National Football League

SportFootball
CountryRussia
GenderMale
Year2019/2020
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Promotion)
22
16
3
3
36:17
51
  • ?
  • Torpedo Moscow - Nizhny Novgorod
    13/11/2019 16:30
  • D
  • 1 : 1(Mordovya - Torpedo Moscow)
    09/11/2019 12:00
  • W
  • 2 : 1(Torpedo Moscow - SKA-Khabarovsk)
    03/11/2019 16:30
  • D
  • 1 : 1(Baltika - Torpedo Moscow)
    27/10/2019 14:00
  • W
  • 2 : 1(Torpedo Moscow - Chayka)
    23/10/2019 16:00
  • L
  • 0 : 1(Torpedo Moscow - Chertanovo Moscow)
    19/10/2019 15:00
2
Champions League (Promotion)
22
14
4
4
40:12
46
  • ?
  • Khimki - FC Rotor Volgograd
    13/11/2019 15:30
  • L
  • 1 : 0(FC Yenisey Krasnoyarsk - Khimki)
    09/11/2019 09:00
  • W
  • 2 : 1(Khimki - Tekstilshchik)
    03/11/2019 14:00
  • W
  • 0 : 3(Avangard Kursk - Khimki)
    27/10/2019 12:00
  • W
  • 1 : 0(Khimki - Armavir FC)
    23/10/2019 15:30
  • L
  • 1 : 0(Nizhny Novgorod - Khimki)
    19/10/2019 12:00
3
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
22
14
3
5
35:20
45
  • ?
  • Khimki - FC Rotor Volgograd
    13/11/2019 15:30
  • D
  • 1 : 1(FC Rotor Volgograd - Chertanovo Moscow)
    09/11/2019 12:00
  • W
  • 2 : 1(FC Rotor Volgograd - FC Yenisey Krasnoyarsk)
    03/11/2019 12:00
  • W
  • 0 : 1(Tekstilshchik - FC Rotor Volgograd)
    27/10/2019 10:00
  • W
  • 2 : 0(FC Rotor Volgograd - Luch Energiya Vladivostok)
    23/10/2019 15:00
  • D
  • 0 : 0(Armavir FC - FC Rotor Volgograd)
    19/10/2019 14:00
4
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
22
11
9
2
27:14
42
  • ?
  • Chertanovo Moscow - Baltika
    13/11/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(FC Rotor Volgograd - Chertanovo Moscow)
    09/11/2019 12:00
  • W
  • 4 : 0(Chertanovo Moscow - Fakel)
    03/11/2019 12:00
  • W
  • 0 : 2(FC Yenisey Krasnoyarsk - Chertanovo Moscow)
    27/10/2019 08:00
  • W
  • 1 : 0(Chertanovo Moscow - Tekstilshchik)
    23/10/2019 16:00
  • W
  • 0 : 1(Torpedo Moscow - Chertanovo Moscow)
    19/10/2019 15:00
5
22
11
6
5
31:20
39
  • ?
  • Neftekhimik - Avangard Kursk
    13/11/2019 11:00
  • W
  • 0 : 2(Luch Energiya Vladivostok - Neftekhimik)
    09/11/2019 04:00
  • W
  • 2 : 1(Neftekhimik - Armavir FC)
    03/11/2019 11:00
  • W
  • 0 : 1(Nizhny Novgorod - Neftekhimik)
    27/10/2019 12:00
  • D
  • 2 : 2(Neftekhimik - SKA-Khabarovsk)
    23/10/2019 15:00
  • L
  • 1 : 0(Baltika - Neftekhimik)
    19/10/2019 15:00
6
22
10
6
6
30:18
36
  • ?
  • Chertanovo Moscow - Baltika
    13/11/2019 16:00
  • W
  • 3 : 0(Baltika - Fakel)
    09/11/2019 14:00
  • L
  • 1 : 0(Chayka - Baltika)
    03/11/2019 13:00
  • D
  • 1 : 1(Baltika - Torpedo Moscow)
    27/10/2019 14:00
  • W
  • 0 : 2(Shinnik Yaroslavl - Baltika)
    23/10/2019 15:30
  • W
  • 1 : 0(Baltika - Neftekhimik)
    19/10/2019 15:00
7
22
9
7
6
35:26
34
  • ?
  • Fakel - SKA-Khabarovsk
    13/11/2019 15:30
  • W
  • 3 : 2(SKA-Khabarovsk - Chayka)
    09/11/2019 05:00
  • L
  • 2 : 1(Torpedo Moscow - SKA-Khabarovsk)
    03/11/2019 16:30
  • W
  • 3 : 0(SKA-Khabarovsk - Spartak Moscow II)
    27/10/2019 05:00
  • D
  • 2 : 2(Neftekhimik - SKA-Khabarovsk)
    23/10/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(SKA-Khabarovsk - Tom Tomsk)
    19/10/2019 06:00
8
22
9
6
7
32:30
33
  • ?
  • Shinnik Yaroslavl - Luch Energiya Vladivostok
    13/11/2019 15:30
  • W
  • 0 : 1(Armavir FC - Shinnik Yaroslavl)
    09/11/2019 13:00
  • L
  • 1 : 3(Shinnik Yaroslavl - Nizhny Novgorod)
    03/11/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Mordovya - Shinnik Yaroslavl)
    27/10/2019 12:00
  • L
  • 0 : 2(Shinnik Yaroslavl - Baltika)
    23/10/2019 15:30
  • W
  • 0 : 4(Fakel - Shinnik Yaroslavl)
    19/10/2019 14:00
9
22
8
9
5
28:17
33
  • ?
  • Tekstilshchik - Tom Tomsk
    13/11/2019 15:30
  • L
  • 3 : 2(Avangard Kursk - Tom Tomsk)
    09/11/2019 12:00
  • W
  • 4 : 0(Tom Tomsk - Luch Energiya Vladivostok)
    03/11/2019 09:00
  • D
  • 1 : 1(Armavir FC - Tom Tomsk)
    27/10/2019 14:00
  • W
  • 2 : 0(Tom Tomsk - Mordovya)
    23/10/2019 11:30
  • D
  • 1 : 1(SKA-Khabarovsk - Tom Tomsk)
    19/10/2019 06:00
10
22
7
8
7
23:25
29
  • ?
  • Torpedo Moscow - Nizhny Novgorod
    13/11/2019 16:30
  • D
  • 2 : 2(Nizhny Novgorod - Spartak Moscow II)
    09/11/2019 12:00
  • W
  • 1 : 3(Shinnik Yaroslavl - Nizhny Novgorod)
    03/11/2019 11:00
  • L
  • 0 : 1(Nizhny Novgorod - Neftekhimik)
    27/10/2019 12:00
  • D
  • 2 : 2(FC Krasnodar II - Nizhny Novgorod)
    23/10/2019 13:00
  • W
  • 1 : 0(Nizhny Novgorod - Khimki)
    19/10/2019 12:00
11
22
7
6
9
23:25
27
  • ?
  • Chayka - Mordovya
    13/11/2019 15:30
  • L
  • 3 : 2(SKA-Khabarovsk - Chayka)
    09/11/2019 05:00
  • W
  • 1 : 0(Chayka - Baltika)
    03/11/2019 13:00
  • L
  • 0 : 1(Chayka - Fakel)
    27/10/2019 13:00
  • L
  • 2 : 1(Torpedo Moscow - Chayka)
    23/10/2019 16:00
  • W
  • 2 : 1(Chayka - Spartak Moscow II)
    19/10/2019 14:00
12
22
6
6
10
35:37
24
  • ?
  • Spartak Moscow II - Armavir FC
    13/11/2019 09:30
  • D
  • 2 : 2(Nizhny Novgorod - Spartak Moscow II)
    09/11/2019 12:00
  • W
  • 2 : 0(Spartak Moscow II - Mordovya)
    03/11/2019 11:00
  • L
  • 3 : 0(SKA-Khabarovsk - Spartak Moscow II)
    27/10/2019 05:00
  • W
  • 7 : 2(Spartak Moscow II - Fakel)
    23/10/2019 12:00
  • L
  • 2 : 1(Chayka - Spartak Moscow II)
    19/10/2019 14:00
13
22
5
9
8
22:32
24
  • ?
  • Neftekhimik - Avangard Kursk
    13/11/2019 11:00
  • W
  • 3 : 2(Avangard Kursk - Tom Tomsk)
    09/11/2019 12:00
  • L
  • 1 : 0(FC Krasnodar II - Avangard Kursk)
    04/11/2019 11:00
  • L
  • 0 : 3(Avangard Kursk - Khimki)
    27/10/2019 12:00
  • D
  • 1 : 1(FC Yenisey Krasnoyarsk - Avangard Kursk)
    23/10/2019 12:00
  • W
  • 2 : 1(Avangard Kursk - Tekstilshchik)
    19/10/2019 12:00
14
22
5
8
9
24:28
23
  • ?
  • FC Krasnodar II - FC Yenisey Krasnoyarsk
    13/11/2019 12:00
  • L
  • 1 : 0(Tekstilshchik - FC Krasnodar II)
    09/11/2019 10:00
  • W
  • 1 : 0(FC Krasnodar II - Avangard Kursk)
    04/11/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Luch Energiya Vladivostok - FC Krasnodar II)
    27/10/2019 06:00
  • D
  • 2 : 2(FC Krasnodar II - Nizhny Novgorod)
    23/10/2019 13:00
  • W
  • 0 : 3(Mordovya - FC Krasnodar II)
    19/10/2019 12:00
15
22
5
7
10
18:32
22
  • ?
  • FC Krasnodar II - FC Yenisey Krasnoyarsk
    13/11/2019 12:00
  • W
  • 1 : 0(FC Yenisey Krasnoyarsk - Khimki)
    09/11/2019 09:00
  • L
  • 2 : 1(FC Rotor Volgograd - FC Yenisey Krasnoyarsk)
    03/11/2019 12:00
  • L
  • 0 : 2(FC Yenisey Krasnoyarsk - Chertanovo Moscow)
    27/10/2019 08:00
  • D
  • 1 : 1(FC Yenisey Krasnoyarsk - Avangard Kursk)
    23/10/2019 12:00
  • W
  • 0 : 1(Luch Energiya Vladivostok - FC Yenisey Krasnoyarsk)
    19/10/2019 06:00
16
Relegation (Championship)
22
4
9
9
17:24
21
  • ?
  • Spartak Moscow II - Armavir FC
    13/11/2019 09:30
  • L
  • 0 : 1(Armavir FC - Shinnik Yaroslavl)
    09/11/2019 13:00
  • L
  • 2 : 1(Neftekhimik - Armavir FC)
    03/11/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Armavir FC - Tom Tomsk)
    27/10/2019 14:00
  • L
  • 1 : 0(Khimki - Armavir FC)
    23/10/2019 15:30
  • D
  • 0 : 0(Armavir FC - FC Rotor Volgograd)
    19/10/2019 14:00
17
Relegation (Championship)
22
4
8
10
22:35
20
  • ?
  • Shinnik Yaroslavl - Luch Energiya Vladivostok
    13/11/2019 15:30
  • L
  • 0 : 2(Luch Energiya Vladivostok - Neftekhimik)
    09/11/2019 04:00
  • L
  • 4 : 0(Tom Tomsk - Luch Energiya Vladivostok)
    03/11/2019 09:00
  • D
  • 1 : 1(Luch Energiya Vladivostok - FC Krasnodar II)
    27/10/2019 06:00
  • L
  • 2 : 0(FC Rotor Volgograd - Luch Energiya Vladivostok)
    23/10/2019 15:00
  • L
  • 0 : 1(Luch Energiya Vladivostok - FC Yenisey Krasnoyarsk)
    19/10/2019 06:00
18
Relegation (Championship)
22
5
2
15
23:44
17
  • ?
  • Tekstilshchik - Tom Tomsk
    13/11/2019 15:30
  • W
  • 1 : 0(Tekstilshchik - FC Krasnodar II)
    09/11/2019 10:00
  • L
  • 2 : 1(Khimki - Tekstilshchik)
    03/11/2019 14:00
  • L
  • 0 : 1(Tekstilshchik - FC Rotor Volgograd)
    27/10/2019 10:00
  • L
  • 1 : 0(Chertanovo Moscow - Tekstilshchik)
    23/10/2019 16:00
  • L
  • 2 : 1(Avangard Kursk - Tekstilshchik)
    19/10/2019 12:00
19
Relegation (Championship)
22
3
6
13
15:34
15
  • ?
  • Chayka - Mordovya
    13/11/2019 15:30
  • D
  • 1 : 1(Mordovya - Torpedo Moscow)
    09/11/2019 12:00
  • L
  • 2 : 0(Spartak Moscow II - Mordovya)
    03/11/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Mordovya - Shinnik Yaroslavl)
    27/10/2019 12:00
  • L
  • 2 : 0(Tom Tomsk - Mordovya)
    23/10/2019 11:30
  • L
  • 0 : 3(Mordovya - FC Krasnodar II)
    19/10/2019 12:00
20
Relegation (Championship)
22
3
6
13
12:38
15
  • ?
  • Fakel - SKA-Khabarovsk
    13/11/2019 15:30
  • L
  • 3 : 0(Baltika - Fakel)
    09/11/2019 14:00
  • L
  • 4 : 0(Chertanovo Moscow - Fakel)
    03/11/2019 12:00
  • W
  • 0 : 1(Chayka - Fakel)
    27/10/2019 13:00
  • L
  • 7 : 2(Spartak Moscow II - Fakel)
    23/10/2019 12:00
  • L
  • 0 : 4(Fakel - Shinnik Yaroslavl)
    19/10/2019 14:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Promotion)
13
11
1
1
25:10
34
  • ?
  • Torpedo Moscow - Nizhny Novgorod
    13/11/2019 16:30
  • W
  • 2 : 1(Torpedo Moscow - SKA-Khabarovsk)
    03/11/2019 16:30
  • W
  • 2 : 1(Torpedo Moscow - Chayka)
    23/10/2019 16:00
  • L
  • 0 : 1(Torpedo Moscow - Chertanovo Moscow)
    19/10/2019 15:00
  • W
  • 2 : 0(Torpedo Moscow - Shinnik Yaroslavl)
    05/10/2019 15:00
  • W
  • 2 : 1(Torpedo Moscow - Tom Tomsk)
    21/09/2019 14:00
2
Champions League (Promotion)
10
9
0
1
22:4
27
  • ?
  • Khimki - FC Rotor Volgograd
    13/11/2019 15:30
  • W
  • 2 : 1(Khimki - Tekstilshchik)
    03/11/2019 14:00
  • W
  • 1 : 0(Khimki - Armavir FC)
    23/10/2019 15:30
  • W
  • 4 : 0(Khimki - Mordovya)
    12/10/2019 12:00
  • L
  • 0 : 1(Khimki - Baltika)
    29/09/2019 15:00
  • W
  • 1 : 0(Khimki - Chayka)
    14/09/2019 15:00
3
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
10
6
2
2
20:14
20
  • D
  • 1 : 1(FC Rotor Volgograd - Chertanovo Moscow)
    09/11/2019 12:00
  • W
  • 2 : 1(FC Rotor Volgograd - FC Yenisey Krasnoyarsk)
    03/11/2019 12:00
  • W
  • 2 : 0(FC Rotor Volgograd - Luch Energiya Vladivostok)
    23/10/2019 15:00
  • W
  • 2 : 1(FC Rotor Volgograd - Nizhny Novgorod)
    12/10/2019 12:00
  • W
  • 5 : 3(FC Rotor Volgograd - SKA-Khabarovsk)
    29/09/2019 14:00
  • W
  • 2 : 0(FC Rotor Volgograd - Fakel)
    14/09/2019 14:00
4
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
10
4
4
2
14:9
16
  • ?
  • Chertanovo Moscow - Baltika
    13/11/2019 16:00
  • W
  • 4 : 0(Chertanovo Moscow - Fakel)
    03/11/2019 12:00
  • W
  • 1 : 0(Chertanovo Moscow - Tekstilshchik)
    23/10/2019 16:00
  • D
  • 2 : 2(Chertanovo Moscow - Spartak Moscow II)
    05/10/2019 12:00
  • L
  • 0 : 1(Chertanovo Moscow - Shinnik Yaroslavl)
    21/09/2019 15:00
  • D
  • 2 : 2(Chertanovo Moscow - Neftekhimik)
    07/09/2019 12:00
5
10
4
4
2
13:11
16
  • ?
  • Neftekhimik - Avangard Kursk
    13/11/2019 11:00
  • W
  • 2 : 1(Neftekhimik - Armavir FC)
    03/11/2019 11:00
  • D
  • 2 : 2(Neftekhimik - SKA-Khabarovsk)
    23/10/2019 15:00
  • W
  • 1 : 0(Neftekhimik - Fakel)
    12/10/2019 13:00
  • W
  • 1 : 0(Neftekhimik - Torpedo Moscow)
    29/09/2019 13:05
  • D
  • 2 : 2(Neftekhimik - Shinnik Yaroslavl)
    14/09/2019 13:00
6
10
5
2
3
14:8
17
  • W
  • 3 : 0(Baltika - Fakel)
    09/11/2019 14:00
  • D
  • 1 : 1(Baltika - Torpedo Moscow)
    27/10/2019 14:00
  • W
  • 1 : 0(Baltika - Neftekhimik)
    19/10/2019 15:00
  • W
  • 4 : 1(Baltika - FC Krasnodar II)
    05/10/2019 15:00
  • W
  • 2 : 1(Baltika - FC Rotor Volgograd)
    21/09/2019 15:00
  • D
  • 0 : 0(Baltika - Luch Energiya Vladivostok)
    25/08/2019 16:00
7
13
7
3
3
19:9
24
  • W
  • 3 : 2(SKA-Khabarovsk - Chayka)
    09/11/2019 05:00
  • W
  • 3 : 0(SKA-Khabarovsk - Spartak Moscow II)
    27/10/2019 05:00
  • D
  • 1 : 1(SKA-Khabarovsk - Tom Tomsk)
    19/10/2019 06:00
  • D
  • 1 : 1(SKA-Khabarovsk - Khimki)
    05/10/2019 08:00
  • W
  • 2 : 0(SKA-Khabarovsk - FC Yenisey Krasnoyarsk)
    20/09/2019 09:00
  • W
  • 1 : 0(SKA-Khabarovsk - Avangard Kursk)
    07/09/2019 05:00
8
10
3
2
5
11:16
11
  • ?
  • Shinnik Yaroslavl - Luch Energiya Vladivostok
    13/11/2019 15:30
  • L
  • 1 : 3(Shinnik Yaroslavl - Nizhny Novgorod)
    03/11/2019 11:00
  • L
  • 0 : 2(Shinnik Yaroslavl - Baltika)
    23/10/2019 15:30
  • L
  • 2 : 3(Shinnik Yaroslavl - Chayka)
    12/10/2019 12:00
  • W
  • 3 : 2(Shinnik Yaroslavl - Spartak Moscow II)
    29/09/2019 12:00
  • W
  • 2 : 1(Shinnik Yaroslavl - Tom Tomsk)
    07/09/2019 12:00
9
12
6
4
2
17:6
22
  • W
  • 4 : 0(Tom Tomsk - Luch Energiya Vladivostok)
    03/11/2019 09:00
  • W
  • 2 : 0(Tom Tomsk - Mordovya)
    23/10/2019 11:30
  • D
  • 0 : 0(Tom Tomsk - Baltika)
    12/10/2019 09:00
  • W
  • 3 : 1(Tom Tomsk - Chayka)
    29/09/2019 10:00
  • D
  • 2 : 2(Tom Tomsk - Spartak Moscow II)
    14/09/2019 11:00
  • L
  • 0 : 1(Tom Tomsk - Neftekhimik)
    31/08/2019 12:00
10
12
4
4
4
12:15
16
  • D
  • 2 : 2(Nizhny Novgorod - Spartak Moscow II)
    09/11/2019 12:00
  • L
  • 0 : 1(Nizhny Novgorod - Neftekhimik)
    27/10/2019 12:00
  • W
  • 1 : 0(Nizhny Novgorod - Khimki)
    19/10/2019 12:00
  • L
  • 1 : 3(Nizhny Novgorod - FC Yenisey Krasnoyarsk)
    05/10/2019 12:00
  • D
  • 1 : 1(Nizhny Novgorod - Avangard Kursk)
    21/09/2019 12:00
  • W
  • 1 : 0(Nizhny Novgorod - Armavir FC)
    07/09/2019 12:00
11
10
4
2
4
9:9
14
  • ?
  • Chayka - Mordovya
    13/11/2019 15:30
  • W
  • 1 : 0(Chayka - Baltika)
    03/11/2019 13:00
  • L
  • 0 : 1(Chayka - Fakel)
    27/10/2019 13:00
  • W
  • 2 : 1(Chayka - Spartak Moscow II)
    19/10/2019 14:00
  • L
  • 0 : 2(Chayka - Neftekhimik)
    05/10/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(Chayka - FC Krasnodar II)
    21/09/2019 14:00
12
10
4
1
5
18:16
13
  • ?
  • Spartak Moscow II - Armavir FC
    13/11/2019 09:30
  • W
  • 2 : 0(Spartak Moscow II - Mordovya)
    03/11/2019 11:00
  • W
  • 7 : 2(Spartak Moscow II - Fakel)
    23/10/2019 12:00
  • L
  • 2 : 3(Spartak Moscow II - Torpedo Moscow)
    12/10/2019 09:00
  • L
  • 0 : 3(Spartak Moscow II - Neftekhimik)
    21/09/2019 13:00
  • L
  • 0 : 3(Spartak Moscow II - FC Krasnodar II)
    07/09/2019 13:00
13
12
4
5
3
14:17
17
  • W
  • 3 : 2(Avangard Kursk - Tom Tomsk)
    09/11/2019 12:00
  • L
  • 0 : 3(Avangard Kursk - Khimki)
    27/10/2019 12:00
  • W
  • 2 : 1(Avangard Kursk - Tekstilshchik)
    19/10/2019 12:00
  • L
  • 0 : 1(Avangard Kursk - Chertanovo Moscow)
    12/10/2019 13:00
  • W
  • 2 : 1(Avangard Kursk - Armavir FC)
    29/09/2019 13:00
  • D
  • 2 : 2(Avangard Kursk - Mordovya)
    14/09/2019 14:00
14
9
1
5
3
9:11
8
  • ?
  • FC Krasnodar II - FC Yenisey Krasnoyarsk
    13/11/2019 12:00
  • W
  • 1 : 0(FC Krasnodar II - Avangard Kursk)
    04/11/2019 11:00
  • D
  • 2 : 2(FC Krasnodar II - Nizhny Novgorod)
    23/10/2019 13:00
  • D
  • 2 : 2(FC Krasnodar II - SKA-Khabarovsk)
    12/10/2019 12:00
  • D
  • 0 : 0(FC Krasnodar II - Fakel)
    30/09/2019 14:00
  • D
  • 2 : 2(FC Krasnodar II - Shinnik Yaroslavl)
    31/08/2019 15:00
15
10
2
4
4
10:16
10
  • W
  • 1 : 0(FC Yenisey Krasnoyarsk - Khimki)
    09/11/2019 09:00
  • L
  • 0 : 2(FC Yenisey Krasnoyarsk - Chertanovo Moscow)
    27/10/2019 08:00
  • D
  • 1 : 1(FC Yenisey Krasnoyarsk - Avangard Kursk)
    23/10/2019 12:00
  • D
  • 1 : 1(FC Yenisey Krasnoyarsk - Armavir FC)
    12/10/2019 10:00
  • W
  • 2 : 1(FC Yenisey Krasnoyarsk - Mordovya)
    29/09/2019 10:00
  • D
  • 2 : 2(FC Yenisey Krasnoyarsk - Baltika)
    14/09/2019 10:00
16
Relegation (Championship)
12
3
7
2
10:9
16
  • L
  • 0 : 1(Armavir FC - Shinnik Yaroslavl)
    09/11/2019 13:00
  • D
  • 1 : 1(Armavir FC - Tom Tomsk)
    27/10/2019 14:00
  • D
  • 0 : 0(Armavir FC - FC Rotor Volgograd)
    19/10/2019 14:00
  • W
  • 2 : 0(Armavir FC - Tekstilshchik)
    05/10/2019 14:00
  • D
  • 0 : 0(Armavir FC - Luch Energiya Vladivostok)
    21/09/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(Armavir FC - Chertanovo Moscow)
    15/09/2019 14:30
17
Relegation (Championship)
14
2
5
7
14:22
11
  • L
  • 0 : 2(Luch Energiya Vladivostok - Neftekhimik)
    09/11/2019 04:00
  • D
  • 1 : 1(Luch Energiya Vladivostok - FC Krasnodar II)
    27/10/2019 06:00
  • L
  • 0 : 1(Luch Energiya Vladivostok - FC Yenisey Krasnoyarsk)
    19/10/2019 06:00
  • D
  • 2 : 2(Luch Energiya Vladivostok - Avangard Kursk)
    05/10/2019 08:00
  • L
  • 0 : 1(Luch Energiya Vladivostok - Chertanovo Moscow)
    29/09/2019 07:00
  • D
  • 0 : 0(Luch Energiya Vladivostok - Nizhny Novgorod)
    14/09/2019 07:00
18
Relegation (Championship)
10
3
1
6
12:22
10
  • ?
  • Tekstilshchik - Tom Tomsk
    13/11/2019 15:30
  • W
  • 1 : 0(Tekstilshchik - FC Krasnodar II)
    09/11/2019 10:00
  • L
  • 0 : 1(Tekstilshchik - FC Rotor Volgograd)
    27/10/2019 10:00
  • W
  • 4 : 3(Tekstilshchik - Luch Energiya Vladivostok)
    12/10/2019 12:00
  • L
  • 0 : 2(Tekstilshchik - Nizhny Novgorod)
    29/09/2019 13:00
  • W
  • 3 : 1(Tekstilshchik - SKA-Khabarovsk)
    14/09/2019 13:00
19
Relegation (Championship)
12
2
3
7
7:16
9
  • D
  • 1 : 1(Mordovya - Torpedo Moscow)
    09/11/2019 12:00
  • D
  • 1 : 1(Mordovya - Shinnik Yaroslavl)
    27/10/2019 12:00
  • L
  • 0 : 3(Mordovya - FC Krasnodar II)
    19/10/2019 12:00
  • L
  • 0 : 1(Mordovya - FC Rotor Volgograd)
    05/10/2019 14:00
  • W
  • 1 : 0(Mordovya - Tekstilshchik)
    21/09/2019 14:00
  • L
  • 1 : 2(Mordovya - Luch Energiya Vladivostok)
    07/09/2019 14:00
20
Relegation (Championship)
11
1
5
5
4:14
8
  • ?
  • Fakel - SKA-Khabarovsk
    13/11/2019 15:30
  • L
  • 0 : 4(Fakel - Shinnik Yaroslavl)
    19/10/2019 14:00
  • D
  • 0 : 0(Fakel - Tom Tomsk)
    05/10/2019 14:00
  • L
  • 0 : 3(Fakel - Khimki)
    21/09/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(Fakel - FC Yenisey Krasnoyarsk)
    07/09/2019 15:00
  • D
  • 0 : 0(Fakel - Avangard Kursk)
    25/08/2019 15:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Promotion)
9
5
2
2
11:7
17
  • D
  • 1 : 1(Mordovya - Torpedo Moscow)
    09/11/2019 12:00
  • D
  • 1 : 1(Baltika - Torpedo Moscow)
    27/10/2019 14:00
  • W
  • 2 : 3(Spartak Moscow II - Torpedo Moscow)
    12/10/2019 09:00
  • L
  • 1 : 0(Neftekhimik - Torpedo Moscow)
    29/09/2019 13:05
  • W
  • 0 : 2(FC Rotor Volgograd - Torpedo Moscow)
    31/08/2019 15:00
  • W
  • 0 : 1(Luch Energiya Vladivostok - Torpedo Moscow)
    10/08/2019 07:00
2
Champions League (Promotion)
12
5
4
3
18:8
19
  • L
  • 1 : 0(FC Yenisey Krasnoyarsk - Khimki)
    09/11/2019 09:00
  • W
  • 0 : 3(Avangard Kursk - Khimki)
    27/10/2019 12:00
  • L
  • 1 : 0(Nizhny Novgorod - Khimki)
    19/10/2019 12:00
  • D
  • 1 : 1(SKA-Khabarovsk - Khimki)
    05/10/2019 08:00
  • W
  • 0 : 3(Fakel - Khimki)
    21/09/2019 15:00
  • L
  • 1 : 0(Torpedo Moscow - Khimki)
    08/09/2019 15:00
3
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
12
8
1
3
15:6
25
  • ?
  • Khimki - FC Rotor Volgograd
    13/11/2019 15:30
  • W
  • 0 : 1(Tekstilshchik - FC Rotor Volgograd)
    27/10/2019 10:00
  • D
  • 0 : 0(Armavir FC - FC Rotor Volgograd)
    19/10/2019 14:00
  • W
  • 0 : 1(Mordovya - FC Rotor Volgograd)
    05/10/2019 14:00
  • L
  • 2 : 1(Baltika - FC Rotor Volgograd)
    21/09/2019 15:00
  • L
  • 2 : 1(Chayka - FC Rotor Volgograd)
    07/09/2019 16:00
4
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
12
7
5
0
13:5
26
  • D
  • 1 : 1(FC Rotor Volgograd - Chertanovo Moscow)
    09/11/2019 12:00
  • W
  • 0 : 2(FC Yenisey Krasnoyarsk - Chertanovo Moscow)
    27/10/2019 08:00
  • W
  • 0 : 1(Torpedo Moscow - Chertanovo Moscow)
    19/10/2019 15:00
  • W
  • 0 : 1(Avangard Kursk - Chertanovo Moscow)
    12/10/2019 13:00
  • W
  • 0 : 1(Luch Energiya Vladivostok - Chertanovo Moscow)
    29/09/2019 07:00
  • D
  • 1 : 1(Armavir FC - Chertanovo Moscow)
    15/09/2019 14:30
5
12
7
2
3
18:9
23
  • W
  • 0 : 2(Luch Energiya Vladivostok - Neftekhimik)
    09/11/2019 04:00
  • W
  • 0 : 1(Nizhny Novgorod - Neftekhimik)
    27/10/2019 12:00
  • L
  • 1 : 0(Baltika - Neftekhimik)
    19/10/2019 15:00
  • W
  • 0 : 2(Chayka - Neftekhimik)
    05/10/2019 15:00
  • W
  • 0 : 3(Spartak Moscow II - Neftekhimik)
    21/09/2019 13:00
  • D
  • 2 : 2(Chertanovo Moscow - Neftekhimik)
    07/09/2019 12:00
6
12
5
4
3
16:10
19
  • ?
  • Chertanovo Moscow - Baltika
    13/11/2019 16:00
  • L
  • 1 : 0(Chayka - Baltika)
    03/11/2019 13:00
  • W
  • 0 : 2(Shinnik Yaroslavl - Baltika)
    23/10/2019 15:30
  • D
  • 0 : 0(Tom Tomsk - Baltika)
    12/10/2019 09:00
  • W
  • 0 : 1(Khimki - Baltika)
    29/09/2019 15:00
  • D
  • 2 : 2(FC Yenisey Krasnoyarsk - Baltika)
    14/09/2019 10:00
7
9
2
4
3
16:17
10
  • ?
  • Fakel - SKA-Khabarovsk
    13/11/2019 15:30
  • L
  • 2 : 1(Torpedo Moscow - SKA-Khabarovsk)
    03/11/2019 16:30
  • D
  • 2 : 2(Neftekhimik - SKA-Khabarovsk)
    23/10/2019 15:00
  • D
  • 2 : 2(FC Krasnodar II - SKA-Khabarovsk)
    12/10/2019 12:00
  • L
  • 5 : 3(FC Rotor Volgograd - SKA-Khabarovsk)
    29/09/2019 14:00
  • L
  • 3 : 1(Tekstilshchik - SKA-Khabarovsk)
    14/09/2019 13:00
8
12
6
4
2
21:14
22
  • W
  • 0 : 1(Armavir FC - Shinnik Yaroslavl)
    09/11/2019 13:00
  • D
  • 1 : 1(Mordovya - Shinnik Yaroslavl)
    27/10/2019 12:00
  • W
  • 0 : 4(Fakel - Shinnik Yaroslavl)
    19/10/2019 14:00
  • L
  • 2 : 0(Torpedo Moscow - Shinnik Yaroslavl)
    05/10/2019 15:00
  • W
  • 0 : 1(Chertanovo Moscow - Shinnik Yaroslavl)
    21/09/2019 15:00
  • D
  • 2 : 2(Neftekhimik - Shinnik Yaroslavl)
    14/09/2019 13:00
9
10
2
5
3
11:11
11
  • ?
  • Tekstilshchik - Tom Tomsk
    13/11/2019 15:30
  • L
  • 3 : 2(Avangard Kursk - Tom Tomsk)
    09/11/2019 12:00
  • D
  • 1 : 1(Armavir FC - Tom Tomsk)
    27/10/2019 14:00
  • D
  • 1 : 1(SKA-Khabarovsk - Tom Tomsk)
    19/10/2019 06:00
  • D
  • 0 : 0(Fakel - Tom Tomsk)
    05/10/2019 14:00
  • L
  • 2 : 1(Torpedo Moscow - Tom Tomsk)
    21/09/2019 14:00
10
10
3
4
3
11:10
13
  • ?
  • Torpedo Moscow - Nizhny Novgorod
    13/11/2019 16:30
  • W
  • 1 : 3(Shinnik Yaroslavl - Nizhny Novgorod)
    03/11/2019 11:00
  • D
  • 2 : 2(FC Krasnodar II - Nizhny Novgorod)
    23/10/2019 13:00
  • L
  • 2 : 1(FC Rotor Volgograd - Nizhny Novgorod)
    12/10/2019 12:00
  • W
  • 0 : 2(Tekstilshchik - Nizhny Novgorod)
    29/09/2019 13:00
  • D
  • 0 : 0(Luch Energiya Vladivostok - Nizhny Novgorod)
    14/09/2019 07:00
11
12
3
4
5
14:16
13
  • L
  • 3 : 2(SKA-Khabarovsk - Chayka)
    09/11/2019 05:00
  • L
  • 2 : 1(Torpedo Moscow - Chayka)
    23/10/2019 16:00
  • W
  • 2 : 3(Shinnik Yaroslavl - Chayka)
    12/10/2019 12:00
  • L
  • 3 : 1(Tom Tomsk - Chayka)
    29/09/2019 10:00
  • L
  • 1 : 0(Khimki - Chayka)
    14/09/2019 15:00
  • W
  • 1 : 3(FC Yenisey Krasnoyarsk - Chayka)
    31/08/2019 10:00
12
12
2
5
5
17:21
11
  • D
  • 2 : 2(Nizhny Novgorod - Spartak Moscow II)
    09/11/2019 12:00
  • L
  • 3 : 0(SKA-Khabarovsk - Spartak Moscow II)
    27/10/2019 05:00
  • L
  • 2 : 1(Chayka - Spartak Moscow II)
    19/10/2019 14:00
  • D
  • 2 : 2(Chertanovo Moscow - Spartak Moscow II)
    05/10/2019 12:00
  • L
  • 3 : 2(Shinnik Yaroslavl - Spartak Moscow II)
    29/09/2019 12:00
  • D
  • 2 : 2(Tom Tomsk - Spartak Moscow II)
    14/09/2019 11:00
13
10
1
4
5
8:15
7
  • ?
  • Neftekhimik - Avangard Kursk
    13/11/2019 11:00
  • L
  • 1 : 0(FC Krasnodar II - Avangard Kursk)
    04/11/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(FC Yenisey Krasnoyarsk - Avangard Kursk)
    23/10/2019 12:00
  • D
  • 2 : 2(Luch Energiya Vladivostok - Avangard Kursk)
    05/10/2019 08:00
  • D
  • 1 : 1(Nizhny Novgorod - Avangard Kursk)
    21/09/2019 12:00
  • L
  • 1 : 0(SKA-Khabarovsk - Avangard Kursk)
    07/09/2019 05:00
14
13
4
3
6
15:17
15
  • L
  • 1 : 0(Tekstilshchik - FC Krasnodar II)
    09/11/2019 10:00
  • D
  • 1 : 1(Luch Energiya Vladivostok - FC Krasnodar II)
    27/10/2019 06:00
  • W
  • 0 : 3(Mordovya - FC Krasnodar II)
    19/10/2019 12:00
  • L
  • 4 : 1(Baltika - FC Krasnodar II)
    05/10/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(Chayka - FC Krasnodar II)
    21/09/2019 14:00
  • L
  • 2 : 1(Torpedo Moscow - FC Krasnodar II)
    14/09/2019 15:00
15
12
3
3
6
8:16
12
  • ?
  • FC Krasnodar II - FC Yenisey Krasnoyarsk
    13/11/2019 12:00
  • L
  • 2 : 1(FC Rotor Volgograd - FC Yenisey Krasnoyarsk)
    03/11/2019 12:00
  • W
  • 0 : 1(Luch Energiya Vladivostok - FC Yenisey Krasnoyarsk)
    19/10/2019 06:00
  • W
  • 1 : 3(Nizhny Novgorod - FC Yenisey Krasnoyarsk)
    05/10/2019 12:00
  • L
  • 2 : 0(SKA-Khabarovsk - FC Yenisey Krasnoyarsk)
    20/09/2019 09:00
  • D
  • 1 : 1(Fakel - FC Yenisey Krasnoyarsk)
    07/09/2019 15:00
16
Relegation (Championship)
10
1
2
7
7:15
5
  • ?
  • Spartak Moscow II - Armavir FC
    13/11/2019 09:30
  • L
  • 2 : 1(Neftekhimik - Armavir FC)
    03/11/2019 11:00
  • L
  • 1 : 0(Khimki - Armavir FC)
    23/10/2019 15:30
  • D
  • 1 : 1(FC Yenisey Krasnoyarsk - Armavir FC)
    12/10/2019 10:00
  • L
  • 2 : 1(Avangard Kursk - Armavir FC)
    29/09/2019 13:00
  • L
  • 1 : 0(Nizhny Novgorod - Armavir FC)
    07/09/2019 12:00
17
Relegation (Championship)
8
2
3
3
8:13
9
  • ?
  • Shinnik Yaroslavl - Luch Energiya Vladivostok
    13/11/2019 15:30
  • L
  • 4 : 0(Tom Tomsk - Luch Energiya Vladivostok)
    03/11/2019 09:00
  • L
  • 2 : 0(FC Rotor Volgograd - Luch Energiya Vladivostok)
    23/10/2019 15:00
  • L
  • 4 : 3(Tekstilshchik - Luch Energiya Vladivostok)
    12/10/2019 12:00
  • D
  • 0 : 0(Armavir FC - Luch Energiya Vladivostok)
    21/09/2019 15:00
  • W
  • 1 : 2(Mordovya - Luch Energiya Vladivostok)
    07/09/2019 14:00
18
Relegation (Championship)
12
2
1
9
11:22
7
  • L
  • 2 : 1(Khimki - Tekstilshchik)
    03/11/2019 14:00
  • L
  • 1 : 0(Chertanovo Moscow - Tekstilshchik)
    23/10/2019 16:00
  • L
  • 2 : 1(Avangard Kursk - Tekstilshchik)
    19/10/2019 12:00
  • L
  • 2 : 0(Armavir FC - Tekstilshchik)
    05/10/2019 14:00
  • L
  • 1 : 0(Mordovya - Tekstilshchik)
    21/09/2019 14:00
  • L
  • 3 : 0(Chayka - Tekstilshchik)
    25/08/2019 16:10
19
Relegation (Championship)
10
1
3
6
8:18
6
  • ?
  • Chayka - Mordovya
    13/11/2019 15:30
  • L
  • 2 : 0(Spartak Moscow II - Mordovya)
    03/11/2019 11:00
  • L
  • 2 : 0(Tom Tomsk - Mordovya)
    23/10/2019 11:30
  • L
  • 4 : 0(Khimki - Mordovya)
    12/10/2019 12:00
  • L
  • 2 : 1(FC Yenisey Krasnoyarsk - Mordovya)
    29/09/2019 10:00
  • D
  • 2 : 2(Avangard Kursk - Mordovya)
    14/09/2019 14:00
20
Relegation (Championship)
11
2
1
8
8:24
7
  • L
  • 3 : 0(Baltika - Fakel)
    09/11/2019 14:00
  • L
  • 4 : 0(Chertanovo Moscow - Fakel)
    03/11/2019 12:00
  • W
  • 0 : 1(Chayka - Fakel)
    27/10/2019 13:00
  • L
  • 7 : 2(Spartak Moscow II - Fakel)
    23/10/2019 12:00
  • L
  • 1 : 0(Neftekhimik - Fakel)
    12/10/2019 13:00
  • D
  • 0 : 0(FC Krasnodar II - Fakel)
    30/09/2019 14:00