National League - 2019/2020National League - 2019/2020

Aldershot Town00Barnet

Finished

1
X
2
background of football game timelineHomeGuestPlayer substitution77''
inAlfy Whittingham
inLewis Walker
Player substitution90''
inConnor Shields
inCraig Tanner
Player substitution43''
inEphron Mason-Clark
inJosh Walker
Player substitution74''
inDaniel Sparkes
inDavid Tutonda
Player substitution85''
inMauro Vilhete
inWesley Fonguck
Summary
43'
inEphron Mason-Clark
outJosh Walker
Second half
74'
inDaniel Sparkes
outDavid Tutonda
inAlfy Whittingham
outLewis Walker
77'
85'
inMauro Vilhete
outWesley Fonguck
inConnor Shields
outCraig Tanner
90'
90'

Aldershot Town make a substitution. Craig Tanner runs off the field and in comes Connor Shields

85'

Barnet make a substitution. Wesley Fonguck runs off the field and in comes Mauro Vilhete

77'

Aldershot Town make a substitution. Lewis Walker runs off the field and in comes Alfy Whittingham

74'

Barnet make a substitution. David Tutonda runs off the field and in comes Daniel Sparkes

43'

Barnet make a substitution. Josh Walker runs off the field and in comes Ephron Mason-Clark

The EBB Stadium at the Recreation Ground
Goalkeeper
1Mitchell WalkerScott Loach1
Starting Lineups
6Kodi Lyons-FosterCheye Alexander2
4Dean RanceCallum Reynolds4
2Robbie TinklerJack Taylor7
25Max HuntHarry Taylor16
19Mohamed Bettamerout85'Wesley Fonguck18
20Ethan ChislettJames Dunne6
34Jack PowellElliot Johnson3
3Lewis Kinsellaout74'David Tutonda23
26Craig Tannerout90'out43'Josh Walker22
24Lewis Walkerout77'Simeon Akinola14
Substitutes
5Myles AndersonAymen Azaze24
10Connor Shieldsin90'in43'Ephron Mason-Clark27
12Alfy Whittinghamin77'in74'Daniel Sparkes11
8James Rowein85'Mauro Vilhete20
11Harry PanayiotouRonnie Edwards39
Coach
Danny SearleDarren Currie
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Promotion)
37
21
7
9
68:39
70
  • ?
  • Barrow - Wrexham
    14/03/2020 15:00
  • L
  • 0 : 2(Barrow - Notts County)
    07/03/2020 15:00
  • W
  • 2 : 1(Barrow - Dagenham & Redbridge)
    29/02/2020 15:00
  • D
  • 2 : 2(Sutton United - Barrow)
    22/02/2020 17:20
  • W
  • 1 : 0(Barrow - Dover)
    18/02/2020 19:45
  • L
  • 2 : 1(Dover - Barrow)
    04/02/2020 19:45
2
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
37
19
9
9
61:44
66
  • ?
  • Solihull Moors - Harrogate
    13/03/2020 19:45
  • D
  • 1 : 1(Harrogate - Bromley)
    07/03/2020 17:20
  • W
  • 3 : 4(Chesterfield - Harrogate)
    03/03/2020 19:45
  • W
  • 3 : 0(Harrogate - Eastleigh)
    22/02/2020 15:00
  • ?
  • Barnet - Harrogate
    18/02/2020 19:45
  • W
  • 3 : 0(Harrogate - Yeovil Town)
    11/02/2020 19:45
3
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
38
17
12
9
61:38
63
  • ?
  • Torquay United - Notts County
    17/03/2020 19:45
  • W
  • 4 : 0(Notts County - Eastleigh)
    14/03/2020 15:00
  • W
  • 3 : 1(Notts County - Aldershot Town)
    10/03/2020 19:45
  • W
  • 0 : 2(Barrow - Notts County)
    07/03/2020 15:00
  • W
  • 1 : 2(AFC Fylde - Notts County)
    03/03/2020 19:45
  • L
  • 2 : 0(Hartlepool United - Notts County)
    22/02/2020 15:00
4
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
37
17
9
11
61:44
60
  • ?
  • Yeovil Town - Barnet
    14/03/2020 15:00
  • W
  • 0 : 1(Dover - Yeovil Town)
    07/03/2020 15:00
  • W
  • 3 : 0(Yeovil Town - Wrexham)
    29/02/2020 15:00
  • L
  • 1 : 0(Boreham Wood - Yeovil Town)
    22/02/2020 15:00
  • L
  • 3 : 0(Harrogate - Yeovil Town)
    11/02/2020 19:45
  • D
  • 1 : 1(Yeovil Town - Chorley)
    01/02/2020 15:00
5
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
37
16
12
9
55:40
60
  • ?
  • Boreham Wood - Torquay United
    14/03/2020 15:00
  • W
  • 0 : 1(Maidenhead United - Boreham Wood)
    07/03/2020 15:00
  • D
  • 2 : 2(Barnet - Boreham Wood)
    03/03/2020 19:45
  • D
  • 1 : 1(Boreham Wood - Hartlepool United)
    29/02/2020 15:00
  • L
  • 3 : 2(Aldershot Town - Boreham Wood)
    25/02/2020 19:45
  • W
  • 1 : 0(Boreham Wood - Yeovil Town)
    22/02/2020 15:00
6
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
37
17
7
13
50:49
58
  • ?
  • Boreham Wood - FC Halifax Town
    17/03/2020 19:45
  • L
  • 0 : 1(FC Halifax Town - Ebbsfleet United)
    14/03/2020 17:20
  • L
  • 0 : 2(FC Halifax Town - Woking)
    07/03/2020 15:00
  • W
  • 1 : 0(FC Halifax Town - Sutton United)
    03/03/2020 19:45
  • L
  • 1 : 0(Torquay United - FC Halifax Town)
    22/02/2020 15:00
  • W
  • 2 : 1(FC Halifax Town - Bromley)
    01/02/2020 15:00
7
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
39
16
10
13
51:54
58
  • ?
  • Stockport County - Notts County
    24/03/2020 19:45
  • W
  • 1 : 2(Maidenhead United - Stockport County)
    14/03/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Stockport County - Barnet)
    07/03/2020 15:00
  • W
  • 0 : 1(Ebbsfleet United - Stockport County)
    29/02/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Woking - Stockport County)
    22/02/2020 15:00
  • W
  • 1 : 0(Stockport County - Bromley)
    15/02/2020 15:00
8
38
15
10
13
48:37
55
  • ?
  • Solihull Moors - Harrogate
    13/03/2020 19:45
  • D
  • 0 : 0(AFC Fylde - Solihull Moors)
    07/03/2020 15:00
  • L
  • 0 : 1(Solihull Moors - Hartlepool United)
    03/03/2020 19:45
  • W
  • 3 : 0(Solihull Moors - Dover)
    29/02/2020 15:00
  • L
  • 2 : 0(Dagenham & Redbridge - Solihull Moors)
    22/02/2020 15:00
  • W
  • 1 : 0(Solihull Moors - Barnet)
    11/02/2020 19:45
9
39
14
13
12
56:50
55
  • ?
  • Hartlepool United - FC Halifax Town
    21/03/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Sutton United - Hartlepool United)
    14/03/2020 15:00
  • L
  • 0 : 1(Hartlepool United - Ebbsfleet United)
    07/03/2020 15:00
  • W
  • 0 : 1(Solihull Moors - Hartlepool United)
    03/03/2020 19:45
  • D
  • 1 : 1(Boreham Wood - Hartlepool United)
    29/02/2020 15:00
  • W
  • 2 : 0(Hartlepool United - Notts County)
    22/02/2020 15:00
10
38
15
10
13
50:55
55
  • ?
  • Woking - Dagenham & Redbridge
    14/03/2020 15:00
  • L
  • 1 : 3(Woking - Barnet)
    10/03/2020 19:45
  • W
  • 0 : 2(FC Halifax Town - Woking)
    07/03/2020 15:00
  • W
  • 2 : 0(Woking - Maidenhead United)
    29/02/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Woking - Stockport County)
    22/02/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Notts County - Woking)
    15/02/2020 15:00
11
35
14
12
9
52:42
54
  • ?
  • Yeovil Town - Barnet
    14/03/2020 15:00
  • W
  • 1 : 3(Woking - Barnet)
    10/03/2020 19:45
  • D
  • 1 : 1(Stockport County - Barnet)
    07/03/2020 15:00
  • D
  • 2 : 2(Barnet - Boreham Wood)
    03/03/2020 19:45
  • W
  • 0 : 1(Chorley - Barnet)
    22/02/2020 15:00
  • ?
  • Barnet - Harrogate
    18/02/2020 19:45
12
38
15
9
14
49:49
54
  • ?
  • Eastleigh - Dover
    17/03/2020 19:45
  • D
  • 1 : 1(Dover - Chesterfield)
    14/03/2020 15:00
  • L
  • 0 : 1(Dover - Yeovil Town)
    07/03/2020 15:00
  • L
  • 3 : 0(Solihull Moors - Dover)
    29/02/2020 15:00
  • W
  • 5 : 1(Dover - AFC Fylde)
    22/02/2020 15:00
  • L
  • 1 : 0(Barrow - Dover)
    18/02/2020 19:45
13
38
14
10
14
57:52
52
  • ?
  • Bromley - Chorley
    14/03/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Harrogate - Bromley)
    07/03/2020 17:20
  • L
  • 0 : 1(Bromley - Sutton United)
    29/02/2020 15:00
  • L
  • 0 : 2(Bromley - Wrexham)
    22/02/2020 15:00
  • L
  • 1 : 0(Stockport County - Bromley)
    15/02/2020 15:00
  • D
  • 2 : 2(Bromley - Solihull Moors)
    08/02/2020 15:00
14
38
12
14
12
47:42
50
  • ?
  • Sutton United - AFC Fylde
    17/03/2020 19:45
  • D
  • 1 : 1(Sutton United - Hartlepool United)
    14/03/2020 15:00
  • W
  • 2 : 0(Sutton United - Torquay United)
    07/03/2020 15:00
  • L
  • 1 : 0(FC Halifax Town - Sutton United)
    03/03/2020 19:45
  • W
  • 0 : 1(Bromley - Sutton United)
    29/02/2020 15:00
  • D
  • 2 : 2(Sutton United - Barrow)
    22/02/2020 17:20
15
36
14
6
16
56:61
48
  • ?
  • Boreham Wood - Torquay United
    14/03/2020 15:00
  • L
  • 2 : 0(Sutton United - Torquay United)
    07/03/2020 15:00
  • W
  • 2 : 0(Torquay United - Chorley)
    29/02/2020 15:00
  • W
  • 1 : 0(Torquay United - FC Halifax Town)
    22/02/2020 15:00
  • L
  • 2 : 1(Barrow - Torquay United)
    01/02/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Torquay United - Ebbsfleet United)
    25/01/2020 15:00
16
39
12
10
17
43:55
46
  • ?
  • Aldershot Town - Woking
    21/03/2020 15:00
  • L
  • 1 : 0(AFC Fylde - Aldershot Town)
    14/03/2020 15:00
  • L
  • 3 : 1(Notts County - Aldershot Town)
    10/03/2020 19:45
  • L
  • 0 : 1(Aldershot Town - Dagenham & Redbridge)
    07/03/2020 15:00
  • W
  • 3 : 2(Aldershot Town - Boreham Wood)
    25/02/2020 19:45
  • W
  • 1 : 2(Maidenhead United - Aldershot Town)
    22/02/2020 15:00
17
37
11
13
13
43:55
46
  • ?
  • Eastleigh - Dover
    17/03/2020 19:45
  • L
  • 4 : 0(Notts County - Eastleigh)
    14/03/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Wrexham - Eastleigh)
    07/03/2020 15:00
  • W
  • 1 : 2(Chorley - Eastleigh)
    03/03/2020 19:45
  • L
  • 3 : 0(Harrogate - Eastleigh)
    22/02/2020 15:00
  • D
  • 2 : 2(Eastleigh - AFC Fylde)
    11/02/2020 19:45
18
37
11
11
15
40:44
44
  • ?
  • Woking - Dagenham & Redbridge
    14/03/2020 15:00
  • L
  • 1 : 2(Dagenham & Redbridge - AFC Fylde)
    10/03/2020 19:45
  • W
  • 0 : 1(Aldershot Town - Dagenham & Redbridge)
    07/03/2020 15:00
  • L
  • 2 : 1(Barrow - Dagenham & Redbridge)
    29/02/2020 15:00
  • W
  • 2 : 0(Dagenham & Redbridge - Solihull Moors)
    22/02/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Dagenham & Redbridge - Stockport County)
    08/02/2020 15:00
19
38
11
11
16
55:65
44
  • ?
  • Chesterfield - Maidenhead United
    21/03/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Dover - Chesterfield)
    14/03/2020 15:00
  • W
  • 1 : 2(Chorley - Chesterfield)
    07/03/2020 15:00
  • L
  • 3 : 4(Chesterfield - Harrogate)
    03/03/2020 19:45
  • W
  • 4 : 0(Chesterfield - Ebbsfleet United)
    22/02/2020 15:00
  • W
  • 3 : 2(Chesterfield - Wrexham)
    08/02/2020 13:00
20
37
11
10
16
46:49
43
  • ?
  • Barrow - Wrexham
    14/03/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Wrexham - Eastleigh)
    07/03/2020 15:00
  • L
  • 3 : 0(Yeovil Town - Wrexham)
    29/02/2020 15:00
  • W
  • 0 : 2(Bromley - Wrexham)
    22/02/2020 15:00
  • L
  • 3 : 2(Chesterfield - Wrexham)
    08/02/2020 13:00
  • D
  • 0 : 0(Wrexham - Dagenham & Redbridge)
    01/02/2020 15:00
21
Relegation (Championship)
39
10
12
17
47:68
42
  • ?
  • Ebbsfleet United - Bromley
    21/03/2020 15:00
  • W
  • 0 : 1(FC Halifax Town - Ebbsfleet United)
    14/03/2020 17:20
  • W
  • 0 : 1(Hartlepool United - Ebbsfleet United)
    07/03/2020 15:00
  • L
  • 0 : 1(Ebbsfleet United - Stockport County)
    29/02/2020 15:00
  • W
  • 1 : 3(Maidenhead United - Ebbsfleet United)
    25/02/2020 19:45
  • L
  • 4 : 0(Chesterfield - Ebbsfleet United)
    22/02/2020 15:00
22
Relegation (Championship)
38
12
5
21
44:58
41
  • ?
  • Chesterfield - Maidenhead United
    21/03/2020 15:00
  • L
  • 1 : 2(Maidenhead United - Stockport County)
    14/03/2020 15:00
  • L
  • 0 : 1(Maidenhead United - Boreham Wood)
    07/03/2020 15:00
  • L
  • 2 : 0(Woking - Maidenhead United)
    29/02/2020 15:00
  • L
  • 1 : 3(Maidenhead United - Ebbsfleet United)
    25/02/2020 19:45
  • L
  • 1 : 2(Maidenhead United - Aldershot Town)
    22/02/2020 15:00
23
Relegation (Championship)
37
9
12
16
44:60
39
  • ?
  • Sutton United - AFC Fylde
    17/03/2020 19:45
  • W
  • 1 : 0(AFC Fylde - Aldershot Town)
    14/03/2020 15:00
  • W
  • 1 : 2(Dagenham & Redbridge - AFC Fylde)
    10/03/2020 19:45
  • D
  • 0 : 0(AFC Fylde - Solihull Moors)
    07/03/2020 15:00
  • L
  • 1 : 2(AFC Fylde - Notts County)
    03/03/2020 19:45
  • L
  • 5 : 1(Dover - AFC Fylde)
    22/02/2020 15:00
24
Relegation (Championship)
38
4
14
20
31:65
26
  • ?
  • Bromley - Chorley
    14/03/2020 15:00
  • L
  • 1 : 2(Chorley - Chesterfield)
    07/03/2020 15:00
  • L
  • 1 : 2(Chorley - Eastleigh)
    03/03/2020 19:45
  • L
  • 2 : 0(Torquay United - Chorley)
    29/02/2020 15:00
  • L
  • 0 : 1(Chorley - Barnet)
    22/02/2020 15:00
  • L
  • 1 : 0(Ebbsfleet United - Chorley)
    15/02/2020 15:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Promotion)
19
13
2
4
33:15
41
  • ?
  • Barrow - Wrexham
    14/03/2020 15:00
  • L
  • 0 : 2(Barrow - Notts County)
    07/03/2020 15:00
  • W
  • 2 : 1(Barrow - Dagenham & Redbridge)
    29/02/2020 15:00
  • W
  • 1 : 0(Barrow - Dover)
    18/02/2020 19:45
  • W
  • 2 : 1(Barrow - Torquay United)
    01/02/2020 15:00
  • W
  • 2 : 0(Barrow - Bromley)
    18/01/2020 17:20
2
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
19
12
4
3
32:16
40
  • ?
  • Harrogate - Barrow
    01/04/2020 18:45
  • D
  • 1 : 1(Harrogate - Bromley)
    07/03/2020 17:20
  • W
  • 3 : 0(Harrogate - Eastleigh)
    22/02/2020 15:00
  • W
  • 3 : 0(Harrogate - Yeovil Town)
    11/02/2020 19:45
  • L
  • 0 : 2(Harrogate - Wrexham)
    25/01/2020 15:00
  • W
  • 1 : 0(Harrogate - Maidenhead United)
    04/01/2020 15:00
3
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
20
10
8
2
36:16
38
  • ?
  • Notts County - Harrogate
    07/04/2020 18:45
  • W
  • 4 : 0(Notts County - Eastleigh)
    14/03/2020 15:00
  • W
  • 3 : 1(Notts County - Aldershot Town)
    10/03/2020 19:45
  • D
  • 1 : 1(Notts County - Woking)
    15/02/2020 15:00
  • W
  • 3 : 0(Notts County - Chesterfield)
    01/02/2020 17:20
  • D
  • 0 : 0(Notts County - Dover)
    18/01/2020 15:00
4
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
18
9
6
3
34:19
33
  • ?
  • Yeovil Town - Barnet
    14/03/2020 15:00
  • W
  • 3 : 0(Yeovil Town - Wrexham)
    29/02/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Yeovil Town - Chorley)
    01/02/2020 15:00
  • D
  • 2 : 2(Yeovil Town - Hartlepool United)
    18/01/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Yeovil Town - Solihull Moors)
    04/01/2020 15:00
  • W
  • 6 : 2(Yeovil Town - Torquay United)
    26/12/2019 15:00
5
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
18
7
7
4
24:18
28
  • ?
  • Boreham Wood - Torquay United
    14/03/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Boreham Wood - Hartlepool United)
    29/02/2020 15:00
  • W
  • 1 : 0(Boreham Wood - Yeovil Town)
    22/02/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Boreham Wood - Barrow)
    25/01/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Boreham Wood - Barnet)
    01/01/2020 15:00
  • D
  • 2 : 2(Boreham Wood - Eastleigh)
    28/12/2019 15:00
6
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
20
10
3
7
31:26
33
  • ?
  • FC Halifax Town - Wrexham
    28/03/2020 15:00
  • L
  • 0 : 1(FC Halifax Town - Ebbsfleet United)
    14/03/2020 17:20
  • L
  • 0 : 2(FC Halifax Town - Woking)
    07/03/2020 15:00
  • W
  • 1 : 0(FC Halifax Town - Sutton United)
    03/03/2020 19:45
  • W
  • 2 : 1(FC Halifax Town - Bromley)
    01/02/2020 15:00
  • W
  • 4 : 2(FC Halifax Town - Dover)
    28/01/2020 19:45
7
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
19
9
3
7
28:28
30
  • ?
  • Stockport County - Notts County
    24/03/2020 19:45
  • D
  • 1 : 1(Stockport County - Barnet)
    07/03/2020 15:00
  • W
  • 1 : 0(Stockport County - Bromley)
    15/02/2020 15:00
  • L
  • 0 : 2(Stockport County - Dover)
    01/02/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Stockport County - Sutton United)
    18/01/2020 15:00
  • L
  • 1 : 3(Stockport County - Boreham Wood)
    04/01/2020 15:00
8
19
12
1
6
29:15
37
  • ?
  • Solihull Moors - Harrogate
    13/03/2020 19:45
  • L
  • 0 : 1(Solihull Moors - Hartlepool United)
    03/03/2020 19:45
  • W
  • 3 : 0(Solihull Moors - Dover)
    29/02/2020 15:00
  • W
  • 1 : 0(Solihull Moors - Barnet)
    11/02/2020 19:45
  • L
  • 0 : 2(Solihull Moors - Maidenhead United)
    01/02/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Solihull Moors - Barrow)
    28/01/2020 19:45
9
19
8
5
6
28:23
29
  • ?
  • Hartlepool United - FC Halifax Town
    21/03/2020 15:00
  • L
  • 0 : 1(Hartlepool United - Ebbsfleet United)
    07/03/2020 15:00
  • W
  • 2 : 0(Hartlepool United - Notts County)
    22/02/2020 15:00
  • W
  • 2 : 0(Hartlepool United - Aldershot Town)
    08/02/2020 15:00
  • W
  • 2 : 0(Hartlepool United - Stockport County)
    25/01/2020 15:00
  • W
  • 2 : 1(Hartlepool United - Eastleigh)
    07/01/2020 19:45
10
19
8
6
5
22:22
30
  • ?
  • Woking - Dagenham & Redbridge
    14/03/2020 15:00
  • L
  • 1 : 3(Woking - Barnet)
    10/03/2020 19:45
  • W
  • 2 : 0(Woking - Maidenhead United)
    29/02/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Woking - Stockport County)
    22/02/2020 15:00
  • W
  • 1 : 0(Woking - Yeovil Town)
    25/01/2020 15:00
  • W
  • 1 : 0(Woking - Chorley)
    04/01/2020 15:00
11
16
7
6
3
26:19
27
  • ?
  • Barnet - Barrow
    17/03/2020 19:45
  • D
  • 2 : 2(Barnet - Boreham Wood)
    03/03/2020 19:45
  • ?
  • Barnet - Harrogate
    18/02/2020 19:45
  • W
  • 2 : 1(Barnet - Hartlepool United)
    01/02/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Barnet - FC Halifax Town)
    04/01/2020 15:00
  • W
  • 2 : 1(Barnet - AFC Fylde)
    07/12/2019 17:20
12
20
6
6
8
30:27
24
  • ?
  • Dover - Barnet
    28/03/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Dover - Chesterfield)
    14/03/2020 15:00
  • L
  • 0 : 1(Dover - Yeovil Town)
    07/03/2020 15:00
  • W
  • 5 : 1(Dover - AFC Fylde)
    22/02/2020 15:00
  • W
  • 2 : 1(Dover - Barrow)
    04/02/2020 19:45
  • W
  • 2 : 0(Dover - Aldershot Town)
    25/01/2020 15:00
13
19
8
6
5
37:26
30
  • ?
  • Bromley - Chorley
    14/03/2020 15:00
  • L
  • 0 : 1(Bromley - Sutton United)
    29/02/2020 15:00
  • L
  • 0 : 2(Bromley - Wrexham)
    22/02/2020 15:00
  • D
  • 2 : 2(Bromley - Solihull Moors)
    08/02/2020 15:00
  • L
  • 1 : 2(Bromley - Barnet)
    25/01/2020 15:00
  • W
  • 3 : 0(Bromley - Dover)
    01/01/2020 15:00
14
19
6
7
6
31:26
25
  • ?
  • Sutton United - AFC Fylde
    17/03/2020 19:45
  • D
  • 1 : 1(Sutton United - Hartlepool United)
    14/03/2020 15:00
  • W
  • 2 : 0(Sutton United - Torquay United)
    07/03/2020 15:00
  • D
  • 2 : 2(Sutton United - Barrow)
    22/02/2020 17:20
  • D
  • 0 : 0(Sutton United - Solihull Moors)
    25/01/2020 15:00
  • W
  • 6 : 2(Sutton United - Woking)
    01/01/2020 15:00
15
18
9
2
7
27:26
29
  • ?
  • Torquay United - Notts County
    17/03/2020 19:45
  • W
  • 2 : 0(Torquay United - Chorley)
    29/02/2020 15:00
  • W
  • 1 : 0(Torquay United - FC Halifax Town)
    22/02/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Torquay United - Ebbsfleet United)
    25/01/2020 15:00
  • L
  • 0 : 2(Torquay United - Yeovil Town)
    01/01/2020 15:00
  • W
  • 4 : 1(Torquay United - Woking)
    28/12/2019 15:00
16
19
7
6
6
28:25
27
  • ?
  • Aldershot Town - Woking
    21/03/2020 15:00
  • L
  • 0 : 1(Aldershot Town - Dagenham & Redbridge)
    07/03/2020 15:00
  • W
  • 3 : 2(Aldershot Town - Boreham Wood)
    25/02/2020 19:45
  • D
  • 1 : 1(Aldershot Town - Harrogate)
    01/02/2020 15:00
  • D
  • 3 : 3(Aldershot Town - Chorley)
    18/01/2020 15:00
  • W
  • 3 : 1(Aldershot Town - Eastleigh)
    01/01/2020 15:00
17
17
6
8
3
22:18
26
  • ?
  • Eastleigh - Dover
    17/03/2020 19:45
  • D
  • 2 : 2(Eastleigh - AFC Fylde)
    11/02/2020 19:45
  • W
  • 2 : 0(Eastleigh - Woking)
    01/02/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Eastleigh - Aldershot Town)
    28/01/2020 19:45
  • L
  • 0 : 2(Eastleigh - Chesterfield)
    18/01/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Eastleigh - Ebbsfleet United)
    07/12/2019 15:00
18
19
7
6
6
29:24
27
  • ?
  • Dagenham & Redbridge - Dover
    21/03/2020 15:00
  • L
  • 1 : 2(Dagenham & Redbridge - AFC Fylde)
    10/03/2020 19:45
  • W
  • 2 : 0(Dagenham & Redbridge - Solihull Moors)
    22/02/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Dagenham & Redbridge - Stockport County)
    08/02/2020 15:00
  • W
  • 2 : 0(Dagenham & Redbridge - Notts County)
    25/01/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Dagenham & Redbridge - Torquay United)
    04/01/2020 15:00
19
19
6
4
9
31:34
22
  • ?
  • Chesterfield - Maidenhead United
    21/03/2020 15:00
  • L
  • 3 : 4(Chesterfield - Harrogate)
    03/03/2020 19:45
  • W
  • 4 : 0(Chesterfield - Ebbsfleet United)
    22/02/2020 15:00
  • W
  • 3 : 2(Chesterfield - Wrexham)
    08/02/2020 13:00
  • D
  • 1 : 1(Chesterfield - AFC Fylde)
    25/01/2020 15:00
  • W
  • 1 : 0(Chesterfield - Sutton United)
    04/01/2020 15:00
20
18
7
7
4
23:16
28
  • ?
  • Wrexham - Boreham Wood
    21/03/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Wrexham - Eastleigh)
    07/03/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Wrexham - Dagenham & Redbridge)
    01/02/2020 15:00
  • W
  • 3 : 0(Wrexham - Woking)
    18/01/2020 15:00
  • L
  • 1 : 2(Wrexham - Aldershot Town)
    04/01/2020 15:00
  • W
  • 3 : 1(Wrexham - Chorley)
    26/12/2019 15:00
21
Relegation (Championship)
19
4
6
9
23:33
18
  • ?
  • Ebbsfleet United - Bromley
    21/03/2020 15:00
  • L
  • 0 : 1(Ebbsfleet United - Stockport County)
    29/02/2020 15:00
  • W
  • 1 : 0(Ebbsfleet United - Chorley)
    15/02/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Ebbsfleet United - Sutton United)
    01/02/2020 15:00
  • W
  • 2 : 1(Ebbsfleet United - Woking)
    28/01/2020 19:45
  • L
  • 0 : 2(Ebbsfleet United - Harrogate)
    18/01/2020 15:00
22
Relegation (Championship)
20
4
4
12
20:30
16
  • ?
  • Maidenhead United - Torquay United
    28/03/2020 15:00
  • L
  • 1 : 2(Maidenhead United - Stockport County)
    14/03/2020 15:00
  • L
  • 0 : 1(Maidenhead United - Boreham Wood)
    07/03/2020 15:00
  • L
  • 1 : 3(Maidenhead United - Ebbsfleet United)
    25/02/2020 19:45
  • L
  • 1 : 2(Maidenhead United - Aldershot Town)
    22/02/2020 15:00
  • W
  • 2 : 0(Maidenhead United - Eastleigh)
    25/01/2020 15:00
23
Relegation (Championship)
19
5
6
8
20:26
21
  • ?
  • AFC Fylde - Maidenhead United
    24/03/2020 19:45
  • W
  • 1 : 0(AFC Fylde - Aldershot Town)
    14/03/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(AFC Fylde - Solihull Moors)
    07/03/2020 15:00
  • L
  • 1 : 2(AFC Fylde - Notts County)
    03/03/2020 19:45
  • L
  • 1 : 2(AFC Fylde - Boreham Wood)
    01/02/2020 15:00
  • L
  • 2 : 3(AFC Fylde - Torquay United)
    18/01/2020 15:00
24
Relegation (Championship)
19
3
5
11
13:30
14
  • ?
  • Chorley - AFC Fylde
    21/03/2020 15:00
  • L
  • 1 : 2(Chorley - Chesterfield)
    07/03/2020 15:00
  • L
  • 1 : 2(Chorley - Eastleigh)
    03/03/2020 19:45
  • L
  • 0 : 1(Chorley - Barnet)
    22/02/2020 15:00
  • L
  • 0 : 1(Chorley - FC Halifax Town)
    25/01/2020 15:00
  • L
  • 0 : 2(Chorley - Wrexham)
    01/01/2020 15:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Promotion)
18
8
5
5
35:24
29
  • ?
  • Barnet - Barrow
    17/03/2020 19:45
  • D
  • 2 : 2(Sutton United - Barrow)
    22/02/2020 17:20
  • L
  • 2 : 1(Dover - Barrow)
    04/02/2020 19:45
  • D
  • 0 : 0(Solihull Moors - Barrow)
    28/01/2020 19:45
  • D
  • 1 : 1(Boreham Wood - Barrow)
    25/01/2020 15:00
  • W
  • 0 : 1(AFC Fylde - Barrow)
    01/01/2020 15:00
2
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
18
7
5
6
29:28
26
  • ?
  • Solihull Moors - Harrogate
    13/03/2020 19:45
  • W
  • 3 : 4(Chesterfield - Harrogate)
    03/03/2020 19:45
  • ?
  • Barnet - Harrogate
    18/02/2020 19:45
  • D
  • 1 : 1(Aldershot Town - Harrogate)
    01/02/2020 15:00
  • W
  • 0 : 2(Ebbsfleet United - Harrogate)
    18/01/2020 15:00
  • W
  • 0 : 1(Hartlepool United - Harrogate)
    01/01/2020 15:00
3
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
18
7
4
7
25:22
25
  • ?
  • Torquay United - Notts County
    17/03/2020 19:45
  • W
  • 0 : 2(Barrow - Notts County)
    07/03/2020 15:00
  • W
  • 1 : 2(AFC Fylde - Notts County)
    03/03/2020 19:45
  • L
  • 2 : 0(Hartlepool United - Notts County)
    22/02/2020 15:00
  • L
  • 2 : 0(Dagenham & Redbridge - Notts County)
    25/01/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Maidenhead United - Notts County)
    01/01/2020 15:00
4
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
19
8
3
8
27:25
27
  • ?
  • Eastleigh - Yeovil Town
    21/03/2020 15:00
  • W
  • 0 : 1(Dover - Yeovil Town)
    07/03/2020 15:00
  • L
  • 1 : 0(Boreham Wood - Yeovil Town)
    22/02/2020 15:00
  • L
  • 3 : 0(Harrogate - Yeovil Town)
    11/02/2020 19:45
  • L
  • 1 : 0(Woking - Yeovil Town)
    25/01/2020 15:00
  • W
  • 0 : 2(Torquay United - Yeovil Town)
    01/01/2020 15:00
5
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
19
9
5
5
31:22
32
  • ?
  • Wrexham - Boreham Wood
    21/03/2020 15:00
  • W
  • 0 : 1(Maidenhead United - Boreham Wood)
    07/03/2020 15:00
  • D
  • 2 : 2(Barnet - Boreham Wood)
    03/03/2020 19:45
  • L
  • 3 : 2(Aldershot Town - Boreham Wood)
    25/02/2020 19:45
  • W
  • 1 : 2(AFC Fylde - Boreham Wood)
    01/02/2020 15:00
  • W
  • 0 : 2(Solihull Moors - Boreham Wood)
    18/01/2020 15:00
6
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
17
7
4
6
19:23
25
  • ?
  • Boreham Wood - FC Halifax Town
    17/03/2020 19:45
  • L
  • 1 : 0(Torquay United - FC Halifax Town)
    22/02/2020 15:00
  • W
  • 0 : 1(Chorley - FC Halifax Town)
    25/01/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Barnet - FC Halifax Town)
    04/01/2020 15:00
  • L
  • 5 : 1(Stockport County - FC Halifax Town)
    26/12/2019 15:00
  • L
  • 2 : 0(Yeovil Town - FC Halifax Town)
    07/12/2019 15:00
7
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
20
7
7
6
23:26
28
  • ?
  • Barrow - Stockport County
    28/03/2020 17:30
  • W
  • 1 : 2(Maidenhead United - Stockport County)
    14/03/2020 15:00
  • W
  • 0 : 1(Ebbsfleet United - Stockport County)
    29/02/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Woking - Stockport County)
    22/02/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Dagenham & Redbridge - Stockport County)
    08/02/2020 15:00
  • L
  • 2 : 0(Hartlepool United - Stockport County)
    25/01/2020 15:00
8
19
3
9
7
19:22
18
  • ?
  • Torquay United - Solihull Moors
    21/03/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(AFC Fylde - Solihull Moors)
    07/03/2020 15:00
  • L
  • 2 : 0(Dagenham & Redbridge - Solihull Moors)
    22/02/2020 15:00
  • D
  • 2 : 2(Bromley - Solihull Moors)
    08/02/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Sutton United - Solihull Moors)
    25/01/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Yeovil Town - Solihull Moors)
    04/01/2020 15:00
9
20
6
8
6
28:27
26
  • ?
  • AFC Fylde - Hartlepool United
    28/03/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Sutton United - Hartlepool United)
    14/03/2020 15:00
  • W
  • 0 : 1(Solihull Moors - Hartlepool United)
    03/03/2020 19:45
  • D
  • 1 : 1(Boreham Wood - Hartlepool United)
    29/02/2020 15:00
  • L
  • 2 : 1(Barnet - Hartlepool United)
    01/02/2020 15:00
  • D
  • 2 : 2(Yeovil Town - Hartlepool United)
    18/01/2020 15:00
10
19
7
4
8
28:33
25
  • ?
  • Aldershot Town - Woking
    21/03/2020 15:00
  • W
  • 0 : 2(FC Halifax Town - Woking)
    07/03/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Notts County - Woking)
    15/02/2020 15:00
  • L
  • 2 : 0(Eastleigh - Woking)
    01/02/2020 15:00
  • L
  • 2 : 1(Ebbsfleet United - Woking)
    28/01/2020 19:45
  • L
  • 3 : 0(Wrexham - Woking)
    18/01/2020 15:00
11
19
7
6
6
26:23
27
  • ?
  • Yeovil Town - Barnet
    14/03/2020 15:00
  • W
  • 1 : 3(Woking - Barnet)
    10/03/2020 19:45
  • D
  • 1 : 1(Stockport County - Barnet)
    07/03/2020 15:00
  • W
  • 0 : 1(Chorley - Barnet)
    22/02/2020 15:00
  • L
  • 1 : 0(Solihull Moors - Barnet)
    11/02/2020 19:45
  • W
  • 1 : 2(Bromley - Barnet)
    25/01/2020 15:00
12
18
9
3
6
19:22
30
  • ?
  • Eastleigh - Dover
    17/03/2020 19:45
  • L
  • 3 : 0(Solihull Moors - Dover)
    29/02/2020 15:00
  • L
  • 1 : 0(Barrow - Dover)
    18/02/2020 19:45
  • W
  • 0 : 2(Stockport County - Dover)
    01/02/2020 15:00
  • L
  • 4 : 2(FC Halifax Town - Dover)
    28/01/2020 19:45
  • D
  • 0 : 0(Notts County - Dover)
    18/01/2020 15:00
13
19
6
4
9
20:26
22
  • ?
  • Ebbsfleet United - Bromley
    21/03/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Harrogate - Bromley)
    07/03/2020 17:20
  • L
  • 1 : 0(Stockport County - Bromley)
    15/02/2020 15:00
  • L
  • 2 : 1(FC Halifax Town - Bromley)
    01/02/2020 15:00
  • L
  • 2 : 0(Barrow - Bromley)
    18/01/2020 17:20
  • L
  • 2 : 1(Notts County - Bromley)
    04/01/2020 15:00
14
19
6
7
6
16:16
25
  • ?
  • Barnet - Sutton United
    21/03/2020 15:00
  • L
  • 1 : 0(FC Halifax Town - Sutton United)
    03/03/2020 19:45
  • W
  • 0 : 1(Bromley - Sutton United)
    29/02/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Ebbsfleet United - Sutton United)
    01/02/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Stockport County - Sutton United)
    18/01/2020 15:00
  • L
  • 1 : 0(Chesterfield - Sutton United)
    04/01/2020 15:00
15
18
5
4
9
29:35
19
  • ?
  • Boreham Wood - Torquay United
    14/03/2020 15:00
  • L
  • 2 : 0(Sutton United - Torquay United)
    07/03/2020 15:00
  • L
  • 2 : 1(Barrow - Torquay United)
    01/02/2020 15:00
  • W
  • 2 : 3(AFC Fylde - Torquay United)
    18/01/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Dagenham & Redbridge - Torquay United)
    04/01/2020 15:00
  • L
  • 6 : 2(Yeovil Town - Torquay United)
    26/12/2019 15:00
16
20
5
4
11
15:30
19
  • ?
  • Bromley - Aldershot Town
    28/03/2020 15:00
  • L
  • 1 : 0(AFC Fylde - Aldershot Town)
    14/03/2020 15:00
  • L
  • 3 : 1(Notts County - Aldershot Town)
    10/03/2020 19:45
  • W
  • 1 : 2(Maidenhead United - Aldershot Town)
    22/02/2020 15:00
  • L
  • 2 : 0(Hartlepool United - Aldershot Town)
    08/02/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Eastleigh - Aldershot Town)
    28/01/2020 19:45
17
20
5
5
10
21:37
20
  • ?
  • Sutton United - Eastleigh
    28/03/2020 15:00
  • L
  • 4 : 0(Notts County - Eastleigh)
    14/03/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Wrexham - Eastleigh)
    07/03/2020 15:00
  • W
  • 1 : 2(Chorley - Eastleigh)
    03/03/2020 19:45
  • L
  • 3 : 0(Harrogate - Eastleigh)
    22/02/2020 15:00
  • L
  • 2 : 0(Maidenhead United - Eastleigh)
    25/01/2020 15:00
18
18
4
5
9
11:20
17
  • ?
  • Woking - Dagenham & Redbridge
    14/03/2020 15:00
  • W
  • 0 : 1(Aldershot Town - Dagenham & Redbridge)
    07/03/2020 15:00
  • L
  • 2 : 1(Barrow - Dagenham & Redbridge)
    29/02/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Wrexham - Dagenham & Redbridge)
    01/02/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Ebbsfleet United - Dagenham & Redbridge)
    01/01/2020 15:00
  • L
  • 3 : 0(Bromley - Dagenham & Redbridge)
    28/12/2019 15:00
19
19
5
7
7
24:31
22
  • ?
  • Yeovil Town - Chesterfield
    24/03/2020 19:45
  • D
  • 1 : 1(Dover - Chesterfield)
    14/03/2020 15:00
  • W
  • 1 : 2(Chorley - Chesterfield)
    07/03/2020 15:00
  • L
  • 3 : 0(Notts County - Chesterfield)
    01/02/2020 17:20
  • W
  • 0 : 2(Eastleigh - Chesterfield)
    18/01/2020 15:00
  • L
  • 3 : 0(Solihull Moors - Chesterfield)
    01/01/2020 15:00
20
19
4
3
12
23:33
15
  • ?
  • Barrow - Wrexham
    14/03/2020 15:00
  • L
  • 3 : 0(Yeovil Town - Wrexham)
    29/02/2020 15:00
  • W
  • 0 : 2(Bromley - Wrexham)
    22/02/2020 15:00
  • L
  • 3 : 2(Chesterfield - Wrexham)
    08/02/2020 13:00
  • W
  • 0 : 2(Harrogate - Wrexham)
    25/01/2020 15:00
  • W
  • 0 : 2(Chorley - Wrexham)
    01/01/2020 15:00
21
Relegation (Championship)
20
6
6
8
24:35
24
  • ?
  • Yeovil Town - Ebbsfleet United
    28/03/2020 15:00
  • W
  • 0 : 1(FC Halifax Town - Ebbsfleet United)
    14/03/2020 17:20
  • W
  • 0 : 1(Hartlepool United - Ebbsfleet United)
    07/03/2020 15:00
  • W
  • 1 : 3(Maidenhead United - Ebbsfleet United)
    25/02/2020 19:45
  • L
  • 4 : 0(Chesterfield - Ebbsfleet United)
    22/02/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Torquay United - Ebbsfleet United)
    25/01/2020 15:00
22
Relegation (Championship)
18
8
1
9
24:28
25
  • ?
  • Chesterfield - Maidenhead United
    21/03/2020 15:00
  • L
  • 2 : 0(Woking - Maidenhead United)
    29/02/2020 15:00
  • W
  • 0 : 2(Solihull Moors - Maidenhead United)
    01/02/2020 15:00
  • L
  • 5 : 2(FC Halifax Town - Maidenhead United)
    18/01/2020 15:00
  • L
  • 1 : 0(Harrogate - Maidenhead United)
    04/01/2020 15:00
  • L
  • 3 : 0(Notts County - Maidenhead United)
    26/12/2019 15:00
23
Relegation (Championship)
18
4
6
8
24:34
18
  • ?
  • Sutton United - AFC Fylde
    17/03/2020 19:45
  • W
  • 1 : 2(Dagenham & Redbridge - AFC Fylde)
    10/03/2020 19:45
  • L
  • 5 : 1(Dover - AFC Fylde)
    22/02/2020 15:00
  • D
  • 2 : 2(Eastleigh - AFC Fylde)
    11/02/2020 19:45
  • D
  • 1 : 1(Chesterfield - AFC Fylde)
    25/01/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Barrow - AFC Fylde)
    26/12/2019 15:00
24
Relegation (Championship)
19
1
9
9
18:35
12
  • ?
  • Bromley - Chorley
    14/03/2020 15:00
  • L
  • 2 : 0(Torquay United - Chorley)
    29/02/2020 15:00
  • L
  • 1 : 0(Ebbsfleet United - Chorley)
    15/02/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Yeovil Town - Chorley)
    01/02/2020 15:00
  • D
  • 3 : 3(Aldershot Town - Chorley)
    18/01/2020 15:00
  • L
  • 1 : 0(Woking - Chorley)
    04/01/2020 15:00