Premier League

SportFootball
CountryUkraine
GenderMale
Year2020/2021
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Group Stage)
6
4
2
0
14:3
14
  • ?
  • Dynamo Kyiv - FC Olexandriya
    24/10/2020 14:00
  • W
  • 0 : 2(Rukh Lviv - Dynamo Kyiv)
    17/10/2020 14:00
  • D
  • 1 : 1(Dynamo Kyiv - Zorya)
    04/10/2020 14:00
  • W
  • 0 : 4(FC Minaj - Dynamo Kyiv)
    26/09/2020 11:00
  • W
  • 3 : 1(Dynamo Kyiv - FC Lviv)
    19/09/2020 16:30
  • D
  • 0 : 0(Dynamo Kyiv - Desna)
    11/09/2020 16:00
2
Champions League (Qualification)
6
4
2
0
12:4
14
  • ?
  • Vorskla - Shakhtar Donetsk
    24/10/2020 11:00
  • W
  • 0 : 1(Olimpik Donetsk - Vorskla)
    18/10/2020 11:00
  • D
  • 2 : 2(SC Dnipro-1 - Vorskla)
    03/10/2020 11:00
  • D
  • 0 : 0(Vorskla - Mariupol)
    26/09/2020 14:00
  • W
  • 0 : 2(FC Olexandriya - Vorskla)
    19/09/2020 11:00
  • W
  • 2 : 0(Vorskla - Inhulets Petrove)
    13/09/2020 16:30
3
6
3
3
0
15:7
12
  • ?
  • Vorskla - Shakhtar Donetsk
    24/10/2020 11:00
  • W
  • 5 : 1(Shakhtar Donetsk - FC Lviv)
    17/10/2020 14:00
  • D
  • 2 : 2(Desna - Shakhtar Donetsk)
    04/10/2020 14:00
  • W
  • 2 : 0(Shakhtar Donetsk - Olimpik Donetsk)
    27/09/2020 14:00
  • D
  • 1 : 1(Rukh Lviv - Shakhtar Donetsk)
    23/09/2020 16:00
  • D
  • 2 : 2(Zorya - Shakhtar Donetsk)
    20/09/2020 14:00
4
6
3
2
1
9:5
11
  • ?
  • FC Kolos Kovalivka - FC Minaj
    25/10/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Zorya - FC Kolos Kovalivka)
    17/10/2020 16:30
  • W
  • 1 : 0(FC Kolos Kovalivka - Mariupol)
    04/10/2020 16:30
  • D
  • 0 : 0(FC Kolos Kovalivka - Inhulets Petrove)
    27/09/2020 16:30
  • W
  • 1 : 2(Rukh Lviv - FC Kolos Kovalivka)
    20/09/2020 16:30
  • W
  • 4 : 0(FC Kolos Kovalivka - FC Lviv)
    12/09/2020 14:00
5
6
3
1
2
5:6
10
  • ?
  • Inhulets Petrove - Mariupol
    25/10/2020 12:00
  • W
  • 0 : 1(FC Minaj - Mariupol)
    17/10/2020 11:00
  • L
  • 1 : 0(FC Kolos Kovalivka - Mariupol)
    04/10/2020 16:30
  • D
  • 0 : 0(Vorskla - Mariupol)
    26/09/2020 14:00
  • W
  • 1 : 2(SC Dnipro-1 - Mariupol)
    18/09/2020 16:00
  • W
  • 0 : 1(Zorya - Mariupol)
    13/09/2020 14:00
6
6
3
0
3
10:10
9
  • ?
  • Olimpik Donetsk - Desna
    24/10/2020 14:00
  • L
  • 0 : 1(Olimpik Donetsk - Vorskla)
    18/10/2020 11:00
  • W
  • 3 : 2(Olimpik Donetsk - FC Olexandriya)
    04/10/2020 11:00
  • L
  • 2 : 0(Shakhtar Donetsk - Olimpik Donetsk)
    27/09/2020 14:00
  • W
  • 3 : 0(Olimpik Donetsk - FC Minaj)
    20/09/2020 11:00
  • W
  • 1 : 3(SC Dnipro-1 - Olimpik Donetsk)
    12/09/2020 11:00
7
6
2
3
1
9:7
9
  • ?
  • Olimpik Donetsk - Desna
    24/10/2020 14:00
  • L
  • 2 : 0(SC Dnipro-1 - Desna)
    18/10/2020 16:30
  • D
  • 2 : 2(Desna - Shakhtar Donetsk)
    04/10/2020 14:00
  • W
  • 3 : 1(Desna - Rukh Lviv)
    27/09/2020 16:30
  • D
  • 1 : 1(Inhulets Petrove - Desna)
    19/09/2020 14:00
  • D
  • 0 : 0(Dynamo Kyiv - Desna)
    11/09/2020 16:00
8
6
3
0
3
14:11
9
  • ?
  • Dynamo Kyiv - FC Olexandriya
    24/10/2020 14:00
  • W
  • 4 : 3(FC Olexandriya - Inhulets Petrove)
    18/10/2020 14:00
  • L
  • 3 : 2(Olimpik Donetsk - FC Olexandriya)
    04/10/2020 11:00
  • W
  • 4 : 1(FC Olexandriya - SC Dnipro-1)
    26/09/2020 16:30
  • L
  • 0 : 2(FC Olexandriya - Vorskla)
    19/09/2020 11:00
  • L
  • 1 : 0(FC Minaj - FC Olexandriya)
    13/09/2020 11:00
9
6
1
3
2
10:8
6
  • ?
  • Zorya - Rukh Lviv
    25/10/2020 17:30
  • D
  • 1 : 1(Zorya - FC Kolos Kovalivka)
    17/10/2020 16:30
  • D
  • 1 : 1(Dynamo Kyiv - Zorya)
    04/10/2020 14:00
  • W
  • 0 : 5(FC Lviv - Zorya)
    27/09/2020 11:00
  • D
  • 2 : 2(Zorya - Shakhtar Donetsk)
    20/09/2020 14:00
  • L
  • 0 : 1(Zorya - Mariupol)
    13/09/2020 14:00
10
6
1
2
3
8:12
5
  • ?
  • FC Lviv - SC Dnipro-1
    24/10/2020 16:30
  • W
  • 2 : 0(SC Dnipro-1 - Desna)
    18/10/2020 16:30
  • D
  • 2 : 2(SC Dnipro-1 - Vorskla)
    03/10/2020 11:00
  • L
  • 4 : 1(FC Olexandriya - SC Dnipro-1)
    26/09/2020 16:30
  • L
  • 1 : 2(SC Dnipro-1 - Mariupol)
    18/09/2020 16:00
  • L
  • 1 : 3(SC Dnipro-1 - Olimpik Donetsk)
    12/09/2020 11:00
11
6
0
4
2
6:9
4
  • ?
  • Inhulets Petrove - Mariupol
    25/10/2020 12:00
  • L
  • 4 : 3(FC Olexandriya - Inhulets Petrove)
    18/10/2020 14:00
  • D
  • 1 : 1(Inhulets Petrove - FC Minaj)
    03/10/2020 16:30
  • D
  • 0 : 0(FC Kolos Kovalivka - Inhulets Petrove)
    27/09/2020 16:30
  • D
  • 1 : 1(Inhulets Petrove - Desna)
    19/09/2020 14:00
  • L
  • 2 : 0(Vorskla - Inhulets Petrove)
    13/09/2020 16:30
12
5
1
1
3
2:9
4
  • ?
  • FC Kolos Kovalivka - FC Minaj
    25/10/2020 15:00
  • L
  • 0 : 1(FC Minaj - Mariupol)
    17/10/2020 11:00
  • D
  • 1 : 1(Inhulets Petrove - FC Minaj)
    03/10/2020 16:30
  • L
  • 0 : 4(FC Minaj - Dynamo Kyiv)
    26/09/2020 11:00
  • L
  • 3 : 0(Olimpik Donetsk - FC Minaj)
    20/09/2020 11:00
  • W
  • 1 : 0(FC Minaj - FC Olexandriya)
    13/09/2020 11:00
13
6
0
2
4
5:13
2
  • ?
  • Zorya - Rukh Lviv
    25/10/2020 17:30
  • L
  • 0 : 2(Rukh Lviv - Dynamo Kyiv)
    17/10/2020 14:00
  • D
  • 0 : 0(Rukh Lviv - FC Lviv)
    03/10/2020 14:00
  • L
  • 3 : 1(Desna - Rukh Lviv)
    27/09/2020 16:30
  • D
  • 1 : 1(Rukh Lviv - Shakhtar Donetsk)
    23/09/2020 16:00
  • L
  • 1 : 2(Rukh Lviv - FC Kolos Kovalivka)
    20/09/2020 16:30
14
Relegation (Championship)
5
0
1
4
2:17
1
  • ?
  • FC Lviv - SC Dnipro-1
    24/10/2020 16:30
  • L
  • 5 : 1(Shakhtar Donetsk - FC Lviv)
    17/10/2020 14:00
  • D
  • 0 : 0(Rukh Lviv - FC Lviv)
    03/10/2020 14:00
  • L
  • 0 : 5(FC Lviv - Zorya)
    27/09/2020 11:00
  • L
  • 3 : 1(Dynamo Kyiv - FC Lviv)
    19/09/2020 16:30
  • L
  • 4 : 0(FC Kolos Kovalivka - FC Lviv)
    12/09/2020 14:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Group Stage)
3
1
2
0
4:2
5
  • ?
  • Dynamo Kyiv - FC Olexandriya
    24/10/2020 14:00
  • D
  • 1 : 1(Dynamo Kyiv - Zorya)
    04/10/2020 14:00
  • W
  • 3 : 1(Dynamo Kyiv - FC Lviv)
    19/09/2020 16:30
  • D
  • 0 : 0(Dynamo Kyiv - Desna)
    11/09/2020 16:00
2
Champions League (Qualification)
3
2
1
0
7:2
7
  • ?
  • Vorskla - Shakhtar Donetsk
    24/10/2020 11:00
  • D
  • 0 : 0(Vorskla - Mariupol)
    26/09/2020 14:00
  • W
  • 2 : 0(Vorskla - Inhulets Petrove)
    13/09/2020 16:30
  • W
  • 5 : 2(Vorskla - Rukh Lviv)
    23/08/2020 14:00
3
3
3
0
0
10:2
9
  • W
  • 5 : 1(Shakhtar Donetsk - FC Lviv)
    17/10/2020 14:00
  • W
  • 2 : 0(Shakhtar Donetsk - Olimpik Donetsk)
    27/09/2020 14:00
  • W
  • 3 : 1(Shakhtar Donetsk - FC Kolos Kovalivka)
    21/08/2020 16:00
4
3
2
1
0
5:0
7
  • ?
  • FC Kolos Kovalivka - FC Minaj
    25/10/2020 15:00
  • W
  • 1 : 0(FC Kolos Kovalivka - Mariupol)
    04/10/2020 16:30
  • D
  • 0 : 0(FC Kolos Kovalivka - Inhulets Petrove)
    27/09/2020 16:30
  • W
  • 4 : 0(FC Kolos Kovalivka - FC Lviv)
    12/09/2020 14:00
5
0
0
0
0
0:0
0
    6
    4
    2
    0
    2
    7:7
    6
    • ?
    • Olimpik Donetsk - Desna
      24/10/2020 14:00
    • L
    • 0 : 1(Olimpik Donetsk - Vorskla)
      18/10/2020 11:00
    • W
    • 3 : 2(Olimpik Donetsk - FC Olexandriya)
      04/10/2020 11:00
    • W
    • 3 : 0(Olimpik Donetsk - FC Minaj)
      20/09/2020 11:00
    • L
    • 1 : 4(Olimpik Donetsk - Dynamo Kyiv)
      21/08/2020 14:00
    7
    3
    2
    1
    0
    8:4
    7
    • D
    • 2 : 2(Desna - Shakhtar Donetsk)
      04/10/2020 14:00
    • W
    • 3 : 1(Desna - Rukh Lviv)
      27/09/2020 16:30
    • W
    • 3 : 1(Desna - Zorya)
      22/08/2020 14:00
    8
    4
    3
    0
    1
    12:7
    9
    • W
    • 4 : 3(FC Olexandriya - Inhulets Petrove)
      18/10/2020 14:00
    • W
    • 4 : 1(FC Olexandriya - SC Dnipro-1)
      26/09/2020 16:30
    • L
    • 0 : 2(FC Olexandriya - Vorskla)
      19/09/2020 11:00
    • W
    • 4 : 1(FC Olexandriya - Mariupol)
      22/08/2020 16:30
    9
    3
    0
    2
    1
    3:4
    2
    • ?
    • Zorya - Rukh Lviv
      25/10/2020 17:30
    • D
    • 1 : 1(Zorya - FC Kolos Kovalivka)
      17/10/2020 16:30
    • D
    • 2 : 2(Zorya - Shakhtar Donetsk)
      20/09/2020 14:00
    • L
    • 0 : 1(Zorya - Mariupol)
      13/09/2020 14:00
    10
    4
    1
    1
    2
    6:7
    4
    • W
    • 2 : 0(SC Dnipro-1 - Desna)
      18/10/2020 16:30
    • D
    • 2 : 2(SC Dnipro-1 - Vorskla)
      03/10/2020 11:00
    • L
    • 1 : 2(SC Dnipro-1 - Mariupol)
      18/09/2020 16:00
    • L
    • 1 : 3(SC Dnipro-1 - Olimpik Donetsk)
      12/09/2020 11:00
    11
    3
    0
    3
    0
    3:3
    3
    • ?
    • Inhulets Petrove - Mariupol
      25/10/2020 12:00
    • D
    • 1 : 1(Inhulets Petrove - FC Minaj)
      03/10/2020 16:30
    • D
    • 1 : 1(Inhulets Petrove - Desna)
      19/09/2020 14:00
    • D
    • 1 : 1(Inhulets Petrove - SC Dnipro-1)
      23/08/2020 11:00
    12
    3
    1
    0
    2
    1:5
    3
    • L
    • 0 : 1(FC Minaj - Mariupol)
      17/10/2020 11:00
    • L
    • 0 : 4(FC Minaj - Dynamo Kyiv)
      26/09/2020 11:00
    • W
    • 1 : 0(FC Minaj - FC Olexandriya)
      13/09/2020 11:00
    13
    4
    0
    2
    2
    2:5
    2
    • L
    • 0 : 2(Rukh Lviv - Dynamo Kyiv)
      17/10/2020 14:00
    • D
    • 0 : 0(Rukh Lviv - FC Lviv)
      03/10/2020 14:00
    • D
    • 1 : 1(Rukh Lviv - Shakhtar Donetsk)
      23/09/2020 16:00
    • L
    • 1 : 2(Rukh Lviv - FC Kolos Kovalivka)
      20/09/2020 16:30
    14
    Relegation (Championship)
    1
    0
    0
    1
    0:5
    0
    • ?
    • FC Lviv - SC Dnipro-1
      24/10/2020 16:30
    • L
    • 0 : 5(FC Lviv - Zorya)
      27/09/2020 11:00
    #TeamMPWDLGPtsForm
    1
    Champions League (Group Stage)
    3
    3
    0
    0
    10:1
    9
    • W
    • 0 : 2(Rukh Lviv - Dynamo Kyiv)
      17/10/2020 14:00
    • W
    • 0 : 4(FC Minaj - Dynamo Kyiv)
      26/09/2020 11:00
    • W
    • 1 : 4(Olimpik Donetsk - Dynamo Kyiv)
      21/08/2020 14:00
    2
    Champions League (Qualification)
    3
    2
    1
    0
    5:2
    7
    • W
    • 0 : 1(Olimpik Donetsk - Vorskla)
      18/10/2020 11:00
    • D
    • 2 : 2(SC Dnipro-1 - Vorskla)
      03/10/2020 11:00
    • W
    • 0 : 2(FC Olexandriya - Vorskla)
      19/09/2020 11:00
    3
    3
    0
    3
    0
    5:5
    3
    • ?
    • Vorskla - Shakhtar Donetsk
      24/10/2020 11:00
    • D
    • 2 : 2(Desna - Shakhtar Donetsk)
      04/10/2020 14:00
    • D
    • 1 : 1(Rukh Lviv - Shakhtar Donetsk)
      23/09/2020 16:00
    • D
    • 2 : 2(Zorya - Shakhtar Donetsk)
      20/09/2020 14:00
    4
    3
    1
    1
    1
    4:5
    4
    • D
    • 1 : 1(Zorya - FC Kolos Kovalivka)
      17/10/2020 16:30
    • W
    • 1 : 2(Rukh Lviv - FC Kolos Kovalivka)
      20/09/2020 16:30
    • L
    • 3 : 1(Shakhtar Donetsk - FC Kolos Kovalivka)
      21/08/2020 16:00
    5
    6
    3
    1
    2
    5:6
    10
    • ?
    • Inhulets Petrove - Mariupol
      25/10/2020 12:00
    • W
    • 0 : 1(FC Minaj - Mariupol)
      17/10/2020 11:00
    • L
    • 1 : 0(FC Kolos Kovalivka - Mariupol)
      04/10/2020 16:30
    • D
    • 0 : 0(Vorskla - Mariupol)
      26/09/2020 14:00
    • W
    • 1 : 2(SC Dnipro-1 - Mariupol)
      18/09/2020 16:00
    • W
    • 0 : 1(Zorya - Mariupol)
      13/09/2020 14:00
    6
    2
    1
    0
    1
    3:3
    3
    • L
    • 2 : 0(Shakhtar Donetsk - Olimpik Donetsk)
      27/09/2020 14:00
    • W
    • 1 : 3(SC Dnipro-1 - Olimpik Donetsk)
      12/09/2020 11:00
    7
    3
    0
    2
    1
    1:3
    2
    • ?
    • Olimpik Donetsk - Desna
      24/10/2020 14:00
    • L
    • 2 : 0(SC Dnipro-1 - Desna)
      18/10/2020 16:30
    • D
    • 1 : 1(Inhulets Petrove - Desna)
      19/09/2020 14:00
    • D
    • 0 : 0(Dynamo Kyiv - Desna)
      11/09/2020 16:00
    8
    2
    0
    0
    2
    2:4
    0
    • ?
    • Dynamo Kyiv - FC Olexandriya
      24/10/2020 14:00
    • L
    • 3 : 2(Olimpik Donetsk - FC Olexandriya)
      04/10/2020 11:00
    • L
    • 1 : 0(FC Minaj - FC Olexandriya)
      13/09/2020 11:00
    9
    3
    1
    1
    1
    7:4
    4
    • D
    • 1 : 1(Dynamo Kyiv - Zorya)
      04/10/2020 14:00
    • W
    • 0 : 5(FC Lviv - Zorya)
      27/09/2020 11:00
    • L
    • 3 : 1(Desna - Zorya)
      22/08/2020 14:00
    10
    2
    0
    1
    1
    2:5
    1
    • ?
    • FC Lviv - SC Dnipro-1
      24/10/2020 16:30
    • L
    • 4 : 1(FC Olexandriya - SC Dnipro-1)
      26/09/2020 16:30
    • D
    • 1 : 1(Inhulets Petrove - SC Dnipro-1)
      23/08/2020 11:00
    11
    3
    0
    1
    2
    3:6
    1
    • L
    • 4 : 3(FC Olexandriya - Inhulets Petrove)
      18/10/2020 14:00
    • D
    • 0 : 0(FC Kolos Kovalivka - Inhulets Petrove)
      27/09/2020 16:30
    • L
    • 2 : 0(Vorskla - Inhulets Petrove)
      13/09/2020 16:30
    12
    2
    0
    1
    1
    1:4
    1
    • ?
    • FC Kolos Kovalivka - FC Minaj
      25/10/2020 15:00
    • D
    • 1 : 1(Inhulets Petrove - FC Minaj)
      03/10/2020 16:30
    • L
    • 3 : 0(Olimpik Donetsk - FC Minaj)
      20/09/2020 11:00
    13
    2
    0
    0
    2
    3:8
    0
    • ?
    • Zorya - Rukh Lviv
      25/10/2020 17:30
    • L
    • 3 : 1(Desna - Rukh Lviv)
      27/09/2020 16:30
    • L
    • 5 : 2(Vorskla - Rukh Lviv)
      23/08/2020 14:00
    14
    Relegation (Championship)
    4
    0
    1
    3
    2:12
    1
    • L
    • 5 : 1(Shakhtar Donetsk - FC Lviv)
      17/10/2020 14:00
    • D
    • 0 : 0(Rukh Lviv - FC Lviv)
      03/10/2020 14:00
    • L
    • 3 : 1(Dynamo Kyiv - FC Lviv)
      19/09/2020 16:30
    • L
    • 4 : 0(FC Kolos Kovalivka - FC Lviv)
      12/09/2020 14:00