Primera B Nacional: Primera Nacional Zona B - 2019/2020

Atletico Rafaela  CA Defensores de Belgrano

Upcoming

1
X
2

TV Channels:

Official Streams:

#TeamMPWDLGPtsForm
1
15
10
4
1
27:9
34
  • ?
  • San Martin de Tucuman - Almagro
    08/02/2020 21:00
  • W
  • 0 : 3(Gimnasia Mendoza - San Martin de Tucuman)
    03/12/2019 00:30
  • D
  • 1 : 1(San Martin de Tucuman - Instituto)
    24/11/2019 21:00
  • W
  • 1 : 3(Santamarina - San Martin de Tucuman)
    18/11/2019 23:30
  • W
  • 2 : 0(San Martin de Tucuman - Gimnasia Jujuy)
    10/11/2019 21:00
  • D
  • 1 : 1(All Boys - San Martin de Tucuman)
    02/11/2019 17:15
2
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
15
8
6
1
28:15
30
  • ?
  • Santamarina - Sarmiento
    08/02/2020 21:00
  • W
  • 1 : 3(Gimnasia Jujuy - Sarmiento)
    30/11/2019 00:10
  • W
  • 1 : 0(Sarmiento - All Boys)
    23/11/2019 00:00
  • D
  • 1 : 1(Atletico Rafaela - Sarmiento)
    16/11/2019 22:10
  • W
  • 3 : 1(Sarmiento - Quilmes)
    09/11/2019 00:10
  • L
  • 3 : 0(CA Defensores de Belgrano - Sarmiento)
    03/11/2019 18:10
3
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
15
6
8
1
17:10
26
  • ?
  • CA Defensores de Belgrano - Gimnasia Mendoza
    08/02/2020 21:00
  • W
  • 2 : 1(CA Defensores de Belgrano - Tigre)
    01/12/2019 22:10
  • D
  • 0 : 0(Brown de Adrogue - CA Defensores de Belgrano)
    23/11/2019 20:00
  • W
  • 2 : 1(CA Defensores de Belgrano - Chacarita Juniors)
    16/11/2019 20:10
  • D
  • 0 : 0(Deportivo Riestra - CA Defensores de Belgrano)
    11/11/2019 18:30
  • W
  • 3 : 0(CA Defensores de Belgrano - Sarmiento)
    03/11/2019 18:10
4
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
15
6
4
5
17:13
22
  • ?
  • Quilmes - Tigre
    08/02/2020 21:00
  • W
  • 0 : 3(Almagro - Tigre)
    07/12/2019 22:10
  • L
  • 2 : 1(CA Defensores de Belgrano - Tigre)
    01/12/2019 22:10
  • W
  • 1 : 0(Tigre - Gimnasia Mendoza)
    26/11/2019 00:10
  • L
  • 1 : 2(Tigre - Brown de Adrogue)
    17/11/2019 22:15
  • W
  • 0 : 3(Chacarita Juniors - Tigre)
    11/11/2019 21:10
5
15
5
7
3
10:12
22
  • ?
  • Gimnasia Jujuy - Deportivo Riestra
    08/02/2020 21:00
  • L
  • 2 : 0(All Boys - Deportivo Riestra)
    30/11/2019 20:00
  • W
  • 1 : 0(Deportivo Riestra - Atletico Rafaela)
    23/11/2019 20:00
  • D
  • 1 : 1(Quilmes - Deportivo Riestra)
    16/11/2019 20:00
  • D
  • 0 : 0(Deportivo Riestra - CA Defensores de Belgrano)
    11/11/2019 18:30
  • D
  • 0 : 0(Tigre - Deportivo Riestra)
    06/11/2019 00:10
6
15
5
6
4
19:17
21
  • ?
  • Atletico Rafaela - Brown de Adrogue
    08/02/2020 21:00
  • W
  • 2 : 0(Atletico Rafaela - Chacarita Juniors)
    03/12/2019 00:00
  • L
  • 1 : 0(Deportivo Riestra - Atletico Rafaela)
    23/11/2019 20:00
  • D
  • 1 : 1(Atletico Rafaela - Sarmiento)
    16/11/2019 22:10
  • D
  • 0 : 0(Villa Dalmine - Atletico Rafaela)
    09/11/2019 18:30
  • W
  • 3 : 1(Atletico Rafaela - Almagro)
    02/11/2019 00:00
7
15
5
5
5
20:18
20
  • ?
  • Instituto - Villa Dalmine
    08/02/2020 21:00
  • W
  • 2 : 1(Instituto - Almagro)
    01/12/2019 21:00
  • D
  • 1 : 1(San Martin de Tucuman - Instituto)
    24/11/2019 21:00
  • L
  • 2 : 1(Gimnasia Mendoza - Instituto)
    17/11/2019 20:30
  • W
  • 2 : 0(Instituto - Santamarina)
    09/11/2019 22:00
  • L
  • 3 : 0(Gimnasia Jujuy - Instituto)
    03/11/2019 20:00
8
15
5
3
7
13:11
18
  • ?
  • Instituto - Villa Dalmine
    08/02/2020 21:00
  • L
  • 2 : 1(Santamarina - Villa Dalmine)
    02/12/2019 23:30
  • L
  • 0 : 1(Villa Dalmine - Gimnasia Jujuy)
    24/11/2019 20:00
  • W
  • 0 : 1(All Boys - Villa Dalmine)
    16/11/2019 20:00
  • D
  • 0 : 0(Villa Dalmine - Atletico Rafaela)
    09/11/2019 18:30
  • W
  • 1 : 2(Quilmes - Villa Dalmine)
    02/11/2019 18:30
9
15
4
5
6
11:15
17
  • ?
  • Gimnasia Jujuy - Deportivo Riestra
    08/02/2020 21:00
  • L
  • 1 : 3(Gimnasia Jujuy - Sarmiento)
    30/11/2019 00:10
  • W
  • 0 : 1(Villa Dalmine - Gimnasia Jujuy)
    24/11/2019 20:00
  • D
  • 0 : 0(Gimnasia Jujuy - Almagro)
    16/11/2019 00:30
  • L
  • 2 : 0(San Martin de Tucuman - Gimnasia Jujuy)
    10/11/2019 21:00
  • W
  • 3 : 0(Gimnasia Jujuy - Instituto)
    03/11/2019 20:00
10
15
4
5
6
9:15
17
  • ?
  • CA Defensores de Belgrano - Gimnasia Mendoza
    08/02/2020 21:00
  • L
  • 0 : 3(Gimnasia Mendoza - San Martin de Tucuman)
    03/12/2019 00:30
  • L
  • 1 : 0(Tigre - Gimnasia Mendoza)
    26/11/2019 00:10
  • W
  • 2 : 1(Gimnasia Mendoza - Instituto)
    17/11/2019 20:30
  • D
  • 1 : 1(Brown de Adrogue - Gimnasia Mendoza)
    10/11/2019 18:30
  • W
  • 1 : 0(Gimnasia Mendoza - Santamarina)
    02/11/2019 20:00
11
15
3
7
5
13:17
16
  • ?
  • Quilmes - Tigre
    08/02/2020 21:00
  • D
  • 1 : 1(Quilmes - Brown de Adrogue)
    03/12/2019 00:00
  • L
  • 1 : 0(Chacarita Juniors - Quilmes)
    26/11/2019 20:00
  • D
  • 1 : 1(Quilmes - Deportivo Riestra)
    16/11/2019 20:00
  • L
  • 3 : 1(Sarmiento - Quilmes)
    09/11/2019 00:10
  • L
  • 1 : 2(Quilmes - Villa Dalmine)
    02/11/2019 18:30
12
15
4
4
7
10:21
16
  • ?
  • All Boys - Chacarita Juniors
    08/02/2020 21:00
  • L
  • 2 : 0(Atletico Rafaela - Chacarita Juniors)
    03/12/2019 00:00
  • W
  • 1 : 0(Chacarita Juniors - Quilmes)
    26/11/2019 20:00
  • L
  • 2 : 1(CA Defensores de Belgrano - Chacarita Juniors)
    16/11/2019 20:10
  • L
  • 0 : 3(Chacarita Juniors - Tigre)
    11/11/2019 21:10
  • W
  • 0 : 1(Brown de Adrogue - Chacarita Juniors)
    02/11/2019 18:30
13
15
3
6
6
12:15
15
  • ?
  • Santamarina - Sarmiento
    08/02/2020 21:00
  • W
  • 2 : 1(Santamarina - Villa Dalmine)
    02/12/2019 23:30
  • L
  • 1 : 0(Almagro - Santamarina)
    23/11/2019 20:00
  • L
  • 1 : 3(Santamarina - San Martin de Tucuman)
    18/11/2019 23:30
  • L
  • 2 : 0(Instituto - Santamarina)
    09/11/2019 22:00
  • L
  • 1 : 0(Gimnasia Mendoza - Santamarina)
    02/11/2019 20:00
14
15
3
6
6
13:17
15
  • ?
  • Atletico Rafaela - Brown de Adrogue
    08/02/2020 21:00
  • D
  • 1 : 1(Quilmes - Brown de Adrogue)
    03/12/2019 00:00
  • D
  • 0 : 0(Brown de Adrogue - CA Defensores de Belgrano)
    23/11/2019 20:00
  • W
  • 1 : 2(Tigre - Brown de Adrogue)
    17/11/2019 22:15
  • D
  • 1 : 1(Brown de Adrogue - Gimnasia Mendoza)
    10/11/2019 18:30
  • L
  • 0 : 1(Brown de Adrogue - Chacarita Juniors)
    02/11/2019 18:30
15
15
3
6
6
9:15
15
  • ?
  • San Martin de Tucuman - Almagro
    08/02/2020 21:00
  • L
  • 0 : 3(Almagro - Tigre)
    07/12/2019 22:10
  • L
  • 2 : 1(Instituto - Almagro)
    01/12/2019 21:00
  • W
  • 1 : 0(Almagro - Santamarina)
    23/11/2019 20:00
  • D
  • 0 : 0(Gimnasia Jujuy - Almagro)
    16/11/2019 00:30
  • W
  • 1 : 0(Almagro - All Boys)
    09/11/2019 18:30
16
Relegation (Championship)
15
2
6
7
8:16
12
  • ?
  • All Boys - Chacarita Juniors
    08/02/2020 21:00
  • W
  • 2 : 0(All Boys - Deportivo Riestra)
    30/11/2019 20:00
  • L
  • 1 : 0(Sarmiento - All Boys)
    23/11/2019 00:00
  • L
  • 0 : 1(All Boys - Villa Dalmine)
    16/11/2019 20:00
  • L
  • 1 : 0(Almagro - All Boys)
    09/11/2019 18:30
  • D
  • 1 : 1(All Boys - San Martin de Tucuman)
    02/11/2019 17:15
#TeamMPWDLGPtsForm
1
7
5
2
0
11:1
17
  • ?
  • San Martin de Tucuman - Almagro
    08/02/2020 21:00
  • D
  • 1 : 1(San Martin de Tucuman - Instituto)
    24/11/2019 21:00
  • W
  • 2 : 0(San Martin de Tucuman - Gimnasia Jujuy)
    10/11/2019 21:00
  • W
  • 3 : 0(San Martin de Tucuman - Atletico Rafaela)
    20/10/2019 20:00
  • D
  • 0 : 0(San Martin de Tucuman - CA Defensores de Belgrano)
    06/10/2019 18:30
  • W
  • 2 : 0(San Martin de Tucuman - Brown de Adrogue)
    22/09/2019 19:00
2
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
8
6
2
0
18:5
20
  • ?
  • Sarmiento - Instituto
    15/02/2020 21:00
  • W
  • 1 : 0(Sarmiento - All Boys)
    23/11/2019 00:00
  • W
  • 3 : 1(Sarmiento - Quilmes)
    09/11/2019 00:10
  • D
  • 1 : 1(Sarmiento - Tigre)
    20/10/2019 23:00
  • W
  • 5 : 1(Sarmiento - Chacarita Juniors)
    05/10/2019 23:10
  • W
  • 4 : 1(Sarmiento - Gimnasia Mendoza)
    23/09/2019 23:15
3
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
7
4
3
0
14:8
15
  • ?
  • CA Defensores de Belgrano - Gimnasia Mendoza
    08/02/2020 21:00
  • W
  • 2 : 1(CA Defensores de Belgrano - Tigre)
    01/12/2019 22:10
  • W
  • 2 : 1(CA Defensores de Belgrano - Chacarita Juniors)
    16/11/2019 20:10
  • W
  • 3 : 0(CA Defensores de Belgrano - Sarmiento)
    03/11/2019 18:10
  • D
  • 1 : 1(CA Defensores de Belgrano - Almagro)
    15/10/2019 18:30
  • D
  • 1 : 1(CA Defensores de Belgrano - Instituto)
    28/09/2019 18:30
4
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
8
3
2
3
7:6
11
  • ?
  • Tigre - Atletico Rafaela
    15/02/2020 21:00
  • W
  • 1 : 0(Tigre - Gimnasia Mendoza)
    26/11/2019 00:10
  • L
  • 1 : 2(Tigre - Brown de Adrogue)
    17/11/2019 22:15
  • D
  • 0 : 0(Tigre - Deportivo Riestra)
    06/11/2019 00:10
  • W
  • 1 : 0(Tigre - Villa Dalmine)
    15/10/2019 22:10
  • L
  • 0 : 1(Tigre - San Martin de Tucuman)
    30/09/2019 21:10
5
8
4
4
0
7:3
16
  • ?
  • Deportivo Riestra - Santamarina
    15/02/2020 21:00
  • W
  • 1 : 0(Deportivo Riestra - Atletico Rafaela)
    23/11/2019 20:00
  • D
  • 0 : 0(Deportivo Riestra - CA Defensores de Belgrano)
    11/11/2019 18:30
  • W
  • 1 : 0(Deportivo Riestra - Brown de Adrogue)
    21/10/2019 18:30
  • D
  • 0 : 0(Deportivo Riestra - Gimnasia Mendoza)
    07/10/2019 18:30
  • D
  • 2 : 2(Deportivo Riestra - Sarmiento)
    29/09/2019 18:30
6
7
4
2
1
12:6
14
  • ?
  • Atletico Rafaela - Brown de Adrogue
    08/02/2020 21:00
  • W
  • 2 : 0(Atletico Rafaela - Chacarita Juniors)
    03/12/2019 00:00
  • D
  • 1 : 1(Atletico Rafaela - Sarmiento)
    16/11/2019 22:10
  • W
  • 3 : 1(Atletico Rafaela - Almagro)
    02/11/2019 00:00
  • W
  • 3 : 2(Atletico Rafaela - Instituto)
    14/10/2019 23:00
  • W
  • 2 : 0(Atletico Rafaela - Gimnasia Jujuy)
    28/09/2019 00:00
7
7
4
2
1
12:6
14
  • ?
  • Instituto - Villa Dalmine
    08/02/2020 21:00
  • W
  • 2 : 1(Instituto - Almagro)
    01/12/2019 21:00
  • W
  • 2 : 0(Instituto - Santamarina)
    09/11/2019 22:00
  • D
  • 1 : 1(Instituto - All Boys)
    20/10/2019 21:00
  • D
  • 1 : 1(Instituto - Quilmes)
    04/10/2019 00:10
  • W
  • 3 : 0(Instituto - Tigre)
    25/09/2019 00:10
8
8
3
3
2
9:4
12
  • ?
  • Villa Dalmine - San Martin de Tucuman
    15/02/2020 21:00
  • L
  • 0 : 1(Villa Dalmine - Gimnasia Jujuy)
    24/11/2019 20:00
  • D
  • 0 : 0(Villa Dalmine - Atletico Rafaela)
    09/11/2019 18:30
  • D
  • 0 : 0(Villa Dalmine - CA Defensores de Belgrano)
    20/10/2019 22:00
  • L
  • 1 : 2(Villa Dalmine - Brown de Adrogue)
    05/10/2019 18:30
  • W
  • 3 : 0(Villa Dalmine - Deportivo Riestra)
    21/09/2019 18:30
9
7
2
4
1
6:4
10
  • ?
  • Gimnasia Jujuy - Deportivo Riestra
    08/02/2020 21:00
  • L
  • 1 : 3(Gimnasia Jujuy - Sarmiento)
    30/11/2019 00:10
  • D
  • 0 : 0(Gimnasia Jujuy - Almagro)
    16/11/2019 00:30
  • W
  • 3 : 0(Gimnasia Jujuy - Instituto)
    03/11/2019 20:00
  • D
  • 0 : 0(Gimnasia Jujuy - All Boys)
    06/10/2019 20:00
  • D
  • 0 : 0(Gimnasia Jujuy - Quilmes)
    20/09/2019 00:10
10
8
3
3
2
6:6
12
  • ?
  • Gimnasia Mendoza - Almagro
    15/02/2020 21:00
  • L
  • 0 : 3(Gimnasia Mendoza - San Martin de Tucuman)
    03/12/2019 00:30
  • W
  • 2 : 1(Gimnasia Mendoza - Instituto)
    17/11/2019 20:30
  • W
  • 1 : 0(Gimnasia Mendoza - Santamarina)
    02/11/2019 20:00
  • W
  • 2 : 0(Gimnasia Mendoza - Gimnasia Jujuy)
    13/10/2019 20:00
  • D
  • 0 : 0(Gimnasia Mendoza - All Boys)
    01/10/2019 00:00
11
7
2
3
2
8:9
9
  • ?
  • Quilmes - Tigre
    08/02/2020 21:00
  • D
  • 1 : 1(Quilmes - Brown de Adrogue)
    03/12/2019 00:00
  • D
  • 1 : 1(Quilmes - Deportivo Riestra)
    16/11/2019 20:00
  • L
  • 1 : 2(Quilmes - Villa Dalmine)
    02/11/2019 18:30
  • L
  • 1 : 4(Quilmes - San Martin de Tucuman)
    15/10/2019 00:10
  • D
  • 0 : 0(Quilmes - Santamarina)
    28/09/2019 21:15
12
8
3
3
2
6:9
12
  • ?
  • Chacarita Juniors - Gimnasia Jujuy
    15/02/2020 21:00
  • W
  • 1 : 0(Chacarita Juniors - Quilmes)
    26/11/2019 20:00
  • L
  • 0 : 3(Chacarita Juniors - Tigre)
    11/11/2019 21:10
  • W
  • 1 : 0(Chacarita Juniors - Gimnasia Mendoza)
    21/10/2019 23:00
  • D
  • 1 : 1(Chacarita Juniors - Deportivo Riestra)
    15/10/2019 23:00
  • W
  • 1 : 0(Chacarita Juniors - Villa Dalmine)
    28/09/2019 15:00
13
7
2
2
3
7:9
8
  • ?
  • Santamarina - Sarmiento
    08/02/2020 21:00
  • W
  • 2 : 1(Santamarina - Villa Dalmine)
    02/12/2019 23:30
  • L
  • 1 : 3(Santamarina - San Martin de Tucuman)
    18/11/2019 23:30
  • D
  • 0 : 0(Santamarina - Gimnasia Jujuy)
    21/10/2019 23:30
  • D
  • 1 : 1(Santamarina - Atletico Rafaela)
    07/10/2019 23:30
  • L
  • 1 : 2(Santamarina - CA Defensores de Belgrano)
    23/09/2019 23:30
14
8
0
5
3
4:9
5
  • ?
  • Brown de Adrogue - All Boys
    15/02/2020 21:00
  • D
  • 0 : 0(Brown de Adrogue - CA Defensores de Belgrano)
    23/11/2019 20:00
  • D
  • 1 : 1(Brown de Adrogue - Gimnasia Mendoza)
    10/11/2019 18:30
  • L
  • 0 : 1(Brown de Adrogue - Chacarita Juniors)
    02/11/2019 18:30
  • D
  • 1 : 1(Brown de Adrogue - Sarmiento)
    13/10/2019 18:30
  • D
  • 1 : 1(Brown de Adrogue - Almagro)
    30/09/2019 18:30
15
8
3
2
3
4:6
11
  • ?
  • Almagro - Villa Dalmine
    22/02/2020 21:00
  • L
  • 0 : 3(Almagro - Tigre)
    07/12/2019 22:10
  • W
  • 1 : 0(Almagro - Santamarina)
    23/11/2019 20:00
  • W
  • 1 : 0(Almagro - All Boys)
    09/11/2019 18:30
  • L
  • 0 : 1(Almagro - San Martin de Tucuman)
    24/10/2019 22:10
  • W
  • 2 : 1(Almagro - Quilmes)
    20/10/2019 21:00
16
Relegation (Championship)
7
2
2
3
6:8
8
  • ?
  • All Boys - Chacarita Juniors
    08/02/2020 21:00
  • W
  • 2 : 0(All Boys - Deportivo Riestra)
    30/11/2019 20:00
  • L
  • 0 : 1(All Boys - Villa Dalmine)
    16/11/2019 20:00
  • D
  • 1 : 1(All Boys - San Martin de Tucuman)
    02/11/2019 17:15
  • D
  • 1 : 1(All Boys - Santamarina)
    13/10/2019 18:30
  • W
  • 2 : 1(All Boys - Atletico Rafaela)
    21/09/2019 18:30
#TeamMPWDLGPtsForm
1
8
5
2
1
16:8
17
  • ?
  • Villa Dalmine - San Martin de Tucuman
    15/02/2020 21:00
  • W
  • 0 : 3(Gimnasia Mendoza - San Martin de Tucuman)
    03/12/2019 00:30
  • W
  • 1 : 3(Santamarina - San Martin de Tucuman)
    18/11/2019 23:30
  • D
  • 1 : 1(All Boys - San Martin de Tucuman)
    02/11/2019 17:15
  • W
  • 0 : 1(Almagro - San Martin de Tucuman)
    24/10/2019 22:10
  • W
  • 1 : 4(Quilmes - San Martin de Tucuman)
    15/10/2019 00:10
2
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
7
2
4
1
10:10
10
  • ?
  • Santamarina - Sarmiento
    08/02/2020 21:00
  • W
  • 1 : 3(Gimnasia Jujuy - Sarmiento)
    30/11/2019 00:10
  • D
  • 1 : 1(Atletico Rafaela - Sarmiento)
    16/11/2019 22:10
  • L
  • 3 : 0(CA Defensores de Belgrano - Sarmiento)
    03/11/2019 18:10
  • D
  • 1 : 1(Brown de Adrogue - Sarmiento)
    13/10/2019 18:30
  • D
  • 2 : 2(Deportivo Riestra - Sarmiento)
    29/09/2019 18:30
3
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
8
2
5
1
3:2
11
  • ?
  • Atletico Rafaela - CA Defensores de Belgrano
    22/02/2020 21:00
  • D
  • 0 : 0(Brown de Adrogue - CA Defensores de Belgrano)
    23/11/2019 20:00
  • D
  • 0 : 0(Deportivo Riestra - CA Defensores de Belgrano)
    11/11/2019 18:30
  • D
  • 0 : 0(Villa Dalmine - CA Defensores de Belgrano)
    20/10/2019 22:00
  • D
  • 0 : 0(San Martin de Tucuman - CA Defensores de Belgrano)
    06/10/2019 18:30
  • W
  • 1 : 2(Santamarina - CA Defensores de Belgrano)
    23/09/2019 23:30
4
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
7
3
2
2
10:7
11
  • ?
  • Quilmes - Tigre
    08/02/2020 21:00
  • W
  • 0 : 3(Almagro - Tigre)
    07/12/2019 22:10
  • L
  • 2 : 1(CA Defensores de Belgrano - Tigre)
    01/12/2019 22:10
  • W
  • 0 : 3(Chacarita Juniors - Tigre)
    11/11/2019 21:10
  • D
  • 1 : 1(Sarmiento - Tigre)
    20/10/2019 23:00
  • L
  • 3 : 0(Instituto - Tigre)
    25/09/2019 00:10
5
7
1
3
3
3:9
6
  • ?
  • Gimnasia Jujuy - Deportivo Riestra
    08/02/2020 21:00
  • L
  • 2 : 0(All Boys - Deportivo Riestra)
    30/11/2019 20:00
  • D
  • 1 : 1(Quilmes - Deportivo Riestra)
    16/11/2019 20:00
  • D
  • 0 : 0(Tigre - Deportivo Riestra)
    06/11/2019 00:10
  • D
  • 1 : 1(Chacarita Juniors - Deportivo Riestra)
    15/10/2019 23:00
  • L
  • 3 : 0(Villa Dalmine - Deportivo Riestra)
    21/09/2019 18:30
6
8
1
4
3
7:11
7
  • ?
  • Tigre - Atletico Rafaela
    15/02/2020 21:00
  • L
  • 1 : 0(Deportivo Riestra - Atletico Rafaela)
    23/11/2019 20:00
  • D
  • 0 : 0(Villa Dalmine - Atletico Rafaela)
    09/11/2019 18:30
  • L
  • 3 : 0(San Martin de Tucuman - Atletico Rafaela)
    20/10/2019 20:00
  • D
  • 1 : 1(Santamarina - Atletico Rafaela)
    07/10/2019 23:30
  • L
  • 2 : 1(All Boys - Atletico Rafaela)
    21/09/2019 18:30
7
8
1
3
4
8:12
6
  • ?
  • Sarmiento - Instituto
    15/02/2020 21:00
  • D
  • 1 : 1(San Martin de Tucuman - Instituto)
    24/11/2019 21:00
  • L
  • 2 : 1(Gimnasia Mendoza - Instituto)
    17/11/2019 20:30
  • L
  • 3 : 0(Gimnasia Jujuy - Instituto)
    03/11/2019 20:00
  • L
  • 3 : 2(Atletico Rafaela - Instituto)
    14/10/2019 23:00
  • D
  • 1 : 1(CA Defensores de Belgrano - Instituto)
    28/09/2019 18:30
8
7
2
0
5
4:7
6
  • ?
  • Instituto - Villa Dalmine
    08/02/2020 21:00
  • L
  • 2 : 1(Santamarina - Villa Dalmine)
    02/12/2019 23:30
  • W
  • 0 : 1(All Boys - Villa Dalmine)
    16/11/2019 20:00
  • W
  • 1 : 2(Quilmes - Villa Dalmine)
    02/11/2019 18:30
  • L
  • 1 : 0(Tigre - Villa Dalmine)
    15/10/2019 22:10
  • L
  • 1 : 0(Chacarita Juniors - Villa Dalmine)
    28/09/2019 15:00
9
8
2
1
5
5:11
7
  • ?
  • Chacarita Juniors - Gimnasia Jujuy
    15/02/2020 21:00
  • W
  • 0 : 1(Villa Dalmine - Gimnasia Jujuy)
    24/11/2019 20:00
  • L
  • 2 : 0(San Martin de Tucuman - Gimnasia Jujuy)
    10/11/2019 21:00
  • D
  • 0 : 0(Santamarina - Gimnasia Jujuy)
    21/10/2019 23:30
  • L
  • 2 : 0(Gimnasia Mendoza - Gimnasia Jujuy)
    13/10/2019 20:00
  • L
  • 2 : 0(Atletico Rafaela - Gimnasia Jujuy)
    28/09/2019 00:00
10
7
1
2
4
3:9
5
  • ?
  • CA Defensores de Belgrano - Gimnasia Mendoza
    08/02/2020 21:00
  • L
  • 1 : 0(Tigre - Gimnasia Mendoza)
    26/11/2019 00:10
  • D
  • 1 : 1(Brown de Adrogue - Gimnasia Mendoza)
    10/11/2019 18:30
  • L
  • 1 : 0(Chacarita Juniors - Gimnasia Mendoza)
    21/10/2019 23:00
  • D
  • 0 : 0(Deportivo Riestra - Gimnasia Mendoza)
    07/10/2019 18:30
  • L
  • 4 : 1(Sarmiento - Gimnasia Mendoza)
    23/09/2019 23:15
11
8
1
4
3
5:8
7
  • ?
  • CA Defensores de Belgrano - Quilmes
    15/02/2020 21:00
  • L
  • 1 : 0(Chacarita Juniors - Quilmes)
    26/11/2019 20:00
  • L
  • 3 : 1(Sarmiento - Quilmes)
    09/11/2019 00:10
  • L
  • 2 : 1(Almagro - Quilmes)
    20/10/2019 21:00
  • D
  • 1 : 1(Instituto - Quilmes)
    04/10/2019 00:10
  • D
  • 0 : 0(Gimnasia Jujuy - Quilmes)
    20/09/2019 00:10
12
7
1
1
5
4:12
4
  • ?
  • All Boys - Chacarita Juniors
    08/02/2020 21:00
  • L
  • 2 : 0(Atletico Rafaela - Chacarita Juniors)
    03/12/2019 00:00
  • L
  • 2 : 1(CA Defensores de Belgrano - Chacarita Juniors)
    16/11/2019 20:10
  • W
  • 0 : 1(Brown de Adrogue - Chacarita Juniors)
    02/11/2019 18:30
  • L
  • 5 : 1(Sarmiento - Chacarita Juniors)
    05/10/2019 23:10
  • D
  • 0 : 0(Almagro - Chacarita Juniors)
    21/09/2019 18:30
13
8
1
4
3
5:6
7
  • ?
  • Deportivo Riestra - Santamarina
    15/02/2020 21:00
  • L
  • 1 : 0(Almagro - Santamarina)
    23/11/2019 20:00
  • L
  • 2 : 0(Instituto - Santamarina)
    09/11/2019 22:00
  • L
  • 1 : 0(Gimnasia Mendoza - Santamarina)
    02/11/2019 20:00
  • D
  • 1 : 1(All Boys - Santamarina)
    13/10/2019 18:30
  • D
  • 0 : 0(Quilmes - Santamarina)
    28/09/2019 21:15
14
7
3
1
3
9:8
10
  • ?
  • Atletico Rafaela - Brown de Adrogue
    08/02/2020 21:00
  • D
  • 1 : 1(Quilmes - Brown de Adrogue)
    03/12/2019 00:00
  • W
  • 1 : 2(Tigre - Brown de Adrogue)
    17/11/2019 22:15
  • L
  • 1 : 0(Deportivo Riestra - Brown de Adrogue)
    21/10/2019 18:30
  • W
  • 1 : 2(Villa Dalmine - Brown de Adrogue)
    05/10/2019 18:30
  • L
  • 2 : 0(San Martin de Tucuman - Brown de Adrogue)
    22/09/2019 19:00
15
7
0
4
3
5:9
4
  • ?
  • San Martin de Tucuman - Almagro
    08/02/2020 21:00
  • L
  • 2 : 1(Instituto - Almagro)
    01/12/2019 21:00
  • D
  • 0 : 0(Gimnasia Jujuy - Almagro)
    16/11/2019 00:30
  • L
  • 3 : 1(Atletico Rafaela - Almagro)
    02/11/2019 00:00
  • D
  • 1 : 1(CA Defensores de Belgrano - Almagro)
    15/10/2019 18:30
  • D
  • 1 : 1(Brown de Adrogue - Almagro)
    30/09/2019 18:30
16
Relegation (Championship)
8
0
4
4
2:8
4
  • ?
  • Brown de Adrogue - All Boys
    15/02/2020 21:00
  • L
  • 1 : 0(Sarmiento - All Boys)
    23/11/2019 00:00
  • L
  • 1 : 0(Almagro - All Boys)
    09/11/2019 18:30
  • D
  • 1 : 1(Instituto - All Boys)
    20/10/2019 21:00
  • D
  • 0 : 0(Gimnasia Jujuy - All Boys)
    06/10/2019 20:00
  • D
  • 0 : 0(Gimnasia Mendoza - All Boys)
    01/10/2019 00:00