Super Liga

SportFootball
CountrySlovakia
GenderMale
Year2020/2021
#TeamMPWDLGPtsForm
1
10
9
0
1
33:14
27
  • ?
  • DAC 1904 Dunajska Streda - Slovan Bratislava
    25/10/2020 15:00
  • W
  • 2 : 4(Zemplin Michalovce - DAC 1904 Dunajska Streda)
    17/10/2020 15:00
  • L
  • 4 : 1(Zilina - DAC 1904 Dunajska Streda)
    03/10/2020 15:00
  • W
  • 3 : 1(DAC 1904 Dunajska Streda - Trencin)
    27/09/2020 16:00
  • W
  • 2 : 4(FK Senica - DAC 1904 Dunajska Streda)
    20/09/2020 17:00
  • W
  • 3 : 2(DAC 1904 Dunajska Streda - Ruzomberok)
    12/09/2020 17:00
2
10
8
1
1
29:6
25
  • ?
  • DAC 1904 Dunajska Streda - Slovan Bratislava
    25/10/2020 15:00
  • W
  • 3 : 0(Slovan Bratislava - SKF Sered)
    17/10/2020 15:00
  • W
  • 1 : 2(FK Pohronie - Slovan Bratislava)
    04/10/2020 16:00
  • W
  • 2 : 0(Slovan Bratislava - FK Senica)
    30/09/2020 16:00
  • W
  • 5 : 0(Slovan Bratislava - Ruzomberok)
    26/09/2020 17:00
  • D
  • 2 : 2(Zilina - Slovan Bratislava)
    20/09/2020 16:00
3
10
5
1
4
26:19
16
  • ?
  • Ruzomberok - Zilina
    24/10/2020 15:00
  • W
  • 2 : 1(Zilina - Spartak Trnava)
    18/10/2020 14:00
  • W
  • 4 : 1(Zilina - DAC 1904 Dunajska Streda)
    03/10/2020 15:00
  • L
  • 4 : 0(Zlate Moravce - Zilina)
    26/09/2020 17:00
  • D
  • 2 : 2(Zilina - Slovan Bratislava)
    20/09/2020 16:00
  • L
  • 3 : 2(SKF Sered - Zilina)
    12/09/2020 17:00
4
10
4
2
4
14:20
14
  • ?
  • Nitra - Zemplin Michalovce
    24/10/2020 15:00
  • L
  • 3 : 1(Zlate Moravce - Nitra)
    17/10/2020 15:00
  • W
  • 0 : 2(Spartak Trnava - Nitra)
    03/10/2020 17:00
  • W
  • 3 : 0(Nitra - SKF Sered)
    26/09/2020 17:00
  • L
  • 3 : 2(Trencin - Nitra)
    19/09/2020 17:00
  • W
  • 3 : 1(Nitra - FK Pohronie)
    12/09/2020 17:00
5
10
4
1
5
11:12
13
  • ?
  • Spartak Trnava - Trencin
    24/10/2020 15:00
  • L
  • 2 : 1(Zilina - Spartak Trnava)
    18/10/2020 14:00
  • L
  • 0 : 2(Spartak Trnava - Nitra)
    03/10/2020 17:00
  • W
  • 0 : 2(FK Senica - Spartak Trnava)
    26/09/2020 16:00
  • W
  • 1 : 0(Spartak Trnava - Zlate Moravce)
    19/09/2020 17:00
  • L
  • 2 : 0(Slovan Bratislava - Spartak Trnava)
    12/09/2020 16:30
6
10
3
4
3
14:16
13
  • ?
  • Ruzomberok - Zilina
    24/10/2020 15:00
  • W
  • 1 : 2(FK Senica - Ruzomberok)
    17/10/2020 15:00
  • W
  • 2 : 1(Ruzomberok - Zlate Moravce)
    03/10/2020 17:00
  • L
  • 5 : 0(Slovan Bratislava - Ruzomberok)
    26/09/2020 17:00
  • W
  • 4 : 0(Ruzomberok - Zemplin Michalovce)
    19/09/2020 18:00
  • L
  • 3 : 2(DAC 1904 Dunajska Streda - Ruzomberok)
    12/09/2020 17:00
7
Relegation Playoff
10
3
4
3
13:18
13
  • ?
  • SKF Sered - Zlate Moravce
    24/10/2020 15:00
  • L
  • 3 : 0(Slovan Bratislava - SKF Sered)
    17/10/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(SKF Sered - Zemplin Michalovce)
    03/10/2020 17:00
  • L
  • 3 : 0(Nitra - SKF Sered)
    26/09/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(SKF Sered - Trencin)
    22/09/2020 17:00
  • D
  • 2 : 2(FK Pohronie - SKF Sered)
    19/09/2020 17:00
8
Relegation Playoff
10
3
3
4
16:13
12
  • ?
  • SKF Sered - Zlate Moravce
    24/10/2020 15:00
  • W
  • 3 : 1(Zlate Moravce - Nitra)
    17/10/2020 15:00
  • L
  • 2 : 1(Ruzomberok - Zlate Moravce)
    03/10/2020 17:00
  • W
  • 4 : 0(Zlate Moravce - Zilina)
    26/09/2020 17:00
  • L
  • 1 : 0(Spartak Trnava - Zlate Moravce)
    19/09/2020 17:00
  • D
  • 2 : 2(Zlate Moravce - FK Senica)
    11/09/2020 17:00
9
Relegation Playoff
10
1
5
4
13:18
8
  • ?
  • Spartak Trnava - Trencin
    24/10/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Trencin - FK Pohronie)
    17/10/2020 15:00
  • L
  • 0 : 1(Trencin - FK Senica)
    04/10/2020 17:00
  • L
  • 3 : 1(DAC 1904 Dunajska Streda - Trencin)
    27/09/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(SKF Sered - Trencin)
    22/09/2020 17:00
  • W
  • 3 : 2(Trencin - Nitra)
    19/09/2020 17:00
10
Relegation Playoff
10
1
5
4
11:16
8
  • ?
  • FK Pohronie - FK Senica
    24/10/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Trencin - FK Pohronie)
    17/10/2020 15:00
  • L
  • 1 : 2(FK Pohronie - Slovan Bratislava)
    04/10/2020 16:00
  • L
  • 2 : 0(Zemplin Michalovce - FK Pohronie)
    26/09/2020 17:00
  • D
  • 2 : 2(FK Pohronie - SKF Sered)
    19/09/2020 17:00
  • L
  • 3 : 1(Nitra - FK Pohronie)
    12/09/2020 17:00
11
Relegation Playoff
10
2
2
6
9:20
8
  • ?
  • FK Pohronie - FK Senica
    24/10/2020 15:00
  • L
  • 1 : 2(FK Senica - Ruzomberok)
    17/10/2020 15:00
  • W
  • 0 : 1(Trencin - FK Senica)
    04/10/2020 17:00
  • L
  • 2 : 0(Slovan Bratislava - FK Senica)
    30/09/2020 16:00
  • L
  • 0 : 2(FK Senica - Spartak Trnava)
    26/09/2020 16:00
  • L
  • 2 : 4(FK Senica - DAC 1904 Dunajska Streda)
    20/09/2020 17:00
12
Relegation Playoff
10
2
2
6
9:26
8
  • ?
  • Nitra - Zemplin Michalovce
    24/10/2020 15:00
  • L
  • 2 : 4(Zemplin Michalovce - DAC 1904 Dunajska Streda)
    17/10/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(SKF Sered - Zemplin Michalovce)
    03/10/2020 17:00
  • W
  • 2 : 0(Zemplin Michalovce - FK Pohronie)
    26/09/2020 17:00
  • L
  • 4 : 0(Ruzomberok - Zemplin Michalovce)
    19/09/2020 18:00
  • D
  • 1 : 1(Zemplin Michalovce - Trencin)
    12/09/2020 17:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
5
5
0
0
20:4
15
  • ?
  • DAC 1904 Dunajska Streda - Slovan Bratislava
    25/10/2020 15:00
  • W
  • 3 : 1(DAC 1904 Dunajska Streda - Trencin)
    27/09/2020 16:00
  • W
  • 3 : 2(DAC 1904 Dunajska Streda - Ruzomberok)
    12/09/2020 17:00
  • W
  • 2 : 1(DAC 1904 Dunajska Streda - Spartak Trnava)
    22/08/2020 16:00
  • W
  • 6 : 0(DAC 1904 Dunajska Streda - Nitra)
    15/08/2020 17:00
  • W
  • 6 : 0(DAC 1904 Dunajska Streda - SKF Sered)
    09/08/2020 16:00
2
5
5
0
0
17:0
15
  • W
  • 3 : 0(Slovan Bratislava - SKF Sered)
    17/10/2020 15:00
  • W
  • 2 : 0(Slovan Bratislava - FK Senica)
    30/09/2020 16:00
  • W
  • 5 : 0(Slovan Bratislava - Ruzomberok)
    26/09/2020 17:00
  • W
  • 2 : 0(Slovan Bratislava - Spartak Trnava)
    12/09/2020 16:30
  • W
  • 5 : 0(Slovan Bratislava - Zemplin Michalovce)
    11/08/2020 18:00
3
5
3
1
1
15:8
10
  • W
  • 2 : 1(Zilina - Spartak Trnava)
    18/10/2020 14:00
  • W
  • 4 : 1(Zilina - DAC 1904 Dunajska Streda)
    03/10/2020 15:00
  • D
  • 2 : 2(Zilina - Slovan Bratislava)
    20/09/2020 16:00
  • W
  • 6 : 2(Zilina - Zemplin Michalovce)
    30/08/2020 17:00
  • L
  • 1 : 2(Zilina - Nitra)
    11/08/2020 17:00
4
4
2
1
1
7:7
7
  • ?
  • Nitra - Zemplin Michalovce
    24/10/2020 15:00
  • W
  • 3 : 0(Nitra - SKF Sered)
    26/09/2020 17:00
  • W
  • 3 : 1(Nitra - FK Pohronie)
    12/09/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(Nitra - Ruzomberok)
    22/08/2020 17:00
  • L
  • 0 : 5(Nitra - Slovan Bratislava)
    08/08/2020 16:00
5
5
2
1
2
5:6
7
  • ?
  • Spartak Trnava - Trencin
    24/10/2020 15:00
  • L
  • 0 : 2(Spartak Trnava - Nitra)
    03/10/2020 17:00
  • W
  • 1 : 0(Spartak Trnava - Zlate Moravce)
    19/09/2020 17:00
  • L
  • 0 : 2(Spartak Trnava - SKF Sered)
    29/08/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(Spartak Trnava - FK Pohronie)
    15/08/2020 17:00
  • W
  • 3 : 1(Spartak Trnava - Ruzomberok)
    11/08/2020 16:00
6
5
2
3
0
8:3
9
  • ?
  • Ruzomberok - Zilina
    24/10/2020 15:00
  • W
  • 2 : 1(Ruzomberok - Zlate Moravce)
    03/10/2020 17:00
  • W
  • 4 : 0(Ruzomberok - Zemplin Michalovce)
    19/09/2020 18:00
  • D
  • 0 : 0(Ruzomberok - FK Pohronie)
    30/08/2020 17:00
  • D
  • 0 : 0(Ruzomberok - SKF Sered)
    15/08/2020 17:00
  • D
  • 2 : 2(Ruzomberok - Trencin)
    08/08/2020 17:00
7
Relegation Playoff
4
2
2
0
9:4
8
  • ?
  • SKF Sered - Zlate Moravce
    24/10/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(SKF Sered - Zemplin Michalovce)
    03/10/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(SKF Sered - Trencin)
    22/09/2020 17:00
  • W
  • 3 : 2(SKF Sered - Zilina)
    12/09/2020 17:00
  • W
  • 4 : 0(SKF Sered - FK Senica)
    12/08/2020 17:00
8
Relegation Playoff
6
3
2
1
14:8
11
  • W
  • 3 : 1(Zlate Moravce - Nitra)
    17/10/2020 15:00
  • W
  • 4 : 0(Zlate Moravce - Zilina)
    26/09/2020 17:00
  • D
  • 2 : 2(Zlate Moravce - FK Senica)
    11/09/2020 17:00
  • L
  • 1 : 2(Zlate Moravce - DAC 1904 Dunajska Streda)
    30/08/2020 17:00
  • W
  • 2 : 1(Zlate Moravce - Slovan Bratislava)
    15/08/2020 17:00
  • D
  • 2 : 2(Zlate Moravce - FK Pohronie)
    08/08/2020 17:00
9
Relegation Playoff
6
1
2
3
8:11
5
  • D
  • 1 : 1(Trencin - FK Pohronie)
    17/10/2020 15:00
  • L
  • 0 : 1(Trencin - FK Senica)
    04/10/2020 17:00
  • W
  • 3 : 2(Trencin - Nitra)
    19/09/2020 17:00
  • L
  • 1 : 2(Trencin - Slovan Bratislava)
    31/08/2020 17:00
  • L
  • 2 : 4(Trencin - Zilina)
    15/08/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(Trencin - Zlate Moravce)
    12/08/2020 17:00
10
Relegation Playoff
4
1
1
2
6:7
4
  • ?
  • FK Pohronie - FK Senica
    24/10/2020 15:00
  • L
  • 1 : 2(FK Pohronie - Slovan Bratislava)
    04/10/2020 16:00
  • D
  • 2 : 2(FK Pohronie - SKF Sered)
    19/09/2020 17:00
  • W
  • 2 : 1(FK Pohronie - Zilina)
    22/08/2020 18:00
  • L
  • 1 : 2(FK Pohronie - DAC 1904 Dunajska Streda)
    12/08/2020 17:00
11
Relegation Playoff
6
1
1
4
6:12
4
  • L
  • 1 : 2(FK Senica - Ruzomberok)
    17/10/2020 15:00
  • L
  • 0 : 2(FK Senica - Spartak Trnava)
    26/09/2020 16:00
  • L
  • 2 : 4(FK Senica - DAC 1904 Dunajska Streda)
    20/09/2020 17:00
  • D
  • 0 : 0(FK Senica - Nitra)
    29/08/2020 16:30
  • W
  • 3 : 0(FK Senica - Zemplin Michalovce)
    15/08/2020 17:00
  • L
  • 0 : 4(FK Senica - Zilina)
    08/08/2020 17:00
12
Relegation Playoff
5
2
1
2
6:7
7
  • L
  • 2 : 4(Zemplin Michalovce - DAC 1904 Dunajska Streda)
    17/10/2020 15:00
  • W
  • 2 : 0(Zemplin Michalovce - FK Pohronie)
    26/09/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(Zemplin Michalovce - Trencin)
    12/09/2020 17:00
  • W
  • 1 : 0(Zemplin Michalovce - Zlate Moravce)
    25/08/2020 17:00
  • L
  • 0 : 2(Zemplin Michalovce - Spartak Trnava)
    08/08/2020 17:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
5
4
0
1
13:10
12
  • W
  • 2 : 4(Zemplin Michalovce - DAC 1904 Dunajska Streda)
    17/10/2020 15:00
  • L
  • 4 : 1(Zilina - DAC 1904 Dunajska Streda)
    03/10/2020 15:00
  • W
  • 2 : 4(FK Senica - DAC 1904 Dunajska Streda)
    20/09/2020 17:00
  • W
  • 1 : 2(Zlate Moravce - DAC 1904 Dunajska Streda)
    30/08/2020 17:00
  • W
  • 1 : 2(FK Pohronie - DAC 1904 Dunajska Streda)
    12/08/2020 17:00
2
5
3
1
1
12:6
10
  • ?
  • DAC 1904 Dunajska Streda - Slovan Bratislava
    25/10/2020 15:00
  • W
  • 1 : 2(FK Pohronie - Slovan Bratislava)
    04/10/2020 16:00
  • D
  • 2 : 2(Zilina - Slovan Bratislava)
    20/09/2020 16:00
  • W
  • 1 : 2(Trencin - Slovan Bratislava)
    31/08/2020 17:00
  • L
  • 2 : 1(Zlate Moravce - Slovan Bratislava)
    15/08/2020 17:00
  • W
  • 0 : 5(Nitra - Slovan Bratislava)
    08/08/2020 16:00
3
5
2
0
3
11:11
6
  • ?
  • Ruzomberok - Zilina
    24/10/2020 15:00
  • L
  • 4 : 0(Zlate Moravce - Zilina)
    26/09/2020 17:00
  • L
  • 3 : 2(SKF Sered - Zilina)
    12/09/2020 17:00
  • L
  • 2 : 1(FK Pohronie - Zilina)
    22/08/2020 18:00
  • W
  • 2 : 4(Trencin - Zilina)
    15/08/2020 16:00
  • W
  • 0 : 4(FK Senica - Zilina)
    08/08/2020 17:00
4
6
2
1
3
7:13
7
  • L
  • 3 : 1(Zlate Moravce - Nitra)
    17/10/2020 15:00
  • W
  • 0 : 2(Spartak Trnava - Nitra)
    03/10/2020 17:00
  • L
  • 3 : 2(Trencin - Nitra)
    19/09/2020 17:00
  • D
  • 0 : 0(FK Senica - Nitra)
    29/08/2020 16:30
  • L
  • 6 : 0(DAC 1904 Dunajska Streda - Nitra)
    15/08/2020 17:00
  • W
  • 1 : 2(Zilina - Nitra)
    11/08/2020 17:00
5
5
2
0
3
6:6
6
  • L
  • 2 : 1(Zilina - Spartak Trnava)
    18/10/2020 14:00
  • W
  • 0 : 2(FK Senica - Spartak Trnava)
    26/09/2020 16:00
  • L
  • 2 : 0(Slovan Bratislava - Spartak Trnava)
    12/09/2020 16:30
  • L
  • 2 : 1(DAC 1904 Dunajska Streda - Spartak Trnava)
    22/08/2020 16:00
  • W
  • 0 : 2(Zemplin Michalovce - Spartak Trnava)
    08/08/2020 17:00
6
5
1
1
3
6:13
4
  • W
  • 1 : 2(FK Senica - Ruzomberok)
    17/10/2020 15:00
  • L
  • 5 : 0(Slovan Bratislava - Ruzomberok)
    26/09/2020 17:00
  • L
  • 3 : 2(DAC 1904 Dunajska Streda - Ruzomberok)
    12/09/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(Nitra - Ruzomberok)
    22/08/2020 17:00
  • L
  • 3 : 1(Spartak Trnava - Ruzomberok)
    11/08/2020 16:00
7
Relegation Playoff
6
1
2
3
4:14
5
  • L
  • 3 : 0(Slovan Bratislava - SKF Sered)
    17/10/2020 15:00
  • L
  • 3 : 0(Nitra - SKF Sered)
    26/09/2020 17:00
  • D
  • 2 : 2(FK Pohronie - SKF Sered)
    19/09/2020 17:00
  • W
  • 0 : 2(Spartak Trnava - SKF Sered)
    29/08/2020 17:00
  • D
  • 0 : 0(Ruzomberok - SKF Sered)
    15/08/2020 17:00
  • L
  • 6 : 0(DAC 1904 Dunajska Streda - SKF Sered)
    09/08/2020 16:00
8
Relegation Playoff
4
0
1
3
2:5
1
  • ?
  • SKF Sered - Zlate Moravce
    24/10/2020 15:00
  • L
  • 2 : 1(Ruzomberok - Zlate Moravce)
    03/10/2020 17:00
  • L
  • 1 : 0(Spartak Trnava - Zlate Moravce)
    19/09/2020 17:00
  • L
  • 1 : 0(Zemplin Michalovce - Zlate Moravce)
    25/08/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(Trencin - Zlate Moravce)
    12/08/2020 17:00
9
Relegation Playoff
4
0
3
1
5:7
3
  • ?
  • Spartak Trnava - Trencin
    24/10/2020 15:00
  • L
  • 3 : 1(DAC 1904 Dunajska Streda - Trencin)
    27/09/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(SKF Sered - Trencin)
    22/09/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(Zemplin Michalovce - Trencin)
    12/09/2020 17:00
  • D
  • 2 : 2(Ruzomberok - Trencin)
    08/08/2020 17:00
10
Relegation Playoff
6
0
4
2
5:9
4
  • D
  • 1 : 1(Trencin - FK Pohronie)
    17/10/2020 15:00
  • L
  • 2 : 0(Zemplin Michalovce - FK Pohronie)
    26/09/2020 17:00
  • L
  • 3 : 1(Nitra - FK Pohronie)
    12/09/2020 17:00
  • D
  • 0 : 0(Ruzomberok - FK Pohronie)
    30/08/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(Spartak Trnava - FK Pohronie)
    15/08/2020 17:00
  • D
  • 2 : 2(Zlate Moravce - FK Pohronie)
    08/08/2020 17:00
11
Relegation Playoff
4
1
1
2
3:8
4
  • ?
  • FK Pohronie - FK Senica
    24/10/2020 15:00
  • W
  • 0 : 1(Trencin - FK Senica)
    04/10/2020 17:00
  • L
  • 2 : 0(Slovan Bratislava - FK Senica)
    30/09/2020 16:00
  • D
  • 2 : 2(Zlate Moravce - FK Senica)
    11/09/2020 17:00
  • L
  • 4 : 0(SKF Sered - FK Senica)
    12/08/2020 17:00
12
Relegation Playoff
5
0
1
4
3:19
1
  • ?
  • Nitra - Zemplin Michalovce
    24/10/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(SKF Sered - Zemplin Michalovce)
    03/10/2020 17:00
  • L
  • 4 : 0(Ruzomberok - Zemplin Michalovce)
    19/09/2020 18:00
  • L
  • 6 : 2(Zilina - Zemplin Michalovce)
    30/08/2020 17:00
  • L
  • 3 : 0(FK Senica - Zemplin Michalovce)
    15/08/2020 17:00
  • L
  • 5 : 0(Slovan Bratislava - Zemplin Michalovce)
    11/08/2020 18:00