2. Division Grp. 2 - 2020/2021

Avarta01HIK

Finished

1
X
2
background of football game timelineHomeGuestGoal90''
goalFrederik Krabbe
Summary
Second half
90'
goalFrederik Krabbe
90'

G O O O A A L - Frederik Krabbe scores in the penalty shoot-out.

#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
8
7
1
0
23:5
22
  • ?
  • Vanloese IF - Nykoebing FC
    24/10/2020 11:00
  • W
  • 1 : 3(Hilleroed - Nykoebing FC)
    17/10/2020 12:00
  • W
  • 3 : 0(Nykoebing FC - FA 2000)
    10/10/2020 13:00
  • W
  • 0 : 4(KFUM Roskilde - Nykoebing FC)
    03/10/2020 11:30
  • W
  • 6 : 3(Nykoebing FC - Broenshoej)
    26/09/2020 13:00
  • W
  • 1 : 3(AB Taarnby - Nykoebing FC)
    19/09/2020 12:00
2
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
8
5
3
0
15:4
18
  • ?
  • Naestved - AB Taarnby
    25/10/2020 12:00
  • D
  • 3 : 3(Skovshoved - Naestved)
    17/10/2020 12:00
  • W
  • 3 : 0(Naestved - Avarta)
    09/10/2020 16:30
  • D
  • 1 : 1(Slagelse B&I - Naestved)
    04/10/2020 11:00
  • W
  • 0 : 1(FC Roskilde - Naestved)
    29/09/2020 16:00
  • W
  • 3 : 0(Naestved - KFUM Roskilde)
    25/09/2020 16:30
3
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
8
5
2
1
13:7
17
  • ?
  • AB - FA 2000
    25/10/2020 12:00
  • W
  • 1 : 2(Broenshoej - AB)
    17/10/2020 13:00
  • W
  • 3 : 2(AB - Skovshoved)
    11/10/2020 11:00
  • W
  • 0 : 2(Avarta - AB)
    04/10/2020 11:15
  • D
  • 0 : 0(AB - HIK)
    27/09/2020 11:00
  • W
  • 0 : 4(KFUM Roskilde - AB)
    19/09/2020 11:30
4
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
8
5
2
1
13:8
17
  • ?
  • HIK - Broenshoej
    23/10/2020 17:00
  • W
  • 0 : 1(Avarta - HIK)
    18/10/2020 11:00
  • W
  • 4 : 2(HIK - Hilleroed)
    10/10/2020 11:00
  • W
  • 3 : 1(HIK - FC Roskilde)
    02/10/2020 17:00
  • D
  • 0 : 0(AB - HIK)
    27/09/2020 11:00
  • L
  • 2 : 0(Naestved - HIK)
    18/09/2020 16:30
5
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
8
4
2
2
13:9
14
  • ?
  • Vanloese IF - Nykoebing FC
    24/10/2020 11:00
  • L
  • 1 : 0(FA 2000 - Vanloese IF)
    17/10/2020 11:45
  • W
  • 3 : 0(Vanloese IF - Slagelse B&I)
    10/10/2020 11:00
  • D
  • 1 : 1(AB Taarnby - Vanloese IF)
    03/10/2020 12:00
  • W
  • 2 : 0(Vanloese IF - Avarta)
    26/09/2020 11:00
  • D
  • 2 : 2(Skovshoved - Vanloese IF)
    19/09/2020 13:00
6
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
8
4
2
2
7:6
14
  • ?
  • AB - FA 2000
    25/10/2020 12:00
  • W
  • 1 : 0(FA 2000 - Vanloese IF)
    17/10/2020 11:45
  • L
  • 3 : 0(Nykoebing FC - FA 2000)
    10/10/2020 13:00
  • L
  • 1 : 0(Hilleroed - FA 2000)
    03/10/2020 12:00
  • D
  • 0 : 0(FA 2000 - Slagelse B&I)
    26/09/2020 11:30
  • W
  • 1 : 3(Broenshoej - FA 2000)
    19/09/2020 13:00
7
Relegation Playoff
8
4
1
3
10:10
13
  • ?
  • KFUM Roskilde - Hilleroed
    24/10/2020 11:30
  • L
  • 1 : 3(Hilleroed - Nykoebing FC)
    17/10/2020 12:00
  • L
  • 4 : 2(HIK - Hilleroed)
    10/10/2020 11:00
  • W
  • 1 : 0(Hilleroed - FA 2000)
    03/10/2020 12:00
  • W
  • 0 : 1(FC Roskilde - Hilleroed)
    25/09/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(Slagelse B&I - Hilleroed)
    20/09/2020 11:00
8
Relegation Playoff
8
2
4
2
8:8
10
  • ?
  • Avarta - Slagelse B&I
    25/10/2020 12:00
  • W
  • 3 : 1(Slagelse B&I - FC Roskilde)
    18/10/2020 11:00
  • L
  • 3 : 0(Vanloese IF - Slagelse B&I)
    10/10/2020 11:00
  • D
  • 1 : 1(Slagelse B&I - Naestved)
    04/10/2020 11:00
  • D
  • 0 : 0(FA 2000 - Slagelse B&I)
    26/09/2020 11:30
  • D
  • 1 : 1(Slagelse B&I - Hilleroed)
    20/09/2020 11:00
9
Relegation Playoff
8
3
1
4
10:17
10
  • ?
  • KFUM Roskilde - Hilleroed
    24/10/2020 11:30
  • W
  • 1 : 2(AB Taarnby - KFUM Roskilde)
    17/10/2020 12:00
  • W
  • 3 : 0(KFUM Roskilde - Broenshoej)
    10/10/2020 11:30
  • L
  • 0 : 4(KFUM Roskilde - Nykoebing FC)
    03/10/2020 11:30
  • L
  • 3 : 0(Naestved - KFUM Roskilde)
    25/09/2020 16:30
  • L
  • 0 : 4(KFUM Roskilde - AB)
    19/09/2020 11:30
10
Relegation Playoff
8
1
4
3
14:16
7
  • ?
  • FC Roskilde - Skovshoved
    23/10/2020 17:00
  • D
  • 3 : 3(Skovshoved - Naestved)
    17/10/2020 12:00
  • L
  • 3 : 2(AB - Skovshoved)
    11/10/2020 11:00
  • D
  • 1 : 1(Broenshoej - Skovshoved)
    03/10/2020 13:00
  • W
  • 3 : 0(Skovshoved - AB Taarnby)
    26/09/2020 13:00
  • D
  • 2 : 2(Skovshoved - Vanloese IF)
    19/09/2020 13:00
11
Relegation Playoff
8
2
1
5
9:13
7
  • ?
  • FC Roskilde - Skovshoved
    23/10/2020 17:00
  • L
  • 3 : 1(Slagelse B&I - FC Roskilde)
    18/10/2020 11:00
  • W
  • 4 : 2(FC Roskilde - AB Taarnby)
    09/10/2020 17:00
  • L
  • 3 : 1(HIK - FC Roskilde)
    02/10/2020 17:00
  • L
  • 0 : 1(FC Roskilde - Naestved)
    29/09/2020 16:00
  • L
  • 0 : 1(FC Roskilde - Hilleroed)
    25/09/2020 17:00
12
Relegation Playoff
8
1
1
6
13:18
4
  • ?
  • HIK - Broenshoej
    23/10/2020 17:00
  • L
  • 1 : 2(Broenshoej - AB)
    17/10/2020 13:00
  • L
  • 3 : 0(KFUM Roskilde - Broenshoej)
    10/10/2020 11:30
  • D
  • 1 : 1(Broenshoej - Skovshoved)
    03/10/2020 13:00
  • L
  • 6 : 3(Nykoebing FC - Broenshoej)
    26/09/2020 13:00
  • L
  • 1 : 3(Broenshoej - FA 2000)
    19/09/2020 13:00
13
Relegation Playoff
8
0
1
7
2:13
1
  • ?
  • Avarta - Slagelse B&I
    25/10/2020 12:00
  • L
  • 0 : 1(Avarta - HIK)
    18/10/2020 11:00
  • L
  • 3 : 0(Naestved - Avarta)
    09/10/2020 16:30
  • L
  • 0 : 2(Avarta - AB)
    04/10/2020 11:15
  • L
  • 2 : 0(Vanloese IF - Avarta)
    26/09/2020 11:00
  • D
  • 2 : 2(Avarta - FC Roskilde)
    20/09/2020 11:00
14
Relegation Playoff
8
0
1
7
5:21
1
  • ?
  • Naestved - AB Taarnby
    25/10/2020 12:00
  • L
  • 1 : 2(AB Taarnby - KFUM Roskilde)
    17/10/2020 12:00
  • L
  • 4 : 2(FC Roskilde - AB Taarnby)
    09/10/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(AB Taarnby - Vanloese IF)
    03/10/2020 12:00
  • L
  • 3 : 0(Skovshoved - AB Taarnby)
    26/09/2020 13:00
  • L
  • 1 : 3(AB Taarnby - Nykoebing FC)
    19/09/2020 12:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
4
3
1
0
12:3
10
  • ?
  • Nykoebing FC - Naestved
    01/11/2020 13:00
  • W
  • 3 : 0(Nykoebing FC - FA 2000)
    10/10/2020 13:00
  • W
  • 6 : 3(Nykoebing FC - Broenshoej)
    26/09/2020 13:00
  • D
  • 0 : 0(Nykoebing FC - Slagelse B&I)
    12/09/2020 13:00
  • W
  • 3 : 0(Nykoebing FC - Skovshoved)
    29/08/2020 13:00
2
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
4
4
0
0
10:0
12
  • ?
  • Naestved - AB Taarnby
    25/10/2020 12:00
  • W
  • 3 : 0(Naestved - Avarta)
    09/10/2020 16:30
  • W
  • 3 : 0(Naestved - KFUM Roskilde)
    25/09/2020 16:30
  • W
  • 2 : 0(Naestved - HIK)
    18/09/2020 16:30
  • W
  • 2 : 0(Naestved - Hilleroed)
    04/09/2020 16:30
3
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
4
2
2
0
5:3
8
  • ?
  • AB - FA 2000
    25/10/2020 12:00
  • W
  • 3 : 2(AB - Skovshoved)
    11/10/2020 11:00
  • D
  • 0 : 0(AB - HIK)
    27/09/2020 11:00
  • D
  • 0 : 0(AB - Naestved)
    13/09/2020 11:00
  • W
  • 2 : 1(AB - Slagelse B&I)
    06/09/2020 11:00
4
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
4
4
0
0
11:5
12
  • ?
  • HIK - Broenshoej
    23/10/2020 17:00
  • W
  • 4 : 2(HIK - Hilleroed)
    10/10/2020 11:00
  • W
  • 3 : 1(HIK - FC Roskilde)
    02/10/2020 17:00
  • W
  • 3 : 2(HIK - Skovshoved)
    11/09/2020 17:00
  • W
  • 1 : 0(HIK - AB Taarnby)
    28/08/2020 17:00
5
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
4
3
0
1
8:4
9
  • ?
  • Vanloese IF - Nykoebing FC
    24/10/2020 11:00
  • W
  • 3 : 0(Vanloese IF - Slagelse B&I)
    10/10/2020 11:00
  • W
  • 2 : 0(Vanloese IF - Avarta)
    26/09/2020 11:00
  • L
  • 2 : 4(Vanloese IF - KFUM Roskilde)
    12/09/2020 11:00
  • W
  • 1 : 0(Vanloese IF - FC Roskilde)
    05/09/2020 11:00
6
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
4
3
1
0
3:0
10
  • ?
  • FA 2000 - FC Roskilde
    31/10/2020 12:45
  • W
  • 1 : 0(FA 2000 - Vanloese IF)
    17/10/2020 11:45
  • D
  • 0 : 0(FA 2000 - Slagelse B&I)
    26/09/2020 11:30
  • W
  • 1 : 0(FA 2000 - AB Taarnby)
    12/09/2020 11:45
  • W
  • 1 : 0(FA 2000 - Avarta)
    29/08/2020 11:45
7
Relegation Playoff
4
3
0
1
6:3
9
  • ?
  • Hilleroed - AB Taarnby
    07/11/2020 13:00
  • L
  • 1 : 3(Hilleroed - Nykoebing FC)
    17/10/2020 12:00
  • W
  • 1 : 0(Hilleroed - FA 2000)
    03/10/2020 12:00
  • W
  • 1 : 0(Hilleroed - Avarta)
    12/09/2020 12:00
  • W
  • 3 : 0(Hilleroed - AB)
    29/08/2020 12:00
8
Relegation Playoff
4
2
2
0
7:3
8
  • ?
  • Slagelse B&I - HIK
    01/11/2020 12:00
  • W
  • 3 : 1(Slagelse B&I - FC Roskilde)
    18/10/2020 11:00
  • D
  • 1 : 1(Slagelse B&I - Naestved)
    04/10/2020 11:00
  • D
  • 1 : 1(Slagelse B&I - Hilleroed)
    20/09/2020 11:00
  • W
  • 2 : 0(Slagelse B&I - KFUM Roskilde)
    30/08/2020 11:00
9
Relegation Playoff
4
1
1
2
4:9
4
  • ?
  • KFUM Roskilde - Hilleroed
    24/10/2020 11:30
  • W
  • 3 : 0(KFUM Roskilde - Broenshoej)
    10/10/2020 11:30
  • L
  • 0 : 4(KFUM Roskilde - Nykoebing FC)
    03/10/2020 11:30
  • L
  • 0 : 4(KFUM Roskilde - AB)
    19/09/2020 11:30
  • D
  • 1 : 1(KFUM Roskilde - HIK)
    05/09/2020 11:30
10
Relegation Playoff
4
1
3
0
9:6
6
  • ?
  • Skovshoved - KFUM Roskilde
    31/10/2020 13:00
  • D
  • 3 : 3(Skovshoved - Naestved)
    17/10/2020 12:00
  • W
  • 3 : 0(Skovshoved - AB Taarnby)
    26/09/2020 13:00
  • D
  • 2 : 2(Skovshoved - Vanloese IF)
    19/09/2020 13:00
  • D
  • 1 : 1(Skovshoved - FA 2000)
    05/09/2020 13:00
11
Relegation Playoff
4
2
0
2
5:4
6
  • ?
  • FC Roskilde - Skovshoved
    23/10/2020 17:00
  • W
  • 4 : 2(FC Roskilde - AB Taarnby)
    09/10/2020 17:00
  • L
  • 0 : 1(FC Roskilde - Naestved)
    29/09/2020 16:00
  • L
  • 0 : 1(FC Roskilde - Hilleroed)
    25/09/2020 17:00
  • W
  • 1 : 0(FC Roskilde - Broenshoej)
    11/09/2020 17:00
12
Relegation Playoff
4
0
1
3
4:8
1
  • ?
  • Broenshoej - Hilleroed
    31/10/2020 14:00
  • L
  • 1 : 2(Broenshoej - AB)
    17/10/2020 13:00
  • D
  • 1 : 1(Broenshoej - Skovshoved)
    03/10/2020 13:00
  • L
  • 1 : 3(Broenshoej - FA 2000)
    19/09/2020 13:00
  • L
  • 1 : 2(Broenshoej - Vanloese IF)
    29/08/2020 13:00
13
Relegation Playoff
4
0
1
3
2:6
1
  • ?
  • Avarta - Slagelse B&I
    25/10/2020 12:00
  • L
  • 0 : 1(Avarta - HIK)
    18/10/2020 11:00
  • L
  • 0 : 2(Avarta - AB)
    04/10/2020 11:15
  • D
  • 2 : 2(Avarta - FC Roskilde)
    20/09/2020 11:00
  • L
  • 0 : 1(Avarta - Nykoebing FC)
    06/09/2020 11:00
14
Relegation Playoff
4
0
1
3
3:12
1
  • ?
  • AB Taarnby - Avarta
    31/10/2020 13:00
  • L
  • 1 : 2(AB Taarnby - KFUM Roskilde)
    17/10/2020 12:00
  • D
  • 1 : 1(AB Taarnby - Vanloese IF)
    03/10/2020 12:00
  • L
  • 1 : 3(AB Taarnby - Nykoebing FC)
    19/09/2020 12:00
  • L
  • 0 : 6(AB Taarnby - Broenshoej)
    05/09/2020 12:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
4
4
0
0
11:2
12
  • ?
  • Vanloese IF - Nykoebing FC
    24/10/2020 11:00
  • W
  • 1 : 3(Hilleroed - Nykoebing FC)
    17/10/2020 12:00
  • W
  • 0 : 4(KFUM Roskilde - Nykoebing FC)
    03/10/2020 11:30
  • W
  • 1 : 3(AB Taarnby - Nykoebing FC)
    19/09/2020 12:00
  • W
  • 0 : 1(Avarta - Nykoebing FC)
    06/09/2020 11:00
2
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
4
1
3
0
5:4
6
  • ?
  • Nykoebing FC - Naestved
    01/11/2020 13:00
  • D
  • 3 : 3(Skovshoved - Naestved)
    17/10/2020 12:00
  • D
  • 1 : 1(Slagelse B&I - Naestved)
    04/10/2020 11:00
  • W
  • 0 : 1(FC Roskilde - Naestved)
    29/09/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(AB - Naestved)
    13/09/2020 11:00
3
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
4
3
0
1
8:4
9
  • ?
  • Vanloese IF - AB
    31/10/2020 12:00
  • W
  • 1 : 2(Broenshoej - AB)
    17/10/2020 13:00
  • W
  • 0 : 2(Avarta - AB)
    04/10/2020 11:15
  • W
  • 0 : 4(KFUM Roskilde - AB)
    19/09/2020 11:30
  • L
  • 3 : 0(Hilleroed - AB)
    29/08/2020 12:00
4
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
4
1
2
1
2:3
5
  • ?
  • Slagelse B&I - HIK
    01/11/2020 12:00
  • W
  • 0 : 1(Avarta - HIK)
    18/10/2020 11:00
  • D
  • 0 : 0(AB - HIK)
    27/09/2020 11:00
  • L
  • 2 : 0(Naestved - HIK)
    18/09/2020 16:30
  • D
  • 1 : 1(KFUM Roskilde - HIK)
    05/09/2020 11:30
5
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
4
1
2
1
5:5
5
  • ?
  • Naestved - Vanloese IF
    08/11/2020 12:00
  • L
  • 1 : 0(FA 2000 - Vanloese IF)
    17/10/2020 11:45
  • D
  • 1 : 1(AB Taarnby - Vanloese IF)
    03/10/2020 12:00
  • D
  • 2 : 2(Skovshoved - Vanloese IF)
    19/09/2020 13:00
  • W
  • 1 : 2(Broenshoej - Vanloese IF)
    29/08/2020 13:00
6
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
4
1
1
2
4:6
4
  • ?
  • AB - FA 2000
    25/10/2020 12:00
  • L
  • 3 : 0(Nykoebing FC - FA 2000)
    10/10/2020 13:00
  • L
  • 1 : 0(Hilleroed - FA 2000)
    03/10/2020 12:00
  • W
  • 1 : 3(Broenshoej - FA 2000)
    19/09/2020 13:00
  • D
  • 1 : 1(Skovshoved - FA 2000)
    05/09/2020 13:00
7
Relegation Playoff
4
1
1
2
4:7
4
  • ?
  • KFUM Roskilde - Hilleroed
    24/10/2020 11:30
  • L
  • 4 : 2(HIK - Hilleroed)
    10/10/2020 11:00
  • W
  • 0 : 1(FC Roskilde - Hilleroed)
    25/09/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(Slagelse B&I - Hilleroed)
    20/09/2020 11:00
  • L
  • 2 : 0(Naestved - Hilleroed)
    04/09/2020 16:30
8
Relegation Playoff
4
0
2
2
1:5
2
  • ?
  • Avarta - Slagelse B&I
    25/10/2020 12:00
  • L
  • 3 : 0(Vanloese IF - Slagelse B&I)
    10/10/2020 11:00
  • D
  • 0 : 0(FA 2000 - Slagelse B&I)
    26/09/2020 11:30
  • D
  • 0 : 0(Nykoebing FC - Slagelse B&I)
    12/09/2020 13:00
  • L
  • 2 : 1(AB - Slagelse B&I)
    06/09/2020 11:00
9
Relegation Playoff
4
2
0
2
6:8
6
  • ?
  • Skovshoved - KFUM Roskilde
    31/10/2020 13:00
  • W
  • 1 : 2(AB Taarnby - KFUM Roskilde)
    17/10/2020 12:00
  • L
  • 3 : 0(Naestved - KFUM Roskilde)
    25/09/2020 16:30
  • W
  • 2 : 4(Vanloese IF - KFUM Roskilde)
    12/09/2020 11:00
  • L
  • 2 : 0(Slagelse B&I - KFUM Roskilde)
    30/08/2020 11:00
10
Relegation Playoff
4
0
1
3
5:10
1
  • ?
  • FC Roskilde - Skovshoved
    23/10/2020 17:00
  • L
  • 3 : 2(AB - Skovshoved)
    11/10/2020 11:00
  • D
  • 1 : 1(Broenshoej - Skovshoved)
    03/10/2020 13:00
  • L
  • 3 : 2(HIK - Skovshoved)
    11/09/2020 17:00
  • L
  • 3 : 0(Nykoebing FC - Skovshoved)
    29/08/2020 13:00
11
Relegation Playoff
4
0
1
3
4:9
1
  • ?
  • FA 2000 - FC Roskilde
    31/10/2020 12:45
  • L
  • 3 : 1(Slagelse B&I - FC Roskilde)
    18/10/2020 11:00
  • L
  • 3 : 1(HIK - FC Roskilde)
    02/10/2020 17:00
  • D
  • 2 : 2(Avarta - FC Roskilde)
    20/09/2020 11:00
  • L
  • 1 : 0(Vanloese IF - FC Roskilde)
    05/09/2020 11:00
12
Relegation Playoff
4
1
0
3
9:10
3
  • ?
  • HIK - Broenshoej
    23/10/2020 17:00
  • L
  • 3 : 0(KFUM Roskilde - Broenshoej)
    10/10/2020 11:30
  • L
  • 6 : 3(Nykoebing FC - Broenshoej)
    26/09/2020 13:00
  • L
  • 1 : 0(FC Roskilde - Broenshoej)
    11/09/2020 17:00
  • W
  • 0 : 6(AB Taarnby - Broenshoej)
    05/09/2020 12:00
13
Relegation Playoff
4
0
0
4
0:7
0
  • ?
  • AB Taarnby - Avarta
    31/10/2020 13:00
  • L
  • 3 : 0(Naestved - Avarta)
    09/10/2020 16:30
  • L
  • 2 : 0(Vanloese IF - Avarta)
    26/09/2020 11:00
  • L
  • 1 : 0(Hilleroed - Avarta)
    12/09/2020 12:00
  • L
  • 1 : 0(FA 2000 - Avarta)
    29/08/2020 11:45
14
Relegation Playoff
4
0
0
4
2:9
0
  • ?
  • Naestved - AB Taarnby
    25/10/2020 12:00
  • L
  • 4 : 2(FC Roskilde - AB Taarnby)
    09/10/2020 17:00
  • L
  • 3 : 0(Skovshoved - AB Taarnby)
    26/09/2020 13:00
  • L
  • 1 : 0(FA 2000 - AB Taarnby)
    12/09/2020 11:45
  • L
  • 1 : 0(HIK - AB Taarnby)
    28/08/2020 17:00