Damallsvenskan

SportFootball
CountrySweden
GenderFemale
Year2019
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Group Stage)
22
14
7
1
51:16
49
  • W
  • 0 : 1(Kristianstads DFF - FC Rosengaard)
    26/10/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(FC Rosengaard - Vittsjoe GIK)
    20/10/2019 13:00
  • D
  • 3 : 3(FC Rosengaard - Linkoepings FC)
    13/10/2019 14:00
  • W
  • 1 : 2(Kungsbacka DFF - FC Rosengaard)
    28/09/2019 13:00
  • W
  • 3 : 1(FC Rosengaard - KIF Oerebro)
    22/09/2019 11:00
  • W
  • 0 : 2(Kopparbergs/Goeteborg - FC Rosengaard)
    15/09/2019 13:00
2
Champions League (Group Stage)
22
13
6
3
45:19
45
  • W
  • 0 : 2(IF Limhamn Bunkeflo - Kopparbergs/Goeteborg)
    26/10/2019 13:30
  • W
  • 2 : 1(Kopparbergs/Goeteborg - Vaexjoe)
    20/10/2019 13:00
  • W
  • 1 : 2(Piteaa IF - Kopparbergs/Goeteborg)
    12/10/2019 11:45
  • W
  • 2 : 1(Kopparbergs/Goeteborg - Vittsjoe GIK)
    29/09/2019 11:00
  • W
  • 1 : 3(Djurgaarden - Kopparbergs/Goeteborg)
    21/09/2019 13:00
  • L
  • 0 : 2(Kopparbergs/Goeteborg - FC Rosengaard)
    15/09/2019 13:00
3
22
12
5
5
33:13
41
  • W
  • 2 : 0(Vittsjoe GIK - Djurgaarden)
    26/10/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(FC Rosengaard - Vittsjoe GIK)
    20/10/2019 13:00
  • W
  • 2 : 0(Vittsjoe GIK - Kristianstads DFF)
    13/10/2019 12:00
  • L
  • 2 : 1(Kopparbergs/Goeteborg - Vittsjoe GIK)
    29/09/2019 11:00
  • L
  • 1 : 0(Eskilstuna United DFF - Vittsjoe GIK)
    22/09/2019 15:00
  • W
  • 1 : 0(Vittsjoe GIK - KIF Oerebro)
    15/09/2019 11:00
4
22
11
5
6
34:19
38
  • D
  • 1 : 1(Vaexjoe - Eskilstuna United DFF)
    26/10/2019 13:30
  • W
  • 5 : 0(Eskilstuna United DFF - Kristianstads DFF)
    19/10/2019 16:00
  • W
  • 1 : 0(Eskilstuna United DFF - IF Limhamn Bunkeflo)
    13/10/2019 15:00
  • D
  • 2 : 2(KIF Oerebro - Eskilstuna United DFF)
    29/09/2019 15:00
  • W
  • 1 : 0(Eskilstuna United DFF - Vittsjoe GIK)
    22/09/2019 15:00
  • W
  • 0 : 1(Linkoepings FC - Eskilstuna United DFF)
    13/09/2019 16:30
5
22
10
6
6
37:20
36
  • W
  • 1 : 3(KIF Oerebro - Linkoepings FC)
    26/10/2019 13:30
  • W
  • 3 : 0(Linkoepings FC - IF Limhamn Bunkeflo)
    20/10/2019 15:00
  • D
  • 3 : 3(FC Rosengaard - Linkoepings FC)
    13/10/2019 14:00
  • W
  • 4 : 1(Linkoepings FC - Djurgaarden)
    26/09/2019 17:00
  • L
  • 1 : 0(Piteaa IF - Linkoepings FC)
    22/09/2019 13:00
  • L
  • 0 : 1(Linkoepings FC - Eskilstuna United DFF)
    13/09/2019 16:30
6
22
8
10
4
30:21
34
  • W
  • 3 : 0(Piteaa IF - Kungsbacka DFF)
    26/10/2019 13:30
  • D
  • 3 : 3(Djurgaarden - Piteaa IF)
    20/10/2019 11:00
  • L
  • 1 : 2(Piteaa IF - Kopparbergs/Goeteborg)
    12/10/2019 11:45
  • D
  • 1 : 1(Kristianstads DFF - Piteaa IF)
    29/09/2019 12:00
  • W
  • 1 : 0(Piteaa IF - Linkoepings FC)
    22/09/2019 13:00
  • W
  • 4 : 1(Piteaa IF - Vaexjoe)
    15/09/2019 11:00
7
22
9
6
7
38:30
33
  • L
  • 0 : 1(Kristianstads DFF - FC Rosengaard)
    26/10/2019 13:30
  • L
  • 5 : 0(Eskilstuna United DFF - Kristianstads DFF)
    19/10/2019 16:00
  • L
  • 2 : 0(Vittsjoe GIK - Kristianstads DFF)
    13/10/2019 12:00
  • D
  • 1 : 1(Kristianstads DFF - Piteaa IF)
    29/09/2019 12:00
  • D
  • 2 : 2(IF Limhamn Bunkeflo - Kristianstads DFF)
    21/09/2019 13:00
  • W
  • 5 : 0(Kristianstads DFF - Kungsbacka DFF)
    14/09/2019 12:00
8
22
9
3
10
28:30
30
  • L
  • 1 : 3(KIF Oerebro - Linkoepings FC)
    26/10/2019 13:30
  • W
  • 1 : 5(Kungsbacka DFF - KIF Oerebro)
    19/10/2019 13:00
  • L
  • 2 : 1(Vaexjoe - KIF Oerebro)
    13/10/2019 12:00
  • D
  • 2 : 2(KIF Oerebro - Eskilstuna United DFF)
    29/09/2019 15:00
  • L
  • 3 : 1(FC Rosengaard - KIF Oerebro)
    22/09/2019 11:00
  • L
  • 1 : 0(Vittsjoe GIK - KIF Oerebro)
    15/09/2019 11:00
9
22
6
7
9
25:40
25
  • D
  • 1 : 1(Vaexjoe - Eskilstuna United DFF)
    26/10/2019 13:30
  • L
  • 2 : 1(Kopparbergs/Goeteborg - Vaexjoe)
    20/10/2019 13:00
  • W
  • 2 : 1(Vaexjoe - KIF Oerebro)
    13/10/2019 12:00
  • D
  • 1 : 1(IF Limhamn Bunkeflo - Vaexjoe)
    28/09/2019 13:00
  • D
  • 5 : 5(Vaexjoe - Kungsbacka DFF)
    23/09/2019 17:00
  • L
  • 4 : 1(Piteaa IF - Vaexjoe)
    15/09/2019 11:00
10
22
4
2
16
24:49
14
  • L
  • 2 : 0(Vittsjoe GIK - Djurgaarden)
    26/10/2019 13:30
  • D
  • 3 : 3(Djurgaarden - Piteaa IF)
    20/10/2019 11:00
  • W
  • 3 : 0(Djurgaarden - Kungsbacka DFF)
    12/10/2019 13:00
  • L
  • 4 : 1(Linkoepings FC - Djurgaarden)
    26/09/2019 17:00
  • L
  • 1 : 3(Djurgaarden - Kopparbergs/Goeteborg)
    21/09/2019 13:00
  • D
  • 0 : 0(Djurgaarden - IF Limhamn Bunkeflo)
    15/09/2019 13:00
11
Relegation (Championship)
22
3
5
14
16:46
14
  • L
  • 0 : 2(IF Limhamn Bunkeflo - Kopparbergs/Goeteborg)
    26/10/2019 13:30
  • L
  • 3 : 0(Linkoepings FC - IF Limhamn Bunkeflo)
    20/10/2019 15:00
  • L
  • 1 : 0(Eskilstuna United DFF - IF Limhamn Bunkeflo)
    13/10/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(IF Limhamn Bunkeflo - Vaexjoe)
    28/09/2019 13:00
  • D
  • 2 : 2(IF Limhamn Bunkeflo - Kristianstads DFF)
    21/09/2019 13:00
  • D
  • 0 : 0(Djurgaarden - IF Limhamn Bunkeflo)
    15/09/2019 13:00
12
Relegation (Championship)
22
1
2
19
14:72
5
  • L
  • 3 : 0(Piteaa IF - Kungsbacka DFF)
    26/10/2019 13:30
  • L
  • 1 : 5(Kungsbacka DFF - KIF Oerebro)
    19/10/2019 13:00
  • L
  • 3 : 0(Djurgaarden - Kungsbacka DFF)
    12/10/2019 13:00
  • L
  • 1 : 2(Kungsbacka DFF - FC Rosengaard)
    28/09/2019 13:00
  • D
  • 5 : 5(Vaexjoe - Kungsbacka DFF)
    23/09/2019 17:00
  • L
  • 5 : 0(Kristianstads DFF - Kungsbacka DFF)
    14/09/2019 12:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Group Stage)
11
8
3
0
35:11
27
  • D
  • 1 : 1(FC Rosengaard - Vittsjoe GIK)
    20/10/2019 13:00
  • D
  • 3 : 3(FC Rosengaard - Linkoepings FC)
    13/10/2019 14:00
  • W
  • 3 : 1(FC Rosengaard - KIF Oerebro)
    22/09/2019 11:00
  • W
  • 3 : 1(FC Rosengaard - Djurgaarden)
    08/09/2019 13:00
  • W
  • 3 : 0(FC Rosengaard - IF Limhamn Bunkeflo)
    14/08/2019 17:00
  • W
  • 2 : 1(FC Rosengaard - Eskilstuna United DFF)
    10/08/2019 13:00
2
Champions League (Group Stage)
11
6
4
1
21:8
22
  • W
  • 2 : 1(Kopparbergs/Goeteborg - Vaexjoe)
    20/10/2019 13:00
  • W
  • 2 : 1(Kopparbergs/Goeteborg - Vittsjoe GIK)
    29/09/2019 11:00
  • L
  • 0 : 2(Kopparbergs/Goeteborg - FC Rosengaard)
    15/09/2019 13:00
  • D
  • 1 : 1(Kopparbergs/Goeteborg - Linkoepings FC)
    24/08/2019 12:00
  • W
  • 2 : 0(Kopparbergs/Goeteborg - Kristianstads DFF)
    18/08/2019 13:00
  • W
  • 6 : 0(Kopparbergs/Goeteborg - Kungsbacka DFF)
    10/08/2019 13:00
3
11
8
2
1
19:4
26
  • W
  • 2 : 0(Vittsjoe GIK - Djurgaarden)
    26/10/2019 13:30
  • W
  • 2 : 0(Vittsjoe GIK - Kristianstads DFF)
    13/10/2019 12:00
  • W
  • 1 : 0(Vittsjoe GIK - KIF Oerebro)
    15/09/2019 11:00
  • W
  • 2 : 0(Vittsjoe GIK - Vaexjoe)
    25/08/2019 12:00
  • W
  • 4 : 0(Vittsjoe GIK - IF Limhamn Bunkeflo)
    10/08/2019 12:00
  • D
  • 0 : 0(Vittsjoe GIK - FC Rosengaard)
    31/07/2019 17:00
4
11
7
2
2
19:6
23
  • W
  • 5 : 0(Eskilstuna United DFF - Kristianstads DFF)
    19/10/2019 16:00
  • W
  • 1 : 0(Eskilstuna United DFF - IF Limhamn Bunkeflo)
    13/10/2019 15:00
  • W
  • 1 : 0(Eskilstuna United DFF - Vittsjoe GIK)
    22/09/2019 15:00
  • W
  • 2 : 1(Eskilstuna United DFF - Kopparbergs/Goeteborg)
    07/09/2019 11:45
  • D
  • 1 : 1(Eskilstuna United DFF - Piteaa IF)
    18/08/2019 14:00
  • W
  • 4 : 2(Eskilstuna United DFF - Djurgaarden)
    14/08/2019 17:00
5
11
7
3
1
21:4
24
  • W
  • 3 : 0(Linkoepings FC - IF Limhamn Bunkeflo)
    20/10/2019 15:00
  • W
  • 4 : 1(Linkoepings FC - Djurgaarden)
    26/09/2019 17:00
  • L
  • 0 : 1(Linkoepings FC - Eskilstuna United DFF)
    13/09/2019 16:30
  • W
  • 2 : 1(Linkoepings FC - Vittsjoe GIK)
    18/08/2019 15:00
  • D
  • 0 : 0(Linkoepings FC - Kristianstads DFF)
    10/08/2019 15:00
  • W
  • 1 : 0(Linkoepings FC - Kopparbergs/Goeteborg)
    04/08/2019 11:00
6
11
7
2
2
18:10
23
  • W
  • 3 : 0(Piteaa IF - Kungsbacka DFF)
    26/10/2019 13:30
  • L
  • 1 : 2(Piteaa IF - Kopparbergs/Goeteborg)
    12/10/2019 11:45
  • W
  • 1 : 0(Piteaa IF - Linkoepings FC)
    22/09/2019 13:00
  • W
  • 4 : 1(Piteaa IF - Vaexjoe)
    15/09/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Piteaa IF - FC Rosengaard)
    25/08/2019 12:00
  • D
  • 0 : 0(Piteaa IF - Vittsjoe GIK)
    14/08/2019 17:00
7
11
6
3
2
24:10
21
  • L
  • 0 : 1(Kristianstads DFF - FC Rosengaard)
    26/10/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(Kristianstads DFF - Piteaa IF)
    29/09/2019 12:00
  • W
  • 5 : 0(Kristianstads DFF - Kungsbacka DFF)
    14/09/2019 12:00
  • W
  • 2 : 0(Kristianstads DFF - Djurgaarden)
    25/08/2019 13:00
  • W
  • 3 : 1(Kristianstads DFF - Vaexjoe)
    14/08/2019 17:00
  • W
  • 2 : 0(Kristianstads DFF - KIF Oerebro)
    04/08/2019 12:00
8
11
5
1
5
10:15
16
  • L
  • 1 : 3(KIF Oerebro - Linkoepings FC)
    26/10/2019 13:30
  • D
  • 2 : 2(KIF Oerebro - Eskilstuna United DFF)
    29/09/2019 15:00
  • L
  • 0 : 1(KIF Oerebro - Kristianstads DFF)
    07/09/2019 12:00
  • L
  • 0 : 1(KIF Oerebro - IF Limhamn Bunkeflo)
    25/08/2019 15:00
  • L
  • 0 : 3(KIF Oerebro - Kopparbergs/Goeteborg)
    14/08/2019 17:00
  • W
  • 1 : 0(KIF Oerebro - Piteaa IF)
    10/08/2019 11:45
9
11
4
6
1
17:14
18
  • D
  • 1 : 1(Vaexjoe - Eskilstuna United DFF)
    26/10/2019 13:30
  • W
  • 2 : 1(Vaexjoe - KIF Oerebro)
    13/10/2019 12:00
  • D
  • 5 : 5(Vaexjoe - Kungsbacka DFF)
    23/09/2019 17:00
  • W
  • 1 : 0(Vaexjoe - Linkoepings FC)
    09/09/2019 17:00
  • D
  • 0 : 0(Vaexjoe - FC Rosengaard)
    20/08/2019 17:00
  • W
  • 2 : 1(Vaexjoe - Djurgaarden)
    09/08/2019 17:00
10
11
2
2
7
14:24
8
  • D
  • 3 : 3(Djurgaarden - Piteaa IF)
    20/10/2019 11:00
  • W
  • 3 : 0(Djurgaarden - Kungsbacka DFF)
    12/10/2019 13:00
  • L
  • 1 : 3(Djurgaarden - Kopparbergs/Goeteborg)
    21/09/2019 13:00
  • D
  • 0 : 0(Djurgaarden - IF Limhamn Bunkeflo)
    15/09/2019 13:00
  • L
  • 1 : 4(Djurgaarden - KIF Oerebro)
    21/08/2019 17:00
  • L
  • 0 : 3(Djurgaarden - FC Rosengaard)
    05/08/2019 17:00
11
Relegation (Championship)
11
2
3
6
10:20
9
  • L
  • 0 : 2(IF Limhamn Bunkeflo - Kopparbergs/Goeteborg)
    26/10/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(IF Limhamn Bunkeflo - Vaexjoe)
    28/09/2019 13:00
  • D
  • 2 : 2(IF Limhamn Bunkeflo - Kristianstads DFF)
    21/09/2019 13:00
  • D
  • 1 : 1(IF Limhamn Bunkeflo - Piteaa IF)
    07/09/2019 13:00
  • W
  • 2 : 0(IF Limhamn Bunkeflo - Kungsbacka DFF)
    20/08/2019 17:00
  • L
  • 0 : 3(IF Limhamn Bunkeflo - Vittsjoe GIK)
    04/08/2019 13:00
12
Relegation (Championship)
11
1
1
9
8:33
4
  • L
  • 1 : 5(Kungsbacka DFF - KIF Oerebro)
    19/10/2019 13:00
  • L
  • 1 : 2(Kungsbacka DFF - FC Rosengaard)
    28/09/2019 13:00
  • L
  • 0 : 1(Kungsbacka DFF - Vittsjoe GIK)
    07/09/2019 13:00
  • L
  • 0 : 4(Kungsbacka DFF - Eskilstuna United DFF)
    24/08/2019 13:00
  • W
  • 2 : 1(Kungsbacka DFF - Linkoepings FC)
    14/08/2019 17:00
  • L
  • 0 : 3(Kungsbacka DFF - Vaexjoe)
    04/08/2019 13:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Group Stage)
11
6
4
1
16:5
22
  • W
  • 0 : 1(Kristianstads DFF - FC Rosengaard)
    26/10/2019 13:30
  • W
  • 1 : 2(Kungsbacka DFF - FC Rosengaard)
    28/09/2019 13:00
  • W
  • 0 : 2(Kopparbergs/Goeteborg - FC Rosengaard)
    15/09/2019 13:00
  • D
  • 1 : 1(Piteaa IF - FC Rosengaard)
    25/08/2019 12:00
  • D
  • 0 : 0(Vaexjoe - FC Rosengaard)
    20/08/2019 17:00
  • W
  • 0 : 3(Djurgaarden - FC Rosengaard)
    05/08/2019 17:00
2
Champions League (Group Stage)
11
7
2
2
24:11
23
  • W
  • 0 : 2(IF Limhamn Bunkeflo - Kopparbergs/Goeteborg)
    26/10/2019 13:30
  • W
  • 1 : 2(Piteaa IF - Kopparbergs/Goeteborg)
    12/10/2019 11:45
  • W
  • 1 : 3(Djurgaarden - Kopparbergs/Goeteborg)
    21/09/2019 13:00
  • L
  • 2 : 1(Eskilstuna United DFF - Kopparbergs/Goeteborg)
    07/09/2019 11:45
  • W
  • 0 : 3(KIF Oerebro - Kopparbergs/Goeteborg)
    14/08/2019 17:00
  • L
  • 1 : 0(Linkoepings FC - Kopparbergs/Goeteborg)
    04/08/2019 11:00
3
11
4
3
4
14:9
15
  • D
  • 1 : 1(FC Rosengaard - Vittsjoe GIK)
    20/10/2019 13:00
  • L
  • 2 : 1(Kopparbergs/Goeteborg - Vittsjoe GIK)
    29/09/2019 11:00
  • L
  • 1 : 0(Eskilstuna United DFF - Vittsjoe GIK)
    22/09/2019 15:00
  • W
  • 0 : 1(Kungsbacka DFF - Vittsjoe GIK)
    07/09/2019 13:00
  • L
  • 2 : 1(Linkoepings FC - Vittsjoe GIK)
    18/08/2019 15:00
  • D
  • 0 : 0(Piteaa IF - Vittsjoe GIK)
    14/08/2019 17:00
4
11
4
3
4
15:13
15
  • D
  • 1 : 1(Vaexjoe - Eskilstuna United DFF)
    26/10/2019 13:30
  • D
  • 2 : 2(KIF Oerebro - Eskilstuna United DFF)
    29/09/2019 15:00
  • W
  • 0 : 1(Linkoepings FC - Eskilstuna United DFF)
    13/09/2019 16:30
  • W
  • 0 : 4(Kungsbacka DFF - Eskilstuna United DFF)
    24/08/2019 13:00
  • L
  • 2 : 1(FC Rosengaard - Eskilstuna United DFF)
    10/08/2019 13:00
  • L
  • 3 : 1(Piteaa IF - Eskilstuna United DFF)
    04/08/2019 13:00
5
11
3
3
5
16:16
12
  • W
  • 1 : 3(KIF Oerebro - Linkoepings FC)
    26/10/2019 13:30
  • D
  • 3 : 3(FC Rosengaard - Linkoepings FC)
    13/10/2019 14:00
  • L
  • 1 : 0(Piteaa IF - Linkoepings FC)
    22/09/2019 13:00
  • L
  • 1 : 0(Vaexjoe - Linkoepings FC)
    09/09/2019 17:00
  • D
  • 1 : 1(Kopparbergs/Goeteborg - Linkoepings FC)
    24/08/2019 12:00
  • L
  • 2 : 1(Kungsbacka DFF - Linkoepings FC)
    14/08/2019 17:00
6
11
1
8
2
12:11
11
  • D
  • 3 : 3(Djurgaarden - Piteaa IF)
    20/10/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Kristianstads DFF - Piteaa IF)
    29/09/2019 12:00
  • D
  • 1 : 1(IF Limhamn Bunkeflo - Piteaa IF)
    07/09/2019 13:00
  • D
  • 1 : 1(Eskilstuna United DFF - Piteaa IF)
    18/08/2019 14:00
  • L
  • 1 : 0(KIF Oerebro - Piteaa IF)
    10/08/2019 11:45
  • D
  • 1 : 1(Kopparbergs/Goeteborg - Piteaa IF)
    31/07/2019 17:00
7
11
3
3
5
14:20
12
  • L
  • 5 : 0(Eskilstuna United DFF - Kristianstads DFF)
    19/10/2019 16:00
  • L
  • 2 : 0(Vittsjoe GIK - Kristianstads DFF)
    13/10/2019 12:00
  • D
  • 2 : 2(IF Limhamn Bunkeflo - Kristianstads DFF)
    21/09/2019 13:00
  • W
  • 0 : 1(KIF Oerebro - Kristianstads DFF)
    07/09/2019 12:00
  • L
  • 2 : 0(Kopparbergs/Goeteborg - Kristianstads DFF)
    18/08/2019 13:00
  • D
  • 0 : 0(Linkoepings FC - Kristianstads DFF)
    10/08/2019 15:00
8
11
4
2
5
18:15
14
  • W
  • 1 : 5(Kungsbacka DFF - KIF Oerebro)
    19/10/2019 13:00
  • L
  • 2 : 1(Vaexjoe - KIF Oerebro)
    13/10/2019 12:00
  • L
  • 3 : 1(FC Rosengaard - KIF Oerebro)
    22/09/2019 11:00
  • L
  • 1 : 0(Vittsjoe GIK - KIF Oerebro)
    15/09/2019 11:00
  • W
  • 1 : 4(Djurgaarden - KIF Oerebro)
    21/08/2019 17:00
  • L
  • 2 : 0(Kristianstads DFF - KIF Oerebro)
    04/08/2019 12:00
9
11
2
1
8
8:26
7
  • L
  • 2 : 1(Kopparbergs/Goeteborg - Vaexjoe)
    20/10/2019 13:00
  • D
  • 1 : 1(IF Limhamn Bunkeflo - Vaexjoe)
    28/09/2019 13:00
  • L
  • 4 : 1(Piteaa IF - Vaexjoe)
    15/09/2019 11:00
  • L
  • 2 : 0(Vittsjoe GIK - Vaexjoe)
    25/08/2019 12:00
  • L
  • 3 : 1(Kristianstads DFF - Vaexjoe)
    14/08/2019 17:00
  • W
  • 0 : 3(Kungsbacka DFF - Vaexjoe)
    04/08/2019 13:00
10
11
2
0
9
10:25
6
  • L
  • 2 : 0(Vittsjoe GIK - Djurgaarden)
    26/10/2019 13:30
  • L
  • 4 : 1(Linkoepings FC - Djurgaarden)
    26/09/2019 17:00
  • L
  • 3 : 1(FC Rosengaard - Djurgaarden)
    08/09/2019 13:00
  • L
  • 2 : 0(Kristianstads DFF - Djurgaarden)
    25/08/2019 13:00
  • L
  • 4 : 2(Eskilstuna United DFF - Djurgaarden)
    14/08/2019 17:00
  • L
  • 2 : 1(Vaexjoe - Djurgaarden)
    09/08/2019 17:00
11
Relegation (Championship)
11
1
2
8
6:26
5
  • L
  • 3 : 0(Linkoepings FC - IF Limhamn Bunkeflo)
    20/10/2019 15:00
  • L
  • 1 : 0(Eskilstuna United DFF - IF Limhamn Bunkeflo)
    13/10/2019 15:00
  • D
  • 0 : 0(Djurgaarden - IF Limhamn Bunkeflo)
    15/09/2019 13:00
  • W
  • 0 : 1(KIF Oerebro - IF Limhamn Bunkeflo)
    25/08/2019 15:00
  • L
  • 3 : 0(FC Rosengaard - IF Limhamn Bunkeflo)
    14/08/2019 17:00
  • L
  • 4 : 0(Vittsjoe GIK - IF Limhamn Bunkeflo)
    10/08/2019 12:00
12
Relegation (Championship)
11
0
1
10
6:39
1
  • L
  • 3 : 0(Piteaa IF - Kungsbacka DFF)
    26/10/2019 13:30
  • L
  • 3 : 0(Djurgaarden - Kungsbacka DFF)
    12/10/2019 13:00
  • D
  • 5 : 5(Vaexjoe - Kungsbacka DFF)
    23/09/2019 17:00
  • L
  • 5 : 0(Kristianstads DFF - Kungsbacka DFF)
    14/09/2019 12:00
  • L
  • 2 : 0(IF Limhamn Bunkeflo - Kungsbacka DFF)
    20/08/2019 17:00
  • L
  • 6 : 0(Kopparbergs/Goeteborg - Kungsbacka DFF)
    10/08/2019 13:00