Premier League - 2019

BATE Borisov11Gomel

Finished

1
X
2
background of football game timelineHomeGuestGoal74''
goalEvgeniy Yablonski
Goal28''
goalBadri Akubardia

TV Channels:

Official Streams:

Summary
28'
goalBadri Akubardia
Second half
goalEvgeniy Yablonski
74'
74'

G O O O A A L - Evgeniy Yablonski scores in the penalty shoot-out.

28'

G O O O A A L - Badri Akubardia scores in the penalty shoot-out.

BookmakerTotalOverUnder
Unibet0.501.0115.00
William Hill0.501.0212.00
888Sport0.501.0115.00
BookmakerTotalOverUnder
Bet3651.501.204.33
BWin1.501.164.60
William Hill1.501.174.50
BookmakerTotalOverUnder
Bet3652.501.572.35
BWin2.501.502.40
William Hill2.501.532.38
BookmakerTotalOverUnder
SBOBET3.001.921.90
BookmakerTotalOverUnder
10Bet3.252.001.61
BookmakerTotalOverUnder
Bet3653.502.371.53
BWin3.502.251.57
William Hill3.502.301.57
BookmakerTotalOverUnder
Pinnacle Sports3.752.671.45
BookmakerTotalOverUnder
Fonbet4.002.651.43
BookmakerTotalOverUnder
Bet3654.504.001.22
Betsafe4.503.201.31
Betsson Sportsbook4.5013.001.03
William Hill4.504.001.22
BookmakerTotalOverUnder
Bet3655.507.001.08
Betsafe5.5021.001.01
Betsson Sportsbook5.507.001.08
William Hill5.507.001.08
BookmakerTotalOverUnder
Bet3656.5010.501.02
Betsson Sportsbook6.50120.001.00
Fonbet6.509.001.04
BookmakerTotalOverUnder
Bet3657.5015.001.01
BookmakerTotalOverUnder
Bet3650.501.253.75
Unibet0.501.253.60
BWin0.501.263.50
William Hill0.501.293.50
BookmakerTotalOverUnder
SBOBET1.251.891.93
BookmakerTotalOverUnder
Bet3651.502.251.57
Unibet1.502.351.54
William Hill1.502.101.67
BookmakerTotalOverUnder
Bet3652.505.001.16
Unibet2.505.751.12
William Hill2.504.331.20
BookmakerTotalOverUnder
Bet3653.5013.001.04
William Hill3.5010.001.04
BookmakerTotalOverUnder
Bet3654.5026.001.01
BookmakerTotalOverUnder
Bet3650.501.145.50
William Hill0.501.204.33
BookmakerTotalOverUnder
Bet3651.501.801.90
Fonbet1.501.732.00
William Hill1.501.801.91
BookmakerTotalOverUnder
Bet3652.503.401.30
William Hill2.503.501.29
BookmakerTotalOverUnder
Bet3653.508.001.08
William Hill3.507.501.07
BookmakerTotalOverUnder
Bet3654.5019.001.02
BookmakerCS1
Bet3650:017.00
BWin0:015.50
William Hill0:017.00
BookmakerCS1
Bet3650:129.00
BWin0:121.00
William Hill0:134.00
BookmakerCS1
Bet3650:251.00
BWin0:251.00
William Hill0:261.00
BookmakerCS1
Bet3650:3151.00
BWin0:3126.00
Expekt0:3101.00
William Hill0:3101.00
BookmakerCS1
BWin0:4151.00
Expekt0:4101.00
William Hill0:4126.00
Betway0:41.00
BookmakerCS1
William Hill0:5126.00
Betway0:51.00
BookmakerCS1
William Hill0:6126.00
Betway0:61.00
BookmakerCS1
William Hill0:7126.00
Betway0:71.00
BookmakerCS1
Betway0:81.00
BookmakerCS1
Betway0:91.00
BookmakerCS1
Betway0:101.00
BookmakerCS1
Bet3651:06.50
BWin1:08.25
William Hill1:07.50
BookmakerCS1
Bet3651:111.00
BWin1:111.00
William Hill1:111.00
BookmakerCS1
Bet3651:229.00
BWin1:226.00
William Hill1:234.00
BookmakerCS1
Bet3651:367.00
BWin1:367.00
Expekt1:3101.00
William Hill1:381.00
BookmakerCS1
Unibet1:4276.00
BWin1:4126.00
Expekt1:4101.00
William Hill1:4126.00
888Sport1:4276.00
Betway1:41.00
BookmakerCS1
William Hill1:5126.00
Betway1:51.00
BookmakerCS1
William Hill1:6126.00
Betway1:61.00
BookmakerCS1
William Hill1:7126.00
Betway1:71.00
BookmakerCS1
Betway1:81.00
BookmakerCS1
Betway1:91.00
BookmakerCS1
Betway1:101.00
BookmakerCS1
Bet3652:07.00
BWin2:07.00
William Hill2:06.00
BookmakerCS1
Bet3652:17.50
BWin2:18.75
William Hill2:18.50
BookmakerCS1
Bet3652:223.00
BWin2:221.00
William Hill2:223.00
BookmakerCS1
Bet3652:367.00
BWin2:351.00
William Hill2:371.00
BookmakerCS1
Bet3652:4151.00
Unibet2:4201.00
BWin2:4126.00
Expekt2:4101.00
William Hill2:4126.00
888Sport2:4201.00
BookmakerCS1
William Hill2:5126.00
Betway2:51.00
BookmakerCS1
William Hill2:6126.00
Betway2:61.00
BookmakerCS1
Bet3653:08.00
BWin3:08.25
William Hill3:07.50
BookmakerCS1
Bet3653:112.00
BWin3:111.00
William Hill3:110.00
Betway3:110.00
BookmakerCS1
Bet3653:223.00
BWin3:220.00
William Hill3:226.00
BookmakerCS1
Bet3653:367.00
BWin3:367.00
William Hill3:367.00
BookmakerCS1
Unibet3:4226.00
BWin3:4126.00
Expekt3:4101.00
William Hill3:4126.00
888Sport3:4226.00
BookmakerCS1
Betway3:51.00
BookmakerCS1
Betway3:61.00
BookmakerCS1
Bet3654:013.00
BWin4:012.50
William Hill4:012.00
BookmakerCS1
Bet3654:119.00
BWin4:115.50
William Hill4:115.00
Betway4:113.00
BookmakerCS1
Bet3654:241.00
BWin4:234.00
William Hill4:236.00
BookmakerCS1
Bet3654:381.00
BWin4:381.00
Expekt4:3101.00
William Hill4:381.00
Marathon4:369.00
BookmakerCS1
Unibet4:4301.00
BWin4:4201.00
Expekt4:4101.00
William Hill4:4126.00
888Sport4:4301.00
Betway4:41.00
BookmakerCS1
Betway4:51.00
BookmakerCS1
Bet3655:023.00
William Hill5:021.00
BookmakerCS1
Bet3655:134.00
William Hill5:129.00
BookmakerCS1
Bet3655:251.00
William Hill5:256.00
BookmakerCS1
Bet3655:3126.00
BookmakerCS1
Betway5:41.00
BookmakerCS1
Betway5:51.00
BookmakerCS1
Bet3656:041.00
William Hill6:046.00
BookmakerCS1
Bet3656:151.00
William Hill6:151.00
BookmakerCS1
Bet3656:2126.00
William Hill6:291.00
BookmakerCS1
Unibet6:3251.00
888Sport6:3251.00
BookmakerCS1
Bet3657:081.00
William Hill7:081.00
BookmakerCS1
Bet3657:1101.00
William Hill7:191.00
BookmakerCS1
Bet3657:2151.00
BookmakerCS1
Bet3658:0151.00
William Hill8:0101.00
BookmakerCS1
Bet3658:1151.00
BookmakerCS1
William Hill9:0126.00
Betway9:01.00
BookmakerCS1
Betway9:11.00
BookmakerCS1
William Hill10:0126.00
Betway10:01.00
BookmakerCS1
Betway10:11.00
BookmakerCS1
Bet3650:03.75
BWin0:03.50
BookmakerCS1
Bet3650:110.00
BWin0:110.00
BookmakerCS1
Bet3650:241.00
BWin0:241.00
BookmakerCS1
Bet3650:3151.00
BWin0:3126.00
BookmakerCS1
BWin0:4201.00
BookmakerCS1
Bet3651:03.25
BWin1:03.50
BookmakerCS1
Bet3651:110.00
BWin1:19.00
BookmakerCS1
Bet3651:241.00
BWin1:236.00
BookmakerCS1
Bet3651:3151.00
BWin1:3126.00
BookmakerCS1
BWin1:4151.00
BookmakerCS1
Bet3652:05.50
BWin2:05.75
BookmakerCS1
Bet3652:117.00
BWin2:115.00
BookmakerCS1
Bet3652:267.00
BWin2:251.00
BookmakerCS1
BWin2:3126.00
BookmakerCS1
BWin2:4151.00
BookmakerCS1
Bet3653:013.00
BWin3:013.00
BookmakerCS1
Bet3653:141.00
BWin3:131.00
BookmakerCS1
Bet3653:2126.00
BWin3:281.00
BookmakerCS1
BWin3:3126.00
BookmakerCS1
BWin3:4151.00
BookmakerCS1
Bet3654:041.00
BWin4:031.00
BookmakerCS1
Bet3654:181.00
BWin4:181.00
BookmakerCS1
BWin4:2101.00
BookmakerCS1
BWin4:3126.00
BookmakerCS1
BWin4:4151.00
BookmakerCS1
Bet3655:0101.00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Qualification)
30
23
6
1
70:22
75
  • W
  • 1 : 3(Dinamo Minsk - Dynamo Brest)
    01/12/2019 11:00
  • W
  • 1 : 0(Dynamo Brest - FK Vitebsk)
    24/11/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Isloch - Dynamo Brest)
    10/11/2019 12:30
  • D
  • 1 : 1(Dynamo Brest - Shakhtyor Soligorsk)
    03/11/2019 15:00
  • W
  • 1 : 2(Gomel - Dynamo Brest)
    26/10/2019 14:00
  • W
  • 3 : 2(Dynamo Brest - FK Slutsk)
    20/10/2019 16:00
2
Europa League (Qualification)
30
22
4
4
61:21
70
  • W
  • 1 : 2(Torpedo Zhodino - BATE Borisov)
    01/12/2019 11:00
  • W
  • 3 : 0(BATE Borisov - Dinamo Minsk)
    24/11/2019 11:00
  • W
  • 1 : 2(FK Vitebsk - BATE Borisov)
    10/11/2019 14:30
  • L
  • 2 : 4(BATE Borisov - Isloch)
    03/11/2019 16:45
  • W
  • 0 : 1(Dnyapro Mogilev - BATE Borisov)
    30/10/2019 16:30
  • D
  • 2 : 2(Shakhtyor Soligorsk - BATE Borisov)
    27/10/2019 16:00
3
Europa League (Qualification)
30
20
5
5
59:21
65
  • W
  • 1 : 0(Shakhtyor Soligorsk - FK Gorodeya)
    01/12/2019 11:00
  • L
  • 1 : 0(FC Minsk - Shakhtyor Soligorsk)
    24/11/2019 11:00
  • W
  • 5 : 1(Shakhtyor Soligorsk - Slavia Mozyr)
    09/11/2019 13:00
  • D
  • 1 : 1(Dynamo Brest - Shakhtyor Soligorsk)
    03/11/2019 15:00
  • D
  • 2 : 2(Shakhtyor Soligorsk - BATE Borisov)
    27/10/2019 16:00
  • L
  • 2 : 0(Dnyapro Mogilev - Shakhtyor Soligorsk)
    20/10/2019 14:00
4
30
15
5
10
43:39
50
  • L
  • 1 : 3(Dinamo Minsk - Dynamo Brest)
    01/12/2019 11:00
  • L
  • 3 : 0(BATE Borisov - Dinamo Minsk)
    24/11/2019 11:00
  • W
  • 3 : 0(Dinamo Minsk - Dnyapro Mogilev)
    08/11/2019 15:00
  • L
  • 4 : 0(Torpedo Zhodino - Dinamo Minsk)
    03/11/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Slavia Mozyr - Dinamo Minsk)
    30/10/2019 12:00
  • D
  • 3 : 3(Energetik-BGU - Dinamo Minsk)
    26/10/2019 10:00
5
30
13
8
9
42:36
47
  • D
  • 1 : 1(Isloch - FC Minsk)
    01/12/2019 11:00
  • L
  • 2 : 0(Slavia Mozyr - Isloch)
    24/11/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Isloch - Dynamo Brest)
    10/11/2019 12:30
  • W
  • 2 : 4(BATE Borisov - Isloch)
    03/11/2019 16:45
  • D
  • 1 : 1(Isloch - Dnyapro Mogilev)
    26/10/2019 16:00
  • W
  • 1 : 3(Torpedo Zhodino - Isloch)
    20/10/2019 11:30
6
30
13
6
11
41:36
45
  • L
  • 1 : 2(Torpedo Zhodino - BATE Borisov)
    01/12/2019 11:00
  • L
  • 2 : 1(Dnyapro Mogilev - Torpedo Zhodino)
    24/11/2019 11:00
  • L
  • 2 : 1(Energetik-BGU - Torpedo Zhodino)
    10/11/2019 10:30
  • W
  • 4 : 0(Torpedo Zhodino - Dinamo Minsk)
    03/11/2019 11:00
  • D
  • 0 : 0(FK Vitebsk - Torpedo Zhodino)
    27/10/2019 14:00
  • L
  • 1 : 3(Torpedo Zhodino - Isloch)
    20/10/2019 11:30
7
30
12
8
10
31:29
44
  • L
  • 1 : 0(Shakhtyor Soligorsk - FK Gorodeya)
    01/12/2019 11:00
  • L
  • 2 : 3(FK Gorodeya - Gomel)
    24/11/2019 11:00
  • D
  • 0 : 0(FK Slutsk - FK Gorodeya)
    09/11/2019 11:00
  • W
  • 1 : 0(FK Gorodeya - Neman Grodno)
    02/11/2019 13:00
  • W
  • 0 : 3(FC Torpedo Minsk - FK Gorodeya)
    26/10/2019 16:00
  • W
  • 1 : 0(FK Gorodeya - Energetik-BGU)
    21/10/2019 16:00
8
30
10
7
13
35:40
37
  • W
  • 0 : 2(FK Vitebsk - Slavia Mozyr)
    01/12/2019 11:00
  • W
  • 2 : 0(Slavia Mozyr - Isloch)
    24/11/2019 11:00
  • L
  • 5 : 1(Shakhtyor Soligorsk - Slavia Mozyr)
    09/11/2019 13:00
  • W
  • 3 : 2(Slavia Mozyr - Gomel)
    04/11/2019 11:30
  • D
  • 1 : 1(Slavia Mozyr - Dinamo Minsk)
    30/10/2019 12:00
  • D
  • 0 : 0(FK Slutsk - Slavia Mozyr)
    26/10/2019 12:00
9
30
9
9
12
36:44
36
  • D
  • 1 : 1(Isloch - FC Minsk)
    01/12/2019 11:00
  • W
  • 1 : 0(FC Minsk - Shakhtyor Soligorsk)
    24/11/2019 11:00
  • L
  • 1 : 0(Gomel - FC Minsk)
    09/11/2019 15:00
  • W
  • 1 : 0(FC Minsk - FK Slutsk)
    01/11/2019 15:00
  • L
  • 1 : 0(Neman Grodno - FC Minsk)
    25/10/2019 16:00
  • W
  • 3 : 0(FC Minsk - FC Torpedo Minsk)
    19/10/2019 16:00
10
30
10
6
14
28:37
36
  • L
  • 2 : 1(FK Slutsk - Neman Grodno)
    01/12/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Neman Grodno - Energetik-BGU)
    24/11/2019 11:00
  • W
  • 3 : 0(Neman Grodno - FC Torpedo Minsk)
    09/11/2019 17:00
  • L
  • 1 : 0(FK Gorodeya - Neman Grodno)
    02/11/2019 13:00
  • W
  • 1 : 0(Neman Grodno - FC Minsk)
    25/10/2019 16:00
  • W
  • 0 : 1(Slavia Mozyr - Neman Grodno)
    19/10/2019 11:00
11
30
9
7
14
29:46
34
  • W
  • 2 : 1(FK Slutsk - Neman Grodno)
    01/12/2019 11:00
  • W
  • 0 : 3(FC Torpedo Minsk - FK Slutsk)
    24/11/2019 11:00
  • D
  • 0 : 0(FK Slutsk - FK Gorodeya)
    09/11/2019 11:00
  • L
  • 1 : 0(FC Minsk - FK Slutsk)
    01/11/2019 15:00
  • D
  • 0 : 0(FK Slutsk - Slavia Mozyr)
    26/10/2019 12:00
  • L
  • 3 : 2(Dynamo Brest - FK Slutsk)
    20/10/2019 16:00
12
30
8
9
13
52:66
33
  • W
  • 5 : 3(Energetik-BGU - Dnyapro Mogilev)
    01/12/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Neman Grodno - Energetik-BGU)
    24/11/2019 11:00
  • W
  • 2 : 1(Energetik-BGU - Torpedo Zhodino)
    10/11/2019 10:30
  • W
  • 0 : 3(FC Torpedo Minsk - Energetik-BGU)
    01/11/2019 17:00
  • D
  • 3 : 3(Energetik-BGU - Dinamo Minsk)
    26/10/2019 10:00
  • L
  • 1 : 0(FK Gorodeya - Energetik-BGU)
    21/10/2019 16:00
13
30
8
7
15
24:39
31
  • L
  • 0 : 2(FK Vitebsk - Slavia Mozyr)
    01/12/2019 11:00
  • L
  • 1 : 0(Dynamo Brest - FK Vitebsk)
    24/11/2019 11:00
  • L
  • 1 : 2(FK Vitebsk - BATE Borisov)
    10/11/2019 14:30
  • L
  • 2 : 0(Dnyapro Mogilev - FK Vitebsk)
    03/11/2019 13:00
  • D
  • 0 : 0(FK Vitebsk - Torpedo Zhodino)
    27/10/2019 14:00
  • W
  • 0 : 2(Dinamo Minsk - FK Vitebsk)
    19/10/2019 15:00
14
Relegation Playoff
30
8
6
16
32:42
30
  • L
  • 5 : 3(Energetik-BGU - Dnyapro Mogilev)
    01/12/2019 11:00
  • W
  • 2 : 1(Dnyapro Mogilev - Torpedo Zhodino)
    24/11/2019 11:00
  • L
  • 3 : 0(Dinamo Minsk - Dnyapro Mogilev)
    08/11/2019 15:00
  • W
  • 2 : 0(Dnyapro Mogilev - FK Vitebsk)
    03/11/2019 13:00
  • L
  • 0 : 1(Dnyapro Mogilev - BATE Borisov)
    30/10/2019 16:30
  • D
  • 1 : 1(Isloch - Dnyapro Mogilev)
    26/10/2019 16:00
15
Relegation (Championship)
30
7
8
15
44:50
29
  • W
  • 3 : 0(Gomel - FC Torpedo Minsk)
    01/12/2019 11:00
  • W
  • 2 : 3(FK Gorodeya - Gomel)
    24/11/2019 11:00
  • W
  • 1 : 0(Gomel - FC Minsk)
    09/11/2019 15:00
  • L
  • 3 : 2(Slavia Mozyr - Gomel)
    04/11/2019 11:30
  • L
  • 1 : 2(Gomel - Dynamo Brest)
    26/10/2019 14:00
  • D
  • 1 : 1(BATE Borisov - Gomel)
    19/10/2019 13:00
16
Relegation (Championship)
30
1
3
26
4:63
6
  • L
  • 3 : 0(Gomel - FC Torpedo Minsk)
    01/12/2019 11:00
  • L
  • 0 : 3(FC Torpedo Minsk - FK Slutsk)
    24/11/2019 11:00
  • L
  • 3 : 0(Neman Grodno - FC Torpedo Minsk)
    09/11/2019 17:00
  • L
  • 0 : 3(FC Torpedo Minsk - Energetik-BGU)
    01/11/2019 17:00
  • L
  • 0 : 3(FC Torpedo Minsk - FK Gorodeya)
    26/10/2019 16:00
  • L
  • 3 : 0(FC Minsk - FC Torpedo Minsk)
    19/10/2019 16:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Qualification)
15
11
3
1
44:12
36
  • W
  • 1 : 0(Dynamo Brest - FK Vitebsk)
    24/11/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Dynamo Brest - Shakhtyor Soligorsk)
    03/11/2019 15:00
  • W
  • 3 : 2(Dynamo Brest - FK Slutsk)
    20/10/2019 16:00
  • W
  • 3 : 0(Dynamo Brest - FC Torpedo Minsk)
    28/09/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Dynamo Brest - BATE Borisov)
    25/09/2019 17:45
  • W
  • 3 : 0(Dynamo Brest - FC Minsk)
    14/09/2019 15:30
2
Europa League (Qualification)
15
12
1
2
34:10
37
  • W
  • 3 : 0(BATE Borisov - Dinamo Minsk)
    24/11/2019 11:00
  • L
  • 2 : 4(BATE Borisov - Isloch)
    03/11/2019 16:45
  • D
  • 1 : 1(BATE Borisov - Gomel)
    19/10/2019 13:00
  • W
  • 1 : 0(BATE Borisov - Neman Grodno)
    28/09/2019 17:45
  • W
  • 2 : 1(BATE Borisov - FK Gorodeya)
    14/09/2019 17:45
  • W
  • 4 : 0(BATE Borisov - Slavia Mozyr)
    25/08/2019 17:45
3
Europa League (Qualification)
15
12
2
1
39:11
38
  • W
  • 1 : 0(Shakhtyor Soligorsk - FK Gorodeya)
    01/12/2019 11:00
  • W
  • 5 : 1(Shakhtyor Soligorsk - Slavia Mozyr)
    09/11/2019 13:00
  • D
  • 2 : 2(Shakhtyor Soligorsk - BATE Borisov)
    27/10/2019 16:00
  • W
  • 3 : 0(Shakhtyor Soligorsk - Torpedo Zhodino)
    05/10/2019 15:00
  • W
  • 4 : 0(Shakhtyor Soligorsk - FK Vitebsk)
    21/09/2019 17:45
  • W
  • 3 : 1(Shakhtyor Soligorsk - Gomel)
    25/08/2019 15:45
4
15
9
1
5
26:17
28
  • L
  • 1 : 3(Dinamo Minsk - Dynamo Brest)
    01/12/2019 11:00
  • W
  • 3 : 0(Dinamo Minsk - Dnyapro Mogilev)
    08/11/2019 15:00
  • L
  • 0 : 2(Dinamo Minsk - FK Vitebsk)
    19/10/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(Dinamo Minsk - Shakhtyor Soligorsk)
    29/09/2019 16:00
  • W
  • 2 : 1(Dinamo Minsk - FK Slutsk)
    15/09/2019 16:00
  • W
  • 3 : 0(Dinamo Minsk - FC Torpedo Minsk)
    25/08/2019 17:45
5
15
8
5
2
21:9
29
  • D
  • 1 : 1(Isloch - FC Minsk)
    01/12/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Isloch - Dynamo Brest)
    10/11/2019 12:30
  • D
  • 1 : 1(Isloch - Dnyapro Mogilev)
    26/10/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Isloch - Dinamo Minsk)
    06/10/2019 11:00
  • L
  • 0 : 1(Isloch - Shakhtyor Soligorsk)
    15/09/2019 14:00
  • L
  • 0 : 1(Isloch - FK Slutsk)
    23/08/2019 15:00
6
15
7
4
4
21:14
25
  • L
  • 1 : 2(Torpedo Zhodino - BATE Borisov)
    01/12/2019 11:00
  • W
  • 4 : 0(Torpedo Zhodino - Dinamo Minsk)
    03/11/2019 11:00
  • L
  • 1 : 3(Torpedo Zhodino - Isloch)
    20/10/2019 11:30
  • W
  • 2 : 0(Torpedo Zhodino - Gomel)
    28/09/2019 13:00
  • W
  • 1 : 0(Torpedo Zhodino - Neman Grodno)
    14/09/2019 13:00
  • D
  • 1 : 1(Torpedo Zhodino - FK Gorodeya)
    25/08/2019 13:45
7
15
7
3
5
17:17
24
  • L
  • 2 : 3(FK Gorodeya - Gomel)
    24/11/2019 11:00
  • W
  • 1 : 0(FK Gorodeya - Neman Grodno)
    02/11/2019 13:00
  • W
  • 1 : 0(FK Gorodeya - Energetik-BGU)
    21/10/2019 16:00
  • L
  • 1 : 2(FK Gorodeya - FC Minsk)
    04/10/2019 17:45
  • D
  • 0 : 0(FK Gorodeya - Shakhtyor Soligorsk)
    25/09/2019 15:45
  • L
  • 1 : 3(FK Gorodeya - Dynamo Brest)
    20/09/2019 16:45
8
15
5
3
7
20:21
18
  • W
  • 2 : 0(Slavia Mozyr - Isloch)
    24/11/2019 11:00
  • W
  • 3 : 2(Slavia Mozyr - Gomel)
    04/11/2019 11:30
  • D
  • 1 : 1(Slavia Mozyr - Dinamo Minsk)
    30/10/2019 12:00
  • L
  • 0 : 1(Slavia Mozyr - Neman Grodno)
    19/10/2019 11:00
  • L
  • 0 : 1(Slavia Mozyr - FK Gorodeya)
    29/09/2019 12:00
  • L
  • 0 : 1(Slavia Mozyr - FK Vitebsk)
    25/09/2019 13:30
9
15
8
4
3
21:19
28
  • W
  • 1 : 0(FC Minsk - Shakhtyor Soligorsk)
    24/11/2019 11:00
  • W
  • 1 : 0(FC Minsk - FK Slutsk)
    01/11/2019 15:00
  • W
  • 3 : 0(FC Minsk - FC Torpedo Minsk)
    19/10/2019 16:00
  • L
  • 1 : 6(FC Minsk - Energetik-BGU)
    27/09/2019 15:45
  • W
  • 1 : 0(FC Minsk - Slavia Mozyr)
    20/09/2019 15:00
  • W
  • 3 : 2(FC Minsk - BATE Borisov)
    01/09/2019 16:45
10
15
4
5
6
10:13
17
  • D
  • 1 : 1(Neman Grodno - Energetik-BGU)
    24/11/2019 11:00
  • W
  • 3 : 0(Neman Grodno - FC Torpedo Minsk)
    09/11/2019 17:00
  • W
  • 1 : 0(Neman Grodno - FC Minsk)
    25/10/2019 16:00
  • L
  • 0 : 1(Neman Grodno - Dynamo Brest)
    05/10/2019 17:45
  • W
  • 1 : 0(Neman Grodno - Dnyapro Mogilev)
    21/09/2019 15:00
  • L
  • 0 : 1(Neman Grodno - Dinamo Minsk)
    01/09/2019 13:00
11
15
5
4
6
14:26
19
  • W
  • 2 : 1(FK Slutsk - Neman Grodno)
    01/12/2019 11:00
  • D
  • 0 : 0(FK Slutsk - FK Gorodeya)
    09/11/2019 11:00
  • D
  • 0 : 0(FK Slutsk - Slavia Mozyr)
    26/10/2019 12:00
  • L
  • 0 : 3(FK Slutsk - BATE Borisov)
    05/10/2019 12:00
  • L
  • 1 : 2(FK Slutsk - Torpedo Zhodino)
    21/09/2019 13:00
  • W
  • 3 : 0(FK Slutsk - FK Vitebsk)
    31/08/2019 14:00
12
15
4
5
6
24:28
17
  • W
  • 5 : 3(Energetik-BGU - Dnyapro Mogilev)
    01/12/2019 11:00
  • W
  • 2 : 1(Energetik-BGU - Torpedo Zhodino)
    10/11/2019 10:30
  • D
  • 3 : 3(Energetik-BGU - Dinamo Minsk)
    26/10/2019 10:00
  • W
  • 2 : 0(Energetik-BGU - FK Vitebsk)
    06/10/2019 13:00
  • L
  • 1 : 2(Energetik-BGU - Isloch)
    22/09/2019 11:00
  • L
  • 1 : 2(Energetik-BGU - Shakhtyor Soligorsk)
    01/09/2019 14:45
13
15
4
5
6
15:17
17
  • L
  • 0 : 2(FK Vitebsk - Slavia Mozyr)
    01/12/2019 11:00
  • L
  • 1 : 2(FK Vitebsk - BATE Borisov)
    10/11/2019 14:30
  • D
  • 0 : 0(FK Vitebsk - Torpedo Zhodino)
    27/10/2019 14:00
  • W
  • 2 : 0(FK Vitebsk - Isloch)
    29/09/2019 14:00
  • L
  • 1 : 2(FK Vitebsk - Gomel)
    16/09/2019 16:30
  • D
  • 0 : 0(FK Vitebsk - Neman Grodno)
    24/08/2019 13:00
14
Relegation Playoff
15
7
2
6
20:15
23
  • W
  • 2 : 1(Dnyapro Mogilev - Torpedo Zhodino)
    24/11/2019 11:00
  • W
  • 2 : 0(Dnyapro Mogilev - FK Vitebsk)
    03/11/2019 13:00
  • L
  • 0 : 1(Dnyapro Mogilev - BATE Borisov)
    30/10/2019 16:30
  • W
  • 2 : 0(Dnyapro Mogilev - Shakhtyor Soligorsk)
    20/10/2019 14:00
  • W
  • 2 : 0(Dnyapro Mogilev - FK Slutsk)
    27/09/2019 17:45
  • W
  • 3 : 0(Dnyapro Mogilev - FC Torpedo Minsk)
    14/09/2019 16:00
15
Relegation (Championship)
15
3
4
8
20:22
13
  • W
  • 3 : 0(Gomel - FC Torpedo Minsk)
    01/12/2019 11:00
  • W
  • 1 : 0(Gomel - FC Minsk)
    09/11/2019 15:00
  • L
  • 1 : 2(Gomel - Dynamo Brest)
    26/10/2019 14:00
  • D
  • 0 : 0(Gomel - Dnyapro Mogilev)
    06/10/2019 15:00
  • L
  • 0 : 1(Gomel - Dinamo Minsk)
    22/09/2019 14:00
  • D
  • 2 : 2(Gomel - Isloch)
    31/08/2019 15:45
16
Relegation (Championship)
15
1
1
13
2:32
4
  • L
  • 0 : 3(FC Torpedo Minsk - FK Slutsk)
    24/11/2019 11:00
  • L
  • 0 : 3(FC Torpedo Minsk - Energetik-BGU)
    01/11/2019 17:00
  • L
  • 0 : 3(FC Torpedo Minsk - FK Gorodeya)
    26/10/2019 16:00
  • L
  • 0 : 3(FC Torpedo Minsk - Slavia Mozyr)
    05/10/2019 16:00
  • L
  • 0 : 3(FC Torpedo Minsk - BATE Borisov)
    21/09/2019 16:00
  • L
  • 0 : 3(FC Torpedo Minsk - Torpedo Zhodino)
    31/08/2019 16:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Qualification)
15
12
3
0
26:10
39
  • W
  • 1 : 3(Dinamo Minsk - Dynamo Brest)
    01/12/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Isloch - Dynamo Brest)
    10/11/2019 12:30
  • W
  • 1 : 2(Gomel - Dynamo Brest)
    26/10/2019 14:00
  • W
  • 0 : 1(Neman Grodno - Dynamo Brest)
    05/10/2019 17:45
  • W
  • 1 : 3(FK Gorodeya - Dynamo Brest)
    20/09/2019 16:45
  • W
  • 2 : 4(Slavia Mozyr - Dynamo Brest)
    31/08/2019 12:00
2
Europa League (Qualification)
15
10
3
2
27:11
33
  • W
  • 1 : 2(Torpedo Zhodino - BATE Borisov)
    01/12/2019 11:00
  • W
  • 1 : 2(FK Vitebsk - BATE Borisov)
    10/11/2019 14:30
  • W
  • 0 : 1(Dnyapro Mogilev - BATE Borisov)
    30/10/2019 16:30
  • D
  • 2 : 2(Shakhtyor Soligorsk - BATE Borisov)
    27/10/2019 16:00
  • W
  • 0 : 3(FK Slutsk - BATE Borisov)
    05/10/2019 12:00
  • D
  • 1 : 1(Dynamo Brest - BATE Borisov)
    25/09/2019 17:45
3
Europa League (Qualification)
15
8
3
4
20:10
27
  • L
  • 1 : 0(FC Minsk - Shakhtyor Soligorsk)
    24/11/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Dynamo Brest - Shakhtyor Soligorsk)
    03/11/2019 15:00
  • L
  • 2 : 0(Dnyapro Mogilev - Shakhtyor Soligorsk)
    20/10/2019 14:00
  • D
  • 1 : 1(Dinamo Minsk - Shakhtyor Soligorsk)
    29/09/2019 16:00
  • D
  • 0 : 0(FK Gorodeya - Shakhtyor Soligorsk)
    25/09/2019 15:45
  • W
  • 0 : 1(Isloch - Shakhtyor Soligorsk)
    15/09/2019 14:00
4
15
6
4
5
17:22
22
  • L
  • 3 : 0(BATE Borisov - Dinamo Minsk)
    24/11/2019 11:00
  • L
  • 4 : 0(Torpedo Zhodino - Dinamo Minsk)
    03/11/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Slavia Mozyr - Dinamo Minsk)
    30/10/2019 12:00
  • D
  • 3 : 3(Energetik-BGU - Dinamo Minsk)
    26/10/2019 10:00
  • D
  • 1 : 1(Isloch - Dinamo Minsk)
    06/10/2019 11:00
  • W
  • 0 : 1(Gomel - Dinamo Minsk)
    22/09/2019 14:00
5
15
5
3
7
21:27
18
  • L
  • 2 : 0(Slavia Mozyr - Isloch)
    24/11/2019 11:00
  • W
  • 2 : 4(BATE Borisov - Isloch)
    03/11/2019 16:45
  • W
  • 1 : 3(Torpedo Zhodino - Isloch)
    20/10/2019 11:30
  • L
  • 2 : 0(FK Vitebsk - Isloch)
    29/09/2019 14:00
  • W
  • 1 : 2(Energetik-BGU - Isloch)
    22/09/2019 11:00
  • D
  • 2 : 2(Gomel - Isloch)
    31/08/2019 15:45
6
15
6
2
7
20:22
20
  • L
  • 2 : 1(Dnyapro Mogilev - Torpedo Zhodino)
    24/11/2019 11:00
  • L
  • 2 : 1(Energetik-BGU - Torpedo Zhodino)
    10/11/2019 10:30
  • D
  • 0 : 0(FK Vitebsk - Torpedo Zhodino)
    27/10/2019 14:00
  • L
  • 3 : 0(Shakhtyor Soligorsk - Torpedo Zhodino)
    05/10/2019 15:00
  • W
  • 1 : 2(FK Slutsk - Torpedo Zhodino)
    21/09/2019 13:00
  • W
  • 0 : 3(FC Torpedo Minsk - Torpedo Zhodino)
    31/08/2019 16:00
7
15
5
5
5
14:12
20
  • L
  • 1 : 0(Shakhtyor Soligorsk - FK Gorodeya)
    01/12/2019 11:00
  • D
  • 0 : 0(FK Slutsk - FK Gorodeya)
    09/11/2019 11:00
  • W
  • 0 : 3(FC Torpedo Minsk - FK Gorodeya)
    26/10/2019 16:00
  • W
  • 0 : 1(Slavia Mozyr - FK Gorodeya)
    29/09/2019 12:00
  • L
  • 2 : 1(BATE Borisov - FK Gorodeya)
    14/09/2019 17:45
  • D
  • 1 : 1(Torpedo Zhodino - FK Gorodeya)
    25/08/2019 13:45
8
15
5
4
6
15:19
19
  • W
  • 0 : 2(FK Vitebsk - Slavia Mozyr)
    01/12/2019 11:00
  • L
  • 5 : 1(Shakhtyor Soligorsk - Slavia Mozyr)
    09/11/2019 13:00
  • D
  • 0 : 0(FK Slutsk - Slavia Mozyr)
    26/10/2019 12:00
  • W
  • 0 : 3(FC Torpedo Minsk - Slavia Mozyr)
    05/10/2019 16:00
  • L
  • 1 : 0(FC Minsk - Slavia Mozyr)
    20/09/2019 15:00
  • L
  • 4 : 0(BATE Borisov - Slavia Mozyr)
    25/08/2019 17:45
9
15
1
5
9
15:25
8
  • D
  • 1 : 1(Isloch - FC Minsk)
    01/12/2019 11:00
  • L
  • 1 : 0(Gomel - FC Minsk)
    09/11/2019 15:00
  • L
  • 1 : 0(Neman Grodno - FC Minsk)
    25/10/2019 16:00
  • W
  • 1 : 2(FK Gorodeya - FC Minsk)
    04/10/2019 17:45
  • L
  • 3 : 0(Dynamo Brest - FC Minsk)
    14/09/2019 15:30
  • L
  • 1 : 0(Dnyapro Mogilev - FC Minsk)
    23/08/2019 16:45
10
15
6
1
8
18:24
19
  • L
  • 2 : 1(FK Slutsk - Neman Grodno)
    01/12/2019 11:00
  • L
  • 1 : 0(FK Gorodeya - Neman Grodno)
    02/11/2019 13:00
  • W
  • 0 : 1(Slavia Mozyr - Neman Grodno)
    19/10/2019 11:00
  • L
  • 1 : 0(BATE Borisov - Neman Grodno)
    28/09/2019 17:45
  • L
  • 1 : 0(Torpedo Zhodino - Neman Grodno)
    14/09/2019 13:00
  • D
  • 0 : 0(FK Vitebsk - Neman Grodno)
    24/08/2019 13:00
11
15
4
3
8
15:20
15
  • W
  • 0 : 3(FC Torpedo Minsk - FK Slutsk)
    24/11/2019 11:00
  • L
  • 1 : 0(FC Minsk - FK Slutsk)
    01/11/2019 15:00
  • L
  • 3 : 2(Dynamo Brest - FK Slutsk)
    20/10/2019 16:00
  • L
  • 2 : 0(Dnyapro Mogilev - FK Slutsk)
    27/09/2019 17:45
  • L
  • 2 : 1(Dinamo Minsk - FK Slutsk)
    15/09/2019 16:00
  • W
  • 0 : 1(Isloch - FK Slutsk)
    23/08/2019 15:00
12
15
4
4
7
28:38
16
  • D
  • 1 : 1(Neman Grodno - Energetik-BGU)
    24/11/2019 11:00
  • W
  • 0 : 3(FC Torpedo Minsk - Energetik-BGU)
    01/11/2019 17:00
  • L
  • 1 : 0(FK Gorodeya - Energetik-BGU)
    21/10/2019 16:00
  • W
  • 1 : 6(FC Minsk - Energetik-BGU)
    27/09/2019 15:45
  • D
  • 2 : 2(Slavia Mozyr - Energetik-BGU)
    15/09/2019 12:00
  • L
  • 6 : 2(Dynamo Brest - Energetik-BGU)
    24/08/2019 17:45
13
15
4
2
9
9:22
14
  • L
  • 1 : 0(Dynamo Brest - FK Vitebsk)
    24/11/2019 11:00
  • L
  • 2 : 0(Dnyapro Mogilev - FK Vitebsk)
    03/11/2019 13:00
  • W
  • 0 : 2(Dinamo Minsk - FK Vitebsk)
    19/10/2019 15:00
  • L
  • 2 : 0(Energetik-BGU - FK Vitebsk)
    06/10/2019 13:00
  • W
  • 0 : 1(Slavia Mozyr - FK Vitebsk)
    25/09/2019 13:30
  • L
  • 4 : 0(Shakhtyor Soligorsk - FK Vitebsk)
    21/09/2019 17:45
14
Relegation Playoff
15
1
4
10
12:27
7
  • L
  • 5 : 3(Energetik-BGU - Dnyapro Mogilev)
    01/12/2019 11:00
  • L
  • 3 : 0(Dinamo Minsk - Dnyapro Mogilev)
    08/11/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(Isloch - Dnyapro Mogilev)
    26/10/2019 16:00
  • D
  • 0 : 0(Gomel - Dnyapro Mogilev)
    06/10/2019 15:00
  • L
  • 1 : 0(Neman Grodno - Dnyapro Mogilev)
    21/09/2019 15:00
  • L
  • 3 : 2(FK Gorodeya - Dnyapro Mogilev)
    30/08/2019 16:45
15
Relegation (Championship)
15
4
4
7
24:28
16
  • W
  • 2 : 3(FK Gorodeya - Gomel)
    24/11/2019 11:00
  • L
  • 3 : 2(Slavia Mozyr - Gomel)
    04/11/2019 11:30
  • D
  • 1 : 1(BATE Borisov - Gomel)
    19/10/2019 13:00
  • L
  • 2 : 0(Torpedo Zhodino - Gomel)
    28/09/2019 13:00
  • W
  • 1 : 2(FK Vitebsk - Gomel)
    16/09/2019 16:30
  • L
  • 3 : 1(Shakhtyor Soligorsk - Gomel)
    25/08/2019 15:45
16
Relegation (Championship)
15
0
2
13
2:31
2
  • L
  • 3 : 0(Gomel - FC Torpedo Minsk)
    01/12/2019 11:00
  • L
  • 3 : 0(Neman Grodno - FC Torpedo Minsk)
    09/11/2019 17:00
  • L
  • 3 : 0(FC Minsk - FC Torpedo Minsk)
    19/10/2019 16:00
  • L
  • 3 : 0(Dynamo Brest - FC Torpedo Minsk)
    28/09/2019 16:00
  • L
  • 3 : 0(Dnyapro Mogilev - FC Torpedo Minsk)
    14/09/2019 16:00
  • L
  • 3 : 0(Dinamo Minsk - FC Torpedo Minsk)
    25/08/2019 17:45