1 : 0(NoSta - Lada SOK)
    06/10/2019 11:00
  • L
  • 3 : 1(FC Chelyabinsk - Lada SOK)
    21/09/2019 10:00
  • W
  • 0 : 1(Volga Ulyanovsk - Lada SOK)
    10/09/2019 14:30
  • L
  • 1 : 0(Tyumen - Lada SOK)
    30/08/2019 14:00
  • D
  • 0 : 0(FC Ufa II - Lada SOK)
    16/08/2019 11:00
9
Relegation Playoff
5
1
2
2
9:8
5
  • ?
  • Volga Ulyanovsk - Zenit Izhevsk
    20/10/2019 10:00
  • D
  • 0 : 0(KamAZ - Zenit Izhevsk)
    13/10/2019 11:00
  • W
  • 1 : 5(Lada Tolyatti - Zenit Izhevsk)
    29/09/2019 11:00
  • L
  • 1 : 0(Lada SOK - Zenit Izhevsk)
    15/09/2019 12:00
  • D
  • 1 : 1(NoSta - Zenit Izhevsk)
    23/08/2019 13:00
  • L
  • 5 : 3(Tyumen - Zenit Izhevsk)
    01/08/2019 14:00
10
Relegation Playoff
6
1
0
5
1:6
3
  • ?
  • NoSta - Zvezda Perm
    20/10/2019 11:00
  • L
  • 2 : 0(Ural II - Zvezda Perm)
    07/10/2019 09:00
  • W
  • 0 : 1(Zenit Izhevsk - Zvezda Perm)
    21/09/2019 11:00
  • L
  • 1 : 0(KamAZ - Zvezda Perm)
    11/09/2019 15:30
  • L
  • 1 : 0(Lada Tolyatti - Zvezda Perm)
    30/08/2019 13:00
  • L
  • 1 : 0(Lada SOK - Zvezda Perm)
    08/08/2019 13:00
11
Relegation Playoff
6
1
0
5
5:15
3
  • ?
  • Ural II - Lada Tolyatti
    20/10/2019 09:00
  • L
  • 3 : 0(FC Chelyabinsk - Lada Tolyatti)
    06/10/2019 10:00
  • L
  • 4 : 0(KamAZ - Lada Tolyatti)
    20/09/2019 15:30
  • W
  • 1 : 2(FC Ufa II - Lada Tolyatti)
    05/09/2019 10:00
  • L
  • 2 : 1(Lada SOK - Lada Tolyatti)
    23/08/2019 13:00
  • L
  • 3 : 1(Akron Tolyatti - Lada Tolyatti)
    08/08/2019 15:00
12
7
0
1
6
7:20
1
  • ?
  • Lada SOK - FC Ufa II
    20/10/2019 10:00
  • L
  • 3 : 1(Akron Tolyatti - FC Ufa II)
    06/10/2019 12:00
  • L
  • 4 : 3(Volga Ulyanovsk - FC Ufa II)
    21/09/2019 11:30
  • D
  • 2 : 2(Tyumen - FC Ufa II)
    11/09/2019 14:00
  • L
  • 3 : 1(Zvezda Perm - FC Ufa II)
    23/08/2019 13:00
  • L
  • 2 : 0(Ural II - FC Ufa II)
    08/08/2019 10:00