2. Division Grp. 1

SportFootball
CountryDenmark
GenderMale
Year2020/2021
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
8
6
2
0
21:10
20
  • ?
  • Jammerbugt FC - Holbaek B&I
    24/10/2020 12:00
  • D
  • 2 : 2(Holstebro Boldklub - Jammerbugt FC)
    18/10/2020 11:00
  • D
  • 1 : 1(VSK Aarhus - Jammerbugt FC)
    10/10/2020 11:30
  • W
  • 2 : 0(Jammerbugt FC - Thisted)
    02/10/2020 17:00
  • W
  • 2 : 3(FC Sydvest 05 - Jammerbugt FC)
    26/09/2020 11:00
  • W
  • 4 : 1(Jammerbugt FC - Dalum IF)
    19/09/2020 12:00
2
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
8
4
4
0
11:5
16
  • ?
  • Naesby - Frem
    24/10/2020 12:00
  • D
  • 1 : 1(Frem - Thisted)
    17/10/2020 12:00
  • W
  • 2 : 1(Frem - Brabrand)
    10/10/2020 13:00
  • W
  • 0 : 1(B 93 - Frem)
    03/10/2020 11:00
  • D
  • 0 : 0(Dalum IF - Frem)
    26/09/2020 12:00
  • W
  • 3 : 1(Frem - Holstebro Boldklub)
    19/09/2020 13:00
3
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
8
5
0
3
15:11
15
  • ?
  • Aarhus Fremad - B 93
    24/10/2020 12:00
  • L
  • 2 : 3(B 93 - Naesby)
    17/10/2020 13:00
  • W
  • 1 : 2(Middelfart - B 93)
    10/10/2020 12:00
  • L
  • 0 : 1(B 93 - Frem)
    03/10/2020 11:00
  • W
  • 3 : 2(B 93 - Brabrand)
    26/09/2020 13:00
  • W
  • 0 : 1(Thisted - B 93)
    20/09/2020 11:00
4
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
8
4
3
1
9:5
15
  • ?
  • VSK Aarhus - Thisted
    24/10/2020 12:30
  • W
  • 1 : 2(SfB-Oure FA - VSK Aarhus)
    17/10/2020 11:00
  • D
  • 1 : 1(VSK Aarhus - Jammerbugt FC)
    10/10/2020 11:30
  • W
  • 0 : 1(Holstebro Boldklub - VSK Aarhus)
    04/10/2020 11:00
  • L
  • 0 : 1(VSK Aarhus - Holbaek B&I)
    26/09/2020 11:30
  • D
  • 1 : 1(Aarhus Fremad - VSK Aarhus)
    19/09/2020 12:00
5
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
8
4
1
3
12:8
13
  • ?
  • VSK Aarhus - Thisted
    24/10/2020 12:30
  • D
  • 1 : 1(Frem - Thisted)
    17/10/2020 12:00
  • W
  • 4 : 2(Thisted - Naesby)
    11/10/2020 11:00
  • L
  • 2 : 0(Jammerbugt FC - Thisted)
    02/10/2020 17:00
  • W
  • 1 : 0(Thisted - Aarhus Fremad)
    27/09/2020 11:00
  • L
  • 0 : 1(Thisted - B 93)
    20/09/2020 11:00
6
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
8
3
3
2
12:10
12
  • ?
  • Aarhus Fremad - B 93
    24/10/2020 12:00
  • D
  • 1 : 1(Brabrand - Aarhus Fremad)
    17/10/2020 12:00
  • L
  • 3 : 0(Holbaek B&I - Aarhus Fremad)
    11/10/2020 11:30
  • W
  • 4 : 0(Aarhus Fremad - FC Sydvest 05)
    03/10/2020 12:00
  • L
  • 1 : 0(Thisted - Aarhus Fremad)
    27/09/2020 11:00
  • D
  • 1 : 1(Aarhus Fremad - VSK Aarhus)
    19/09/2020 12:00
7
Relegation Playoff
8
3
3
2
10:11
12
  • ?
  • SfB-Oure FA - Dalum IF
    24/10/2020 11:00
  • W
  • 4 : 3(Dalum IF - Middelfart)
    17/10/2020 12:00
  • W
  • 1 : 0(Dalum IF - Holstebro Boldklub)
    10/10/2020 12:00
  • L
  • 1 : 0(Brabrand - Dalum IF)
    03/10/2020 12:00
  • D
  • 0 : 0(Dalum IF - Frem)
    26/09/2020 12:00
  • L
  • 4 : 1(Jammerbugt FC - Dalum IF)
    19/09/2020 12:00
8
Relegation Playoff
8
3
0
5
17:15
9
  • ?
  • Middelfart - Holstebro Boldklub
    24/10/2020 12:00
  • L
  • 4 : 3(Dalum IF - Middelfart)
    17/10/2020 12:00
  • L
  • 1 : 2(Middelfart - B 93)
    10/10/2020 12:00
  • W
  • 0 : 3(SfB-Oure FA - Middelfart)
    03/10/2020 11:00
  • W
  • 5 : 0(Middelfart - Naesby)
    26/09/2020 12:00
  • W
  • 0 : 2(Brabrand - Middelfart)
    19/09/2020 12:00
9
Relegation Playoff
8
2
2
4
9:11
8
  • ?
  • FC Sydvest 05 - Brabrand
    24/10/2020 11:00
  • D
  • 1 : 1(Brabrand - Aarhus Fremad)
    17/10/2020 12:00
  • L
  • 2 : 1(Frem - Brabrand)
    10/10/2020 13:00
  • W
  • 1 : 0(Brabrand - Dalum IF)
    03/10/2020 12:00
  • L
  • 3 : 2(B 93 - Brabrand)
    26/09/2020 13:00
  • L
  • 0 : 2(Brabrand - Middelfart)
    19/09/2020 12:00
10
Relegation Playoff
8
2
2
4
10:14
8
  • ?
  • Jammerbugt FC - Holbaek B&I
    24/10/2020 12:00
  • L
  • 2 : 3(Holbaek B&I - FC Sydvest 05)
    17/10/2020 12:00
  • W
  • 3 : 0(Holbaek B&I - Aarhus Fremad)
    11/10/2020 11:30
  • D
  • 2 : 2(Naesby - Holbaek B&I)
    03/10/2020 12:00
  • W
  • 0 : 1(VSK Aarhus - Holbaek B&I)
    26/09/2020 11:30
  • L
  • 0 : 2(Holbaek B&I - SfB-Oure FA)
    20/09/2020 11:30
10
Relegation Playoff
8
2
2
4
10:14
8
  • ?
  • FC Sydvest 05 - Brabrand
    24/10/2020 11:00
  • W
  • 2 : 3(Holbaek B&I - FC Sydvest 05)
    17/10/2020 12:00
  • D
  • 3 : 3(FC Sydvest 05 - SfB-Oure FA)
    10/10/2020 11:00
  • L
  • 4 : 0(Aarhus Fremad - FC Sydvest 05)
    03/10/2020 12:00
  • L
  • 2 : 3(FC Sydvest 05 - Jammerbugt FC)
    26/09/2020 11:00
  • W
  • 0 : 2(Naesby - FC Sydvest 05)
    20/09/2020 12:00
12
Relegation Playoff
8
2
1
5
11:20
7
  • ?
  • Naesby - Frem
    24/10/2020 12:00
  • W
  • 2 : 3(B 93 - Naesby)
    17/10/2020 13:00
  • L
  • 4 : 2(Thisted - Naesby)
    11/10/2020 11:00
  • D
  • 2 : 2(Naesby - Holbaek B&I)
    03/10/2020 12:00
  • L
  • 5 : 0(Middelfart - Naesby)
    26/09/2020 12:00
  • L
  • 0 : 2(Naesby - FC Sydvest 05)
    20/09/2020 12:00
13
Relegation Playoff
8
2
1
5
9:19
7
  • ?
  • SfB-Oure FA - Dalum IF
    24/10/2020 11:00
  • L
  • 1 : 2(SfB-Oure FA - VSK Aarhus)
    17/10/2020 11:00
  • D
  • 3 : 3(FC Sydvest 05 - SfB-Oure FA)
    10/10/2020 11:00
  • L
  • 0 : 3(SfB-Oure FA - Middelfart)
    03/10/2020 11:00
  • L
  • 4 : 1(Holstebro Boldklub - SfB-Oure FA)
    27/09/2020 11:00
  • W
  • 0 : 2(Holbaek B&I - SfB-Oure FA)
    20/09/2020 11:30
14
Relegation Playoff
8
1
2
5
11:14
5
  • ?
  • Middelfart - Holstebro Boldklub
    24/10/2020 12:00
  • D
  • 2 : 2(Holstebro Boldklub - Jammerbugt FC)
    18/10/2020 11:00
  • L
  • 1 : 0(Dalum IF - Holstebro Boldklub)
    10/10/2020 12:00
  • L
  • 0 : 1(Holstebro Boldklub - VSK Aarhus)
    04/10/2020 11:00
  • W
  • 4 : 1(Holstebro Boldklub - SfB-Oure FA)
    27/09/2020 11:00
  • L
  • 3 : 1(Frem - Holstebro Boldklub)
    19/09/2020 13:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
3
3
0
0
8:1
9
  • ?
  • Jammerbugt FC - Holbaek B&I
    24/10/2020 12:00
  • W
  • 2 : 0(Jammerbugt FC - Thisted)
    02/10/2020 17:00
  • W
  • 4 : 1(Jammerbugt FC - Dalum IF)
    19/09/2020 12:00
  • W
  • 2 : 0(Jammerbugt FC - SfB-Oure FA)
    29/08/2020 12:00
2
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
5
3
2
0
10:5
11
  • D
  • 1 : 1(Frem - Thisted)
    17/10/2020 12:00
  • W
  • 2 : 1(Frem - Brabrand)
    10/10/2020 13:00
  • W
  • 3 : 1(Frem - Holstebro Boldklub)
    19/09/2020 13:00
  • W
  • 2 : 0(Frem - Middelfart)
    12/09/2020 12:00
  • D
  • 2 : 2(Frem - Aarhus Fremad)
    29/08/2020 13:00
3
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
4
1
0
3
6:8
3
  • L
  • 2 : 3(B 93 - Naesby)
    17/10/2020 13:00
  • L
  • 0 : 1(B 93 - Frem)
    03/10/2020 11:00
  • W
  • 3 : 2(B 93 - Brabrand)
    26/09/2020 13:00
  • L
  • 1 : 2(B 93 - Jammerbugt FC)
    13/09/2020 13:00
4
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
3
0
2
1
2:3
2
  • ?
  • VSK Aarhus - Thisted
    24/10/2020 12:30
  • D
  • 1 : 1(VSK Aarhus - Jammerbugt FC)
    10/10/2020 11:30
  • L
  • 0 : 1(VSK Aarhus - Holbaek B&I)
    26/09/2020 11:30
  • D
  • 1 : 1(VSK Aarhus - Dalum IF)
    05/09/2020 11:30
5
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
4
3
0
1
7:3
9
  • W
  • 4 : 2(Thisted - Naesby)
    11/10/2020 11:00
  • W
  • 1 : 0(Thisted - Aarhus Fremad)
    27/09/2020 11:00
  • L
  • 0 : 1(Thisted - B 93)
    20/09/2020 11:00
  • W
  • 2 : 0(Thisted - Holbaek B&I)
    30/08/2020 11:00
6
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
3
2
1
0
7:2
7
  • ?
  • Aarhus Fremad - B 93
    24/10/2020 12:00
  • W
  • 4 : 0(Aarhus Fremad - FC Sydvest 05)
    03/10/2020 12:00
  • D
  • 1 : 1(Aarhus Fremad - VSK Aarhus)
    19/09/2020 12:00
  • W
  • 2 : 1(Aarhus Fremad - Holstebro Boldklub)
    05/09/2020 12:00
7
Relegation Playoff
5
3
2
0
8:5
11
  • W
  • 4 : 3(Dalum IF - Middelfart)
    17/10/2020 12:00
  • W
  • 1 : 0(Dalum IF - Holstebro Boldklub)
    10/10/2020 12:00
  • D
  • 0 : 0(Dalum IF - Frem)
    26/09/2020 12:00
  • D
  • 2 : 2(Dalum IF - Holbaek B&I)
    12/09/2020 12:00
  • W
  • 1 : 0(Dalum IF - FC Sydvest 05)
    29/08/2020 12:00
8
Relegation Playoff
4
1
0
3
9:9
3
  • ?
  • Middelfart - Holstebro Boldklub
    24/10/2020 12:00
  • L
  • 1 : 2(Middelfart - B 93)
    10/10/2020 12:00
  • W
  • 5 : 0(Middelfart - Naesby)
    26/09/2020 12:00
  • L
  • 3 : 5(Middelfart - Jammerbugt FC)
    05/09/2020 12:00
  • L
  • 0 : 2(Middelfart - VSK Aarhus)
    29/08/2020 12:00
9
Relegation Playoff
4
2
1
1
4:3
7
  • D
  • 1 : 1(Brabrand - Aarhus Fremad)
    17/10/2020 12:00
  • W
  • 1 : 0(Brabrand - Dalum IF)
    03/10/2020 12:00
  • L
  • 0 : 2(Brabrand - Middelfart)
    19/09/2020 12:00
  • W
  • 2 : 0(Brabrand - Thisted)
    05/09/2020 12:00
10
Relegation Playoff
4
1
0
3
5:8
3
  • L
  • 2 : 3(Holbaek B&I - FC Sydvest 05)
    17/10/2020 12:00
  • W
  • 3 : 0(Holbaek B&I - Aarhus Fremad)
    11/10/2020 11:30
  • L
  • 0 : 2(Holbaek B&I - SfB-Oure FA)
    20/09/2020 11:30
  • L
  • 0 : 3(Holbaek B&I - B 93)
    06/09/2020 11:30
10
Relegation Playoff
4
0
2
2
5:7
2
  • ?
  • FC Sydvest 05 - Brabrand
    24/10/2020 11:00
  • D
  • 3 : 3(FC Sydvest 05 - SfB-Oure FA)
    10/10/2020 11:00
  • L
  • 2 : 3(FC Sydvest 05 - Jammerbugt FC)
    26/09/2020 11:00
  • L
  • 0 : 1(FC Sydvest 05 - VSK Aarhus)
    12/09/2020 11:00
  • D
  • 0 : 0(FC Sydvest 05 - Frem)
    05/09/2020 11:00
12
Relegation Playoff
4
1
1
2
5:7
4
  • ?
  • Naesby - Frem
    24/10/2020 12:00
  • D
  • 2 : 2(Naesby - Holbaek B&I)
    03/10/2020 12:00
  • L
  • 0 : 2(Naesby - FC Sydvest 05)
    20/09/2020 12:00
  • L
  • 1 : 2(Naesby - Aarhus Fremad)
    12/09/2020 12:00
  • W
  • 2 : 1(Naesby - Brabrand)
    29/08/2020 12:00
13
Relegation Playoff
4
1
0
3
3:10
3
  • ?
  • SfB-Oure FA - Dalum IF
    24/10/2020 11:00
  • L
  • 1 : 2(SfB-Oure FA - VSK Aarhus)
    17/10/2020 11:00
  • L
  • 0 : 3(SfB-Oure FA - Middelfart)
    03/10/2020 11:00
  • L
  • 0 : 4(SfB-Oure FA - Thisted)
    12/09/2020 11:00
  • W
  • 2 : 1(SfB-Oure FA - Naesby)
    05/09/2020 11:00
14
Relegation Playoff
5
1
2
2
9:8
5
  • D
  • 2 : 2(Holstebro Boldklub - Jammerbugt FC)
    18/10/2020 11:00
  • L
  • 0 : 1(Holstebro Boldklub - VSK Aarhus)
    04/10/2020 11:00
  • W
  • 4 : 1(Holstebro Boldklub - SfB-Oure FA)
    27/09/2020 11:00
  • D
  • 1 : 1(Holstebro Boldklub - Brabrand)
    13/09/2020 11:00
  • L
  • 2 : 3(Holstebro Boldklub - B 93)
    30/08/2020 11:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
5
3
2
0
13:9
11
  • D
  • 2 : 2(Holstebro Boldklub - Jammerbugt FC)
    18/10/2020 11:00
  • D
  • 1 : 1(VSK Aarhus - Jammerbugt FC)
    10/10/2020 11:30
  • W
  • 2 : 3(FC Sydvest 05 - Jammerbugt FC)
    26/09/2020 11:00
  • W
  • 1 : 2(B 93 - Jammerbugt FC)
    13/09/2020 13:00
  • W
  • 3 : 5(Middelfart - Jammerbugt FC)
    05/09/2020 12:00
2
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
3
1
2
0
1:0
5
  • ?
  • Naesby - Frem
    24/10/2020 12:00
  • W
  • 0 : 1(B 93 - Frem)
    03/10/2020 11:00
  • D
  • 0 : 0(Dalum IF - Frem)
    26/09/2020 12:00
  • D
  • 0 : 0(FC Sydvest 05 - Frem)
    05/09/2020 11:00
3
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
4
4
0
0
9:3
12
  • ?
  • Aarhus Fremad - B 93
    24/10/2020 12:00
  • W
  • 1 : 2(Middelfart - B 93)
    10/10/2020 12:00
  • W
  • 0 : 1(Thisted - B 93)
    20/09/2020 11:00
  • W
  • 0 : 3(Holbaek B&I - B 93)
    06/09/2020 11:30
  • W
  • 2 : 3(Holstebro Boldklub - B 93)
    30/08/2020 11:00
4
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
5
4
1
0
7:2
13
  • W
  • 1 : 2(SfB-Oure FA - VSK Aarhus)
    17/10/2020 11:00
  • W
  • 0 : 1(Holstebro Boldklub - VSK Aarhus)
    04/10/2020 11:00
  • D
  • 1 : 1(Aarhus Fremad - VSK Aarhus)
    19/09/2020 12:00
  • W
  • 0 : 1(FC Sydvest 05 - VSK Aarhus)
    12/09/2020 11:00
  • W
  • 0 : 2(Middelfart - VSK Aarhus)
    29/08/2020 12:00
5
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
4
1
1
2
5:5
4
  • ?
  • VSK Aarhus - Thisted
    24/10/2020 12:30
  • D
  • 1 : 1(Frem - Thisted)
    17/10/2020 12:00
  • L
  • 2 : 0(Jammerbugt FC - Thisted)
    02/10/2020 17:00
  • W
  • 0 : 4(SfB-Oure FA - Thisted)
    12/09/2020 11:00
  • L
  • 2 : 0(Brabrand - Thisted)
    05/09/2020 12:00
6
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
5
1
2
2
5:8
5
  • D
  • 1 : 1(Brabrand - Aarhus Fremad)
    17/10/2020 12:00
  • L
  • 3 : 0(Holbaek B&I - Aarhus Fremad)
    11/10/2020 11:30
  • L
  • 1 : 0(Thisted - Aarhus Fremad)
    27/09/2020 11:00
  • W
  • 1 : 2(Naesby - Aarhus Fremad)
    12/09/2020 12:00
  • D
  • 2 : 2(Frem - Aarhus Fremad)
    29/08/2020 13:00
7
Relegation Playoff
3
0
1
2
2:6
1
  • ?
  • SfB-Oure FA - Dalum IF
    24/10/2020 11:00
  • L
  • 1 : 0(Brabrand - Dalum IF)
    03/10/2020 12:00
  • L
  • 4 : 1(Jammerbugt FC - Dalum IF)
    19/09/2020 12:00
  • D
  • 1 : 1(VSK Aarhus - Dalum IF)
    05/09/2020 11:30
8
Relegation Playoff
4
2
0
2
8:6
6
  • L
  • 4 : 3(Dalum IF - Middelfart)
    17/10/2020 12:00
  • W
  • 0 : 3(SfB-Oure FA - Middelfart)
    03/10/2020 11:00
  • W
  • 0 : 2(Brabrand - Middelfart)
    19/09/2020 12:00
  • L
  • 2 : 0(Frem - Middelfart)
    12/09/2020 12:00
9
Relegation Playoff
4
0
1
3
5:8
1
  • ?
  • FC Sydvest 05 - Brabrand
    24/10/2020 11:00
  • L
  • 2 : 1(Frem - Brabrand)
    10/10/2020 13:00
  • L
  • 3 : 2(B 93 - Brabrand)
    26/09/2020 13:00
  • D
  • 1 : 1(Holstebro Boldklub - Brabrand)
    13/09/2020 11:00
  • L
  • 2 : 1(Naesby - Brabrand)
    29/08/2020 12:00
10
Relegation Playoff
4
1
2
1
5:6
5
  • ?
  • Jammerbugt FC - Holbaek B&I
    24/10/2020 12:00
  • D
  • 2 : 2(Naesby - Holbaek B&I)
    03/10/2020 12:00
  • W
  • 0 : 1(VSK Aarhus - Holbaek B&I)
    26/09/2020 11:30
  • D
  • 2 : 2(Dalum IF - Holbaek B&I)
    12/09/2020 12:00
  • L
  • 2 : 0(Thisted - Holbaek B&I)
    30/08/2020 11:00
10
Relegation Playoff
4
2
0
2
5:7
6
  • W
  • 2 : 3(Holbaek B&I - FC Sydvest 05)
    17/10/2020 12:00
  • L
  • 4 : 0(Aarhus Fremad - FC Sydvest 05)
    03/10/2020 12:00
  • W
  • 0 : 2(Naesby - FC Sydvest 05)
    20/09/2020 12:00
  • L
  • 1 : 0(Dalum IF - FC Sydvest 05)
    29/08/2020 12:00
12
Relegation Playoff
4
1
0
3
6:13
3
  • W
  • 2 : 3(B 93 - Naesby)
    17/10/2020 13:00
  • L
  • 4 : 2(Thisted - Naesby)
    11/10/2020 11:00
  • L
  • 5 : 0(Middelfart - Naesby)
    26/09/2020 12:00
  • L
  • 2 : 1(SfB-Oure FA - Naesby)
    05/09/2020 11:00
13
Relegation Playoff
4
1
1
2
6:9
4
  • D
  • 3 : 3(FC Sydvest 05 - SfB-Oure FA)
    10/10/2020 11:00
  • L
  • 4 : 1(Holstebro Boldklub - SfB-Oure FA)
    27/09/2020 11:00
  • W
  • 0 : 2(Holbaek B&I - SfB-Oure FA)
    20/09/2020 11:30
  • L
  • 2 : 0(Jammerbugt FC - SfB-Oure FA)
    29/08/2020 12:00
14
Relegation Playoff
3
0
0
3
2:6
0
  • ?
  • Middelfart - Holstebro Boldklub
    24/10/2020 12:00
  • L
  • 1 : 0(Dalum IF - Holstebro Boldklub)
    10/10/2020 12:00
  • L
  • 3 : 1(Frem - Holstebro Boldklub)
    19/09/2020 13:00
  • L
  • 2 : 1(Aarhus Fremad - Holstebro Boldklub)
    05/09/2020 12:00