First Professional League

SportFootball
CountryBulgaria
GenderMale
Year2019/2020
#TeamMPWDLGPtsForm
1
16
13
3
0
26:5
42
  • ?
  • Ludogorets Razgrad - Lokomotiv Plovdiv
    23/11/2019 15:30
  • W
  • 0 : 1(Vitosha Bistritsa - Ludogorets Razgrad)
    10/11/2019 15:45
  • W
  • 3 : 1(Ludogorets Razgrad - Beroe)
    02/11/2019 15:30
  • W
  • 0 : 2(FC Tsarsko Selo Sofia 2015 - Ludogorets Razgrad)
    29/10/2019 16:30
  • W
  • 0 : 1(Botev Plovdiv - Ludogorets Razgrad)
    19/10/2019 14:30
  • W
  • 2 : 0(Ludogorets Razgrad - Levski Sofia)
    06/10/2019 17:15
2
16
11
3
2
37:17
36
  • ?
  • Ludogorets Razgrad - Lokomotiv Plovdiv
    23/11/2019 15:30
  • W
  • 2 : 0(Lokomotiv Plovdiv - Botev Vratsa)
    08/11/2019 15:30
  • D
  • 1 : 1(Slavia Sofia - Lokomotiv Plovdiv)
    05/11/2019 13:00
  • W
  • 1 : 0(Lokomotiv Plovdiv - Cherno More Varna)
    29/10/2019 14:00
  • W
  • 1 : 0(Lokomotiv Plovdiv - PFC CSKA-Sofia)
    20/10/2019 14:45
  • W
  • 0 : 5(Etar - Lokomotiv Plovdiv)
    05/10/2019 14:30
3
16
11
2
3
32:12
35
  • ?
  • Levski Sofia - FC Tsarsko Selo Sofia 2015
    24/11/2019 15:45
  • L
  • 1 : 0(Botev Plovdiv - Levski Sofia)
    10/11/2019 13:15
  • W
  • 3 : 0(Levski Sofia - Etar)
    06/11/2019 13:30
  • W
  • 2 : 0(Levski Sofia - Dunav Ruse)
    31/10/2019 16:30
  • W
  • 2 : 1(Levski Sofia - Arda Kardzhali)
    19/10/2019 17:00
  • L
  • 2 : 0(Ludogorets Razgrad - Levski Sofia)
    06/10/2019 17:15
4
16
9
4
3
28:14
31
  • ?
  • Botev Vratsa - PFC CSKA-Sofia
    23/11/2019 13:00
  • W
  • 1 : 0(PFC CSKA-Sofia - Slavia Sofia)
    09/11/2019 15:30
  • W
  • 0 : 2(Cherno More Varna - PFC CSKA-Sofia)
    05/11/2019 15:30
  • W
  • 0 : 4(Etar - PFC CSKA-Sofia)
    30/10/2019 16:30
  • L
  • 1 : 0(Lokomotiv Plovdiv - PFC CSKA-Sofia)
    20/10/2019 14:45
  • W
  • 4 : 0(PFC CSKA-Sofia - Vitosha Bistritsa)
    05/10/2019 17:00
5
16
6
5
5
18:18
23
  • ?
  • Slavia Sofia - Cherno More Varna
    23/11/2019 10:30
  • L
  • 1 : 0(PFC CSKA-Sofia - Slavia Sofia)
    09/11/2019 15:30
  • D
  • 1 : 1(Slavia Sofia - Lokomotiv Plovdiv)
    05/11/2019 13:00
  • W
  • 0 : 1(Vitosha Bistritsa - Slavia Sofia)
    31/10/2019 14:00
  • W
  • 1 : 2(Beroe - Slavia Sofia)
    21/10/2019 17:00
  • W
  • 1 : 0(Slavia Sofia - FC Tsarsko Selo Sofia 2015)
    04/10/2019 14:30
6
16
6
4
6
20:23
22
  • ?
  • Arda Kardzhali - Vitosha Bistritsa
    22/11/2019 15:30
  • W
  • 0 : 1(Beroe - Arda Kardzhali)
    10/11/2019 10:45
  • L
  • 0 : 2(Arda Kardzhali - FC Tsarsko Selo Sofia 2015)
    07/11/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(Botev Plovdiv - Arda Kardzhali)
    30/10/2019 14:00
  • L
  • 2 : 1(Levski Sofia - Arda Kardzhali)
    19/10/2019 17:00
  • L
  • 0 : 2(Arda Kardzhali - Dunav Ruse)
    06/10/2019 14:30
7
Relegation Playoff
16
5
6
5
17:15
21
  • ?
  • Slavia Sofia - Cherno More Varna
    23/11/2019 10:30
  • L
  • 1 : 0(Etar - Cherno More Varna)
    09/11/2019 13:00
  • L
  • 0 : 2(Cherno More Varna - PFC CSKA-Sofia)
    05/11/2019 15:30
  • L
  • 1 : 0(Lokomotiv Plovdiv - Cherno More Varna)
    29/10/2019 14:00
  • W
  • 0 : 2(Vitosha Bistritsa - Cherno More Varna)
    18/10/2019 14:30
  • W
  • 2 : 0(Cherno More Varna - Beroe)
    04/10/2019 17:00
8
Relegation Playoff
16
7
0
9
24:25
21
  • ?
  • Dunav Ruse - Beroe
    24/11/2019 13:15
  • L
  • 0 : 1(Beroe - Arda Kardzhali)
    10/11/2019 10:45
  • L
  • 3 : 1(Ludogorets Razgrad - Beroe)
    02/11/2019 15:30
  • W
  • 4 : 0(Beroe - Botev Vratsa)
    29/10/2019 11:30
  • L
  • 1 : 2(Beroe - Slavia Sofia)
    21/10/2019 17:00
  • L
  • 2 : 0(Cherno More Varna - Beroe)
    04/10/2019 17:00
9
Relegation Playoff
16
4
5
7
15:27
17
  • ?
  • Botev Plovdiv - Etar
    25/11/2019 15:30
  • W
  • 1 : 0(Etar - Cherno More Varna)
    09/11/2019 13:00
  • L
  • 3 : 0(Levski Sofia - Etar)
    06/11/2019 13:30
  • L
  • 0 : 4(Etar - PFC CSKA-Sofia)
    30/10/2019 16:30
  • W
  • 0 : 2(Dunav Ruse - Etar)
    18/10/2019 17:00
  • L
  • 0 : 5(Etar - Lokomotiv Plovdiv)
    05/10/2019 14:30
10
Relegation Playoff
16
4
4
8
13:22
16
  • ?
  • Botev Plovdiv - Etar
    25/11/2019 15:30
  • W
  • 1 : 0(Botev Plovdiv - Levski Sofia)
    10/11/2019 13:15
  • W
  • 1 : 2(Dunav Ruse - Botev Plovdiv)
    06/11/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Botev Plovdiv - Arda Kardzhali)
    30/10/2019 14:00
  • L
  • 0 : 1(Botev Plovdiv - Ludogorets Razgrad)
    19/10/2019 14:30
  • L
  • 3 : 0(Botev Vratsa - Botev Plovdiv)
    05/10/2019 12:00
11
Relegation Playoff
16
4
4
8
15:23
16
  • ?
  • Dunav Ruse - Beroe
    24/11/2019 13:15
  • W
  • 1 : 2(FC Tsarsko Selo Sofia 2015 - Dunav Ruse)
    11/11/2019 15:30
  • L
  • 1 : 2(Dunav Ruse - Botev Plovdiv)
    06/11/2019 11:00
  • L
  • 2 : 0(Levski Sofia - Dunav Ruse)
    31/10/2019 16:30
  • L
  • 0 : 2(Dunav Ruse - Etar)
    18/10/2019 17:00
  • W
  • 0 : 2(Arda Kardzhali - Dunav Ruse)
    06/10/2019 14:30
12
Relegation Playoff
16
4
3
9
17:24
15
  • ?
  • Levski Sofia - FC Tsarsko Selo Sofia 2015
    24/11/2019 15:45
  • L
  • 1 : 2(FC Tsarsko Selo Sofia 2015 - Dunav Ruse)
    11/11/2019 15:30
  • W
  • 0 : 2(Arda Kardzhali - FC Tsarsko Selo Sofia 2015)
    07/11/2019 13:30
  • L
  • 0 : 2(FC Tsarsko Selo Sofia 2015 - Ludogorets Razgrad)
    29/10/2019 16:30
  • W
  • 3 : 0(FC Tsarsko Selo Sofia 2015 - Botev Vratsa)
    21/10/2019 14:30
  • L
  • 1 : 0(Slavia Sofia - FC Tsarsko Selo Sofia 2015)
    04/10/2019 14:30
13
Relegation Playoff
16
3
4
9
15:28
13
  • ?
  • Botev Vratsa - PFC CSKA-Sofia
    23/11/2019 13:00
  • L
  • 2 : 0(Lokomotiv Plovdiv - Botev Vratsa)
    08/11/2019 15:30
  • D
  • 1 : 1(Botev Vratsa - Vitosha Bistritsa)
    05/11/2019 10:30
  • L
  • 4 : 0(Beroe - Botev Vratsa)
    29/10/2019 11:30
  • L
  • 3 : 0(FC Tsarsko Selo Sofia 2015 - Botev Vratsa)
    21/10/2019 14:30
  • W
  • 3 : 0(Botev Vratsa - Botev Plovdiv)
    05/10/2019 12:00
14
Relegation Playoff
16
1
1
14
10:34
4
  • ?
  • Arda Kardzhali - Vitosha Bistritsa
    22/11/2019 15:30
  • L
  • 0 : 1(Vitosha Bistritsa - Ludogorets Razgrad)
    10/11/2019 15:45
  • D
  • 1 : 1(Botev Vratsa - Vitosha Bistritsa)
    05/11/2019 10:30
  • L
  • 0 : 1(Vitosha Bistritsa - Slavia Sofia)
    31/10/2019 14:00
  • L
  • 0 : 2(Vitosha Bistritsa - Cherno More Varna)
    18/10/2019 14:30
  • L
  • 4 : 0(PFC CSKA-Sofia - Vitosha Bistritsa)
    05/10/2019 17:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
8
6
2
0
13:1
20
  • ?
  • Ludogorets Razgrad - Lokomotiv Plovdiv
    23/11/2019 15:30
  • W
  • 3 : 1(Ludogorets Razgrad - Beroe)
    02/11/2019 15:30
  • W
  • 2 : 0(Ludogorets Razgrad - Levski Sofia)
    06/10/2019 17:15
  • W
  • 2 : 0(Ludogorets Razgrad - Arda Kardzhali)
    22/09/2019 17:15
  • W
  • 2 : 0(Ludogorets Razgrad - Etar)
    14/09/2019 17:00
  • D
  • 0 : 0(Ludogorets Razgrad - Slavia Sofia)
    25/08/2019 17:30
2
8
6
2
0
15:5
20
  • W
  • 2 : 0(Lokomotiv Plovdiv - Botev Vratsa)
    08/11/2019 15:30
  • W
  • 1 : 0(Lokomotiv Plovdiv - Cherno More Varna)
    29/10/2019 14:00
  • W
  • 1 : 0(Lokomotiv Plovdiv - PFC CSKA-Sofia)
    20/10/2019 14:45
  • W
  • 3 : 0(Lokomotiv Plovdiv - Beroe)
    22/09/2019 14:45
  • D
  • 1 : 1(Lokomotiv Plovdiv - Botev Plovdiv)
    31/08/2019 15:00
  • W
  • 3 : 1(Lokomotiv Plovdiv - Dunav Ruse)
    19/08/2019 17:30
3
8
7
0
1
18:6
21
  • ?
  • Levski Sofia - FC Tsarsko Selo Sofia 2015
    24/11/2019 15:45
  • W
  • 3 : 0(Levski Sofia - Etar)
    06/11/2019 13:30
  • W
  • 2 : 0(Levski Sofia - Dunav Ruse)
    31/10/2019 16:30
  • W
  • 2 : 1(Levski Sofia - Arda Kardzhali)
    19/10/2019 17:00
  • W
  • 3 : 1(Levski Sofia - Botev Vratsa)
    28/09/2019 17:00
  • W
  • 3 : 0(Levski Sofia - Cherno More Varna)
    15/09/2019 17:15
4
8
5
2
1
17:9
17
  • W
  • 1 : 0(PFC CSKA-Sofia - Slavia Sofia)
    09/11/2019 15:30
  • W
  • 4 : 0(PFC CSKA-Sofia - Vitosha Bistritsa)
    05/10/2019 17:00
  • W
  • 3 : 0(PFC CSKA-Sofia - FC Tsarsko Selo Sofia 2015)
    20/09/2019 17:00
  • D
  • 2 : 2(PFC CSKA-Sofia - Levski Sofia)
    01/09/2019 14:45
  • W
  • 3 : 2(PFC CSKA-Sofia - Arda Kardzhali)
    18/08/2019 15:00
  • W
  • 1 : 0(PFC CSKA-Sofia - Botev Vratsa)
    04/08/2019 15:45
5
8
3
2
3
12:13
11
  • ?
  • Slavia Sofia - Cherno More Varna
    23/11/2019 10:30
  • D
  • 1 : 1(Slavia Sofia - Lokomotiv Plovdiv)
    05/11/2019 13:00
  • W
  • 1 : 0(Slavia Sofia - FC Tsarsko Selo Sofia 2015)
    04/10/2019 14:30
  • L
  • 0 : 2(Slavia Sofia - Levski Sofia)
    21/09/2019 17:00
  • L
  • 2 : 3(Slavia Sofia - Arda Kardzhali)
    30/08/2019 17:30
  • D
  • 2 : 2(Slavia Sofia - Botev Vratsa)
    16/08/2019 15:00
6
8
3
2
3
9:12
11
  • ?
  • Arda Kardzhali - Vitosha Bistritsa
    22/11/2019 15:30
  • L
  • 0 : 2(Arda Kardzhali - FC Tsarsko Selo Sofia 2015)
    07/11/2019 13:30
  • L
  • 0 : 2(Arda Kardzhali - Dunav Ruse)
    06/10/2019 14:30
  • W
  • 2 : 1(Arda Kardzhali - Etar)
    30/09/2019 14:30
  • W
  • 2 : 1(Arda Kardzhali - Botev Vratsa)
    13/09/2019 17:00
  • D
  • 0 : 0(Arda Kardzhali - Cherno More Varna)
    23/08/2019 17:30
7
Relegation Playoff
8
3
3
2
10:7
12
  • L
  • 0 : 2(Cherno More Varna - PFC CSKA-Sofia)
    05/11/2019 15:30
  • W
  • 2 : 0(Cherno More Varna - Beroe)
    04/10/2019 17:00
  • W
  • 2 : 0(Cherno More Varna - Botev Plovdiv)
    20/09/2019 14:30
  • D
  • 1 : 1(Cherno More Varna - Dunav Ruse)
    30/08/2019 15:00
  • L
  • 1 : 2(Cherno More Varna - Ludogorets Razgrad)
    18/08/2019 17:30
  • D
  • 0 : 0(Cherno More Varna - Slavia Sofia)
    02/08/2019 18:00
8
Relegation Playoff
8
5
0
3
14:8
15
  • L
  • 0 : 1(Beroe - Arda Kardzhali)
    10/11/2019 10:45
  • W
  • 4 : 0(Beroe - Botev Vratsa)
    29/10/2019 11:30
  • L
  • 1 : 2(Beroe - Slavia Sofia)
    21/10/2019 17:00
  • W
  • 2 : 1(Beroe - PFC CSKA-Sofia)
    29/09/2019 17:30
  • W
  • 1 : 0(Beroe - Vitosha Bistritsa)
    16/09/2019 17:00
  • W
  • 2 : 0(Beroe - Botev Plovdiv)
    17/08/2019 15:00
9
Relegation Playoff
8
3
3
2
7:13
12
  • W
  • 1 : 0(Etar - Cherno More Varna)
    09/11/2019 13:00
  • L
  • 0 : 4(Etar - PFC CSKA-Sofia)
    30/10/2019 16:30
  • L
  • 0 : 5(Etar - Lokomotiv Plovdiv)
    05/10/2019 14:30
  • W
  • 1 : 0(Etar - Vitosha Bistritsa)
    23/09/2019 14:30
  • W
  • 2 : 1(Etar - Beroe)
    31/08/2019 17:30
  • D
  • 1 : 1(Etar - FC Tsarsko Selo Sofia 2015)
    16/08/2019 17:30
10
Relegation Playoff
8
3
1
4
7:8
10
  • ?
  • Botev Plovdiv - Etar
    25/11/2019 15:30
  • W
  • 1 : 0(Botev Plovdiv - Levski Sofia)
    10/11/2019 13:15
  • D
  • 1 : 1(Botev Plovdiv - Arda Kardzhali)
    30/10/2019 14:00
  • L
  • 0 : 1(Botev Plovdiv - Ludogorets Razgrad)
    19/10/2019 14:30
  • L
  • 0 : 1(Botev Plovdiv - Slavia Sofia)
    29/09/2019 13:00
  • L
  • 0 : 1(Botev Plovdiv - PFC CSKA-Sofia)
    14/09/2019 14:30
11
Relegation Playoff
8
2
2
4
8:11
8
  • ?
  • Dunav Ruse - Beroe
    24/11/2019 13:15
  • L
  • 1 : 2(Dunav Ruse - Botev Plovdiv)
    06/11/2019 11:00
  • L
  • 0 : 2(Dunav Ruse - Etar)
    18/10/2019 17:00
  • L
  • 0 : 1(Dunav Ruse - Ludogorets Razgrad)
    29/09/2019 15:15
  • D
  • 0 : 0(Dunav Ruse - Slavia Sofia)
    15/09/2019 14:45
  • D
  • 1 : 1(Dunav Ruse - PFC CSKA-Sofia)
    25/08/2019 15:00
12
Relegation Playoff
8
2
2
4
9:11
8
  • L
  • 1 : 2(FC Tsarsko Selo Sofia 2015 - Dunav Ruse)
    11/11/2019 15:30
  • L
  • 0 : 2(FC Tsarsko Selo Sofia 2015 - Ludogorets Razgrad)
    29/10/2019 16:30
  • W
  • 3 : 0(FC Tsarsko Selo Sofia 2015 - Botev Vratsa)
    21/10/2019 14:30
  • D
  • 1 : 1(FC Tsarsko Selo Sofia 2015 - Cherno More Varna)
    27/09/2019 17:00
  • L
  • 2 : 3(FC Tsarsko Selo Sofia 2015 - Lokomotiv Plovdiv)
    13/09/2019 14:30
  • W
  • 2 : 1(FC Tsarsko Selo Sofia 2015 - Beroe)
    23/08/2019 15:00
13
Relegation Playoff
8
2
3
3
9:11
9
  • ?
  • Botev Vratsa - PFC CSKA-Sofia
    23/11/2019 13:00
  • D
  • 1 : 1(Botev Vratsa - Vitosha Bistritsa)
    05/11/2019 10:30
  • W
  • 3 : 0(Botev Vratsa - Botev Plovdiv)
    05/10/2019 12:00
  • D
  • 0 : 0(Botev Vratsa - Dunav Ruse)
    21/09/2019 14:30
  • L
  • 0 : 1(Botev Vratsa - Ludogorets Razgrad)
    01/09/2019 17:30
  • W
  • 2 : 1(Botev Vratsa - Etar)
    26/08/2019 17:30
14
Relegation Playoff
8
1
0
7
6:18
3
  • L
  • 0 : 1(Vitosha Bistritsa - Ludogorets Razgrad)
    10/11/2019 15:45
  • L
  • 0 : 1(Vitosha Bistritsa - Slavia Sofia)
    31/10/2019 14:00
  • L
  • 0 : 2(Vitosha Bistritsa - Cherno More Varna)
    18/10/2019 14:30
  • L
  • 2 : 3(Vitosha Bistritsa - Lokomotiv Plovdiv)
    30/09/2019 17:00
  • W
  • 3 : 2(Vitosha Bistritsa - FC Tsarsko Selo Sofia 2015)
    01/09/2019 12:00
  • L
  • 0 : 4(Vitosha Bistritsa - Levski Sofia)
    17/08/2019 17:30
#TeamMPWDLGPtsForm
1
8
7
1
0
13:4
22
  • W
  • 0 : 1(Vitosha Bistritsa - Ludogorets Razgrad)
    10/11/2019 15:45
  • W
  • 0 : 2(FC Tsarsko Selo Sofia 2015 - Ludogorets Razgrad)
    29/10/2019 16:30
  • W
  • 0 : 1(Botev Plovdiv - Ludogorets Razgrad)
    19/10/2019 14:30
  • W
  • 0 : 1(Dunav Ruse - Ludogorets Razgrad)
    29/09/2019 15:15
  • W
  • 0 : 1(Botev Vratsa - Ludogorets Razgrad)
    01/09/2019 17:30
  • W
  • 1 : 2(Cherno More Varna - Ludogorets Razgrad)
    18/08/2019 17:30
2
8
5
1
2
22:12
16
  • ?
  • Ludogorets Razgrad - Lokomotiv Plovdiv
    23/11/2019 15:30
  • D
  • 1 : 1(Slavia Sofia - Lokomotiv Plovdiv)
    05/11/2019 13:00
  • W
  • 0 : 5(Etar - Lokomotiv Plovdiv)
    05/10/2019 14:30
  • W
  • 2 : 3(Vitosha Bistritsa - Lokomotiv Plovdiv)
    30/09/2019 17:00
  • W
  • 2 : 3(FC Tsarsko Selo Sofia 2015 - Lokomotiv Plovdiv)
    13/09/2019 14:30
  • L
  • 1 : 0(Levski Sofia - Lokomotiv Plovdiv)
    24/08/2019 17:30
3
8
4
2
2
14:6
14
  • L
  • 1 : 0(Botev Plovdiv - Levski Sofia)
    10/11/2019 13:15
  • L
  • 2 : 0(Ludogorets Razgrad - Levski Sofia)
    06/10/2019 17:15
  • W
  • 0 : 2(Slavia Sofia - Levski Sofia)
    21/09/2019 17:00
  • D
  • 2 : 2(PFC CSKA-Sofia - Levski Sofia)
    01/09/2019 14:45
  • W
  • 0 : 4(Vitosha Bistritsa - Levski Sofia)
    17/08/2019 17:30
  • W
  • 0 : 2(FC Tsarsko Selo Sofia 2015 - Levski Sofia)
    05/08/2019 18:00
4
8
4
2
2
11:5
14
  • ?
  • Botev Vratsa - PFC CSKA-Sofia
    23/11/2019 13:00
  • W
  • 0 : 2(Cherno More Varna - PFC CSKA-Sofia)
    05/11/2019 15:30
  • W
  • 0 : 4(Etar - PFC CSKA-Sofia)
    30/10/2019 16:30
  • L
  • 1 : 0(Lokomotiv Plovdiv - PFC CSKA-Sofia)
    20/10/2019 14:45
  • L
  • 2 : 1(Beroe - PFC CSKA-Sofia)
    29/09/2019 17:30
  • W
  • 0 : 1(Botev Plovdiv - PFC CSKA-Sofia)
    14/09/2019 14:30
5
8
3
3
2
6:5
12
  • L
  • 1 : 0(PFC CSKA-Sofia - Slavia Sofia)
    09/11/2019 15:30
  • W
  • 0 : 1(Vitosha Bistritsa - Slavia Sofia)
    31/10/2019 14:00
  • W
  • 1 : 2(Beroe - Slavia Sofia)
    21/10/2019 17:00
  • W
  • 0 : 1(Botev Plovdiv - Slavia Sofia)
    29/09/2019 13:00
  • D
  • 0 : 0(Dunav Ruse - Slavia Sofia)
    15/09/2019 14:45
  • D
  • 0 : 0(Ludogorets Razgrad - Slavia Sofia)
    25/08/2019 17:30
6
8
3
2
3
11:11
11
  • W
  • 0 : 1(Beroe - Arda Kardzhali)
    10/11/2019 10:45
  • D
  • 1 : 1(Botev Plovdiv - Arda Kardzhali)
    30/10/2019 14:00
  • L
  • 2 : 1(Levski Sofia - Arda Kardzhali)
    19/10/2019 17:00
  • L
  • 2 : 0(Ludogorets Razgrad - Arda Kardzhali)
    22/09/2019 17:15
  • W
  • 2 : 3(Slavia Sofia - Arda Kardzhali)
    30/08/2019 17:30
  • L
  • 3 : 2(PFC CSKA-Sofia - Arda Kardzhali)
    18/08/2019 15:00
7
Relegation Playoff
8
2
3
3
7:8
9
  • ?
  • Slavia Sofia - Cherno More Varna
    23/11/2019 10:30
  • L
  • 1 : 0(Etar - Cherno More Varna)
    09/11/2019 13:00
  • L
  • 1 : 0(Lokomotiv Plovdiv - Cherno More Varna)
    29/10/2019 14:00
  • W
  • 0 : 2(Vitosha Bistritsa - Cherno More Varna)
    18/10/2019 14:30
  • D
  • 1 : 1(FC Tsarsko Selo Sofia 2015 - Cherno More Varna)
    27/09/2019 17:00
  • L
  • 3 : 0(Levski Sofia - Cherno More Varna)
    15/09/2019 17:15
8
Relegation Playoff
8
2
0
6
10:17
6
  • ?
  • Dunav Ruse - Beroe
    24/11/2019 13:15
  • L
  • 3 : 1(Ludogorets Razgrad - Beroe)
    02/11/2019 15:30
  • L
  • 2 : 0(Cherno More Varna - Beroe)
    04/10/2019 17:00
  • L
  • 3 : 0(Lokomotiv Plovdiv - Beroe)
    22/09/2019 14:45
  • L
  • 2 : 1(Etar - Beroe)
    31/08/2019 17:30
  • L
  • 2 : 1(FC Tsarsko Selo Sofia 2015 - Beroe)
    23/08/2019 15:00
9
Relegation Playoff
8
1
2
5
8:14
5
  • ?
  • Botev Plovdiv - Etar
    25/11/2019 15:30
  • L
  • 3 : 0(Levski Sofia - Etar)
    06/11/2019 13:30
  • W
  • 0 : 2(Dunav Ruse - Etar)
    18/10/2019 17:00
  • L
  • 2 : 1(Arda Kardzhali - Etar)
    30/09/2019 14:30
  • L
  • 2 : 0(Ludogorets Razgrad - Etar)
    14/09/2019 17:00
  • L
  • 2 : 1(Botev Vratsa - Etar)
    26/08/2019 17:30
10
Relegation Playoff
8
1
3
4
6:14
6
  • W
  • 1 : 2(Dunav Ruse - Botev Plovdiv)
    06/11/2019 11:00
  • L
  • 3 : 0(Botev Vratsa - Botev Plovdiv)
    05/10/2019 12:00
  • L
  • 2 : 0(Cherno More Varna - Botev Plovdiv)
    20/09/2019 14:30
  • D
  • 1 : 1(Lokomotiv Plovdiv - Botev Plovdiv)
    31/08/2019 15:00
  • L
  • 2 : 0(Beroe - Botev Plovdiv)
    17/08/2019 15:00
  • D
  • 2 : 2(Etar - Botev Plovdiv)
    03/08/2019 15:45
11
Relegation Playoff
8
2
2
4
7:12
8
  • W
  • 1 : 2(FC Tsarsko Selo Sofia 2015 - Dunav Ruse)
    11/11/2019 15:30
  • L
  • 2 : 0(Levski Sofia - Dunav Ruse)
    31/10/2019 16:30
  • W
  • 0 : 2(Arda Kardzhali - Dunav Ruse)
    06/10/2019 14:30
  • D
  • 0 : 0(Botev Vratsa - Dunav Ruse)
    21/09/2019 14:30
  • D
  • 1 : 1(Cherno More Varna - Dunav Ruse)
    30/08/2019 15:00
  • L
  • 3 : 1(Lokomotiv Plovdiv - Dunav Ruse)
    19/08/2019 17:30
12
Relegation Playoff
8
2
1
5
8:13
7
  • ?
  • Levski Sofia - FC Tsarsko Selo Sofia 2015
    24/11/2019 15:45
  • W
  • 0 : 2(Arda Kardzhali - FC Tsarsko Selo Sofia 2015)
    07/11/2019 13:30
  • L
  • 1 : 0(Slavia Sofia - FC Tsarsko Selo Sofia 2015)
    04/10/2019 14:30
  • L
  • 3 : 0(PFC CSKA-Sofia - FC Tsarsko Selo Sofia 2015)
    20/09/2019 17:00
  • L
  • 3 : 2(Vitosha Bistritsa - FC Tsarsko Selo Sofia 2015)
    01/09/2019 12:00
  • D
  • 1 : 1(Etar - FC Tsarsko Selo Sofia 2015)
    16/08/2019 17:30
13
Relegation Playoff
8
1
1
6
6:17
4
  • L
  • 2 : 0(Lokomotiv Plovdiv - Botev Vratsa)
    08/11/2019 15:30
  • L
  • 4 : 0(Beroe - Botev Vratsa)
    29/10/2019 11:30
  • L
  • 3 : 0(FC Tsarsko Selo Sofia 2015 - Botev Vratsa)
    21/10/2019 14:30
  • L
  • 3 : 1(Levski Sofia - Botev Vratsa)
    28/09/2019 17:00
  • L
  • 2 : 1(Arda Kardzhali - Botev Vratsa)
    13/09/2019 17:00
  • D
  • 2 : 2(Slavia Sofia - Botev Vratsa)
    16/08/2019 15:00
14
Relegation Playoff
8
0
1
7
4:16
1
  • ?
  • Arda Kardzhali - Vitosha Bistritsa
    22/11/2019 15:30
  • D
  • 1 : 1(Botev Vratsa - Vitosha Bistritsa)
    05/11/2019 10:30
  • L
  • 4 : 0(PFC CSKA-Sofia - Vitosha Bistritsa)
    05/10/2019 17:00
  • L
  • 1 : 0(Etar - Vitosha Bistritsa)
    23/09/2019 14:30
  • L
  • 1 : 0(Beroe - Vitosha Bistritsa)
    16/09/2019 17:00
  • L
  • 2 : 1(Botev Plovdiv - Vitosha Bistritsa)
    24/08/2019 15:00