Prva Liga

SportFootball
CountryNorth Macedonia
GenderMale
Year2020/2021
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Qualification)
9
6
3
0
20:7
21
  • ?
  • KF Shkendija - Rabotnicki
    25/10/2020 13:30
  • W
  • 1 : 5(FK Vardar Skopje - KF Shkendija)
    17/10/2020 12:30
  • D
  • 1 : 1(KF Shkendija - FK Sileks)
    03/10/2020 13:00
  • W
  • 1 : 3(Pelister - KF Shkendija)
    27/09/2020 13:00
  • W
  • 2 : 1(KF Shkendija - FC Academy Pandev)
    20/09/2020 13:30
  • W
  • 0 : 3(Belasica - KF Shkendija)
    12/09/2020 14:00
2
9
6
1
2
16:9
19
  • ?
  • Shkupi - FK Sileks
    24/10/2020 12:30
  • W
  • 0 : 1(FC Academy Pandev - Shkupi)
    18/10/2020 12:30
  • W
  • 3 : 0(Shkupi - FK Borec)
    03/10/2020 13:00
  • L
  • 2 : 0(FK Struga - Shkupi)
    27/09/2020 13:00
  • W
  • 4 : 3(Shkupi - Renova)
    20/09/2020 13:30
  • L
  • 1 : 0(FK Vardar Skopje - Shkupi)
    13/09/2020 14:00
3
9
5
1
3
13:10
16
  • ?
  • Makedonija GjP - FC Academy Pandev
    25/10/2020 13:30
  • L
  • 2 : 1(FK Borec - Makedonija GjP)
    18/10/2020 12:30
  • W
  • 2 : 0(Makedonija GjP - FK Struga)
    03/10/2020 13:00
  • W
  • 1 : 3(Renova - Makedonija GjP)
    27/09/2020 13:00
  • W
  • 2 : 1(Makedonija GjP - FK Vardar Skopje)
    19/09/2020 13:30
  • D
  • 0 : 0(Pelister - Makedonija GjP)
    13/09/2020 14:00
4
9
4
3
2
9:8
15
  • ?
  • Belasica - FK Borec
    25/10/2020 13:30
  • W
  • 2 : 1(FK Borec - Makedonija GjP)
    18/10/2020 12:30
  • L
  • 3 : 0(Shkupi - FK Borec)
    03/10/2020 13:00
  • D
  • 0 : 0(FK Borec - Rabotnicki)
    26/09/2020 13:00
  • W
  • 1 : 2(FK Sileks - FK Borec)
    20/09/2020 13:30
  • W
  • 2 : 0(FK Borec - FC Academy Pandev)
    13/09/2020 14:00
5
9
4
2
3
21:12
14
  • ?
  • Shkupi - FK Sileks
    24/10/2020 12:30
  • W
  • 4 : 3(FK Sileks - Rabotnicki)
    18/10/2020 12:30
  • D
  • 1 : 1(KF Shkendija - FK Sileks)
    03/10/2020 13:00
  • L
  • 1 : 0(FC Academy Pandev - FK Sileks)
    27/09/2020 13:00
  • L
  • 1 : 2(FK Sileks - FK Borec)
    20/09/2020 13:30
  • L
  • 2 : 0(FK Struga - FK Sileks)
    12/09/2020 14:00
6
9
4
2
3
9:6
14
  • ?
  • Pelister - FK Struga
    25/10/2020 13:30
  • W
  • 3 : 0(FK Struga - Belasica)
    18/10/2020 12:30
  • L
  • 2 : 0(Makedonija GjP - FK Struga)
    03/10/2020 13:00
  • W
  • 2 : 0(FK Struga - Shkupi)
    27/09/2020 13:00
  • D
  • 1 : 1(Rabotnicki - FK Struga)
    19/09/2020 13:30
  • W
  • 2 : 0(FK Struga - FK Sileks)
    12/09/2020 14:00
7
9
2
5
2
9:8
11
  • ?
  • KF Shkendija - Rabotnicki
    25/10/2020 13:30
  • L
  • 4 : 3(FK Sileks - Rabotnicki)
    18/10/2020 12:30
  • D
  • 0 : 0(Rabotnicki - FC Academy Pandev)
    03/10/2020 13:00
  • D
  • 0 : 0(FK Borec - Rabotnicki)
    26/09/2020 13:00
  • D
  • 1 : 1(Rabotnicki - FK Struga)
    19/09/2020 13:30
  • W
  • 0 : 1(Renova - Rabotnicki)
    13/09/2020 14:00
8
9
2
5
2
7:7
11
  • ?
  • Pelister - FK Struga
    25/10/2020 13:30
  • D
  • 0 : 0(Renova - Pelister)
    18/10/2020 12:30
  • D
  • 1 : 1(Pelister - FK Vardar Skopje)
    04/10/2020 13:00
  • L
  • 1 : 3(Pelister - KF Shkendija)
    27/09/2020 13:00
  • W
  • 0 : 2(Belasica - Pelister)
    20/09/2020 13:30
  • D
  • 0 : 0(Pelister - Makedonija GjP)
    13/09/2020 14:00
9
Relegation (Championship)
9
3
2
4
9:15
11
  • ?
  • FK Vardar Skopje - Renova
    25/10/2020 13:30
  • L
  • 1 : 5(FK Vardar Skopje - KF Shkendija)
    17/10/2020 12:30
  • D
  • 1 : 1(Pelister - FK Vardar Skopje)
    04/10/2020 13:00
  • W
  • 3 : 1(FK Vardar Skopje - Belasica)
    27/09/2020 13:00
  • L
  • 2 : 1(Makedonija GjP - FK Vardar Skopje)
    19/09/2020 13:30
  • W
  • 1 : 0(FK Vardar Skopje - Shkupi)
    13/09/2020 14:00
10
Relegation (Championship)
9
1
4
4
9:13
7
  • ?
  • FK Vardar Skopje - Renova
    25/10/2020 13:30
  • D
  • 0 : 0(Renova - Pelister)
    18/10/2020 12:30
  • D
  • 1 : 1(Belasica - Renova)
    03/10/2020 13:00
  • L
  • 1 : 3(Renova - Makedonija GjP)
    27/09/2020 13:00
  • L
  • 4 : 3(Shkupi - Renova)
    20/09/2020 13:30
  • L
  • 0 : 1(Renova - Rabotnicki)
    13/09/2020 14:00
11
Relegation (Championship)
9
2
1
6
3:9
7
  • ?
  • Makedonija GjP - FC Academy Pandev
    25/10/2020 13:30
  • L
  • 0 : 1(FC Academy Pandev - Shkupi)
    18/10/2020 12:30
  • D
  • 0 : 0(Rabotnicki - FC Academy Pandev)
    03/10/2020 13:00
  • W
  • 1 : 0(FC Academy Pandev - FK Sileks)
    27/09/2020 13:00
  • L
  • 2 : 1(KF Shkendija - FC Academy Pandev)
    20/09/2020 13:30
  • L
  • 2 : 0(FK Borec - FC Academy Pandev)
    13/09/2020 14:00
12
Relegation (Championship)
9
0
1
8
3:24
1
  • ?
  • Belasica - FK Borec
    25/10/2020 13:30
  • L
  • 3 : 0(FK Struga - Belasica)
    18/10/2020 12:30
  • D
  • 1 : 1(Belasica - Renova)
    03/10/2020 13:00
  • L
  • 3 : 1(FK Vardar Skopje - Belasica)
    27/09/2020 13:00
  • L
  • 0 : 2(Belasica - Pelister)
    20/09/2020 13:30
  • L
  • 0 : 3(Belasica - KF Shkendija)
    12/09/2020 14:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Qualification)
4
2
2
0
6:3
8
  • ?
  • KF Shkendija - Rabotnicki
    25/10/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(KF Shkendija - FK Sileks)
    03/10/2020 13:00
  • W
  • 2 : 1(KF Shkendija - FC Academy Pandev)
    20/09/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(KF Shkendija - FK Borec)
    31/08/2020 14:30
  • W
  • 2 : 0(KF Shkendija - FK Struga)
    16/08/2020 15:00
2
5
4
1
0
13:6
13
  • ?
  • Shkupi - FK Sileks
    24/10/2020 12:30
  • W
  • 3 : 0(Shkupi - FK Borec)
    03/10/2020 13:00
  • W
  • 4 : 3(Shkupi - Renova)
    20/09/2020 13:30
  • W
  • 1 : 0(Shkupi - Pelister)
    30/08/2020 14:30
  • W
  • 3 : 1(Shkupi - Makedonija GjP)
    16/08/2020 15:00
  • D
  • 2 : 2(Shkupi - KF Shkendija)
    09/08/2020 15:30
3
5
4
0
1
8:4
12
  • ?
  • Makedonija GjP - FC Academy Pandev
    25/10/2020 13:30
  • W
  • 2 : 0(Makedonija GjP - FK Struga)
    03/10/2020 13:00
  • W
  • 2 : 1(Makedonija GjP - FK Vardar Skopje)
    19/09/2020 13:30
  • W
  • 2 : 1(Makedonija GjP - Belasica)
    29/08/2020 14:30
  • L
  • 0 : 1(Makedonija GjP - KF Shkendija)
    22/08/2020 15:00
  • W
  • 2 : 1(Makedonija GjP - Rabotnicki)
    09/08/2020 15:30
4
4
2
2
0
5:2
8
  • W
  • 2 : 1(FK Borec - Makedonija GjP)
    18/10/2020 12:30
  • D
  • 0 : 0(FK Borec - Rabotnicki)
    26/09/2020 13:00
  • W
  • 2 : 0(FK Borec - FC Academy Pandev)
    13/09/2020 14:00
  • D
  • 1 : 1(FK Borec - Renova)
    16/08/2020 15:00
5
4
2
1
1
10:8
7
  • W
  • 4 : 3(FK Sileks - Rabotnicki)
    18/10/2020 12:30
  • L
  • 1 : 2(FK Sileks - FK Borec)
    20/09/2020 13:30
  • W
  • 3 : 1(FK Sileks - Renova)
    31/08/2020 14:30
  • D
  • 2 : 2(FK Sileks - Pelister)
    14/08/2020 15:00
6
4
4
0
0
8:0
12
  • W
  • 3 : 0(FK Struga - Belasica)
    18/10/2020 12:30
  • W
  • 2 : 0(FK Struga - Shkupi)
    27/09/2020 13:00
  • W
  • 2 : 0(FK Struga - FK Sileks)
    12/09/2020 14:00
  • W
  • 1 : 0(FK Struga - FK Borec)
    23/08/2020 15:00
7
4
1
3
0
4:2
6
  • D
  • 0 : 0(Rabotnicki - FC Academy Pandev)
    03/10/2020 13:00
  • D
  • 1 : 1(Rabotnicki - FK Struga)
    19/09/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Rabotnicki - FK Vardar Skopje)
    29/08/2020 14:30
  • W
  • 2 : 0(Rabotnicki - Belasica)
    15/08/2020 15:00
8
5
1
3
1
3:4
6
  • ?
  • Pelister - FK Struga
    25/10/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Pelister - FK Vardar Skopje)
    04/10/2020 13:00
  • L
  • 1 : 3(Pelister - KF Shkendija)
    27/09/2020 13:00
  • D
  • 0 : 0(Pelister - Makedonija GjP)
    13/09/2020 14:00
  • D
  • 0 : 0(Pelister - Rabotnicki)
    23/08/2020 15:00
  • W
  • 1 : 0(Pelister - FC Academy Pandev)
    09/08/2020 15:30
9
Relegation (Championship)
5
2
0
3
5:11
6
  • ?
  • FK Vardar Skopje - Renova
    25/10/2020 13:30
  • L
  • 1 : 5(FK Vardar Skopje - KF Shkendija)
    17/10/2020 12:30
  • W
  • 3 : 1(FK Vardar Skopje - Belasica)
    27/09/2020 13:00
  • W
  • 1 : 0(FK Vardar Skopje - Shkupi)
    13/09/2020 14:00
  • L
  • 0 : 4(FK Vardar Skopje - FK Sileks)
    23/08/2020 15:00
  • L
  • 0 : 1(FK Vardar Skopje - FK Borec)
    08/08/2020 15:30
10
Relegation (Championship)
5
1
2
2
3:4
5
  • D
  • 0 : 0(Renova - Pelister)
    18/10/2020 12:30
  • L
  • 1 : 3(Renova - Makedonija GjP)
    27/09/2020 13:00
  • L
  • 0 : 1(Renova - Rabotnicki)
    13/09/2020 14:00
  • W
  • 2 : 0(Renova - FC Academy Pandev)
    22/08/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Renova - FK Struga)
    09/08/2020 15:30
11
Relegation (Championship)
4
2
0
2
2:2
6
  • L
  • 0 : 1(FC Academy Pandev - Shkupi)
    18/10/2020 12:30
  • W
  • 1 : 0(FC Academy Pandev - FK Sileks)
    27/09/2020 13:00
  • W
  • 1 : 0(FC Academy Pandev - FK Struga)
    29/08/2020 14:30
  • L
  • 0 : 1(FC Academy Pandev - FK Vardar Skopje)
    16/08/2020 15:00
12
Relegation (Championship)
5
0
1
4
1:14
1
  • ?
  • Belasica - FK Borec
    25/10/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Belasica - Renova)
    03/10/2020 13:00
  • L
  • 0 : 2(Belasica - Pelister)
    20/09/2020 13:30
  • L
  • 0 : 3(Belasica - KF Shkendija)
    12/09/2020 14:00
  • L
  • 0 : 2(Belasica - Shkupi)
    21/08/2020 15:00
  • L
  • 0 : 6(Belasica - FK Sileks)
    09/08/2020 15:30
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Qualification)
5
4
1
0
14:4
13
  • W
  • 1 : 5(FK Vardar Skopje - KF Shkendija)
    17/10/2020 12:30
  • W
  • 1 : 3(Pelister - KF Shkendija)
    27/09/2020 13:00
  • W
  • 0 : 3(Belasica - KF Shkendija)
    12/09/2020 14:00
  • W
  • 0 : 1(Makedonija GjP - KF Shkendija)
    22/08/2020 15:00
  • D
  • 2 : 2(Shkupi - KF Shkendija)
    09/08/2020 15:30
2
4
2
0
2
3:3
6
  • W
  • 0 : 1(FC Academy Pandev - Shkupi)
    18/10/2020 12:30
  • L
  • 2 : 0(FK Struga - Shkupi)
    27/09/2020 13:00
  • L
  • 1 : 0(FK Vardar Skopje - Shkupi)
    13/09/2020 14:00
  • W
  • 0 : 2(Belasica - Shkupi)
    21/08/2020 15:00
3
4
1
1
2
5:6
4
  • L
  • 2 : 1(FK Borec - Makedonija GjP)
    18/10/2020 12:30
  • W
  • 1 : 3(Renova - Makedonija GjP)
    27/09/2020 13:00
  • D
  • 0 : 0(Pelister - Makedonija GjP)
    13/09/2020 14:00
  • L
  • 3 : 1(Shkupi - Makedonija GjP)
    16/08/2020 15:00
4
5
2
1
2
4:6
7
  • ?
  • Belasica - FK Borec
    25/10/2020 13:30
  • L
  • 3 : 0(Shkupi - FK Borec)
    03/10/2020 13:00
  • W
  • 1 : 2(FK Sileks - FK Borec)
    20/09/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(KF Shkendija - FK Borec)
    31/08/2020 14:30
  • L
  • 1 : 0(FK Struga - FK Borec)
    23/08/2020 15:00
  • W
  • 0 : 1(FK Vardar Skopje - FK Borec)
    08/08/2020 15:30
5
5
2
1
2
11:4
7
  • ?
  • Shkupi - FK Sileks
    24/10/2020 12:30
  • D
  • 1 : 1(KF Shkendija - FK Sileks)
    03/10/2020 13:00
  • L
  • 1 : 0(FC Academy Pandev - FK Sileks)
    27/09/2020 13:00
  • L
  • 2 : 0(FK Struga - FK Sileks)
    12/09/2020 14:00
  • W
  • 0 : 4(FK Vardar Skopje - FK Sileks)
    23/08/2020 15:00
  • W
  • 0 : 6(Belasica - FK Sileks)
    09/08/2020 15:30
6
5
0
2
3
1:6
2
  • ?
  • Pelister - FK Struga
    25/10/2020 13:30
  • L
  • 2 : 0(Makedonija GjP - FK Struga)
    03/10/2020 13:00
  • D
  • 1 : 1(Rabotnicki - FK Struga)
    19/09/2020 13:30
  • L
  • 1 : 0(FC Academy Pandev - FK Struga)
    29/08/2020 14:30
  • L
  • 2 : 0(KF Shkendija - FK Struga)
    16/08/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Renova - FK Struga)
    09/08/2020 15:30
7
5
1
2
2
5:6
5
  • ?
  • KF Shkendija - Rabotnicki
    25/10/2020 13:30
  • L
  • 4 : 3(FK Sileks - Rabotnicki)
    18/10/2020 12:30
  • D
  • 0 : 0(FK Borec - Rabotnicki)
    26/09/2020 13:00
  • W
  • 0 : 1(Renova - Rabotnicki)
    13/09/2020 14:00
  • D
  • 0 : 0(Pelister - Rabotnicki)
    23/08/2020 15:00
  • L
  • 2 : 1(Makedonija GjP - Rabotnicki)
    09/08/2020 15:30
8
4
1
2
1
4:3
5
  • D
  • 0 : 0(Renova - Pelister)
    18/10/2020 12:30
  • W
  • 0 : 2(Belasica - Pelister)
    20/09/2020 13:30
  • L
  • 1 : 0(Shkupi - Pelister)
    30/08/2020 14:30
  • D
  • 2 : 2(FK Sileks - Pelister)
    14/08/2020 15:00
9
Relegation (Championship)
4
1
2
1
4:4
5
  • D
  • 1 : 1(Pelister - FK Vardar Skopje)
    04/10/2020 13:00
  • L
  • 2 : 1(Makedonija GjP - FK Vardar Skopje)
    19/09/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Rabotnicki - FK Vardar Skopje)
    29/08/2020 14:30
  • W
  • 0 : 1(FC Academy Pandev - FK Vardar Skopje)
    16/08/2020 15:00
10
Relegation (Championship)
4
0
2
2
6:9
2
  • ?
  • FK Vardar Skopje - Renova
    25/10/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Belasica - Renova)
    03/10/2020 13:00
  • L
  • 4 : 3(Shkupi - Renova)
    20/09/2020 13:30
  • L
  • 3 : 1(FK Sileks - Renova)
    31/08/2020 14:30
  • D
  • 1 : 1(FK Borec - Renova)
    16/08/2020 15:00
11
Relegation (Championship)
5
0
1
4
1:7
1
  • ?
  • Makedonija GjP - FC Academy Pandev
    25/10/2020 13:30
  • D
  • 0 : 0(Rabotnicki - FC Academy Pandev)
    03/10/2020 13:00
  • L
  • 2 : 1(KF Shkendija - FC Academy Pandev)
    20/09/2020 13:30
  • L
  • 2 : 0(FK Borec - FC Academy Pandev)
    13/09/2020 14:00
  • L
  • 2 : 0(Renova - FC Academy Pandev)
    22/08/2020 15:00
  • L
  • 1 : 0(Pelister - FC Academy Pandev)
    09/08/2020 15:30
12
Relegation (Championship)
4
0
0
4
2:10
0
  • L
  • 3 : 0(FK Struga - Belasica)
    18/10/2020 12:30
  • L
  • 3 : 1(FK Vardar Skopje - Belasica)
    27/09/2020 13:00
  • L
  • 2 : 1(Makedonija GjP - Belasica)
    29/08/2020 14:30
  • L
  • 2 : 0(Rabotnicki - Belasica)
    15/08/2020 15:00