Segunda Division: LaLiga2 - 2019/2020

Albacete01Lugo

Finished

1
X
2
background of football game timelineHomeGuestYellow card54''
yellow cardEddy Israfilov
Yellow card61''
yellow cardIvan Kecojevic
Player substitution71''
inNestor Susaeta
inDaniel Ojeda
Player substitution75''
inCarlos Acuna
inManuel Fuster
Player substitution87''
inAlvaro Jimenez
inAlberto Benito
Yellow card41''
yellow cardFernando Seoane
Player substitution55''
inAlex Lopez
inFernando Seoane
Player substitution74''
inIriome Gonzalez
inYanis Rahmani
Player substitution78''
inJaume Grau
inBorja Dominguez
Goal80''
goalAlex Lopez
Yellow card90''
yellow cardCristian Herrera

TV Channels:

Official Streams:

Summary
41'
yellow cardFernando Seoane
Second half
yellow cardEddy Israfilov
54'
55'
inAlex Lopez
outFernando Seoane
yellow cardIvan Kecojevic
61'
inNestor Susaeta
outDaniel Ojeda
71'
74'
inIriome Gonzalez
outYanis Rahmani
inCarlos Acuna
outManuel Fuster
75'
78'
inJaume Grau
outBorja Dominguez
80'
goalAlex Lopez
inAlvaro Jimenez
outAlberto Benito
87'
90'
yellow cardCristian Herrera
59%
59
Ball Possession41%
41
5
5
Shots on Target2
2
10
10
Shots off Target2
2
0
0
Blocked shots0
0
0
0
Crosses0
0
8
8
Corners1
1
0
0
Counter attacks0
0
5
5
Offsides1
1
20
20
Fouls Commited21
21
2
2
Yellow cards2
2
0
0
Red cards0
0
90'

Cristian Herrera is shown a yellow card by the referee

87'

Albacete make a substitution. Alberto Benito runs off the field and in comes Alvaro Jimenez

80'

G O O O A A L - Alex Lopez scores in the penalty shoot-out.

78'

Lugo make a substitution. Borja Dominguez runs off the field and in comes Jaume Grau

75'

Albacete make a substitution. Manuel Fuster runs off the field and in comes Carlos Acuna

74'

Lugo make a substitution. Yanis Rahmani runs off the field and in comes Iriome Gonzalez

71'

Albacete make a substitution. Daniel Ojeda runs off the field and in comes Nestor Susaeta

61'

Ivan Kecojevic is shown a yellow card by the referee

55'

Lugo make a substitution. Fernando Seoane runs off the field and in comes Alex Lopez

54'

Eddy Israfilov is shown a yellow card by the referee

41'

Fernando Seoane is shown a yellow card by the referee

Estadio Carlos Belmonte
Goalkeeper
13Tomeu NadalAnder Cantero13
Starting Lineups
3Fran GarciaRoberto Canella15
23Ivan Kecojevicyellow card61'Marcelo Djalo4
2Alvaro ArroyoCarlos Pita5
5Alberto Benitoout87'Mathieu Peybernes12
21Daniel Ojedaout71'Eduard Campabadal22
20Eddy Israfilovyellow card54'out74'Yanis Rahmani19
17Karim Azamoumout78'Borja Dominguez14
19Pedroyellow card41'out55'Fernando Seoane8
30Manuel Fusterout75'yellow card90'Cristian Herrera7
10Roman ZozulyaManu Barreiro9
Substitutes
22Rey Manajin55'goal80'Alex Lopez18
28Fernando Navarroin78'Jaume Grau6
7Nestor Susaetain71'Orest Lebedenko17
15Carlos Acunain75'Josete23
1Gabriel BrazaoCarlos Castro16
8Leonardo CapezziAlberto Varo1
11Alvaro Jimenezin87'in74'Iriome Gonzalez24
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Promotion)
16
11
3
2
25:13
36
  • ?
  • Cadiz - Lugo
    24/11/2019 20:00
  • D
  • 1 : 1(Tenerife - Cadiz)
    17/11/2019 20:00
  • D
  • 1 : 1(Rayo Vallecano - Cadiz)
    10/11/2019 20:00
  • W
  • 3 : 1(Cadiz - Sporting Gijon)
    01/11/2019 15:00
  • L
  • 1 : 0(Albacete - Cadiz)
    25/10/2019 19:00
  • W
  • 2 : 0(Cadiz - Las Palmas)
    18/10/2019 19:00
2
Champions League (Promotion)
16
8
4
4
22:16
28
  • ?
  • Girona - Fuenlabrada
    24/11/2019 17:00
  • W
  • 3 : 2(Fuenlabrada - SD Huesca)
    16/11/2019 12:00
  • D
  • 0 : 0(Malaga - Fuenlabrada)
    10/11/2019 17:00
  • D
  • 1 : 1(Fuenlabrada - Deportivo La Coruna)
    02/11/2019 15:00
  • W
  • 1 : 3(Las Palmas - Fuenlabrada)
    27/10/2019 17:00
  • L
  • 0 : 1(Fuenlabrada - Albacete)
    20/10/2019 10:00
3
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
16
6
8
2
23:15
26
  • ?
  • Almeria - Numancia
    24/11/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Elche - Almeria)
    16/11/2019 17:30
  • D
  • 1 : 1(Almeria - Real Zaragoza)
    10/11/2019 15:00
  • D
  • 0 : 0(Real Oviedo - Almeria)
    01/11/2019 20:00
  • W
  • 3 : 2(Almeria - Extremadura)
    27/10/2019 20:00
  • D
  • 2 : 2(Alcorcon - Almeria)
    19/10/2019 14:00
4
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
16
8
2
6
19:13
26
  • ?
  • SD Huesca - Ponferradina
    23/11/2019 19:00
  • L
  • 3 : 2(Fuenlabrada - SD Huesca)
    16/11/2019 12:00
  • W
  • 3 : 1(SD Huesca - Real Oviedo)
    09/11/2019 15:00
  • D
  • 0 : 0(Tenerife - SD Huesca)
    02/11/2019 19:00
  • W
  • 2 : 0(SD Huesca - Elche)
    27/10/2019 17:00
  • L
  • 3 : 2(Lugo - SD Huesca)
    19/10/2019 16:00
5
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
16
6
7
3
19:14
25
  • ?
  • Almeria - Numancia
    24/11/2019 11:00
  • D
  • 2 : 2(Numancia - Rayo Vallecano)
    16/11/2019 17:30
  • W
  • 0 : 1(Sporting Gijon - Numancia)
    09/11/2019 17:00
  • W
  • 1 : 0(Numancia - Albacete)
    01/11/2019 11:00
  • W
  • 3 : 1(Numancia - Lugo)
    26/10/2019 18:00
  • D
  • 1 : 1(Ponferradina - Numancia)
    19/10/2019 14:00
6
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
16
8
1
7
11:16
25
  • ?
  • Albacete - Mirandes
    24/11/2019 15:00
  • W
  • 0 : 1(Real Zaragoza - Albacete)
    16/11/2019 20:00
  • L
  • 0 : 1(Albacete - Lugo)
    09/11/2019 17:00
  • L
  • 1 : 0(Numancia - Albacete)
    01/11/2019 11:00
  • W
  • 1 : 0(Albacete - Cadiz)
    25/10/2019 19:00
  • W
  • 0 : 1(Fuenlabrada - Albacete)
    20/10/2019 10:00
7
16
6
6
4
21:18
24
  • ?
  • Deportivo La Coruna - Alcorcon
    23/11/2019 17:00
  • W
  • 1 : 0(Alcorcon - Malaga)
    17/11/2019 13:00
  • D
  • 1 : 1(Las Palmas - Alcorcon)
    09/11/2019 19:00
  • W
  • 1 : 0(Alcorcon - Racing Santander)
    02/11/2019 17:00
  • D
  • 0 : 0(Girona - Alcorcon)
    27/10/2019 11:00
  • D
  • 2 : 2(Alcorcon - Almeria)
    19/10/2019 14:00
8
16
7
3
6
20:18
24
  • ?
  • Girona - Fuenlabrada
    24/11/2019 17:00
  • D
  • 1 : 1(Ponferradina - Girona)
    17/11/2019 11:00
  • W
  • 1 : 0(Girona - Tenerife)
    08/11/2019 20:00
  • W
  • 1 : 3(Extremadura - Girona)
    03/11/2019 11:00
  • D
  • 0 : 0(Girona - Alcorcon)
    27/10/2019 11:00
  • L
  • 4 : 2(Real Oviedo - Girona)
    20/10/2019 16:00
9
16
5
8
3
23:18
23
  • ?
  • SD Huesca - Ponferradina
    23/11/2019 19:00
  • D
  • 1 : 1(Ponferradina - Girona)
    17/11/2019 11:00
  • D
  • 2 : 2(Racing Santander - Ponferradina)
    10/11/2019 17:00
  • W
  • 1 : 0(Ponferradina - Malaga)
    01/11/2019 17:30
  • W
  • 1 : 3(Rayo Vallecano - Ponferradina)
    26/10/2019 14:00
  • D
  • 1 : 1(Ponferradina - Numancia)
    19/10/2019 14:00
10
16
6
5
5
21:18
23
  • ?
  • Rayo Vallecano - Real Zaragoza
    23/11/2019 15:00
  • L
  • 0 : 1(Real Zaragoza - Albacete)
    16/11/2019 20:00
  • D
  • 1 : 1(Almeria - Real Zaragoza)
    10/11/2019 15:00
  • W
  • 3 : 0(Real Zaragoza - Las Palmas)
    03/11/2019 17:30
  • L
  • 4 : 0(Sporting Gijon - Real Zaragoza)
    27/10/2019 15:00
  • L
  • 1 : 2(Real Zaragoza - Mirandes)
    20/10/2019 19:00
11
16
6
5
5
19:17
23
  • ?
  • Malaga - Elche
    24/11/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(Elche - Almeria)
    16/11/2019 17:30
  • W
  • 1 : 3(Deportivo La Coruna - Elche)
    10/11/2019 11:00
  • W
  • 4 : 2(Elche - Mirandes)
    03/11/2019 19:00
  • L
  • 2 : 0(SD Huesca - Elche)
    27/10/2019 17:00
  • L
  • 0 : 1(Elche - Sporting Gijon)
    19/10/2019 16:00
12
16
4
9
3
24:21
21
  • ?
  • Rayo Vallecano - Real Zaragoza
    23/11/2019 15:00
  • D
  • 2 : 2(Numancia - Rayo Vallecano)
    16/11/2019 17:30
  • D
  • 1 : 1(Rayo Vallecano - Cadiz)
    10/11/2019 20:00
  • L
  • 1 : 0(Lugo - Rayo Vallecano)
    03/11/2019 15:00
  • L
  • 1 : 3(Rayo Vallecano - Ponferradina)
    26/10/2019 14:00
  • W
  • 0 : 3(Extremadura - Rayo Vallecano)
    19/10/2019 18:00
13
16
5
6
5
20:25
21
  • ?
  • Albacete - Mirandes
    24/11/2019 15:00
  • W
  • 2 : 1(Mirandes - Las Palmas)
    17/11/2019 17:30
  • W
  • 2 : 0(Mirandes - Extremadura)
    09/11/2019 15:00
  • L
  • 4 : 2(Elche - Mirandes)
    03/11/2019 19:00
  • D
  • 0 : 0(Mirandes - Tenerife)
    26/10/2019 16:00
  • W
  • 1 : 2(Real Zaragoza - Mirandes)
    20/10/2019 19:00
14
16
4
8
4
17:21
20
  • ?
  • Cadiz - Lugo
    24/11/2019 20:00
  • D
  • 1 : 1(Lugo - Racing Santander)
    17/11/2019 17:30
  • W
  • 0 : 1(Albacete - Lugo)
    09/11/2019 17:00
  • W
  • 1 : 0(Lugo - Rayo Vallecano)
    03/11/2019 15:00
  • L
  • 3 : 1(Numancia - Lugo)
    26/10/2019 18:00
  • W
  • 3 : 2(Lugo - SD Huesca)
    19/10/2019 16:00
15
16
5
4
7
17:21
19
  • ?
  • Las Palmas - Real Oviedo
    24/11/2019 17:00
  • L
  • 2 : 1(Mirandes - Las Palmas)
    17/11/2019 17:30
  • D
  • 1 : 1(Las Palmas - Alcorcon)
    09/11/2019 19:00
  • L
  • 3 : 0(Real Zaragoza - Las Palmas)
    03/11/2019 17:30
  • L
  • 1 : 3(Las Palmas - Fuenlabrada)
    27/10/2019 17:00
  • L
  • 2 : 0(Cadiz - Las Palmas)
    18/10/2019 19:00
16
16
4
6
6
17:17
18
  • ?
  • Sporting Gijon - Tenerife
    22/11/2019 20:00
  • D
  • 0 : 0(Real Oviedo - Sporting Gijon)
    17/11/2019 15:00
  • L
  • 0 : 1(Sporting Gijon - Numancia)
    09/11/2019 17:00
  • L
  • 3 : 1(Cadiz - Sporting Gijon)
    01/11/2019 15:00
  • W
  • 4 : 0(Sporting Gijon - Real Zaragoza)
    27/10/2019 15:00
  • W
  • 0 : 1(Elche - Sporting Gijon)
    19/10/2019 16:00
17
16
4
4
8
16:22
16
  • ?
  • Racing Santander - Extremadura
    23/11/2019 17:00
  • W
  • 2 : 0(Extremadura - Deportivo La Coruna)
    16/11/2019 15:00
  • L
  • 2 : 0(Mirandes - Extremadura)
    09/11/2019 15:00
  • L
  • 1 : 3(Extremadura - Girona)
    03/11/2019 11:00
  • L
  • 3 : 2(Almeria - Extremadura)
    27/10/2019 20:00
  • L
  • 0 : 3(Extremadura - Rayo Vallecano)
    19/10/2019 18:00
18
16
3
6
7
18:21
15
  • ?
  • Sporting Gijon - Tenerife
    22/11/2019 20:00
  • D
  • 1 : 1(Tenerife - Cadiz)
    17/11/2019 20:00
  • L
  • 1 : 0(Girona - Tenerife)
    08/11/2019 20:00
  • D
  • 0 : 0(Tenerife - SD Huesca)
    02/11/2019 19:00
  • D
  • 0 : 0(Mirandes - Tenerife)
    26/10/2019 16:00
  • D
  • 3 : 3(Tenerife - Racing Santander)
    20/10/2019 16:00
19
Relegation (Championship)
16
3
6
7
11:15
15
  • ?
  • Malaga - Elche
    24/11/2019 15:00
  • L
  • 1 : 0(Alcorcon - Malaga)
    17/11/2019 13:00
  • D
  • 0 : 0(Malaga - Fuenlabrada)
    10/11/2019 17:00
  • L
  • 1 : 0(Ponferradina - Malaga)
    01/11/2019 17:30
  • W
  • 2 : 1(Malaga - Real Oviedo)
    26/10/2019 18:00
  • W
  • 0 : 2(Deportivo La Coruna - Malaga)
    20/10/2019 14:00
20
Relegation (Championship)
16
3
6
7
19:24
15
  • ?
  • Las Palmas - Real Oviedo
    24/11/2019 17:00
  • D
  • 0 : 0(Real Oviedo - Sporting Gijon)
    17/11/2019 15:00
  • L
  • 3 : 1(SD Huesca - Real Oviedo)
    09/11/2019 15:00
  • D
  • 0 : 0(Real Oviedo - Almeria)
    01/11/2019 20:00
  • L
  • 2 : 1(Malaga - Real Oviedo)
    26/10/2019 18:00
  • W
  • 4 : 2(Real Oviedo - Girona)
    20/10/2019 16:00
21
Relegation (Championship)
16
1
10
5
17:21
13
  • ?
  • Racing Santander - Extremadura
    23/11/2019 17:00
  • D
  • 1 : 1(Lugo - Racing Santander)
    17/11/2019 17:30
  • D
  • 2 : 2(Racing Santander - Ponferradina)
    10/11/2019 17:00
  • L
  • 1 : 0(Alcorcon - Racing Santander)
    02/11/2019 17:00
  • D
  • 1 : 1(Racing Santander - Deportivo La Coruna)
    26/10/2019 16:00
  • D
  • 3 : 3(Tenerife - Racing Santander)
    20/10/2019 16:00
22
Relegation (Championship)
16
1
7
8
14:29
10
  • ?
  • Deportivo La Coruna - Alcorcon
    23/11/2019 17:00
  • L
  • 2 : 0(Extremadura - Deportivo La Coruna)
    16/11/2019 15:00
  • L
  • 1 : 3(Deportivo La Coruna - Elche)
    10/11/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Fuenlabrada - Deportivo La Coruna)
    02/11/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(Racing Santander - Deportivo La Coruna)
    26/10/2019 16:00
  • L
  • 0 : 2(Deportivo La Coruna - Malaga)
    20/10/2019 14:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Promotion)
7
6
1
0
13:3
19
  • ?
  • Cadiz - Lugo
    24/11/2019 20:00
  • W
  • 3 : 1(Cadiz - Sporting Gijon)
    01/11/2019 15:00
  • W
  • 2 : 0(Cadiz - Las Palmas)
    18/10/2019 19:00
  • W
  • 1 : 0(Cadiz - SD Huesca)
    02/10/2019 17:00
  • D
  • 0 : 0(Cadiz - Deportivo La Coruna)
    21/09/2019 14:00
  • W
  • 2 : 0(Cadiz - Girona)
    14/09/2019 18:30
2
Champions League (Promotion)
8
4
3
1
13:9
15
  • ?
  • Fuenlabrada - Cadiz
    01/12/2019 11:00
  • W
  • 3 : 2(Fuenlabrada - SD Huesca)
    16/11/2019 12:00
  • D
  • 1 : 1(Fuenlabrada - Deportivo La Coruna)
    02/11/2019 15:00
  • L
  • 0 : 1(Fuenlabrada - Albacete)
    20/10/2019 10:00
  • W
  • 2 : 1(Fuenlabrada - Real Zaragoza)
    16/10/2019 19:00
  • W
  • 2 : 0(Fuenlabrada - Sporting Gijon)
    06/10/2019 10:00
3
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
7
4
2
1
12:6
14
  • ?
  • Almeria - Numancia
    24/11/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Almeria - Real Zaragoza)
    10/11/2019 15:00
  • W
  • 3 : 2(Almeria - Extremadura)
    27/10/2019 20:00
  • D
  • 0 : 0(Almeria - Lugo)
    12/10/2019 14:00
  • L
  • 1 : 2(Almeria - Cadiz)
    29/09/2019 14:00
  • W
  • 3 : 1(Almeria - Girona)
    17/09/2019 17:00
4
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
8
6
1
1
13:4
19
  • ?
  • SD Huesca - Ponferradina
    23/11/2019 19:00
  • W
  • 3 : 1(SD Huesca - Real Oviedo)
    09/11/2019 15:00
  • W
  • 2 : 0(SD Huesca - Elche)
    27/10/2019 17:00
  • D
  • 1 : 1(SD Huesca - Racing Santander)
    13/10/2019 16:00
  • W
  • 2 : 0(SD Huesca - Malaga)
    06/10/2019 18:00
  • W
  • 1 : 0(SD Huesca - Girona)
    28/09/2019 16:00
5
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
9
5
2
2
11:6
17
  • ?
  • Numancia - Malaga
    29/11/2019 20:00
  • D
  • 2 : 2(Numancia - Rayo Vallecano)
    16/11/2019 17:30
  • W
  • 1 : 0(Numancia - Albacete)
    01/11/2019 11:00
  • W
  • 3 : 1(Numancia - Lugo)
    26/10/2019 18:00
  • L
  • 0 : 1(Numancia - Real Zaragoza)
    13/10/2019 14:00
  • W
  • 1 : 0(Numancia - Fuenlabrada)
    01/10/2019 17:00
6
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
7
3
1
3
4:7
10
  • ?
  • Albacete - Mirandes
    24/11/2019 15:00
  • L
  • 0 : 1(Albacete - Lugo)
    09/11/2019 17:00
  • W
  • 1 : 0(Albacete - Cadiz)
    25/10/2019 19:00
  • L
  • 1 : 2(Albacete - Real Oviedo)
    13/10/2019 16:00
  • D
  • 0 : 0(Albacete - Racing Santander)
    01/10/2019 17:00
  • W
  • 1 : 0(Albacete - Malaga)
    21/09/2019 18:30
7
8
3
1
4
8:10
10
  • ?
  • Alcorcon - SD Huesca
    30/11/2019 15:00
  • W
  • 1 : 0(Alcorcon - Malaga)
    17/11/2019 13:00
  • W
  • 1 : 0(Alcorcon - Racing Santander)
    02/11/2019 17:00
  • D
  • 2 : 2(Alcorcon - Almeria)
    19/10/2019 14:00
  • L
  • 0 : 1(Alcorcon - Albacete)
    04/10/2019 19:00
  • L
  • 0 : 2(Alcorcon - Extremadura)
    28/09/2019 16:00
8
8
5
2
1
10:5
17
  • ?
  • Girona - Fuenlabrada
    24/11/2019 17:00
  • W
  • 1 : 0(Girona - Tenerife)
    08/11/2019 20:00
  • D
  • 0 : 0(Girona - Alcorcon)
    27/10/2019 11:00
  • L
  • 0 : 2(Girona - Elche)
    12/10/2019 10:00
  • W
  • 3 : 1(Girona - Deportivo La Coruna)
    03/10/2019 19:00
  • W
  • 1 : 0(Girona - Las Palmas)
    22/09/2019 14:00
9
9
4
4
1
13:7
16
  • ?
  • Ponferradina - Albacete
    30/11/2019 17:00
  • D
  • 1 : 1(Ponferradina - Girona)
    17/11/2019 11:00
  • W
  • 1 : 0(Ponferradina - Malaga)
    01/11/2019 17:30
  • D
  • 1 : 1(Ponferradina - Numancia)
    19/10/2019 14:00
  • W
  • 2 : 0(Ponferradina - Mirandes)
    05/10/2019 18:00
  • L
  • 0 : 2(Ponferradina - Las Palmas)
    02/10/2019 19:00
10
9
4
2
3
12:8
14
  • ?
  • Real Zaragoza - Girona
    30/11/2019 20:00
  • L
  • 0 : 1(Real Zaragoza - Albacete)
    16/11/2019 20:00
  • W
  • 3 : 0(Real Zaragoza - Las Palmas)
    03/11/2019 17:30
  • L
  • 1 : 2(Real Zaragoza - Mirandes)
    20/10/2019 19:00
  • L
  • 0 : 2(Real Zaragoza - Cadiz)
    06/10/2019 14:00
  • D
  • 2 : 2(Real Zaragoza - Malaga)
    03/10/2019 17:00
11
8
2
4
2
9:9
10
  • ?
  • Elche - Racing Santander
    01/12/2019 17:00
  • D
  • 1 : 1(Elche - Almeria)
    16/11/2019 17:30
  • W
  • 4 : 2(Elche - Mirandes)
    03/11/2019 19:00
  • L
  • 0 : 1(Elche - Sporting Gijon)
    19/10/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Elche - Rayo Vallecano)
    05/10/2019 16:00
  • W
  • 1 : 0(Elche - Ponferradina)
    28/09/2019 18:00
12
8
3
4
1
13:10
13
  • ?
  • Rayo Vallecano - Real Zaragoza
    23/11/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(Rayo Vallecano - Cadiz)
    10/11/2019 20:00
  • L
  • 1 : 3(Rayo Vallecano - Ponferradina)
    26/10/2019 14:00
  • W
  • 2 : 1(Rayo Vallecano - Tenerife)
    11/10/2019 19:00
  • D
  • 1 : 1(Rayo Vallecano - Alcorcon)
    01/10/2019 19:00
  • D
  • 1 : 1(Rayo Vallecano - Almeria)
    21/09/2019 18:00
13
9
4
4
1
13:9
16
  • ?
  • Mirandes - Sporting Gijon
    30/11/2019 15:00
  • W
  • 2 : 1(Mirandes - Las Palmas)
    17/11/2019 17:30
  • W
  • 2 : 0(Mirandes - Extremadura)
    09/11/2019 15:00
  • D
  • 0 : 0(Mirandes - Tenerife)
    26/10/2019 16:00
  • W
  • 2 : 1(Mirandes - Fuenlabrada)
    13/10/2019 10:00
  • D
  • 1 : 1(Mirandes - Lugo)
    02/10/2019 17:00
14
9
3
3
3
12:15
12
  • ?
  • Lugo - Deportivo La Coruna
    01/12/2019 17:00
  • D
  • 1 : 1(Lugo - Racing Santander)
    17/11/2019 17:30
  • W
  • 1 : 0(Lugo - Rayo Vallecano)
    03/11/2019 15:00
  • W
  • 3 : 2(Lugo - SD Huesca)
    19/10/2019 16:00
  • L
  • 0 : 2(Lugo - Las Palmas)
    05/10/2019 14:00
  • L
  • 1 : 4(Lugo - Tenerife)
    29/09/2019 19:00
15
8
3
2
3
11:12
11
  • ?
  • Las Palmas - Real Oviedo
    24/11/2019 17:00
  • D
  • 1 : 1(Las Palmas - Alcorcon)
    09/11/2019 19:00
  • L
  • 1 : 3(Las Palmas - Fuenlabrada)
    27/10/2019 17:00
  • W
  • 3 : 0(Las Palmas - Deportivo La Coruna)
    13/10/2019 19:00
  • W
  • 3 : 2(Las Palmas - Albacete)
    27/09/2019 19:00
  • W
  • 1 : 0(Las Palmas - Sporting Gijon)
    19/09/2019 20:00
16
8
3
3
2
14:9
12
  • ?
  • Sporting Gijon - Tenerife
    22/11/2019 20:00
  • L
  • 0 : 1(Sporting Gijon - Numancia)
    09/11/2019 17:00
  • W
  • 4 : 0(Sporting Gijon - Real Zaragoza)
    27/10/2019 15:00
  • L
  • 1 : 3(Sporting Gijon - Alcorcon)
    12/10/2019 14:00
  • W
  • 4 : 2(Sporting Gijon - Almeria)
    03/10/2019 17:00
  • D
  • 1 : 1(Sporting Gijon - Racing Santander)
    22/09/2019 16:00
17
8
2
2
4
7:10
8
  • ?
  • Extremadura - Las Palmas
    01/12/2019 19:00
  • W
  • 2 : 0(Extremadura - Deportivo La Coruna)
    16/11/2019 15:00
  • L
  • 1 : 3(Extremadura - Girona)
    03/11/2019 11:00
  • L
  • 0 : 3(Extremadura - Rayo Vallecano)
    19/10/2019 18:00
  • D
  • 1 : 1(Extremadura - Ponferradina)
    12/10/2019 16:00
  • W
  • 2 : 0(Extremadura - Elche)
    01/10/2019 17:00
18
8
1
4
3
8:10
7
  • ?
  • Tenerife - Almeria
    30/11/2019 17:00
  • D
  • 1 : 1(Tenerife - Cadiz)
    17/11/2019 20:00
  • D
  • 0 : 0(Tenerife - SD Huesca)
    02/11/2019 19:00
  • D
  • 3 : 3(Tenerife - Racing Santander)
    20/10/2019 16:00
  • L
  • 1 : 2(Tenerife - Extremadura)
    05/10/2019 18:30
  • L
  • 0 : 1(Tenerife - Real Oviedo)
    02/10/2019 19:00
19
Relegation (Championship)
7
1
4
2
5:6
7
  • ?
  • Malaga - Elche
    24/11/2019 15:00
  • D
  • 0 : 0(Malaga - Fuenlabrada)
    10/11/2019 17:00
  • W
  • 2 : 1(Malaga - Real Oviedo)
    26/10/2019 18:00
  • L
  • 1 : 2(Malaga - Cadiz)
    12/10/2019 16:00
  • D
  • 0 : 0(Malaga - Sporting Gijon)
    29/09/2019 10:00
  • D
  • 1 : 1(Malaga - Rayo Vallecano)
    17/09/2019 17:00
20
Relegation (Championship)
8
1
6
1
9:9
9
  • ?
  • Real Oviedo - Rayo Vallecano
    01/12/2019 15:00
  • D
  • 0 : 0(Real Oviedo - Sporting Gijon)
    17/11/2019 15:00
  • D
  • 0 : 0(Real Oviedo - Almeria)
    01/11/2019 20:00
  • W
  • 4 : 2(Real Oviedo - Girona)
    20/10/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Real Oviedo - Numancia)
    06/10/2019 14:00
  • D
  • 2 : 2(Real Oviedo - Real Zaragoza)
    29/09/2019 16:30
21
Relegation (Championship)
8
1
4
3
9:10
7
  • ?
  • Racing Santander - Extremadura
    23/11/2019 17:00
  • D
  • 2 : 2(Racing Santander - Ponferradina)
    10/11/2019 17:00
  • D
  • 1 : 1(Racing Santander - Deportivo La Coruna)
    26/10/2019 16:00
  • L
  • 0 : 3(Racing Santander - Girona)
    06/10/2019 18:30
  • D
  • 0 : 0(Racing Santander - Numancia)
    28/09/2019 18:00
  • W
  • 4 : 0(Racing Santander - Mirandes)
    17/09/2019 17:00
22
Relegation (Championship)
7
1
3
3
8:12
6
  • ?
  • Deportivo La Coruna - Alcorcon
    23/11/2019 17:00
  • L
  • 1 : 3(Deportivo La Coruna - Elche)
    10/11/2019 11:00
  • L
  • 0 : 2(Deportivo La Coruna - Malaga)
    20/10/2019 14:00
  • D
  • 0 : 0(Deportivo La Coruna - Almeria)
    06/10/2019 16:30
  • D
  • 1 : 1(Deportivo La Coruna - Mirandes)
    29/09/2019 19:00
  • D
  • 3 : 3(Deportivo La Coruna - Numancia)
    18/09/2019 19:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Promotion)
9
5
2
2
12:10
17
  • ?
  • Fuenlabrada - Cadiz
    01/12/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Tenerife - Cadiz)
    17/11/2019 20:00
  • D
  • 1 : 1(Rayo Vallecano - Cadiz)
    10/11/2019 20:00
  • L
  • 1 : 0(Albacete - Cadiz)
    25/10/2019 19:00
  • W
  • 1 : 2(Malaga - Cadiz)
    12/10/2019 16:00
  • W
  • 0 : 2(Real Zaragoza - Cadiz)
    06/10/2019 14:00
2
Champions League (Promotion)
8
4
1
3
9:7
13
  • ?
  • Girona - Fuenlabrada
    24/11/2019 17:00
  • D
  • 0 : 0(Malaga - Fuenlabrada)
    10/11/2019 17:00
  • W
  • 1 : 3(Las Palmas - Fuenlabrada)
    27/10/2019 17:00
  • L
  • 2 : 1(Mirandes - Fuenlabrada)
    13/10/2019 10:00
  • L
  • 1 : 0(Numancia - Fuenlabrada)
    01/10/2019 17:00
  • W
  • 0 : 1(Tenerife - Fuenlabrada)
    22/09/2019 18:00
3
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
9
2
6
1
11:9
12
  • ?
  • Tenerife - Almeria
    30/11/2019 17:00
  • D
  • 1 : 1(Elche - Almeria)
    16/11/2019 17:30
  • D
  • 0 : 0(Real Oviedo - Almeria)
    01/11/2019 20:00
  • D
  • 2 : 2(Alcorcon - Almeria)
    19/10/2019 14:00
  • D
  • 0 : 0(Deportivo La Coruna - Almeria)
    06/10/2019 16:30
  • L
  • 4 : 2(Sporting Gijon - Almeria)
    03/10/2019 17:00
4
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
8
2
1
5
6:9
7
  • ?
  • Alcorcon - SD Huesca
    30/11/2019 15:00
  • L
  • 3 : 2(Fuenlabrada - SD Huesca)
    16/11/2019 12:00
  • D
  • 0 : 0(Tenerife - SD Huesca)
    02/11/2019 19:00
  • L
  • 3 : 2(Lugo - SD Huesca)
    19/10/2019 16:00
  • L
  • 1 : 0(Cadiz - SD Huesca)
    02/10/2019 17:00
  • W
  • 0 : 1(Extremadura - SD Huesca)
    22/09/2019 18:00
5
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
7
1
5
1
8:8
8
  • ?
  • Almeria - Numancia
    24/11/2019 11:00
  • W
  • 0 : 1(Sporting Gijon - Numancia)
    09/11/2019 17:00
  • D
  • 1 : 1(Ponferradina - Numancia)
    19/10/2019 14:00
  • D
  • 1 : 1(Real Oviedo - Numancia)
    06/10/2019 14:00
  • D
  • 0 : 0(Racing Santander - Numancia)
    28/09/2019 18:00
  • D
  • 3 : 3(Deportivo La Coruna - Numancia)
    18/09/2019 19:00
6
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
9
5
0
4
7:9
15
  • ?
  • Ponferradina - Albacete
    30/11/2019 17:00
  • W
  • 0 : 1(Real Zaragoza - Albacete)
    16/11/2019 20:00
  • L
  • 1 : 0(Numancia - Albacete)
    01/11/2019 11:00
  • W
  • 0 : 1(Fuenlabrada - Albacete)
    20/10/2019 10:00
  • W
  • 0 : 1(Alcorcon - Albacete)
    04/10/2019 19:00
  • L
  • 3 : 2(Las Palmas - Albacete)
    27/09/2019 19:00
7
8
3
5
0
13:8
14
  • ?
  • Deportivo La Coruna - Alcorcon
    23/11/2019 17:00
  • D
  • 1 : 1(Las Palmas - Alcorcon)
    09/11/2019 19:00
  • D
  • 0 : 0(Girona - Alcorcon)
    27/10/2019 11:00
  • W
  • 1 : 3(Sporting Gijon - Alcorcon)
    12/10/2019 14:00
  • D
  • 1 : 1(Rayo Vallecano - Alcorcon)
    01/10/2019 19:00
  • D
  • 2 : 2(Mirandes - Alcorcon)
    20/09/2019 19:00
8
8
2
1
5
10:13
7
  • ?
  • Real Zaragoza - Girona
    30/11/2019 20:00
  • D
  • 1 : 1(Ponferradina - Girona)
    17/11/2019 11:00
  • W
  • 1 : 3(Extremadura - Girona)
    03/11/2019 11:00
  • L
  • 4 : 2(Real Oviedo - Girona)
    20/10/2019 16:00
  • W
  • 0 : 3(Racing Santander - Girona)
    06/10/2019 18:30
  • L
  • 1 : 0(SD Huesca - Girona)
    28/09/2019 16:00
9
7
1
4
2
10:11
7
  • ?
  • SD Huesca - Ponferradina
    23/11/2019 19:00
  • D
  • 2 : 2(Racing Santander - Ponferradina)
    10/11/2019 17:00
  • W
  • 1 : 3(Rayo Vallecano - Ponferradina)
    26/10/2019 14:00
  • D
  • 1 : 1(Extremadura - Ponferradina)
    12/10/2019 16:00
  • L
  • 1 : 0(Elche - Ponferradina)
    28/09/2019 18:00
  • D
  • 2 : 2(Lugo - Ponferradina)
    18/09/2019 17:00
10
7
2
3
2
9:10
9
  • ?
  • Rayo Vallecano - Real Zaragoza
    23/11/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(Almeria - Real Zaragoza)
    10/11/2019 15:00
  • L
  • 4 : 0(Sporting Gijon - Real Zaragoza)
    27/10/2019 15:00
  • L
  • 2 : 1(Fuenlabrada - Real Zaragoza)
    16/10/2019 19:00
  • W
  • 0 : 1(Numancia - Real Zaragoza)
    13/10/2019 14:00
  • D
  • 2 : 2(Real Oviedo - Real Zaragoza)
    29/09/2019 16:30
11
8
4
1
3
10:8
13
  • ?
  • Malaga - Elche
    24/11/2019 15:00
  • W
  • 1 : 3(Deportivo La Coruna - Elche)
    10/11/2019 11:00
  • L
  • 2 : 0(SD Huesca - Elche)
    27/10/2019 17:00
  • W
  • 0 : 2(Girona - Elche)
    12/10/2019 10:00
  • L
  • 2 : 0(Extremadura - Elche)
    01/10/2019 17:00
  • D
  • 1 : 1(Numancia - Elche)
    22/09/2019 16:00
12
8
1
5
2
11:11
8
  • ?
  • Real Oviedo - Rayo Vallecano
    01/12/2019 15:00
  • D
  • 2 : 2(Numancia - Rayo Vallecano)
    16/11/2019 17:30
  • L
  • 1 : 0(Lugo - Rayo Vallecano)
    03/11/2019 15:00
  • W
  • 0 : 3(Extremadura - Rayo Vallecano)
    19/10/2019 18:00
  • D
  • 1 : 1(Elche - Rayo Vallecano)
    05/10/2019 16:00
  • D
  • 2 : 2(Fuenlabrada - Rayo Vallecano)
    28/09/2019 14:00
13
7
1
2
4
7:16
5
  • ?
  • Albacete - Mirandes
    24/11/2019 15:00
  • L
  • 4 : 2(Elche - Mirandes)
    03/11/2019 19:00
  • W
  • 1 : 2(Real Zaragoza - Mirandes)
    20/10/2019 19:00
  • L
  • 2 : 0(Ponferradina - Mirandes)
    05/10/2019 18:00
  • D
  • 1 : 1(Deportivo La Coruna - Mirandes)
    29/09/2019 19:00
  • L
  • 4 : 0(Racing Santander - Mirandes)
    17/09/2019 17:00
14
7
1
5
1
5:6
8
  • ?
  • Cadiz - Lugo
    24/11/2019 20:00
  • W
  • 0 : 1(Albacete - Lugo)
    09/11/2019 17:00
  • L
  • 3 : 1(Numancia - Lugo)
    26/10/2019 18:00
  • D
  • 0 : 0(Almeria - Lugo)
    12/10/2019 14:00
  • D
  • 1 : 1(Mirandes - Lugo)
    02/10/2019 17:00
  • D
  • 0 : 0(Real Zaragoza - Lugo)
    21/09/2019 16:00
15
8
2
2
4
6:9
8
  • ?
  • Extremadura - Las Palmas
    01/12/2019 19:00
  • L
  • 2 : 1(Mirandes - Las Palmas)
    17/11/2019 17:30
  • L
  • 3 : 0(Real Zaragoza - Las Palmas)
    03/11/2019 17:30
  • L
  • 2 : 0(Cadiz - Las Palmas)
    18/10/2019 19:00
  • W
  • 0 : 2(Lugo - Las Palmas)
    05/10/2019 14:00
  • W
  • 0 : 2(Ponferradina - Las Palmas)
    02/10/2019 19:00
16
8
1
3
4
3:8
6
  • ?
  • Mirandes - Sporting Gijon
    30/11/2019 15:00
  • D
  • 0 : 0(Real Oviedo - Sporting Gijon)
    17/11/2019 15:00
  • L
  • 3 : 1(Cadiz - Sporting Gijon)
    01/11/2019 15:00
  • W
  • 0 : 1(Elche - Sporting Gijon)
    19/10/2019 16:00
  • L
  • 2 : 0(Fuenlabrada - Sporting Gijon)
    06/10/2019 10:00
  • D
  • 0 : 0(Malaga - Sporting Gijon)
    29/09/2019 10:00
17
8
2
2
4
9:12
8
  • ?
  • Racing Santander - Extremadura
    23/11/2019 17:00
  • L
  • 2 : 0(Mirandes - Extremadura)
    09/11/2019 15:00
  • L
  • 3 : 2(Almeria - Extremadura)
    27/10/2019 20:00
  • W
  • 1 : 2(Tenerife - Extremadura)
    05/10/2019 18:30
  • W
  • 0 : 2(Alcorcon - Extremadura)
    28/09/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Real Oviedo - Extremadura)
    19/09/2019 17:00
18
8
2
2
4
10:11
8
  • ?
  • Sporting Gijon - Tenerife
    22/11/2019 20:00
  • L
  • 1 : 0(Girona - Tenerife)
    08/11/2019 20:00
  • D
  • 0 : 0(Mirandes - Tenerife)
    26/10/2019 16:00
  • L
  • 2 : 1(Rayo Vallecano - Tenerife)
    11/10/2019 19:00
  • W
  • 1 : 4(Lugo - Tenerife)
    29/09/2019 19:00
  • D
  • 1 : 1(Elche - Tenerife)
    19/09/2019 17:00
19
Relegation (Championship)
9
2
2
5
6:9
8
  • ?
  • Numancia - Malaga
    29/11/2019 20:00
  • L
  • 1 : 0(Alcorcon - Malaga)
    17/11/2019 13:00
  • L
  • 1 : 0(Ponferradina - Malaga)
    01/11/2019 17:30
  • W
  • 0 : 2(Deportivo La Coruna - Malaga)
    20/10/2019 14:00
  • L
  • 2 : 0(SD Huesca - Malaga)
    06/10/2019 18:00
  • D
  • 2 : 2(Real Zaragoza - Malaga)
    03/10/2019 17:00
20
Relegation (Championship)
8
2
0
6
10:15
6
  • ?
  • Las Palmas - Real Oviedo
    24/11/2019 17:00
  • L
  • 3 : 1(SD Huesca - Real Oviedo)
    09/11/2019 15:00
  • L
  • 2 : 1(Malaga - Real Oviedo)
    26/10/2019 18:00
  • W
  • 1 : 2(Albacete - Real Oviedo)
    13/10/2019 16:00
  • W
  • 0 : 1(Tenerife - Real Oviedo)
    02/10/2019 19:00
  • L
  • 2 : 1(Ponferradina - Real Oviedo)
    22/09/2019 10:00
21
Relegation (Championship)
8
0
6
2
8:11
6
  • ?
  • Elche - Racing Santander
    01/12/2019 17:00
  • D
  • 1 : 1(Lugo - Racing Santander)
    17/11/2019 17:30
  • L
  • 1 : 0(Alcorcon - Racing Santander)
    02/11/2019 17:00
  • D
  • 3 : 3(Tenerife - Racing Santander)
    20/10/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(SD Huesca - Racing Santander)
    13/10/2019 16:00
  • D
  • 0 : 0(Albacete - Racing Santander)
    01/10/2019 17:00
22
Relegation (Championship)
9
0
4
5
6:17
4
  • ?
  • Lugo - Deportivo La Coruna
    01/12/2019 17:00
  • L
  • 2 : 0(Extremadura - Deportivo La Coruna)
    16/11/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(Fuenlabrada - Deportivo La Coruna)
    02/11/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(Racing Santander - Deportivo La Coruna)
    26/10/2019 16:00
  • L
  • 3 : 0(Las Palmas - Deportivo La Coruna)
    13/10/2019 19:00
  • L
  • 3 : 1(Girona - Deportivo La Coruna)
    03/10/2019 19:00