National League - 2019/2020National League - 2019/2020

Aldershot Town11Harrogate

Finished

1
X
2
background of football game timelineHomeGuestGoal44''
goalMohamed Bettamer
Player substitution63''
inKodi Lyons-Foster
inAlex Finney
Player substitution73''
inAlfy Whittingham
inCraig Tanner
Player substitution81''
inLewis Walker
inJacob Berkeley-Agyepong
Player substitution46''
inRyan Fallowfield
inAlex Bradley
Player substitution52''
inGeorge Thomson
inJack Diamond
Goal70''
goalLloyd Kerry
Summary
goalMohamed Bettamer
44'
Second half
46'
inRyan Fallowfield
outAlex Bradley
52'
inGeorge Thomson
outJack Diamond
inKodi Lyons-Foster
outAlex Finney
63'
70'
goalLloyd Kerry
inAlfy Whittingham
outCraig Tanner
73'
inLewis Walker
outJacob Berkeley-Agyepong
81'
81'

Aldershot Town make a substitution. Jacob Berkeley-Agyepong runs off the field and in comes Lewis Walker

73'

Aldershot Town make a substitution. Craig Tanner runs off the field and in comes Alfy Whittingham

70'

G O O O A A L - Lloyd Kerry scores in the penalty shoot-out.

63'

Aldershot Town make a substitution. Alex Finney runs off the field and in comes Kodi Lyons-Foster

52'

Harrogate make a substitution. Jack Diamond runs off the field and in comes George Thomson

46'

Harrogate make a substitution. Alex Bradley runs off the field and in comes Ryan Fallowfield

44'

G O O O A A L - Mohamed Bettamer scores in the penalty shoot-out.

The EBB Stadium at the Recreation Ground
Goalkeeper
1Mitchell WalkerJames Belshaw1
Starting Lineups
3Lewis KinsellaWarren Burrell6
8James Roweout46'Alex Bradley15
23Jean-Yves Koue NiateWilliam Smith22
2Robbie TinklerConnor Hall20
21Jacob Berkeley-Agyepongout81'Jonathan Stead16
20Ethan Chislettgoal70'Lloyd Kerry17
4Dean RanceBrendan Kiernan14
15Alex Finneyout63'Josh Falkingham4
26Craig Tannerout73'out52'Jack Diamond23
19Mohamed Bettamergoal44'Jack Muldoon18
Substitutes
11Harry PanayiotouOwen Gallagher25
7Alefe Santosin46'Ryan Fallowfield2
24Lewis Walkerin81'in52'George Thomson7
6Kodi Lyons-Fosterin63'Kian Harratt28
12Alfy Whittinghamin73'Joe Cracknell13
Coach
Danny SearleSimon Weaver
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Promotion)
37
21
7
9
68:39
70
  • ?
  • Barrow - Wrexham
    14/03/2020 15:00
  • L
  • 0 : 2(Barrow - Notts County)
    07/03/2020 15:00
  • W
  • 2 : 1(Barrow - Dagenham & Redbridge)
    29/02/2020 15:00
  • D
  • 2 : 2(Sutton United - Barrow)
    22/02/2020 17:20
  • W
  • 1 : 0(Barrow - Dover)
    18/02/2020 19:45
  • L
  • 2 : 1(Dover - Barrow)
    04/02/2020 19:45
2
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
37
19
9
9
61:44
66
  • ?
  • Solihull Moors - Harrogate
    13/03/2020 19:45
  • D
  • 1 : 1(Harrogate - Bromley)
    07/03/2020 17:20
  • W
  • 3 : 4(Chesterfield - Harrogate)
    03/03/2020 19:45
  • W
  • 3 : 0(Harrogate - Eastleigh)
    22/02/2020 15:00
  • ?
  • Barnet - Harrogate
    18/02/2020 19:45
  • W
  • 3 : 0(Harrogate - Yeovil Town)
    11/02/2020 19:45
3
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
38
17
12
9
61:38
63
  • ?
  • Torquay United - Notts County
    17/03/2020 19:45
  • W
  • 4 : 0(Notts County - Eastleigh)
    14/03/2020 15:00
  • W
  • 3 : 1(Notts County - Aldershot Town)
    10/03/2020 19:45
  • W
  • 0 : 2(Barrow - Notts County)
    07/03/2020 15:00
  • W
  • 1 : 2(AFC Fylde - Notts County)
    03/03/2020 19:45
  • L
  • 2 : 0(Hartlepool United - Notts County)
    22/02/2020 15:00
4
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
37
17
9
11
61:44
60
  • ?
  • Yeovil Town - Barnet
    14/03/2020 15:00
  • W
  • 0 : 1(Dover - Yeovil Town)
    07/03/2020 15:00
  • W
  • 3 : 0(Yeovil Town - Wrexham)
    29/02/2020 15:00
  • L
  • 1 : 0(Boreham Wood - Yeovil Town)
    22/02/2020 15:00
  • L
  • 3 : 0(Harrogate - Yeovil Town)
    11/02/2020 19:45
  • D
  • 1 : 1(Yeovil Town - Chorley)
    01/02/2020 15:00
5
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
37
16
12
9
55:40
60
  • ?
  • Boreham Wood - Torquay United
    14/03/2020 15:00
  • W
  • 0 : 1(Maidenhead United - Boreham Wood)
    07/03/2020 15:00
  • D
  • 2 : 2(Barnet - Boreham Wood)
    03/03/2020 19:45
  • D
  • 1 : 1(Boreham Wood - Hartlepool United)
    29/02/2020 15:00
  • L
  • 3 : 2(Aldershot Town - Boreham Wood)
    25/02/2020 19:45
  • W
  • 1 : 0(Boreham Wood - Yeovil Town)
    22/02/2020 15:00
6
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
37
17
7
13
50:49
58
  • ?
  • Boreham Wood - FC Halifax Town
    17/03/2020 19:45
  • L
  • 0 : 1(FC Halifax Town - Ebbsfleet United)
    14/03/2020 17:20
  • L
  • 0 : 2(FC Halifax Town - Woking)
    07/03/2020 15:00
  • W
  • 1 : 0(FC Halifax Town - Sutton United)
    03/03/2020 19:45
  • L
  • 1 : 0(Torquay United - FC Halifax Town)
    22/02/2020 15:00
  • W
  • 2 : 1(FC Halifax Town - Bromley)
    01/02/2020 15:00
7
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
39
16
10
13
51:54
58
  • ?
  • Stockport County - Notts County
    24/03/2020 19:45
  • W
  • 1 : 2(Maidenhead United - Stockport County)
    14/03/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Stockport County - Barnet)
    07/03/2020 15:00
  • W
  • 0 : 1(Ebbsfleet United - Stockport County)
    29/02/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Woking - Stockport County)
    22/02/2020 15:00
  • W
  • 1 : 0(Stockport County - Bromley)
    15/02/2020 15:00
8
38
15
10
13
48:37
55
  • ?
  • Solihull Moors - Harrogate
    13/03/2020 19:45
  • D
  • 0 : 0(AFC Fylde - Solihull Moors)
    07/03/2020 15:00
  • L
  • 0 : 1(Solihull Moors - Hartlepool United)
    03/03/2020 19:45
  • W
  • 3 : 0(Solihull Moors - Dover)
    29/02/2020 15:00
  • L
  • 2 : 0(Dagenham & Redbridge - Solihull Moors)
    22/02/2020 15:00
  • W
  • 1 : 0(Solihull Moors - Barnet)
    11/02/2020 19:45
9
39
14
13
12
56:50
55
  • ?
  • Hartlepool United - FC Halifax Town
    21/03/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Sutton United - Hartlepool United)
    14/03/2020 15:00
  • L
  • 0 : 1(Hartlepool United - Ebbsfleet United)
    07/03/2020 15:00
  • W
  • 0 : 1(Solihull Moors - Hartlepool United)
    03/03/2020 19:45
  • D
  • 1 : 1(Boreham Wood - Hartlepool United)
    29/02/2020 15:00
  • W
  • 2 : 0(Hartlepool United - Notts County)
    22/02/2020 15:00
10
38
15
10
13
50:55
55
  • ?
  • Woking - Dagenham & Redbridge
    14/03/2020 15:00
  • L
  • 1 : 3(Woking - Barnet)
    10/03/2020 19:45
  • W
  • 0 : 2(FC Halifax Town - Woking)
    07/03/2020 15:00
  • W
  • 2 : 0(Woking - Maidenhead United)
    29/02/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Woking - Stockport County)
    22/02/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Notts County - Woking)
    15/02/2020 15:00
11
35
14
12
9
52:42
54
  • ?
  • Yeovil Town - Barnet
    14/03/2020 15:00
  • W
  • 1 : 3(Woking - Barnet)
    10/03/2020 19:45
  • D
  • 1 : 1(Stockport County - Barnet)
    07/03/2020 15:00
  • D
  • 2 : 2(Barnet - Boreham Wood)
    03/03/2020 19:45
  • W
  • 0 : 1(Chorley - Barnet)
    22/02/2020 15:00
  • ?
  • Barnet - Harrogate
    18/02/2020 19:45
12
38
15
9
14
49:49
54
  • ?
  • Eastleigh - Dover
    17/03/2020 19:45
  • D
  • 1 : 1(Dover - Chesterfield)
    14/03/2020 15:00
  • L
  • 0 : 1(Dover - Yeovil Town)
    07/03/2020 15:00
  • L
  • 3 : 0(Solihull Moors - Dover)
    29/02/2020 15:00
  • W
  • 5 : 1(Dover - AFC Fylde)
    22/02/2020 15:00
  • L
  • 1 : 0(Barrow - Dover)
    18/02/2020 19:45
13
38
14
10
14
57:52
52
  • ?
  • Bromley - Chorley
    14/03/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Harrogate - Bromley)
    07/03/2020 17:20
  • L
  • 0 : 1(Bromley - Sutton United)
    29/02/2020 15:00
  • L
  • 0 : 2(Bromley - Wrexham)
    22/02/2020 15:00
  • L
  • 1 : 0(Stockport County - Bromley)
    15/02/2020 15:00
  • D
  • 2 : 2(Bromley - Solihull Moors)
    08/02/2020 15:00
14
38
12
14
12
47:42
50
  • ?
  • Sutton United - AFC Fylde
    17/03/2020 19:45
  • D
  • 1 : 1(Sutton United - Hartlepool United)
    14/03/2020 15:00
  • W
  • 2 : 0(Sutton United - Torquay United)
    07/03/2020 15:00
  • L
  • 1 : 0(FC Halifax Town - Sutton United)
    03/03/2020 19:45
  • W
  • 0 : 1(Bromley - Sutton United)
    29/02/2020 15:00
  • D
  • 2 : 2(Sutton United - Barrow)
    22/02/2020 17:20
15
36
14
6
16
56:61
48
  • ?
  • Boreham Wood - Torquay United
    14/03/2020 15:00
  • L
  • 2 : 0(Sutton United - Torquay United)
    07/03/2020 15:00
  • W
  • 2 : 0(Torquay United - Chorley)
    29/02/2020 15:00
  • W
  • 1 : 0(Torquay United - FC Halifax Town)
    22/02/2020 15:00
  • L
  • 2 : 1(Barrow - Torquay United)
    01/02/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Torquay United - Ebbsfleet United)
    25/01/2020 15:00
16
39
12
10
17
43:55
46
  • ?
  • Aldershot Town - Woking
    21/03/2020 15:00
  • L
  • 1 : 0(AFC Fylde - Aldershot Town)
    14/03/2020 15:00
  • L
  • 3 : 1(Notts County - Aldershot Town)
    10/03/2020 19:45
  • L
  • 0 : 1(Aldershot Town - Dagenham & Redbridge)
    07/03/2020 15:00
  • W
  • 3 : 2(Aldershot Town - Boreham Wood)
    25/02/2020 19:45
  • W
  • 1 : 2(Maidenhead United - Aldershot Town)
    22/02/2020 15:00
17
37
11
13
13
43:55
46
  • ?
  • Eastleigh - Dover
    17/03/2020 19:45
  • L
  • 4 : 0(Notts County - Eastleigh)
    14/03/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Wrexham - Eastleigh)
    07/03/2020 15:00
  • W
  • 1 : 2(Chorley - Eastleigh)
    03/03/2020 19:45
  • L
  • 3 : 0(Harrogate - Eastleigh)
    22/02/2020 15:00
  • D
  • 2 : 2(Eastleigh - AFC Fylde)
    11/02/2020 19:45
18
37
11
11
15
40:44
44
  • ?
  • Woking - Dagenham & Redbridge
    14/03/2020 15:00
  • L
  • 1 : 2(Dagenham & Redbridge - AFC Fylde)
    10/03/2020 19:45
  • W
  • 0 : 1(Aldershot Town - Dagenham & Redbridge)
    07/03/2020 15:00
  • L
  • 2 : 1(Barrow - Dagenham & Redbridge)
    29/02/2020 15:00
  • W
  • 2 : 0(Dagenham & Redbridge - Solihull Moors)
    22/02/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Dagenham & Redbridge - Stockport County)
    08/02/2020 15:00
19
38
11
11
16
55:65
44
  • ?
  • Chesterfield - Maidenhead United
    21/03/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Dover - Chesterfield)
    14/03/2020 15:00
  • W
  • 1 : 2(Chorley - Chesterfield)
    07/03/2020 15:00
  • L
  • 3 : 4(Chesterfield - Harrogate)
    03/03/2020 19:45
  • W
  • 4 : 0(Chesterfield - Ebbsfleet United)
    22/02/2020 15:00
  • W
  • 3 : 2(Chesterfield - Wrexham)
    08/02/2020 13:00
20
37
11
10
16
46:49
43
  • ?
  • Barrow - Wrexham
    14/03/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Wrexham - Eastleigh)
    07/03/2020 15:00
  • L
  • 3 : 0(Yeovil Town - Wrexham)
    29/02/2020 15:00
  • W
  • 0 : 2(Bromley - Wrexham)
    22/02/2020 15:00
  • L
  • 3 : 2(Chesterfield - Wrexham)
    08/02/2020 13:00
  • D
  • 0 : 0(Wrexham - Dagenham & Redbridge)
    01/02/2020 15:00
21
Relegation (Championship)
39
10
12
17
47:68
42
  • ?
  • Ebbsfleet United - Bromley
    21/03/2020 15:00
  • W
  • 0 : 1(FC Halifax Town - Ebbsfleet United)
    14/03/2020 17:20
  • W
  • 0 : 1(Hartlepool United - Ebbsfleet United)
    07/03/2020 15:00
  • L
  • 0 : 1(Ebbsfleet United - Stockport County)
    29/02/2020 15:00
  • W
  • 1 : 3(Maidenhead United - Ebbsfleet United)
    25/02/2020 19:45
  • L
  • 4 : 0(Chesterfield - Ebbsfleet United)
    22/02/2020 15:00
22
Relegation (Championship)
38
12
5
21
44:58
41
  • ?
  • Chesterfield - Maidenhead United
    21/03/2020 15:00
  • L
  • 1 : 2(Maidenhead United - Stockport County)
    14/03/2020 15:00
  • L
  • 0 : 1(Maidenhead United - Boreham Wood)
    07/03/2020 15:00
  • L
  • 2 : 0(Woking - Maidenhead United)
    29/02/2020 15:00
  • L
  • 1 : 3(Maidenhead United - Ebbsfleet United)
    25/02/2020 19:45
  • L
  • 1 : 2(Maidenhead United - Aldershot Town)
    22/02/2020 15:00
23
Relegation (Championship)
37
9
12
16
44:60
39
  • ?
  • Sutton United - AFC Fylde
    17/03/2020 19:45
  • W
  • 1 : 0(AFC Fylde - Aldershot Town)
    14/03/2020 15:00
  • W
  • 1 : 2(Dagenham & Redbridge - AFC Fylde)
    10/03/2020 19:45
  • D
  • 0 : 0(AFC Fylde - Solihull Moors)
    07/03/2020 15:00
  • L
  • 1 : 2(AFC Fylde - Notts County)
    03/03/2020 19:45
  • L
  • 5 : 1(Dover - AFC Fylde)
    22/02/2020 15:00
24
Relegation (Championship)
38
4
14
20
31:65
26
  • ?
  • Bromley - Chorley
    14/03/2020 15:00
  • L
  • 1 : 2(Chorley - Chesterfield)
    07/03/2020 15:00
  • L
  • 1 : 2(Chorley - Eastleigh)
    03/03/2020 19:45
  • L
  • 2 : 0(Torquay United - Chorley)
    29/02/2020 15:00
  • L
  • 0 : 1(Chorley - Barnet)
    22/02/2020 15:00
  • L
  • 1 : 0(Ebbsfleet United - Chorley)
    15/02/2020 15:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Promotion)
19
13
2
4
33:15
41
  • ?
  • Barrow - Wrexham
    14/03/2020 15:00
  • L
  • 0 : 2(Barrow - Notts County)
    07/03/2020 15:00
  • W
  • 2 : 1(Barrow - Dagenham & Redbridge)
    29/02/2020 15:00
  • W
  • 1 : 0(Barrow - Dover)
    18/02/2020 19:45
  • W
  • 2 : 1(Barrow - Torquay United)
    01/02/2020 15:00
  • W
  • 2 : 0(Barrow - Bromley)
    18/01/2020 17:20
2
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
19
12
4
3
32:16
40
  • ?
  • Harrogate - Barrow
    01/04/2020 18:45
  • D
  • 1 : 1(Harrogate - Bromley)
    07/03/2020 17:20
  • W
  • 3 : 0(Harrogate - Eastleigh)
    22/02/2020 15:00
  • W
  • 3 : 0(Harrogate - Yeovil Town)
    11/02/2020 19:45
  • L
  • 0 : 2(Harrogate - Wrexham)
    25/01/2020 15:00
  • W
  • 1 : 0(Harrogate - Maidenhead United)
    04/01/2020 15:00
3
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
20
10
8
2
36:16
38
  • ?
  • Notts County - Harrogate
    07/04/2020 18:45
  • W
  • 4 : 0(Notts County - Eastleigh)
    14/03/2020 15:00
  • W
  • 3 : 1(Notts County - Aldershot Town)
    10/03/2020 19:45
  • D
  • 1 : 1(Notts County - Woking)
    15/02/2020 15:00
  • W
  • 3 : 0(Notts County - Chesterfield)
    01/02/2020 17:20
  • D
  • 0 : 0(Notts County - Dover)
    18/01/2020 15:00
4
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
18
9
6
3
34:19
33
  • ?
  • Yeovil Town - Barnet
    14/03/2020 15:00
  • W
  • 3 : 0(Yeovil Town - Wrexham)
    29/02/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Yeovil Town - Chorley)
    01/02/2020 15:00
  • D
  • 2 : 2(Yeovil Town - Hartlepool United)
    18/01/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Yeovil Town - Solihull Moors)
    04/01/2020 15:00
  • W
  • 6 : 2(Yeovil Town - Torquay United)
    26/12/2019 15:00
5
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
18
7
7
4
24:18
28
  • ?
  • Boreham Wood - Torquay United
    14/03/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Boreham Wood - Hartlepool United)
    29/02/2020 15:00
  • W
  • 1 : 0(Boreham Wood - Yeovil Town)
    22/02/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Boreham Wood - Barrow)
    25/01/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Boreham Wood - Barnet)
    01/01/2020 15:00
  • D
  • 2 : 2(Boreham Wood - Eastleigh)
    28/12/2019 15:00
6
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
20
10
3
7
31:26
33
  • ?
  • FC Halifax Town - Wrexham
    28/03/2020 15:00
  • L
  • 0 : 1(FC Halifax Town - Ebbsfleet United)
    14/03/2020 17:20
  • L
  • 0 : 2(FC Halifax Town - Woking)
    07/03/2020 15:00
  • W
  • 1 : 0(FC Halifax Town - Sutton United)
    03/03/2020 19:45
  • W
  • 2 : 1(FC Halifax Town - Bromley)
    01/02/2020 15:00
  • W
  • 4 : 2(FC Halifax Town - Dover)
    28/01/2020 19:45
7
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
19
9
3
7
28:28
30
  • ?
  • Stockport County - Notts County
    24/03/2020 19:45
  • D
  • 1 : 1(Stockport County - Barnet)
    07/03/2020 15:00
  • W
  • 1 : 0(Stockport County - Bromley)
    15/02/2020 15:00
  • L
  • 0 : 2(Stockport County - Dover)
    01/02/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Stockport County - Sutton United)
    18/01/2020 15:00
  • L
  • 1 : 3(Stockport County - Boreham Wood)
    04/01/2020 15:00
8
19
12
1
6
29:15
37
  • ?
  • Solihull Moors - Harrogate
    13/03/2020 19:45
  • L
  • 0 : 1(Solihull Moors - Hartlepool United)
    03/03/2020 19:45
  • W
  • 3 : 0(Solihull Moors - Dover)
    29/02/2020 15:00
  • W
  • 1 : 0(Solihull Moors - Barnet)
    11/02/2020 19:45
  • L
  • 0 : 2(Solihull Moors - Maidenhead United)
    01/02/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Solihull Moors - Barrow)
    28/01/2020 19:45
9
19
8
5
6
28:23
29
  • ?
  • Hartlepool United - FC Halifax Town
    21/03/2020 15:00
  • L
  • 0 : 1(Hartlepool United - Ebbsfleet United)
    07/03/2020 15:00
  • W
  • 2 : 0(Hartlepool United - Notts County)
    22/02/2020 15:00
  • W
  • 2 : 0(Hartlepool United - Aldershot Town)
    08/02/2020 15:00
  • W
  • 2 : 0(Hartlepool United - Stockport County)
    25/01/2020 15:00
  • W
  • 2 : 1(Hartlepool United - Eastleigh)
    07/01/2020 19:45
10
19
8
6
5
22:22
30
  • ?
  • Woking - Dagenham & Redbridge
    14/03/2020 15:00
  • L
  • 1 : 3(Woking - Barnet)
    10/03/2020 19:45
  • W
  • 2 : 0(Woking - Maidenhead United)
    29/02/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Woking - Stockport County)
    22/02/2020 15:00
  • W
  • 1 : 0(Woking - Yeovil Town)
    25/01/2020 15:00
  • W
  • 1 : 0(Woking - Chorley)
    04/01/2020 15:00
11
16
7
6
3
26:19
27
  • ?
  • Barnet - Barrow
    17/03/2020 19:45
  • D
  • 2 : 2(Barnet - Boreham Wood)
    03/03/2020 19:45
  • ?
  • Barnet - Harrogate
    18/02/2020 19:45
  • W
  • 2 : 1(Barnet - Hartlepool United)
    01/02/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Barnet - FC Halifax Town)
    04/01/2020 15:00
  • W
  • 2 : 1(Barnet - AFC Fylde)
    07/12/2019 17:20
12
20
6
6
8
30:27
24
  • ?
  • Dover - Barnet
    28/03/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Dover - Chesterfield)
    14/03/2020 15:00
  • L
  • 0 : 1(Dover - Yeovil Town)
    07/03/2020 15:00
  • W
  • 5 : 1(Dover - AFC Fylde)
    22/02/2020 15:00
  • W
  • 2 : 1(Dover - Barrow)
    04/02/2020 19:45
  • W
  • 2 : 0(Dover - Aldershot Town)
    25/01/2020 15:00
13
19
8
6
5
37:26
30
  • ?
  • Bromley - Chorley
    14/03/2020 15:00
  • L
  • 0 : 1(Bromley - Sutton United)
    29/02/2020 15:00
  • L
  • 0 : 2(Bromley - Wrexham)
    22/02/2020 15:00
  • D
  • 2 : 2(Bromley - Solihull Moors)
    08/02/2020 15:00
  • L
  • 1 : 2(Bromley - Barnet)
    25/01/2020 15:00
  • W
  • 3 : 0(Bromley - Dover)
    01/01/2020 15:00
14
19
6
7
6
31:26
25
  • ?
  • Sutton United - AFC Fylde
    17/03/2020 19:45
  • D
  • 1 : 1(Sutton United - Hartlepool United)
    14/03/2020 15:00
  • W
  • 2 : 0(Sutton United - Torquay United)
    07/03/2020 15:00
  • D
  • 2 : 2(Sutton United - Barrow)
    22/02/2020 17:20
  • D
  • 0 : 0(Sutton United - Solihull Moors)
    25/01/2020 15:00
  • W
  • 6 : 2(Sutton United - Woking)
    01/01/2020 15:00
15
18
9
2
7
27:26
29
  • ?
  • Torquay United - Notts County
    17/03/2020 19:45
  • W
  • 2 : 0(Torquay United - Chorley)
    29/02/2020 15:00
  • W
  • 1 : 0(Torquay United - FC Halifax Town)
    22/02/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Torquay United - Ebbsfleet United)
    25/01/2020 15:00
  • L
  • 0 : 2(Torquay United - Yeovil Town)
    01/01/2020 15:00
  • W
  • 4 : 1(Torquay United - Woking)
    28/12/2019 15:00
16
19
7
6
6
28:25
27
  • ?
  • Aldershot Town - Woking
    21/03/2020 15:00
  • L
  • 0 : 1(Aldershot Town - Dagenham & Redbridge)
    07/03/2020 15:00
  • W
  • 3 : 2(Aldershot Town - Boreham Wood)
    25/02/2020 19:45
  • D
  • 1 : 1(Aldershot Town - Harrogate)
    01/02/2020 15:00
  • D
  • 3 : 3(Aldershot Town - Chorley)
    18/01/2020 15:00
  • W
  • 3 : 1(Aldershot Town - Eastleigh)
    01/01/2020 15:00
17
17
6
8
3
22:18
26
  • ?
  • Eastleigh - Dover
    17/03/2020 19:45
  • D
  • 2 : 2(Eastleigh - AFC Fylde)
    11/02/2020 19:45
  • W
  • 2 : 0(Eastleigh - Woking)
    01/02/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Eastleigh - Aldershot Town)
    28/01/2020 19:45
  • L
  • 0 : 2(Eastleigh - Chesterfield)
    18/01/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Eastleigh - Ebbsfleet United)
    07/12/2019 15:00
18
19
7
6
6
29:24
27
  • ?
  • Dagenham & Redbridge - Dover
    21/03/2020 15:00
  • L
  • 1 : 2(Dagenham & Redbridge - AFC Fylde)
    10/03/2020 19:45
  • W
  • 2 : 0(Dagenham & Redbridge - Solihull Moors)
    22/02/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Dagenham & Redbridge - Stockport County)
    08/02/2020 15:00
  • W
  • 2 : 0(Dagenham & Redbridge - Notts County)
    25/01/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Dagenham & Redbridge - Torquay United)
    04/01/2020 15:00
19
19
6
4
9
31:34
22
  • ?
  • Chesterfield - Maidenhead United
    21/03/2020 15:00
  • L
  • 3 : 4(Chesterfield - Harrogate)
    03/03/2020 19:45
  • W
  • 4 : 0(Chesterfield - Ebbsfleet United)
    22/02/2020 15:00
  • W
  • 3 : 2(Chesterfield - Wrexham)
    08/02/2020 13:00
  • D
  • 1 : 1(Chesterfield - AFC Fylde)
    25/01/2020 15:00
  • W
  • 1 : 0(Chesterfield - Sutton United)
    04/01/2020 15:00
20
18
7
7
4
23:16
28
  • ?
  • Wrexham - Boreham Wood
    21/03/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Wrexham - Eastleigh)
    07/03/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Wrexham - Dagenham & Redbridge)
    01/02/2020 15:00
  • W
  • 3 : 0(Wrexham - Woking)
    18/01/2020 15:00
  • L
  • 1 : 2(Wrexham - Aldershot Town)
    04/01/2020 15:00
  • W
  • 3 : 1(Wrexham - Chorley)
    26/12/2019 15:00
21
Relegation (Championship)
19
4
6
9
23:33
18
  • ?
  • Ebbsfleet United - Bromley
    21/03/2020 15:00
  • L
  • 0 : 1(Ebbsfleet United - Stockport County)
    29/02/2020 15:00
  • W
  • 1 : 0(Ebbsfleet United - Chorley)
    15/02/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Ebbsfleet United - Sutton United)
    01/02/2020 15:00
  • W
  • 2 : 1(Ebbsfleet United - Woking)
    28/01/2020 19:45
  • L
  • 0 : 2(Ebbsfleet United - Harrogate)
    18/01/2020 15:00
22
Relegation (Championship)
20
4
4
12
20:30
16
  • ?
  • Maidenhead United - Torquay United
    28/03/2020 15:00
  • L
  • 1 : 2(Maidenhead United - Stockport County)
    14/03/2020 15:00
  • L
  • 0 : 1(Maidenhead United - Boreham Wood)
    07/03/2020 15:00
  • L
  • 1 : 3(Maidenhead United - Ebbsfleet United)
    25/02/2020 19:45
  • L
  • 1 : 2(Maidenhead United - Aldershot Town)
    22/02/2020 15:00
  • W
  • 2 : 0(Maidenhead United - Eastleigh)
    25/01/2020 15:00
23
Relegation (Championship)
19
5
6
8
20:26
21
  • ?
  • AFC Fylde - Maidenhead United
    24/03/2020 19:45
  • W
  • 1 : 0(AFC Fylde - Aldershot Town)
    14/03/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(AFC Fylde - Solihull Moors)
    07/03/2020 15:00
  • L
  • 1 : 2(AFC Fylde - Notts County)
    03/03/2020 19:45
  • L
  • 1 : 2(AFC Fylde - Boreham Wood)
    01/02/2020 15:00
  • L
  • 2 : 3(AFC Fylde - Torquay United)
    18/01/2020 15:00
24
Relegation (Championship)
19
3
5
11
13:30
14
  • ?
  • Chorley - AFC Fylde
    21/03/2020 15:00
  • L
  • 1 : 2(Chorley - Chesterfield)
    07/03/2020 15:00
  • L
  • 1 : 2(Chorley - Eastleigh)
    03/03/2020 19:45
  • L
  • 0 : 1(Chorley - Barnet)
    22/02/2020 15:00
  • L
  • 0 : 1(Chorley - FC Halifax Town)
    25/01/2020 15:00
  • L
  • 0 : 2(Chorley - Wrexham)
    01/01/2020 15:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Promotion)
18
8
5
5
35:24
29
  • ?
  • Barnet - Barrow
    17/03/2020 19:45
  • D
  • 2 : 2(Sutton United - Barrow)
    22/02/2020 17:20
  • L
  • 2 : 1(Dover - Barrow)
    04/02/2020 19:45
  • D
  • 0 : 0(Solihull Moors - Barrow)
    28/01/2020 19:45
  • D
  • 1 : 1(Boreham Wood - Barrow)
    25/01/2020 15:00
  • W
  • 0 : 1(AFC Fylde - Barrow)
    01/01/2020 15:00
2
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
18
7
5
6
29:28
26
  • ?
  • Solihull Moors - Harrogate
    13/03/2020 19:45
  • W
  • 3 : 4(Chesterfield - Harrogate)
    03/03/2020 19:45
  • ?
  • Barnet - Harrogate
    18/02/2020 19:45
  • D
  • 1 : 1(Aldershot Town - Harrogate)
    01/02/2020 15:00
  • W
  • 0 : 2(Ebbsfleet United - Harrogate)
    18/01/2020 15:00
  • W
  • 0 : 1(Hartlepool United - Harrogate)
    01/01/2020 15:00
3
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
18
7
4
7
25:22
25
  • ?
  • Torquay United - Notts County
    17/03/2020 19:45
  • W
  • 0 : 2(Barrow - Notts County)
    07/03/2020 15:00
  • W
  • 1 : 2(AFC Fylde - Notts County)
    03/03/2020 19:45
  • L
  • 2 : 0(Hartlepool United - Notts County)
    22/02/2020 15:00
  • L
  • 2 : 0(Dagenham & Redbridge - Notts County)
    25/01/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Maidenhead United - Notts County)
    01/01/2020 15:00
4
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
19
8
3
8
27:25
27
  • ?
  • Eastleigh - Yeovil Town
    21/03/2020 15:00
  • W
  • 0 : 1(Dover - Yeovil Town)
    07/03/2020 15:00
  • L
  • 1 : 0(Boreham Wood - Yeovil Town)
    22/02/2020 15:00
  • L
  • 3 : 0(Harrogate - Yeovil Town)
    11/02/2020 19:45
  • L
  • 1 : 0(Woking - Yeovil Town)
    25/01/2020 15:00
  • W
  • 0 : 2(Torquay United - Yeovil Town)
    01/01/2020 15:00
5
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
19
9
5
5
31:22
32
  • ?
  • Wrexham - Boreham Wood
    21/03/2020 15:00
  • W
  • 0 : 1(Maidenhead United - Boreham Wood)
    07/03/2020 15:00
  • D
  • 2 : 2(Barnet - Boreham Wood)
    03/03/2020 19:45
  • L
  • 3 : 2(Aldershot Town - Boreham Wood)
    25/02/2020 19:45
  • W
  • 1 : 2(AFC Fylde - Boreham Wood)
    01/02/2020 15:00
  • W
  • 0 : 2(Solihull Moors - Boreham Wood)
    18/01/2020 15:00
6
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
17
7
4
6
19:23
25
  • ?
  • Boreham Wood - FC Halifax Town
    17/03/2020 19:45
  • L
  • 1 : 0(Torquay United - FC Halifax Town)
    22/02/2020 15:00
  • W
  • 0 : 1(Chorley - FC Halifax Town)
    25/01/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Barnet - FC Halifax Town)
    04/01/2020 15:00
  • L
  • 5 : 1(Stockport County - FC Halifax Town)
    26/12/2019 15:00
  • L
  • 2 : 0(Yeovil Town - FC Halifax Town)
    07/12/2019 15:00
7
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
20
7
7
6
23:26
28
  • ?
  • Barrow - Stockport County
    28/03/2020 17:30
  • W
  • 1 : 2(Maidenhead United - Stockport County)
    14/03/2020 15:00
  • W
  • 0 : 1(Ebbsfleet United - Stockport County)
    29/02/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Woking - Stockport County)
    22/02/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Dagenham & Redbridge - Stockport County)
    08/02/2020 15:00
  • L
  • 2 : 0(Hartlepool United - Stockport County)
    25/01/2020 15:00
8
19
3
9
7
19:22
18
  • ?
  • Torquay United - Solihull Moors
    21/03/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(AFC Fylde - Solihull Moors)
    07/03/2020 15:00
  • L
  • 2 : 0(Dagenham & Redbridge - Solihull Moors)
    22/02/2020 15:00
  • D
  • 2 : 2(Bromley - Solihull Moors)
    08/02/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Sutton United - Solihull Moors)
    25/01/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Yeovil Town - Solihull Moors)
    04/01/2020 15:00
9
20
6
8
6
28:27
26
  • ?
  • AFC Fylde - Hartlepool United
    28/03/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Sutton United - Hartlepool United)
    14/03/2020 15:00
  • W
  • 0 : 1(Solihull Moors - Hartlepool United)
    03/03/2020 19:45
  • D
  • 1 : 1(Boreham Wood - Hartlepool United)
    29/02/2020 15:00
  • L
  • 2 : 1(Barnet - Hartlepool United)
    01/02/2020 15:00
  • D
  • 2 : 2(Yeovil Town - Hartlepool United)
    18/01/2020 15:00
10
19
7
4
8
28:33
25
  • ?
  • Aldershot Town - Woking
    21/03/2020 15:00
  • W
  • 0 : 2(FC Halifax Town - Woking)
    07/03/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Notts County - Woking)
    15/02/2020 15:00
  • L
  • 2 : 0(Eastleigh - Woking)
    01/02/2020 15:00
  • L
  • 2 : 1(Ebbsfleet United - Woking)
    28/01/2020 19:45
  • L
  • 3 : 0(Wrexham - Woking)
    18/01/2020 15:00
11
19
7
6
6
26:23
27
  • ?
  • Yeovil Town - Barnet
    14/03/2020 15:00
  • W
  • 1 : 3(Woking - Barnet)
    10/03/2020 19:45
  • D
  • 1 : 1(Stockport County - Barnet)
    07/03/2020 15:00
  • W
  • 0 : 1(Chorley - Barnet)
    22/02/2020 15:00
  • L
  • 1 : 0(Solihull Moors - Barnet)
    11/02/2020 19:45
  • W
  • 1 : 2(Bromley - Barnet)
    25/01/2020 15:00
12
18
9
3
6
19:22
30
  • ?
  • Eastleigh - Dover
    17/03/2020 19:45
  • L
  • 3 : 0(Solihull Moors - Dover)
    29/02/2020 15:00
  • L
  • 1 : 0(Barrow - Dover)
    18/02/2020 19:45
  • W
  • 0 : 2(Stockport County - Dover)
    01/02/2020 15:00
  • L
  • 4 : 2(FC Halifax Town - Dover)
    28/01/2020 19:45
  • D
  • 0 : 0(Notts County - Dover)
    18/01/2020 15:00
13
19
6
4
9
20:26
22
  • ?
  • Ebbsfleet United - Bromley
    21/03/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Harrogate - Bromley)
    07/03/2020 17:20
  • L
  • 1 : 0(Stockport County - Bromley)
    15/02/2020 15:00
  • L
  • 2 : 1(FC Halifax Town - Bromley)
    01/02/2020 15:00
  • L
  • 2 : 0(Barrow - Bromley)
    18/01/2020 17:20
  • L
  • 2 : 1(Notts County - Bromley)
    04/01/2020 15:00
14
19
6
7
6
16:16
25
  • ?
  • Barnet - Sutton United
    21/03/2020 15:00
  • L
  • 1 : 0(FC Halifax Town - Sutton United)
    03/03/2020 19:45
  • W
  • 0 : 1(Bromley - Sutton United)
    29/02/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Ebbsfleet United - Sutton United)
    01/02/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Stockport County - Sutton United)
    18/01/2020 15:00
  • L
  • 1 : 0(Chesterfield - Sutton United)
    04/01/2020 15:00
15
18
5
4
9
29:35
19
  • ?
  • Boreham Wood - Torquay United
    14/03/2020 15:00
  • L
  • 2 : 0(Sutton United - Torquay United)
    07/03/2020 15:00
  • L
  • 2 : 1(Barrow - Torquay United)
    01/02/2020 15:00
  • W
  • 2 : 3(AFC Fylde - Torquay United)
    18/01/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Dagenham & Redbridge - Torquay United)
    04/01/2020 15:00
  • L
  • 6 : 2(Yeovil Town - Torquay United)
    26/12/2019 15:00
16
20
5
4
11
15:30
19
  • ?
  • Bromley - Aldershot Town
    28/03/2020 15:00
  • L
  • 1 : 0(AFC Fylde - Aldershot Town)
    14/03/2020 15:00
  • L
  • 3 : 1(Notts County - Aldershot Town)
    10/03/2020 19:45
  • W
  • 1 : 2(Maidenhead United - Aldershot Town)
    22/02/2020 15:00
  • L
  • 2 : 0(Hartlepool United - Aldershot Town)
    08/02/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Eastleigh - Aldershot Town)
    28/01/2020 19:45
17
20
5
5
10
21:37
20
  • ?
  • Sutton United - Eastleigh
    28/03/2020 15:00
  • L
  • 4 : 0(Notts County - Eastleigh)
    14/03/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Wrexham - Eastleigh)
    07/03/2020 15:00
  • W
  • 1 : 2(Chorley - Eastleigh)
    03/03/2020 19:45
  • L
  • 3 : 0(Harrogate - Eastleigh)
    22/02/2020 15:00
  • L
  • 2 : 0(Maidenhead United - Eastleigh)
    25/01/2020 15:00
18
18
4
5
9
11:20
17
  • ?
  • Woking - Dagenham & Redbridge
    14/03/2020 15:00
  • W
  • 0 : 1(Aldershot Town - Dagenham & Redbridge)
    07/03/2020 15:00
  • L
  • 2 : 1(Barrow - Dagenham & Redbridge)
    29/02/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Wrexham - Dagenham & Redbridge)
    01/02/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Ebbsfleet United - Dagenham & Redbridge)
    01/01/2020 15:00
  • L
  • 3 : 0(Bromley - Dagenham & Redbridge)
    28/12/2019 15:00
19
19
5
7
7
24:31
22
  • ?
  • Yeovil Town - Chesterfield
    24/03/2020 19:45
  • D
  • 1 : 1(Dover - Chesterfield)
    14/03/2020 15:00
  • W
  • 1 : 2(Chorley - Chesterfield)
    07/03/2020 15:00
  • L
  • 3 : 0(Notts County - Chesterfield)
    01/02/2020 17:20
  • W
  • 0 : 2(Eastleigh - Chesterfield)
    18/01/2020 15:00
  • L
  • 3 : 0(Solihull Moors - Chesterfield)
    01/01/2020 15:00
20
19
4
3
12
23:33
15
  • ?
  • Barrow - Wrexham
    14/03/2020 15:00
  • L
  • 3 : 0(Yeovil Town - Wrexham)
    29/02/2020 15:00
  • W
  • 0 : 2(Bromley - Wrexham)
    22/02/2020 15:00
  • L
  • 3 : 2(Chesterfield - Wrexham)
    08/02/2020 13:00
  • W
  • 0 : 2(Harrogate - Wrexham)
    25/01/2020 15:00
  • W
  • 0 : 2(Chorley - Wrexham)
    01/01/2020 15:00
21
Relegation (Championship)
20
6
6
8
24:35
24
  • ?
  • Yeovil Town - Ebbsfleet United
    28/03/2020 15:00
  • W
  • 0 : 1(FC Halifax Town - Ebbsfleet United)
    14/03/2020 17:20
  • W
  • 0 : 1(Hartlepool United - Ebbsfleet United)
    07/03/2020 15:00
  • W
  • 1 : 3(Maidenhead United - Ebbsfleet United)
    25/02/2020 19:45
  • L
  • 4 : 0(Chesterfield - Ebbsfleet United)
    22/02/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Torquay United - Ebbsfleet United)
    25/01/2020 15:00
22
Relegation (Championship)
18
8
1
9
24:28
25
  • ?
  • Chesterfield - Maidenhead United
    21/03/2020 15:00
  • L
  • 2 : 0(Woking - Maidenhead United)
    29/02/2020 15:00
  • W
  • 0 : 2(Solihull Moors - Maidenhead United)
    01/02/2020 15:00
  • L
  • 5 : 2(FC Halifax Town - Maidenhead United)
    18/01/2020 15:00
  • L
  • 1 : 0(Harrogate - Maidenhead United)
    04/01/2020 15:00
  • L
  • 3 : 0(Notts County - Maidenhead United)
    26/12/2019 15:00
23
Relegation (Championship)
18
4
6
8
24:34
18
  • ?
  • Sutton United - AFC Fylde
    17/03/2020 19:45
  • W
  • 1 : 2(Dagenham & Redbridge - AFC Fylde)
    10/03/2020 19:45
  • L
  • 5 : 1(Dover - AFC Fylde)
    22/02/2020 15:00
  • D
  • 2 : 2(Eastleigh - AFC Fylde)
    11/02/2020 19:45
  • D
  • 1 : 1(Chesterfield - AFC Fylde)
    25/01/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Barrow - AFC Fylde)
    26/12/2019 15:00
24
Relegation (Championship)
19
1
9
9
18:35
12
  • ?
  • Bromley - Chorley
    14/03/2020 15:00
  • L
  • 2 : 0(Torquay United - Chorley)
    29/02/2020 15:00
  • L
  • 1 : 0(Ebbsfleet United - Chorley)
    15/02/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Yeovil Town - Chorley)
    01/02/2020 15:00
  • D
  • 3 : 3(Aldershot Town - Chorley)
    18/01/2020 15:00
  • L
  • 1 : 0(Woking - Chorley)
    04/01/2020 15:00