Premier League

SportFootball
CountryRussia
GenderMale
Year2019/2020
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Group Stage)
16
11
3
2
31:8
36
  • ?
  • Rubin Kazan - Zenit St. Petersburg
    23/11/2019 11:00
  • W
  • 0 : 1(Arsenal Tula - Zenit St. Petersburg)
    10/11/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Zenit St. Petersburg - CSKA Moscow)
    02/11/2019 16:00
  • W
  • 0 : 2(Krylya Sovetov Samara - Zenit St. Petersburg)
    27/10/2019 11:00
  • W
  • 6 : 1(Zenit St. Petersburg - FC Rostov)
    19/10/2019 16:00
  • W
  • 1 : 3(Ural - Zenit St. Petersburg)
    06/10/2019 08:30
2
Champions League (Group Stage)
16
9
4
3
24:16
31
  • ?
  • FC Tambov - Lokomotiv Moscow
    22/11/2019 16:30
  • D
  • 1 : 1(Lokomotiv Moscow - FC Krasnodar)
    10/11/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(FC Ufa - Lokomotiv Moscow)
    02/11/2019 11:00
  • L
  • 0 : 3(Lokomotiv Moscow - Spartak Moscow)
    27/10/2019 13:30
  • W
  • 0 : 2(FK Akhmat - Lokomotiv Moscow)
    18/10/2019 16:30
  • W
  • 2 : 1(Lokomotiv Moscow - Arsenal Tula)
    06/10/2019 11:00
3
Champions League (Qualification)
16
9
3
4
29:25
30
  • ?
  • Dinamo Moscow - FC Rostov
    23/11/2019 13:30
  • L
  • 1 : 2(FC Rostov - FC Tambov)
    09/11/2019 13:30
  • D
  • 2 : 2(FC Krasnodar - FC Rostov)
    03/11/2019 13:30
  • W
  • 2 : 0(FC Rostov - PFC Sochi)
    26/10/2019 16:00
  • L
  • 6 : 1(Zenit St. Petersburg - FC Rostov)
    19/10/2019 16:00
  • W
  • 1 : 3(CSKA Moscow - FC Rostov)
    06/10/2019 13:30
4
Europa League (Qualification)
16
9
3
4
24:16
30
  • ?
  • CSKA Moscow - Krylya Sovetov Samara
    24/11/2019 16:00
  • W
  • 2 : 3(PFC Sochi - CSKA Moscow)
    10/11/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(Zenit St. Petersburg - CSKA Moscow)
    02/11/2019 16:00
  • L
  • 0 : 1(CSKA Moscow - Dinamo Moscow)
    27/10/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(FC Ufa - CSKA Moscow)
    20/10/2019 11:00
  • L
  • 1 : 3(CSKA Moscow - FC Rostov)
    06/10/2019 13:30
5
Europa League (Qualification)
16
8
6
2
30:18
30
  • ?
  • Arsenal Tula - FC Krasnodar
    24/11/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(Lokomotiv Moscow - FC Krasnodar)
    10/11/2019 16:00
  • D
  • 2 : 2(FC Krasnodar - FC Rostov)
    03/11/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(FC Krasnodar - FC Orenburg)
    27/10/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Dinamo Moscow - FC Krasnodar)
    20/10/2019 16:00
  • W
  • 2 : 1(FC Krasnodar - Spartak Moscow)
    06/10/2019 16:00
6
16
6
3
7
18:16
21
  • ?
  • Ural - Spartak Moscow
    24/11/2019 11:00
  • W
  • 2 : 0(Spartak Moscow - Krylya Sovetov Samara)
    09/11/2019 16:05
  • L
  • 0 : 1(Spartak Moscow - Arsenal Tula)
    04/11/2019 16:00
  • W
  • 0 : 3(Lokomotiv Moscow - Spartak Moscow)
    27/10/2019 13:30
  • D
  • 0 : 0(Spartak Moscow - Rubin Kazan)
    19/10/2019 13:35
  • L
  • 2 : 1(FC Krasnodar - Spartak Moscow)
    06/10/2019 16:00
7
16
5
4
7
17:21
19
  • ?
  • Arsenal Tula - FC Krasnodar
    24/11/2019 13:30
  • L
  • 0 : 1(Arsenal Tula - Zenit St. Petersburg)
    10/11/2019 11:00
  • W
  • 0 : 1(Spartak Moscow - Arsenal Tula)
    04/11/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(FK Akhmat - Arsenal Tula)
    26/10/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(Arsenal Tula - PFC Sochi)
    20/10/2019 13:30
  • L
  • 2 : 1(Lokomotiv Moscow - Arsenal Tula)
    06/10/2019 11:00
8
16
5
4
7
20:22
19
  • ?
  • FC Orenburg - FK Akhmat
    23/11/2019 08:30
  • D
  • 0 : 0(FC Orenburg - FC Ufa)
    10/11/2019 08:30
  • W
  • 1 : 2(Ural - FC Orenburg)
    04/11/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(FC Krasnodar - FC Orenburg)
    27/10/2019 16:00
  • L
  • 0 : 1(FC Orenburg - Krylya Sovetov Samara)
    20/10/2019 08:30
  • W
  • 2 : 0(FC Orenburg - Dinamo Moscow)
    05/10/2019 11:00
9
16
5
4
7
21:29
19
  • ?
  • Ural - Spartak Moscow
    24/11/2019 11:00
  • D
  • 0 : 0(FK Akhmat - Ural)
    08/11/2019 16:30
  • L
  • 1 : 2(Ural - FC Orenburg)
    04/11/2019 11:00
  • D
  • 0 : 0(Rubin Kazan - Ural)
    25/10/2019 16:30
  • W
  • 1 : 2(FC Tambov - Ural)
    19/10/2019 11:00
  • L
  • 1 : 3(Ural - Zenit St. Petersburg)
    06/10/2019 08:30
10
16
4
6
6
13:16
18
  • ?
  • FC Ufa - PFC Sochi
    24/11/2019 08:30
  • D
  • 0 : 0(FC Orenburg - FC Ufa)
    10/11/2019 08:30
  • D
  • 1 : 1(FC Ufa - Lokomotiv Moscow)
    02/11/2019 11:00
  • L
  • 3 : 0(FC Tambov - FC Ufa)
    26/10/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(FC Ufa - CSKA Moscow)
    20/10/2019 11:00
  • L
  • 0 : 1(FC Ufa - FK Akhmat)
    05/10/2019 08:30
11
16
4
6
6
12:16
18
  • ?
  • Dinamo Moscow - FC Rostov
    23/11/2019 13:30
  • W
  • 0 : 1(Rubin Kazan - Dinamo Moscow)
    09/11/2019 11:05
  • D
  • 1 : 1(Dinamo Moscow - FK Akhmat)
    02/11/2019 11:00
  • W
  • 0 : 1(CSKA Moscow - Dinamo Moscow)
    27/10/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(Dinamo Moscow - FC Krasnodar)
    20/10/2019 16:00
  • L
  • 2 : 0(FC Orenburg - Dinamo Moscow)
    05/10/2019 11:00
12
16
5
3
8
18:20
18
  • ?
  • CSKA Moscow - Krylya Sovetov Samara
    24/11/2019 16:00
  • L
  • 2 : 0(Spartak Moscow - Krylya Sovetov Samara)
    09/11/2019 16:05
  • D
  • 0 : 0(Krylya Sovetov Samara - Rubin Kazan)
    04/11/2019 13:30
  • L
  • 0 : 2(Krylya Sovetov Samara - Zenit St. Petersburg)
    27/10/2019 11:00
  • W
  • 0 : 1(FC Orenburg - Krylya Sovetov Samara)
    20/10/2019 08:30
  • W
  • 0 : 2(PFC Sochi - Krylya Sovetov Samara)
    05/10/2019 16:00
13
Relegation Playoff
16
4
5
7
8:17
17
  • ?
  • Rubin Kazan - Zenit St. Petersburg
    23/11/2019 11:00
  • L
  • 0 : 1(Rubin Kazan - Dinamo Moscow)
    09/11/2019 11:05
  • D
  • 0 : 0(Krylya Sovetov Samara - Rubin Kazan)
    04/11/2019 13:30
  • D
  • 0 : 0(Rubin Kazan - Ural)
    25/10/2019 16:30
  • D
  • 0 : 0(Spartak Moscow - Rubin Kazan)
    19/10/2019 13:35
  • W
  • 2 : 1(Rubin Kazan - FC Tambov)
    05/10/2019 13:30
14
Relegation Playoff
16
5
2
9
18:23
17
  • ?
  • FC Tambov - Lokomotiv Moscow
    22/11/2019 16:30
  • W
  • 1 : 2(FC Rostov - FC Tambov)
    09/11/2019 13:30
  • W
  • 1 : 2(PFC Sochi - FC Tambov)
    02/11/2019 13:30
  • W
  • 3 : 0(FC Tambov - FC Ufa)
    26/10/2019 11:00
  • L
  • 1 : 2(FC Tambov - Ural)
    19/10/2019 11:00
  • L
  • 2 : 1(Rubin Kazan - FC Tambov)
    05/10/2019 13:30
15
Relegation (Championship)
16
3
6
7
10:21
15
  • ?
  • FC Orenburg - FK Akhmat
    23/11/2019 08:30
  • D
  • 0 : 0(FK Akhmat - Ural)
    08/11/2019 16:30
  • D
  • 1 : 1(Dinamo Moscow - FK Akhmat)
    02/11/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(FK Akhmat - Arsenal Tula)
    26/10/2019 13:30
  • L
  • 0 : 2(FK Akhmat - Lokomotiv Moscow)
    18/10/2019 16:30
  • W
  • 0 : 1(FC Ufa - FK Akhmat)
    05/10/2019 08:30
16
Relegation (Championship)
16
3
4
9
14:23
13
  • ?
  • FC Ufa - PFC Sochi
    24/11/2019 08:30
  • L
  • 2 : 3(PFC Sochi - CSKA Moscow)
    10/11/2019 13:30
  • L
  • 1 : 2(PFC Sochi - FC Tambov)
    02/11/2019 13:30
  • L
  • 2 : 0(FC Rostov - PFC Sochi)
    26/10/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Arsenal Tula - PFC Sochi)
    20/10/2019 13:30
  • L
  • 0 : 2(PFC Sochi - Krylya Sovetov Samara)
    05/10/2019 16:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Group Stage)
7
4
3
0
18:5
15
  • D
  • 1 : 1(Zenit St. Petersburg - CSKA Moscow)
    02/11/2019 16:00
  • W
  • 6 : 1(Zenit St. Petersburg - FC Rostov)
    19/10/2019 16:00
  • W
  • 5 : 0(Zenit St. Petersburg - Rubin Kazan)
    21/09/2019 16:05
  • W
  • 3 : 1(Zenit St. Petersburg - Arsenal Tula)
    13/09/2019 17:00
  • D
  • 0 : 0(Zenit St. Petersburg - FK Akhmat)
    17/08/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Zenit St. Petersburg - FC Krasnodar)
    03/08/2019 18:30
2
Champions League (Group Stage)
8
4
2
2
12:9
14
  • D
  • 1 : 1(Lokomotiv Moscow - FC Krasnodar)
    10/11/2019 16:00
  • L
  • 0 : 3(Lokomotiv Moscow - Spartak Moscow)
    27/10/2019 13:30
  • W
  • 2 : 1(Lokomotiv Moscow - Arsenal Tula)
    06/10/2019 11:00
  • W
  • 1 : 0(Lokomotiv Moscow - Zenit St. Petersburg)
    28/09/2019 16:05
  • L
  • 1 : 2(Lokomotiv Moscow - FC Rostov)
    31/08/2019 13:35
  • W
  • 4 : 0(Lokomotiv Moscow - Ural)
    11/08/2019 13:30
3
Champions League (Qualification)
8
6
1
1
15:7
19
  • L
  • 1 : 2(FC Rostov - FC Tambov)
    09/11/2019 13:30
  • W
  • 2 : 0(FC Rostov - PFC Sochi)
    26/10/2019 16:00
  • W
  • 3 : 0(FC Rostov - Dinamo Moscow)
    28/09/2019 13:30
  • W
  • 2 : 1(FC Rostov - FK Akhmat)
    16/09/2019 17:30
  • W
  • 2 : 1(FC Rostov - Rubin Kazan)
    25/08/2019 16:00
  • W
  • 1 : 0(FC Rostov - Krylya Sovetov Samara)
    12/08/2019 17:00
4
Europa League (Qualification)
7
4
1
2
10:7
13
  • ?
  • CSKA Moscow - Krylya Sovetov Samara
    24/11/2019 16:00
  • L
  • 0 : 1(CSKA Moscow - Dinamo Moscow)
    27/10/2019 13:30
  • L
  • 1 : 3(CSKA Moscow - FC Rostov)
    06/10/2019 13:30
  • W
  • 3 : 2(CSKA Moscow - FC Krasnodar)
    22/09/2019 16:00
  • W
  • 3 : 0(CSKA Moscow - FK Akhmat)
    25/08/2019 13:30
  • D
  • 0 : 0(CSKA Moscow - PFC Sochi)
    11/08/2019 16:00
5
Europa League (Qualification)
8
5
3
0
16:7
18
  • D
  • 2 : 2(FC Krasnodar - FC Rostov)
    03/11/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(FC Krasnodar - FC Orenburg)
    27/10/2019 16:00
  • W
  • 2 : 1(FC Krasnodar - Spartak Moscow)
    06/10/2019 16:00
  • W
  • 2 : 0(FC Krasnodar - Arsenal Tula)
    29/09/2019 16:00
  • W
  • 4 : 2(FC Krasnodar - Krylya Sovetov Samara)
    15/09/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(FC Krasnodar - Lokomotiv Moscow)
    24/08/2019 16:00
6
9
3
2
4
7:7
11
  • W
  • 2 : 0(Spartak Moscow - Krylya Sovetov Samara)
    09/11/2019 16:05
  • L
  • 0 : 1(Spartak Moscow - Arsenal Tula)
    04/11/2019 16:00
  • D
  • 0 : 0(Spartak Moscow - Rubin Kazan)
    19/10/2019 13:35
  • L
  • 1 : 2(Spartak Moscow - FC Orenburg)
    29/09/2019 13:30
  • L
  • 1 : 2(Spartak Moscow - Ural)
    14/09/2019 13:30
  • L
  • 0 : 1(Spartak Moscow - Zenit St. Petersburg)
    01/09/2019 16:00
7
8
2
3
3
9:10
9
  • ?
  • Arsenal Tula - FC Krasnodar
    24/11/2019 13:30
  • L
  • 0 : 1(Arsenal Tula - Zenit St. Petersburg)
    10/11/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Arsenal Tula - PFC Sochi)
    20/10/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(Arsenal Tula - Ural)
    22/09/2019 13:30
  • L
  • 1 : 2(Arsenal Tula - CSKA Moscow)
    01/09/2019 13:30
  • W
  • 2 : 1(Arsenal Tula - FC Orenburg)
    25/08/2019 18:30
8
8
2
3
3
9:10
9
  • ?
  • FC Orenburg - FK Akhmat
    23/11/2019 08:30
  • D
  • 0 : 0(FC Orenburg - FC Ufa)
    10/11/2019 08:30
  • L
  • 0 : 1(FC Orenburg - Krylya Sovetov Samara)
    20/10/2019 08:30
  • W
  • 2 : 0(FC Orenburg - Dinamo Moscow)
    05/10/2019 11:00
  • L
  • 2 : 3(FC Orenburg - Lokomotiv Moscow)
    22/09/2019 08:30
  • W
  • 2 : 1(FC Orenburg - Rubin Kazan)
    15/09/2019 11:00
9
9
3
1
5
16:20
10
  • ?
  • Ural - Spartak Moscow
    24/11/2019 11:00
  • L
  • 1 : 2(Ural - FC Orenburg)
    04/11/2019 11:00
  • L
  • 1 : 3(Ural - Zenit St. Petersburg)
    06/10/2019 08:30
  • L
  • 0 : 3(Ural - CSKA Moscow)
    29/09/2019 08:30
  • L
  • 2 : 4(Ural - FC Krasnodar)
    01/09/2019 11:00
  • W
  • 3 : 1(Ural - PFC Sochi)
    26/08/2019 15:00
10
9
4
2
3
11:9
14
  • ?
  • FC Ufa - PFC Sochi
    24/11/2019 08:30
  • D
  • 1 : 1(FC Ufa - Lokomotiv Moscow)
    02/11/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(FC Ufa - CSKA Moscow)
    20/10/2019 11:00
  • L
  • 0 : 1(FC Ufa - FK Akhmat)
    05/10/2019 08:30
  • W
  • 1 : 0(FC Ufa - Spartak Moscow)
    20/09/2019 14:30
  • L
  • 1 : 2(FC Ufa - FC Orenburg)
    31/08/2019 08:30
11
8
1
3
4
7:10
6
  • ?
  • Dinamo Moscow - FC Rostov
    23/11/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(Dinamo Moscow - FK Akhmat)
    02/11/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Dinamo Moscow - FC Krasnodar)
    20/10/2019 16:00
  • L
  • 2 : 3(Dinamo Moscow - PFC Sochi)
    22/09/2019 11:00
  • D
  • 0 : 0(Dinamo Moscow - FC Ufa)
    16/09/2019 17:00
  • L
  • 1 : 2(Dinamo Moscow - Lokomotiv Moscow)
    18/08/2019 16:00
12
8
2
2
4
8:9
8
  • D
  • 0 : 0(Krylya Sovetov Samara - Rubin Kazan)
    04/11/2019 13:30
  • L
  • 0 : 2(Krylya Sovetov Samara - Zenit St. Petersburg)
    27/10/2019 11:00
  • W
  • 2 : 0(Krylya Sovetov Samara - FC Tambov)
    28/09/2019 11:00
  • D
  • 0 : 0(Krylya Sovetov Samara - Dinamo Moscow)
    30/08/2019 17:00
  • L
  • 1 : 2(Krylya Sovetov Samara - Spartak Moscow)
    25/08/2019 16:00
  • L
  • 1 : 2(Krylya Sovetov Samara - Lokomotiv Moscow)
    03/08/2019 13:30
13
Relegation Playoff
8
3
2
3
4:6
11
  • ?
  • Rubin Kazan - Zenit St. Petersburg
    23/11/2019 11:00
  • L
  • 0 : 1(Rubin Kazan - Dinamo Moscow)
    09/11/2019 11:05
  • D
  • 0 : 0(Rubin Kazan - Ural)
    25/10/2019 16:30
  • W
  • 2 : 1(Rubin Kazan - FC Tambov)
    05/10/2019 13:30
  • D
  • 0 : 0(Rubin Kazan - FC Ufa)
    29/09/2019 11:00
  • L
  • 0 : 3(Rubin Kazan - PFC Sochi)
    31/08/2019 11:00
14
Relegation Playoff
8
3
0
5
8:10
9
  • ?
  • FC Tambov - Lokomotiv Moscow
    22/11/2019 16:30
  • W
  • 3 : 0(FC Tambov - FC Ufa)
    26/10/2019 11:00
  • L
  • 1 : 2(FC Tambov - Ural)
    19/10/2019 11:00
  • W
  • 2 : 1(FC Tambov - FC Rostov)
    21/09/2019 16:00
  • L
  • 0 : 2(FC Tambov - CSKA Moscow)
    15/09/2019 13:30
  • L
  • 0 : 2(FC Tambov - Dinamo Moscow)
    24/08/2019 11:00
15
Relegation (Championship)
8
2
4
2
7:9
10
  • D
  • 0 : 0(FK Akhmat - Ural)
    08/11/2019 16:30
  • D
  • 1 : 1(FK Akhmat - Arsenal Tula)
    26/10/2019 13:30
  • L
  • 0 : 2(FK Akhmat - Lokomotiv Moscow)
    18/10/2019 16:30
  • D
  • 1 : 1(FK Akhmat - Krylya Sovetov Samara)
    21/09/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(FK Akhmat - FC Tambov)
    31/08/2019 16:00
  • L
  • 1 : 3(FK Akhmat - Spartak Moscow)
    11/08/2019 18:30
16
Relegation (Championship)
7
1
1
5
5:10
4
  • L
  • 2 : 3(PFC Sochi - CSKA Moscow)
    10/11/2019 13:30
  • L
  • 1 : 2(PFC Sochi - FC Tambov)
    02/11/2019 13:30
  • L
  • 0 : 2(PFC Sochi - Krylya Sovetov Samara)
    05/10/2019 16:00
  • W
  • 2 : 0(PFC Sochi - FK Akhmat)
    30/09/2019 16:30
  • L
  • 0 : 1(PFC Sochi - Lokomotiv Moscow)
    14/09/2019 16:05
  • D
  • 0 : 0(PFC Sochi - FC Ufa)
    04/08/2019 18:30
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Group Stage)
9
7
0
2
13:3
21
  • ?
  • Rubin Kazan - Zenit St. Petersburg
    23/11/2019 11:00
  • W
  • 0 : 1(Arsenal Tula - Zenit St. Petersburg)
    10/11/2019 11:00
  • W
  • 0 : 2(Krylya Sovetov Samara - Zenit St. Petersburg)
    27/10/2019 11:00
  • W
  • 1 : 3(Ural - Zenit St. Petersburg)
    06/10/2019 08:30
  • L
  • 1 : 0(Lokomotiv Moscow - Zenit St. Petersburg)
    28/09/2019 16:05
  • W
  • 0 : 1(Spartak Moscow - Zenit St. Petersburg)
    01/09/2019 16:00
2
Champions League (Group Stage)
8
5
2
1
12:7
17
  • ?
  • FC Tambov - Lokomotiv Moscow
    22/11/2019 16:30
  • D
  • 1 : 1(FC Ufa - Lokomotiv Moscow)
    02/11/2019 11:00
  • W
  • 0 : 2(FK Akhmat - Lokomotiv Moscow)
    18/10/2019 16:30
  • W
  • 2 : 3(FC Orenburg - Lokomotiv Moscow)
    22/09/2019 08:30
  • W
  • 0 : 1(PFC Sochi - Lokomotiv Moscow)
    14/09/2019 16:05
  • D
  • 1 : 1(FC Krasnodar - Lokomotiv Moscow)
    24/08/2019 16:00
3
Champions League (Qualification)
8
3
2
3
14:18
11
  • ?
  • Dinamo Moscow - FC Rostov
    23/11/2019 13:30
  • D
  • 2 : 2(FC Krasnodar - FC Rostov)
    03/11/2019 13:30
  • L
  • 6 : 1(Zenit St. Petersburg - FC Rostov)
    19/10/2019 16:00
  • W
  • 1 : 3(CSKA Moscow - FC Rostov)
    06/10/2019 13:30
  • L
  • 2 : 1(FC Tambov - FC Rostov)
    21/09/2019 16:00
  • W
  • 1 : 2(Lokomotiv Moscow - FC Rostov)
    31/08/2019 13:35
4
Europa League (Qualification)
9
5
2
2
14:9
17
  • W
  • 2 : 3(PFC Sochi - CSKA Moscow)
    10/11/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(Zenit St. Petersburg - CSKA Moscow)
    02/11/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(FC Ufa - CSKA Moscow)
    20/10/2019 11:00
  • W
  • 0 : 3(Ural - CSKA Moscow)
    29/09/2019 08:30
  • W
  • 0 : 2(FC Tambov - CSKA Moscow)
    15/09/2019 13:30
  • W
  • 1 : 2(Arsenal Tula - CSKA Moscow)
    01/09/2019 13:30
5
Europa League (Qualification)
8
3
3
2
14:11
12
  • ?
  • Arsenal Tula - FC Krasnodar
    24/11/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(Lokomotiv Moscow - FC Krasnodar)
    10/11/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Dinamo Moscow - FC Krasnodar)
    20/10/2019 16:00
  • L
  • 3 : 2(CSKA Moscow - FC Krasnodar)
    22/09/2019 16:00
  • W
  • 2 : 4(Ural - FC Krasnodar)
    01/09/2019 11:00
  • W
  • 0 : 2(FC Tambov - FC Krasnodar)
    17/08/2019 13:30
6
7
3
1
3
11:9
10
  • ?
  • Ural - Spartak Moscow
    24/11/2019 11:00
  • W
  • 0 : 3(Lokomotiv Moscow - Spartak Moscow)
    27/10/2019 13:30
  • L
  • 2 : 1(FC Krasnodar - Spartak Moscow)
    06/10/2019 16:00
  • L
  • 1 : 0(FC Ufa - Spartak Moscow)
    20/09/2019 14:30
  • W
  • 1 : 2(Krylya Sovetov Samara - Spartak Moscow)
    25/08/2019 16:00
  • W
  • 1 : 3(FK Akhmat - Spartak Moscow)
    11/08/2019 18:30
7
8
3
1
4
8:11
10
  • W
  • 0 : 1(Spartak Moscow - Arsenal Tula)
    04/11/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(FK Akhmat - Arsenal Tula)
    26/10/2019 13:30
  • L
  • 2 : 1(Lokomotiv Moscow - Arsenal Tula)
    06/10/2019 11:00
  • L
  • 2 : 0(FC Krasnodar - Arsenal Tula)
    29/09/2019 16:00
  • L
  • 3 : 1(Zenit St. Petersburg - Arsenal Tula)
    13/09/2019 17:00
  • L
  • 1 : 0(Rubin Kazan - Arsenal Tula)
    18/08/2019 11:00
8
8
3
1
4
11:12
10
  • W
  • 1 : 2(Ural - FC Orenburg)
    04/11/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(FC Krasnodar - FC Orenburg)
    27/10/2019 16:00
  • W
  • 1 : 2(Spartak Moscow - FC Orenburg)
    29/09/2019 13:30
  • W
  • 1 : 2(FC Ufa - FC Orenburg)
    31/08/2019 08:30
  • L
  • 2 : 1(Arsenal Tula - FC Orenburg)
    25/08/2019 18:30
  • L
  • 2 : 1(FK Akhmat - FC Orenburg)
    05/08/2019 17:00
9
7
2
3
2
5:9
9
  • D
  • 0 : 0(FK Akhmat - Ural)
    08/11/2019 16:30
  • D
  • 0 : 0(Rubin Kazan - Ural)
    25/10/2019 16:30
  • W
  • 1 : 2(FC Tambov - Ural)
    19/10/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Arsenal Tula - Ural)
    22/09/2019 13:30
  • W
  • 1 : 2(Spartak Moscow - Ural)
    14/09/2019 13:30
  • L
  • 4 : 0(Lokomotiv Moscow - Ural)
    11/08/2019 13:30
10
7
0
4
3
2:7
4
  • D
  • 0 : 0(FC Orenburg - FC Ufa)
    10/11/2019 08:30
  • L
  • 3 : 0(FC Tambov - FC Ufa)
    26/10/2019 11:00
  • D
  • 0 : 0(Rubin Kazan - FC Ufa)
    29/09/2019 11:00
  • D
  • 0 : 0(Dinamo Moscow - FC Ufa)
    16/09/2019 17:00
  • L
  • 1 : 0(Arsenal Tula - FC Ufa)
    11/08/2019 11:00
  • D
  • 0 : 0(PFC Sochi - FC Ufa)
    04/08/2019 18:30
11
8
3
3
2
5:6
12
  • W
  • 0 : 1(Rubin Kazan - Dinamo Moscow)
    09/11/2019 11:05
  • W
  • 0 : 1(CSKA Moscow - Dinamo Moscow)
    27/10/2019 13:30
  • L
  • 2 : 0(FC Orenburg - Dinamo Moscow)
    05/10/2019 11:00
  • L
  • 3 : 0(FC Rostov - Dinamo Moscow)
    28/09/2019 13:30
  • D
  • 0 : 0(Krylya Sovetov Samara - Dinamo Moscow)
    30/08/2019 17:00
  • W
  • 0 : 2(FC Tambov - Dinamo Moscow)
    24/08/2019 11:00
12
8
3
1
4
10:11
10
  • ?
  • CSKA Moscow - Krylya Sovetov Samara
    24/11/2019 16:00
  • L
  • 2 : 0(Spartak Moscow - Krylya Sovetov Samara)
    09/11/2019 16:05
  • W
  • 0 : 1(FC Orenburg - Krylya Sovetov Samara)
    20/10/2019 08:30
  • W
  • 0 : 2(PFC Sochi - Krylya Sovetov Samara)
    05/10/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(FK Akhmat - Krylya Sovetov Samara)
    21/09/2019 11:00
  • L
  • 4 : 2(FC Krasnodar - Krylya Sovetov Samara)
    15/09/2019 16:00
13
Relegation Playoff
8
1
3
4
4:11
6
  • D
  • 0 : 0(Krylya Sovetov Samara - Rubin Kazan)
    04/11/2019 13:30
  • D
  • 0 : 0(Spartak Moscow - Rubin Kazan)
    19/10/2019 13:35
  • L
  • 5 : 0(Zenit St. Petersburg - Rubin Kazan)
    21/09/2019 16:05
  • L
  • 2 : 1(FC Orenburg - Rubin Kazan)
    15/09/2019 11:00
  • L
  • 2 : 1(FC Rostov - Rubin Kazan)
    25/08/2019 16:00
  • L
  • 1 : 0(FC Krasnodar - Rubin Kazan)
    10/08/2019 16:00
14
Relegation Playoff
8
2
2
4
10:13
8
  • W
  • 1 : 2(FC Rostov - FC Tambov)
    09/11/2019 13:30
  • W
  • 1 : 2(PFC Sochi - FC Tambov)
    02/11/2019 13:30
  • L
  • 2 : 1(Rubin Kazan - FC Tambov)
    05/10/2019 13:30
  • L
  • 2 : 0(Krylya Sovetov Samara - FC Tambov)
    28/09/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(FK Akhmat - FC Tambov)
    31/08/2019 16:00
  • D
  • 2 : 2(FC Orenburg - FC Tambov)
    10/08/2019 11:00
15
Relegation (Championship)
8
1
2
5
3:12
5
  • ?
  • FC Orenburg - FK Akhmat
    23/11/2019 08:30
  • D
  • 1 : 1(Dinamo Moscow - FK Akhmat)
    02/11/2019 11:00
  • W
  • 0 : 1(FC Ufa - FK Akhmat)
    05/10/2019 08:30
  • L
  • 2 : 0(PFC Sochi - FK Akhmat)
    30/09/2019 16:30
  • L
  • 2 : 1(FC Rostov - FK Akhmat)
    16/09/2019 17:30
  • L
  • 3 : 0(CSKA Moscow - FK Akhmat)
    25/08/2019 13:30
16
Relegation (Championship)
9
2
3
4
9:13
9
  • ?
  • FC Ufa - PFC Sochi
    24/11/2019 08:30
  • L
  • 2 : 0(FC Rostov - PFC Sochi)
    26/10/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Arsenal Tula - PFC Sochi)
    20/10/2019 13:30
  • W
  • 2 : 3(Dinamo Moscow - PFC Sochi)
    22/09/2019 11:00
  • W
  • 0 : 3(Rubin Kazan - PFC Sochi)
    31/08/2019 11:00
  • L
  • 3 : 1(Ural - PFC Sochi)
    26/08/2019 15:00