Segunda B Grp. III

SportFootball
CountrySpain
GenderMale
Year2019/2020
#TeamMPWDLGPtsForm
1
16
8
7
1
24:11
31
  • ?
  • Ebro - Castellon
    15/12/2019 11:00
  • W
  • 3 : 1(Castellon - FC Andorra)
    08/12/2019 16:00
  • L
  • 2 : 1(Barcelona B - Castellon)
    01/12/2019 17:00
  • D
  • 0 : 0(Castellon - Llagostera)
    24/11/2019 16:00
  • D
  • 2 : 2(Orihuela - Castellon)
    17/11/2019 16:00
  • W
  • 1 : 0(Castellon - Hercules)
    10/11/2019 16:00
2
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
16
8
5
3
19:13
29
  • ?
  • Sabadell - AE Prat
    15/12/2019 11:00
  • L
  • 2 : 0(UD Cornella - Sabadell)
    07/12/2019 19:00
  • W
  • 2 : 1(Sabadell - Ejea)
    30/11/2019 17:00
  • D
  • 1 : 1(Ebro - Sabadell)
    24/11/2019 11:00
  • W
  • 2 : 0(Sabadell - Gimnastic)
    17/11/2019 16:00
  • D
  • 2 : 2(FC Andorra - Sabadell)
    09/11/2019 16:00
3
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
16
7
6
3
26:18
27
  • ?
  • Orihuela - Espanyol B
    15/12/2019 11:00
  • W
  • 3 : 2(Espanyol B - Hercules)
    08/12/2019 11:00
  • W
  • 0 : 2(Atletico Levante UD - Espanyol B)
    30/11/2019 16:00
  • W
  • 3 : 1(Espanyol B - Villarreal B)
    24/11/2019 16:00
  • W
  • 0 : 2(AE Prat - Espanyol B)
    17/11/2019 11:00
  • W
  • 3 : 1(Espanyol B - Ejea)
    10/11/2019 11:00
4
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
16
7
6
3
18:10
27
  • ?
  • UD Cornella - Lleida Esportiu
    15/12/2019 11:00
  • D
  • 0 : 0(Lleida Esportiu - Ebro)
    08/12/2019 16:00
  • L
  • 1 : 0(FC Andorra - Lleida Esportiu)
    01/12/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Lleida Esportiu - Barcelona B)
    23/11/2019 18:30
  • L
  • 1 : 0(Llagostera - Lleida Esportiu)
    17/11/2019 11:00
  • W
  • 4 : 0(Lleida Esportiu - Orihuela)
    10/11/2019 16:00
5
16
7
6
3
20:14
27
  • ?
  • FC Andorra - Valencia B
    15/12/2019 11:00
  • L
  • 3 : 1(Castellon - FC Andorra)
    08/12/2019 16:00
  • W
  • 1 : 0(FC Andorra - Lleida Esportiu)
    01/12/2019 11:00
  • L
  • 2 : 0(UD Cornella - FC Andorra)
    24/11/2019 17:00
  • W
  • 2 : 1(FC Andorra - Ebro)
    17/11/2019 11:00
  • D
  • 2 : 2(FC Andorra - Sabadell)
    09/11/2019 16:00
6
16
6
8
2
22:16
26
  • ?
  • Barcelona B - La Nucia
    15/12/2019 11:00
  • D
  • 0 : 0(Valencia B - Barcelona B)
    08/12/2019 11:00
  • W
  • 2 : 1(Barcelona B - Castellon)
    01/12/2019 17:00
  • D
  • 1 : 1(Lleida Esportiu - Barcelona B)
    23/11/2019 18:30
  • D
  • 3 : 3(Barcelona B - UD Cornella)
    17/11/2019 17:00
  • D
  • 1 : 1(Ebro - Barcelona B)
    10/11/2019 11:00
7
16
6
6
4
18:12
24
  • ?
  • Barcelona B - La Nucia
    15/12/2019 11:00
  • D
  • 0 : 0(La Nucia - Llagostera)
    08/12/2019 16:00
  • D
  • 0 : 0(Orihuela - La Nucia)
    30/11/2019 16:00
  • W
  • 3 : 0(La Nucia - Hercules)
    24/11/2019 16:00
  • L
  • 3 : 1(Atletico Levante UD - La Nucia)
    17/11/2019 11:00
  • D
  • 0 : 0(La Nucia - Villarreal B)
    10/11/2019 17:00
8
16
6
6
4
23:20
24
  • ?
  • UD Cornella - Lleida Esportiu
    15/12/2019 11:00
  • W
  • 2 : 0(UD Cornella - Sabadell)
    07/12/2019 19:00
  • D
  • 1 : 1(Ebro - UD Cornella)
    01/12/2019 11:00
  • W
  • 2 : 0(UD Cornella - FC Andorra)
    24/11/2019 17:00
  • D
  • 3 : 3(Barcelona B - UD Cornella)
    17/11/2019 17:00
  • W
  • 2 : 1(UD Cornella - Llagostera)
    10/11/2019 17:00
9
16
6
6
4
19:16
24
  • ?
  • Llagostera - UE Olot
    15/12/2019 11:00
  • D
  • 0 : 0(La Nucia - Llagostera)
    08/12/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Llagostera - Valencia B)
    01/12/2019 11:00
  • D
  • 0 : 0(Castellon - Llagostera)
    24/11/2019 16:00
  • W
  • 1 : 0(Llagostera - Lleida Esportiu)
    17/11/2019 11:00
  • L
  • 2 : 1(UD Cornella - Llagostera)
    10/11/2019 17:00
10
16
6
5
5
16:17
23
  • ?
  • Villarreal B - Ejea
    15/12/2019 11:00
  • W
  • 0 : 1(Gimnastic - Villarreal B)
    08/12/2019 11:00
  • D
  • 0 : 0(Villarreal B - Badalona)
    01/12/2019 16:00
  • L
  • 3 : 1(Espanyol B - Villarreal B)
    24/11/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Villarreal B - UE Olot)
    16/11/2019 17:00
  • D
  • 0 : 0(La Nucia - Villarreal B)
    10/11/2019 17:00
11
16
5
7
4
14:10
22
  • ?
  • Llagostera - UE Olot
    15/12/2019 11:00
  • L
  • 0 : 1(UE Olot - Orihuela)
    08/12/2019 11:00
  • D
  • 0 : 0(Hercules - UE Olot)
    01/12/2019 17:00
  • W
  • 3 : 0(UE Olot - Atletico Levante UD)
    24/11/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Villarreal B - UE Olot)
    16/11/2019 17:00
  • D
  • 0 : 0(UE Olot - AE Prat)
    10/11/2019 16:00
12
16
4
8
4
18:16
20
  • ?
  • Reus - Valencia B
    15/12/2019 11:00
  • D
  • 0 : 0(Valencia B - Barcelona B)
    08/12/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Llagostera - Valencia B)
    01/12/2019 11:00
  • W
  • 4 : 1(Valencia B - Orihuela)
    24/11/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Hercules - Valencia B)
    17/11/2019 17:00
  • W
  • 3 : 1(Valencia B - Atletico Levante UD)
    10/11/2019 11:00
13
16
5
5
6
20:19
20
  • ?
  • Villarreal B - Ejea
    15/12/2019 11:00
  • W
  • 3 : 0(Ejea - AE Prat)
    08/12/2019 11:00
  • L
  • 2 : 1(Sabadell - Ejea)
    30/11/2019 17:00
  • L
  • 2 : 0(Gimnastic - Ejea)
    24/11/2019 11:00
  • W
  • 2 : 0(Ejea - Badalona)
    16/11/2019 17:30
  • L
  • 3 : 1(Espanyol B - Ejea)
    10/11/2019 11:00
14
16
3
8
5
14:17
17
  • ?
  • Ebro - Castellon
    15/12/2019 11:00
  • D
  • 0 : 0(Lleida Esportiu - Ebro)
    08/12/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Ebro - UD Cornella)
    01/12/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Ebro - Sabadell)
    24/11/2019 11:00
  • L
  • 2 : 1(FC Andorra - Ebro)
    17/11/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Ebro - Barcelona B)
    10/11/2019 11:00
15
16
4
5
7
20:24
17
  • ?
  • Atletico Levante UD - Gimnastic
    15/12/2019 11:00
  • L
  • 0 : 1(Gimnastic - Villarreal B)
    08/12/2019 11:00
  • W
  • 1 : 3(AE Prat - Gimnastic)
    01/12/2019 11:00
  • W
  • 2 : 0(Gimnastic - Ejea)
    24/11/2019 11:00
  • L
  • 2 : 0(Sabadell - Gimnastic)
    17/11/2019 16:00
  • L
  • 2 : 1(Badalona - Gimnastic)
    10/11/2019 16:00
16
Relegation Playoff
16
4
3
9
14:24
15
  • ?
  • Atletico Levante UD - Gimnastic
    15/12/2019 11:00
  • L
  • 1 : 0(Badalona - Atletico Levante UD)
    08/12/2019 16:00
  • L
  • 0 : 2(Atletico Levante UD - Espanyol B)
    30/11/2019 16:00
  • L
  • 3 : 0(UE Olot - Atletico Levante UD)
    24/11/2019 16:00
  • W
  • 3 : 1(Atletico Levante UD - La Nucia)
    17/11/2019 11:00
  • L
  • 3 : 1(Valencia B - Atletico Levante UD)
    10/11/2019 11:00
17
16
3
4
9
17:23
13
  • ?
  • Hercules - Badalona
    15/12/2019 11:00
  • L
  • 3 : 2(Espanyol B - Hercules)
    08/12/2019 11:00
  • D
  • 0 : 0(Hercules - UE Olot)
    01/12/2019 17:00
  • L
  • 3 : 0(La Nucia - Hercules)
    24/11/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Hercules - Valencia B)
    17/11/2019 17:00
  • L
  • 1 : 0(Castellon - Hercules)
    10/11/2019 16:00
18
Relegation (Championship)
16
3
4
9
9:19
13
  • ?
  • Hercules - Badalona
    15/12/2019 11:00
  • W
  • 1 : 0(Badalona - Atletico Levante UD)
    08/12/2019 16:00
  • D
  • 0 : 0(Villarreal B - Badalona)
    01/12/2019 16:00
  • L
  • 0 : 1(Badalona - AE Prat)
    24/11/2019 16:00
  • L
  • 2 : 0(Ejea - Badalona)
    16/11/2019 17:30
  • W
  • 2 : 1(Badalona - Gimnastic)
    10/11/2019 16:00
19
Relegation (Championship)
16
2
6
8
13:31
12
  • ?
  • Orihuela - Espanyol B
    15/12/2019 11:00
  • W
  • 0 : 1(UE Olot - Orihuela)
    08/12/2019 11:00
  • D
  • 0 : 0(Orihuela - La Nucia)
    30/11/2019 16:00
  • L
  • 4 : 1(Valencia B - Orihuela)
    24/11/2019 11:00
  • D
  • 2 : 2(Orihuela - Castellon)
    17/11/2019 16:00
  • L
  • 4 : 0(Lleida Esportiu - Orihuela)
    10/11/2019 16:00
20
Relegation (Championship)
16
2
5
9
11:25
11
  • ?
  • Sabadell - AE Prat
    15/12/2019 11:00
  • L
  • 3 : 0(Ejea - AE Prat)
    08/12/2019 11:00
  • L
  • 1 : 3(AE Prat - Gimnastic)
    01/12/2019 11:00
  • W
  • 0 : 1(Badalona - AE Prat)
    24/11/2019 16:00
  • L
  • 0 : 2(AE Prat - Espanyol B)
    17/11/2019 11:00
  • D
  • 0 : 0(UE Olot - AE Prat)
    10/11/2019 16:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
8
5
3
0
14:5
18
  • W
  • 3 : 1(Castellon - FC Andorra)
    08/12/2019 16:00
  • D
  • 0 : 0(Castellon - Llagostera)
    24/11/2019 16:00
  • W
  • 1 : 0(Castellon - Hercules)
    10/11/2019 16:00
  • W
  • 3 : 0(Castellon - Villarreal B)
    27/10/2019 17:00
  • D
  • 1 : 1(Castellon - Ejea)
    13/10/2019 16:30
  • W
  • 3 : 1(Castellon - Badalona)
    29/09/2019 16:00
2
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
8
5
2
1
10:5
17
  • ?
  • Sabadell - AE Prat
    15/12/2019 11:00
  • W
  • 2 : 1(Sabadell - Ejea)
    30/11/2019 17:00
  • W
  • 2 : 0(Sabadell - Gimnastic)
    17/11/2019 16:00
  • W
  • 1 : 0(Sabadell - Badalona)
    03/11/2019 16:00
  • W
  • 3 : 1(Sabadell - Espanyol B)
    20/10/2019 15:30
  • D
  • 1 : 1(Sabadell - UE Olot)
    06/10/2019 16:00
3
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
8
5
2
1
16:9
17
  • W
  • 3 : 2(Espanyol B - Hercules)
    08/12/2019 11:00
  • W
  • 3 : 1(Espanyol B - Villarreal B)
    24/11/2019 16:00
  • W
  • 3 : 1(Espanyol B - Ejea)
    10/11/2019 11:00
  • L
  • 1 : 2(Espanyol B - Badalona)
    27/10/2019 11:00
  • W
  • 2 : 1(Espanyol B - La Nucia)
    05/10/2019 16:00
  • D
  • 0 : 0(Espanyol B - Castellon)
    22/09/2019 16:30
4
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
8
4
3
1
10:4
15
  • D
  • 0 : 0(Lleida Esportiu - Ebro)
    08/12/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Lleida Esportiu - Barcelona B)
    23/11/2019 18:30
  • W
  • 4 : 0(Lleida Esportiu - Orihuela)
    10/11/2019 16:00
  • D
  • 0 : 0(Lleida Esportiu - Atletico Levante UD)
    27/10/2019 16:00
  • W
  • 2 : 0(Lleida Esportiu - AE Prat)
    13/10/2019 15:00
  • W
  • 1 : 0(Lleida Esportiu - Gimnastic)
    28/09/2019 16:30
5
8
5
3
0
13:5
18
  • ?
  • FC Andorra - Valencia B
    15/12/2019 11:00
  • W
  • 1 : 0(FC Andorra - Lleida Esportiu)
    01/12/2019 11:00
  • W
  • 2 : 1(FC Andorra - Ebro)
    17/11/2019 11:00
  • D
  • 2 : 2(FC Andorra - Sabadell)
    09/11/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(FC Andorra - Llagostera)
    26/10/2019 15:00
  • W
  • 2 : 1(FC Andorra - Hercules)
    13/10/2019 10:00
6
8
4
4
0
15:8
16
  • ?
  • Barcelona B - La Nucia
    15/12/2019 11:00
  • W
  • 2 : 1(Barcelona B - Castellon)
    01/12/2019 17:00
  • D
  • 3 : 3(Barcelona B - UD Cornella)
    17/11/2019 17:00
  • D
  • 0 : 0(Barcelona B - FC Andorra)
    03/11/2019 17:00
  • W
  • 1 : 0(Barcelona B - Sabadell)
    27/10/2019 17:00
  • W
  • 3 : 0(Barcelona B - Orihuela)
    12/10/2019 16:00
7
8
4
4
0
10:4
16
  • D
  • 0 : 0(La Nucia - Llagostera)
    08/12/2019 16:00
  • W
  • 3 : 0(La Nucia - Hercules)
    24/11/2019 16:00
  • D
  • 0 : 0(La Nucia - Villarreal B)
    10/11/2019 17:00
  • W
  • 2 : 1(La Nucia - Ejea)
    27/10/2019 17:30
  • D
  • 1 : 1(La Nucia - Badalona)
    13/10/2019 16:00
  • W
  • 2 : 1(La Nucia - UE Olot)
    29/09/2019 17:00
8
8
4
2
2
10:6
14
  • ?
  • UD Cornella - Lleida Esportiu
    15/12/2019 11:00
  • W
  • 2 : 0(UD Cornella - Sabadell)
    07/12/2019 19:00
  • W
  • 2 : 0(UD Cornella - FC Andorra)
    24/11/2019 17:00
  • W
  • 2 : 1(UD Cornella - Llagostera)
    10/11/2019 17:00
  • L
  • 0 : 1(UD Cornella - Hercules)
    27/10/2019 17:00
  • L
  • 1 : 2(UD Cornella - Villarreal B)
    13/10/2019 16:00
9
8
3
3
2
9:10
12
  • ?
  • Llagostera - UE Olot
    15/12/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Llagostera - Valencia B)
    01/12/2019 11:00
  • W
  • 1 : 0(Llagostera - Lleida Esportiu)
    17/11/2019 11:00
  • W
  • 2 : 1(Llagostera - Ebro)
    02/11/2019 17:00
  • D
  • 1 : 1(Llagostera - Barcelona B)
    19/10/2019 15:30
  • L
  • 0 : 1(Llagostera - Sabadell)
    12/10/2019 16:00
10
8
2
3
3
7:9
9
  • ?
  • Villarreal B - Ejea
    15/12/2019 11:00
  • D
  • 0 : 0(Villarreal B - Badalona)
    01/12/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Villarreal B - UE Olot)
    16/11/2019 17:00
  • L
  • 0 : 1(Villarreal B - Valencia B)
    02/11/2019 16:00
  • L
  • 1 : 3(Villarreal B - Lleida Esportiu)
    19/10/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Villarreal B - Ebro)
    06/10/2019 10:00
11
8
4
2
2
8:4
14
  • L
  • 0 : 1(UE Olot - Orihuela)
    08/12/2019 11:00
  • W
  • 3 : 0(UE Olot - Atletico Levante UD)
    24/11/2019 16:00
  • D
  • 0 : 0(UE Olot - AE Prat)
    10/11/2019 16:00
  • W
  • 2 : 1(UE Olot - Gimnastic)
    27/10/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(UE Olot - Espanyol B)
    13/10/2019 15:00
  • W
  • 1 : 0(UE Olot - Valencia B)
    22/09/2019 16:00
12
8
2
4
2
11:8
10
  • D
  • 0 : 0(Valencia B - Barcelona B)
    08/12/2019 11:00
  • W
  • 4 : 1(Valencia B - Orihuela)
    24/11/2019 11:00
  • W
  • 3 : 1(Valencia B - Atletico Levante UD)
    10/11/2019 11:00
  • L
  • 1 : 2(Valencia B - AE Prat)
    27/10/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Valencia B - Gimnastic)
    12/10/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Valencia B - Espanyol B)
    28/09/2019 16:00
13
8
5
2
1
13:3
17
  • W
  • 3 : 0(Ejea - AE Prat)
    08/12/2019 11:00
  • W
  • 2 : 0(Ejea - Badalona)
    16/11/2019 17:30
  • L
  • 0 : 2(Ejea - UE Olot)
    03/11/2019 11:00
  • W
  • 2 : 0(Ejea - Valencia B)
    20/10/2019 10:00
  • D
  • 0 : 0(Ejea - Lleida Esportiu)
    06/10/2019 10:00
  • D
  • 1 : 1(Ejea - Ebro)
    22/09/2019 10:00
14
8
2
5
1
9:7
11
  • ?
  • Ebro - Castellon
    15/12/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Ebro - UD Cornella)
    01/12/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Ebro - Sabadell)
    24/11/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Ebro - Barcelona B)
    10/11/2019 11:00
  • W
  • 2 : 0(Ebro - Orihuela)
    27/10/2019 11:00
  • W
  • 3 : 1(Ebro - Atletico Levante UD)
    13/10/2019 10:00
15
8
2
3
3
10:13
9
  • L
  • 0 : 1(Gimnastic - Villarreal B)
    08/12/2019 11:00
  • W
  • 2 : 0(Gimnastic - Ejea)
    24/11/2019 11:00
  • D
  • 2 : 2(Gimnastic - Espanyol B)
    03/11/2019 11:00
  • W
  • 2 : 1(Gimnastic - La Nucia)
    20/10/2019 10:00
  • D
  • 1 : 1(Gimnastic - Castellon)
    06/10/2019 10:00
  • D
  • 2 : 2(Gimnastic - UD Cornella)
    22/09/2019 10:00
16
Relegation Playoff
8
4
1
3
10:9
13
  • ?
  • Atletico Levante UD - Gimnastic
    15/12/2019 11:00
  • L
  • 0 : 2(Atletico Levante UD - Espanyol B)
    30/11/2019 16:00
  • W
  • 3 : 1(Atletico Levante UD - La Nucia)
    17/11/2019 11:00
  • L
  • 0 : 2(Atletico Levante UD - Castellon)
    03/11/2019 11:00
  • W
  • 3 : 1(Atletico Levante UD - UD Cornella)
    19/10/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Atletico Levante UD - FC Andorra)
    05/10/2019 17:00
17
8
2
3
3
11:10
9
  • ?
  • Hercules - Badalona
    15/12/2019 11:00
  • D
  • 0 : 0(Hercules - UE Olot)
    01/12/2019 17:00
  • D
  • 1 : 1(Hercules - Valencia B)
    17/11/2019 17:00
  • D
  • 1 : 1(Hercules - Lleida Esportiu)
    03/11/2019 17:00
  • W
  • 3 : 0(Hercules - Ebro)
    20/10/2019 17:00
  • W
  • 4 : 1(Hercules - Barcelona B)
    06/10/2019 17:00
18
Relegation (Championship)
8
2
2
4
5:8
8
  • W
  • 1 : 0(Badalona - Atletico Levante UD)
    08/12/2019 16:00
  • L
  • 0 : 1(Badalona - AE Prat)
    24/11/2019 16:00
  • W
  • 2 : 1(Badalona - Gimnastic)
    10/11/2019 16:00
  • D
  • 0 : 0(Badalona - UE Olot)
    20/10/2019 15:00
  • L
  • 1 : 2(Badalona - Valencia B)
    06/10/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(Badalona - Lleida Esportiu)
    22/09/2019 15:00
19
Relegation (Championship)
8
0
6
2
7:11
6
  • ?
  • Orihuela - Espanyol B
    15/12/2019 11:00
  • D
  • 0 : 0(Orihuela - La Nucia)
    30/11/2019 16:00
  • D
  • 2 : 2(Orihuela - Castellon)
    17/11/2019 16:00
  • L
  • 1 : 2(Orihuela - UD Cornella)
    03/11/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Orihuela - FC Andorra)
    20/10/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(Orihuela - Atletico Levante UD)
    09/10/2019 17:00
20
Relegation (Championship)
8
0
1
7
4:15
1
  • L
  • 1 : 3(AE Prat - Gimnastic)
    01/12/2019 11:00
  • L
  • 0 : 2(AE Prat - Espanyol B)
    17/11/2019 11:00
  • L
  • 0 : 3(AE Prat - La Nucia)
    03/11/2019 11:00
  • L
  • 0 : 1(AE Prat - Castellon)
    20/10/2019 10:00
  • L
  • 1 : 2(AE Prat - UD Cornella)
    06/10/2019 10:00
  • L
  • 0 : 1(AE Prat - FC Andorra)
    22/09/2019 10:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
8
3
4
1
10:6
13
  • ?
  • Ebro - Castellon
    15/12/2019 11:00
  • L
  • 2 : 1(Barcelona B - Castellon)
    01/12/2019 17:00
  • D
  • 2 : 2(Orihuela - Castellon)
    17/11/2019 16:00
  • W
  • 0 : 2(Atletico Levante UD - Castellon)
    03/11/2019 11:00
  • W
  • 0 : 1(AE Prat - Castellon)
    20/10/2019 10:00
  • D
  • 1 : 1(Gimnastic - Castellon)
    06/10/2019 10:00
2
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
8
3
3
2
9:8
12
  • L
  • 2 : 0(UD Cornella - Sabadell)
    07/12/2019 19:00
  • D
  • 1 : 1(Ebro - Sabadell)
    24/11/2019 11:00
  • D
  • 2 : 2(FC Andorra - Sabadell)
    09/11/2019 16:00
  • L
  • 1 : 0(Barcelona B - Sabadell)
    27/10/2019 17:00
  • W
  • 0 : 1(Llagostera - Sabadell)
    12/10/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Orihuela - Sabadell)
    29/09/2019 16:00
3
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
8
2
4
2
10:9
10
  • ?
  • Orihuela - Espanyol B
    15/12/2019 11:00
  • W
  • 0 : 2(Atletico Levante UD - Espanyol B)
    30/11/2019 16:00
  • W
  • 0 : 2(AE Prat - Espanyol B)
    17/11/2019 11:00
  • D
  • 2 : 2(Gimnastic - Espanyol B)
    03/11/2019 11:00
  • L
  • 3 : 1(Sabadell - Espanyol B)
    20/10/2019 15:30
  • D
  • 1 : 1(UE Olot - Espanyol B)
    13/10/2019 15:00
4
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
8
3
3
2
8:6
12
  • ?
  • UD Cornella - Lleida Esportiu
    15/12/2019 11:00
  • L
  • 1 : 0(FC Andorra - Lleida Esportiu)
    01/12/2019 11:00
  • L
  • 1 : 0(Llagostera - Lleida Esportiu)
    17/11/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Hercules - Lleida Esportiu)
    03/11/2019 17:00
  • W
  • 1 : 3(Villarreal B - Lleida Esportiu)
    19/10/2019 16:00
  • D
  • 0 : 0(Ejea - Lleida Esportiu)
    06/10/2019 10:00
5
8
2
3
3
7:9
9
  • L
  • 3 : 1(Castellon - FC Andorra)
    08/12/2019 16:00
  • L
  • 2 : 0(UD Cornella - FC Andorra)
    24/11/2019 17:00
  • D
  • 0 : 0(Barcelona B - FC Andorra)
    03/11/2019 17:00
  • D
  • 1 : 1(Orihuela - FC Andorra)
    20/10/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(Atletico Levante UD - FC Andorra)
    05/10/2019 17:00
  • W
  • 0 : 1(AE Prat - FC Andorra)
    22/09/2019 10:00
6
8
2
4
2
7:8
10
  • D
  • 0 : 0(Valencia B - Barcelona B)
    08/12/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Lleida Esportiu - Barcelona B)
    23/11/2019 18:30
  • D
  • 1 : 1(Ebro - Barcelona B)
    10/11/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Llagostera - Barcelona B)
    19/10/2019 15:30
  • L
  • 4 : 1(Hercules - Barcelona B)
    06/10/2019 17:00
  • W
  • 0 : 1(Villarreal B - Barcelona B)
    21/09/2019 15:00
7
8
2
2
4
8:8
8
  • ?
  • Barcelona B - La Nucia
    15/12/2019 11:00
  • D
  • 0 : 0(Orihuela - La Nucia)
    30/11/2019 16:00
  • L
  • 3 : 1(Atletico Levante UD - La Nucia)
    17/11/2019 11:00
  • W
  • 0 : 3(AE Prat - La Nucia)
    03/11/2019 11:00
  • L
  • 2 : 1(Gimnastic - La Nucia)
    20/10/2019 10:00
  • L
  • 2 : 1(Espanyol B - La Nucia)
    05/10/2019 16:00
8
8
2
4
2
13:14
10
  • D
  • 1 : 1(Ebro - UD Cornella)
    01/12/2019 11:00
  • D
  • 3 : 3(Barcelona B - UD Cornella)
    17/11/2019 17:00
  • W
  • 1 : 2(Orihuela - UD Cornella)
    03/11/2019 16:00
  • L
  • 3 : 1(Atletico Levante UD - UD Cornella)
    19/10/2019 16:00
  • W
  • 1 : 2(AE Prat - UD Cornella)
    06/10/2019 10:00
  • D
  • 2 : 2(Gimnastic - UD Cornella)
    22/09/2019 10:00
9
8
3
3
2
10:6
12
  • D
  • 0 : 0(La Nucia - Llagostera)
    08/12/2019 16:00
  • D
  • 0 : 0(Castellon - Llagostera)
    24/11/2019 16:00
  • L
  • 2 : 1(UD Cornella - Llagostera)
    10/11/2019 17:00
  • D
  • 1 : 1(FC Andorra - Llagostera)
    26/10/2019 15:00
  • W
  • 0 : 3(Orihuela - Llagostera)
    05/10/2019 17:00
  • L
  • 1 : 0(Atletico Levante UD - Llagostera)
    21/09/2019 17:00
10
8
4
2
2
9:8
14
  • W
  • 0 : 1(Gimnastic - Villarreal B)
    08/12/2019 11:00
  • L
  • 3 : 1(Espanyol B - Villarreal B)
    24/11/2019 16:00
  • D
  • 0 : 0(La Nucia - Villarreal B)
    10/11/2019 17:00
  • L
  • 3 : 0(Castellon - Villarreal B)
    27/10/2019 17:00
  • W
  • 1 : 2(UD Cornella - Villarreal B)
    13/10/2019 16:00
  • D
  • 0 : 0(FC Andorra - Villarreal B)
    29/09/2019 10:00
11
8
1
5
2
6:6
8
  • ?
  • Llagostera - UE Olot
    15/12/2019 11:00
  • D
  • 0 : 0(Hercules - UE Olot)
    01/12/2019 17:00
  • D
  • 1 : 1(Villarreal B - UE Olot)
    16/11/2019 17:00
  • W
  • 0 : 2(Ejea - UE Olot)
    03/11/2019 11:00
  • D
  • 0 : 0(Badalona - UE Olot)
    20/10/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(Sabadell - UE Olot)
    06/10/2019 16:00
12
8
2
4
2
7:8
10
  • ?
  • Reus - Valencia B
    15/12/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Llagostera - Valencia B)
    01/12/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Hercules - Valencia B)
    17/11/2019 17:00
  • W
  • 0 : 1(Villarreal B - Valencia B)
    02/11/2019 16:00
  • L
  • 2 : 0(Ejea - Valencia B)
    20/10/2019 10:00
  • W
  • 1 : 2(Badalona - Valencia B)
    06/10/2019 15:00
13
8
0
3
5
7:16
3
  • ?
  • Villarreal B - Ejea
    15/12/2019 11:00
  • L
  • 2 : 1(Sabadell - Ejea)
    30/11/2019 17:00
  • L
  • 2 : 0(Gimnastic - Ejea)
    24/11/2019 11:00
  • L
  • 3 : 1(Espanyol B - Ejea)
    10/11/2019 11:00
  • L
  • 2 : 1(La Nucia - Ejea)
    27/10/2019 17:30
  • D
  • 1 : 1(Castellon - Ejea)
    13/10/2019 16:30
14
8
1
3
4
5:10
6
  • D
  • 0 : 0(Lleida Esportiu - Ebro)
    08/12/2019 16:00
  • L
  • 2 : 1(FC Andorra - Ebro)
    17/11/2019 11:00
  • L
  • 2 : 1(Llagostera - Ebro)
    02/11/2019 17:00
  • L
  • 3 : 0(Hercules - Ebro)
    20/10/2019 17:00
  • D
  • 1 : 1(Villarreal B - Ebro)
    06/10/2019 10:00
  • D
  • 1 : 1(Ejea - Ebro)
    22/09/2019 10:00
15
8
2
2
4
10:11
8
  • ?
  • Atletico Levante UD - Gimnastic
    15/12/2019 11:00
  • W
  • 1 : 3(AE Prat - Gimnastic)
    01/12/2019 11:00
  • L
  • 2 : 0(Sabadell - Gimnastic)
    17/11/2019 16:00
  • L
  • 2 : 1(Badalona - Gimnastic)
    10/11/2019 16:00
  • L
  • 2 : 1(UE Olot - Gimnastic)
    27/10/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Valencia B - Gimnastic)
    12/10/2019 16:00
16
Relegation Playoff
8
0
2
6
4:15
2
  • L
  • 1 : 0(Badalona - Atletico Levante UD)
    08/12/2019 16:00
  • L
  • 3 : 0(UE Olot - Atletico Levante UD)
    24/11/2019 16:00
  • L
  • 3 : 1(Valencia B - Atletico Levante UD)
    10/11/2019 11:00
  • D
  • 0 : 0(Lleida Esportiu - Atletico Levante UD)
    27/10/2019 16:00
  • L
  • 3 : 1(Ebro - Atletico Levante UD)
    13/10/2019 10:00
  • D
  • 1 : 1(Orihuela - Atletico Levante UD)
    09/10/2019 17:00
17
8
1
1
6
6:13
4
  • L
  • 3 : 2(Espanyol B - Hercules)
    08/12/2019 11:00
  • L
  • 3 : 0(La Nucia - Hercules)
    24/11/2019 16:00
  • L
  • 1 : 0(Castellon - Hercules)
    10/11/2019 16:00
  • W
  • 0 : 1(UD Cornella - Hercules)
    27/10/2019 17:00
  • L
  • 2 : 1(FC Andorra - Hercules)
    13/10/2019 10:00
  • L
  • 2 : 1(Llagostera - Hercules)
    28/09/2019 17:00
18
Relegation (Championship)
8
1
2
5
4:11
5
  • ?
  • Hercules - Badalona
    15/12/2019 11:00
  • D
  • 0 : 0(Villarreal B - Badalona)
    01/12/2019 16:00
  • L
  • 2 : 0(Ejea - Badalona)
    16/11/2019 17:30
  • L
  • 1 : 0(Sabadell - Badalona)
    03/11/2019 16:00
  • W
  • 1 : 2(Espanyol B - Badalona)
    27/10/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(La Nucia - Badalona)
    13/10/2019 16:00
19
Relegation (Championship)
8
2
0
6
6:20
6
  • W
  • 0 : 1(UE Olot - Orihuela)
    08/12/2019 11:00
  • L
  • 4 : 1(Valencia B - Orihuela)
    24/11/2019 11:00
  • L
  • 4 : 0(Lleida Esportiu - Orihuela)
    10/11/2019 16:00
  • L
  • 2 : 0(Ebro - Orihuela)
    27/10/2019 11:00
  • L
  • 3 : 0(Barcelona B - Orihuela)
    12/10/2019 16:00
  • W
  • 1 : 3(Hercules - Orihuela)
    22/09/2019 17:00
20
Relegation (Championship)
8
2
4
2
7:10
10
  • ?
  • Sabadell - AE Prat
    15/12/2019 11:00
  • L
  • 3 : 0(Ejea - AE Prat)
    08/12/2019 11:00
  • W
  • 0 : 1(Badalona - AE Prat)
    24/11/2019 16:00
  • D
  • 0 : 0(UE Olot - AE Prat)
    10/11/2019 16:00
  • W
  • 1 : 2(Valencia B - AE Prat)
    27/10/2019 11:00
  • L
  • 2 : 0(Lleida Esportiu - AE Prat)
    13/10/2019 15:00