2. Liga

SportFootball
CountryAustria
GenderMale
Year2019/2020
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Promotion)
14
9
5
0
32:15
32
  • ?
  • SK Austria Klagenfurt - Austria Wien (A)
    22/11/2019 18:10
  • W
  • 2 : 4(FC Wacker Innsbruck - SK Austria Klagenfurt)
    08/11/2019 19:15
  • D
  • 1 : 1(SK Austria Klagenfurt - Amstetten)
    01/11/2019 18:10
  • W
  • 0 : 2(Floridsdorfer AC - SK Austria Klagenfurt)
    27/10/2019 09:30
  • W
  • 2 : 0(SK Austria Klagenfurt - SV Horn)
    18/10/2019 17:10
  • W
  • 0 : 2(FC Juniors OOe - SK Austria Klagenfurt)
    04/10/2019 16:30
2
14
10
2
2
27:16
32
  • ?
  • Ried - Dornbirn
    24/11/2019 09:30
  • W
  • 1 : 2(Floridsdorfer AC - Ried)
    08/11/2019 18:10
  • W
  • 3 : 1(Ried - SV Horn)
    01/11/2019 18:10
  • W
  • 2 : 3(FC Wacker Innsbruck - Ried)
    25/10/2019 17:10
  • W
  • 0 : 1(FC Liefering - Ried)
    19/10/2019 12:30
  • W
  • 1 : 0(Ried - Vorwaerts Steyr)
    04/10/2019 17:10
3
14
6
4
4
22:16
22
  • ?
  • Kapfenberger SV - Vorwaerts Steyr
    22/11/2019 18:10
  • W
  • 1 : 3(FC Liefering - Vorwaerts Steyr)
    09/11/2019 13:30
  • D
  • 2 : 2(Vorwaerts Steyr - Grazer AK)
    01/11/2019 18:10
  • D
  • 1 : 1(SV Lafnitz - Vorwaerts Steyr)
    25/10/2019 17:10
  • W
  • 3 : 1(Vorwaerts Steyr - Austria Lustenau)
    18/10/2019 17:10
  • L
  • 1 : 0(Ried - Vorwaerts Steyr)
    04/10/2019 17:10
4
14
5
6
3
26:17
21
  • ?
  • Ried - Dornbirn
    24/11/2019 09:30
  • D
  • 2 : 2(Dornbirn - BW Linz)
    09/11/2019 13:30
  • W
  • 0 : 1(Austria Wien (A) - Dornbirn)
    02/11/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(SV Horn - Dornbirn)
    26/10/2019 15:00
  • D
  • 2 : 2(Dornbirn - FC Juniors OOe)
    19/10/2019 14:00
  • D
  • 1 : 1(SV Lafnitz - Dornbirn)
    05/10/2019 17:00
5
14
5
6
3
22:16
21
  • ?
  • Austria Lustenau - SV Lafnitz
    23/11/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(SV Lafnitz - Grazer AK)
    10/11/2019 09:30
  • W
  • 1 : 5(BW Linz - SV Lafnitz)
    01/11/2019 18:10
  • D
  • 1 : 1(SV Lafnitz - Vorwaerts Steyr)
    25/10/2019 17:10
  • D
  • 1 : 1(Amstetten - SV Lafnitz)
    18/10/2019 17:10
  • D
  • 1 : 1(SV Lafnitz - Dornbirn)
    05/10/2019 17:00
6
14
6
2
6
28:28
20
  • ?
  • FC Juniors OOe - Floridsdorfer AC
    23/11/2019 13:30
  • W
  • 1 : 3(SV Horn - FC Juniors OOe)
    08/11/2019 18:10
  • W
  • 0 : 4(FC Liefering - FC Juniors OOe)
    01/11/2019 18:10
  • L
  • 2 : 4(FC Juniors OOe - Austria Wien (A))
    26/10/2019 12:30
  • D
  • 2 : 2(Dornbirn - FC Juniors OOe)
    19/10/2019 14:00
  • L
  • 0 : 2(FC Juniors OOe - SK Austria Klagenfurt)
    04/10/2019 16:30
7
14
6
2
6
30:32
20
  • ?
  • Austria Lustenau - SV Lafnitz
    23/11/2019 13:30
  • L
  • 2 : 0(Amstetten - Austria Lustenau)
    08/11/2019 18:10
  • L
  • 2 : 3(Austria Lustenau - FC Wacker Innsbruck)
    03/11/2019 09:30
  • W
  • 3 : 2(Austria Lustenau - Kapfenberger SV)
    25/10/2019 17:10
  • L
  • 3 : 1(Vorwaerts Steyr - Austria Lustenau)
    18/10/2019 17:10
  • W
  • 3 : 2(Austria Lustenau - FC Liefering)
    06/10/2019 08:30
8
14
5
4
5
22:24
19
  • ?
  • Grazer AK - Amstetten
    22/11/2019 18:10
  • W
  • 2 : 0(Amstetten - Austria Lustenau)
    08/11/2019 18:10
  • D
  • 1 : 1(SK Austria Klagenfurt - Amstetten)
    01/11/2019 18:10
  • D
  • 2 : 2(Amstetten - BW Linz)
    25/10/2019 17:10
  • D
  • 1 : 1(Amstetten - SV Lafnitz)
    18/10/2019 17:10
  • W
  • 0 : 2(Floridsdorfer AC - Amstetten)
    04/10/2019 17:10
9
14
6
1
7
19:24
19
  • ?
  • SV Horn - FC Wacker Innsbruck
    22/11/2019 18:10
  • L
  • 2 : 4(FC Wacker Innsbruck - SK Austria Klagenfurt)
    08/11/2019 19:15
  • W
  • 2 : 3(Austria Lustenau - FC Wacker Innsbruck)
    03/11/2019 09:30
  • L
  • 2 : 3(FC Wacker Innsbruck - Ried)
    25/10/2019 17:10
  • W
  • 1 : 2(Austria Wien (A) - FC Wacker Innsbruck)
    18/10/2019 17:10
  • L
  • 1 : 2(FC Wacker Innsbruck - Kapfenberger SV)
    04/10/2019 17:10
10
14
5
3
6
27:28
18
  • ?
  • BW Linz - FC Liefering
    22/11/2019 18:10
  • D
  • 2 : 2(Dornbirn - BW Linz)
    09/11/2019 13:30
  • L
  • 1 : 5(BW Linz - SV Lafnitz)
    01/11/2019 18:10
  • D
  • 2 : 2(Amstetten - BW Linz)
    25/10/2019 17:10
  • L
  • 2 : 3(BW Linz - Floridsdorfer AC)
    18/10/2019 17:10
  • W
  • 2 : 4(SV Horn - BW Linz)
    04/10/2019 17:10
11
14
4
4
6
16:20
16
  • ?
  • Grazer AK - Amstetten
    22/11/2019 18:10
  • D
  • 1 : 1(SV Lafnitz - Grazer AK)
    10/11/2019 09:30
  • D
  • 2 : 2(Vorwaerts Steyr - Grazer AK)
    01/11/2019 18:10
  • D
  • 1 : 1(Grazer AK - FC Liefering)
    25/10/2019 17:10
  • L
  • 2 : 0(Kapfenberger SV - Grazer AK)
    20/10/2019 08:30
  • L
  • 2 : 3(Grazer AK - Austria Wien (A))
    05/10/2019 12:30
12
14
4
3
7
29:32
15
  • ?
  • SV Horn - FC Wacker Innsbruck
    22/11/2019 18:10
  • L
  • 1 : 3(SV Horn - FC Juniors OOe)
    08/11/2019 18:10
  • L
  • 3 : 1(Ried - SV Horn)
    01/11/2019 18:10
  • D
  • 1 : 1(SV Horn - Dornbirn)
    26/10/2019 15:00
  • L
  • 2 : 0(SK Austria Klagenfurt - SV Horn)
    18/10/2019 17:10
  • L
  • 2 : 4(SV Horn - BW Linz)
    04/10/2019 17:10
13
14
4
3
7
15:22
15
  • ?
  • FC Juniors OOe - Floridsdorfer AC
    23/11/2019 13:30
  • L
  • 1 : 2(Floridsdorfer AC - Ried)
    08/11/2019 18:10
  • L
  • 2 : 1(Kapfenberger SV - Floridsdorfer AC)
    01/11/2019 18:10
  • L
  • 0 : 2(Floridsdorfer AC - SK Austria Klagenfurt)
    27/10/2019 09:30
  • W
  • 2 : 3(BW Linz - Floridsdorfer AC)
    18/10/2019 17:10
  • L
  • 0 : 2(Floridsdorfer AC - Amstetten)
    04/10/2019 17:10
14
Relegation (Championship)
14
4
2
8
25:28
14
  • ?
  • SK Austria Klagenfurt - Austria Wien (A)
    22/11/2019 18:10
  • W
  • 4 : 1(Austria Wien (A) - Kapfenberger SV)
    08/11/2019 18:10
  • L
  • 0 : 1(Austria Wien (A) - Dornbirn)
    02/11/2019 13:30
  • W
  • 2 : 4(FC Juniors OOe - Austria Wien (A))
    26/10/2019 12:30
  • L
  • 1 : 2(Austria Wien (A) - FC Wacker Innsbruck)
    18/10/2019 17:10
  • W
  • 2 : 3(Grazer AK - Austria Wien (A))
    05/10/2019 12:30
15
Relegation (Championship)
14
3
5
6
21:28
14
  • ?
  • BW Linz - FC Liefering
    22/11/2019 18:10
  • L
  • 1 : 3(FC Liefering - Vorwaerts Steyr)
    09/11/2019 13:30
  • L
  • 0 : 4(FC Liefering - FC Juniors OOe)
    01/11/2019 18:10
  • D
  • 1 : 1(Grazer AK - FC Liefering)
    25/10/2019 17:10
  • L
  • 0 : 1(FC Liefering - Ried)
    19/10/2019 12:30
  • L
  • 3 : 2(Austria Lustenau - FC Liefering)
    06/10/2019 08:30
16
Relegation (Championship)
14
3
2
9
17:32
11
  • ?
  • Kapfenberger SV - Vorwaerts Steyr
    22/11/2019 18:10
  • L
  • 4 : 1(Austria Wien (A) - Kapfenberger SV)
    08/11/2019 18:10
  • W
  • 2 : 1(Kapfenberger SV - Floridsdorfer AC)
    01/11/2019 18:10
  • L
  • 3 : 2(Austria Lustenau - Kapfenberger SV)
    25/10/2019 17:10
  • W
  • 2 : 0(Kapfenberger SV - Grazer AK)
    20/10/2019 08:30
  • W
  • 1 : 2(FC Wacker Innsbruck - Kapfenberger SV)
    04/10/2019 17:10
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Promotion)
6
2
4
0
14:10
10
  • ?
  • SK Austria Klagenfurt - Austria Wien (A)
    22/11/2019 18:10
  • D
  • 1 : 1(SK Austria Klagenfurt - Amstetten)
    01/11/2019 18:10
  • W
  • 2 : 0(SK Austria Klagenfurt - SV Horn)
    18/10/2019 17:10
  • D
  • 1 : 1(SK Austria Klagenfurt - Vorwaerts Steyr)
    29/09/2019 08:30
  • D
  • 3 : 3(SK Austria Klagenfurt - Austria Lustenau)
    13/09/2019 17:10
  • W
  • 3 : 1(SK Austria Klagenfurt - BW Linz)
    25/08/2019 08:30
2
6
4
0
2
13:8
12
  • ?
  • Ried - Dornbirn
    24/11/2019 09:30
  • W
  • 3 : 1(Ried - SV Horn)
    01/11/2019 18:10
  • W
  • 1 : 0(Ried - Vorwaerts Steyr)
    04/10/2019 17:10
  • W
  • 3 : 1(Ried - FC Juniors OOe)
    20/09/2019 17:10
  • L
  • 1 : 2(Ried - Grazer AK)
    23/08/2019 17:10
  • W
  • 4 : 1(Ried - Amstetten)
    11/08/2019 08:30
3
7
4
2
1
11:6
14
  • D
  • 2 : 2(Vorwaerts Steyr - Grazer AK)
    01/11/2019 18:10
  • W
  • 3 : 1(Vorwaerts Steyr - Austria Lustenau)
    18/10/2019 17:10
  • D
  • 0 : 0(Vorwaerts Steyr - Austria Wien (A))
    22/09/2019 08:30
  • W
  • 3 : 2(Vorwaerts Steyr - Dornbirn)
    31/08/2019 12:30
  • W
  • 1 : 0(Vorwaerts Steyr - Floridsdorfer AC)
    16/08/2019 17:10
  • L
  • 0 : 1(Vorwaerts Steyr - BW Linz)
    09/08/2019 17:10
4
7
2
4
1
16:11
10
  • D
  • 2 : 2(Dornbirn - BW Linz)
    09/11/2019 13:30
  • D
  • 2 : 2(Dornbirn - FC Juniors OOe)
    19/10/2019 14:00
  • W
  • 3 : 1(Dornbirn - Grazer AK)
    28/09/2019 12:30
  • D
  • 2 : 2(Dornbirn - FC Liefering)
    14/09/2019 14:00
  • W
  • 6 : 1(Dornbirn - Kapfenberger SV)
    24/08/2019 16:00
  • D
  • 0 : 0(Dornbirn - SK Austria Klagenfurt)
    09/08/2019 17:10
5
8
1
4
3
7:10
7
  • D
  • 1 : 1(SV Lafnitz - Grazer AK)
    10/11/2019 09:30
  • D
  • 1 : 1(SV Lafnitz - Vorwaerts Steyr)
    25/10/2019 17:10
  • D
  • 1 : 1(SV Lafnitz - Dornbirn)
    05/10/2019 17:00
  • L
  • 2 : 3(SV Lafnitz - SV Horn)
    20/09/2019 17:10
  • L
  • 0 : 3(SV Lafnitz - SK Austria Klagenfurt)
    30/08/2019 17:10
  • L
  • 0 : 1(SV Lafnitz - Ried)
    16/08/2019 17:10
6
6
3
0
3
14:17
9
  • ?
  • FC Juniors OOe - Floridsdorfer AC
    23/11/2019 13:30
  • L
  • 2 : 4(FC Juniors OOe - Austria Wien (A))
    26/10/2019 12:30
  • L
  • 0 : 2(FC Juniors OOe - SK Austria Klagenfurt)
    04/10/2019 16:30
  • L
  • 0 : 5(FC Juniors OOe - BW Linz)
    15/09/2019 08:30
  • W
  • 8 : 5(FC Juniors OOe - Austria Lustenau)
    23/08/2019 17:10
  • W
  • 1 : 0(FC Juniors OOe - Kapfenberger SV)
    09/08/2019 17:10
7
7
3
1
3
12:13
10
  • ?
  • Austria Lustenau - SV Lafnitz
    23/11/2019 13:30
  • L
  • 2 : 3(Austria Lustenau - FC Wacker Innsbruck)
    03/11/2019 09:30
  • W
  • 3 : 2(Austria Lustenau - Kapfenberger SV)
    25/10/2019 17:10
  • W
  • 3 : 2(Austria Lustenau - FC Liefering)
    06/10/2019 08:30
  • W
  • 2 : 1(Austria Lustenau - BW Linz)
    20/09/2019 17:10
  • L
  • 1 : 2(Austria Lustenau - Floridsdorfer AC)
    01/09/2019 08:30
8
8
3
2
3
13:14
11
  • W
  • 2 : 0(Amstetten - Austria Lustenau)
    08/11/2019 18:10
  • D
  • 2 : 2(Amstetten - BW Linz)
    25/10/2019 17:10
  • D
  • 1 : 1(Amstetten - SV Lafnitz)
    18/10/2019 17:10
  • L
  • 1 : 2(Amstetten - FC Juniors OOe)
    27/09/2019 17:10
  • W
  • 2 : 1(Amstetten - Vorwaerts Steyr)
    13/09/2019 16:30
  • L
  • 2 : 4(Amstetten - SV Horn)
    30/08/2019 17:10
9
8
4
0
4
12:14
12
  • L
  • 2 : 4(FC Wacker Innsbruck - SK Austria Klagenfurt)
    08/11/2019 19:15
  • L
  • 2 : 3(FC Wacker Innsbruck - Ried)
    25/10/2019 17:10
  • L
  • 1 : 2(FC Wacker Innsbruck - Kapfenberger SV)
    04/10/2019 17:10
  • L
  • 0 : 3(FC Wacker Innsbruck - SV Lafnitz)
    28/09/2019 12:30
  • W
  • 2 : 0(FC Wacker Innsbruck - Grazer AK)
    14/09/2019 12:30
  • W
  • 2 : 1(FC Wacker Innsbruck - Amstetten)
    23/08/2019 17:10
10
6
2
1
3
11:15
7
  • ?
  • BW Linz - FC Liefering
    22/11/2019 18:10
  • L
  • 1 : 5(BW Linz - SV Lafnitz)
    01/11/2019 18:10
  • L
  • 2 : 3(BW Linz - Floridsdorfer AC)
    18/10/2019 17:10
  • L
  • 2 : 3(BW Linz - Ried)
    29/09/2019 08:30
  • W
  • 1 : 0(BW Linz - FC Wacker Innsbruck)
    30/08/2019 17:10
  • W
  • 4 : 3(BW Linz - Austria Wien (A))
    16/08/2019 17:10
11
6
2
2
2
8:7
8
  • ?
  • Grazer AK - Amstetten
    22/11/2019 18:10
  • D
  • 1 : 1(Grazer AK - FC Liefering)
    25/10/2019 17:10
  • L
  • 2 : 3(Grazer AK - Austria Wien (A))
    05/10/2019 12:30
  • L
  • 1 : 2(Grazer AK - SK Austria Klagenfurt)
    20/09/2019 17:10
  • W
  • 2 : 1(Grazer AK - FC Juniors OOe)
    30/08/2019 17:10
  • D
  • 0 : 0(Grazer AK - SV Horn)
    09/08/2019 17:10
12
7
1
2
4
14:19
5
  • ?
  • SV Horn - FC Wacker Innsbruck
    22/11/2019 18:10
  • L
  • 1 : 3(SV Horn - FC Juniors OOe)
    08/11/2019 18:10
  • D
  • 1 : 1(SV Horn - Dornbirn)
    26/10/2019 15:00
  • L
  • 2 : 4(SV Horn - BW Linz)
    04/10/2019 17:10
  • L
  • 2 : 4(SV Horn - Austria Lustenau)
    27/09/2019 17:10
  • W
  • 5 : 1(SV Horn - Kapfenberger SV)
    13/09/2019 17:10
13
8
2
2
4
6:10
8
  • L
  • 1 : 2(Floridsdorfer AC - Ried)
    08/11/2019 18:10
  • L
  • 0 : 2(Floridsdorfer AC - SK Austria Klagenfurt)
    27/10/2019 09:30
  • L
  • 0 : 2(Floridsdorfer AC - Amstetten)
    04/10/2019 17:10
  • L
  • 0 : 3(Floridsdorfer AC - Dornbirn)
    21/09/2019 18:00
  • D
  • 1 : 1(Floridsdorfer AC - SV Lafnitz)
    13/09/2019 17:10
  • D
  • 0 : 0(Floridsdorfer AC - FC Liefering)
    23/08/2019 17:10
14
Relegation (Championship)
8
2
1
5
12:15
7
  • W
  • 4 : 1(Austria Wien (A) - Kapfenberger SV)
    08/11/2019 18:10
  • L
  • 0 : 1(Austria Wien (A) - Dornbirn)
    02/11/2019 13:30
  • L
  • 1 : 2(Austria Wien (A) - FC Wacker Innsbruck)
    18/10/2019 17:10
  • W
  • 4 : 1(Austria Wien (A) - Floridsdorfer AC)
    27/09/2019 17:10
  • D
  • 0 : 0(Austria Wien (A) - Ried)
    13/09/2019 17:10
  • L
  • 2 : 3(Austria Wien (A) - SV Lafnitz)
    23/08/2019 17:10
15
Relegation (Championship)
7
2
1
4
10:16
7
  • L
  • 1 : 3(FC Liefering - Vorwaerts Steyr)
    09/11/2019 13:30
  • L
  • 0 : 4(FC Liefering - FC Juniors OOe)
    01/11/2019 18:10
  • L
  • 0 : 1(FC Liefering - Ried)
    19/10/2019 12:30
  • D
  • 2 : 2(FC Liefering - FC Wacker Innsbruck)
    21/09/2019 12:30
  • W
  • 2 : 1(FC Liefering - Austria Wien (A))
    30/08/2019 17:10
  • W
  • 3 : 2(FC Liefering - SV Horn)
    16/08/2019 17:10
16
Relegation (Championship)
7
2
1
4
9:11
7
  • ?
  • Kapfenberger SV - Vorwaerts Steyr
    22/11/2019 18:10
  • W
  • 2 : 1(Kapfenberger SV - Floridsdorfer AC)
    01/11/2019 18:10
  • W
  • 2 : 0(Kapfenberger SV - Grazer AK)
    20/10/2019 08:30
  • L
  • 0 : 2(Kapfenberger SV - FC Liefering)
    27/09/2019 17:10
  • D
  • 1 : 1(Kapfenberger SV - Amstetten)
    20/09/2019 17:10
  • L
  • 2 : 3(Kapfenberger SV - Ried)
    30/08/2019 17:10
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Promotion)
8
7
1
0
18:5
22
  • W
  • 2 : 4(FC Wacker Innsbruck - SK Austria Klagenfurt)
    08/11/2019 19:15
  • W
  • 0 : 2(Floridsdorfer AC - SK Austria Klagenfurt)
    27/10/2019 09:30
  • W
  • 0 : 2(FC Juniors OOe - SK Austria Klagenfurt)
    04/10/2019 16:30
  • W
  • 1 : 2(Grazer AK - SK Austria Klagenfurt)
    20/09/2019 17:10
  • W
  • 0 : 3(SV Lafnitz - SK Austria Klagenfurt)
    30/08/2019 17:10
  • W
  • 1 : 2(Kapfenberger SV - SK Austria Klagenfurt)
    16/08/2019 17:10
2
8
6
2
0
14:8
20
  • W
  • 1 : 2(Floridsdorfer AC - Ried)
    08/11/2019 18:10
  • W
  • 2 : 3(FC Wacker Innsbruck - Ried)
    25/10/2019 17:10
  • W
  • 0 : 1(FC Liefering - Ried)
    19/10/2019 12:30
  • W
  • 2 : 3(BW Linz - Ried)
    29/09/2019 08:30
  • D
  • 0 : 0(Austria Wien (A) - Ried)
    13/09/2019 17:10
  • W
  • 2 : 3(Kapfenberger SV - Ried)
    30/08/2019 17:10
3
7
2
2
3
11:10
8
  • ?
  • Kapfenberger SV - Vorwaerts Steyr
    22/11/2019 18:10
  • W
  • 1 : 3(FC Liefering - Vorwaerts Steyr)
    09/11/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(SV Lafnitz - Vorwaerts Steyr)
    25/10/2019 17:10
  • L
  • 1 : 0(Ried - Vorwaerts Steyr)
    04/10/2019 17:10
  • D
  • 1 : 1(SK Austria Klagenfurt - Vorwaerts Steyr)
    29/09/2019 08:30
  • L
  • 2 : 1(Amstetten - Vorwaerts Steyr)
    13/09/2019 16:30
4
7
3
2
2
10:6
11
  • ?
  • Ried - Dornbirn
    24/11/2019 09:30
  • W
  • 0 : 1(Austria Wien (A) - Dornbirn)
    02/11/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(SV Horn - Dornbirn)
    26/10/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(SV Lafnitz - Dornbirn)
    05/10/2019 17:00
  • W
  • 0 : 3(Floridsdorfer AC - Dornbirn)
    21/09/2019 18:00
  • L
  • 3 : 2(Vorwaerts Steyr - Dornbirn)
    31/08/2019 12:30
5
6
4
2
0
15:6
14
  • ?
  • Austria Lustenau - SV Lafnitz
    23/11/2019 13:30
  • W
  • 1 : 5(BW Linz - SV Lafnitz)
    01/11/2019 18:10
  • D
  • 1 : 1(Amstetten - SV Lafnitz)
    18/10/2019 17:10
  • W
  • 0 : 3(FC Wacker Innsbruck - SV Lafnitz)
    28/09/2019 12:30
  • D
  • 1 : 1(Floridsdorfer AC - SV Lafnitz)
    13/09/2019 17:10
  • W
  • 2 : 3(Austria Wien (A) - SV Lafnitz)
    23/08/2019 17:10
6
8
3
2
3
14:11
11
  • W
  • 1 : 3(SV Horn - FC Juniors OOe)
    08/11/2019 18:10
  • W
  • 0 : 4(FC Liefering - FC Juniors OOe)
    01/11/2019 18:10
  • D
  • 2 : 2(Dornbirn - FC Juniors OOe)
    19/10/2019 14:00
  • W
  • 1 : 2(Amstetten - FC Juniors OOe)
    27/09/2019 17:10
  • L
  • 3 : 1(Ried - FC Juniors OOe)
    20/09/2019 17:10
  • L
  • 2 : 1(Grazer AK - FC Juniors OOe)
    30/08/2019 17:10
7
7
3
1
3
18:19
10
  • L
  • 2 : 0(Amstetten - Austria Lustenau)
    08/11/2019 18:10
  • L
  • 3 : 1(Vorwaerts Steyr - Austria Lustenau)
    18/10/2019 17:10
  • W
  • 2 : 4(SV Horn - Austria Lustenau)
    27/09/2019 17:10
  • D
  • 3 : 3(SK Austria Klagenfurt - Austria Lustenau)
    13/09/2019 17:10
  • L
  • 8 : 5(FC Juniors OOe - Austria Lustenau)
    23/08/2019 17:10
  • W
  • 0 : 2(Austria Wien (A) - Austria Lustenau)
    09/08/2019 17:10
8
6
2
2
2
9:10
8
  • ?
  • Grazer AK - Amstetten
    22/11/2019 18:10
  • D
  • 1 : 1(SK Austria Klagenfurt - Amstetten)
    01/11/2019 18:10
  • W
  • 0 : 2(Floridsdorfer AC - Amstetten)
    04/10/2019 17:10
  • D
  • 1 : 1(Kapfenberger SV - Amstetten)
    20/09/2019 17:10
  • L
  • 2 : 1(FC Wacker Innsbruck - Amstetten)
    23/08/2019 17:10
  • L
  • 4 : 1(Ried - Amstetten)
    11/08/2019 08:30
9
6
2
1
3
7:10
7
  • ?
  • SV Horn - FC Wacker Innsbruck
    22/11/2019 18:10
  • W
  • 2 : 3(Austria Lustenau - FC Wacker Innsbruck)
    03/11/2019 09:30
  • W
  • 1 : 2(Austria Wien (A) - FC Wacker Innsbruck)
    18/10/2019 17:10
  • D
  • 2 : 2(FC Liefering - FC Wacker Innsbruck)
    21/09/2019 12:30
  • L
  • 1 : 0(BW Linz - FC Wacker Innsbruck)
    30/08/2019 17:10
  • L
  • 2 : 0(Floridsdorfer AC - FC Wacker Innsbruck)
    09/08/2019 17:10
10
8
3
2
3
16:13
11
  • D
  • 2 : 2(Dornbirn - BW Linz)
    09/11/2019 13:30
  • D
  • 2 : 2(Amstetten - BW Linz)
    25/10/2019 17:10
  • W
  • 2 : 4(SV Horn - BW Linz)
    04/10/2019 17:10
  • L
  • 2 : 1(Austria Lustenau - BW Linz)
    20/09/2019 17:10
  • W
  • 0 : 5(FC Juniors OOe - BW Linz)
    15/09/2019 08:30
  • L
  • 3 : 1(SK Austria Klagenfurt - BW Linz)
    25/08/2019 08:30
11
8
2
2
4
8:13
8
  • D
  • 1 : 1(SV Lafnitz - Grazer AK)
    10/11/2019 09:30
  • D
  • 2 : 2(Vorwaerts Steyr - Grazer AK)
    01/11/2019 18:10
  • L
  • 2 : 0(Kapfenberger SV - Grazer AK)
    20/10/2019 08:30
  • L
  • 3 : 1(Dornbirn - Grazer AK)
    28/09/2019 12:30
  • L
  • 2 : 0(FC Wacker Innsbruck - Grazer AK)
    14/09/2019 12:30
  • W
  • 1 : 2(Ried - Grazer AK)
    23/08/2019 17:10
12
7
3
1
3
15:13
10
  • L
  • 3 : 1(Ried - SV Horn)
    01/11/2019 18:10
  • L
  • 2 : 0(SK Austria Klagenfurt - SV Horn)
    18/10/2019 17:10
  • W
  • 2 : 3(SV Lafnitz - SV Horn)
    20/09/2019 17:10
  • W
  • 2 : 4(Amstetten - SV Horn)
    30/08/2019 17:10
  • L
  • 3 : 2(FC Liefering - SV Horn)
    16/08/2019 17:10
  • D
  • 0 : 0(Grazer AK - SV Horn)
    09/08/2019 17:10
13
6
2
1
3
9:12
7
  • ?
  • FC Juniors OOe - Floridsdorfer AC
    23/11/2019 13:30
  • L
  • 2 : 1(Kapfenberger SV - Floridsdorfer AC)
    01/11/2019 18:10
  • W
  • 2 : 3(BW Linz - Floridsdorfer AC)
    18/10/2019 17:10
  • L
  • 4 : 1(Austria Wien (A) - Floridsdorfer AC)
    27/09/2019 17:10
  • W
  • 1 : 2(Austria Lustenau - Floridsdorfer AC)
    01/09/2019 08:30
  • L
  • 1 : 0(Vorwaerts Steyr - Floridsdorfer AC)
    16/08/2019 17:10
14
Relegation (Championship)
6
2
1
3
13:13
7
  • ?
  • SK Austria Klagenfurt - Austria Wien (A)
    22/11/2019 18:10
  • W
  • 2 : 4(FC Juniors OOe - Austria Wien (A))
    26/10/2019 12:30
  • W
  • 2 : 3(Grazer AK - Austria Wien (A))
    05/10/2019 12:30
  • D
  • 0 : 0(Vorwaerts Steyr - Austria Wien (A))
    22/09/2019 08:30
  • L
  • 2 : 1(FC Liefering - Austria Wien (A))
    30/08/2019 17:10
  • L
  • 4 : 3(BW Linz - Austria Wien (A))
    16/08/2019 17:10
15
Relegation (Championship)
7
1
4
2
11:12
7
  • ?
  • BW Linz - FC Liefering
    22/11/2019 18:10
  • D
  • 1 : 1(Grazer AK - FC Liefering)
    25/10/2019 17:10
  • L
  • 3 : 2(Austria Lustenau - FC Liefering)
    06/10/2019 08:30
  • W
  • 0 : 2(Kapfenberger SV - FC Liefering)
    27/09/2019 17:10
  • D
  • 2 : 2(Dornbirn - FC Liefering)
    14/09/2019 14:00
  • D
  • 0 : 0(Floridsdorfer AC - FC Liefering)
    23/08/2019 17:10
16
Relegation (Championship)
7
1
1
5
8:21
4
  • L
  • 4 : 1(Austria Wien (A) - Kapfenberger SV)
    08/11/2019 18:10
  • L
  • 3 : 2(Austria Lustenau - Kapfenberger SV)
    25/10/2019 17:10
  • W
  • 1 : 2(FC Wacker Innsbruck - Kapfenberger SV)
    04/10/2019 17:10
  • L
  • 5 : 1(SV Horn - Kapfenberger SV)
    13/09/2019 17:10
  • L
  • 6 : 1(Dornbirn - Kapfenberger SV)
    24/08/2019 16:00
  • L
  • 1 : 0(FC Juniors OOe - Kapfenberger SV)
    09/08/2019 17:10