2. Division Grp. 2 - 2020/2021

Avarta31Skovshoved

Finished

1
X
2
background of football game timelineHomeGuestGoal39''
goalEmil Bodholdt-Larsen
Goal41''
goalEmil Wass
Yellow and red card64''
yellow and red cardGustav Vedsted Therkildsen
Goal81''
goalMads Walter
Goal72''
goalNiclas Marloth
Summary
goalEmil Bodholdt-Larsen
39'
goalEmil Wass
41'
Second half
yellow-red cardGustav Vedsted Therkildsen
64'
72'
goalNiclas Marloth
goalMads Walter
81'
81'

G O O O A A L - Mads Walter scores in the penalty shoot-out.

72'

G O O O A A L - Niclas Marloth scores in the penalty shoot-out.

64'

RED CARD! - Gustav Vedsted Therkildsen receives his second yellow card and is sent off!

41'

G O O O A A L - Emil Wass scores in the penalty shoot-out.

39'

G O O O A A L - Emil Bodholdt-Larsen scores in the penalty shoot-out.

#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Promotion)
13
11
2
0
37:10
35
  • ?
  • Nykoebing FC - Avarta
    13/03/2021 14:00
  • W
  • 1 : 2(HIK - Nykoebing FC)
    20/11/2020 18:00
  • W
  • 2 : 0(Nykoebing FC - FC Roskilde)
    14/11/2020 14:00
  • W
  • 1 : 6(AB - Nykoebing FC)
    08/11/2020 12:00
  • W
  • 3 : 2(Nykoebing FC - Naestved)
    01/11/2020 13:00
  • D
  • 1 : 1(Vanloese IF - Nykoebing FC)
    24/10/2020 11:00
2
13
8
3
2
19:11
27
  • ?
  • Skovshoved - HIK
    13/03/2021 14:00
  • L
  • 1 : 2(HIK - Nykoebing FC)
    20/11/2020 18:00
  • D
  • 0 : 0(Vanloese IF - HIK)
    14/11/2020 12:00
  • W
  • 2 : 1(HIK - FA 2000)
    06/11/2020 18:00
  • W
  • 0 : 1(Slagelse B&I - HIK)
    01/11/2020 12:00
  • W
  • 2 : 0(HIK - Broenshoej)
    23/10/2020 17:00
3
12
7
3
2
19:15
24
  • ?
  • FC Roskilde - AB
    20/11/2020 18:00
  • D
  • 1 : 1(AB Taarnby - AB)
    14/11/2020 13:00
  • L
  • 1 : 6(AB - Nykoebing FC)
    08/11/2020 12:00
  • W
  • 0 : 2(Vanloese IF - AB)
    31/10/2020 12:00
  • W
  • 2 : 1(AB - FA 2000)
    25/10/2020 12:00
  • W
  • 1 : 2(Broenshoej - AB)
    17/10/2020 13:00
4
13
6
5
2
26:14
23
  • ?
  • Naestved - Slagelse B&I
    14/03/2021 12:00
  • D
  • 3 : 3(Broenshoej - Naestved)
    21/11/2020 14:00
  • L
  • 3 : 1(FA 2000 - Naestved)
    14/11/2020 12:45
  • D
  • 1 : 1(Naestved - Vanloese IF)
    08/11/2020 12:00
  • L
  • 3 : 2(Nykoebing FC - Naestved)
    01/11/2020 13:00
  • W
  • 4 : 0(Naestved - AB Taarnby)
    25/10/2020 12:00
5
13
6
3
4
15:13
21
  • ?
  • FC Roskilde - FA 2000
    12/03/2021 18:00
  • D
  • 1 : 1(FA 2000 - KFUM Roskilde)
    21/11/2020 12:00
  • W
  • 3 : 1(FA 2000 - Naestved)
    14/11/2020 12:45
  • L
  • 2 : 1(HIK - FA 2000)
    06/11/2020 18:00
  • W
  • 2 : 1(FA 2000 - FC Roskilde)
    31/10/2020 12:45
  • L
  • 2 : 1(AB - FA 2000)
    25/10/2020 12:00
6
13
5
5
3
19:14
20
  • ?
  • Vanloese IF - Broenshoej
    13/03/2021 12:00
  • W
  • 1 : 4(Hilleroed - Vanloese IF)
    21/11/2020 12:00
  • D
  • 0 : 0(Vanloese IF - HIK)
    14/11/2020 12:00
  • D
  • 1 : 1(Naestved - Vanloese IF)
    08/11/2020 12:00
  • L
  • 0 : 2(Vanloese IF - AB)
    31/10/2020 12:00
  • D
  • 1 : 1(Vanloese IF - Nykoebing FC)
    24/10/2020 11:00
7
Relegation (Championship)
13
6
2
5
17:18
20
  • ?
  • AB - Hilleroed
    14/03/2021 12:00
  • L
  • 1 : 4(Hilleroed - Vanloese IF)
    21/11/2020 12:00
  • W
  • 1 : 2(Skovshoved - Hilleroed)
    14/11/2020 13:00
  • L
  • 1 : 2(Hilleroed - AB Taarnby)
    07/11/2020 13:00
  • D
  • 1 : 1(Broenshoej - Hilleroed)
    31/10/2020 14:00
  • W
  • 0 : 2(KFUM Roskilde - Hilleroed)
    24/10/2020 11:30
8
Relegation (Championship)
13
4
3
6
16:25
15
  • ?
  • KFUM Roskilde - AB Taarnby
    13/03/2021 12:30
  • D
  • 1 : 1(FA 2000 - KFUM Roskilde)
    21/11/2020 12:00
  • D
  • 3 : 3(KFUM Roskilde - Avarta)
    14/11/2020 12:30
  • L
  • 1 : 0(FC Roskilde - KFUM Roskilde)
    06/11/2020 18:00
  • W
  • 1 : 2(Skovshoved - KFUM Roskilde)
    31/10/2020 13:00
  • L
  • 0 : 2(KFUM Roskilde - Hilleroed)
    24/10/2020 11:30
9
Relegation (Championship)
13
3
5
5
13:15
14
  • ?
  • Naestved - Slagelse B&I
    14/03/2021 12:00
  • W
  • 2 : 0(Slagelse B&I - AB Taarnby)
    22/11/2020 12:00
  • L
  • 3 : 1(Broenshoej - Slagelse B&I)
    14/11/2020 14:00
  • D
  • 1 : 1(Slagelse B&I - Skovshoved)
    08/11/2020 12:00
  • L
  • 0 : 1(Slagelse B&I - HIK)
    01/11/2020 12:00
  • L
  • 2 : 1(Avarta - Slagelse B&I)
    25/10/2020 12:00
10
Relegation (Championship)
12
4
1
7
12:17
13
  • ?
  • FC Roskilde - AB
    20/11/2020 18:00
  • L
  • 2 : 0(Nykoebing FC - FC Roskilde)
    14/11/2020 14:00
  • W
  • 1 : 0(FC Roskilde - KFUM Roskilde)
    06/11/2020 18:00
  • L
  • 2 : 1(FA 2000 - FC Roskilde)
    31/10/2020 12:45
  • W
  • 1 : 0(FC Roskilde - Skovshoved)
    23/10/2020 17:00
  • L
  • 3 : 1(Slagelse B&I - FC Roskilde)
    18/10/2020 11:00
11
Relegation (Championship)
13
2
4
7
21:26
10
  • ?
  • Vanloese IF - Broenshoej
    13/03/2021 12:00
  • D
  • 3 : 3(Broenshoej - Naestved)
    21/11/2020 14:00
  • W
  • 3 : 1(Broenshoej - Slagelse B&I)
    14/11/2020 14:00
  • D
  • 1 : 1(Avarta - Broenshoej)
    08/11/2020 12:00
  • D
  • 1 : 1(Broenshoej - Hilleroed)
    31/10/2020 14:00
  • L
  • 2 : 0(HIK - Broenshoej)
    23/10/2020 17:00
12
Relegation (Championship)
13
2
4
7
11:19
10
  • ?
  • Nykoebing FC - Avarta
    13/03/2021 14:00
  • W
  • 3 : 1(Avarta - Skovshoved)
    22/11/2020 12:00
  • D
  • 3 : 3(KFUM Roskilde - Avarta)
    14/11/2020 12:30
  • D
  • 1 : 1(Avarta - Broenshoej)
    08/11/2020 12:00
  • D
  • 0 : 0(AB Taarnby - Avarta)
    31/10/2020 13:00
  • W
  • 2 : 1(Avarta - Slagelse B&I)
    25/10/2020 12:00
13
Relegation (Championship)
13
1
5
7
18:25
8
  • ?
  • Skovshoved - HIK
    13/03/2021 14:00
  • L
  • 3 : 1(Avarta - Skovshoved)
    22/11/2020 12:00
  • L
  • 1 : 2(Skovshoved - Hilleroed)
    14/11/2020 13:00
  • D
  • 1 : 1(Slagelse B&I - Skovshoved)
    08/11/2020 12:00
  • L
  • 1 : 2(Skovshoved - KFUM Roskilde)
    31/10/2020 13:00
  • L
  • 1 : 0(FC Roskilde - Skovshoved)
    23/10/2020 17:00
14
Relegation (Championship)
13
1
3
9
8:29
6
  • ?
  • KFUM Roskilde - AB Taarnby
    13/03/2021 12:30
  • L
  • 2 : 0(Slagelse B&I - AB Taarnby)
    22/11/2020 12:00
  • D
  • 1 : 1(AB Taarnby - AB)
    14/11/2020 13:00
  • W
  • 1 : 2(Hilleroed - AB Taarnby)
    07/11/2020 13:00
  • D
  • 0 : 0(AB Taarnby - Avarta)
    31/10/2020 13:00
  • L
  • 4 : 0(Naestved - AB Taarnby)
    25/10/2020 12:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Promotion)
6
5
1
0
17:5
16
  • ?
  • Nykoebing FC - Avarta
    13/03/2021 14:00
  • W
  • 2 : 0(Nykoebing FC - FC Roskilde)
    14/11/2020 14:00
  • W
  • 3 : 2(Nykoebing FC - Naestved)
    01/11/2020 13:00
  • W
  • 3 : 0(Nykoebing FC - FA 2000)
    10/10/2020 13:00
  • W
  • 6 : 3(Nykoebing FC - Broenshoej)
    26/09/2020 13:00
  • D
  • 0 : 0(Nykoebing FC - Slagelse B&I)
    12/09/2020 13:00
2
7
6
0
1
16:8
18
  • ?
  • HIK - Slagelse B&I
    26/03/2021 18:00
  • L
  • 1 : 2(HIK - Nykoebing FC)
    20/11/2020 18:00
  • W
  • 2 : 1(HIK - FA 2000)
    06/11/2020 18:00
  • W
  • 2 : 0(HIK - Broenshoej)
    23/10/2020 17:00
  • W
  • 4 : 2(HIK - Hilleroed)
    10/10/2020 11:00
  • W
  • 3 : 1(HIK - FC Roskilde)
    02/10/2020 17:00
3
6
3
2
1
8:10
11
  • ?
  • AB - Hilleroed
    14/03/2021 12:00
  • L
  • 1 : 6(AB - Nykoebing FC)
    08/11/2020 12:00
  • W
  • 2 : 1(AB - FA 2000)
    25/10/2020 12:00
  • W
  • 3 : 2(AB - Skovshoved)
    11/10/2020 11:00
  • D
  • 0 : 0(AB - HIK)
    27/09/2020 11:00
  • D
  • 0 : 0(AB - Naestved)
    13/09/2020 11:00
4
6
5
1
0
15:1
16
  • ?
  • Naestved - Slagelse B&I
    14/03/2021 12:00
  • D
  • 1 : 1(Naestved - Vanloese IF)
    08/11/2020 12:00
  • W
  • 4 : 0(Naestved - AB Taarnby)
    25/10/2020 12:00
  • W
  • 3 : 0(Naestved - Avarta)
    09/10/2020 16:30
  • W
  • 3 : 0(Naestved - KFUM Roskilde)
    25/09/2020 16:30
  • W
  • 2 : 0(Naestved - HIK)
    18/09/2020 16:30
5
7
5
2
0
9:3
17
  • ?
  • FA 2000 - Broenshoej
    20/03/2021 12:45
  • D
  • 1 : 1(FA 2000 - KFUM Roskilde)
    21/11/2020 12:00
  • W
  • 3 : 1(FA 2000 - Naestved)
    14/11/2020 12:45
  • W
  • 2 : 1(FA 2000 - FC Roskilde)
    31/10/2020 12:45
  • W
  • 1 : 0(FA 2000 - Vanloese IF)
    17/10/2020 11:45
  • D
  • 0 : 0(FA 2000 - Slagelse B&I)
    26/09/2020 11:30
6
7
3
2
2
9:7
11
  • ?
  • Vanloese IF - Broenshoej
    13/03/2021 12:00
  • D
  • 0 : 0(Vanloese IF - HIK)
    14/11/2020 12:00
  • L
  • 0 : 2(Vanloese IF - AB)
    31/10/2020 12:00
  • D
  • 1 : 1(Vanloese IF - Nykoebing FC)
    24/10/2020 11:00
  • W
  • 3 : 0(Vanloese IF - Slagelse B&I)
    10/10/2020 11:00
  • W
  • 2 : 0(Vanloese IF - Avarta)
    26/09/2020 11:00
7
Relegation (Championship)
6
3
0
3
8:9
9
  • ?
  • Hilleroed - Naestved
    20/03/2021 13:00
  • L
  • 1 : 4(Hilleroed - Vanloese IF)
    21/11/2020 12:00
  • L
  • 1 : 2(Hilleroed - AB Taarnby)
    07/11/2020 13:00
  • L
  • 1 : 3(Hilleroed - Nykoebing FC)
    17/10/2020 12:00
  • W
  • 1 : 0(Hilleroed - FA 2000)
    03/10/2020 12:00
  • W
  • 1 : 0(Hilleroed - Avarta)
    12/09/2020 12:00
8
Relegation (Championship)
6
1
2
3
7:14
5
  • ?
  • KFUM Roskilde - AB Taarnby
    13/03/2021 12:30
  • D
  • 3 : 3(KFUM Roskilde - Avarta)
    14/11/2020 12:30
  • L
  • 0 : 2(KFUM Roskilde - Hilleroed)
    24/10/2020 11:30
  • W
  • 3 : 0(KFUM Roskilde - Broenshoej)
    10/10/2020 11:30
  • L
  • 0 : 4(KFUM Roskilde - Nykoebing FC)
    03/10/2020 11:30
  • L
  • 0 : 4(KFUM Roskilde - AB)
    19/09/2020 11:30
9
Relegation (Championship)
7
3
3
1
10:5
12
  • ?
  • Slagelse B&I - Nykoebing FC
    21/03/2021 12:00
  • W
  • 2 : 0(Slagelse B&I - AB Taarnby)
    22/11/2020 12:00
  • D
  • 1 : 1(Slagelse B&I - Skovshoved)
    08/11/2020 12:00
  • L
  • 0 : 1(Slagelse B&I - HIK)
    01/11/2020 12:00
  • W
  • 3 : 1(Slagelse B&I - FC Roskilde)
    18/10/2020 11:00
  • D
  • 1 : 1(Slagelse B&I - Naestved)
    04/10/2020 11:00
10
Relegation (Championship)
6
4
0
2
7:4
12
  • ?
  • FC Roskilde - AB
    20/11/2020 18:00
  • W
  • 1 : 0(FC Roskilde - KFUM Roskilde)
    06/11/2020 18:00
  • W
  • 1 : 0(FC Roskilde - Skovshoved)
    23/10/2020 17:00
  • W
  • 4 : 2(FC Roskilde - AB Taarnby)
    09/10/2020 17:00
  • L
  • 0 : 1(FC Roskilde - Naestved)
    29/09/2020 16:00
  • L
  • 0 : 1(FC Roskilde - Hilleroed)
    25/09/2020 17:00
11
Relegation (Championship)
7
1
3
3
11:13
6
  • ?
  • Broenshoej - AB Taarnby
    27/03/2021 14:00
  • D
  • 3 : 3(Broenshoej - Naestved)
    21/11/2020 14:00
  • W
  • 3 : 1(Broenshoej - Slagelse B&I)
    14/11/2020 14:00
  • D
  • 1 : 1(Broenshoej - Hilleroed)
    31/10/2020 14:00
  • L
  • 1 : 2(Broenshoej - AB)
    17/10/2020 13:00
  • D
  • 1 : 1(Broenshoej - Skovshoved)
    03/10/2020 13:00
12
Relegation (Championship)
7
2
2
3
8:9
8
  • ?
  • Avarta - Vanloese IF
    21/03/2021 12:00
  • W
  • 3 : 1(Avarta - Skovshoved)
    22/11/2020 12:00
  • D
  • 1 : 1(Avarta - Broenshoej)
    08/11/2020 12:00
  • W
  • 2 : 1(Avarta - Slagelse B&I)
    25/10/2020 12:00
  • L
  • 0 : 1(Avarta - HIK)
    18/10/2020 11:00
  • L
  • 0 : 2(Avarta - AB)
    04/10/2020 11:15
13
Relegation (Championship)
6
1
3
2
11:10
6
  • ?
  • Skovshoved - HIK
    13/03/2021 14:00
  • L
  • 1 : 2(Skovshoved - Hilleroed)
    14/11/2020 13:00
  • L
  • 1 : 2(Skovshoved - KFUM Roskilde)
    31/10/2020 13:00
  • D
  • 3 : 3(Skovshoved - Naestved)
    17/10/2020 12:00
  • W
  • 3 : 0(Skovshoved - AB Taarnby)
    26/09/2020 13:00
  • D
  • 2 : 2(Skovshoved - Vanloese IF)
    19/09/2020 13:00
14
Relegation (Championship)
6
0
3
3
4:13
3
  • ?
  • AB Taarnby - HIK
    20/03/2021 13:00
  • D
  • 1 : 1(AB Taarnby - AB)
    14/11/2020 13:00
  • D
  • 0 : 0(AB Taarnby - Avarta)
    31/10/2020 13:00
  • L
  • 1 : 2(AB Taarnby - KFUM Roskilde)
    17/10/2020 12:00
  • D
  • 1 : 1(AB Taarnby - Vanloese IF)
    03/10/2020 12:00
  • L
  • 1 : 3(AB Taarnby - Nykoebing FC)
    19/09/2020 12:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Promotion)
7
6
1
0
20:5
19
  • ?
  • Slagelse B&I - Nykoebing FC
    21/03/2021 12:00
  • W
  • 1 : 2(HIK - Nykoebing FC)
    20/11/2020 18:00
  • W
  • 1 : 6(AB - Nykoebing FC)
    08/11/2020 12:00
  • D
  • 1 : 1(Vanloese IF - Nykoebing FC)
    24/10/2020 11:00
  • W
  • 1 : 3(Hilleroed - Nykoebing FC)
    17/10/2020 12:00
  • W
  • 0 : 4(KFUM Roskilde - Nykoebing FC)
    03/10/2020 11:30
2
6
2
3
1
3:3
9
  • ?
  • Skovshoved - HIK
    13/03/2021 14:00
  • D
  • 0 : 0(Vanloese IF - HIK)
    14/11/2020 12:00
  • W
  • 0 : 1(Slagelse B&I - HIK)
    01/11/2020 12:00
  • W
  • 0 : 1(Avarta - HIK)
    18/10/2020 11:00
  • D
  • 0 : 0(AB - HIK)
    27/09/2020 11:00
  • L
  • 2 : 0(Naestved - HIK)
    18/09/2020 16:30
3
6
4
1
1
11:5
13
  • ?
  • FC Roskilde - AB
    20/11/2020 18:00
  • D
  • 1 : 1(AB Taarnby - AB)
    14/11/2020 13:00
  • W
  • 0 : 2(Vanloese IF - AB)
    31/10/2020 12:00
  • W
  • 1 : 2(Broenshoej - AB)
    17/10/2020 13:00
  • W
  • 0 : 2(Avarta - AB)
    04/10/2020 11:15
  • W
  • 0 : 4(KFUM Roskilde - AB)
    19/09/2020 11:30
4
7
1
4
2
11:13
7
  • ?
  • Hilleroed - Naestved
    20/03/2021 13:00
  • D
  • 3 : 3(Broenshoej - Naestved)
    21/11/2020 14:00
  • L
  • 3 : 1(FA 2000 - Naestved)
    14/11/2020 12:45
  • L
  • 3 : 2(Nykoebing FC - Naestved)
    01/11/2020 13:00
  • D
  • 3 : 3(Skovshoved - Naestved)
    17/10/2020 12:00
  • D
  • 1 : 1(Slagelse B&I - Naestved)
    04/10/2020 11:00
5
6
1
1
4
6:10
4
  • ?
  • FC Roskilde - FA 2000
    12/03/2021 18:00
  • L
  • 2 : 1(HIK - FA 2000)
    06/11/2020 18:00
  • L
  • 2 : 1(AB - FA 2000)
    25/10/2020 12:00
  • L
  • 3 : 0(Nykoebing FC - FA 2000)
    10/10/2020 13:00
  • L
  • 1 : 0(Hilleroed - FA 2000)
    03/10/2020 12:00
  • W
  • 1 : 3(Broenshoej - FA 2000)
    19/09/2020 13:00
6
6
2
3
1
10:7
9
  • ?
  • Avarta - Vanloese IF
    21/03/2021 12:00
  • W
  • 1 : 4(Hilleroed - Vanloese IF)
    21/11/2020 12:00
  • D
  • 1 : 1(Naestved - Vanloese IF)
    08/11/2020 12:00
  • L
  • 1 : 0(FA 2000 - Vanloese IF)
    17/10/2020 11:45
  • D
  • 1 : 1(AB Taarnby - Vanloese IF)
    03/10/2020 12:00
  • D
  • 2 : 2(Skovshoved - Vanloese IF)
    19/09/2020 13:00
7
Relegation (Championship)
7
3
2
2
9:9
11
  • ?
  • AB - Hilleroed
    14/03/2021 12:00
  • W
  • 1 : 2(Skovshoved - Hilleroed)
    14/11/2020 13:00
  • D
  • 1 : 1(Broenshoej - Hilleroed)
    31/10/2020 14:00
  • W
  • 0 : 2(KFUM Roskilde - Hilleroed)
    24/10/2020 11:30
  • L
  • 4 : 2(HIK - Hilleroed)
    10/10/2020 11:00
  • W
  • 0 : 1(FC Roskilde - Hilleroed)
    25/09/2020 17:00
8
Relegation (Championship)
7
3
1
3
9:11
10
  • ?
  • AB - KFUM Roskilde
    21/03/2021 12:00
  • D
  • 1 : 1(FA 2000 - KFUM Roskilde)
    21/11/2020 12:00
  • L
  • 1 : 0(FC Roskilde - KFUM Roskilde)
    06/11/2020 18:00
  • W
  • 1 : 2(Skovshoved - KFUM Roskilde)
    31/10/2020 13:00
  • W
  • 1 : 2(AB Taarnby - KFUM Roskilde)
    17/10/2020 12:00
  • L
  • 3 : 0(Naestved - KFUM Roskilde)
    25/09/2020 16:30
9
Relegation (Championship)
6
0
2
4
3:10
2
  • ?
  • Naestved - Slagelse B&I
    14/03/2021 12:00
  • L
  • 3 : 1(Broenshoej - Slagelse B&I)
    14/11/2020 14:00
  • L
  • 2 : 1(Avarta - Slagelse B&I)
    25/10/2020 12:00
  • L
  • 3 : 0(Vanloese IF - Slagelse B&I)
    10/10/2020 11:00
  • D
  • 0 : 0(FA 2000 - Slagelse B&I)
    26/09/2020 11:30
  • D
  • 0 : 0(Nykoebing FC - Slagelse B&I)
    12/09/2020 13:00
10
Relegation (Championship)
6
0
1
5
5:13
1
  • ?
  • Skovshoved - FC Roskilde
    20/03/2021 14:00
  • L
  • 2 : 0(Nykoebing FC - FC Roskilde)
    14/11/2020 14:00
  • L
  • 2 : 1(FA 2000 - FC Roskilde)
    31/10/2020 12:45
  • L
  • 3 : 1(Slagelse B&I - FC Roskilde)
    18/10/2020 11:00
  • L
  • 3 : 1(HIK - FC Roskilde)
    02/10/2020 17:00
  • D
  • 2 : 2(Avarta - FC Roskilde)
    20/09/2020 11:00
11
Relegation (Championship)
6
1
1
4
10:13
4
  • ?
  • Vanloese IF - Broenshoej
    13/03/2021 12:00
  • D
  • 1 : 1(Avarta - Broenshoej)
    08/11/2020 12:00
  • L
  • 2 : 0(HIK - Broenshoej)
    23/10/2020 17:00
  • L
  • 3 : 0(KFUM Roskilde - Broenshoej)
    10/10/2020 11:30
  • L
  • 6 : 3(Nykoebing FC - Broenshoej)
    26/09/2020 13:00
  • L
  • 1 : 0(FC Roskilde - Broenshoej)
    11/09/2020 17:00
12
Relegation (Championship)
6
0
2
4
3:10
2
  • ?
  • Nykoebing FC - Avarta
    13/03/2021 14:00
  • D
  • 3 : 3(KFUM Roskilde - Avarta)
    14/11/2020 12:30
  • D
  • 0 : 0(AB Taarnby - Avarta)
    31/10/2020 13:00
  • L
  • 3 : 0(Naestved - Avarta)
    09/10/2020 16:30
  • L
  • 2 : 0(Vanloese IF - Avarta)
    26/09/2020 11:00
  • L
  • 1 : 0(Hilleroed - Avarta)
    12/09/2020 12:00
13
Relegation (Championship)
7
0
2
5
7:15
2
  • ?
  • KFUM Roskilde - Skovshoved
    27/03/2021 12:30
  • L
  • 3 : 1(Avarta - Skovshoved)
    22/11/2020 12:00
  • D
  • 1 : 1(Slagelse B&I - Skovshoved)
    08/11/2020 12:00
  • L
  • 1 : 0(FC Roskilde - Skovshoved)
    23/10/2020 17:00
  • L
  • 3 : 2(AB - Skovshoved)
    11/10/2020 11:00
  • D
  • 1 : 1(Broenshoej - Skovshoved)
    03/10/2020 13:00
14
Relegation (Championship)
7
1
0
6
4:16
3
  • ?
  • KFUM Roskilde - AB Taarnby
    13/03/2021 12:30
  • L
  • 2 : 0(Slagelse B&I - AB Taarnby)
    22/11/2020 12:00
  • W
  • 1 : 2(Hilleroed - AB Taarnby)
    07/11/2020 13:00
  • L
  • 4 : 0(Naestved - AB Taarnby)
    25/10/2020 12:00
  • L
  • 4 : 2(FC Roskilde - AB Taarnby)
    09/10/2020 17:00
  • L
  • 3 : 0(Skovshoved - AB Taarnby)
    26/09/2020 13:00