National Division

SportFootball
CountryMoldova
GenderMale
Year2020/2021
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Qualification)
22
20
1
1
61:6
61
  • ?
  • FC Milsami Orhei - FC Sheriff
    01/03/2021 12:30
  • W
  • 0 : 4(Zimbru - FC Sheriff)
    24/02/2021 12:30
  • W
  • 4 : 1(FC Sheriff - FC Sfintul Gheorghe)
    20/02/2021 12:30
  • W
  • 1 : 2(Codru - FC Sheriff)
    28/11/2020 14:00
  • W
  • 0 : 2(FC Sfintul Gheorghe - FC Sheriff)
    25/11/2020 11:00
  • W
  • 3 : 0(FC Sheriff - Speranta)
    21/11/2020 14:00
2
22
16
4
2
56:13
52
  • ?
  • CS Petrocub - Dacia Buiucani
    27/02/2021 12:30
  • W
  • 1 : 9(Codru - CS Petrocub)
    23/02/2021 10:30
  • W
  • 0 : 1(FC Floresti - CS Petrocub)
    29/11/2020 11:00
  • D
  • 1 : 1(CS Petrocub - Dinamo-Auto)
    26/11/2020 14:00
  • W
  • 1 : 3(FC Milsami Orhei - CS Petrocub)
    22/11/2020 14:00
  • W
  • 0 : 1(Zimbru - CS Petrocub)
    06/11/2020 11:00
3
21
12
5
4
33:13
41
  • ?
  • FC Sfintul Gheorghe - FC Milsami Orhei
    25/02/2021 10:30
  • W
  • 3 : 0(FC Milsami Orhei - Speranta)
    20/02/2021 10:30
  • D
  • 0 : 0(Dacia Buiucani - FC Milsami Orhei)
    26/11/2020 11:00
  • L
  • 1 : 3(FC Milsami Orhei - CS Petrocub)
    22/11/2020 14:00
  • W
  • 3 : 0(FC Milsami Orhei - FC Floresti)
    06/11/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(Dinamo-Auto - FC Milsami Orhei)
    31/10/2020 12:00
4
21
12
4
5
37:23
40
  • ?
  • FC Sfintul Gheorghe - FC Milsami Orhei
    25/02/2021 10:30
  • L
  • 4 : 1(FC Sheriff - FC Sfintul Gheorghe)
    20/02/2021 12:30
  • W
  • 2 : 3(Zimbru - FC Sfintul Gheorghe)
    29/11/2020 14:00
  • L
  • 0 : 2(FC Sfintul Gheorghe - FC Sheriff)
    25/11/2020 11:00
  • D
  • 0 : 0(Codru - FC Sfintul Gheorghe)
    21/11/2020 11:00
  • W
  • 1 : 0(FC Sfintul Gheorghe - Speranta)
    06/11/2020 12:00
5
22
8
8
6
39:30
32
  • ?
  • Dinamo-Auto - FC Sfintul Gheorghe
    01/03/2021 10:30
  • W
  • 0 : 4(Speranta - Dinamo-Auto)
    24/02/2021 10:30
  • D
  • 1 : 1(Dinamo-Auto - Dacia Buiucani)
    29/11/2020 11:00
  • D
  • 1 : 1(CS Petrocub - Dinamo-Auto)
    26/11/2020 14:00
  • W
  • 2 : 1(Dinamo-Auto - FC Floresti)
    20/11/2020 11:00
  • W
  • 1 : 4(Codru - Dinamo-Auto)
    08/11/2020 15:00
6
22
7
7
8
21:23
28
  • ?
  • CS Petrocub - Dacia Buiucani
    27/02/2021 12:30
  • D
  • 2 : 2(Dacia Buiucani - FC Floresti)
    23/02/2021 12:30
  • D
  • 1 : 1(Dinamo-Auto - Dacia Buiucani)
    29/11/2020 11:00
  • D
  • 0 : 0(Dacia Buiucani - FC Milsami Orhei)
    26/11/2020 11:00
  • W
  • 1 : 3(Zimbru - Dacia Buiucani)
    20/11/2020 14:00
  • D
  • 0 : 0(FC Sheriff - Dacia Buiucani)
    07/11/2020 15:00
7
22
4
6
12
20:37
18
  • ?
  • FC Floresti - Speranta
    28/02/2021 10:30
  • L
  • 0 : 4(Speranta - Dinamo-Auto)
    24/02/2021 10:30
  • L
  • 3 : 0(FC Milsami Orhei - Speranta)
    20/02/2021 10:30
  • D
  • 2 : 2(Speranta - Zimbru)
    25/11/2020 14:00
  • L
  • 3 : 0(FC Sheriff - Speranta)
    21/11/2020 14:00
  • L
  • 1 : 0(FC Sfintul Gheorghe - Speranta)
    06/11/2020 12:00
8
22
4
4
14
13:46
16
  • ?
  • FC Floresti - Speranta
    28/02/2021 10:30
  • D
  • 2 : 2(Dacia Buiucani - FC Floresti)
    23/02/2021 12:30
  • L
  • 0 : 1(FC Floresti - CS Petrocub)
    29/11/2020 11:00
  • L
  • 2 : 1(Codru - FC Floresti)
    24/11/2020 15:00
  • L
  • 2 : 1(Dinamo-Auto - FC Floresti)
    20/11/2020 11:00
  • L
  • 3 : 0(FC Milsami Orhei - FC Floresti)
    06/11/2020 16:00
9
Relegation Playoff
22
2
4
16
15:41
10
  • ?
  • Zimbru - Codru
    28/02/2021 12:30
  • L
  • 0 : 4(Zimbru - FC Sheriff)
    24/02/2021 12:30
  • L
  • 2 : 3(Zimbru - FC Sfintul Gheorghe)
    29/11/2020 14:00
  • D
  • 2 : 2(Speranta - Zimbru)
    25/11/2020 14:00
  • L
  • 1 : 3(Zimbru - Dacia Buiucani)
    20/11/2020 14:00
  • L
  • 0 : 1(Zimbru - CS Petrocub)
    06/11/2020 11:00
10
Relegation (Championship)
22
1
3
18
13:76
6
  • ?
  • Zimbru - Codru
    28/02/2021 12:30
  • L
  • 1 : 9(Codru - CS Petrocub)
    23/02/2021 10:30
  • L
  • 1 : 2(Codru - FC Sheriff)
    28/11/2020 14:00
  • W
  • 2 : 1(Codru - FC Floresti)
    24/11/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Codru - FC Sfintul Gheorghe)
    21/11/2020 11:00
  • L
  • 1 : 4(Codru - Dinamo-Auto)
    08/11/2020 15:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Qualification)
12
11
1
0
43:2
34
  • W
  • 4 : 1(FC Sheriff - FC Sfintul Gheorghe)
    20/02/2021 12:30
  • W
  • 3 : 0(FC Sheriff - Speranta)
    21/11/2020 14:00
  • D
  • 0 : 0(FC Sheriff - Dacia Buiucani)
    07/11/2020 15:00
  • W
  • 5 : 0(FC Sheriff - FC Floresti)
    24/10/2020 14:00
  • W
  • 1 : 0(FC Sheriff - FC Milsami Orhei)
    17/10/2020 15:00
  • W
  • 4 : 0(FC Sheriff - Zimbru)
    03/10/2020 15:00
2
10
8
1
1
24:4
25
  • ?
  • CS Petrocub - Dacia Buiucani
    27/02/2021 12:30
  • D
  • 1 : 1(CS Petrocub - Dinamo-Auto)
    26/11/2020 14:00
  • W
  • 1 : 0(CS Petrocub - FC Sheriff)
    01/11/2020 15:00
  • W
  • 2 : 0(CS Petrocub - Speranta)
    21/10/2020 15:00
  • W
  • 4 : 0(CS Petrocub - FC Floresti)
    28/09/2020 16:00
  • L
  • 1 : 2(CS Petrocub - FC Milsami Orhei)
    19/09/2020 16:00
3
11
7
2
2
19:6
23
  • W
  • 3 : 0(FC Milsami Orhei - Speranta)
    20/02/2021 10:30
  • L
  • 1 : 3(FC Milsami Orhei - CS Petrocub)
    22/11/2020 14:00
  • W
  • 3 : 0(FC Milsami Orhei - FC Floresti)
    06/11/2020 16:00
  • W
  • 2 : 0(FC Milsami Orhei - Zimbru)
    20/10/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(FC Milsami Orhei - FC Sfintul Gheorghe)
    02/10/2020 15:00
  • W
  • 2 : 0(FC Milsami Orhei - Dacia Buiucani)
    22/09/2020 16:00
4
11
6
2
3
18:13
20
  • ?
  • FC Sfintul Gheorghe - FC Milsami Orhei
    25/02/2021 10:30
  • L
  • 0 : 2(FC Sfintul Gheorghe - FC Sheriff)
    25/11/2020 11:00
  • W
  • 1 : 0(FC Sfintul Gheorghe - Speranta)
    06/11/2020 12:00
  • L
  • 0 : 4(FC Sfintul Gheorghe - CS Petrocub)
    25/10/2020 12:00
  • D
  • 1 : 1(FC Sfintul Gheorghe - Dinamo-Auto)
    17/10/2020 12:00
  • W
  • 2 : 0(FC Sfintul Gheorghe - Zimbru)
    27/09/2020 13:00
5
11
4
5
2
21:12
17
  • ?
  • Dinamo-Auto - FC Sfintul Gheorghe
    01/03/2021 10:30
  • D
  • 1 : 1(Dinamo-Auto - Dacia Buiucani)
    29/11/2020 11:00
  • W
  • 2 : 1(Dinamo-Auto - FC Floresti)
    20/11/2020 11:00
  • D
  • 1 : 1(Dinamo-Auto - FC Milsami Orhei)
    31/10/2020 12:00
  • L
  • 1 : 2(Dinamo-Auto - FC Sheriff)
    20/10/2020 11:00
  • D
  • 3 : 3(Dinamo-Auto - Speranta)
    04/10/2020 12:00
6
11
4
4
3
14:13
16
  • D
  • 2 : 2(Dacia Buiucani - FC Floresti)
    23/02/2021 12:30
  • D
  • 0 : 0(Dacia Buiucani - FC Milsami Orhei)
    26/11/2020 11:00
  • L
  • 0 : 4(Dacia Buiucani - FC Sfintul Gheorghe)
    01/11/2020 12:00
  • D
  • 0 : 0(Dacia Buiucani - CS Petrocub)
    18/10/2020 12:00
  • W
  • 4 : 0(Dacia Buiucani - Dinamo-Auto)
    26/09/2020 13:00
  • W
  • 2 : 1(Dacia Buiucani - Zimbru)
    19/09/2020 13:00
7
11
1
4
6
10:19
7
  • L
  • 0 : 4(Speranta - Dinamo-Auto)
    24/02/2021 10:30
  • D
  • 2 : 2(Speranta - Zimbru)
    25/11/2020 14:00
  • W
  • 3 : 0(Speranta - Codru)
    31/10/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Speranta - Dacia Buiucani)
    25/10/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Speranta - FC Floresti)
    16/10/2020 12:00
  • L
  • 0 : 1(Speranta - FC Milsami Orhei)
    26/09/2020 16:00
8
10
3
1
6
5:20
10
  • ?
  • FC Floresti - Speranta
    28/02/2021 10:30
  • L
  • 0 : 1(FC Floresti - CS Petrocub)
    29/11/2020 11:00
  • W
  • 1 : 0(FC Floresti - Zimbru)
    02/11/2020 12:00
  • L
  • 1 : 4(FC Floresti - FC Sfintul Gheorghe)
    20/10/2020 11:00
  • W
  • 1 : 0(FC Floresti - Dacia Buiucani)
    03/10/2020 12:00
  • L
  • 0 : 5(FC Floresti - Dinamo-Auto)
    18/09/2020 13:00
9
Relegation Playoff
11
1
1
9
7:21
4
  • ?
  • Zimbru - Codru
    28/02/2021 12:30
  • L
  • 0 : 4(Zimbru - FC Sheriff)
    24/02/2021 12:30
  • L
  • 2 : 3(Zimbru - FC Sfintul Gheorghe)
    29/11/2020 14:00
  • L
  • 1 : 3(Zimbru - Dacia Buiucani)
    20/11/2020 14:00
  • L
  • 0 : 1(Zimbru - CS Petrocub)
    06/11/2020 11:00
  • D
  • 0 : 0(Zimbru - Dinamo-Auto)
    25/10/2020 12:00
10
Relegation (Championship)
11
1
2
8
8:29
5
  • L
  • 1 : 9(Codru - CS Petrocub)
    23/02/2021 10:30
  • L
  • 1 : 2(Codru - FC Sheriff)
    28/11/2020 14:00
  • W
  • 2 : 1(Codru - FC Floresti)
    24/11/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Codru - FC Sfintul Gheorghe)
    21/11/2020 11:00
  • L
  • 1 : 4(Codru - Dinamo-Auto)
    08/11/2020 15:00
  • L
  • 1 : 4(Codru - FC Milsami Orhei)
    24/10/2020 11:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Qualification)
10
9
0
1
18:4
27
  • ?
  • FC Milsami Orhei - FC Sheriff
    01/03/2021 12:30
  • W
  • 0 : 4(Zimbru - FC Sheriff)
    24/02/2021 12:30
  • W
  • 1 : 2(Codru - FC Sheriff)
    28/11/2020 14:00
  • W
  • 0 : 2(FC Sfintul Gheorghe - FC Sheriff)
    25/11/2020 11:00
  • L
  • 1 : 0(CS Petrocub - FC Sheriff)
    01/11/2020 15:00
  • W
  • 1 : 2(Dinamo-Auto - FC Sheriff)
    20/10/2020 11:00
2
12
8
3
1
32:9
27
  • W
  • 1 : 9(Codru - CS Petrocub)
    23/02/2021 10:30
  • W
  • 0 : 1(FC Floresti - CS Petrocub)
    29/11/2020 11:00
  • W
  • 1 : 3(FC Milsami Orhei - CS Petrocub)
    22/11/2020 14:00
  • W
  • 0 : 1(Zimbru - CS Petrocub)
    06/11/2020 11:00
  • W
  • 0 : 4(FC Sfintul Gheorghe - CS Petrocub)
    25/10/2020 12:00
  • D
  • 0 : 0(Dacia Buiucani - CS Petrocub)
    18/10/2020 12:00
3
10
5
3
2
14:7
18
  • ?
  • FC Sfintul Gheorghe - FC Milsami Orhei
    25/02/2021 10:30
  • D
  • 0 : 0(Dacia Buiucani - FC Milsami Orhei)
    26/11/2020 11:00
  • D
  • 1 : 1(Dinamo-Auto - FC Milsami Orhei)
    31/10/2020 12:00
  • W
  • 1 : 4(Codru - FC Milsami Orhei)
    24/10/2020 11:00
  • L
  • 1 : 0(FC Sheriff - FC Milsami Orhei)
    17/10/2020 15:00
  • W
  • 0 : 1(Speranta - FC Milsami Orhei)
    26/09/2020 16:00
4
10
6
2
2
19:10
20
  • L
  • 4 : 1(FC Sheriff - FC Sfintul Gheorghe)
    20/02/2021 12:30
  • W
  • 2 : 3(Zimbru - FC Sfintul Gheorghe)
    29/11/2020 14:00
  • D
  • 0 : 0(Codru - FC Sfintul Gheorghe)
    21/11/2020 11:00
  • W
  • 0 : 4(Dacia Buiucani - FC Sfintul Gheorghe)
    01/11/2020 12:00
  • W
  • 1 : 4(FC Floresti - FC Sfintul Gheorghe)
    20/10/2020 11:00
  • D
  • 1 : 1(FC Milsami Orhei - FC Sfintul Gheorghe)
    02/10/2020 15:00
5
11
4
3
4
18:18
15
  • W
  • 0 : 4(Speranta - Dinamo-Auto)
    24/02/2021 10:30
  • D
  • 1 : 1(CS Petrocub - Dinamo-Auto)
    26/11/2020 14:00
  • W
  • 1 : 4(Codru - Dinamo-Auto)
    08/11/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Zimbru - Dinamo-Auto)
    25/10/2020 12:00
  • D
  • 1 : 1(FC Sfintul Gheorghe - Dinamo-Auto)
    17/10/2020 12:00
  • L
  • 4 : 0(Dacia Buiucani - Dinamo-Auto)
    26/09/2020 13:00
6
11
3
3
5
7:10
12
  • ?
  • CS Petrocub - Dacia Buiucani
    27/02/2021 12:30
  • D
  • 1 : 1(Dinamo-Auto - Dacia Buiucani)
    29/11/2020 11:00
  • W
  • 1 : 3(Zimbru - Dacia Buiucani)
    20/11/2020 14:00
  • D
  • 0 : 0(FC Sheriff - Dacia Buiucani)
    07/11/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Speranta - Dacia Buiucani)
    25/10/2020 15:00
  • W
  • 0 : 1(Codru - Dacia Buiucani)
    21/10/2020 11:00
7
11
3
2
6
10:18
11
  • ?
  • FC Floresti - Speranta
    28/02/2021 10:30
  • L
  • 3 : 0(FC Milsami Orhei - Speranta)
    20/02/2021 10:30
  • L
  • 3 : 0(FC Sheriff - Speranta)
    21/11/2020 14:00
  • L
  • 1 : 0(FC Sfintul Gheorghe - Speranta)
    06/11/2020 12:00
  • L
  • 2 : 0(CS Petrocub - Speranta)
    21/10/2020 15:00
  • D
  • 3 : 3(Dinamo-Auto - Speranta)
    04/10/2020 12:00
8
12
1
3
8
8:26
6
  • D
  • 2 : 2(Dacia Buiucani - FC Floresti)
    23/02/2021 12:30
  • L
  • 2 : 1(Codru - FC Floresti)
    24/11/2020 15:00
  • L
  • 2 : 1(Dinamo-Auto - FC Floresti)
    20/11/2020 11:00
  • L
  • 3 : 0(FC Milsami Orhei - FC Floresti)
    06/11/2020 16:00
  • L
  • 5 : 0(FC Sheriff - FC Floresti)
    24/10/2020 14:00
  • D
  • 0 : 0(Speranta - FC Floresti)
    16/10/2020 12:00
9
Relegation Playoff
11
1
3
7
8:20
6
  • D
  • 2 : 2(Speranta - Zimbru)
    25/11/2020 14:00
  • L
  • 1 : 0(FC Floresti - Zimbru)
    02/11/2020 12:00
  • L
  • 2 : 0(FC Milsami Orhei - Zimbru)
    20/10/2020 15:00
  • W
  • 0 : 2(Codru - Zimbru)
    16/10/2020 15:00
  • L
  • 4 : 0(FC Sheriff - Zimbru)
    03/10/2020 15:00
  • L
  • 2 : 0(FC Sfintul Gheorghe - Zimbru)
    27/09/2020 13:00
10
Relegation (Championship)
11
0
1
10
5:47
1
  • ?
  • Zimbru - Codru
    28/02/2021 12:30
  • L
  • 3 : 0(Speranta - Codru)
    31/10/2020 15:00
  • L
  • 6 : 0(FC Sheriff - Codru)
    28/09/2020 13:00
  • D
  • 2 : 2(FC Sfintul Gheorghe - Codru)
    20/09/2020 13:00
  • L
  • 7 : 0(Dinamo-Auto - Codru)
    11/09/2020 14:00
  • L
  • 3 : 1(FC Milsami Orhei - Codru)
    31/07/2020 17:30