Premier League

SportFootball
CountryBelarus
GenderMale
Year2019
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Qualification)
16
12
3
1
37:10
39
  • ?
  • Dnyapro Mogilev - Dinamo Brest
    10/08/2019 16:00
  • W
  • 4 : 1(Dinamo Brest - Torpedo Zhodino)
    20/07/2019 17:45
  • L
  • 1 : 2(Dinamo Brest - Dinamo Minsk)
    14/07/2019 17:45
  • W
  • 0 : 1(FK Vitebsk - Dinamo Brest)
    06/07/2019 17:45
  • W
  • 5 : 1(Dinamo Brest - Isloch)
    29/06/2019 17:45
  • D
  • 0 : 0(Shakhtyor Soligorsk - Dinamo Brest)
    22/06/2019 17:45
2
Europa League (Qualification)
15
12
1
2
28:6
37
  • ?
  • BATE Borisov - Energetik-BGU
    10/08/2019 16:00
  • W
  • 4 : 1(BATE Borisov - Torpedo Zhodino)
    13/07/2019 17:45
  • W
  • 1 : 2(Dinamo Minsk - BATE Borisov)
    05/07/2019 15:45
  • W
  • 3 : 0(BATE Borisov - FK Vitebsk)
    30/06/2019 17:45
  • D
  • 0 : 0(Isloch - BATE Borisov)
    22/06/2019 14:00
  • W
  • 3 : 1(BATE Borisov - Shakhtyor Soligorsk)
    16/06/2019 14:00
3
Europa League (Qualification)
14
10
1
3
22:11
31
  • ?
  • Shakhtyor Soligorsk - Neman Grodno
    10/08/2019 16:00
  • W
  • 3 : 2(Shakhtyor Soligorsk - FC Minsk)
    06/07/2019 15:45
  • W
  • 0 : 1(Slavia Mozyr - Shakhtyor Soligorsk)
    30/06/2019 14:00
  • D
  • 0 : 0(Shakhtyor Soligorsk - Dinamo Brest)
    22/06/2019 17:45
  • L
  • 3 : 1(BATE Borisov - Shakhtyor Soligorsk)
    16/06/2019 14:00
  • W
  • 3 : 1(Shakhtyor Soligorsk - Dnyapro Mogilev)
    31/05/2019 17:45
4
16
9
2
5
23:19
29
  • ?
  • Isloch - FC Torpedo Minsk
    10/08/2019 16:00
  • W
  • 1 : 2(FK Gorodeya - Isloch)
    20/07/2019 14:00
  • D
  • 3 : 3(FC Minsk - Isloch)
    12/07/2019 17:45
  • W
  • 2 : 1(Isloch - Slavia Mozyr)
    07/07/2019 13:00
  • L
  • 5 : 1(Dinamo Brest - Isloch)
    29/06/2019 17:45
  • D
  • 0 : 0(Isloch - BATE Borisov)
    22/06/2019 14:00
5
15
9
1
5
22:15
28
  • ?
  • Dinamo Minsk - FC Minsk
    10/08/2019 16:00
  • W
  • 1 : 2(Dinamo Brest - Dinamo Minsk)
    14/07/2019 17:45
  • L
  • 1 : 2(Dinamo Minsk - BATE Borisov)
    05/07/2019 15:45
  • W
  • 0 : 2(Dnyapro Mogilev - Dinamo Minsk)
    30/06/2019 16:00
  • L
  • 0 : 3(Dinamo Minsk - Torpedo Zhodino)
    22/06/2019 16:00
  • W
  • 6 : 1(Dinamo Minsk - Energetik-BGU)
    16/06/2019 16:00
6
16
8
3
5
23:19
27
  • ?
  • Torpedo Zhodino - Slavia Mozyr
    10/08/2019 16:00
  • L
  • 4 : 1(Dinamo Brest - Torpedo Zhodino)
    20/07/2019 17:45
  • L
  • 4 : 1(BATE Borisov - Torpedo Zhodino)
    13/07/2019 17:45
  • W
  • 1 : 0(Torpedo Zhodino - Dnyapro Mogilev)
    05/07/2019 17:45
  • D
  • 3 : 3(Torpedo Zhodino - Energetik-BGU)
    28/06/2019 17:45
  • W
  • 0 : 3(Dinamo Minsk - Torpedo Zhodino)
    22/06/2019 16:00
7
16
6
3
7
19:22
21
  • ?
  • Shakhtyor Soligorsk - Neman Grodno
    10/08/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Neman Grodno - Gomel)
    19/07/2019 17:45
  • D
  • 0 : 0(Neman Grodno - FK Slutsk)
    13/07/2019 15:45
  • W
  • 2 : 4(Energetik-BGU - Neman Grodno)
    06/07/2019 14:00
  • W
  • 0 : 3(FC Torpedo Minsk - Neman Grodno)
    28/06/2019 15:45
  • L
  • 1 : 3(Neman Grodno - FK Gorodeya)
    21/06/2019 17:45
8
15
5
5
5
11:14
20
  • ?
  • FK Vitebsk - FK Gorodeya
    10/08/2019 16:00
  • L
  • 1 : 2(FK Gorodeya - Isloch)
    20/07/2019 14:00
  • D
  • 0 : 0(Gomel - FK Gorodeya)
    07/07/2019 16:45
  • W
  • 1 : 0(FK Gorodeya - FK Slutsk)
    29/06/2019 16:00
  • W
  • 1 : 3(Neman Grodno - FK Gorodeya)
    21/06/2019 17:45
  • D
  • 0 : 0(FK Gorodeya - FC Torpedo Minsk)
    14/06/2019 17:45
9
14
5
3
6
17:17
18
  • ?
  • Torpedo Zhodino - Slavia Mozyr
    10/08/2019 16:00
  • L
  • 2 : 1(Isloch - Slavia Mozyr)
    07/07/2019 13:00
  • L
  • 0 : 1(Slavia Mozyr - Shakhtyor Soligorsk)
    30/06/2019 14:00
  • D
  • 2 : 2(Gomel - Slavia Mozyr)
    23/06/2019 17:45
  • D
  • 1 : 1(Slavia Mozyr - FK Slutsk)
    15/06/2019 16:00
  • W
  • 0 : 1(Neman Grodno - Slavia Mozyr)
    02/06/2019 16:45
10
15
4
5
6
14:19
17
  • ?
  • FK Vitebsk - FK Gorodeya
    10/08/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(FK Vitebsk - FC Minsk)
    21/07/2019 17:45
  • L
  • 0 : 1(FK Vitebsk - Dinamo Brest)
    06/07/2019 17:45
  • L
  • 3 : 0(BATE Borisov - FK Vitebsk)
    30/06/2019 17:45
  • W
  • 2 : 1(FK Vitebsk - Dnyapro Mogilev)
    23/06/2019 16:00
  • L
  • 1 : 0(Torpedo Zhodino - FK Vitebsk)
    15/06/2019 17:45
11
16
4
5
7
12:24
17
  • ?
  • Gomel - FK Slutsk
    10/08/2019 16:00
  • W
  • 0 : 1(Energetik-BGU - FK Slutsk)
    19/07/2019 15:45
  • D
  • 0 : 0(Neman Grodno - FK Slutsk)
    13/07/2019 15:45
  • W
  • 1 : 0(FK Slutsk - FC Torpedo Minsk)
    07/07/2019 15:00
  • L
  • 1 : 0(FK Gorodeya - FK Slutsk)
    29/06/2019 16:00
  • W
  • 1 : 0(FK Slutsk - FC Minsk)
    23/06/2019 14:00
12
16
2
8
6
19:25
14
  • ?
  • Dinamo Minsk - FC Minsk
    10/08/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(FK Vitebsk - FC Minsk)
    21/07/2019 17:45
  • D
  • 3 : 3(FC Minsk - Isloch)
    12/07/2019 17:45
  • L
  • 3 : 2(Shakhtyor Soligorsk - FC Minsk)
    06/07/2019 15:45
  • W
  • 3 : 2(FC Minsk - Gomel)
    29/06/2019 14:00
  • L
  • 1 : 0(FK Slutsk - FC Minsk)
    23/06/2019 14:00
13
16
3
5
8
22:39
14
  • ?
  • BATE Borisov - Energetik-BGU
    10/08/2019 16:00
  • L
  • 0 : 1(Energetik-BGU - FK Slutsk)
    19/07/2019 15:45
  • W
  • 3 : 4(Dnyapro Mogilev - Energetik-BGU)
    12/07/2019 15:45
  • L
  • 2 : 4(Energetik-BGU - Neman Grodno)
    06/07/2019 14:00
  • D
  • 3 : 3(Torpedo Zhodino - Energetik-BGU)
    28/06/2019 17:45
  • W
  • 2 : 1(Energetik-BGU - FC Torpedo Minsk)
    21/06/2019 15:45
14
16
3
4
9
24:28
13
  • ?
  • Gomel - FK Slutsk
    10/08/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Neman Grodno - Gomel)
    19/07/2019 17:45
  • W
  • 1 : 2(FC Torpedo Minsk - Gomel)
    13/07/2019 14:00
  • D
  • 0 : 0(Gomel - FK Gorodeya)
    07/07/2019 16:45
  • L
  • 3 : 2(FC Minsk - Gomel)
    29/06/2019 14:00
  • D
  • 2 : 2(Gomel - Slavia Mozyr)
    23/06/2019 17:45
15
Relegation (Championship)
15
2
4
9
14:25
10
  • ?
  • Dnyapro Mogilev - Dinamo Brest
    10/08/2019 16:00
  • L
  • 3 : 4(Dnyapro Mogilev - Energetik-BGU)
    12/07/2019 15:45
  • L
  • 1 : 0(Torpedo Zhodino - Dnyapro Mogilev)
    05/07/2019 17:45
  • L
  • 0 : 2(Dnyapro Mogilev - Dinamo Minsk)
    30/06/2019 16:00
  • L
  • 2 : 1(FK Vitebsk - Dnyapro Mogilev)
    23/06/2019 16:00
  • W
  • 3 : 0(Dnyapro Mogilev - Isloch)
    15/06/2019 14:00
16
Relegation (Championship)
15
1
3
11
4:18
6
  • ?
  • Isloch - FC Torpedo Minsk
    10/08/2019 16:00
  • L
  • 1 : 2(FC Torpedo Minsk - Gomel)
    13/07/2019 14:00
  • L
  • 1 : 0(FK Slutsk - FC Torpedo Minsk)
    07/07/2019 15:00
  • L
  • 0 : 3(FC Torpedo Minsk - Neman Grodno)
    28/06/2019 15:45
  • L
  • 2 : 1(Energetik-BGU - FC Torpedo Minsk)
    21/06/2019 15:45
  • D
  • 0 : 0(FK Gorodeya - FC Torpedo Minsk)
    14/06/2019 17:45
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Qualification)
8
6
1
1
26:6
19
  • W
  • 4 : 1(Dinamo Brest - Torpedo Zhodino)
    20/07/2019 17:45
  • L
  • 1 : 2(Dinamo Brest - Dinamo Minsk)
    14/07/2019 17:45
  • W
  • 5 : 1(Dinamo Brest - Isloch)
    29/06/2019 17:45
  • W
  • 3 : 0(Dinamo Brest - Gomel)
    16/06/2019 17:45
  • W
  • 6 : 1(Dinamo Brest - Neman Grodno)
    25/05/2019 17:45
  • W
  • 4 : 0(Dinamo Brest - FK Gorodeya)
    11/05/2019 16:00
2
Europa League (Qualification)
8
7
0
1
17:3
21
  • ?
  • BATE Borisov - Energetik-BGU
    10/08/2019 16:00
  • W
  • 4 : 1(BATE Borisov - Torpedo Zhodino)
    13/07/2019 17:45
  • W
  • 3 : 0(BATE Borisov - FK Vitebsk)
    30/06/2019 17:45
  • W
  • 3 : 1(BATE Borisov - Shakhtyor Soligorsk)
    16/06/2019 14:00
  • W
  • 3 : 0(BATE Borisov - FK Slutsk)
    24/05/2019 15:45
  • W
  • 1 : 0(BATE Borisov - FC Torpedo Minsk)
    12/05/2019 16:30
3
Europa League (Qualification)
8
6
1
1
15:7
19
  • ?
  • Shakhtyor Soligorsk - Neman Grodno
    10/08/2019 16:00
  • W
  • 3 : 2(Shakhtyor Soligorsk - FC Minsk)
    06/07/2019 15:45
  • D
  • 0 : 0(Shakhtyor Soligorsk - Dinamo Brest)
    22/06/2019 17:45
  • W
  • 3 : 1(Shakhtyor Soligorsk - Dnyapro Mogilev)
    31/05/2019 17:45
  • W
  • 3 : 0(Shakhtyor Soligorsk - Dinamo Minsk)
    18/05/2019 16:30
  • W
  • 1 : 0(Shakhtyor Soligorsk - Isloch)
    06/05/2019 16:00
4
8
7
1
0
14:3
22
  • ?
  • Isloch - FC Torpedo Minsk
    10/08/2019 16:00
  • W
  • 2 : 1(Isloch - Slavia Mozyr)
    07/07/2019 13:00
  • D
  • 0 : 0(Isloch - BATE Borisov)
    22/06/2019 14:00
  • W
  • 1 : 0(Isloch - Torpedo Zhodino)
    31/05/2019 15:45
  • W
  • 3 : 0(Isloch - FK Vitebsk)
    18/05/2019 13:00
  • W
  • 2 : 1(Isloch - Energetik-BGU)
    11/05/2019 12:00
5
8
5
0
3
13:8
15
  • ?
  • Dinamo Minsk - FC Minsk
    10/08/2019 16:00
  • L
  • 1 : 2(Dinamo Minsk - BATE Borisov)
    05/07/2019 15:45
  • L
  • 0 : 3(Dinamo Minsk - Torpedo Zhodino)
    22/06/2019 16:00
  • W
  • 6 : 1(Dinamo Minsk - Energetik-BGU)
    16/06/2019 16:00
  • W
  • 1 : 0(Dinamo Minsk - Isloch)
    24/05/2019 14:00
  • W
  • 3 : 1(Dinamo Minsk - Gomel)
    12/05/2019 12:30
6
8
4
2
2
10:7
14
  • ?
  • Torpedo Zhodino - Slavia Mozyr
    10/08/2019 16:00
  • W
  • 1 : 0(Torpedo Zhodino - Dnyapro Mogilev)
    05/07/2019 17:45
  • D
  • 3 : 3(Torpedo Zhodino - Energetik-BGU)
    28/06/2019 17:45
  • W
  • 1 : 0(Torpedo Zhodino - FK Vitebsk)
    15/06/2019 17:45
  • L
  • 0 : 1(Torpedo Zhodino - Shakhtyor Soligorsk)
    22/05/2019 17:45
  • W
  • 1 : 0(Torpedo Zhodino - FK Slutsk)
    11/05/2019 17:45
7
8
1
3
4
3:9
6
  • D
  • 1 : 1(Neman Grodno - Gomel)
    19/07/2019 17:45
  • D
  • 0 : 0(Neman Grodno - FK Slutsk)
    13/07/2019 15:45
  • L
  • 1 : 3(Neman Grodno - FK Gorodeya)
    21/06/2019 17:45
  • L
  • 0 : 1(Neman Grodno - Slavia Mozyr)
    02/06/2019 16:45
  • L
  • 0 : 1(Neman Grodno - BATE Borisov)
    17/05/2019 15:45
  • D
  • 0 : 0(Neman Grodno - Torpedo Zhodino)
    04/05/2019 17:45
8
7
3
2
2
5:6
11
  • L
  • 1 : 2(FK Gorodeya - Isloch)
    20/07/2019 14:00
  • W
  • 1 : 0(FK Gorodeya - FK Slutsk)
    29/06/2019 16:00
  • D
  • 0 : 0(FK Gorodeya - FC Torpedo Minsk)
    14/06/2019 17:45
  • W
  • 1 : 0(FK Gorodeya - Slavia Mozyr)
    17/05/2019 17:45
  • W
  • 1 : 0(FK Gorodeya - BATE Borisov)
    06/05/2019 14:00
  • L
  • 0 : 3(FK Gorodeya - Torpedo Zhodino)
    20/04/2019 16:00
9
6
2
1
3
9:9
7
  • L
  • 0 : 1(Slavia Mozyr - Shakhtyor Soligorsk)
    30/06/2019 14:00
  • D
  • 1 : 1(Slavia Mozyr - FK Slutsk)
    15/06/2019 16:00
  • W
  • 2 : 0(Slavia Mozyr - FC Torpedo Minsk)
    25/05/2019 15:15
  • W
  • 4 : 3(Slavia Mozyr - FC Minsk)
    10/05/2019 14:30
  • L
  • 1 : 2(Slavia Mozyr - BATE Borisov)
    20/04/2019 12:00
  • L
  • 1 : 2(Slavia Mozyr - Torpedo Zhodino)
    07/04/2019 13:00
10
8
3
3
2
11:9
12
  • ?
  • FK Vitebsk - FK Gorodeya
    10/08/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(FK Vitebsk - FC Minsk)
    21/07/2019 17:45
  • L
  • 0 : 1(FK Vitebsk - Dinamo Brest)
    06/07/2019 17:45
  • W
  • 2 : 1(FK Vitebsk - Dnyapro Mogilev)
    23/06/2019 16:00
  • L
  • 1 : 3(FK Vitebsk - Dinamo Minsk)
    01/06/2019 14:00
  • W
  • 3 : 0(FK Vitebsk - Energetik-BGU)
    22/05/2019 15:45
11
8
3
2
3
8:15
11
  • W
  • 1 : 0(FK Slutsk - FC Torpedo Minsk)
    07/07/2019 15:00
  • W
  • 1 : 0(FK Slutsk - FC Minsk)
    23/06/2019 14:00
  • L
  • 1 : 3(FK Slutsk - Dinamo Brest)
    02/06/2019 15:00
  • D
  • 2 : 2(FK Slutsk - Dnyapro Mogilev)
    19/05/2019 15:00
  • W
  • 2 : 1(FK Slutsk - Dinamo Minsk)
    05/05/2019 13:00
  • L
  • 1 : 3(FK Slutsk - Isloch)
    21/04/2019 12:00
12
8
2
4
2
9:11
10
  • D
  • 3 : 3(FC Minsk - Isloch)
    12/07/2019 17:45
  • W
  • 3 : 2(FC Minsk - Gomel)
    29/06/2019 14:00
  • W
  • 2 : 1(FC Minsk - Neman Grodno)
    14/06/2019 15:45
  • L
  • 0 : 3(FC Minsk - FK Gorodeya)
    25/05/2019 13:15
  • L
  • 1 : 2(FC Minsk - Dinamo Brest)
    05/05/2019 16:00
  • D
  • 0 : 0(FC Minsk - Dnyapro Mogilev)
    19/04/2019 15:45
13
8
1
3
4
9:16
6
  • L
  • 0 : 1(Energetik-BGU - FK Slutsk)
    19/07/2019 15:45
  • L
  • 2 : 4(Energetik-BGU - Neman Grodno)
    06/07/2019 14:00
  • W
  • 2 : 1(Energetik-BGU - FC Torpedo Minsk)
    21/06/2019 15:45
  • D
  • 0 : 0(Energetik-BGU - FK Gorodeya)
    01/06/2019 12:00
  • D
  • 3 : 3(Energetik-BGU - FC Minsk)
    17/05/2019 14:00
  • L
  • 1 : 2(Energetik-BGU - Slavia Mozyr)
    05/05/2019 11:00
14
8
1
2
5
10:13
5
  • ?
  • Gomel - FK Slutsk
    10/08/2019 16:00
  • D
  • 0 : 0(Gomel - FK Gorodeya)
    07/07/2019 16:45
  • D
  • 2 : 2(Gomel - Slavia Mozyr)
    23/06/2019 17:45
  • L
  • 0 : 2(Gomel - BATE Borisov)
    01/06/2019 16:00
  • L
  • 2 : 3(Gomel - Torpedo Zhodino)
    18/05/2019 14:45
  • L
  • 1 : 2(Gomel - FK Vitebsk)
    06/05/2019 12:00
15
Relegation (Championship)
7
1
2
4
8:12
5
  • ?
  • Dnyapro Mogilev - Dinamo Brest
    10/08/2019 16:00
  • L
  • 3 : 4(Dnyapro Mogilev - Energetik-BGU)
    12/07/2019 15:45
  • L
  • 0 : 2(Dnyapro Mogilev - Dinamo Minsk)
    30/06/2019 16:00
  • W
  • 3 : 0(Dnyapro Mogilev - Isloch)
    15/06/2019 14:00
  • D
  • 1 : 1(Dnyapro Mogilev - Gomel)
    24/05/2019 17:45
  • L
  • 0 : 3(Dnyapro Mogilev - Neman Grodno)
    11/05/2019 14:00
16
Relegation (Championship)
7
1
1
5
2:8
4
  • L
  • 1 : 2(FC Torpedo Minsk - Gomel)
    13/07/2019 14:00
  • L
  • 0 : 3(FC Torpedo Minsk - Neman Grodno)
    28/06/2019 15:45
  • D
  • 0 : 0(FC Torpedo Minsk - FC Minsk)
    02/06/2019 13:00
  • L
  • 0 : 1(FC Torpedo Minsk - Dinamo Brest)
    19/05/2019 13:00
  • L
  • 0 : 1(FC Torpedo Minsk - Dnyapro Mogilev)
    04/05/2019 15:45
  • L
  • 0 : 1(FC Torpedo Minsk - Dinamo Minsk)
    20/04/2019 14:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Qualification)
8
6
2
0
11:4
20
  • ?
  • Dnyapro Mogilev - Dinamo Brest
    10/08/2019 16:00
  • W
  • 0 : 1(FK Vitebsk - Dinamo Brest)
    06/07/2019 17:45
  • D
  • 0 : 0(Shakhtyor Soligorsk - Dinamo Brest)
    22/06/2019 17:45
  • W
  • 1 : 3(FK Slutsk - Dinamo Brest)
    02/06/2019 15:00
  • W
  • 0 : 1(FC Torpedo Minsk - Dinamo Brest)
    19/05/2019 13:00
  • W
  • 1 : 2(FC Minsk - Dinamo Brest)
    05/05/2019 16:00
2
Europa League (Qualification)
7
5
1
1
11:3
16
  • W
  • 1 : 2(Dinamo Minsk - BATE Borisov)
    05/07/2019 15:45
  • D
  • 0 : 0(Isloch - BATE Borisov)
    22/06/2019 14:00
  • W
  • 0 : 2(Gomel - BATE Borisov)
    01/06/2019 16:00
  • W
  • 0 : 1(Neman Grodno - BATE Borisov)
    17/05/2019 15:45
  • L
  • 1 : 0(FK Gorodeya - BATE Borisov)
    06/05/2019 14:00
  • W
  • 1 : 2(Slavia Mozyr - BATE Borisov)
    20/04/2019 12:00
3
Europa League (Qualification)
6
4
0
2
7:4
12
  • W
  • 0 : 1(Slavia Mozyr - Shakhtyor Soligorsk)
    30/06/2019 14:00
  • L
  • 3 : 1(BATE Borisov - Shakhtyor Soligorsk)
    16/06/2019 14:00
  • W
  • 0 : 1(Torpedo Zhodino - Shakhtyor Soligorsk)
    22/05/2019 17:45
  • L
  • 1 : 0(FK Vitebsk - Shakhtyor Soligorsk)
    12/05/2019 14:30
  • W
  • 0 : 1(Gomel - Shakhtyor Soligorsk)
    21/04/2019 16:45
  • W
  • 0 : 3(Neman Grodno - Shakhtyor Soligorsk)
    06/04/2019 15:00
4
8
2
1
5
9:16
7
  • W
  • 1 : 2(FK Gorodeya - Isloch)
    20/07/2019 14:00
  • D
  • 3 : 3(FC Minsk - Isloch)
    12/07/2019 17:45
  • L
  • 5 : 1(Dinamo Brest - Isloch)
    29/06/2019 17:45
  • L
  • 3 : 0(Dnyapro Mogilev - Isloch)
    15/06/2019 14:00
  • L
  • 1 : 0(Dinamo Minsk - Isloch)
    24/05/2019 14:00
  • L
  • 1 : 0(Shakhtyor Soligorsk - Isloch)
    06/05/2019 16:00
5
7
4
1
2
9:7
13
  • W
  • 1 : 2(Dinamo Brest - Dinamo Minsk)
    14/07/2019 17:45
  • W
  • 0 : 2(Dnyapro Mogilev - Dinamo Minsk)
    30/06/2019 16:00
  • W
  • 1 : 3(FK Vitebsk - Dinamo Minsk)
    01/06/2019 14:00
  • L
  • 3 : 0(Shakhtyor Soligorsk - Dinamo Minsk)
    18/05/2019 16:30
  • L
  • 2 : 1(FK Slutsk - Dinamo Minsk)
    05/05/2019 13:00
  • W
  • 0 : 1(FC Torpedo Minsk - Dinamo Minsk)
    20/04/2019 14:00
6
8
4
1
3
13:12
13
  • L
  • 4 : 1(Dinamo Brest - Torpedo Zhodino)
    20/07/2019 17:45
  • L
  • 4 : 1(BATE Borisov - Torpedo Zhodino)
    13/07/2019 17:45
  • W
  • 0 : 3(Dinamo Minsk - Torpedo Zhodino)
    22/06/2019 16:00
  • L
  • 1 : 0(Isloch - Torpedo Zhodino)
    31/05/2019 15:45
  • W
  • 2 : 3(Gomel - Torpedo Zhodino)
    18/05/2019 14:45
  • D
  • 0 : 0(Neman Grodno - Torpedo Zhodino)
    04/05/2019 17:45
7
8
5
0
3
16:13
15
  • ?
  • Shakhtyor Soligorsk - Neman Grodno
    10/08/2019 16:00
  • W
  • 2 : 4(Energetik-BGU - Neman Grodno)
    06/07/2019 14:00
  • W
  • 0 : 3(FC Torpedo Minsk - Neman Grodno)
    28/06/2019 15:45
  • L
  • 2 : 1(FC Minsk - Neman Grodno)
    14/06/2019 15:45
  • L
  • 6 : 1(Dinamo Brest - Neman Grodno)
    25/05/2019 17:45
  • W
  • 0 : 3(Dnyapro Mogilev - Neman Grodno)
    11/05/2019 14:00
8
8
2
3
3
6:8
9
  • ?
  • FK Vitebsk - FK Gorodeya
    10/08/2019 16:00
  • D
  • 0 : 0(Gomel - FK Gorodeya)
    07/07/2019 16:45
  • W
  • 1 : 3(Neman Grodno - FK Gorodeya)
    21/06/2019 17:45
  • D
  • 0 : 0(Energetik-BGU - FK Gorodeya)
    01/06/2019 12:00
  • W
  • 0 : 3(FC Minsk - FK Gorodeya)
    25/05/2019 13:15
  • L
  • 4 : 0(Dinamo Brest - FK Gorodeya)
    11/05/2019 16:00
9
8
3
2
3
8:8
11
  • ?
  • Torpedo Zhodino - Slavia Mozyr
    10/08/2019 16:00
  • L
  • 2 : 1(Isloch - Slavia Mozyr)
    07/07/2019 13:00
  • D
  • 2 : 2(Gomel - Slavia Mozyr)
    23/06/2019 17:45
  • W
  • 0 : 1(Neman Grodno - Slavia Mozyr)
    02/06/2019 16:45
  • L
  • 1 : 0(FK Gorodeya - Slavia Mozyr)
    17/05/2019 17:45
  • W
  • 1 : 2(Energetik-BGU - Slavia Mozyr)
    05/05/2019 11:00
10
7
1
2
4
3:10
5
  • L
  • 3 : 0(BATE Borisov - FK Vitebsk)
    30/06/2019 17:45
  • L
  • 1 : 0(Torpedo Zhodino - FK Vitebsk)
    15/06/2019 17:45
  • L
  • 3 : 0(Isloch - FK Vitebsk)
    18/05/2019 13:00
  • W
  • 1 : 2(Gomel - FK Vitebsk)
    06/05/2019 12:00
  • L
  • 1 : 0(Neman Grodno - FK Vitebsk)
    19/04/2019 17:45
  • D
  • 1 : 1(FK Gorodeya - FK Vitebsk)
    05/04/2019 16:45
11
8
1
3
4
4:9
6
  • ?
  • Gomel - FK Slutsk
    10/08/2019 16:00
  • W
  • 0 : 1(Energetik-BGU - FK Slutsk)
    19/07/2019 15:45
  • D
  • 0 : 0(Neman Grodno - FK Slutsk)
    13/07/2019 15:45
  • L
  • 1 : 0(FK Gorodeya - FK Slutsk)
    29/06/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Slavia Mozyr - FK Slutsk)
    15/06/2019 16:00
  • L
  • 3 : 0(BATE Borisov - FK Slutsk)
    24/05/2019 15:45
12
8
0
4
4
10:14
4
  • ?
  • Dinamo Minsk - FC Minsk
    10/08/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(FK Vitebsk - FC Minsk)
    21/07/2019 17:45
  • L
  • 3 : 2(Shakhtyor Soligorsk - FC Minsk)
    06/07/2019 15:45
  • L
  • 1 : 0(FK Slutsk - FC Minsk)
    23/06/2019 14:00
  • D
  • 0 : 0(FC Torpedo Minsk - FC Minsk)
    02/06/2019 13:00
  • D
  • 3 : 3(Energetik-BGU - FC Minsk)
    17/05/2019 14:00
13
8
2
2
4
13:23
8
  • ?
  • BATE Borisov - Energetik-BGU
    10/08/2019 16:00
  • W
  • 3 : 4(Dnyapro Mogilev - Energetik-BGU)
    12/07/2019 15:45
  • D
  • 3 : 3(Torpedo Zhodino - Energetik-BGU)
    28/06/2019 17:45
  • L
  • 6 : 1(Dinamo Minsk - Energetik-BGU)
    16/06/2019 16:00
  • L
  • 3 : 0(FK Vitebsk - Energetik-BGU)
    22/05/2019 15:45
  • L
  • 2 : 1(Isloch - Energetik-BGU)
    11/05/2019 12:00
14
8
2
2
4
14:15
8
  • D
  • 1 : 1(Neman Grodno - Gomel)
    19/07/2019 17:45
  • W
  • 1 : 2(FC Torpedo Minsk - Gomel)
    13/07/2019 14:00
  • L
  • 3 : 2(FC Minsk - Gomel)
    29/06/2019 14:00
  • L
  • 3 : 0(Dinamo Brest - Gomel)
    16/06/2019 17:45
  • D
  • 1 : 1(Dnyapro Mogilev - Gomel)
    24/05/2019 17:45
  • L
  • 3 : 1(Dinamo Minsk - Gomel)
    12/05/2019 12:30
15
Relegation (Championship)
8
1
2
5
6:13
5
  • L
  • 1 : 0(Torpedo Zhodino - Dnyapro Mogilev)
    05/07/2019 17:45
  • L
  • 2 : 1(FK Vitebsk - Dnyapro Mogilev)
    23/06/2019 16:00
  • L
  • 3 : 1(Shakhtyor Soligorsk - Dnyapro Mogilev)
    31/05/2019 17:45
  • D
  • 2 : 2(FK Slutsk - Dnyapro Mogilev)
    19/05/2019 15:00
  • W
  • 0 : 1(FC Torpedo Minsk - Dnyapro Mogilev)
    04/05/2019 15:45
  • D
  • 0 : 0(FC Minsk - Dnyapro Mogilev)
    19/04/2019 15:45
16
Relegation (Championship)
8
0
2
6
2:10
2
  • ?
  • Isloch - FC Torpedo Minsk
    10/08/2019 16:00
  • L
  • 1 : 0(FK Slutsk - FC Torpedo Minsk)
    07/07/2019 15:00
  • L
  • 2 : 1(Energetik-BGU - FC Torpedo Minsk)
    21/06/2019 15:45
  • D
  • 0 : 0(FK Gorodeya - FC Torpedo Minsk)
    14/06/2019 17:45
  • L
  • 2 : 0(Slavia Mozyr - FC Torpedo Minsk)
    25/05/2019 15:15
  • L
  • 1 : 0(BATE Borisov - FC Torpedo Minsk)
    12/05/2019 16:30