Russia Premier League - 2020/2021

Arsenal Tula10Ural

Finished

1
X
2
background of football game timelineHomeGuestYellow card28''
yellow cardAleksandr Lomovitski
Goal36''
goalAleksandr Lomovitski
Yellow card39''
yellow cardKirill Panchenko
Player substitution71''
inYuri Kovalev
inAleksandr Lomovitski
Player substitution71''
inKings Kangwa
inLuka Djordjevic
Yellow card81''
yellow cardRobert Bauer
Player substitution84''
inGuram Adzhoev
inKirill Panchenko
Player substitution84''
inValeri Gromyko
inEvans Kangwa
Player substitution88''
inDaniil Khlusevich
inYuri Kovalev
Yellow card14''
yellow cardStefan Strandberg
Yellow card56''
yellow cardDanijel Miskic
Player substitution61''
inVyacheslav Podberyozkin
inAndrey Egorychev
Yellow card67''
yellow cardIgor Kalinin
Player substitution76''
inPavel Pogrebnyak
inDanijel Miskic
Player substitution76''
inArtem Shabolin
inDmitriy Efremov
Yellow card90''
yellow cardRoman Yemelyanov

TV Channels:

Official Streams:

Summary
14'
yellow cardStefan Strandberg
yellow cardAleksandr Lomovitski
28'
goalAleksandr Lomovitski
36'
yellow cardKirill Panchenko
39'
Second half
56'
yellow cardDanijel Miskic
61'
inVyacheslav Podberyozkin
outAndrey Egorychev
67'
yellow cardIgor Kalinin
inYuri Kovalev
outAleksandr Lomovitski
71'
inKings Kangwa
outLuka Djordjevic
71'
76'
inPavel Pogrebnyak
outDanijel Miskic
76'
inArtem Shabolin
outDmitriy Efremov
yellow cardRobert Bauer
81'
inGuram Adzhoev
outKirill Panchenko
84'
inValeri Gromyko
outEvans Kangwa
84'
inDaniil Khlusevich
outYuri Kovalev
88'
90'
yellow cardRoman Yemelyanov
90'

Yellow card for Roman Yemelyanov

90'

That's it! The referee blows the final whistle

88'

Yuri Kovalev is coming off and he is replaced by Daniil Khlusevich

84'

Evans Kangwa is coming off and he is replaced by Valeri Gromyko

84'

Kirill Panchenko is coming off and he is replaced by Guram Adzhoev

81'

Yellow card for Robert Bauer

76'

Dmitriy Efremov is coming off and he is replaced by Artem Shabolin

76'

Danijel Miskic is coming off and he is replaced by Pavel Pogrebnyak

71'

Luka Djordjevic is coming off and he is replaced by Kings Kangwa

71'

Aleksandr Lomovitski is coming off and he is replaced by Yuri Kovalev

67'

Yellow card for Igor Kalinin

61'

Andrey Egorychev is coming off and he is replaced by Vyacheslav Podberyozkin

56'

Yellow card for Danijel Miskic

46'

The second half is underway

45'

It's over! The referee blows for half time

39'

Yellow card for Kirill Panchenko

36'

G O O O A A A L - Aleksandr Lomovitski is on target!

28'

Yellow card for Aleksandr Lomovitski

14'

Yellow card for Stefan Strandberg

The referee starts the match

Welcome to Arsenal Stadion, the match will start in about 5 minutes.

Arsenal Stadion
Goalkeeper
50Egor ShamovIlya Pomazun1
Starting Lineups
4Robert Baueryellow card81'yellow card67'Igor Kalinin13
8Giya Grigalavayellow card14'Stefan Strandberg4
6Maksim BelyaevVladimir Rykov44
92Nikolay RasskazovDenys Kulakov15
21Kadri Mohammedyellow card90'Roman Yemelyanov8
28Vladislav PanteleevBranko Jovicic18
10Evans Kangwaout84'out76'Dmitriy Efremov11
13Kirill Panchenkoyellow card39'out84'yellow card56'out76'Danijel Miskic19
7Aleksandr Lomovitskiyellow card28'goal36'out71'out61'Andrey Egorychev5
19Luka Djordjevicout71'Eric Cosmin Bicfalvi10
Substitutes
1Artur NigmatullinDavid Karaev7
20Goran CausicAleksey Evseev30
18Valeri Gromykoin84'in76'Pavel Pogrebnyak9
82Daniil Khlusevichin88'in76'Artem Shabolin69
14Anri KhagushYaroslav Godzur31
15Yuri Kovalevin71'out88'Rafal Augustyniak6
90Aleksandr DovbnyaYuri Bavin14
17Guram Adzhoevin84'in61'Vyacheslav Podberyozkin21
23Igor GorbatenkoAikhan Guseynov22
77Roman MinaevChingiz Magomadov95
44Kings Kangwain71'Nikolai Zolotov35
5Taras Burlak
Coach
Sergei PodpalyYuri Matveyev
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Group Stage)
11
7
3
1
24:7
24
  • ?
  • Zenit St. Petersburg - Rubin Kazan
    24/10/2020 13:30
  • W
  • 3 : 1(Zenit St. Petersburg - PFC Sochi)
    17/10/2020 11:00
  • D
  • 1 : 1(Spartak Moscow - Zenit St. Petersburg)
    03/10/2020 16:00
  • W
  • 6 : 0(Zenit St. Petersburg - FC Ufa)
    26/09/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Ural - Zenit St. Petersburg)
    19/09/2020 13:30
  • W
  • 3 : 1(Zenit St. Petersburg - Arsenal Tula)
    14/09/2020 15:30
2
Champions League (Qualification)
11
7
3
1
19:11
24
  • ?
  • FC Krasnodar - Spartak Moscow
    24/10/2020 16:00
  • W
  • 2 : 3(Khimki - Spartak Moscow)
    17/10/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(Spartak Moscow - Zenit St. Petersburg)
    03/10/2020 16:00
  • W
  • 0 : 2(FC Tambov - Spartak Moscow)
    26/09/2020 11:00
  • W
  • 0 : 2(Rubin Kazan - Spartak Moscow)
    20/09/2020 13:30
  • L
  • 3 : 1(CSKA Moscow - Spartak Moscow)
    13/09/2020 16:00
3
11
7
1
3
19:9
22
  • ?
  • CSKA Moscow - Arsenal Tula
    26/10/2020 16:00
  • W
  • 3 : 1(CSKA Moscow - Dinamo Moscow)
    18/10/2020 13:30
  • W
  • 0 : 2(Ural - CSKA Moscow)
    03/10/2020 13:30
  • L
  • 0 : 1(CSKA Moscow - Lokomotiv Moscow)
    27/09/2020 16:00
  • W
  • 0 : 1(FC Ufa - CSKA Moscow)
    20/09/2020 11:00
  • W
  • 3 : 1(CSKA Moscow - Spartak Moscow)
    13/09/2020 16:00
4
11
6
3
2
12:7
21
  • ?
  • Lokomotiv Moscow - FC Rotor Volgograd
    24/10/2020 16:00
  • W
  • 1 : 0(Lokomotiv Moscow - FC Ufa)
    17/10/2020 13:30
  • W
  • 2 : 1(Lokomotiv Moscow - Khimki)
    04/10/2020 11:00
  • W
  • 0 : 1(CSKA Moscow - Lokomotiv Moscow)
    27/09/2020 16:00
  • W
  • 1 : 0(Lokomotiv Moscow - FC Tambov)
    20/09/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(FC Rostov - Lokomotiv Moscow)
    14/09/2020 17:30
5
11
6
2
3
15:11
20
  • ?
  • FC Rostov - Khimki
    25/10/2020 13:30
  • W
  • 3 : 0(FC Rostov - FK Akhmat)
    18/10/2020 16:00
  • L
  • 4 : 2(PFC Sochi - FC Rostov)
    04/10/2020 13:30
  • W
  • 2 : 3(Arsenal Tula - FC Rostov)
    27/09/2020 11:00
  • W
  • 3 : 0(FC Rostov - FC Rotor Volgograd)
    19/09/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(FC Rostov - Lokomotiv Moscow)
    14/09/2020 17:30
6
11
5
4
2
18:15
19
  • ?
  • Dinamo Moscow - PFC Sochi
    24/10/2020 11:00
  • L
  • 3 : 1(Zenit St. Petersburg - PFC Sochi)
    17/10/2020 11:00
  • W
  • 4 : 2(PFC Sochi - FC Rostov)
    04/10/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(PFC Sochi - FC Krasnodar)
    26/09/2020 17:00
  • L
  • 3 : 2(Arsenal Tula - PFC Sochi)
    20/09/2020 11:00
  • W
  • 0 : 1(FK Akhmat - PFC Sochi)
    12/09/2020 16:00
7
11
5
3
3
21:10
18
  • ?
  • FC Krasnodar - Spartak Moscow
    24/10/2020 16:00
  • W
  • 3 : 1(FC Krasnodar - Rubin Kazan)
    17/10/2020 13:30
  • L
  • 2 : 0(Dinamo Moscow - FC Krasnodar)
    04/10/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(PFC Sochi - FC Krasnodar)
    26/09/2020 17:00
  • W
  • 7 : 2(FC Krasnodar - Khimki)
    18/09/2020 17:00
  • W
  • 0 : 3(FC Rotor Volgograd - FC Krasnodar)
    13/09/2020 16:00
8
11
5
2
4
10:8
17
  • ?
  • Dinamo Moscow - PFC Sochi
    24/10/2020 11:00
  • L
  • 3 : 1(CSKA Moscow - Dinamo Moscow)
    18/10/2020 13:30
  • W
  • 2 : 0(Dinamo Moscow - FC Krasnodar)
    04/10/2020 17:00
  • L
  • 1 : 0(Khimki - Dinamo Moscow)
    28/09/2020 16:00
  • W
  • 1 : 0(Dinamo Moscow - FK Akhmat)
    21/09/2020 16:00
  • L
  • 0 : 1(Dinamo Moscow - Rubin Kazan)
    13/09/2020 13:30
9
11
4
3
4
16:16
15
  • ?
  • Zenit St. Petersburg - Rubin Kazan
    24/10/2020 13:30
  • L
  • 3 : 1(FC Krasnodar - Rubin Kazan)
    17/10/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Rubin Kazan - FK Akhmat)
    04/10/2020 13:30
  • W
  • 1 : 3(FC Rotor Volgograd - Rubin Kazan)
    27/09/2020 16:00
  • L
  • 0 : 2(Rubin Kazan - Spartak Moscow)
    20/09/2020 13:30
  • W
  • 0 : 1(Dinamo Moscow - Rubin Kazan)
    13/09/2020 13:30
10
11
4
2
5
11:15
14
  • ?
  • FK Akhmat - FC Ufa
    25/10/2020 16:00
  • L
  • 3 : 0(FC Rostov - FK Akhmat)
    18/10/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(Rubin Kazan - FK Akhmat)
    04/10/2020 13:30
  • W
  • 2 : 0(FK Akhmat - Ural)
    27/09/2020 13:30
  • L
  • 1 : 0(Dinamo Moscow - FK Akhmat)
    21/09/2020 16:00
  • L
  • 0 : 1(FK Akhmat - PFC Sochi)
    12/09/2020 16:00
11
11
3
3
5
14:17
12
  • ?
  • CSKA Moscow - Arsenal Tula
    26/10/2020 16:00
  • W
  • 1 : 0(Arsenal Tula - Ural)
    18/10/2020 11:00
  • D
  • 1 : 1(FC Tambov - Arsenal Tula)
    03/10/2020 13:30
  • L
  • 2 : 3(Arsenal Tula - FC Rostov)
    27/09/2020 11:00
  • W
  • 3 : 2(Arsenal Tula - PFC Sochi)
    20/09/2020 11:00
  • L
  • 3 : 1(Zenit St. Petersburg - Arsenal Tula)
    14/09/2020 15:30
12
11
3
2
6
10:14
11
  • ?
  • Ural - FC Tambov
    25/10/2020 11:00
  • W
  • 0 : 2(FC Rotor Volgograd - FC Tambov)
    18/10/2020 11:00
  • D
  • 1 : 1(FC Tambov - Arsenal Tula)
    03/10/2020 13:30
  • L
  • 0 : 2(FC Tambov - Spartak Moscow)
    26/09/2020 11:00
  • L
  • 1 : 0(Lokomotiv Moscow - FC Tambov)
    20/09/2020 16:00
  • W
  • 2 : 0(FC Tambov - FC Ufa)
    12/09/2020 10:45
13
Relegation Playoff
11
2
4
5
7:12
10
  • ?
  • Ural - FC Tambov
    25/10/2020 11:00
  • L
  • 1 : 0(Arsenal Tula - Ural)
    18/10/2020 11:00
  • L
  • 0 : 2(Ural - CSKA Moscow)
    03/10/2020 13:30
  • L
  • 2 : 0(FK Akhmat - Ural)
    27/09/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Ural - Zenit St. Petersburg)
    19/09/2020 13:30
  • W
  • 3 : 1(Ural - Khimki)
    12/09/2020 13:30
14
Relegation Playoff
11
1
3
7
11:23
6
  • ?
  • FC Rostov - Khimki
    25/10/2020 13:30
  • L
  • 2 : 3(Khimki - Spartak Moscow)
    17/10/2020 16:00
  • L
  • 2 : 1(Lokomotiv Moscow - Khimki)
    04/10/2020 11:00
  • W
  • 1 : 0(Khimki - Dinamo Moscow)
    28/09/2020 16:00
  • L
  • 7 : 2(FC Krasnodar - Khimki)
    18/09/2020 17:00
  • L
  • 3 : 1(Ural - Khimki)
    12/09/2020 13:30
15
Relegation (Championship)
11
1
3
7
5:21
6
  • ?
  • FK Akhmat - FC Ufa
    25/10/2020 16:00
  • L
  • 1 : 0(Lokomotiv Moscow - FC Ufa)
    17/10/2020 13:30
  • D
  • 0 : 0(FC Ufa - FC Rotor Volgograd)
    03/10/2020 11:00
  • L
  • 6 : 0(Zenit St. Petersburg - FC Ufa)
    26/09/2020 13:30
  • L
  • 0 : 1(FC Ufa - CSKA Moscow)
    20/09/2020 11:00
  • L
  • 2 : 0(FC Tambov - FC Ufa)
    12/09/2020 10:45
16
Relegation (Championship)
11
0
3
8
4:20
3
  • ?
  • Lokomotiv Moscow - FC Rotor Volgograd
    24/10/2020 16:00
  • L
  • 0 : 2(FC Rotor Volgograd - FC Tambov)
    18/10/2020 11:00
  • D
  • 0 : 0(FC Ufa - FC Rotor Volgograd)
    03/10/2020 11:00
  • L
  • 1 : 3(FC Rotor Volgograd - Rubin Kazan)
    27/09/2020 16:00
  • L
  • 3 : 0(FC Rostov - FC Rotor Volgograd)
    19/09/2020 16:00
  • L
  • 0 : 3(FC Rotor Volgograd - FC Krasnodar)
    13/09/2020 16:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Group Stage)
5
5
0
0
18:4
15
  • ?
  • Zenit St. Petersburg - Rubin Kazan
    24/10/2020 13:30
  • W
  • 3 : 1(Zenit St. Petersburg - PFC Sochi)
    17/10/2020 11:00
  • W
  • 6 : 0(Zenit St. Petersburg - FC Ufa)
    26/09/2020 13:30
  • W
  • 3 : 1(Zenit St. Petersburg - Arsenal Tula)
    14/09/2020 15:30
  • W
  • 4 : 1(Zenit St. Petersburg - FC Tambov)
    22/08/2020 15:00
  • W
  • 2 : 1(Zenit St. Petersburg - CSKA Moscow)
    19/08/2020 17:00
2
Champions League (Qualification)
5
3
2
0
9:5
11
  • ?
  • Spartak Moscow - FC Rostov
    31/10/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Spartak Moscow - Zenit St. Petersburg)
    03/10/2020 16:00
  • W
  • 2 : 1(Spartak Moscow - Arsenal Tula)
    29/08/2020 15:00
  • W
  • 2 : 1(Spartak Moscow - Lokomotiv Moscow)
    23/08/2020 16:00
  • W
  • 2 : 0(Spartak Moscow - FK Akhmat)
    14/08/2020 17:00
  • D
  • 2 : 2(Spartak Moscow - PFC Sochi)
    09/08/2020 17:00
3
5
3
0
2
9:6
9
  • ?
  • CSKA Moscow - Arsenal Tula
    26/10/2020 16:00
  • W
  • 3 : 1(CSKA Moscow - Dinamo Moscow)
    18/10/2020 13:30
  • L
  • 0 : 1(CSKA Moscow - Lokomotiv Moscow)
    27/09/2020 16:00
  • W
  • 3 : 1(CSKA Moscow - Spartak Moscow)
    13/09/2020 16:00
  • L
  • 1 : 2(CSKA Moscow - Rubin Kazan)
    22/08/2020 17:00
  • W
  • 2 : 1(CSKA Moscow - FC Tambov)
    15/08/2020 15:00
4
6
4
1
1
7:4
13
  • ?
  • Lokomotiv Moscow - FC Rotor Volgograd
    24/10/2020 16:00
  • W
  • 1 : 0(Lokomotiv Moscow - FC Ufa)
    17/10/2020 13:30
  • W
  • 2 : 1(Lokomotiv Moscow - Khimki)
    04/10/2020 11:00
  • W
  • 1 : 0(Lokomotiv Moscow - FC Tambov)
    20/09/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(Lokomotiv Moscow - Zenit St. Petersburg)
    30/08/2020 13:00
  • L
  • 2 : 3(Lokomotiv Moscow - FK Akhmat)
    26/08/2020 15:30
5
5
3
1
1
7:2
10
  • ?
  • FC Rostov - Khimki
    25/10/2020 13:30
  • W
  • 3 : 0(FC Rostov - FK Akhmat)
    18/10/2020 16:00
  • W
  • 3 : 0(FC Rostov - FC Rotor Volgograd)
    19/09/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(FC Rostov - Lokomotiv Moscow)
    14/09/2020 17:30
  • W
  • 1 : 0(FC Rostov - Ural)
    26/08/2020 17:30
  • L
  • 0 : 2(FC Rostov - Zenit St. Petersburg)
    15/08/2020 17:00
6
5
2
3
0
9:6
9
  • ?
  • PFC Sochi - Lokomotiv Moscow
    31/10/2020 16:00
  • W
  • 4 : 2(PFC Sochi - FC Rostov)
    04/10/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(PFC Sochi - FC Krasnodar)
    26/09/2020 17:00
  • D
  • 0 : 0(PFC Sochi - Ural)
    30/08/2020 17:00
  • W
  • 3 : 2(PFC Sochi - Rubin Kazan)
    18/08/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(PFC Sochi - Khimki)
    14/08/2020 16:00
7
5
3
2
0
14:5
11
  • ?
  • FC Krasnodar - Spartak Moscow
    24/10/2020 16:00
  • W
  • 3 : 1(FC Krasnodar - Rubin Kazan)
    17/10/2020 13:30
  • W
  • 7 : 2(FC Krasnodar - Khimki)
    18/09/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(FC Krasnodar - FC Rostov)
    30/08/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(FC Krasnodar - CSKA Moscow)
    26/08/2020 17:30
  • W
  • 2 : 0(FC Krasnodar - Arsenal Tula)
    18/08/2020 17:00
8
6
4
1
1
6:1
13
  • ?
  • Dinamo Moscow - PFC Sochi
    24/10/2020 11:00
  • W
  • 2 : 0(Dinamo Moscow - FC Krasnodar)
    04/10/2020 17:00
  • W
  • 1 : 0(Dinamo Moscow - FK Akhmat)
    21/09/2020 16:00
  • L
  • 0 : 1(Dinamo Moscow - Rubin Kazan)
    13/09/2020 13:30
  • W
  • 1 : 0(Dinamo Moscow - Zenit St. Petersburg)
    26/08/2020 17:45
  • W
  • 2 : 0(Dinamo Moscow - FC Rostov)
    19/08/2020 16:00
9
6
1
3
2
7:8
6
  • ?
  • Rubin Kazan - Arsenal Tula
    31/10/2020 11:00
  • D
  • 1 : 1(Rubin Kazan - FK Akhmat)
    04/10/2020 13:30
  • L
  • 0 : 2(Rubin Kazan - Spartak Moscow)
    20/09/2020 13:30
  • D
  • 2 : 2(Rubin Kazan - FC Tambov)
    30/08/2020 15:00
  • W
  • 3 : 0(Rubin Kazan - FC Ufa)
    26/08/2020 15:30
  • D
  • 1 : 1(Rubin Kazan - Ural)
    15/08/2020 12:30
10
4
2
0
2
5:5
6
  • ?
  • FK Akhmat - FC Ufa
    25/10/2020 16:00
  • W
  • 2 : 0(FK Akhmat - Ural)
    27/09/2020 13:30
  • L
  • 0 : 1(FK Akhmat - PFC Sochi)
    12/09/2020 16:00
  • L
  • 0 : 3(FK Akhmat - CSKA Moscow)
    30/08/2020 15:00
  • W
  • 3 : 1(FK Akhmat - FC Rotor Volgograd)
    19/08/2020 15:00
11
7
3
2
2
11:9
11
  • ?
  • Arsenal Tula - FC Rotor Volgograd
    07/11/2020 13:30
  • W
  • 1 : 0(Arsenal Tula - Ural)
    18/10/2020 11:00
  • L
  • 2 : 3(Arsenal Tula - FC Rostov)
    27/09/2020 11:00
  • W
  • 3 : 2(Arsenal Tula - PFC Sochi)
    20/09/2020 11:00
  • D
  • 1 : 1(Arsenal Tula - Khimki)
    25/08/2020 17:30
  • W
  • 2 : 0(Arsenal Tula - Dinamo Moscow)
    22/08/2020 14:30
12
6
2
1
3
4:5
7
  • ?
  • FC Tambov - Dinamo Moscow
    01/11/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(FC Tambov - Arsenal Tula)
    03/10/2020 13:30
  • L
  • 0 : 2(FC Tambov - Spartak Moscow)
    26/09/2020 11:00
  • W
  • 2 : 0(FC Tambov - FC Ufa)
    12/09/2020 10:45
  • L
  • 0 : 1(FC Tambov - PFC Sochi)
    25/08/2020 15:30
  • W
  • 1 : 0(FC Tambov - Khimki)
    18/08/2020 16:00
13
Relegation Playoff
6
2
2
2
6:7
8
  • ?
  • Ural - FC Tambov
    25/10/2020 11:00
  • L
  • 0 : 2(Ural - CSKA Moscow)
    03/10/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Ural - Zenit St. Petersburg)
    19/09/2020 13:30
  • W
  • 3 : 1(Ural - Khimki)
    12/09/2020 13:30
  • W
  • 1 : 0(Ural - FC Krasnodar)
    22/08/2020 11:00
  • D
  • 1 : 1(Ural - Lokomotiv Moscow)
    19/08/2020 13:00
14
Relegation Playoff
5
1
1
3
5:8
4
  • ?
  • Khimki - Zenit St. Petersburg
    01/11/2020 11:00
  • L
  • 2 : 3(Khimki - Spartak Moscow)
    17/10/2020 16:00
  • W
  • 1 : 0(Khimki - Dinamo Moscow)
    28/09/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(Khimki - FC Rotor Volgograd)
    29/08/2020 17:00
  • L
  • 1 : 2(Khimki - FK Akhmat)
    22/08/2020 13:00
  • L
  • 0 : 2(Khimki - CSKA Moscow)
    08/08/2020 13:00
15
Relegation (Championship)
6
0
3
3
2:7
3
  • ?
  • FC Ufa - Ural
    01/11/2020 09:00
  • D
  • 0 : 0(FC Ufa - FC Rotor Volgograd)
    03/10/2020 11:00
  • L
  • 0 : 1(FC Ufa - CSKA Moscow)
    20/09/2020 11:00
  • D
  • 1 : 1(FC Ufa - Dinamo Moscow)
    30/08/2020 11:00
  • L
  • 0 : 1(FC Ufa - FC Rostov)
    23/08/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(FC Ufa - Spartak Moscow)
    19/08/2020 13:00
16
Relegation (Championship)
6
0
0
6
2:13
0
  • ?
  • FC Rotor Volgograd - CSKA Moscow
    01/11/2020 13:30
  • L
  • 0 : 2(FC Rotor Volgograd - FC Tambov)
    18/10/2020 11:00
  • L
  • 1 : 3(FC Rotor Volgograd - Rubin Kazan)
    27/09/2020 16:00
  • L
  • 0 : 3(FC Rotor Volgograd - FC Krasnodar)
    13/09/2020 16:00
  • L
  • 0 : 1(FC Rotor Volgograd - Spartak Moscow)
    26/08/2020 15:30
  • L
  • 1 : 2(FC Rotor Volgograd - PFC Sochi)
    22/08/2020 17:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Group Stage)
6
2
3
1
6:3
9
  • ?
  • Khimki - Zenit St. Petersburg
    01/11/2020 11:00
  • D
  • 1 : 1(Spartak Moscow - Zenit St. Petersburg)
    03/10/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(Ural - Zenit St. Petersburg)
    19/09/2020 13:30
  • D
  • 0 : 0(Lokomotiv Moscow - Zenit St. Petersburg)
    30/08/2020 13:00
  • L
  • 1 : 0(Dinamo Moscow - Zenit St. Petersburg)
    26/08/2020 17:45
  • W
  • 0 : 2(FC Rostov - Zenit St. Petersburg)
    15/08/2020 17:00
2
Champions League (Qualification)
6
4
1
1
10:6
13
  • ?
  • FC Krasnodar - Spartak Moscow
    24/10/2020 16:00
  • W
  • 2 : 3(Khimki - Spartak Moscow)
    17/10/2020 16:00
  • W
  • 0 : 2(FC Tambov - Spartak Moscow)
    26/09/2020 11:00
  • W
  • 0 : 2(Rubin Kazan - Spartak Moscow)
    20/09/2020 13:30
  • L
  • 3 : 1(CSKA Moscow - Spartak Moscow)
    13/09/2020 16:00
  • W
  • 0 : 1(FC Rotor Volgograd - Spartak Moscow)
    26/08/2020 15:30
3
6
4
1
1
10:3
13
  • ?
  • FC Rotor Volgograd - CSKA Moscow
    01/11/2020 13:30
  • W
  • 0 : 2(Ural - CSKA Moscow)
    03/10/2020 13:30
  • W
  • 0 : 1(FC Ufa - CSKA Moscow)
    20/09/2020 11:00
  • W
  • 0 : 3(FK Akhmat - CSKA Moscow)
    30/08/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(FC Krasnodar - CSKA Moscow)
    26/08/2020 17:30
  • L
  • 2 : 1(Zenit St. Petersburg - CSKA Moscow)
    19/08/2020 17:00
4
5
2
2
1
5:3
8
  • ?
  • PFC Sochi - Lokomotiv Moscow
    31/10/2020 16:00
  • W
  • 0 : 1(CSKA Moscow - Lokomotiv Moscow)
    27/09/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(FC Rostov - Lokomotiv Moscow)
    14/09/2020 17:30
  • L
  • 2 : 1(Spartak Moscow - Lokomotiv Moscow)
    23/08/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(Ural - Lokomotiv Moscow)
    19/08/2020 13:00
  • W
  • 0 : 2(Rubin Kazan - Lokomotiv Moscow)
    11/08/2020 17:00
5
6
3
1
2
8:9
10
  • ?
  • Spartak Moscow - FC Rostov
    31/10/2020 13:30
  • L
  • 4 : 2(PFC Sochi - FC Rostov)
    04/10/2020 13:30
  • W
  • 2 : 3(Arsenal Tula - FC Rostov)
    27/09/2020 11:00
  • D
  • 1 : 1(FC Krasnodar - FC Rostov)
    30/08/2020 17:00
  • W
  • 0 : 1(FC Ufa - FC Rostov)
    23/08/2020 13:30
  • L
  • 2 : 0(Dinamo Moscow - FC Rostov)
    19/08/2020 16:00
6
6
3
1
2
9:9
10
  • ?
  • Dinamo Moscow - PFC Sochi
    24/10/2020 11:00
  • L
  • 3 : 1(Zenit St. Petersburg - PFC Sochi)
    17/10/2020 11:00
  • L
  • 3 : 2(Arsenal Tula - PFC Sochi)
    20/09/2020 11:00
  • W
  • 0 : 1(FK Akhmat - PFC Sochi)
    12/09/2020 16:00
  • W
  • 0 : 1(FC Tambov - PFC Sochi)
    25/08/2020 15:30
  • W
  • 1 : 2(FC Rotor Volgograd - PFC Sochi)
    22/08/2020 17:00
7
6
2
1
3
7:5
7
  • ?
  • FK Akhmat - FC Krasnodar
    31/10/2020 13:30
  • L
  • 2 : 0(Dinamo Moscow - FC Krasnodar)
    04/10/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(PFC Sochi - FC Krasnodar)
    26/09/2020 17:00
  • W
  • 0 : 3(FC Rotor Volgograd - FC Krasnodar)
    13/09/2020 16:00
  • L
  • 1 : 0(Ural - FC Krasnodar)
    22/08/2020 11:00
  • L
  • 1 : 0(Lokomotiv Moscow - FC Krasnodar)
    15/08/2020 16:00
8
5
1
1
3
4:7
4
  • ?
  • FC Tambov - Dinamo Moscow
    01/11/2020 16:00
  • L
  • 3 : 1(CSKA Moscow - Dinamo Moscow)
    18/10/2020 13:30
  • L
  • 1 : 0(Khimki - Dinamo Moscow)
    28/09/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(FC Ufa - Dinamo Moscow)
    30/08/2020 11:00
  • L
  • 2 : 0(Arsenal Tula - Dinamo Moscow)
    22/08/2020 14:30
  • W
  • 0 : 2(Ural - Dinamo Moscow)
    10/08/2020 14:00
9
5
3
0
2
9:8
9
  • ?
  • Zenit St. Petersburg - Rubin Kazan
    24/10/2020 13:30
  • L
  • 3 : 1(FC Krasnodar - Rubin Kazan)
    17/10/2020 13:30
  • W
  • 1 : 3(FC Rotor Volgograd - Rubin Kazan)
    27/09/2020 16:00
  • W
  • 0 : 1(Dinamo Moscow - Rubin Kazan)
    13/09/2020 13:30
  • W
  • 1 : 2(CSKA Moscow - Rubin Kazan)
    22/08/2020 17:00
  • L
  • 3 : 2(PFC Sochi - Rubin Kazan)
    18/08/2020 15:00
10
7
2
2
3
6:10
8
  • ?
  • FC Tambov - FK Akhmat
    07/11/2020 16:00
  • L
  • 3 : 0(FC Rostov - FK Akhmat)
    18/10/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(Rubin Kazan - FK Akhmat)
    04/10/2020 13:30
  • L
  • 1 : 0(Dinamo Moscow - FK Akhmat)
    21/09/2020 16:00
  • W
  • 2 : 3(Lokomotiv Moscow - FK Akhmat)
    26/08/2020 15:30
  • W
  • 1 : 2(Khimki - FK Akhmat)
    22/08/2020 13:00
11
4
0
1
3
3:8
1
  • ?
  • CSKA Moscow - Arsenal Tula
    26/10/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(FC Tambov - Arsenal Tula)
    03/10/2020 13:30
  • L
  • 3 : 1(Zenit St. Petersburg - Arsenal Tula)
    14/09/2020 15:30
  • L
  • 2 : 1(Spartak Moscow - Arsenal Tula)
    29/08/2020 15:00
  • L
  • 2 : 0(FC Krasnodar - Arsenal Tula)
    18/08/2020 17:00
12
5
1
1
3
6:9
4
  • ?
  • Ural - FC Tambov
    25/10/2020 11:00
  • W
  • 0 : 2(FC Rotor Volgograd - FC Tambov)
    18/10/2020 11:00
  • L
  • 1 : 0(Lokomotiv Moscow - FC Tambov)
    20/09/2020 16:00
  • D
  • 2 : 2(Rubin Kazan - FC Tambov)
    30/08/2020 15:00
  • L
  • 4 : 1(Zenit St. Petersburg - FC Tambov)
    22/08/2020 15:00
  • L
  • 2 : 1(CSKA Moscow - FC Tambov)
    15/08/2020 15:00
13
Relegation Playoff
5
0
2
3
1:5
2
  • ?
  • FC Ufa - Ural
    01/11/2020 09:00
  • L
  • 1 : 0(Arsenal Tula - Ural)
    18/10/2020 11:00
  • L
  • 2 : 0(FK Akhmat - Ural)
    27/09/2020 13:30
  • D
  • 0 : 0(PFC Sochi - Ural)
    30/08/2020 17:00
  • L
  • 1 : 0(FC Rostov - Ural)
    26/08/2020 17:30
  • D
  • 1 : 1(Rubin Kazan - Ural)
    15/08/2020 12:30
14
Relegation Playoff
6
0
2
4
6:15
2
  • ?
  • FC Rostov - Khimki
    25/10/2020 13:30
  • L
  • 2 : 1(Lokomotiv Moscow - Khimki)
    04/10/2020 11:00
  • L
  • 7 : 2(FC Krasnodar - Khimki)
    18/09/2020 17:00
  • L
  • 3 : 1(Ural - Khimki)
    12/09/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Arsenal Tula - Khimki)
    25/08/2020 17:30
  • L
  • 1 : 0(FC Tambov - Khimki)
    18/08/2020 16:00
15
Relegation (Championship)
5
1
0
4
3:14
3
  • ?
  • FK Akhmat - FC Ufa
    25/10/2020 16:00
  • L
  • 1 : 0(Lokomotiv Moscow - FC Ufa)
    17/10/2020 13:30
  • L
  • 6 : 0(Zenit St. Petersburg - FC Ufa)
    26/09/2020 13:30
  • L
  • 2 : 0(FC Tambov - FC Ufa)
    12/09/2020 10:45
  • L
  • 3 : 0(Rubin Kazan - FC Ufa)
    26/08/2020 15:30
  • W
  • 2 : 3(Arsenal Tula - FC Ufa)
    14/08/2020 15:00
16
Relegation (Championship)
5
0
3
2
2:7
3
  • ?
  • Lokomotiv Moscow - FC Rotor Volgograd
    24/10/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(FC Ufa - FC Rotor Volgograd)
    03/10/2020 11:00
  • L
  • 3 : 0(FC Rostov - FC Rotor Volgograd)
    19/09/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(Khimki - FC Rotor Volgograd)
    29/08/2020 17:00
  • L
  • 3 : 1(FK Akhmat - FC Rotor Volgograd)
    19/08/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Dinamo Moscow - FC Rotor Volgograd)
    15/08/2020 12:30