Superettan

SportFootball
CountrySweden
GenderMale
Year2019
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Promotion)
30
17
6
7
44:31
57
  • D
  • 1 : 1(Varbergs BoIS FC - Mjaellby)
    03/11/2019 14:00
  • W
  • 2 : 0(Mjaellby - Syrianska)
    28/10/2019 18:00
  • D
  • 2 : 2(Vaesteraas SK - Mjaellby)
    19/10/2019 14:00
  • W
  • 3 : 2(Mjaellby - Oesters IF)
    05/10/2019 14:00
  • D
  • 0 : 0(Joenkoepings Soedra - Mjaellby)
    01/10/2019 17:00
  • W
  • 0 : 3(Trelleborgs FF - Mjaellby)
    25/09/2019 17:00
2
Champions League (Promotion)
30
15
10
5
49:27
55
  • D
  • 1 : 1(Varbergs BoIS FC - Mjaellby)
    03/11/2019 14:00
  • D
  • 1 : 1(Brommapojkarna - Varbergs BoIS FC)
    27/10/2019 16:30
  • W
  • 0 : 1(GAIS - Varbergs BoIS FC)
    19/10/2019 11:30
  • W
  • 4 : 0(Varbergs BoIS FC - Vaesteraas SK)
    05/10/2019 11:30
  • L
  • 3 : 2(Halmstads BK - Varbergs BoIS FC)
    29/09/2019 13:00
  • D
  • 0 : 0(Varbergs BoIS FC - Joenkoepings Soedra)
    24/09/2019 17:00
3
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
30
16
6
8
54:33
54
  • W
  • 2 : 1(IK Brage - Vaesteraas SK)
    03/11/2019 14:00
  • L
  • 3 : 2(Halmstads BK - IK Brage)
    27/10/2019 14:00
  • W
  • 3 : 1(IK Brage - Joenkoepings Soedra)
    20/10/2019 13:00
  • D
  • 2 : 2(Trelleborgs FF - IK Brage)
    06/10/2019 15:30
  • W
  • 2 : 3(IK Frej Taeby - IK Brage)
    30/09/2019 17:00
  • L
  • 1 : 2(IK Brage - Degerfors)
    26/09/2019 17:00
4
30
15
7
8
52:31
52
  • D
  • 2 : 2(Joenkoepings Soedra - Brommapojkarna)
    03/11/2019 14:00
  • W
  • 2 : 3(Trelleborgs FF - Joenkoepings Soedra)
    26/10/2019 11:30
  • L
  • 3 : 1(IK Brage - Joenkoepings Soedra)
    20/10/2019 13:00
  • L
  • 1 : 2(Joenkoepings Soedra - GAIS)
    06/10/2019 15:30
  • D
  • 0 : 0(Joenkoepings Soedra - Mjaellby)
    01/10/2019 17:00
  • D
  • 0 : 0(Varbergs BoIS FC - Joenkoepings Soedra)
    24/09/2019 17:00
5
30
15
6
9
46:34
51
  • W
  • 1 : 3(Dalkurd FF - Degerfors)
    03/11/2019 14:00
  • W
  • 2 : 0(Degerfors - Oesters IF)
    26/10/2019 14:00
  • D
  • 1 : 1(Oergryte FF - Degerfors)
    22/10/2019 17:00
  • W
  • 2 : 1(Degerfors - Brommapojkarna)
    05/10/2019 16:00
  • W
  • 2 : 0(Degerfors - Syrianska)
    30/09/2019 17:00
  • W
  • 1 : 2(IK Brage - Degerfors)
    26/09/2019 17:00
6
30
14
4
12
45:34
46
  • W
  • 0 : 2(Syrianska - Halmstads BK)
    03/11/2019 14:00
  • W
  • 3 : 2(Halmstads BK - IK Brage)
    27/10/2019 14:00
  • W
  • 0 : 3(IK Frej Taeby - Halmstads BK)
    18/10/2019 17:00
  • W
  • 3 : 0(Halmstads BK - Norrby)
    06/10/2019 13:00
  • W
  • 3 : 2(Halmstads BK - Varbergs BoIS FC)
    29/09/2019 13:00
  • L
  • 1 : 0(Oesters IF - Halmstads BK)
    25/09/2019 17:00
7
30
12
10
8
43:37
46
  • D
  • 4 : 4(Norrby - Oergryte FF)
    03/11/2019 14:00
  • D
  • 0 : 0(Oergryte FF - Dalkurd FF)
    28/10/2019 18:00
  • D
  • 1 : 1(Oergryte FF - Degerfors)
    22/10/2019 17:00
  • L
  • 1 : 0(Syrianska - Oergryte FF)
    06/10/2019 13:00
  • W
  • 3 : 2(Oergryte FF - Brommapojkarna)
    28/09/2019 14:00
  • D
  • 0 : 0(GAIS - Oergryte FF)
    24/09/2019 17:00
8
30
13
5
12
43:47
44
  • L
  • 1 : 3(Dalkurd FF - Degerfors)
    03/11/2019 14:00
  • D
  • 0 : 0(Oergryte FF - Dalkurd FF)
    28/10/2019 18:00
  • L
  • 2 : 1(Brommapojkarna - Dalkurd FF)
    19/10/2019 14:00
  • D
  • 1 : 1(Dalkurd FF - IK Frej Taeby)
    06/10/2019 13:00
  • W
  • 3 : 2(Dalkurd FF - Trelleborgs FF)
    29/09/2019 13:00
  • W
  • 1 : 2(Syrianska - Dalkurd FF)
    25/09/2019 17:00
9
30
11
9
10
43:43
42
  • D
  • 4 : 4(Norrby - Oergryte FF)
    03/11/2019 14:00
  • L
  • 1 : 0(IK Frej Taeby - Norrby)
    25/10/2019 17:00
  • W
  • 4 : 0(Norrby - Trelleborgs FF)
    20/10/2019 15:30
  • L
  • 3 : 0(Halmstads BK - Norrby)
    06/10/2019 13:00
  • L
  • 0 : 1(Norrby - GAIS)
    01/10/2019 17:00
  • W
  • 1 : 0(Norrby - Vaesteraas SK)
    25/09/2019 17:00
10
30
8
10
12
41:40
34
  • L
  • 2 : 1(IK Brage - Vaesteraas SK)
    03/11/2019 14:00
  • W
  • 4 : 1(Vaesteraas SK - GAIS)
    26/10/2019 14:00
  • D
  • 2 : 2(Vaesteraas SK - Mjaellby)
    19/10/2019 14:00
  • L
  • 4 : 0(Varbergs BoIS FC - Vaesteraas SK)
    05/10/2019 11:30
  • L
  • 1 : 2(Vaesteraas SK - Oesters IF)
    29/09/2019 15:30
  • L
  • 1 : 0(Norrby - Vaesteraas SK)
    25/09/2019 17:00
11
30
7
11
12
34:47
32
  • D
  • 0 : 0(GAIS - Trelleborgs FF)
    03/11/2019 14:00
  • L
  • 2 : 3(Trelleborgs FF - Joenkoepings Soedra)
    26/10/2019 11:30
  • L
  • 4 : 0(Norrby - Trelleborgs FF)
    20/10/2019 15:30
  • D
  • 2 : 2(Trelleborgs FF - IK Brage)
    06/10/2019 15:30
  • L
  • 3 : 2(Dalkurd FF - Trelleborgs FF)
    29/09/2019 13:00
  • L
  • 0 : 3(Trelleborgs FF - Mjaellby)
    25/09/2019 17:00
12
30
8
8
14
23:40
32
  • D
  • 0 : 0(GAIS - Trelleborgs FF)
    03/11/2019 14:00
  • L
  • 4 : 1(Vaesteraas SK - GAIS)
    26/10/2019 14:00
  • L
  • 0 : 1(GAIS - Varbergs BoIS FC)
    19/10/2019 11:30
  • W
  • 1 : 2(Joenkoepings Soedra - GAIS)
    06/10/2019 15:30
  • W
  • 0 : 1(Norrby - GAIS)
    01/10/2019 17:00
  • D
  • 0 : 0(GAIS - Oergryte FF)
    24/09/2019 17:00
13
Relegation Playoff
30
6
11
13
32:43
29
  • W
  • 4 : 0(Oesters IF - IK Frej Taeby)
    03/11/2019 14:00
  • L
  • 2 : 0(Degerfors - Oesters IF)
    26/10/2019 14:00
  • W
  • 4 : 0(Oesters IF - Syrianska)
    21/10/2019 17:00
  • L
  • 3 : 2(Mjaellby - Oesters IF)
    05/10/2019 14:00
  • W
  • 1 : 2(Vaesteraas SK - Oesters IF)
    29/09/2019 15:30
  • W
  • 1 : 0(Oesters IF - Halmstads BK)
    25/09/2019 17:00
14
Relegation Playoff
30
7
8
15
35:55
29
  • L
  • 4 : 0(Oesters IF - IK Frej Taeby)
    03/11/2019 14:00
  • W
  • 1 : 0(IK Frej Taeby - Norrby)
    25/10/2019 17:00
  • L
  • 0 : 3(IK Frej Taeby - Halmstads BK)
    18/10/2019 17:00
  • D
  • 1 : 1(Dalkurd FF - IK Frej Taeby)
    06/10/2019 13:00
  • L
  • 2 : 3(IK Frej Taeby - IK Brage)
    30/09/2019 17:00
  • W
  • 0 : 3(Brommapojkarna - IK Frej Taeby)
    25/09/2019 17:00
15
Relegation (Championship)
30
6
10
14
38:49
28
  • D
  • 2 : 2(Joenkoepings Soedra - Brommapojkarna)
    03/11/2019 14:00
  • D
  • 1 : 1(Brommapojkarna - Varbergs BoIS FC)
    27/10/2019 16:30
  • W
  • 2 : 1(Brommapojkarna - Dalkurd FF)
    19/10/2019 14:00
  • L
  • 2 : 1(Degerfors - Brommapojkarna)
    05/10/2019 16:00
  • L
  • 3 : 2(Oergryte FF - Brommapojkarna)
    28/09/2019 14:00
  • L
  • 0 : 3(Brommapojkarna - IK Frej Taeby)
    25/09/2019 17:00
16
Relegation (Championship)
30
6
7
17
29:60
25
  • L
  • 0 : 2(Syrianska - Halmstads BK)
    03/11/2019 14:00
  • L
  • 2 : 0(Mjaellby - Syrianska)
    28/10/2019 18:00
  • L
  • 4 : 0(Oesters IF - Syrianska)
    21/10/2019 17:00
  • W
  • 1 : 0(Syrianska - Oergryte FF)
    06/10/2019 13:00
  • L
  • 2 : 0(Degerfors - Syrianska)
    30/09/2019 17:00
  • L
  • 1 : 2(Syrianska - Dalkurd FF)
    25/09/2019 17:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Promotion)
15
11
1
3
24:14
34
  • W
  • 2 : 0(Mjaellby - Syrianska)
    28/10/2019 18:00
  • W
  • 3 : 2(Mjaellby - Oesters IF)
    05/10/2019 14:00
  • L
  • 0 : 2(Mjaellby - Brommapojkarna)
    22/09/2019 13:00
  • W
  • 2 : 1(Mjaellby - IK Frej Taeby)
    31/08/2019 14:00
  • W
  • 3 : 2(Mjaellby - Dalkurd FF)
    25/08/2019 13:00
  • D
  • 1 : 1(Mjaellby - Norrby)
    01/08/2019 17:00
2
Champions League (Promotion)
15
9
5
1
28:9
32
  • D
  • 1 : 1(Varbergs BoIS FC - Mjaellby)
    03/11/2019 14:00
  • W
  • 4 : 0(Varbergs BoIS FC - Vaesteraas SK)
    05/10/2019 11:30
  • D
  • 0 : 0(Varbergs BoIS FC - Joenkoepings Soedra)
    24/09/2019 17:00
  • W
  • 5 : 0(Varbergs BoIS FC - Syrianska)
    21/09/2019 11:30
  • D
  • 0 : 0(Varbergs BoIS FC - Oesters IF)
    31/08/2019 16:00
  • D
  • 0 : 0(Varbergs BoIS FC - IK Brage)
    19/08/2019 17:00
3
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
15
9
2
4
27:13
29
  • W
  • 2 : 1(IK Brage - Vaesteraas SK)
    03/11/2019 14:00
  • W
  • 3 : 1(IK Brage - Joenkoepings Soedra)
    20/10/2019 13:00
  • L
  • 1 : 2(IK Brage - Degerfors)
    26/09/2019 17:00
  • W
  • 3 : 1(IK Brage - Dalkurd FF)
    15/09/2019 13:00
  • D
  • 1 : 1(IK Brage - GAIS)
    30/08/2019 17:00
  • W
  • 5 : 1(IK Brage - Oesters IF)
    11/08/2019 13:00
4
15
8
4
3
25:14
28
  • D
  • 2 : 2(Joenkoepings Soedra - Brommapojkarna)
    03/11/2019 14:00
  • L
  • 1 : 2(Joenkoepings Soedra - GAIS)
    06/10/2019 15:30
  • D
  • 0 : 0(Joenkoepings Soedra - Mjaellby)
    01/10/2019 17:00
  • L
  • 0 : 2(Joenkoepings Soedra - Norrby)
    21/09/2019 14:00
  • W
  • 5 : 2(Joenkoepings Soedra - Oergryte FF)
    01/09/2019 13:00
  • W
  • 3 : 1(Joenkoepings Soedra - Syrianska)
    12/08/2019 17:00
5
15
9
2
4
25:17
29
  • W
  • 2 : 0(Degerfors - Oesters IF)
    26/10/2019 14:00
  • W
  • 2 : 1(Degerfors - Brommapojkarna)
    05/10/2019 16:00
  • W
  • 2 : 0(Degerfors - Syrianska)
    30/09/2019 17:00
  • W
  • 2 : 1(Degerfors - Mjaellby)
    17/09/2019 17:00
  • W
  • 2 : 1(Degerfors - Halmstads BK)
    31/08/2019 11:30
  • D
  • 2 : 2(Degerfors - Trelleborgs FF)
    17/08/2019 16:00
6
15
8
3
4
30:17
27
  • W
  • 3 : 2(Halmstads BK - IK Brage)
    27/10/2019 14:00
  • W
  • 3 : 0(Halmstads BK - Norrby)
    06/10/2019 13:00
  • W
  • 3 : 2(Halmstads BK - Varbergs BoIS FC)
    29/09/2019 13:00
  • W
  • 3 : 0(Halmstads BK - Trelleborgs FF)
    22/09/2019 15:30
  • L
  • 1 : 2(Halmstads BK - Joenkoepings Soedra)
    27/08/2019 17:00
  • W
  • 2 : 0(Halmstads BK - Dalkurd FF)
    10/08/2019 14:00
7
15
7
6
2
21:13
27
  • D
  • 0 : 0(Oergryte FF - Dalkurd FF)
    28/10/2019 18:00
  • D
  • 1 : 1(Oergryte FF - Degerfors)
    22/10/2019 17:00
  • W
  • 3 : 2(Oergryte FF - Brommapojkarna)
    28/09/2019 14:00
  • W
  • 3 : 2(Oergryte FF - IK Brage)
    20/09/2019 17:00
  • L
  • 0 : 1(Oergryte FF - Trelleborgs FF)
    14/09/2019 11:30
  • D
  • 1 : 1(Oergryte FF - Mjaellby)
    17/08/2019 14:00
8
15
9
1
5
26:27
28
  • L
  • 1 : 3(Dalkurd FF - Degerfors)
    03/11/2019 14:00
  • D
  • 1 : 1(Dalkurd FF - IK Frej Taeby)
    06/10/2019 13:00
  • W
  • 3 : 2(Dalkurd FF - Trelleborgs FF)
    29/09/2019 13:00
  • W
  • 2 : 1(Dalkurd FF - Oesters IF)
    21/09/2019 14:00
  • W
  • 3 : 1(Dalkurd FF - Norrby)
    01/09/2019 15:30
  • W
  • 3 : 0(Dalkurd FF - GAIS)
    18/08/2019 13:00
9
15
8
3
4
26:21
27
  • D
  • 4 : 4(Norrby - Oergryte FF)
    03/11/2019 14:00
  • W
  • 4 : 0(Norrby - Trelleborgs FF)
    20/10/2019 15:30
  • L
  • 0 : 1(Norrby - GAIS)
    01/10/2019 17:00
  • W
  • 1 : 0(Norrby - Vaesteraas SK)
    25/09/2019 17:00
  • D
  • 1 : 1(Norrby - Varbergs BoIS FC)
    15/09/2019 15:30
  • L
  • 1 : 3(Norrby - IK Brage)
    26/08/2019 17:00
10
15
4
6
5
21:19
18
  • W
  • 4 : 1(Vaesteraas SK - GAIS)
    26/10/2019 14:00
  • D
  • 2 : 2(Vaesteraas SK - Mjaellby)
    19/10/2019 14:00
  • L
  • 1 : 2(Vaesteraas SK - Oesters IF)
    29/09/2019 15:30
  • W
  • 1 : 0(Vaesteraas SK - Degerfors)
    22/09/2019 13:00
  • L
  • 1 : 2(Vaesteraas SK - Brommapojkarna)
    16/09/2019 17:00
  • L
  • 2 : 3(Vaesteraas SK - Halmstads BK)
    17/08/2019 11:30
11
15
4
6
5
17:19
18
  • L
  • 2 : 3(Trelleborgs FF - Joenkoepings Soedra)
    26/10/2019 11:30
  • D
  • 2 : 2(Trelleborgs FF - IK Brage)
    06/10/2019 15:30
  • L
  • 0 : 3(Trelleborgs FF - Mjaellby)
    25/09/2019 17:00
  • W
  • 2 : 1(Trelleborgs FF - Vaesteraas SK)
    01/09/2019 15:30
  • L
  • 0 : 1(Trelleborgs FF - Varbergs BoIS FC)
    26/08/2019 17:00
  • D
  • 1 : 1(Trelleborgs FF - Brommapojkarna)
    11/08/2019 13:00
12
15
3
5
7
9:19
14
  • D
  • 0 : 0(GAIS - Trelleborgs FF)
    03/11/2019 14:00
  • L
  • 0 : 1(GAIS - Varbergs BoIS FC)
    19/10/2019 11:30
  • D
  • 0 : 0(GAIS - Oergryte FF)
    24/09/2019 17:00
  • D
  • 1 : 1(GAIS - Halmstads BK)
    13/09/2019 17:00
  • W
  • 2 : 0(GAIS - Brommapojkarna)
    25/08/2019 15:30
  • L
  • 1 : 2(GAIS - Mjaellby)
    11/08/2019 15:30
13
Relegation Playoff
15
4
6
5
18:16
18
  • W
  • 4 : 0(Oesters IF - IK Frej Taeby)
    03/11/2019 14:00
  • W
  • 4 : 0(Oesters IF - Syrianska)
    21/10/2019 17:00
  • W
  • 1 : 0(Oesters IF - Halmstads BK)
    25/09/2019 17:00
  • L
  • 0 : 2(Oesters IF - Joenkoepings Soedra)
    14/09/2019 14:00
  • L
  • 1 : 3(Oesters IF - Oergryte FF)
    25/08/2019 13:00
  • W
  • 2 : 1(Oesters IF - GAIS)
    04/08/2019 15:30
14
Relegation Playoff
15
3
5
7
19:29
14
  • W
  • 1 : 0(IK Frej Taeby - Norrby)
    25/10/2019 17:00
  • L
  • 0 : 3(IK Frej Taeby - Halmstads BK)
    18/10/2019 17:00
  • L
  • 2 : 3(IK Frej Taeby - IK Brage)
    30/09/2019 17:00
  • W
  • 1 : 0(IK Frej Taeby - GAIS)
    20/09/2019 17:00
  • L
  • 2 : 3(IK Frej Taeby - Degerfors)
    25/08/2019 11:00
  • L
  • 1 : 3(IK Frej Taeby - Joenkoepings Soedra)
    16/08/2019 17:00
15
Relegation (Championship)
15
3
5
7
18:24
14
  • D
  • 1 : 1(Brommapojkarna - Varbergs BoIS FC)
    27/10/2019 16:30
  • W
  • 2 : 1(Brommapojkarna - Dalkurd FF)
    19/10/2019 14:00
  • L
  • 0 : 3(Brommapojkarna - IK Frej Taeby)
    25/09/2019 17:00
  • D
  • 1 : 1(Brommapojkarna - Syrianska)
    01/09/2019 13:00
  • D
  • 1 : 1(Brommapojkarna - Oesters IF)
    18/08/2019 15:30
  • L
  • 1 : 2(Brommapojkarna - IK Brage)
    03/08/2019 16:00
16
Relegation (Championship)
15
3
4
8
16:30
13
  • L
  • 0 : 2(Syrianska - Halmstads BK)
    03/11/2019 14:00
  • W
  • 1 : 0(Syrianska - Oergryte FF)
    06/10/2019 13:00
  • L
  • 1 : 2(Syrianska - Dalkurd FF)
    25/09/2019 17:00
  • L
  • 0 : 3(Syrianska - IK Frej Taeby)
    14/09/2019 14:00
  • L
  • 1 : 2(Syrianska - Vaesteraas SK)
    24/08/2019 14:00
  • D
  • 4 : 4(Syrianska - Norrby)
    17/08/2019 14:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Promotion)
15
6
5
4
20:17
23
  • D
  • 1 : 1(Varbergs BoIS FC - Mjaellby)
    03/11/2019 14:00
  • D
  • 2 : 2(Vaesteraas SK - Mjaellby)
    19/10/2019 14:00
  • D
  • 0 : 0(Joenkoepings Soedra - Mjaellby)
    01/10/2019 17:00
  • W
  • 0 : 3(Trelleborgs FF - Mjaellby)
    25/09/2019 17:00
  • L
  • 2 : 1(Degerfors - Mjaellby)
    17/09/2019 17:00
  • D
  • 1 : 1(Oergryte FF - Mjaellby)
    17/08/2019 14:00
2
Champions League (Promotion)
15
6
5
4
21:18
23
  • D
  • 1 : 1(Brommapojkarna - Varbergs BoIS FC)
    27/10/2019 16:30
  • W
  • 0 : 1(GAIS - Varbergs BoIS FC)
    19/10/2019 11:30
  • L
  • 3 : 2(Halmstads BK - Varbergs BoIS FC)
    29/09/2019 13:00
  • D
  • 1 : 1(Norrby - Varbergs BoIS FC)
    15/09/2019 15:30
  • W
  • 0 : 1(Trelleborgs FF - Varbergs BoIS FC)
    26/08/2019 17:00
  • L
  • 3 : 1(Degerfors - Varbergs BoIS FC)
    03/08/2019 14:00
3
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
15
7
4
4
27:20
25
  • L
  • 3 : 2(Halmstads BK - IK Brage)
    27/10/2019 14:00
  • D
  • 2 : 2(Trelleborgs FF - IK Brage)
    06/10/2019 15:30
  • W
  • 2 : 3(IK Frej Taeby - IK Brage)
    30/09/2019 17:00
  • L
  • 3 : 2(Oergryte FF - IK Brage)
    20/09/2019 17:00
  • W
  • 1 : 3(Norrby - IK Brage)
    26/08/2019 17:00
  • D
  • 0 : 0(Varbergs BoIS FC - IK Brage)
    19/08/2019 17:00
4
15
7
3
5
27:17
24
  • W
  • 2 : 3(Trelleborgs FF - Joenkoepings Soedra)
    26/10/2019 11:30
  • L
  • 3 : 1(IK Brage - Joenkoepings Soedra)
    20/10/2019 13:00
  • D
  • 0 : 0(Varbergs BoIS FC - Joenkoepings Soedra)
    24/09/2019 17:00
  • W
  • 0 : 2(Oesters IF - Joenkoepings Soedra)
    14/09/2019 14:00
  • W
  • 1 : 2(Halmstads BK - Joenkoepings Soedra)
    27/08/2019 17:00
  • W
  • 1 : 3(IK Frej Taeby - Joenkoepings Soedra)
    16/08/2019 17:00
5
15
6
4
5
21:17
22
  • W
  • 1 : 3(Dalkurd FF - Degerfors)
    03/11/2019 14:00
  • D
  • 1 : 1(Oergryte FF - Degerfors)
    22/10/2019 17:00
  • W
  • 1 : 2(IK Brage - Degerfors)
    26/09/2019 17:00
  • L
  • 1 : 0(Vaesteraas SK - Degerfors)
    22/09/2019 13:00
  • W
  • 2 : 3(IK Frej Taeby - Degerfors)
    25/08/2019 11:00
  • L
  • 1 : 0(Norrby - Degerfors)
    10/08/2019 16:00
6
15
6
1
8
15:17
19
  • W
  • 0 : 2(Syrianska - Halmstads BK)
    03/11/2019 14:00
  • W
  • 0 : 3(IK Frej Taeby - Halmstads BK)
    18/10/2019 17:00
  • L
  • 1 : 0(Oesters IF - Halmstads BK)
    25/09/2019 17:00
  • D
  • 1 : 1(GAIS - Halmstads BK)
    13/09/2019 17:00
  • L
  • 2 : 1(Degerfors - Halmstads BK)
    31/08/2019 11:30
  • W
  • 2 : 3(Vaesteraas SK - Halmstads BK)
    17/08/2019 11:30
7
15
5
4
6
22:24
19
  • D
  • 4 : 4(Norrby - Oergryte FF)
    03/11/2019 14:00
  • L
  • 1 : 0(Syrianska - Oergryte FF)
    06/10/2019 13:00
  • D
  • 0 : 0(GAIS - Oergryte FF)
    24/09/2019 17:00
  • L
  • 5 : 2(Joenkoepings Soedra - Oergryte FF)
    01/09/2019 13:00
  • W
  • 1 : 3(Oesters IF - Oergryte FF)
    25/08/2019 13:00
  • L
  • 2 : 0(Vaesteraas SK - Oergryte FF)
    11/08/2019 15:30
8
15
4
4
7
17:20
16
  • D
  • 0 : 0(Oergryte FF - Dalkurd FF)
    28/10/2019 18:00
  • L
  • 2 : 1(Brommapojkarna - Dalkurd FF)
    19/10/2019 14:00
  • W
  • 1 : 2(Syrianska - Dalkurd FF)
    25/09/2019 17:00
  • L
  • 3 : 1(IK Brage - Dalkurd FF)
    15/09/2019 13:00
  • L
  • 3 : 2(Mjaellby - Dalkurd FF)
    25/08/2019 13:00
  • L
  • 2 : 0(Halmstads BK - Dalkurd FF)
    10/08/2019 14:00
9
15
3
6
6
17:22
15
  • L
  • 1 : 0(IK Frej Taeby - Norrby)
    25/10/2019 17:00
  • L
  • 3 : 0(Halmstads BK - Norrby)
    06/10/2019 13:00
  • W
  • 0 : 2(Joenkoepings Soedra - Norrby)
    21/09/2019 14:00
  • L
  • 3 : 1(Dalkurd FF - Norrby)
    01/09/2019 15:30
  • D
  • 4 : 4(Syrianska - Norrby)
    17/08/2019 14:00
  • D
  • 1 : 1(Mjaellby - Norrby)
    01/08/2019 17:00
10
15
4
4
7
20:21
16
  • L
  • 2 : 1(IK Brage - Vaesteraas SK)
    03/11/2019 14:00
  • L
  • 4 : 0(Varbergs BoIS FC - Vaesteraas SK)
    05/10/2019 11:30
  • L
  • 1 : 0(Norrby - Vaesteraas SK)
    25/09/2019 17:00
  • L
  • 2 : 1(Trelleborgs FF - Vaesteraas SK)
    01/09/2019 15:30
  • W
  • 1 : 2(Syrianska - Vaesteraas SK)
    24/08/2019 14:00
  • D
  • 1 : 1(IK Frej Taeby - Vaesteraas SK)
    04/08/2019 13:00
11
15
3
5
7
17:28
14
  • D
  • 0 : 0(GAIS - Trelleborgs FF)
    03/11/2019 14:00
  • L
  • 4 : 0(Norrby - Trelleborgs FF)
    20/10/2019 15:30
  • L
  • 3 : 2(Dalkurd FF - Trelleborgs FF)
    29/09/2019 13:00
  • L
  • 3 : 0(Halmstads BK - Trelleborgs FF)
    22/09/2019 15:30
  • W
  • 0 : 1(Oergryte FF - Trelleborgs FF)
    14/09/2019 11:30
  • D
  • 2 : 2(Degerfors - Trelleborgs FF)
    17/08/2019 16:00
12
15
5
3
7
14:21
18
  • L
  • 4 : 1(Vaesteraas SK - GAIS)
    26/10/2019 14:00
  • W
  • 1 : 2(Joenkoepings Soedra - GAIS)
    06/10/2019 15:30
  • W
  • 0 : 1(Norrby - GAIS)
    01/10/2019 17:00
  • L
  • 1 : 0(IK Frej Taeby - GAIS)
    20/09/2019 17:00
  • D
  • 1 : 1(IK Brage - GAIS)
    30/08/2019 17:00
  • L
  • 3 : 0(Dalkurd FF - GAIS)
    18/08/2019 13:00
13
Relegation Playoff
15
2
5
8
14:27
11
  • L
  • 2 : 0(Degerfors - Oesters IF)
    26/10/2019 14:00
  • L
  • 3 : 2(Mjaellby - Oesters IF)
    05/10/2019 14:00
  • W
  • 1 : 2(Vaesteraas SK - Oesters IF)
    29/09/2019 15:30
  • L
  • 2 : 1(Dalkurd FF - Oesters IF)
    21/09/2019 14:00
  • D
  • 0 : 0(Varbergs BoIS FC - Oesters IF)
    31/08/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Brommapojkarna - Oesters IF)
    18/08/2019 15:30
14
Relegation Playoff
15
4
3
8
16:26
15
  • L
  • 4 : 0(Oesters IF - IK Frej Taeby)
    03/11/2019 14:00
  • D
  • 1 : 1(Dalkurd FF - IK Frej Taeby)
    06/10/2019 13:00
  • W
  • 0 : 3(Brommapojkarna - IK Frej Taeby)
    25/09/2019 17:00
  • W
  • 0 : 3(Syrianska - IK Frej Taeby)
    14/09/2019 14:00
  • L
  • 2 : 1(Mjaellby - IK Frej Taeby)
    31/08/2019 14:00
  • D
  • 2 : 2(Varbergs BoIS FC - IK Frej Taeby)
    09/08/2019 17:00
15
Relegation (Championship)
15
3
5
7
20:25
14
  • D
  • 2 : 2(Joenkoepings Soedra - Brommapojkarna)
    03/11/2019 14:00
  • L
  • 2 : 1(Degerfors - Brommapojkarna)
    05/10/2019 16:00
  • L
  • 3 : 2(Oergryte FF - Brommapojkarna)
    28/09/2019 14:00
  • W
  • 0 : 2(Mjaellby - Brommapojkarna)
    22/09/2019 13:00
  • W
  • 1 : 2(Vaesteraas SK - Brommapojkarna)
    16/09/2019 17:00
  • L
  • 2 : 0(GAIS - Brommapojkarna)
    25/08/2019 15:30
16
Relegation (Championship)
15
3
3
9
13:30
12
  • L
  • 2 : 0(Mjaellby - Syrianska)
    28/10/2019 18:00
  • L
  • 4 : 0(Oesters IF - Syrianska)
    21/10/2019 17:00
  • L
  • 2 : 0(Degerfors - Syrianska)
    30/09/2019 17:00
  • L
  • 5 : 0(Varbergs BoIS FC - Syrianska)
    21/09/2019 11:30
  • D
  • 1 : 1(Brommapojkarna - Syrianska)
    01/09/2019 13:00
  • L
  • 3 : 1(Joenkoepings Soedra - Syrianska)
    12/08/2019 17:00