Serie C Grp. A

SportFootball
CountryItaly
GenderMale
Year2019/2020
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Promotion)
14
10
3
1
26:9
33
  • ?
  • Pistoiese - Monza
    17/11/2019 14:00
  • D
  • 2 : 2(Monza - Carrarese)
    09/11/2019 19:45
  • W
  • 0 : 2(Pergolettese - Monza)
    03/11/2019 16:30
  • D
  • 2 : 2(Monza - Renate)
    26/10/2019 18:45
  • W
  • 1 : 0(Monza - ASDC Gozzano)
    23/10/2019 18:45
  • D
  • 1 : 1(Pianese - Monza)
    19/10/2019 13:00
2
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
14
7
5
2
20:7
26
  • ?
  • Renate - Pianese
    17/11/2019 14:00
  • W
  • 0 : 2(Lecco - Renate)
    10/11/2019 14:00
  • D
  • 0 : 0(Renate - Robur Siena)
    03/11/2019 14:00
  • D
  • 2 : 2(Monza - Renate)
    26/10/2019 18:45
  • D
  • 1 : 1(Renate - Novara)
    23/10/2019 16:30
  • L
  • 2 : 1(Juventus U23 - Renate)
    20/10/2019 15:30
3
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
14
7
4
3
21:18
25
  • ?
  • Pontedera - Lecco
    17/11/2019 16:30
  • L
  • 1 : 0(AlbinoLeffe - Pontedera)
    10/11/2019 14:00
  • W
  • 2 : 1(Pontedera - S.S. Arezzo)
    03/11/2019 16:30
  • D
  • 2 : 2(ASDC Gozzano - Pontedera)
    27/10/2019 14:00
  • W
  • 2 : 1(Pontedera - Pro Patria)
    23/10/2019 16:30
  • L
  • 2 : 0(Como - Pontedera)
    20/10/2019 13:00
4
14
6
6
2
19:12
24
  • ?
  • Monza - Alessandria
    24/11/2019 14:00
  • D
  • 0 : 0(Pro Patria - Alessandria)
    10/11/2019 16:30
  • W
  • 1 : 0(Alessandria - Novara)
    02/11/2019 19:45
  • L
  • 4 : 1(AlbinoLeffe - Alessandria)
    27/10/2019 16:30
  • D
  • 1 : 1(Alessandria - Pistoiese)
    23/10/2019 18:45
  • D
  • 1 : 1(S.S. Arezzo - Alessandria)
    19/10/2019 18:45
5
14
6
5
3
23:17
23
  • ?
  • Carrarese - S.S. Arezzo
    17/11/2019 16:30
  • D
  • 2 : 2(Monza - Carrarese)
    09/11/2019 19:45
  • L
  • 0 : 2(Carrarese - Lecco)
    03/11/2019 16:30
  • W
  • 2 : 3(Pro Patria - Carrarese)
    27/10/2019 14:00
  • W
  • 2 : 0(Carrarese - Como)
    23/10/2019 16:30
  • L
  • 2 : 1(Novara - Carrarese)
    20/10/2019 13:00
6
14
6
4
4
17:13
22
  • ?
  • Giana Erminio - Robur Siena
    17/11/2019 16:30
  • D
  • 1 : 1(Robur Siena - ASDC Gozzano)
    10/11/2019 16:30
  • D
  • 0 : 0(Renate - Robur Siena)
    03/11/2019 14:00
  • L
  • 1 : 2(Robur Siena - Pro Vercelli)
    27/10/2019 14:00
  • W
  • 2 : 0(Robur Siena - Pianese)
    23/10/2019 18:45
  • W
  • 0 : 1(Pergolettese - Robur Siena)
    20/10/2019 13:00
7
14
6
4
4
14:10
22
  • ?
  • Olbia - Novara
    17/11/2019 14:00
  • W
  • 2 : 1(Novara - Como)
    10/11/2019 16:30
  • L
  • 1 : 0(Alessandria - Novara)
    02/11/2019 19:45
  • D
  • 0 : 0(Novara - Pistoiese)
    27/10/2019 16:30
  • D
  • 1 : 1(Renate - Novara)
    23/10/2019 16:30
  • W
  • 2 : 1(Novara - Carrarese)
    20/10/2019 13:00
8
14
5
5
4
16:19
20
  • ?
  • Juventus U23 - ASDC Gozzano
    24/11/2019 14:00
  • L
  • 0 : 2(Juventus U23 - Pistoiese)
    10/11/2019 14:00
  • D
  • 1 : 1(Giana Erminio - Juventus U23)
    03/11/2019 16:30
  • W
  • 0 : 1(Pro Vercelli - Juventus U23)
    30/10/2019 17:30
  • W
  • 1 : 0(Juventus U23 - Pergolettese)
    27/10/2019 16:30
  • D
  • 1 : 1(Lecco - Juventus U23)
    23/10/2019 16:30
9
14
4
7
3
16:13
19
  • ?
  • Pistoiese - Monza
    17/11/2019 14:00
  • W
  • 0 : 2(Juventus U23 - Pistoiese)
    10/11/2019 14:00
  • W
  • 1 : 0(Pistoiese - Pianese)
    03/11/2019 16:30
  • D
  • 0 : 0(Novara - Pistoiese)
    27/10/2019 16:30
  • D
  • 1 : 1(Alessandria - Pistoiese)
    23/10/2019 18:45
  • D
  • 1 : 1(Pistoiese - Giana Erminio)
    20/10/2019 13:00
10
14
5
4
5
13:11
19
  • ?
  • Pergolettese - AlbinoLeffe
    16/11/2019 19:45
  • W
  • 1 : 0(AlbinoLeffe - Pontedera)
    10/11/2019 14:00
  • L
  • 2 : 0(ASDC Gozzano - AlbinoLeffe)
    03/11/2019 14:00
  • W
  • 4 : 1(AlbinoLeffe - Alessandria)
    27/10/2019 16:30
  • D
  • 1 : 1(Olbia - AlbinoLeffe)
    23/10/2019 13:00
  • W
  • 2 : 0(AlbinoLeffe - Lecco)
    20/10/2019 15:30
11
14
4
6
4
14:12
18
  • ?
  • Como - Pro Vercelli
    17/11/2019 14:00
  • L
  • 2 : 1(Novara - Como)
    10/11/2019 16:30
  • D
  • 0 : 0(Como - Pro Patria)
    03/11/2019 16:30
  • D
  • 1 : 1(Como - Lecco)
    27/10/2019 16:30
  • L
  • 2 : 0(Carrarese - Como)
    23/10/2019 16:30
  • W
  • 2 : 0(Como - Pontedera)
    20/10/2019 13:00
12
14
4
6
4
15:15
18
  • ?
  • ASDC Gozzano - Pro Patria
    17/11/2019 16:30
  • D
  • 0 : 0(Pro Patria - Alessandria)
    10/11/2019 16:30
  • D
  • 0 : 0(Como - Pro Patria)
    03/11/2019 16:30
  • L
  • 2 : 3(Pro Patria - Carrarese)
    27/10/2019 14:00
  • L
  • 2 : 1(Pontedera - Pro Patria)
    23/10/2019 16:30
  • D
  • 1 : 1(Pro Patria - Pro Vercelli)
    19/10/2019 13:00
13
14
4
6
4
12:12
18
  • ?
  • Como - Pro Vercelli
    17/11/2019 14:00
  • D
  • 1 : 1(Pro Vercelli - Giana Erminio)
    10/11/2019 16:30
  • D
  • 1 : 1(Olbia - Pro Vercelli)
    03/11/2019 14:00
  • L
  • 0 : 1(Pro Vercelli - Juventus U23)
    30/10/2019 17:30
  • W
  • 1 : 2(Robur Siena - Pro Vercelli)
    27/10/2019 14:00
  • D
  • 1 : 1(Pro Vercelli - S.S. Arezzo)
    23/10/2019 18:45
14
14
4
5
5
16:17
17
  • ?
  • Carrarese - S.S. Arezzo
    17/11/2019 16:30
  • W
  • 2 : 1(S.S. Arezzo - Olbia)
    10/11/2019 14:00
  • L
  • 2 : 1(Pontedera - S.S. Arezzo)
    03/11/2019 16:30
  • W
  • 2 : 0(S.S. Arezzo - Giana Erminio)
    27/10/2019 14:00
  • D
  • 1 : 1(Pro Vercelli - S.S. Arezzo)
    23/10/2019 18:45
  • D
  • 1 : 1(S.S. Arezzo - Alessandria)
    19/10/2019 18:45
15
14
4
4
6
14:14
16
  • ?
  • Renate - Pianese
    17/11/2019 14:00
  • W
  • 2 : 0(Pianese - Pergolettese)
    10/11/2019 14:00
  • L
  • 1 : 0(Pistoiese - Pianese)
    03/11/2019 16:30
  • D
  • 2 : 2(Pianese - Olbia)
    27/10/2019 14:00
  • L
  • 2 : 0(Robur Siena - Pianese)
    23/10/2019 18:45
  • D
  • 1 : 1(Pianese - Monza)
    19/10/2019 13:00
16
Relegation Playoff
14
2
8
4
14:18
14
  • ?
  • ASDC Gozzano - Pro Patria
    17/11/2019 16:30
  • D
  • 1 : 1(Robur Siena - ASDC Gozzano)
    10/11/2019 16:30
  • W
  • 2 : 0(ASDC Gozzano - AlbinoLeffe)
    03/11/2019 14:00
  • D
  • 2 : 2(ASDC Gozzano - Pontedera)
    27/10/2019 14:00
  • L
  • 1 : 0(Monza - ASDC Gozzano)
    23/10/2019 18:45
  • D
  • 0 : 0(ASDC Gozzano - Olbia)
    20/10/2019 13:00
17
Relegation Playoff
14
2
5
7
15:24
11
  • ?
  • Olbia - Novara
    17/11/2019 14:00
  • L
  • 2 : 1(S.S. Arezzo - Olbia)
    10/11/2019 14:00
  • D
  • 1 : 1(Olbia - Pro Vercelli)
    03/11/2019 14:00
  • D
  • 2 : 2(Pianese - Olbia)
    27/10/2019 14:00
  • D
  • 1 : 1(Olbia - AlbinoLeffe)
    23/10/2019 13:00
  • D
  • 0 : 0(ASDC Gozzano - Olbia)
    20/10/2019 13:00
18
Relegation Playoff
14
3
2
9
10:24
11
  • ?
  • Pontedera - Lecco
    17/11/2019 16:30
  • L
  • 0 : 2(Lecco - Renate)
    10/11/2019 14:00
  • W
  • 0 : 2(Carrarese - Lecco)
    03/11/2019 16:30
  • D
  • 1 : 1(Como - Lecco)
    27/10/2019 16:30
  • D
  • 1 : 1(Lecco - Juventus U23)
    23/10/2019 16:30
  • L
  • 2 : 0(AlbinoLeffe - Lecco)
    20/10/2019 15:30
19
Relegation Playoff
14
1
6
7
11:26
9
  • ?
  • Giana Erminio - Robur Siena
    17/11/2019 16:30
  • D
  • 1 : 1(Pro Vercelli - Giana Erminio)
    10/11/2019 16:30
  • D
  • 1 : 1(Giana Erminio - Juventus U23)
    03/11/2019 16:30
  • L
  • 2 : 0(S.S. Arezzo - Giana Erminio)
    27/10/2019 14:00
  • D
  • 1 : 1(Giana Erminio - Pergolettese)
    23/10/2019 16:30
  • D
  • 1 : 1(Pistoiese - Giana Erminio)
    20/10/2019 13:00
20
Relegation (Championship)
14
0
5
9
4:19
5
  • ?
  • Pergolettese - AlbinoLeffe
    16/11/2019 19:45
  • L
  • 2 : 0(Pianese - Pergolettese)
    10/11/2019 14:00
  • L
  • 0 : 2(Pergolettese - Monza)
    03/11/2019 16:30
  • L
  • 1 : 0(Juventus U23 - Pergolettese)
    27/10/2019 16:30
  • D
  • 1 : 1(Giana Erminio - Pergolettese)
    23/10/2019 16:30
  • L
  • 0 : 1(Pergolettese - Robur Siena)
    20/10/2019 13:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Promotion)
7
4
2
1
9:6
14
  • D
  • 2 : 2(Monza - Carrarese)
    09/11/2019 19:45
  • D
  • 2 : 2(Monza - Renate)
    26/10/2019 18:45
  • W
  • 1 : 0(Monza - ASDC Gozzano)
    23/10/2019 18:45
  • W
  • 1 : 0(Monza - AlbinoLeffe)
    13/10/2019 15:30
  • L
  • 0 : 2(Monza - Robur Siena)
    25/09/2019 18:45
  • W
  • 1 : 0(Monza - Pro Vercelli)
    14/09/2019 18:45
2
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
7
4
3
0
12:2
15
  • ?
  • Renate - Pianese
    17/11/2019 14:00
  • D
  • 0 : 0(Renate - Robur Siena)
    03/11/2019 14:00
  • D
  • 1 : 1(Renate - Novara)
    23/10/2019 16:30
  • W
  • 3 : 0(Renate - ASDC Gozzano)
    13/10/2019 15:30
  • D
  • 0 : 0(Renate - Carrarese)
    29/09/2019 15:30
  • W
  • 2 : 0(Renate - Olbia)
    22/09/2019 13:00
3
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
7
5
2
0
13:7
17
  • ?
  • Pontedera - Lecco
    17/11/2019 16:30
  • W
  • 2 : 1(Pontedera - S.S. Arezzo)
    03/11/2019 16:30
  • W
  • 2 : 1(Pontedera - Pro Patria)
    23/10/2019 16:30
  • W
  • 2 : 1(Pontedera - Pistoiese)
    14/10/2019 18:45
  • D
  • 1 : 1(Pontedera - Pro Vercelli)
    25/09/2019 18:45
  • D
  • 0 : 0(Pontedera - Novara)
    15/09/2019 13:00
4
7
3
3
1
10:6
12
  • W
  • 1 : 0(Alessandria - Novara)
    02/11/2019 19:45
  • D
  • 1 : 1(Alessandria - Pistoiese)
    23/10/2019 18:45
  • D
  • 1 : 1(Alessandria - Como)
    13/10/2019 15:30
  • L
  • 0 : 2(Alessandria - Pontedera)
    06/10/2019 15:30
  • W
  • 4 : 0(Alessandria - Giana Erminio)
    26/09/2019 18:45
  • W
  • 1 : 0(Alessandria - Renate)
    08/09/2019 15:30
5
6
4
1
1
12:6
13
  • ?
  • Carrarese - S.S. Arezzo
    17/11/2019 16:30
  • L
  • 0 : 2(Carrarese - Lecco)
    03/11/2019 16:30
  • W
  • 2 : 0(Carrarese - Como)
    23/10/2019 16:30
  • W
  • 3 : 0(Carrarese - Pergolettese)
    13/10/2019 13:00
  • W
  • 4 : 2(Carrarese - Olbia)
    26/09/2019 14:00
  • W
  • 2 : 1(Carrarese - Pistoiese)
    15/09/2019 13:00
6
8
1
3
4
8:11
6
  • D
  • 1 : 1(Robur Siena - ASDC Gozzano)
    10/11/2019 16:30
  • L
  • 1 : 2(Robur Siena - Pro Vercelli)
    27/10/2019 14:00
  • W
  • 2 : 0(Robur Siena - Pianese)
    23/10/2019 18:45
  • D
  • 1 : 1(Robur Siena - S.S. Arezzo)
    13/10/2019 15:30
  • D
  • 2 : 2(Robur Siena - Pistoiese)
    28/09/2019 18:45
  • L
  • 0 : 1(Robur Siena - Pro Patria)
    22/09/2019 13:00
7
8
5
2
1
10:3
17
  • W
  • 2 : 1(Novara - Como)
    10/11/2019 16:30
  • D
  • 0 : 0(Novara - Pistoiese)
    27/10/2019 16:30
  • W
  • 2 : 1(Novara - Carrarese)
    20/10/2019 13:00
  • L
  • 0 : 1(Novara - Pro Vercelli)
    05/10/2019 18:45
  • W
  • 1 : 0(Novara - AlbinoLeffe)
    29/09/2019 15:30
  • D
  • 0 : 0(Novara - Pergolettese)
    22/09/2019 15:30
8
7
2
2
3
9:13
8
  • ?
  • Juventus U23 - ASDC Gozzano
    24/11/2019 14:00
  • L
  • 0 : 2(Juventus U23 - Pistoiese)
    10/11/2019 14:00
  • W
  • 1 : 0(Juventus U23 - Pergolettese)
    27/10/2019 16:30
  • W
  • 2 : 1(Juventus U23 - Renate)
    20/10/2019 15:30
  • L
  • 1 : 4(Juventus U23 - Monza)
    30/09/2019 19:00
  • D
  • 1 : 1(Juventus U23 - Pontedera)
    22/09/2019 15:30
9
7
2
4
1
7:6
10
  • ?
  • Pistoiese - Monza
    17/11/2019 14:00
  • W
  • 1 : 0(Pistoiese - Pianese)
    03/11/2019 16:30
  • D
  • 1 : 1(Pistoiese - Giana Erminio)
    20/10/2019 13:00
  • W
  • 2 : 1(Pistoiese - Olbia)
    06/10/2019 13:00
  • D
  • 0 : 0(Pistoiese - Renate)
    25/09/2019 16:30
  • D
  • 1 : 1(Pistoiese - Como)
    21/09/2019 18:45
10
7
3
3
1
9:4
12
  • W
  • 1 : 0(AlbinoLeffe - Pontedera)
    10/11/2019 14:00
  • W
  • 4 : 1(AlbinoLeffe - Alessandria)
    27/10/2019 16:30
  • W
  • 2 : 0(AlbinoLeffe - Lecco)
    20/10/2019 15:30
  • L
  • 0 : 1(AlbinoLeffe - Robur Siena)
    06/10/2019 13:00
  • D
  • 1 : 1(AlbinoLeffe - Juventus U23)
    25/09/2019 18:45
  • D
  • 0 : 0(AlbinoLeffe - Pianese)
    15/09/2019 13:00
11
7
3
3
1
7:3
12
  • ?
  • Como - Pro Vercelli
    17/11/2019 14:00
  • D
  • 0 : 0(Como - Pro Patria)
    03/11/2019 16:30
  • D
  • 1 : 1(Como - Lecco)
    27/10/2019 16:30
  • W
  • 2 : 0(Como - Pontedera)
    20/10/2019 13:00
  • W
  • 2 : 1(Como - Giana Erminio)
    05/10/2019 18:45
  • D
  • 0 : 0(Como - S.S. Arezzo)
    25/09/2019 16:30
12
7
2
3
2
8:7
9
  • D
  • 0 : 0(Pro Patria - Alessandria)
    10/11/2019 16:30
  • L
  • 2 : 3(Pro Patria - Carrarese)
    27/10/2019 14:00
  • D
  • 1 : 1(Pro Patria - Pro Vercelli)
    19/10/2019 13:00
  • W
  • 1 : 0(Pro Patria - Lecco)
    06/10/2019 13:00
  • W
  • 2 : 0(Pro Patria - Pianese)
    25/09/2019 16:30
  • D
  • 1 : 1(Pro Patria - Pergolettese)
    08/09/2019 13:00
13
7
2
3
2
6:5
9
  • D
  • 1 : 1(Pro Vercelli - Giana Erminio)
    10/11/2019 16:30
  • L
  • 0 : 1(Pro Vercelli - Juventus U23)
    30/10/2019 17:30
  • D
  • 1 : 1(Pro Vercelli - S.S. Arezzo)
    23/10/2019 18:45
  • D
  • 0 : 0(Pro Vercelli - Pergolettese)
    29/09/2019 13:00
  • L
  • 1 : 2(Pro Vercelli - ASDC Gozzano)
    21/09/2019 13:00
  • W
  • 1 : 0(Pro Vercelli - AlbinoLeffe)
    08/09/2019 15:30
14
8
4
1
3
12:11
13
  • W
  • 2 : 1(S.S. Arezzo - Olbia)
    10/11/2019 14:00
  • W
  • 2 : 0(S.S. Arezzo - Giana Erminio)
    27/10/2019 14:00
  • D
  • 1 : 1(S.S. Arezzo - Alessandria)
    19/10/2019 18:45
  • L
  • 0 : 4(S.S. Arezzo - Monza)
    06/10/2019 15:30
  • W
  • 3 : 1(S.S. Arezzo - Pro Patria)
    29/09/2019 15:30
  • L
  • 0 : 1(S.S. Arezzo - AlbinoLeffe)
    22/09/2019 13:00
15
7
2
3
2
7:6
9
  • W
  • 2 : 0(Pianese - Pergolettese)
    10/11/2019 14:00
  • D
  • 2 : 2(Pianese - Olbia)
    27/10/2019 14:00
  • D
  • 1 : 1(Pianese - Monza)
    19/10/2019 13:00
  • L
  • 0 : 1(Pianese - Juventus U23)
    06/10/2019 13:00
  • D
  • 1 : 1(Pianese - ASDC Gozzano)
    29/09/2019 13:00
  • L
  • 0 : 1(Pianese - Alessandria)
    22/09/2019 13:00
16
Relegation Playoff
7
1
4
2
7:8
7
  • ?
  • ASDC Gozzano - Pro Patria
    17/11/2019 16:30
  • W
  • 2 : 0(ASDC Gozzano - AlbinoLeffe)
    03/11/2019 14:00
  • D
  • 2 : 2(ASDC Gozzano - Pontedera)
    27/10/2019 14:00
  • D
  • 0 : 0(ASDC Gozzano - Olbia)
    20/10/2019 13:00
  • D
  • 1 : 1(ASDC Gozzano - Carrarese)
    06/10/2019 13:00
  • L
  • 1 : 2(ASDC Gozzano - Novara)
    25/09/2019 16:30
17
Relegation Playoff
6
1
3
2
5:8
6
  • ?
  • Olbia - Novara
    17/11/2019 14:00
  • D
  • 1 : 1(Olbia - Pro Vercelli)
    03/11/2019 14:00
  • D
  • 1 : 1(Olbia - AlbinoLeffe)
    23/10/2019 13:00
  • L
  • 0 : 1(Olbia - Pro Patria)
    13/10/2019 13:00
  • D
  • 1 : 1(Olbia - Como)
    29/09/2019 13:00
  • L
  • 0 : 3(Olbia - Alessandria)
    15/09/2019 13:00
18
Relegation Playoff
7
1
1
5
4:13
4
  • L
  • 0 : 2(Lecco - Renate)
    10/11/2019 14:00
  • D
  • 1 : 1(Lecco - Juventus U23)
    23/10/2019 16:30
  • L
  • 1 : 3(Lecco - Pianese)
    13/10/2019 13:00
  • L
  • 0 : 2(Lecco - Alessandria)
    29/09/2019 15:30
  • L
  • 0 : 3(Lecco - Monza)
    22/09/2019 15:30
  • L
  • 0 : 2(Lecco - Robur Siena)
    15/09/2019 13:00
19
Relegation Playoff
7
1
3
3
6:13
6
  • ?
  • Giana Erminio - Robur Siena
    17/11/2019 16:30
  • D
  • 1 : 1(Giana Erminio - Juventus U23)
    03/11/2019 16:30
  • D
  • 1 : 1(Giana Erminio - Pergolettese)
    23/10/2019 16:30
  • W
  • 2 : 1(Giana Erminio - Novara)
    13/10/2019 15:30
  • L
  • 1 : 3(Giana Erminio - Pontedera)
    29/09/2019 15:30
  • D
  • 1 : 1(Giana Erminio - Carrarese)
    23/09/2019 16:00
20
Relegation (Championship)
6
0
1
5
2:9
1
  • ?
  • Pergolettese - AlbinoLeffe
    16/11/2019 19:45
  • L
  • 0 : 2(Pergolettese - Monza)
    03/11/2019 16:30
  • L
  • 0 : 1(Pergolettese - Robur Siena)
    20/10/2019 13:00
  • L
  • 0 : 1(Pergolettese - Renate)
    06/10/2019 15:30
  • L
  • 1 : 2(Pergolettese - Lecco)
    25/09/2019 18:45
  • D
  • 1 : 1(Pergolettese - S.S. Arezzo)
    15/09/2019 15:30
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Promotion)
7
6
1
0
17:3
19
  • ?
  • Pistoiese - Monza
    17/11/2019 14:00
  • W
  • 0 : 2(Pergolettese - Monza)
    03/11/2019 16:30
  • D
  • 1 : 1(Pianese - Monza)
    19/10/2019 13:00
  • W
  • 0 : 4(S.S. Arezzo - Monza)
    06/10/2019 15:30
  • W
  • 1 : 4(Juventus U23 - Monza)
    30/09/2019 19:00
  • W
  • 0 : 3(Lecco - Monza)
    22/09/2019 15:30
2
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
7
3
2
2
8:5
11
  • W
  • 0 : 2(Lecco - Renate)
    10/11/2019 14:00
  • D
  • 2 : 2(Monza - Renate)
    26/10/2019 18:45
  • L
  • 2 : 1(Juventus U23 - Renate)
    20/10/2019 15:30
  • W
  • 0 : 1(Pergolettese - Renate)
    06/10/2019 15:30
  • D
  • 0 : 0(Pistoiese - Renate)
    25/09/2019 16:30
  • L
  • 1 : 0(Alessandria - Renate)
    08/09/2019 15:30
3
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
7
2
2
3
8:11
8
  • L
  • 1 : 0(AlbinoLeffe - Pontedera)
    10/11/2019 14:00
  • D
  • 2 : 2(ASDC Gozzano - Pontedera)
    27/10/2019 14:00
  • L
  • 2 : 0(Como - Pontedera)
    20/10/2019 13:00
  • W
  • 0 : 2(Alessandria - Pontedera)
    06/10/2019 15:30
  • W
  • 1 : 3(Giana Erminio - Pontedera)
    29/09/2019 15:30
  • D
  • 1 : 1(Juventus U23 - Pontedera)
    22/09/2019 15:30
4
7
3
3
1
9:6
12
  • ?
  • Monza - Alessandria
    24/11/2019 14:00
  • D
  • 0 : 0(Pro Patria - Alessandria)
    10/11/2019 16:30
  • L
  • 4 : 1(AlbinoLeffe - Alessandria)
    27/10/2019 16:30
  • D
  • 1 : 1(S.S. Arezzo - Alessandria)
    19/10/2019 18:45
  • W
  • 0 : 2(Lecco - Alessandria)
    29/09/2019 15:30
  • W
  • 0 : 1(Pianese - Alessandria)
    22/09/2019 13:00
5
8
2
4
2
11:11
10
  • D
  • 2 : 2(Monza - Carrarese)
    09/11/2019 19:45
  • W
  • 2 : 3(Pro Patria - Carrarese)
    27/10/2019 14:00
  • L
  • 2 : 1(Novara - Carrarese)
    20/10/2019 13:00
  • D
  • 1 : 1(ASDC Gozzano - Carrarese)
    06/10/2019 13:00
  • D
  • 0 : 0(Renate - Carrarese)
    29/09/2019 15:30
  • D
  • 1 : 1(Giana Erminio - Carrarese)
    23/09/2019 16:00
6
6
5
1
0
9:2
16
  • ?
  • Giana Erminio - Robur Siena
    17/11/2019 16:30
  • D
  • 0 : 0(Renate - Robur Siena)
    03/11/2019 14:00
  • W
  • 0 : 1(Pergolettese - Robur Siena)
    20/10/2019 13:00
  • W
  • 0 : 1(AlbinoLeffe - Robur Siena)
    06/10/2019 13:00
  • W
  • 0 : 2(Monza - Robur Siena)
    25/09/2019 18:45
  • W
  • 0 : 2(Lecco - Robur Siena)
    15/09/2019 13:00
7
6
1
2
3
4:7
5
  • ?
  • Olbia - Novara
    17/11/2019 14:00
  • L
  • 1 : 0(Alessandria - Novara)
    02/11/2019 19:45
  • D
  • 1 : 1(Renate - Novara)
    23/10/2019 16:30
  • L
  • 2 : 1(Giana Erminio - Novara)
    13/10/2019 15:30
  • W
  • 1 : 2(ASDC Gozzano - Novara)
    25/09/2019 16:30
  • D
  • 0 : 0(Pontedera - Novara)
    15/09/2019 13:00
8
7
3
3
1
7:6
12
  • D
  • 1 : 1(Giana Erminio - Juventus U23)
    03/11/2019 16:30
  • W
  • 0 : 1(Pro Vercelli - Juventus U23)
    30/10/2019 17:30
  • D
  • 1 : 1(Lecco - Juventus U23)
    23/10/2019 16:30
  • W
  • 0 : 1(Pianese - Juventus U23)
    06/10/2019 13:00
  • D
  • 1 : 1(AlbinoLeffe - Juventus U23)
    25/09/2019 18:45
  • W
  • 1 : 2(S.S. Arezzo - Juventus U23)
    18/09/2019 18:30
9
7
2
3
2
9:7
9
  • W
  • 0 : 2(Juventus U23 - Pistoiese)
    10/11/2019 14:00
  • D
  • 0 : 0(Novara - Pistoiese)
    27/10/2019 16:30
  • D
  • 1 : 1(Alessandria - Pistoiese)
    23/10/2019 18:45
  • L
  • 2 : 1(Pontedera - Pistoiese)
    14/10/2019 18:45
  • D
  • 2 : 2(Robur Siena - Pistoiese)
    28/09/2019 18:45
  • L
  • 2 : 1(Carrarese - Pistoiese)
    15/09/2019 13:00
10
7
2
1
4
4:7
7
  • ?
  • Pergolettese - AlbinoLeffe
    16/11/2019 19:45
  • L
  • 2 : 0(ASDC Gozzano - AlbinoLeffe)
    03/11/2019 14:00
  • D
  • 1 : 1(Olbia - AlbinoLeffe)
    23/10/2019 13:00
  • L
  • 1 : 0(Monza - AlbinoLeffe)
    13/10/2019 15:30
  • L
  • 1 : 0(Novara - AlbinoLeffe)
    29/09/2019 15:30
  • W
  • 0 : 1(S.S. Arezzo - AlbinoLeffe)
    22/09/2019 13:00
11
7
1
3
3
7:9
6
  • L
  • 2 : 1(Novara - Como)
    10/11/2019 16:30
  • L
  • 2 : 0(Carrarese - Como)
    23/10/2019 16:30
  • D
  • 1 : 1(Alessandria - Como)
    13/10/2019 15:30
  • D
  • 1 : 1(Olbia - Como)
    29/09/2019 13:00
  • D
  • 1 : 1(Pistoiese - Como)
    21/09/2019 18:45
  • L
  • 2 : 1(Renate - Como)
    15/09/2019 15:30
12
7
2
3
2
7:8
9
  • ?
  • ASDC Gozzano - Pro Patria
    17/11/2019 16:30
  • D
  • 0 : 0(Como - Pro Patria)
    03/11/2019 16:30
  • L
  • 2 : 1(Pontedera - Pro Patria)
    23/10/2019 16:30
  • W
  • 0 : 1(Olbia - Pro Patria)
    13/10/2019 13:00
  • L
  • 3 : 1(S.S. Arezzo - Pro Patria)
    29/09/2019 15:30
  • W
  • 0 : 1(Robur Siena - Pro Patria)
    22/09/2019 13:00
13
7
2
3
2
6:7
9
  • ?
  • Como - Pro Vercelli
    17/11/2019 14:00
  • D
  • 1 : 1(Olbia - Pro Vercelli)
    03/11/2019 14:00
  • W
  • 1 : 2(Robur Siena - Pro Vercelli)
    27/10/2019 14:00
  • D
  • 1 : 1(Pro Patria - Pro Vercelli)
    19/10/2019 13:00
  • W
  • 0 : 1(Novara - Pro Vercelli)
    05/10/2019 18:45
  • D
  • 1 : 1(Pontedera - Pro Vercelli)
    25/09/2019 18:45
14
6
0
4
2
4:6
4
  • ?
  • Carrarese - S.S. Arezzo
    17/11/2019 16:30
  • L
  • 2 : 1(Pontedera - S.S. Arezzo)
    03/11/2019 16:30
  • D
  • 1 : 1(Pro Vercelli - S.S. Arezzo)
    23/10/2019 18:45
  • D
  • 1 : 1(Robur Siena - S.S. Arezzo)
    13/10/2019 15:30
  • D
  • 0 : 0(Como - S.S. Arezzo)
    25/09/2019 16:30
  • D
  • 1 : 1(Pergolettese - S.S. Arezzo)
    15/09/2019 15:30
15
7
2
1
4
7:8
7
  • ?
  • Renate - Pianese
    17/11/2019 14:00
  • L
  • 1 : 0(Pistoiese - Pianese)
    03/11/2019 16:30
  • L
  • 2 : 0(Robur Siena - Pianese)
    23/10/2019 18:45
  • W
  • 1 : 3(Lecco - Pianese)
    13/10/2019 13:00
  • L
  • 2 : 0(Pro Patria - Pianese)
    25/09/2019 16:30
  • D
  • 0 : 0(AlbinoLeffe - Pianese)
    15/09/2019 13:00
16
Relegation Playoff
7
1
4
2
7:10
7
  • D
  • 1 : 1(Robur Siena - ASDC Gozzano)
    10/11/2019 16:30
  • L
  • 1 : 0(Monza - ASDC Gozzano)
    23/10/2019 18:45
  • L
  • 3 : 0(Renate - ASDC Gozzano)
    13/10/2019 15:30
  • D
  • 1 : 1(Pianese - ASDC Gozzano)
    29/09/2019 13:00
  • W
  • 1 : 2(Pro Vercelli - ASDC Gozzano)
    21/09/2019 13:00
  • D
  • 1 : 1(Pistoiese - ASDC Gozzano)
    08/09/2019 15:30
17
Relegation Playoff
8
1
2
5
10:16
5
  • L
  • 2 : 1(S.S. Arezzo - Olbia)
    10/11/2019 14:00
  • D
  • 2 : 2(Pianese - Olbia)
    27/10/2019 14:00
  • D
  • 0 : 0(ASDC Gozzano - Olbia)
    20/10/2019 13:00
  • L
  • 2 : 1(Pistoiese - Olbia)
    06/10/2019 13:00
  • L
  • 4 : 2(Carrarese - Olbia)
    26/09/2019 14:00
  • L
  • 2 : 0(Renate - Olbia)
    22/09/2019 13:00
18
Relegation Playoff
7
2
1
4
6:11
7
  • ?
  • Pontedera - Lecco
    17/11/2019 16:30
  • W
  • 0 : 2(Carrarese - Lecco)
    03/11/2019 16:30
  • D
  • 1 : 1(Como - Lecco)
    27/10/2019 16:30
  • L
  • 2 : 0(AlbinoLeffe - Lecco)
    20/10/2019 15:30
  • L
  • 1 : 0(Pro Patria - Lecco)
    06/10/2019 13:00
  • W
  • 1 : 2(Pergolettese - Lecco)
    25/09/2019 18:45
19
Relegation Playoff
7
0
3
4
5:13
3
  • D
  • 1 : 1(Pro Vercelli - Giana Erminio)
    10/11/2019 16:30
  • L
  • 2 : 0(S.S. Arezzo - Giana Erminio)
    27/10/2019 14:00
  • D
  • 1 : 1(Pistoiese - Giana Erminio)
    20/10/2019 13:00
  • L
  • 2 : 1(Como - Giana Erminio)
    05/10/2019 18:45
  • L
  • 4 : 0(Alessandria - Giana Erminio)
    26/09/2019 18:45
  • D
  • 1 : 1(ASDC Gozzano - Giana Erminio)
    15/09/2019 15:30
20
Relegation (Championship)
8
0
4
4
2:10
4
  • L
  • 2 : 0(Pianese - Pergolettese)
    10/11/2019 14:00
  • L
  • 1 : 0(Juventus U23 - Pergolettese)
    27/10/2019 16:30
  • D
  • 1 : 1(Giana Erminio - Pergolettese)
    23/10/2019 16:30
  • L
  • 3 : 0(Carrarese - Pergolettese)
    13/10/2019 13:00
  • D
  • 0 : 0(Pro Vercelli - Pergolettese)
    29/09/2019 13:00
  • D
  • 0 : 0(Novara - Pergolettese)
    22/09/2019 15:30