Kakkonen - Lohko B

SportFootball
CountryFinland
GenderMale
Year2019
#TeamMPWDLGPtsForm
1
22
17
4
1
57:22
55
  • W
  • 4 : 3(IF Gnistan - EPS)
    05/10/2019 11:00
  • W
  • 0 : 1(KaePa - IF Gnistan)
    28/09/2019 12:00
  • W
  • 5 : 1(IF Gnistan - FC Jazz)
    21/09/2019 12:00
  • W
  • 1 : 7(Ilves II - IF Gnistan)
    14/09/2019 12:00
  • W
  • 2 : 1(IF Gnistan - SalPa)
    31/08/2019 15:30
  • D
  • 1 : 1(Espoo - IF Gnistan)
    22/08/2019 15:00
2
22
12
4
6
43:22
40
  • L
  • 3 : 2(Pallo-Iirot - KaaPo)
    05/10/2019 11:00
  • W
  • 3 : 1(KaaPo - Tampere United)
    29/09/2019 12:00
  • W
  • 1 : 3(Honka (A) - KaaPo)
    22/09/2019 12:00
  • D
  • 3 : 3(GrIFK Grankulla - KaaPo)
    15/09/2019 15:30
  • D
  • 1 : 1(KaaPo - EPS)
    31/08/2019 11:00
  • W
  • 1 : 2(KaePa - KaaPo)
    25/08/2019 15:30
3
22
11
2
9
45:37
35
  • L
  • 3 : 1(GrIFK Grankulla - Ilves II)
    05/10/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Ilves II - SalPa)
    29/09/2019 11:00
  • L
  • 4 : 1(Espoo - Ilves II)
    21/09/2019 12:00
  • L
  • 1 : 7(Ilves II - IF Gnistan)
    14/09/2019 12:00
  • W
  • 1 : 0(Ilves II - Tampere United)
    10/09/2019 15:30
  • L
  • 2 : 1(Pallo-Iirot - Ilves II)
    31/08/2019 14:00
4
22
10
4
8
42:30
34
  • D
  • 2 : 2(Espoo - KaePa)
    05/10/2019 11:00
  • L
  • 3 : 2(FC Jazz - Espoo)
    28/09/2019 12:00
  • W
  • 4 : 1(Espoo - Ilves II)
    21/09/2019 12:00
  • L
  • 2 : 1(SalPa - Espoo)
    14/09/2019 12:00
  • W
  • 5 : 1(Espoo - GrIFK Grankulla)
    31/08/2019 14:00
  • D
  • 1 : 1(Espoo - IF Gnistan)
    22/08/2019 15:00
5
22
9
5
8
42:32
32
  • D
  • 2 : 2(SalPa - FC Jazz)
    05/10/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Ilves II - SalPa)
    29/09/2019 11:00
  • L
  • 1 : 2(SalPa - GrIFK Grankulla)
    21/09/2019 12:00
  • W
  • 2 : 1(SalPa - Espoo)
    14/09/2019 12:00
  • L
  • 2 : 1(IF Gnistan - SalPa)
    31/08/2019 15:30
  • W
  • 2 : 0(SalPa - Pallo-Iirot)
    23/08/2019 15:30
6
22
8
7
7
33:31
31
  • L
  • 2 : 1(Tampere United - Honka (A))
    05/10/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Honka (A) - GrIFK Grankulla)
    27/09/2019 15:30
  • L
  • 1 : 3(Honka (A) - KaaPo)
    22/09/2019 12:00
  • D
  • 1 : 1(EPS - Honka (A))
    14/09/2019 12:00
  • W
  • 4 : 1(Honka (A) - KaePa)
    30/08/2019 15:30
  • W
  • 2 : 4(FC Jazz - Honka (A))
    23/08/2019 15:30
7
22
8
6
8
29:35
30
  • W
  • 3 : 2(Pallo-Iirot - KaaPo)
    05/10/2019 11:00
  • D
  • 4 : 4(EPS - Pallo-Iirot)
    28/09/2019 12:00
  • L
  • 0 : 1(Pallo-Iirot - KaePa)
    21/09/2019 12:00
  • W
  • 0 : 2(FC Jazz - Pallo-Iirot)
    14/09/2019 11:00
  • W
  • 2 : 1(Pallo-Iirot - Ilves II)
    31/08/2019 14:00
  • L
  • 2 : 0(SalPa - Pallo-Iirot)
    23/08/2019 15:30
8
22
9
3
10
39:51
30
  • D
  • 2 : 2(SalPa - FC Jazz)
    05/10/2019 11:00
  • W
  • 3 : 2(FC Jazz - Espoo)
    28/09/2019 12:00
  • L
  • 5 : 1(IF Gnistan - FC Jazz)
    21/09/2019 12:00
  • L
  • 0 : 2(FC Jazz - Pallo-Iirot)
    14/09/2019 11:00
  • W
  • 3 : 4(Tampere United - FC Jazz)
    01/09/2019 15:30
  • L
  • 2 : 4(FC Jazz - Honka (A))
    23/08/2019 15:30
9
22
6
8
8
31:42
26
  • W
  • 3 : 1(GrIFK Grankulla - Ilves II)
    05/10/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Honka (A) - GrIFK Grankulla)
    27/09/2019 15:30
  • W
  • 1 : 2(SalPa - GrIFK Grankulla)
    21/09/2019 12:00
  • D
  • 3 : 3(GrIFK Grankulla - KaaPo)
    15/09/2019 15:30
  • L
  • 5 : 1(Espoo - GrIFK Grankulla)
    31/08/2019 14:00
  • W
  • 2 : 1(GrIFK Grankulla - EPS)
    25/08/2019 15:30
10
22
5
7
10
30:41
22
  • L
  • 4 : 3(IF Gnistan - EPS)
    05/10/2019 11:00
  • D
  • 4 : 4(EPS - Pallo-Iirot)
    28/09/2019 12:00
  • W
  • 1 : 2(Tampere United - EPS)
    21/09/2019 12:00
  • D
  • 1 : 1(EPS - Honka (A))
    14/09/2019 12:00
  • D
  • 1 : 1(KaaPo - EPS)
    31/08/2019 11:00
  • L
  • 2 : 1(GrIFK Grankulla - EPS)
    25/08/2019 15:30
11
Relegation (Championship)
22
6
4
12
22:37
22
  • D
  • 2 : 2(Espoo - KaePa)
    05/10/2019 11:00
  • L
  • 0 : 1(KaePa - IF Gnistan)
    28/09/2019 12:00
  • W
  • 0 : 1(Pallo-Iirot - KaePa)
    21/09/2019 12:00
  • W
  • 3 : 1(KaePa - Tampere United)
    14/09/2019 12:00
  • L
  • 4 : 1(Honka (A) - KaePa)
    30/08/2019 15:30
  • L
  • 1 : 2(KaePa - KaaPo)
    25/08/2019 15:30
12
Relegation (Championship)
22
3
2
17
18:51
11
  • W
  • 2 : 1(Tampere United - Honka (A))
    05/10/2019 11:00
  • L
  • 3 : 1(KaaPo - Tampere United)
    29/09/2019 12:00
  • L
  • 1 : 2(Tampere United - EPS)
    21/09/2019 12:00
  • L
  • 3 : 1(KaePa - Tampere United)
    14/09/2019 12:00
  • L
  • 1 : 0(Ilves II - Tampere United)
    10/09/2019 15:30
  • L
  • 3 : 4(Tampere United - FC Jazz)
    01/09/2019 15:30
#TeamMPWDLGPtsForm
1
11
7
3
1
27:16
24
  • W
  • 4 : 3(IF Gnistan - EPS)
    05/10/2019 11:00
  • W
  • 5 : 1(IF Gnistan - FC Jazz)
    21/09/2019 12:00
  • W
  • 2 : 1(IF Gnistan - SalPa)
    31/08/2019 15:30
  • D
  • 1 : 1(IF Gnistan - GrIFK Grankulla)
    16/08/2019 15:30
  • W
  • 3 : 1(IF Gnistan - Pallo-Iirot)
    10/08/2019 14:00
  • D
  • 1 : 1(IF Gnistan - Honka (A))
    26/07/2019 15:30
2
11
7
3
1
24:4
24
  • W
  • 3 : 1(KaaPo - Tampere United)
    29/09/2019 12:00
  • D
  • 1 : 1(KaaPo - EPS)
    31/08/2019 11:00
  • W
  • 6 : 0(KaaPo - FC Jazz)
    17/08/2019 11:00
  • W
  • 2 : 1(KaaPo - SalPa)
    02/08/2019 15:30
  • L
  • 0 : 1(KaaPo - IF Gnistan)
    20/07/2019 14:00
  • W
  • 1 : 0(KaaPo - Pallo-Iirot)
    12/07/2019 15:30
3
11
7
1
3
26:14
22
  • D
  • 1 : 1(Ilves II - SalPa)
    29/09/2019 11:00
  • L
  • 1 : 7(Ilves II - IF Gnistan)
    14/09/2019 12:00
  • W
  • 1 : 0(Ilves II - Tampere United)
    10/09/2019 15:30
  • W
  • 3 : 2(Ilves II - KaaPo)
    10/08/2019 14:00
  • W
  • 4 : 0(Ilves II - KaePa)
    30/07/2019 15:30
  • W
  • 3 : 1(Ilves II - GrIFK Grankulla)
    13/07/2019 14:00
4
11
6
2
3
26:15
20
  • D
  • 2 : 2(Espoo - KaePa)
    05/10/2019 11:00
  • W
  • 4 : 1(Espoo - Ilves II)
    21/09/2019 12:00
  • W
  • 5 : 1(Espoo - GrIFK Grankulla)
    31/08/2019 14:00
  • D
  • 1 : 1(Espoo - IF Gnistan)
    22/08/2019 15:00
  • W
  • 6 : 0(Espoo - Tampere United)
    10/08/2019 14:00
  • W
  • 2 : 1(Espoo - KaaPo)
    27/07/2019 14:00
5
11
5
2
4
26:16
17
  • D
  • 2 : 2(SalPa - FC Jazz)
    05/10/2019 11:00
  • L
  • 1 : 2(SalPa - GrIFK Grankulla)
    21/09/2019 12:00
  • W
  • 2 : 1(SalPa - Espoo)
    14/09/2019 12:00
  • W
  • 2 : 0(SalPa - Pallo-Iirot)
    23/08/2019 15:30
  • L
  • 2 : 3(SalPa - Honka (A))
    09/08/2019 15:30
  • D
  • 2 : 2(SalPa - EPS)
    27/07/2019 14:00
6
11
4
3
4
18:18
15
  • D
  • 1 : 1(Honka (A) - GrIFK Grankulla)
    27/09/2019 15:30
  • L
  • 1 : 3(Honka (A) - KaaPo)
    22/09/2019 12:00
  • W
  • 4 : 1(Honka (A) - KaePa)
    30/08/2019 15:30
  • L
  • 1 : 2(Honka (A) - Ilves II)
    18/08/2019 15:30
  • W
  • 2 : 1(Honka (A) - Espoo)
    01/08/2019 15:30
  • D
  • 1 : 1(Honka (A) - Pallo-Iirot)
    20/07/2019 14:00
7
11
4
3
4
15:14
15
  • W
  • 3 : 2(Pallo-Iirot - KaaPo)
    05/10/2019 11:00
  • L
  • 0 : 1(Pallo-Iirot - KaePa)
    21/09/2019 12:00
  • W
  • 2 : 1(Pallo-Iirot - Ilves II)
    31/08/2019 14:00
  • L
  • 1 : 2(Pallo-Iirot - Espoo)
    17/08/2019 14:00
  • D
  • 0 : 0(Pallo-Iirot - GrIFK Grankulla)
    03/08/2019 14:00
  • W
  • 3 : 0(Pallo-Iirot - Tampere United)
    26/07/2019 15:30
8
11
5
1
5
20:24
16
  • W
  • 3 : 2(FC Jazz - Espoo)
    28/09/2019 12:00
  • L
  • 0 : 2(FC Jazz - Pallo-Iirot)
    14/09/2019 11:00
  • L
  • 2 : 4(FC Jazz - Honka (A))
    23/08/2019 15:30
  • W
  • 2 : 1(FC Jazz - EPS)
    11/08/2019 14:00
  • L
  • 1 : 4(FC Jazz - Ilves II)
    26/07/2019 15:30
  • D
  • 2 : 2(FC Jazz - SalPa)
    14/07/2019 15:30
9
11
4
4
3
18:19
16
  • W
  • 3 : 1(GrIFK Grankulla - Ilves II)
    05/10/2019 11:00
  • D
  • 3 : 3(GrIFK Grankulla - KaaPo)
    15/09/2019 15:30
  • W
  • 2 : 1(GrIFK Grankulla - EPS)
    25/08/2019 15:30
  • W
  • 2 : 0(GrIFK Grankulla - KaePa)
    11/08/2019 15:30
  • W
  • 2 : 1(GrIFK Grankulla - FC Jazz)
    30/07/2019 15:30
  • D
  • 1 : 1(GrIFK Grankulla - Honka (A))
    28/06/2019 15:30
10
11
3
3
5
14:21
12
  • D
  • 4 : 4(EPS - Pallo-Iirot)
    28/09/2019 12:00
  • D
  • 1 : 1(EPS - Honka (A))
    14/09/2019 12:00
  • W
  • 1 : 0(EPS - KaePa)
    17/08/2019 14:00
  • L
  • 1 : 5(EPS - Ilves II)
    03/08/2019 14:00
  • D
  • 0 : 0(EPS - Espoo)
    20/07/2019 14:00
  • L
  • 0 : 1(EPS - IF Gnistan)
    13/07/2019 14:00
11
Relegation (Championship)
11
4
1
6
14:14
13
  • L
  • 0 : 1(KaePa - IF Gnistan)
    28/09/2019 12:00
  • W
  • 3 : 1(KaePa - Tampere United)
    14/09/2019 12:00
  • L
  • 1 : 2(KaePa - KaaPo)
    25/08/2019 15:30
  • L
  • 0 : 1(KaePa - FC Jazz)
    03/08/2019 14:00
  • W
  • 3 : 1(KaePa - SalPa)
    20/07/2019 14:00
  • W
  • 2 : 1(KaePa - Espoo)
    13/07/2019 15:30
12
Relegation (Championship)
11
2
2
7
9:19
8
  • W
  • 2 : 1(Tampere United - Honka (A))
    05/10/2019 11:00
  • L
  • 1 : 2(Tampere United - EPS)
    21/09/2019 12:00
  • L
  • 3 : 4(Tampere United - FC Jazz)
    01/09/2019 15:30
  • L
  • 0 : 2(Tampere United - SalPa)
    17/08/2019 14:00
  • L
  • 0 : 3(Tampere United - IF Gnistan)
    03/08/2019 14:00
  • D
  • 1 : 1(Tampere United - GrIFK Grankulla)
    21/07/2019 15:30
#TeamMPWDLGPtsForm
1
11
10
1
0
30:6
31
  • W
  • 0 : 1(KaePa - IF Gnistan)
    28/09/2019 12:00
  • W
  • 1 : 7(Ilves II - IF Gnistan)
    14/09/2019 12:00
  • D
  • 1 : 1(Espoo - IF Gnistan)
    22/08/2019 15:00
  • W
  • 0 : 3(Tampere United - IF Gnistan)
    03/08/2019 14:00
  • W
  • 0 : 1(KaaPo - IF Gnistan)
    20/07/2019 14:00
  • W
  • 0 : 1(EPS - IF Gnistan)
    13/07/2019 14:00
2
11
5
1
5
19:18
16
  • L
  • 3 : 2(Pallo-Iirot - KaaPo)
    05/10/2019 11:00
  • W
  • 1 : 3(Honka (A) - KaaPo)
    22/09/2019 12:00
  • D
  • 3 : 3(GrIFK Grankulla - KaaPo)
    15/09/2019 15:30
  • W
  • 1 : 2(KaePa - KaaPo)
    25/08/2019 15:30
  • L
  • 3 : 2(Ilves II - KaaPo)
    10/08/2019 14:00
  • L
  • 2 : 1(Espoo - KaaPo)
    27/07/2019 14:00
3
11
4
1
6
19:23
13
  • L
  • 3 : 1(GrIFK Grankulla - Ilves II)
    05/10/2019 11:00
  • L
  • 4 : 1(Espoo - Ilves II)
    21/09/2019 12:00
  • L
  • 2 : 1(Pallo-Iirot - Ilves II)
    31/08/2019 14:00
  • W
  • 1 : 2(Honka (A) - Ilves II)
    18/08/2019 15:30
  • W
  • 1 : 5(EPS - Ilves II)
    03/08/2019 14:00
  • W
  • 1 : 4(FC Jazz - Ilves II)
    26/07/2019 15:30
4
11
4
2
5
16:15
14
  • L
  • 3 : 2(FC Jazz - Espoo)
    28/09/2019 12:00
  • L
  • 2 : 1(SalPa - Espoo)
    14/09/2019 12:00
  • W
  • 1 : 2(Pallo-Iirot - Espoo)
    17/08/2019 14:00
  • L
  • 2 : 1(Honka (A) - Espoo)
    01/08/2019 15:30
  • D
  • 0 : 0(EPS - Espoo)
    20/07/2019 14:00
  • L
  • 2 : 1(KaePa - Espoo)
    13/07/2019 15:30
5
11
4
3
4
16:16
15
  • D
  • 1 : 1(Ilves II - SalPa)
    29/09/2019 11:00
  • L
  • 2 : 1(IF Gnistan - SalPa)
    31/08/2019 15:30
  • W
  • 0 : 2(Tampere United - SalPa)
    17/08/2019 14:00
  • L
  • 2 : 1(KaaPo - SalPa)
    02/08/2019 15:30
  • L
  • 3 : 1(KaePa - SalPa)
    20/07/2019 14:00
  • D
  • 2 : 2(FC Jazz - SalPa)
    14/07/2019 15:30
6
11
4
4
3
15:13
16
  • L
  • 2 : 1(Tampere United - Honka (A))
    05/10/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(EPS - Honka (A))
    14/09/2019 12:00
  • W
  • 2 : 4(FC Jazz - Honka (A))
    23/08/2019 15:30
  • W
  • 2 : 3(SalPa - Honka (A))
    09/08/2019 15:30
  • D
  • 1 : 1(IF Gnistan - Honka (A))
    26/07/2019 15:30
  • D
  • 1 : 1(GrIFK Grankulla - Honka (A))
    28/06/2019 15:30
7
11
4
3
4
14:21
15
  • D
  • 4 : 4(EPS - Pallo-Iirot)
    28/09/2019 12:00
  • W
  • 0 : 2(FC Jazz - Pallo-Iirot)
    14/09/2019 11:00
  • L
  • 2 : 0(SalPa - Pallo-Iirot)
    23/08/2019 15:30
  • L
  • 3 : 1(IF Gnistan - Pallo-Iirot)
    10/08/2019 14:00
  • D
  • 1 : 1(Honka (A) - Pallo-Iirot)
    20/07/2019 14:00
  • L
  • 1 : 0(KaaPo - Pallo-Iirot)
    12/07/2019 15:30
8
11
4
2
5
19:27
14
  • D
  • 2 : 2(SalPa - FC Jazz)
    05/10/2019 11:00
  • L
  • 5 : 1(IF Gnistan - FC Jazz)
    21/09/2019 12:00
  • W
  • 3 : 4(Tampere United - FC Jazz)
    01/09/2019 15:30
  • L
  • 6 : 0(KaaPo - FC Jazz)
    17/08/2019 11:00
  • W
  • 0 : 1(KaePa - FC Jazz)
    03/08/2019 14:00
  • L
  • 2 : 1(GrIFK Grankulla - FC Jazz)
    30/07/2019 15:30
9
11
2
4
5
13:23
10
  • D
  • 1 : 1(Honka (A) - GrIFK Grankulla)
    27/09/2019 15:30
  • W
  • 1 : 2(SalPa - GrIFK Grankulla)
    21/09/2019 12:00
  • L
  • 5 : 1(Espoo - GrIFK Grankulla)
    31/08/2019 14:00
  • D
  • 1 : 1(IF Gnistan - GrIFK Grankulla)
    16/08/2019 15:30
  • D
  • 0 : 0(Pallo-Iirot - GrIFK Grankulla)
    03/08/2019 14:00
  • D
  • 1 : 1(Tampere United - GrIFK Grankulla)
    21/07/2019 15:30
10
11
2
4
5
16:20
10
  • L
  • 4 : 3(IF Gnistan - EPS)
    05/10/2019 11:00
  • W
  • 1 : 2(Tampere United - EPS)
    21/09/2019 12:00
  • D
  • 1 : 1(KaaPo - EPS)
    31/08/2019 11:00
  • L
  • 2 : 1(GrIFK Grankulla - EPS)
    25/08/2019 15:30
  • L
  • 2 : 1(FC Jazz - EPS)
    11/08/2019 14:00
  • D
  • 2 : 2(SalPa - EPS)
    27/07/2019 14:00
11
Relegation (Championship)
11
2
3
6
8:23
9
  • D
  • 2 : 2(Espoo - KaePa)
    05/10/2019 11:00
  • W
  • 0 : 1(Pallo-Iirot - KaePa)
    21/09/2019 12:00
  • L
  • 4 : 1(Honka (A) - KaePa)
    30/08/2019 15:30
  • L
  • 1 : 0(EPS - KaePa)
    17/08/2019 14:00
  • L
  • 2 : 0(GrIFK Grankulla - KaePa)
    11/08/2019 15:30
  • L
  • 4 : 0(Ilves II - KaePa)
    30/07/2019 15:30
12
Relegation (Championship)
11
1
0
10
9:32
3
  • L
  • 3 : 1(KaaPo - Tampere United)
    29/09/2019 12:00
  • L
  • 3 : 1(KaePa - Tampere United)
    14/09/2019 12:00
  • L
  • 1 : 0(Ilves II - Tampere United)
    10/09/2019 15:30
  • L
  • 6 : 0(Espoo - Tampere United)
    10/08/2019 14:00
  • L
  • 3 : 0(Pallo-Iirot - Tampere United)
    26/07/2019 15:30
  • L
  • 2 : 1(Honka (A) - Tampere United)
    14/07/2019 15:30