Premier League

SportFootball
CountryBelarus
GenderMale
Year2020
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Qualification)
2
2
0
0
6:3
6
  • ?
  • Energetik-BGU - FC Minsk
    05/04/2020 11:00
  • W
  • 3 : 2(FC Minsk - Dinamo Minsk)
    28/03/2020 14:00
  • W
  • 1 : 3(Belshina Bobruisk - FC Minsk)
    22/03/2020 13:00
2
Europa League (Qualification)
2
2
0
0
4:1
6
  • ?
  • Energetik-BGU - FC Minsk
    05/04/2020 11:00
  • W
  • 0 : 1(Rukh Brest - Energetik-BGU)
    27/03/2020 17:00
  • W
  • 3 : 1(Energetik-BGU - BATE Borisov)
    19/03/2020 14:00
3
Europa League (Qualification)
2
2
0
0
2:0
6
  • ?
  • Isloch - FK Slutsk
    05/04/2020 15:00
  • W
  • 1 : 0(Isloch - Smolevichy)
    29/03/2020 13:00
  • W
  • 1 : 0(Isloch - Neman Grodno)
    21/03/2020 13:00
4
3
2
0
1
2:2
6
  • ?
  • Torpedo Zhodino - Energetik-BGU
    11/04/2020 13:00
  • L
  • 2 : 0(Dinamo Minsk - Torpedo Zhodino)
    03/04/2020 16:00
  • W
  • 1 : 0(Torpedo Zhodino - Belshina Bobruisk)
    27/03/2020 15:00
  • W
  • 0 : 1(Shakhtyor Soligorsk - Torpedo Zhodino)
    19/03/2020 16:00
5
2
1
1
0
2:1
4
  • ?
  • Dynamo Brest - Slavia Mozyr
    04/04/2020 16:30
  • W
  • 0 : 1(FK Slutsk - Dynamo Brest)
    28/03/2020 10:00
  • D
  • 1 : 1(Dynamo Brest - Smolevichy)
    20/03/2020 15:00
6
2
1
0
1
3:2
3
  • ?
  • Isloch - FK Slutsk
    05/04/2020 15:00
  • L
  • 0 : 1(FK Slutsk - Dynamo Brest)
    28/03/2020 10:00
  • W
  • 3 : 1(FK Slutsk - Slavia Mozyr)
    22/03/2020 11:00
7
2
1
0
1
2:1
3
  • ?
  • Shakhtyor Soligorsk - Neman Grodno
    04/04/2020 12:30
  • W
  • 0 : 2(FK Gorodeya - Shakhtyor Soligorsk)
    28/03/2020 16:00
  • L
  • 0 : 1(Shakhtyor Soligorsk - Torpedo Zhodino)
    19/03/2020 16:00
7
2
1
0
1
2:1
3
  • ?
  • Shakhtyor Soligorsk - Neman Grodno
    04/04/2020 12:30
  • W
  • 2 : 0(Neman Grodno - FK Vitebsk)
    29/03/2020 15:00
  • L
  • 1 : 0(Isloch - Neman Grodno)
    21/03/2020 13:00
9
2
1
0
1
1:1
3
  • ?
  • BATE Borisov - Rukh Brest
    04/04/2020 14:30
  • L
  • 0 : 1(Rukh Brest - Energetik-BGU)
    27/03/2020 17:00
  • W
  • 0 : 1(Dinamo Minsk - Rukh Brest)
    20/03/2020 17:00
10
2
1
0
1
1:2
3
  • ?
  • FK Vitebsk - Smolevichy
    05/04/2020 13:00
  • L
  • 2 : 0(Neman Grodno - FK Vitebsk)
    29/03/2020 15:00
  • W
  • 1 : 0(FK Vitebsk - FK Gorodeya)
    21/03/2020 11:00
11
3
1
0
2
4:4
3
  • ?
  • FK Gorodeya - Dinamo Minsk
    11/04/2020 15:00
  • W
  • 2 : 0(Dinamo Minsk - Torpedo Zhodino)
    03/04/2020 16:00
  • L
  • 3 : 2(FC Minsk - Dinamo Minsk)
    28/03/2020 14:00
  • L
  • 0 : 1(Dinamo Minsk - Rukh Brest)
    20/03/2020 17:00
12
2
1
0
1
3:4
3
  • ?
  • Dynamo Brest - Slavia Mozyr
    04/04/2020 16:30
  • W
  • 2 : 1(Slavia Mozyr - BATE Borisov)
    28/03/2020 12:00
  • L
  • 3 : 1(FK Slutsk - Slavia Mozyr)
    22/03/2020 11:00
13
3
1
0
2
1:3
3
  • ?
  • FK Gorodeya - Dinamo Minsk
    11/04/2020 15:00
  • W
  • 0 : 1(Belshina Bobruisk - FK Gorodeya)
    03/04/2020 14:00
  • L
  • 0 : 2(FK Gorodeya - Shakhtyor Soligorsk)
    28/03/2020 16:00
  • L
  • 1 : 0(FK Vitebsk - FK Gorodeya)
    21/03/2020 11:00
14
Relegation Playoff
2
0
1
1
1:2
1
  • ?
  • FK Vitebsk - Smolevichy
    05/04/2020 13:00
  • L
  • 1 : 0(Isloch - Smolevichy)
    29/03/2020 13:00
  • D
  • 1 : 1(Dynamo Brest - Smolevichy)
    20/03/2020 15:00
15
Relegation (Championship)
2
0
0
2
2:5
0
  • ?
  • BATE Borisov - Rukh Brest
    04/04/2020 14:30
  • L
  • 2 : 1(Slavia Mozyr - BATE Borisov)
    28/03/2020 12:00
  • L
  • 3 : 1(Energetik-BGU - BATE Borisov)
    19/03/2020 14:00
16
Relegation (Championship)
3
0
0
3
1:5
0
  • ?
  • Neman Grodno - Belshina Bobruisk
    10/04/2020 16:00
  • L
  • 0 : 1(Belshina Bobruisk - FK Gorodeya)
    03/04/2020 14:00
  • L
  • 1 : 0(Torpedo Zhodino - Belshina Bobruisk)
    27/03/2020 15:00
  • L
  • 1 : 3(Belshina Bobruisk - FC Minsk)
    22/03/2020 13:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Qualification)
1
1
0
0
3:2
3
  • W
  • 3 : 2(FC Minsk - Dinamo Minsk)
    28/03/2020 14:00
2
Europa League (Qualification)
1
1
0
0
3:1
3
  • ?
  • Energetik-BGU - FC Minsk
    05/04/2020 11:00
  • W
  • 3 : 1(Energetik-BGU - BATE Borisov)
    19/03/2020 14:00
3
Europa League (Qualification)
2
2
0
0
2:0
6
  • ?
  • Isloch - FK Slutsk
    05/04/2020 15:00
  • W
  • 1 : 0(Isloch - Smolevichy)
    29/03/2020 13:00
  • W
  • 1 : 0(Isloch - Neman Grodno)
    21/03/2020 13:00
4
1
1
0
0
1:0
3
  • ?
  • Torpedo Zhodino - Energetik-BGU
    11/04/2020 13:00
  • W
  • 1 : 0(Torpedo Zhodino - Belshina Bobruisk)
    27/03/2020 15:00
5
1
0
1
0
1:1
1
  • ?
  • Dynamo Brest - Slavia Mozyr
    04/04/2020 16:30
  • D
  • 1 : 1(Dynamo Brest - Smolevichy)
    20/03/2020 15:00
6
2
1
0
1
3:2
3
  • L
  • 0 : 1(FK Slutsk - Dynamo Brest)
    28/03/2020 10:00
  • W
  • 3 : 1(FK Slutsk - Slavia Mozyr)
    22/03/2020 11:00
7
1
0
0
1
0:1
0
  • ?
  • Shakhtyor Soligorsk - Neman Grodno
    04/04/2020 12:30
  • L
  • 0 : 1(Shakhtyor Soligorsk - Torpedo Zhodino)
    19/03/2020 16:00
7
1
1
0
0
2:0
3
  • W
  • 2 : 0(Neman Grodno - FK Vitebsk)
    29/03/2020 15:00
9
1
0
0
1
0:1
0
  • L
  • 0 : 1(Rukh Brest - Energetik-BGU)
    27/03/2020 17:00
10
1
1
0
0
1:0
3
  • ?
  • FK Vitebsk - Smolevichy
    05/04/2020 13:00
  • W
  • 1 : 0(FK Vitebsk - FK Gorodeya)
    21/03/2020 11:00
11
2
1
0
1
2:1
3
  • W
  • 2 : 0(Dinamo Minsk - Torpedo Zhodino)
    03/04/2020 16:00
  • L
  • 0 : 1(Dinamo Minsk - Rukh Brest)
    20/03/2020 17:00
12
1
1
0
0
2:1
3
  • W
  • 2 : 1(Slavia Mozyr - BATE Borisov)
    28/03/2020 12:00
13
1
0
0
1
0:2
0
  • ?
  • FK Gorodeya - Dinamo Minsk
    11/04/2020 15:00
  • L
  • 0 : 2(FK Gorodeya - Shakhtyor Soligorsk)
    28/03/2020 16:00
14
Relegation Playoff
0
0
0
0
0:0
0
    15
    Relegation (Championship)
    0
    0
    0
    0
    0:0
    0
    • ?
    • BATE Borisov - Rukh Brest
      04/04/2020 14:30
    16
    Relegation (Championship)
    2
    0
    0
    2
    1:4
    0
    • L
    • 0 : 1(Belshina Bobruisk - FK Gorodeya)
      03/04/2020 14:00
    • L
    • 1 : 3(Belshina Bobruisk - FC Minsk)
      22/03/2020 13:00
    #TeamMPWDLGPtsForm
    1
    Champions League (Qualification)
    1
    1
    0
    0
    3:1
    3
    • ?
    • Energetik-BGU - FC Minsk
      05/04/2020 11:00
    • W
    • 1 : 3(Belshina Bobruisk - FC Minsk)
      22/03/2020 13:00
    2
    Europa League (Qualification)
    1
    1
    0
    0
    1:0
    3
    • W
    • 0 : 1(Rukh Brest - Energetik-BGU)
      27/03/2020 17:00
    3
    Europa League (Qualification)
    0
    0
    0
    0
    0:0
    0
      4
      2
      1
      0
      1
      1:2
      3
      • L
      • 2 : 0(Dinamo Minsk - Torpedo Zhodino)
        03/04/2020 16:00
      • W
      • 0 : 1(Shakhtyor Soligorsk - Torpedo Zhodino)
        19/03/2020 16:00
      5
      1
      1
      0
      0
      1:0
      3
      • W
      • 0 : 1(FK Slutsk - Dynamo Brest)
        28/03/2020 10:00
      6
      0
      0
      0
      0
      0:0
      0
      • ?
      • Isloch - FK Slutsk
        05/04/2020 15:00
      7
      1
      1
      0
      0
      2:0
      3
      • W
      • 0 : 2(FK Gorodeya - Shakhtyor Soligorsk)
        28/03/2020 16:00
      7
      1
      0
      0
      1
      0:1
      0
      • ?
      • Shakhtyor Soligorsk - Neman Grodno
        04/04/2020 12:30
      • L
      • 1 : 0(Isloch - Neman Grodno)
        21/03/2020 13:00
      9
      1
      1
      0
      0
      1:0
      3
      • ?
      • BATE Borisov - Rukh Brest
        04/04/2020 14:30
      • W
      • 0 : 1(Dinamo Minsk - Rukh Brest)
        20/03/2020 17:00
      10
      1
      0
      0
      1
      0:2
      0
      • L
      • 2 : 0(Neman Grodno - FK Vitebsk)
        29/03/2020 15:00
      11
      1
      0
      0
      1
      2:3
      0
      • ?
      • FK Gorodeya - Dinamo Minsk
        11/04/2020 15:00
      • L
      • 3 : 2(FC Minsk - Dinamo Minsk)
        28/03/2020 14:00
      12
      1
      0
      0
      1
      1:3
      0
      • ?
      • Dynamo Brest - Slavia Mozyr
        04/04/2020 16:30
      • L
      • 3 : 1(FK Slutsk - Slavia Mozyr)
        22/03/2020 11:00
      13
      2
      1
      0
      1
      1:1
      3
      • W
      • 0 : 1(Belshina Bobruisk - FK Gorodeya)
        03/04/2020 14:00
      • L
      • 1 : 0(FK Vitebsk - FK Gorodeya)
        21/03/2020 11:00
      14
      Relegation Playoff
      2
      0
      1
      1
      1:2
      1
      • ?
      • FK Vitebsk - Smolevichy
        05/04/2020 13:00
      • L
      • 1 : 0(Isloch - Smolevichy)
        29/03/2020 13:00
      • D
      • 1 : 1(Dynamo Brest - Smolevichy)
        20/03/2020 15:00
      15
      Relegation (Championship)
      2
      0
      0
      2
      2:5
      0
      • L
      • 2 : 1(Slavia Mozyr - BATE Borisov)
        28/03/2020 12:00
      • L
      • 3 : 1(Energetik-BGU - BATE Borisov)
        19/03/2020 14:00
      16
      Relegation (Championship)
      1
      0
      0
      1
      0:1
      0
      • ?
      • Neman Grodno - Belshina Bobruisk
        10/04/2020 16:00
      • L
      • 1 : 0(Torpedo Zhodino - Belshina Bobruisk)
        27/03/2020 15:00