Super Liga

SportFootball
CountrySlovakia
GenderMale
Year2019/2020
#TeamMPWDLGPtsForm
1
15
12
2
1
38:11
38
  • ?
  • Slovan Bratislava - SKF Sered
    23/11/2019 15:00
  • W
  • 0 : 1(Zlate Moravce - Slovan Bratislava)
    10/11/2019 14:00
  • W
  • 2 : 0(Slovan Bratislava - FK Senica)
    02/11/2019 16:00
  • W
  • 0 : 1(Zemplin Michalovce - Slovan Bratislava)
    27/10/2019 16:00
  • W
  • 2 : 1(Slovan Bratislava - FK Pohronie)
    19/10/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(Ruzomberok - Slovan Bratislava)
    06/10/2019 16:00
2
15
10
2
3
28:15
32
  • ?
  • Zemplin Michalovce - DAC 1904 Dunajska Streda
    23/11/2019 13:00
  • W
  • 3 : 1(DAC 1904 Dunajska Streda - Trencin)
    09/11/2019 16:00
  • D
  • 0 : 0(DAC 1904 Dunajska Streda - SKF Sered)
    02/11/2019 16:00
  • W
  • 0 : 2(FK Pohronie - DAC 1904 Dunajska Streda)
    26/10/2019 15:00
  • W
  • 2 : 1(DAC 1904 Dunajska Streda - Zlate Moravce)
    20/10/2019 16:00
  • W
  • 1 : 2(Spartak Trnava - DAC 1904 Dunajska Streda)
    05/10/2019 14:30
3
15
9
3
3
27:14
30
  • ?
  • Nitra - Zilina
    23/11/2019 13:00
  • L
  • 1 : 2(Zilina - Ruzomberok)
    09/11/2019 13:00
  • L
  • 3 : 0(Trencin - Zilina)
    03/11/2019 14:00
  • W
  • 0 : 1(Spartak Trnava - Zilina)
    27/10/2019 17:00
  • D
  • 1 : 1(Zilina - Zemplin Michalovce)
    19/10/2019 15:00
  • W
  • 1 : 0(Zilina - SKF Sered)
    05/10/2019 15:00
4
15
6
5
4
20:19
23
  • ?
  • Ruzomberok - FK Senica
    23/11/2019 14:00
  • W
  • 1 : 2(Zilina - Ruzomberok)
    09/11/2019 13:00
  • W
  • 1 : 2(FK Pohronie - Ruzomberok)
    02/11/2019 16:00
  • D
  • 2 : 2(Ruzomberok - Trencin)
    26/10/2019 14:00
  • W
  • 1 : 2(Nitra - Ruzomberok)
    19/10/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(Ruzomberok - Slovan Bratislava)
    06/10/2019 16:00
5
15
6
2
7
20:20
20
  • ?
  • Trencin - Spartak Trnava
    23/11/2019 13:00
  • W
  • 3 : 2(Spartak Trnava - FK Pohronie)
    09/11/2019 16:00
  • L
  • 1 : 0(Nitra - Spartak Trnava)
    02/11/2019 15:00
  • L
  • 0 : 1(Spartak Trnava - Zilina)
    27/10/2019 17:00
  • L
  • 2 : 1(SKF Sered - Spartak Trnava)
    19/10/2019 15:00
  • L
  • 1 : 2(Spartak Trnava - DAC 1904 Dunajska Streda)
    05/10/2019 14:30
6
15
5
5
5
17:19
20
  • ?
  • FK Pohronie - Zlate Moravce
    23/11/2019 13:00
  • L
  • 0 : 1(Zlate Moravce - Slovan Bratislava)
    10/11/2019 14:00
  • D
  • 2 : 2(Zemplin Michalovce - Zlate Moravce)
    02/11/2019 16:00
  • W
  • 1 : 0(Zlate Moravce - Nitra)
    26/10/2019 15:00
  • L
  • 2 : 1(DAC 1904 Dunajska Streda - Zlate Moravce)
    20/10/2019 16:00
  • D
  • 2 : 2(Trencin - Zlate Moravce)
    06/10/2019 15:00
7
Relegation Playoff
15
4
6
5
16:20
18
  • ?
  • Slovan Bratislava - SKF Sered
    23/11/2019 15:00
  • L
  • 0 : 1(SKF Sered - Nitra)
    09/11/2019 16:00
  • D
  • 0 : 0(DAC 1904 Dunajska Streda - SKF Sered)
    02/11/2019 16:00
  • W
  • 0 : 1(FK Senica - SKF Sered)
    26/10/2019 15:00
  • W
  • 2 : 1(SKF Sered - Spartak Trnava)
    19/10/2019 15:00
  • L
  • 1 : 0(Zilina - SKF Sered)
    05/10/2019 15:00
8
Relegation Playoff
15
5
2
8
19:26
17
  • ?
  • Ruzomberok - FK Senica
    23/11/2019 14:00
  • W
  • 4 : 0(FK Senica - Zemplin Michalovce)
    09/11/2019 16:00
  • L
  • 2 : 0(Slovan Bratislava - FK Senica)
    02/11/2019 16:00
  • L
  • 0 : 1(FK Senica - SKF Sered)
    26/10/2019 15:00
  • W
  • 2 : 3(Trencin - FK Senica)
    20/10/2019 15:00
  • W
  • 1 : 4(Nitra - FK Senica)
    05/10/2019 15:00
9
Relegation Playoff
15
4
5
6
27:27
17
  • ?
  • Trencin - Spartak Trnava
    23/11/2019 13:00
  • L
  • 3 : 1(DAC 1904 Dunajska Streda - Trencin)
    09/11/2019 16:00
  • W
  • 3 : 0(Trencin - Zilina)
    03/11/2019 14:00
  • D
  • 2 : 2(Ruzomberok - Trencin)
    26/10/2019 14:00
  • L
  • 2 : 3(Trencin - FK Senica)
    20/10/2019 15:00
  • D
  • 2 : 2(Trencin - Zlate Moravce)
    06/10/2019 15:00
10
Relegation Playoff
15
3
5
7
15:23
14
  • ?
  • Zemplin Michalovce - DAC 1904 Dunajska Streda
    23/11/2019 13:00
  • L
  • 4 : 0(FK Senica - Zemplin Michalovce)
    09/11/2019 16:00
  • D
  • 2 : 2(Zemplin Michalovce - Zlate Moravce)
    02/11/2019 16:00
  • L
  • 0 : 1(Zemplin Michalovce - Slovan Bratislava)
    27/10/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Zilina - Zemplin Michalovce)
    19/10/2019 15:00
  • D
  • 2 : 2(FK Pohronie - Zemplin Michalovce)
    05/10/2019 15:00
11
Relegation Playoff
15
4
1
10
13:27
13
  • ?
  • Nitra - Zilina
    23/11/2019 13:00
  • W
  • 0 : 1(SKF Sered - Nitra)
    09/11/2019 16:00
  • W
  • 1 : 0(Nitra - Spartak Trnava)
    02/11/2019 15:00
  • L
  • 1 : 0(Zlate Moravce - Nitra)
    26/10/2019 15:00
  • L
  • 1 : 2(Nitra - Ruzomberok)
    19/10/2019 15:00
  • L
  • 1 : 4(Nitra - FK Senica)
    05/10/2019 15:00
12
Relegation Playoff
15
1
4
10
15:34
7
  • ?
  • FK Pohronie - Zlate Moravce
    23/11/2019 13:00
  • L
  • 3 : 2(Spartak Trnava - FK Pohronie)
    09/11/2019 16:00
  • L
  • 1 : 2(FK Pohronie - Ruzomberok)
    02/11/2019 16:00
  • L
  • 0 : 2(FK Pohronie - DAC 1904 Dunajska Streda)
    26/10/2019 15:00
  • L
  • 2 : 1(Slovan Bratislava - FK Pohronie)
    19/10/2019 15:00
  • D
  • 2 : 2(FK Pohronie - Zemplin Michalovce)
    05/10/2019 15:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
7
6
1
0
19:2
19
  • ?
  • Slovan Bratislava - SKF Sered
    23/11/2019 15:00
  • W
  • 2 : 0(Slovan Bratislava - FK Senica)
    02/11/2019 16:00
  • W
  • 2 : 1(Slovan Bratislava - FK Pohronie)
    19/10/2019 15:00
  • W
  • 5 : 0(Slovan Bratislava - Nitra)
    28/09/2019 17:00
  • W
  • 2 : 0(Slovan Bratislava - Spartak Trnava)
    15/09/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Slovan Bratislava - Zilina)
    25/08/2019 15:30
2
8
5
2
1
17:7
17
  • W
  • 3 : 1(DAC 1904 Dunajska Streda - Trencin)
    09/11/2019 16:00
  • D
  • 0 : 0(DAC 1904 Dunajska Streda - SKF Sered)
    02/11/2019 16:00
  • W
  • 2 : 1(DAC 1904 Dunajska Streda - Zlate Moravce)
    20/10/2019 16:00
  • W
  • 1 : 0(DAC 1904 Dunajska Streda - Zilina)
    29/09/2019 16:00
  • L
  • 0 : 1(DAC 1904 Dunajska Streda - Ruzomberok)
    21/09/2019 15:00
  • W
  • 5 : 2(DAC 1904 Dunajska Streda - Slovan Bratislava)
    01/09/2019 16:00
3
8
6
1
1
19:7
19
  • L
  • 1 : 2(Zilina - Ruzomberok)
    09/11/2019 13:00
  • D
  • 1 : 1(Zilina - Zemplin Michalovce)
    19/10/2019 15:00
  • W
  • 1 : 0(Zilina - SKF Sered)
    05/10/2019 15:00
  • W
  • 2 : 1(Zilina - FK Pohronie)
    21/09/2019 17:00
  • W
  • 5 : 0(Zilina - FK Senica)
    31/08/2019 17:00
  • W
  • 3 : 0(Zilina - Nitra)
    17/08/2019 17:00
4
7
1
3
3
7:9
6
  • ?
  • Ruzomberok - FK Senica
    23/11/2019 14:00
  • D
  • 2 : 2(Ruzomberok - Trencin)
    26/10/2019 14:00
  • D
  • 1 : 1(Ruzomberok - Slovan Bratislava)
    06/10/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Ruzomberok - SKF Sered)
    14/09/2019 17:00
  • L
  • 0 : 1(Ruzomberok - Spartak Trnava)
    24/08/2019 17:00
  • L
  • 2 : 3(Ruzomberok - Zilina)
    10/08/2019 16:00
5
8
4
1
3
11:8
13
  • W
  • 3 : 2(Spartak Trnava - FK Pohronie)
    09/11/2019 16:00
  • L
  • 0 : 1(Spartak Trnava - Zilina)
    27/10/2019 17:00
  • L
  • 1 : 2(Spartak Trnava - DAC 1904 Dunajska Streda)
    05/10/2019 14:30
  • D
  • 0 : 0(Spartak Trnava - FK Senica)
    18/09/2019 16:00
  • W
  • 2 : 1(Spartak Trnava - Zemplin Michalovce)
    31/08/2019 16:00
  • L
  • 1 : 2(Spartak Trnava - Trencin)
    17/08/2019 16:00
6
8
3
2
3
8:8
11
  • L
  • 0 : 1(Zlate Moravce - Slovan Bratislava)
    10/11/2019 14:00
  • W
  • 1 : 0(Zlate Moravce - Nitra)
    26/10/2019 15:00
  • L
  • 1 : 3(Zlate Moravce - Spartak Trnava)
    29/09/2019 16:00
  • D
  • 0 : 0(Zlate Moravce - Zilina)
    14/09/2019 17:00
  • W
  • 4 : 2(Zlate Moravce - Ruzomberok)
    31/08/2019 17:00
  • D
  • 0 : 0(Zlate Moravce - FK Pohronie)
    17/08/2019 17:00
7
Relegation Playoff
8
3
3
2
11:12
12
  • L
  • 0 : 1(SKF Sered - Nitra)
    09/11/2019 16:00
  • W
  • 2 : 1(SKF Sered - Spartak Trnava)
    19/10/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(SKF Sered - Trencin)
    28/09/2019 14:30
  • D
  • 0 : 0(SKF Sered - Zlate Moravce)
    21/09/2019 17:00
  • D
  • 3 : 3(SKF Sered - FK Pohronie)
    31/08/2019 17:00
  • L
  • 0 : 4(SKF Sered - Slovan Bratislava)
    17/08/2019 17:00
8
Relegation Playoff
8
3
1
4
11:11
10
  • W
  • 4 : 0(FK Senica - Zemplin Michalovce)
    09/11/2019 16:00
  • L
  • 0 : 1(FK Senica - SKF Sered)
    26/10/2019 15:00
  • W
  • 1 : 0(FK Senica - FK Pohronie)
    28/09/2019 17:00
  • L
  • 0 : 1(FK Senica - DAC 1904 Dunajska Streda)
    14/09/2019 17:00
  • L
  • 1 : 3(FK Senica - Zlate Moravce)
    23/08/2019 17:00
  • D
  • 2 : 2(FK Senica - Ruzomberok)
    17/08/2019 17:00
9
Relegation Playoff
7
2
3
2
14:13
9
  • ?
  • Trencin - Spartak Trnava
    23/11/2019 13:00
  • W
  • 3 : 0(Trencin - Zilina)
    03/11/2019 14:00
  • L
  • 2 : 3(Trencin - FK Senica)
    20/10/2019 15:00
  • D
  • 2 : 2(Trencin - Zlate Moravce)
    06/10/2019 15:00
  • L
  • 2 : 4(Trencin - Slovan Bratislava)
    22/09/2019 16:00
  • D
  • 2 : 2(Trencin - Nitra)
    01/09/2019 17:00
10
Relegation Playoff
7
2
2
3
8:9
8
  • ?
  • Zemplin Michalovce - DAC 1904 Dunajska Streda
    23/11/2019 13:00
  • D
  • 2 : 2(Zemplin Michalovce - Zlate Moravce)
    02/11/2019 16:00
  • L
  • 0 : 1(Zemplin Michalovce - Slovan Bratislava)
    27/10/2019 16:00
  • L
  • 0 : 1(Zemplin Michalovce - Ruzomberok)
    28/09/2019 17:00
  • W
  • 2 : 1(Zemplin Michalovce - Trencin)
    14/09/2019 17:00
  • D
  • 1 : 1(Zemplin Michalovce - SKF Sered)
    24/08/2019 17:00
11
Relegation Playoff
7
2
0
5
7:13
6
  • ?
  • Nitra - Zilina
    23/11/2019 13:00
  • W
  • 1 : 0(Nitra - Spartak Trnava)
    02/11/2019 15:00
  • L
  • 1 : 2(Nitra - Ruzomberok)
    19/10/2019 15:00
  • L
  • 1 : 4(Nitra - FK Senica)
    05/10/2019 15:00
  • L
  • 0 : 2(Nitra - Zemplin Michalovce)
    21/09/2019 17:00
  • L
  • 1 : 2(Nitra - DAC 1904 Dunajska Streda)
    25/08/2019 17:15
12
Relegation Playoff
7
0
2
5
6:18
2
  • ?
  • FK Pohronie - Zlate Moravce
    23/11/2019 13:00
  • L
  • 1 : 2(FK Pohronie - Ruzomberok)
    02/11/2019 16:00
  • L
  • 0 : 2(FK Pohronie - DAC 1904 Dunajska Streda)
    26/10/2019 15:00
  • D
  • 2 : 2(FK Pohronie - Zemplin Michalovce)
    05/10/2019 15:00
  • L
  • 0 : 3(FK Pohronie - Nitra)
    14/09/2019 12:00
  • L
  • 0 : 4(FK Pohronie - Trencin)
    24/08/2019 17:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
8
6
1
1
19:9
19
  • W
  • 0 : 1(Zlate Moravce - Slovan Bratislava)
    10/11/2019 14:00
  • W
  • 0 : 1(Zemplin Michalovce - Slovan Bratislava)
    27/10/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Ruzomberok - Slovan Bratislava)
    06/10/2019 16:00
  • W
  • 2 : 4(Trencin - Slovan Bratislava)
    22/09/2019 16:00
  • L
  • 5 : 2(DAC 1904 Dunajska Streda - Slovan Bratislava)
    01/09/2019 16:00
  • W
  • 0 : 4(SKF Sered - Slovan Bratislava)
    17/08/2019 17:00
2
7
5
0
2
11:8
15
  • ?
  • Zemplin Michalovce - DAC 1904 Dunajska Streda
    23/11/2019 13:00
  • W
  • 0 : 2(FK Pohronie - DAC 1904 Dunajska Streda)
    26/10/2019 15:00
  • W
  • 1 : 2(Spartak Trnava - DAC 1904 Dunajska Streda)
    05/10/2019 14:30
  • W
  • 0 : 1(FK Senica - DAC 1904 Dunajska Streda)
    14/09/2019 17:00
  • W
  • 1 : 2(Nitra - DAC 1904 Dunajska Streda)
    25/08/2019 17:15
  • L
  • 2 : 1(Trencin - DAC 1904 Dunajska Streda)
    10/08/2019 17:00
3
7
3
2
2
8:7
11
  • ?
  • Nitra - Zilina
    23/11/2019 13:00
  • L
  • 3 : 0(Trencin - Zilina)
    03/11/2019 14:00
  • W
  • 0 : 1(Spartak Trnava - Zilina)
    27/10/2019 17:00
  • L
  • 1 : 0(DAC 1904 Dunajska Streda - Zilina)
    29/09/2019 16:00
  • D
  • 0 : 0(Zlate Moravce - Zilina)
    14/09/2019 17:00
  • D
  • 1 : 1(Slovan Bratislava - Zilina)
    25/08/2019 15:30
4
8
5
2
1
13:10
17
  • W
  • 1 : 2(Zilina - Ruzomberok)
    09/11/2019 13:00
  • W
  • 1 : 2(FK Pohronie - Ruzomberok)
    02/11/2019 16:00
  • W
  • 1 : 2(Nitra - Ruzomberok)
    19/10/2019 15:00
  • W
  • 0 : 1(Zemplin Michalovce - Ruzomberok)
    28/09/2019 17:00
  • W
  • 0 : 1(DAC 1904 Dunajska Streda - Ruzomberok)
    21/09/2019 15:00
  • L
  • 4 : 2(Zlate Moravce - Ruzomberok)
    31/08/2019 17:00
5
7
2
1
4
9:12
7
  • ?
  • Trencin - Spartak Trnava
    23/11/2019 13:00
  • L
  • 1 : 0(Nitra - Spartak Trnava)
    02/11/2019 15:00
  • L
  • 2 : 1(SKF Sered - Spartak Trnava)
    19/10/2019 15:00
  • W
  • 1 : 3(Zlate Moravce - Spartak Trnava)
    29/09/2019 16:00
  • L
  • 2 : 0(Slovan Bratislava - Spartak Trnava)
    15/09/2019 16:00
  • W
  • 0 : 1(Ruzomberok - Spartak Trnava)
    24/08/2019 17:00
6
7
2
3
2
9:11
9
  • ?
  • FK Pohronie - Zlate Moravce
    23/11/2019 13:00
  • D
  • 2 : 2(Zemplin Michalovce - Zlate Moravce)
    02/11/2019 16:00
  • L
  • 2 : 1(DAC 1904 Dunajska Streda - Zlate Moravce)
    20/10/2019 16:00
  • D
  • 2 : 2(Trencin - Zlate Moravce)
    06/10/2019 15:00
  • D
  • 0 : 0(SKF Sered - Zlate Moravce)
    21/09/2019 17:00
  • W
  • 1 : 3(FK Senica - Zlate Moravce)
    23/08/2019 17:00
7
Relegation Playoff
7
1
3
3
5:8
6
  • ?
  • Slovan Bratislava - SKF Sered
    23/11/2019 15:00
  • D
  • 0 : 0(DAC 1904 Dunajska Streda - SKF Sered)
    02/11/2019 16:00
  • W
  • 0 : 1(FK Senica - SKF Sered)
    26/10/2019 15:00
  • L
  • 1 : 0(Zilina - SKF Sered)
    05/10/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(Ruzomberok - SKF Sered)
    14/09/2019 17:00
  • D
  • 1 : 1(Zemplin Michalovce - SKF Sered)
    24/08/2019 17:00
8
Relegation Playoff
7
2
1
4
8:15
7
  • ?
  • Ruzomberok - FK Senica
    23/11/2019 14:00
  • L
  • 2 : 0(Slovan Bratislava - FK Senica)
    02/11/2019 16:00
  • W
  • 2 : 3(Trencin - FK Senica)
    20/10/2019 15:00
  • W
  • 1 : 4(Nitra - FK Senica)
    05/10/2019 15:00
  • D
  • 0 : 0(Spartak Trnava - FK Senica)
    18/09/2019 16:00
  • L
  • 5 : 0(Zilina - FK Senica)
    31/08/2019 17:00
9
Relegation Playoff
8
2
2
4
13:14
8
  • L
  • 3 : 1(DAC 1904 Dunajska Streda - Trencin)
    09/11/2019 16:00
  • D
  • 2 : 2(Ruzomberok - Trencin)
    26/10/2019 14:00
  • D
  • 1 : 1(SKF Sered - Trencin)
    28/09/2019 14:30
  • L
  • 2 : 1(Zemplin Michalovce - Trencin)
    14/09/2019 17:00
  • W
  • 0 : 4(FK Pohronie - Trencin)
    24/08/2019 17:00
  • W
  • 1 : 2(Spartak Trnava - Trencin)
    17/08/2019 16:00
10
Relegation Playoff
8
1
3
4
7:14
6
  • L
  • 4 : 0(FK Senica - Zemplin Michalovce)
    09/11/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Zilina - Zemplin Michalovce)
    19/10/2019 15:00
  • D
  • 2 : 2(FK Pohronie - Zemplin Michalovce)
    05/10/2019 15:00
  • W
  • 0 : 2(Nitra - Zemplin Michalovce)
    21/09/2019 17:00
  • L
  • 2 : 1(Spartak Trnava - Zemplin Michalovce)
    31/08/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(DAC 1904 Dunajska Streda - Zemplin Michalovce)
    18/08/2019 16:00
11
Relegation Playoff
8
2
1
5
6:14
7
  • W
  • 0 : 1(SKF Sered - Nitra)
    09/11/2019 16:00
  • L
  • 1 : 0(Zlate Moravce - Nitra)
    26/10/2019 15:00
  • L
  • 5 : 0(Slovan Bratislava - Nitra)
    28/09/2019 17:00
  • W
  • 0 : 3(FK Pohronie - Nitra)
    14/09/2019 12:00
  • D
  • 2 : 2(Trencin - Nitra)
    01/09/2019 17:00
  • L
  • 3 : 0(Zilina - Nitra)
    17/08/2019 17:00
12
Relegation Playoff
8
1
2
5
9:16
5
  • L
  • 3 : 2(Spartak Trnava - FK Pohronie)
    09/11/2019 16:00
  • L
  • 2 : 1(Slovan Bratislava - FK Pohronie)
    19/10/2019 15:00
  • L
  • 1 : 0(FK Senica - FK Pohronie)
    28/09/2019 17:00
  • L
  • 2 : 1(Zilina - FK Pohronie)
    21/09/2019 17:00
  • D
  • 3 : 3(SKF Sered - FK Pohronie)
    31/08/2019 17:00
  • D
  • 0 : 0(Zlate Moravce - FK Pohronie)
    17/08/2019 17:00