Primera B Nacional: Primera Nacional Zona B - 2019/2020

Almagro10All Boys

Finished

1
X
2
background of football game timelineHomeGuestGoal1''
goalJuan Manuel Martinez

TV Channels:

Official Streams:

Summary
goalJuan Manuel Martinez
1'
1'

G O O O A A L - Juan Manuel Martinez scores in the penalty shoot-out.

#TeamMPWDLGPtsForm
1
12
8
3
1
20:7
27
  • ?
  • Santamarina - San Martin de Tucuman
    18/11/2019 23:30
  • W
  • 2 : 0(San Martin de Tucuman - Gimnasia Jujuy)
    10/11/2019 21:00
  • D
  • 1 : 1(All Boys - San Martin de Tucuman)
    02/11/2019 17:15
  • W
  • 0 : 1(Almagro - San Martin de Tucuman)
    24/10/2019 22:10
  • W
  • 3 : 0(San Martin de Tucuman - Atletico Rafaela)
    20/10/2019 20:00
  • W
  • 1 : 4(Quilmes - San Martin de Tucuman)
    15/10/2019 00:10
2
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
12
6
5
1
23:13
23
  • ?
  • Atletico Rafaela - Sarmiento
    16/11/2019 22:10
  • W
  • 3 : 1(Sarmiento - Quilmes)
    09/11/2019 00:10
  • L
  • 3 : 0(CA Defensores de Belgrano - Sarmiento)
    03/11/2019 18:10
  • D
  • 1 : 1(Sarmiento - Tigre)
    20/10/2019 23:00
  • D
  • 1 : 1(Brown de Adrogue - Sarmiento)
    13/10/2019 18:30
  • W
  • 5 : 1(Sarmiento - Chacarita Juniors)
    05/10/2019 23:10
3
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
12
4
7
1
13:8
19
  • ?
  • CA Defensores de Belgrano - Chacarita Juniors
    16/11/2019 20:10
  • D
  • 0 : 0(Deportivo Riestra - CA Defensores de Belgrano)
    11/11/2019 18:30
  • W
  • 3 : 0(CA Defensores de Belgrano - Sarmiento)
    03/11/2019 18:10
  • D
  • 0 : 0(Villa Dalmine - CA Defensores de Belgrano)
    20/10/2019 22:00
  • D
  • 1 : 1(CA Defensores de Belgrano - Almagro)
    15/10/2019 18:30
  • D
  • 0 : 0(San Martin de Tucuman - CA Defensores de Belgrano)
    06/10/2019 18:30
4
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
12
4
6
2
8:9
18
  • ?
  • Quilmes - Deportivo Riestra
    16/11/2019 20:00
  • D
  • 0 : 0(Deportivo Riestra - CA Defensores de Belgrano)
    11/11/2019 18:30
  • D
  • 0 : 0(Tigre - Deportivo Riestra)
    06/11/2019 00:10
  • W
  • 1 : 0(Deportivo Riestra - Brown de Adrogue)
    21/10/2019 18:30
  • D
  • 1 : 1(Chacarita Juniors - Deportivo Riestra)
    15/10/2019 23:00
  • D
  • 0 : 0(Deportivo Riestra - Gimnasia Mendoza)
    07/10/2019 18:30
5
12
4
5
3
16:15
17
  • ?
  • Atletico Rafaela - Sarmiento
    16/11/2019 22:10
  • D
  • 0 : 0(Villa Dalmine - Atletico Rafaela)
    09/11/2019 18:30
  • W
  • 3 : 1(Atletico Rafaela - Almagro)
    02/11/2019 00:00
  • L
  • 3 : 0(San Martin de Tucuman - Atletico Rafaela)
    20/10/2019 20:00
  • W
  • 3 : 2(Atletico Rafaela - Instituto)
    14/10/2019 23:00
  • D
  • 1 : 1(Santamarina - Atletico Rafaela)
    07/10/2019 23:30
6
12
4
4
4
16:14
16
  • ?
  • Gimnasia Mendoza - Instituto
    17/11/2019 20:00
  • W
  • 2 : 0(Instituto - Santamarina)
    09/11/2019 22:00
  • L
  • 3 : 0(Gimnasia Jujuy - Instituto)
    03/11/2019 20:00
  • D
  • 1 : 1(Instituto - All Boys)
    20/10/2019 21:00
  • L
  • 3 : 2(Atletico Rafaela - Instituto)
    14/10/2019 23:00
  • D
  • 1 : 1(Instituto - Quilmes)
    04/10/2019 00:10
7
11
4
4
3
11:9
16
  • ?
  • Tigre - Brown de Adrogue
    17/11/2019 22:15
  • W
  • 0 : 3(Chacarita Juniors - Tigre)
    11/11/2019 21:10
  • D
  • 0 : 0(Tigre - Deportivo Riestra)
    06/11/2019 00:10
  • D
  • 1 : 1(Sarmiento - Tigre)
    20/10/2019 23:00
  • W
  • 1 : 0(Tigre - Villa Dalmine)
    15/10/2019 22:10
  • L
  • 0 : 1(Tigre - San Martin de Tucuman)
    30/09/2019 21:10
8
12
4
3
5
11:8
15
  • ?
  • All Boys - Villa Dalmine
    16/11/2019 20:00
  • D
  • 0 : 0(Villa Dalmine - Atletico Rafaela)
    09/11/2019 18:30
  • W
  • 1 : 2(Quilmes - Villa Dalmine)
    02/11/2019 18:30
  • D
  • 0 : 0(Villa Dalmine - CA Defensores de Belgrano)
    20/10/2019 22:00
  • L
  • 1 : 0(Tigre - Villa Dalmine)
    15/10/2019 22:10
  • L
  • 1 : 2(Villa Dalmine - Brown de Adrogue)
    05/10/2019 18:30
9
12
3
5
4
11:14
14
  • ?
  • Quilmes - Deportivo Riestra
    16/11/2019 20:00
  • L
  • 3 : 1(Sarmiento - Quilmes)
    09/11/2019 00:10
  • L
  • 1 : 2(Quilmes - Villa Dalmine)
    02/11/2019 18:30
  • L
  • 2 : 1(Almagro - Quilmes)
    20/10/2019 21:00
  • L
  • 1 : 4(Quilmes - San Martin de Tucuman)
    15/10/2019 00:10
  • D
  • 1 : 1(Instituto - Quilmes)
    04/10/2019 00:10
10
12
3
5
4
7:10
14
  • ?
  • Gimnasia Mendoza - Instituto
    17/11/2019 20:00
  • D
  • 1 : 1(Brown de Adrogue - Gimnasia Mendoza)
    10/11/2019 18:30
  • W
  • 1 : 0(Gimnasia Mendoza - Santamarina)
    02/11/2019 20:00
  • L
  • 1 : 0(Chacarita Juniors - Gimnasia Mendoza)
    21/10/2019 23:00
  • W
  • 2 : 0(Gimnasia Mendoza - Gimnasia Jujuy)
    13/10/2019 20:00
  • D
  • 0 : 0(Deportivo Riestra - Gimnasia Mendoza)
    07/10/2019 18:30
11
12
3
4
5
9:12
13
  • ?
  • Gimnasia Jujuy - Almagro
    16/11/2019 00:30
  • L
  • 2 : 0(San Martin de Tucuman - Gimnasia Jujuy)
    10/11/2019 21:00
  • W
  • 3 : 0(Gimnasia Jujuy - Instituto)
    03/11/2019 20:00
  • D
  • 0 : 0(Santamarina - Gimnasia Jujuy)
    21/10/2019 23:30
  • L
  • 2 : 0(Gimnasia Mendoza - Gimnasia Jujuy)
    13/10/2019 20:00
  • D
  • 0 : 0(Gimnasia Jujuy - All Boys)
    06/10/2019 20:00
12
12
3
4
5
8:17
13
  • ?
  • CA Defensores de Belgrano - Chacarita Juniors
    16/11/2019 20:10
  • L
  • 0 : 3(Chacarita Juniors - Tigre)
    11/11/2019 21:10
  • W
  • 0 : 1(Brown de Adrogue - Chacarita Juniors)
    02/11/2019 18:30
  • W
  • 1 : 0(Chacarita Juniors - Gimnasia Mendoza)
    21/10/2019 23:00
  • D
  • 1 : 1(Chacarita Juniors - Deportivo Riestra)
    15/10/2019 23:00
  • L
  • 5 : 1(Sarmiento - Chacarita Juniors)
    05/10/2019 23:10
13
12
2
6
4
9:10
12
  • ?
  • Santamarina - San Martin de Tucuman
    18/11/2019 23:30
  • L
  • 2 : 0(Instituto - Santamarina)
    09/11/2019 22:00
  • L
  • 1 : 0(Gimnasia Mendoza - Santamarina)
    02/11/2019 20:00
  • D
  • 0 : 0(Santamarina - Gimnasia Jujuy)
    21/10/2019 23:30
  • D
  • 1 : 1(All Boys - Santamarina)
    13/10/2019 18:30
  • D
  • 1 : 1(Santamarina - Atletico Rafaela)
    07/10/2019 23:30
14
11
2
5
4
7:10
11
  • ?
  • Gimnasia Jujuy - Almagro
    16/11/2019 00:30
  • W
  • 1 : 0(Almagro - All Boys)
    09/11/2019 18:30
  • L
  • 3 : 1(Atletico Rafaela - Almagro)
    02/11/2019 00:00
  • L
  • 0 : 1(Almagro - San Martin de Tucuman)
    24/10/2019 22:10
  • W
  • 2 : 1(Almagro - Quilmes)
    20/10/2019 21:00
  • D
  • 1 : 1(CA Defensores de Belgrano - Almagro)
    15/10/2019 18:30
15
12
2
4
6
10:15
10
  • ?
  • Tigre - Brown de Adrogue
    17/11/2019 22:15
  • D
  • 1 : 1(Brown de Adrogue - Gimnasia Mendoza)
    10/11/2019 18:30
  • L
  • 0 : 1(Brown de Adrogue - Chacarita Juniors)
    02/11/2019 18:30
  • L
  • 1 : 0(Deportivo Riestra - Brown de Adrogue)
    21/10/2019 18:30
  • D
  • 1 : 1(Brown de Adrogue - Sarmiento)
    13/10/2019 18:30
  • W
  • 1 : 2(Villa Dalmine - Brown de Adrogue)
    05/10/2019 18:30
16
Relegation (Championship)
12
1
6
5
6:14
9
  • ?
  • All Boys - Villa Dalmine
    16/11/2019 20:00
  • L
  • 1 : 0(Almagro - All Boys)
    09/11/2019 18:30
  • D
  • 1 : 1(All Boys - San Martin de Tucuman)
    02/11/2019 17:15
  • D
  • 1 : 1(Instituto - All Boys)
    20/10/2019 21:00
  • D
  • 1 : 1(All Boys - Santamarina)
    13/10/2019 18:30
  • D
  • 0 : 0(Gimnasia Jujuy - All Boys)
    06/10/2019 20:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
6
5
1
0
10:0
16
  • ?
  • San Martin de Tucuman - Instituto
    24/11/2019 23:00
  • W
  • 2 : 0(San Martin de Tucuman - Gimnasia Jujuy)
    10/11/2019 21:00
  • W
  • 3 : 0(San Martin de Tucuman - Atletico Rafaela)
    20/10/2019 20:00
  • D
  • 0 : 0(San Martin de Tucuman - CA Defensores de Belgrano)
    06/10/2019 18:30
  • W
  • 2 : 0(San Martin de Tucuman - Brown de Adrogue)
    22/09/2019 19:00
  • W
  • 2 : 0(San Martin de Tucuman - Deportivo Riestra)
    08/09/2019 19:00
2
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
7
5
2
0
17:5
17
  • ?
  • Sarmiento - All Boys
    23/11/2019 21:00
  • W
  • 3 : 1(Sarmiento - Quilmes)
    09/11/2019 00:10
  • D
  • 1 : 1(Sarmiento - Tigre)
    20/10/2019 23:00
  • W
  • 5 : 1(Sarmiento - Chacarita Juniors)
    05/10/2019 23:10
  • W
  • 4 : 1(Sarmiento - Gimnasia Mendoza)
    23/09/2019 23:15
  • W
  • 1 : 0(Sarmiento - Villa Dalmine)
    14/09/2019 18:30
3
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
5
2
3
0
10:6
9
  • ?
  • CA Defensores de Belgrano - Chacarita Juniors
    16/11/2019 20:10
  • W
  • 3 : 0(CA Defensores de Belgrano - Sarmiento)
    03/11/2019 18:10
  • D
  • 1 : 1(CA Defensores de Belgrano - Almagro)
    15/10/2019 18:30
  • D
  • 1 : 1(CA Defensores de Belgrano - Instituto)
    28/09/2019 18:30
  • W
  • 3 : 2(CA Defensores de Belgrano - Gimnasia Jujuy)
    14/09/2019 18:30
  • D
  • 2 : 2(CA Defensores de Belgrano - Atletico Rafaela)
    31/08/2019 18:30
4
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
7
3
4
0
6:3
13
  • ?
  • Deportivo Riestra - Atletico Rafaela
    23/11/2019 21:00
  • D
  • 0 : 0(Deportivo Riestra - CA Defensores de Belgrano)
    11/11/2019 18:30
  • W
  • 1 : 0(Deportivo Riestra - Brown de Adrogue)
    21/10/2019 18:30
  • D
  • 0 : 0(Deportivo Riestra - Gimnasia Mendoza)
    07/10/2019 18:30
  • D
  • 2 : 2(Deportivo Riestra - Sarmiento)
    29/09/2019 18:30
  • W
  • 1 : 0(Deportivo Riestra - Almagro)
    16/09/2019 18:30
5
5
3
1
1
9:5
10
  • ?
  • Atletico Rafaela - Sarmiento
    16/11/2019 22:10
  • W
  • 3 : 1(Atletico Rafaela - Almagro)
    02/11/2019 00:00
  • W
  • 3 : 2(Atletico Rafaela - Instituto)
    14/10/2019 23:00
  • W
  • 2 : 0(Atletico Rafaela - Gimnasia Jujuy)
    28/09/2019 00:00
  • D
  • 0 : 0(Atletico Rafaela - Quilmes)
    10/09/2019 00:05
  • L
  • 1 : 2(Atletico Rafaela - Tigre)
    23/08/2019 22:05
6
6
3
2
1
10:5
11
  • ?
  • Instituto - Almagro
    30/11/2019 21:00
  • W
  • 2 : 0(Instituto - Santamarina)
    09/11/2019 22:00
  • D
  • 1 : 1(Instituto - All Boys)
    20/10/2019 21:00
  • D
  • 1 : 1(Instituto - Quilmes)
    04/10/2019 00:10
  • W
  • 3 : 0(Instituto - Tigre)
    25/09/2019 00:10
  • W
  • 1 : 0(Instituto - Chacarita Juniors)
    07/09/2019 23:05
7
6
2
2
2
5:4
8
  • ?
  • Tigre - Brown de Adrogue
    17/11/2019 22:15
  • D
  • 0 : 0(Tigre - Deportivo Riestra)
    06/11/2019 00:10
  • W
  • 1 : 0(Tigre - Villa Dalmine)
    15/10/2019 22:10
  • L
  • 0 : 1(Tigre - San Martin de Tucuman)
    30/09/2019 21:10
  • D
  • 1 : 1(Tigre - Santamarina)
    17/09/2019 00:10
  • W
  • 2 : 0(Tigre - All Boys)
    31/08/2019 16:05
8
7
3
3
1
9:3
12
  • ?
  • Villa Dalmine - Gimnasia Jujuy
    23/11/2019 21:00
  • D
  • 0 : 0(Villa Dalmine - Atletico Rafaela)
    09/11/2019 18:30
  • D
  • 0 : 0(Villa Dalmine - CA Defensores de Belgrano)
    20/10/2019 22:00
  • L
  • 1 : 2(Villa Dalmine - Brown de Adrogue)
    05/10/2019 18:30
  • W
  • 3 : 0(Villa Dalmine - Deportivo Riestra)
    21/09/2019 18:30
  • W
  • 2 : 0(Villa Dalmine - Gimnasia Mendoza)
    07/09/2019 18:30
9
5
2
1
2
6:7
7
  • ?
  • Quilmes - Deportivo Riestra
    16/11/2019 20:00
  • L
  • 1 : 2(Quilmes - Villa Dalmine)
    02/11/2019 18:30
  • L
  • 1 : 4(Quilmes - San Martin de Tucuman)
    15/10/2019 00:10
  • D
  • 0 : 0(Quilmes - Santamarina)
    28/09/2019 21:15
  • W
  • 3 : 1(Quilmes - All Boys)
    15/09/2019 00:00
  • W
  • 1 : 0(Quilmes - CA Defensores de Belgrano)
    27/08/2019 00:05
10
6
2
3
1
4:2
9
  • ?
  • Gimnasia Mendoza - Instituto
    17/11/2019 20:00
  • W
  • 1 : 0(Gimnasia Mendoza - Santamarina)
    02/11/2019 20:00
  • W
  • 2 : 0(Gimnasia Mendoza - Gimnasia Jujuy)
    13/10/2019 20:00
  • D
  • 0 : 0(Gimnasia Mendoza - All Boys)
    01/10/2019 00:00
  • L
  • 1 : 2(Gimnasia Mendoza - Atletico Rafaela)
    15/09/2019 19:00
  • D
  • 0 : 0(Gimnasia Mendoza - Quilmes)
    03/09/2019 00:05
11
5
2
3
0
5:1
9
  • ?
  • Gimnasia Jujuy - Almagro
    16/11/2019 00:30
  • W
  • 3 : 0(Gimnasia Jujuy - Instituto)
    03/11/2019 20:00
  • D
  • 0 : 0(Gimnasia Jujuy - All Boys)
    06/10/2019 20:00
  • D
  • 0 : 0(Gimnasia Jujuy - Quilmes)
    20/09/2019 00:10
  • D
  • 0 : 0(Gimnasia Jujuy - Tigre)
    09/09/2019 00:05
  • W
  • 2 : 1(Gimnasia Jujuy - Chacarita Juniors)
    24/08/2019 20:40
12
7
2
3
2
5:9
9
  • ?
  • Chacarita Juniors - Quilmes
    23/11/2019 21:00
  • L
  • 0 : 3(Chacarita Juniors - Tigre)
    11/11/2019 21:10
  • W
  • 1 : 0(Chacarita Juniors - Gimnasia Mendoza)
    21/10/2019 23:00
  • D
  • 1 : 1(Chacarita Juniors - Deportivo Riestra)
    15/10/2019 23:00
  • W
  • 1 : 0(Chacarita Juniors - Villa Dalmine)
    28/09/2019 15:00
  • D
  • 2 : 2(Chacarita Juniors - San Martin de Tucuman)
    18/09/2019 00:10
13
5
1
2
2
4:5
5
  • ?
  • Santamarina - San Martin de Tucuman
    18/11/2019 23:30
  • D
  • 0 : 0(Santamarina - Gimnasia Jujuy)
    21/10/2019 23:30
  • D
  • 1 : 1(Santamarina - Atletico Rafaela)
    07/10/2019 23:30
  • L
  • 1 : 2(Santamarina - CA Defensores de Belgrano)
    23/09/2019 23:30
  • W
  • 2 : 1(Santamarina - Brown de Adrogue)
    09/09/2019 23:30
  • L
  • 0 : 1(Santamarina - Deportivo Riestra)
    26/08/2019 23:30
14
6
2
2
2
3:3
8
  • ?
  • Almagro - Santamarina
    23/11/2019 21:00
  • W
  • 1 : 0(Almagro - All Boys)
    09/11/2019 18:30
  • L
  • 0 : 1(Almagro - San Martin de Tucuman)
    24/10/2019 22:10
  • W
  • 2 : 1(Almagro - Quilmes)
    20/10/2019 21:00
  • D
  • 0 : 0(Almagro - Chacarita Juniors)
    21/09/2019 18:30
  • D
  • 0 : 0(Almagro - Sarmiento)
    07/09/2019 18:05
15
7
0
4
3
4:9
4
  • ?
  • Brown de Adrogue - CA Defensores de Belgrano
    23/11/2019 21:00
  • D
  • 1 : 1(Brown de Adrogue - Gimnasia Mendoza)
    10/11/2019 18:30
  • L
  • 0 : 1(Brown de Adrogue - Chacarita Juniors)
    02/11/2019 18:30
  • D
  • 1 : 1(Brown de Adrogue - Sarmiento)
    13/10/2019 18:30
  • D
  • 1 : 1(Brown de Adrogue - Almagro)
    30/09/2019 18:30
  • L
  • 0 : 3(Brown de Adrogue - Instituto)
    14/09/2019 18:30
16
Relegation (Championship)
5
1
2
2
4:7
5
  • ?
  • All Boys - Villa Dalmine
    16/11/2019 20:00
  • D
  • 1 : 1(All Boys - San Martin de Tucuman)
    02/11/2019 17:15
  • D
  • 1 : 1(All Boys - Santamarina)
    13/10/2019 18:30
  • W
  • 2 : 1(All Boys - Atletico Rafaela)
    21/09/2019 18:30
  • L
  • 0 : 1(All Boys - CA Defensores de Belgrano)
    07/09/2019 16:05
  • L
  • 0 : 3(All Boys - Brown de Adrogue)
    25/08/2019 18:30
#TeamMPWDLGPtsForm
1
6
3
2
1
10:7
11
  • ?
  • Santamarina - San Martin de Tucuman
    18/11/2019 23:30
  • D
  • 1 : 1(All Boys - San Martin de Tucuman)
    02/11/2019 17:15
  • W
  • 0 : 1(Almagro - San Martin de Tucuman)
    24/10/2019 22:10
  • W
  • 1 : 4(Quilmes - San Martin de Tucuman)
    15/10/2019 00:10
  • W
  • 0 : 1(Tigre - San Martin de Tucuman)
    30/09/2019 21:10
  • D
  • 2 : 2(Chacarita Juniors - San Martin de Tucuman)
    18/09/2019 00:10
2
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
5
1
3
1
6:8
6
  • ?
  • Atletico Rafaela - Sarmiento
    16/11/2019 22:10
  • L
  • 3 : 0(CA Defensores de Belgrano - Sarmiento)
    03/11/2019 18:10
  • D
  • 1 : 1(Brown de Adrogue - Sarmiento)
    13/10/2019 18:30
  • D
  • 2 : 2(Deportivo Riestra - Sarmiento)
    29/09/2019 18:30
  • D
  • 0 : 0(Almagro - Sarmiento)
    07/09/2019 18:05
  • W
  • 2 : 3(Instituto - Sarmiento)
    22/08/2019 22:15
3
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
7
2
4
1
3:2
10
  • ?
  • Brown de Adrogue - CA Defensores de Belgrano
    23/11/2019 21:00
  • D
  • 0 : 0(Deportivo Riestra - CA Defensores de Belgrano)
    11/11/2019 18:30
  • D
  • 0 : 0(Villa Dalmine - CA Defensores de Belgrano)
    20/10/2019 22:00
  • D
  • 0 : 0(San Martin de Tucuman - CA Defensores de Belgrano)
    06/10/2019 18:30
  • W
  • 1 : 2(Santamarina - CA Defensores de Belgrano)
    23/09/2019 23:30
  • W
  • 0 : 1(All Boys - CA Defensores de Belgrano)
    07/09/2019 16:05
4
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
5
1
2
2
2:6
5
  • ?
  • Quilmes - Deportivo Riestra
    16/11/2019 20:00
  • D
  • 0 : 0(Tigre - Deportivo Riestra)
    06/11/2019 00:10
  • D
  • 1 : 1(Chacarita Juniors - Deportivo Riestra)
    15/10/2019 23:00
  • L
  • 3 : 0(Villa Dalmine - Deportivo Riestra)
    21/09/2019 18:30
  • L
  • 2 : 0(San Martin de Tucuman - Deportivo Riestra)
    08/09/2019 19:00
  • W
  • 0 : 1(Santamarina - Deportivo Riestra)
    26/08/2019 23:30
5
7
1
4
2
7:10
7
  • ?
  • Deportivo Riestra - Atletico Rafaela
    23/11/2019 21:00
  • D
  • 0 : 0(Villa Dalmine - Atletico Rafaela)
    09/11/2019 18:30
  • L
  • 3 : 0(San Martin de Tucuman - Atletico Rafaela)
    20/10/2019 20:00
  • D
  • 1 : 1(Santamarina - Atletico Rafaela)
    07/10/2019 23:30
  • L
  • 2 : 1(All Boys - Atletico Rafaela)
    21/09/2019 18:30
  • W
  • 1 : 2(Gimnasia Mendoza - Atletico Rafaela)
    15/09/2019 19:00
6
6
1
2
3
6:9
5
  • ?
  • Gimnasia Mendoza - Instituto
    17/11/2019 20:00
  • L
  • 3 : 0(Gimnasia Jujuy - Instituto)
    03/11/2019 20:00
  • L
  • 3 : 2(Atletico Rafaela - Instituto)
    14/10/2019 23:00
  • D
  • 1 : 1(CA Defensores de Belgrano - Instituto)
    28/09/2019 18:30
  • W
  • 0 : 3(Brown de Adrogue - Instituto)
    14/09/2019 18:30
  • D
  • 0 : 0(Deportivo Riestra - Instituto)
    02/09/2019 18:30
7
5
2
2
1
6:5
8
  • ?
  • CA Defensores de Belgrano - Tigre
    30/11/2019 21:00
  • W
  • 0 : 3(Chacarita Juniors - Tigre)
    11/11/2019 21:10
  • D
  • 1 : 1(Sarmiento - Tigre)
    20/10/2019 23:00
  • L
  • 3 : 0(Instituto - Tigre)
    25/09/2019 00:10
  • D
  • 0 : 0(Gimnasia Jujuy - Tigre)
    09/09/2019 00:05
  • W
  • 1 : 2(Atletico Rafaela - Tigre)
    23/08/2019 22:05
8
5
1
0
4
2:5
3
  • ?
  • All Boys - Villa Dalmine
    16/11/2019 20:00
  • W
  • 1 : 2(Quilmes - Villa Dalmine)
    02/11/2019 18:30
  • L
  • 1 : 0(Tigre - Villa Dalmine)
    15/10/2019 22:10
  • L
  • 1 : 0(Chacarita Juniors - Villa Dalmine)
    28/09/2019 15:00
  • L
  • 1 : 0(Sarmiento - Villa Dalmine)
    14/09/2019 18:30
  • L
  • 1 : 0(San Martin de Tucuman - Villa Dalmine)
    25/08/2019 19:00
9
7
1
4
2
5:7
7
  • ?
  • Chacarita Juniors - Quilmes
    23/11/2019 21:00
  • L
  • 3 : 1(Sarmiento - Quilmes)
    09/11/2019 00:10
  • L
  • 2 : 1(Almagro - Quilmes)
    20/10/2019 21:00
  • D
  • 1 : 1(Instituto - Quilmes)
    04/10/2019 00:10
  • D
  • 0 : 0(Gimnasia Jujuy - Quilmes)
    20/09/2019 00:10
  • D
  • 0 : 0(Atletico Rafaela - Quilmes)
    10/09/2019 00:05
10
6
1
2
3
3:8
5
  • ?
  • Tigre - Gimnasia Mendoza
    23/11/2019 21:00
  • D
  • 1 : 1(Brown de Adrogue - Gimnasia Mendoza)
    10/11/2019 18:30
  • L
  • 1 : 0(Chacarita Juniors - Gimnasia Mendoza)
    21/10/2019 23:00
  • D
  • 0 : 0(Deportivo Riestra - Gimnasia Mendoza)
    07/10/2019 18:30
  • L
  • 4 : 1(Sarmiento - Gimnasia Mendoza)
    23/09/2019 23:15
  • L
  • 2 : 0(Villa Dalmine - Gimnasia Mendoza)
    07/09/2019 18:30
11
7
1
1
5
4:11
4
  • ?
  • Villa Dalmine - Gimnasia Jujuy
    23/11/2019 21:00
  • L
  • 2 : 0(San Martin de Tucuman - Gimnasia Jujuy)
    10/11/2019 21:00
  • D
  • 0 : 0(Santamarina - Gimnasia Jujuy)
    21/10/2019 23:30
  • L
  • 2 : 0(Gimnasia Mendoza - Gimnasia Jujuy)
    13/10/2019 20:00
  • L
  • 2 : 0(Atletico Rafaela - Gimnasia Jujuy)
    28/09/2019 00:00
  • L
  • 3 : 2(CA Defensores de Belgrano - Gimnasia Jujuy)
    14/09/2019 18:30
12
5
1
1
3
3:8
4
  • ?
  • CA Defensores de Belgrano - Chacarita Juniors
    16/11/2019 20:10
  • W
  • 0 : 1(Brown de Adrogue - Chacarita Juniors)
    02/11/2019 18:30
  • L
  • 5 : 1(Sarmiento - Chacarita Juniors)
    05/10/2019 23:10
  • D
  • 0 : 0(Almagro - Chacarita Juniors)
    21/09/2019 18:30
  • L
  • 1 : 0(Instituto - Chacarita Juniors)
    07/09/2019 23:05
  • L
  • 2 : 1(Gimnasia Jujuy - Chacarita Juniors)
    24/08/2019 20:40
13
7
1
4
2
5:5
7
  • ?
  • Almagro - Santamarina
    23/11/2019 21:00
  • L
  • 2 : 0(Instituto - Santamarina)
    09/11/2019 22:00
  • L
  • 1 : 0(Gimnasia Mendoza - Santamarina)
    02/11/2019 20:00
  • D
  • 1 : 1(All Boys - Santamarina)
    13/10/2019 18:30
  • D
  • 0 : 0(Quilmes - Santamarina)
    28/09/2019 21:15
  • D
  • 1 : 1(Tigre - Santamarina)
    17/09/2019 00:10
14
5
0
3
2
4:7
3
  • ?
  • Gimnasia Jujuy - Almagro
    16/11/2019 00:30
  • L
  • 3 : 1(Atletico Rafaela - Almagro)
    02/11/2019 00:00
  • D
  • 1 : 1(CA Defensores de Belgrano - Almagro)
    15/10/2019 18:30
  • D
  • 1 : 1(Brown de Adrogue - Almagro)
    30/09/2019 18:30
  • L
  • 1 : 0(Deportivo Riestra - Almagro)
    16/09/2019 18:30
  • D
  • 1 : 1(Villa Dalmine - Almagro)
    01/09/2019 22:30
15
5
2
0
3
6:6
6
  • ?
  • Tigre - Brown de Adrogue
    17/11/2019 22:15
  • L
  • 1 : 0(Deportivo Riestra - Brown de Adrogue)
    21/10/2019 18:30
  • W
  • 1 : 2(Villa Dalmine - Brown de Adrogue)
    05/10/2019 18:30
  • L
  • 2 : 0(San Martin de Tucuman - Brown de Adrogue)
    22/09/2019 19:00
  • L
  • 2 : 1(Santamarina - Brown de Adrogue)
    09/09/2019 23:30
  • W
  • 0 : 3(All Boys - Brown de Adrogue)
    25/08/2019 18:30
16
Relegation (Championship)
7
0
4
3
2:7
4
  • ?
  • Sarmiento - All Boys
    23/11/2019 21:00
  • L
  • 1 : 0(Almagro - All Boys)
    09/11/2019 18:30
  • D
  • 1 : 1(Instituto - All Boys)
    20/10/2019 21:00
  • D
  • 0 : 0(Gimnasia Jujuy - All Boys)
    06/10/2019 20:00
  • D
  • 0 : 0(Gimnasia Mendoza - All Boys)
    01/10/2019 00:00
  • L
  • 3 : 1(Quilmes - All Boys)
    15/09/2019 00:00