First League: 1. Liga - 2019/2020First League: 1. Liga - 2019/2020

Bohemians 190502Banik Ostrava

Finished

1
X
2
background of football game timelineHomeGuestPlayer substitution58''
inAntonin Vanicek
inKamil Vacek
Player substitution79''
inIbrahim Keita
inJosef Jindrisek
Player substitution88''
inJakub Necas
inMichael Ugwu
Player substitution51''
inAzevedo
inDenis Granecny
Yellow card54''
yellow cardMartin Fillo
Goal57''
goalDame Diop
Player substitution66''
inVaclav Prochazka
inRudolf Reiter
Goal83''
goalNemanja Kuzmanovic
Player substitution90''
inMartin Sindelar
inDame Diop

TV Channels:

Official Streams:

Summary
Second half
51'
inAzevedo
outDenis Granecny
54'
yellow cardMartin Fillo
57'
goalDame Diop
inAntonin Vanicek
outKamil Vacek
58'
66'
inVaclav Prochazka
outRudolf Reiter
inIbrahim Keita
outJosef Jindrisek
79'
83'
goalNemanja Kuzmanovic
inJakub Necas
outMichael Ugwu
88'
90'
inMartin Sindelar
outDame Diop
90'

Banik Ostrava make a substitution. Dame Diop runs off the field and in comes Martin Sindelar

88'

Bohemians 1905 make a substitution. Michael Ugwu runs off the field and in comes Jakub Necas

83'

G O O O A A L - Nemanja Kuzmanovic scores in the penalty shoot-out.

79'

Bohemians 1905 make a substitution. Josef Jindrisek runs off the field and in comes Ibrahim Keita

66'

Banik Ostrava make a substitution. Rudolf Reiter runs off the field and in comes Vaclav Prochazka

58'

Bohemians 1905 make a substitution. Kamil Vacek runs off the field and in comes Antonin Vanicek

57'

G O O O A A L - Dame Diop scores in the penalty shoot-out.

54'

Martin Fillo is shown a yellow card by the referee

51'

Banik Ostrava make a substitution. Denis Granecny runs off the field and in comes Azevedo

Goalkeeper
89Patrik Le GiangJan Lastuvka16
Starting Lineups
23Daniel KostlJiri Fleisman25
15Daniel KrchPatrizio Stronati15
28Lukas HulkaJakub Pokorny20
39Jakub Podanyyellow card54'Martin Fillo7
7Petr Hronekout51'Denis Granecny6
4Josef Jindrisekout79'goal83'Nemanja Kuzmanovic11
25Kamil Vacekout58'Robert Hruby10
18Milan HavelMilan Jirasek17
17Jan Vodhanelout66'Rudolf Reiter77
29Michael Ugwuout88'goal57'out90'Dame Diop8
Substitutes
1Roman ValesViktor Budinsky30
22Antonin Vanicekin58'Lukas Pazdera9
70Vojtech Novakin66'Vaclav Prochazka24
10Jakub Necasin88'in51'Azevedo91
3Till Schumacherin90'Martin Sindelar3
27Jiri BederkaDaniel Holzer21
9Ibrahim Keitain79'Milan Baros27
Coach
Ludek KlusacekBohumil Panik
#TeamMPWDLGPtsForm
1
22
18
3
1
47:5
57
  • ?
  • Slovacko - Slavia Prague
    01/03/2020 13:30
  • W
  • 2 : 0(Slavia Prague - Opava)
    22/02/2020 13:30
  • L
  • 1 : 0(Bohemians 1905 - Slavia Prague)
    16/02/2020 16:00
  • W
  • 4 : 1(Slavia Prague - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    15/12/2019 16:00
  • W
  • 0 : 3(Slovan Liberec - Slavia Prague)
    06/12/2019 18:30
  • W
  • 2 : 0(Slavia Prague - Karvina)
    01/12/2019 16:00
2
22
13
5
4
42:19
44
  • ?
  • Jablonec - Viktoria Plzen
    29/02/2020 13:30
  • W
  • 4 : 0(Viktoria Plzen - Pribram)
    22/02/2020 15:30
  • W
  • 0 : 3(Opava - Viktoria Plzen)
    16/02/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Viktoria Plzen - Teplice)
    15/12/2019 13:30
  • L
  • 2 : 1(Slovacko - Viktoria Plzen)
    07/12/2019 16:00
  • W
  • 1 : 0(Viktoria Plzen - Bohemians 1905)
    01/12/2019 13:30
3
22
11
6
5
40:28
39
  • ?
  • Jablonec - Viktoria Plzen
    29/02/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Banik Ostrava - Jablonec)
    24/02/2020 17:00
  • W
  • 4 : 0(Jablonec - Pribram)
    17/02/2020 17:00
  • W
  • 2 : 3(Mlada Boleslav - Jablonec)
    13/12/2019 17:00
  • W
  • 1 : 2(Opava - Jablonec)
    07/12/2019 13:30
  • L
  • 0 : 1(Jablonec - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    01/12/2019 13:30
4
22
11
3
8
39:35
36
  • ?
  • SK Dynamo Ceske Budejovice - Banik Ostrava
    28/02/2020 17:00
  • W
  • 2 : 3(FC Fastav Zlin - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    23/02/2020 13:30
  • W
  • 3 : 0(SK Dynamo Ceske Budejovice - Mlada Boleslav)
    14/02/2020 17:00
  • L
  • 4 : 1(Slavia Prague - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    15/12/2019 16:00
  • W
  • 2 : 0(SK Dynamo Ceske Budejovice - Pribram)
    08/12/2019 13:30
  • W
  • 0 : 1(Jablonec - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    01/12/2019 13:30
5
22
10
5
7
32:24
35
  • ?
  • SK Dynamo Ceske Budejovice - Banik Ostrava
    28/02/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(Banik Ostrava - Jablonec)
    24/02/2020 17:00
  • W
  • 0 : 1(Slovacko - Banik Ostrava)
    15/02/2020 13:30
  • D
  • 0 : 0(Banik Ostrava - Sparta Prague)
    14/12/2019 16:00
  • W
  • 0 : 2(Bohemians 1905 - Banik Ostrava)
    06/12/2019 16:30
  • D
  • 0 : 0(Banik Ostrava - Opava)
    29/11/2019 17:00
6
22
9
6
7
39:29
33
  • ?
  • Sparta Prague - FC Fastav Zlin
    29/02/2020 16:00
  • L
  • 1 : 0(Sigma Olomouc - Sparta Prague)
    23/02/2020 16:00
  • L
  • 0 : 2(Sparta Prague - Slovan Liberec)
    15/02/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(Banik Ostrava - Sparta Prague)
    14/12/2019 16:00
  • W
  • 5 : 2(Sparta Prague - Mlada Boleslav)
    08/12/2019 16:00
  • W
  • 0 : 1(Pribram - Sparta Prague)
    30/11/2019 16:00
7
22
10
3
9
38:31
33
  • ?
  • Teplice - Slovan Liberec
    29/02/2020 13:30
  • W
  • 3 : 1(Slovan Liberec - Bohemians 1905)
    22/02/2020 13:30
  • W
  • 0 : 2(Sparta Prague - Slovan Liberec)
    15/02/2020 16:00
  • W
  • 3 : 0(Slovan Liberec - Karvina)
    14/12/2019 13:30
  • L
  • 0 : 3(Slovan Liberec - Slavia Prague)
    06/12/2019 18:30
  • L
  • 1 : 0(Sigma Olomouc - Slovan Liberec)
    30/11/2019 13:30
8
22
10
3
9
39:35
33
  • ?
  • Pribram - Mlada Boleslav
    29/02/2020 13:30
  • D
  • 0 : 0(Mlada Boleslav - Slovacko)
    22/02/2020 13:30
  • L
  • 3 : 0(SK Dynamo Ceske Budejovice - Mlada Boleslav)
    14/02/2020 17:00
  • L
  • 2 : 3(Mlada Boleslav - Jablonec)
    13/12/2019 17:00
  • L
  • 5 : 2(Sparta Prague - Mlada Boleslav)
    08/12/2019 16:00
  • W
  • 3 : 1(Mlada Boleslav - Teplice)
    01/12/2019 13:30
9
22
9
6
7
28:27
33
  • ?
  • Slovacko - Slavia Prague
    01/03/2020 13:30
  • D
  • 0 : 0(Mlada Boleslav - Slovacko)
    22/02/2020 13:30
  • L
  • 0 : 1(Slovacko - Banik Ostrava)
    15/02/2020 13:30
  • W
  • 1 : 4(Pribram - Slovacko)
    14/12/2019 13:30
  • W
  • 2 : 1(Slovacko - Viktoria Plzen)
    07/12/2019 16:00
  • L
  • 2 : 1(FC Fastav Zlin - Slovacko)
    30/11/2019 13:30
10
22
7
10
5
29:26
31
  • ?
  • Opava - Sigma Olomouc
    29/02/2020 13:30
  • W
  • 1 : 0(Sigma Olomouc - Sparta Prague)
    23/02/2020 16:00
  • W
  • 1 : 3(Teplice - Sigma Olomouc)
    15/02/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Sigma Olomouc - Bohemians 1905)
    14/12/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(Karvina - Sigma Olomouc)
    08/12/2019 13:30
  • W
  • 1 : 0(Sigma Olomouc - Slovan Liberec)
    30/11/2019 13:30
11
Relegation Playoff
22
6
5
11
22:35
23
  • ?
  • Bohemians 1905 - Karvina
    01/03/2020 16:00
  • L
  • 3 : 1(Slovan Liberec - Bohemians 1905)
    22/02/2020 13:30
  • W
  • 1 : 0(Bohemians 1905 - Slavia Prague)
    16/02/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(Sigma Olomouc - Bohemians 1905)
    14/12/2019 13:30
  • L
  • 0 : 2(Bohemians 1905 - Banik Ostrava)
    06/12/2019 16:30
  • L
  • 1 : 0(Viktoria Plzen - Bohemians 1905)
    01/12/2019 13:30
12
Relegation Playoff
22
5
8
9
19:35
23
  • ?
  • Teplice - Slovan Liberec
    29/02/2020 13:30
  • L
  • 3 : 0(Karvina - Teplice)
    23/02/2020 13:30
  • L
  • 1 : 3(Teplice - Sigma Olomouc)
    15/02/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Viktoria Plzen - Teplice)
    15/12/2019 13:30
  • W
  • 2 : 1(Teplice - FC Fastav Zlin)
    07/12/2019 13:30
  • L
  • 3 : 1(Mlada Boleslav - Teplice)
    01/12/2019 13:30
13
Relegation Playoff
22
6
3
13
18:35
21
  • ?
  • Sparta Prague - FC Fastav Zlin
    29/02/2020 16:00
  • L
  • 2 : 3(FC Fastav Zlin - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    23/02/2020 13:30
  • L
  • 2 : 0(Karvina - FC Fastav Zlin)
    15/02/2020 13:30
  • W
  • 2 : 0(FC Fastav Zlin - Opava)
    14/12/2019 13:30
  • L
  • 2 : 1(Teplice - FC Fastav Zlin)
    07/12/2019 13:30
  • W
  • 2 : 1(FC Fastav Zlin - Slovacko)
    30/11/2019 13:30
14
Relegation Playoff
22
4
7
11
18:30
19
  • ?
  • Bohemians 1905 - Karvina
    01/03/2020 16:00
  • W
  • 3 : 0(Karvina - Teplice)
    23/02/2020 13:30
  • W
  • 2 : 0(Karvina - FC Fastav Zlin)
    15/02/2020 13:30
  • L
  • 3 : 0(Slovan Liberec - Karvina)
    14/12/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(Karvina - Sigma Olomouc)
    08/12/2019 13:30
  • L
  • 2 : 0(Slavia Prague - Karvina)
    01/12/2019 16:00
15
Relegation Playoff
22
3
5
14
9:36
14
  • ?
  • Opava - Sigma Olomouc
    29/02/2020 13:30
  • L
  • 2 : 0(Slavia Prague - Opava)
    22/02/2020 13:30
  • L
  • 0 : 3(Opava - Viktoria Plzen)
    16/02/2020 13:30
  • L
  • 2 : 0(FC Fastav Zlin - Opava)
    14/12/2019 13:30
  • L
  • 1 : 2(Opava - Jablonec)
    07/12/2019 13:30
  • D
  • 0 : 0(Banik Ostrava - Opava)
    29/11/2019 17:00
16
Relegation Playoff
22
3
4
15
15:44
13
  • ?
  • Pribram - Mlada Boleslav
    29/02/2020 13:30
  • L
  • 4 : 0(Viktoria Plzen - Pribram)
    22/02/2020 15:30
  • L
  • 4 : 0(Jablonec - Pribram)
    17/02/2020 17:00
  • L
  • 1 : 4(Pribram - Slovacko)
    14/12/2019 13:30
  • L
  • 2 : 0(SK Dynamo Ceske Budejovice - Pribram)
    08/12/2019 13:30
  • L
  • 0 : 1(Pribram - Sparta Prague)
    30/11/2019 16:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
11
11
0
0
28:2
33
  • ?
  • Slavia Prague - Sparta Prague
    08/03/2020 16:00
  • W
  • 2 : 0(Slavia Prague - Opava)
    22/02/2020 13:30
  • W
  • 4 : 1(Slavia Prague - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    15/12/2019 16:00
  • W
  • 2 : 0(Slavia Prague - Karvina)
    01/12/2019 16:00
  • W
  • 3 : 0(Slavia Prague - Teplice)
    10/11/2019 16:00
  • W
  • 4 : 0(Slavia Prague - Banik Ostrava)
    02/11/2019 16:00
2
12
9
1
2
27:10
28
  • ?
  • Viktoria Plzen - SK Dynamo Ceske Budejovice
    07/03/2020 16:00
  • W
  • 4 : 0(Viktoria Plzen - Pribram)
    22/02/2020 15:30
  • D
  • 1 : 1(Viktoria Plzen - Teplice)
    15/12/2019 13:30
  • W
  • 1 : 0(Viktoria Plzen - Bohemians 1905)
    01/12/2019 13:30
  • W
  • 4 : 1(Viktoria Plzen - Slovan Liberec)
    10/11/2019 13:30
  • L
  • 0 : 1(Viktoria Plzen - Slavia Prague)
    27/10/2019 16:00
3
11
7
2
2
26:11
23
  • ?
  • Jablonec - Viktoria Plzen
    29/02/2020 13:30
  • W
  • 4 : 0(Jablonec - Pribram)
    17/02/2020 17:00
  • L
  • 0 : 1(Jablonec - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    01/12/2019 13:30
  • D
  • 2 : 2(Jablonec - Sparta Prague)
    09/11/2019 16:00
  • W
  • 4 : 1(Jablonec - Teplice)
    25/10/2019 16:00
  • L
  • 0 : 2(Jablonec - Slavia Prague)
    06/10/2019 16:00
4
11
6
2
3
18:12
20
  • ?
  • SK Dynamo Ceske Budejovice - Banik Ostrava
    28/02/2020 17:00
  • W
  • 3 : 0(SK Dynamo Ceske Budejovice - Mlada Boleslav)
    14/02/2020 17:00
  • W
  • 2 : 0(SK Dynamo Ceske Budejovice - Pribram)
    08/12/2019 13:30
  • W
  • 2 : 0(SK Dynamo Ceske Budejovice - Slovacko)
    10/11/2019 13:30
  • W
  • 3 : 0(SK Dynamo Ceske Budejovice - Karvina)
    27/10/2019 13:30
  • W
  • 3 : 2(SK Dynamo Ceske Budejovice - Bohemians 1905)
    06/10/2019 13:30
5
12
6
4
2
23:9
22
  • ?
  • Banik Ostrava - Mlada Boleslav
    09/03/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(Banik Ostrava - Jablonec)
    24/02/2020 17:00
  • D
  • 0 : 0(Banik Ostrava - Sparta Prague)
    14/12/2019 16:00
  • D
  • 0 : 0(Banik Ostrava - Opava)
    29/11/2019 17:00
  • W
  • 3 : 0(Banik Ostrava - Karvina)
    08/11/2019 17:00
  • D
  • 2 : 2(Banik Ostrava - Sigma Olomouc)
    26/10/2019 12:30
6
11
6
2
3
26:15
20
  • ?
  • Sparta Prague - FC Fastav Zlin
    29/02/2020 16:00
  • L
  • 0 : 2(Sparta Prague - Slovan Liberec)
    15/02/2020 16:00
  • W
  • 5 : 2(Sparta Prague - Mlada Boleslav)
    08/12/2019 16:00
  • D
  • 3 : 3(Sparta Prague - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    22/11/2019 17:00
  • W
  • 4 : 0(Sparta Prague - Bohemians 1905)
    26/10/2019 15:00
  • W
  • 4 : 0(Sparta Prague - Karvina)
    05/10/2019 17:00
7
11
6
2
3
25:15
20
  • ?
  • Slovan Liberec - Opava
    08/03/2020 13:30
  • W
  • 3 : 1(Slovan Liberec - Bohemians 1905)
    22/02/2020 13:30
  • W
  • 3 : 0(Slovan Liberec - Karvina)
    14/12/2019 13:30
  • L
  • 0 : 3(Slovan Liberec - Slavia Prague)
    06/12/2019 18:30
  • W
  • 5 : 0(Slovan Liberec - FC Fastav Zlin)
    23/11/2019 13:30
  • W
  • 3 : 2(Slovan Liberec - Pribram)
    03/11/2019 13:30
8
12
9
1
2
31:15
28
  • ?
  • Mlada Boleslav - Slavia Prague
    14/03/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(Mlada Boleslav - Slovacko)
    22/02/2020 13:30
  • L
  • 2 : 3(Mlada Boleslav - Jablonec)
    13/12/2019 17:00
  • W
  • 3 : 1(Mlada Boleslav - Teplice)
    01/12/2019 13:30
  • W
  • 2 : 1(Mlada Boleslav - Bohemians 1905)
    08/11/2019 17:00
  • L
  • 1 : 3(Mlada Boleslav - Slovan Liberec)
    27/10/2019 13:30
9
10
5
3
2
15:8
18
  • ?
  • Slovacko - Slavia Prague
    01/03/2020 13:30
  • L
  • 0 : 1(Slovacko - Banik Ostrava)
    15/02/2020 13:30
  • W
  • 2 : 1(Slovacko - Viktoria Plzen)
    07/12/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Slovacko - Jablonec)
    25/11/2019 17:00
  • W
  • 4 : 0(Slovacko - Opava)
    26/10/2019 12:30
  • W
  • 3 : 1(Slovacko - Slovan Liberec)
    04/10/2019 16:00
10
11
5
5
1
14:9
20
  • ?
  • Sigma Olomouc - Jablonec
    07/03/2020 13:30
  • W
  • 1 : 0(Sigma Olomouc - Sparta Prague)
    23/02/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(Sigma Olomouc - Bohemians 1905)
    14/12/2019 13:30
  • W
  • 1 : 0(Sigma Olomouc - Slovan Liberec)
    30/11/2019 13:30
  • D
  • 0 : 0(Sigma Olomouc - Slavia Prague)
    23/11/2019 16:00
  • D
  • 2 : 2(Sigma Olomouc - Mlada Boleslav)
    02/11/2019 13:30
11
Relegation Playoff
10
6
3
1
13:7
21
  • ?
  • Bohemians 1905 - Karvina
    01/03/2020 16:00
  • W
  • 1 : 0(Bohemians 1905 - Slavia Prague)
    16/02/2020 16:00
  • L
  • 0 : 2(Bohemians 1905 - Banik Ostrava)
    06/12/2019 16:30
  • W
  • 1 : 0(Bohemians 1905 - Pribram)
    23/11/2019 13:30
  • D
  • 0 : 0(Bohemians 1905 - Slovacko)
    01/11/2019 17:00
  • W
  • 1 : 0(Bohemians 1905 - Opava)
    20/10/2019 13:30
12
Relegation Playoff
10
3
4
3
11:15
13
  • ?
  • Teplice - Slovan Liberec
    29/02/2020 13:30
  • L
  • 1 : 3(Teplice - Sigma Olomouc)
    15/02/2020 13:30
  • W
  • 2 : 1(Teplice - FC Fastav Zlin)
    07/12/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(Teplice - Banik Ostrava)
    24/11/2019 13:30
  • L
  • 1 : 3(Teplice - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    03/11/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(Teplice - Sparta Prague)
    20/10/2019 16:00
13
Relegation Playoff
12
5
1
6
12:16
16
  • ?
  • FC Fastav Zlin - Bohemians 1905
    07/03/2020 13:30
  • L
  • 2 : 3(FC Fastav Zlin - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    23/02/2020 13:30
  • W
  • 2 : 0(FC Fastav Zlin - Opava)
    14/12/2019 13:30
  • W
  • 2 : 1(FC Fastav Zlin - Slovacko)
    30/11/2019 13:30
  • W
  • 1 : 0(FC Fastav Zlin - Sigma Olomouc)
    09/11/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(FC Fastav Zlin - Viktoria Plzen)
    04/11/2019 17:00
14
Relegation Playoff
11
2
5
4
9:9
11
  • ?
  • Karvina - Pribram
    08/03/2020 13:30
  • W
  • 3 : 0(Karvina - Teplice)
    23/02/2020 13:30
  • W
  • 2 : 0(Karvina - FC Fastav Zlin)
    15/02/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Karvina - Sigma Olomouc)
    08/12/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(Karvina - Viktoria Plzen)
    24/11/2019 16:00
  • L
  • 0 : 1(Karvina - Jablonec)
    03/11/2019 13:30
15
Relegation Playoff
10
2
2
6
5:14
8
  • ?
  • Opava - Sigma Olomouc
    29/02/2020 13:30
  • L
  • 0 : 3(Opava - Viktoria Plzen)
    16/02/2020 13:30
  • L
  • 1 : 2(Opava - Jablonec)
    07/12/2019 13:30
  • W
  • 1 : 0(Opava - Mlada Boleslav)
    23/11/2019 13:30
  • L
  • 0 : 1(Opava - Sparta Prague)
    03/11/2019 16:00
  • L
  • 0 : 1(Opava - Teplice)
    05/10/2019 14:30
16
Relegation Playoff
11
3
4
4
12:12
13
  • ?
  • Pribram - Mlada Boleslav
    29/02/2020 13:30
  • L
  • 1 : 4(Pribram - Slovacko)
    14/12/2019 13:30
  • L
  • 0 : 1(Pribram - Sparta Prague)
    30/11/2019 16:00
  • D
  • 0 : 0(Pribram - Opava)
    09/11/2019 13:30
  • D
  • 0 : 0(Pribram - FC Fastav Zlin)
    26/10/2019 12:30
  • D
  • 0 : 0(Pribram - Sigma Olomouc)
    05/10/2019 14:30
#TeamMPWDLGPtsForm
1
11
7
3
1
19:3
24
  • ?
  • Slovacko - Slavia Prague
    01/03/2020 13:30
  • L
  • 1 : 0(Bohemians 1905 - Slavia Prague)
    16/02/2020 16:00
  • W
  • 0 : 3(Slovan Liberec - Slavia Prague)
    06/12/2019 18:30
  • D
  • 0 : 0(Sigma Olomouc - Slavia Prague)
    23/11/2019 16:00
  • W
  • 0 : 1(Viktoria Plzen - Slavia Prague)
    27/10/2019 16:00
  • W
  • 0 : 2(Jablonec - Slavia Prague)
    06/10/2019 16:00
2
10
4
4
2
15:9
16
  • ?
  • Jablonec - Viktoria Plzen
    29/02/2020 13:30
  • W
  • 0 : 3(Opava - Viktoria Plzen)
    16/02/2020 13:30
  • L
  • 2 : 1(Slovacko - Viktoria Plzen)
    07/12/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Karvina - Viktoria Plzen)
    24/11/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(FC Fastav Zlin - Viktoria Plzen)
    04/11/2019 17:00
  • L
  • 2 : 1(Mlada Boleslav - Viktoria Plzen)
    06/10/2019 13:30
3
11
4
4
3
14:17
16
  • ?
  • Sigma Olomouc - Jablonec
    07/03/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Banik Ostrava - Jablonec)
    24/02/2020 17:00
  • W
  • 2 : 3(Mlada Boleslav - Jablonec)
    13/12/2019 17:00
  • W
  • 1 : 2(Opava - Jablonec)
    07/12/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(Slovacko - Jablonec)
    25/11/2019 17:00
  • W
  • 0 : 1(Karvina - Jablonec)
    03/11/2019 13:30
4
11
5
1
5
21:23
16
  • ?
  • Viktoria Plzen - SK Dynamo Ceske Budejovice
    07/03/2020 16:00
  • W
  • 2 : 3(FC Fastav Zlin - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    23/02/2020 13:30
  • L
  • 4 : 1(Slavia Prague - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    15/12/2019 16:00
  • W
  • 0 : 1(Jablonec - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    01/12/2019 13:30
  • D
  • 3 : 3(Sparta Prague - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    22/11/2019 17:00
  • W
  • 1 : 3(Teplice - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    03/11/2019 13:30
5
10
4
1
5
9:15
13
  • ?
  • SK Dynamo Ceske Budejovice - Banik Ostrava
    28/02/2020 17:00
  • W
  • 0 : 1(Slovacko - Banik Ostrava)
    15/02/2020 13:30
  • W
  • 0 : 2(Bohemians 1905 - Banik Ostrava)
    06/12/2019 16:30
  • D
  • 1 : 1(Teplice - Banik Ostrava)
    24/11/2019 13:30
  • L
  • 4 : 0(Slavia Prague - Banik Ostrava)
    02/11/2019 16:00
  • L
  • 3 : 0(Viktoria Plzen - Banik Ostrava)
    20/10/2019 13:30
6
11
3
4
4
13:14
13
  • ?
  • Slavia Prague - Sparta Prague
    08/03/2020 16:00
  • L
  • 1 : 0(Sigma Olomouc - Sparta Prague)
    23/02/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(Banik Ostrava - Sparta Prague)
    14/12/2019 16:00
  • W
  • 0 : 1(Pribram - Sparta Prague)
    30/11/2019 16:00
  • D
  • 2 : 2(Jablonec - Sparta Prague)
    09/11/2019 16:00
  • W
  • 0 : 1(Opava - Sparta Prague)
    03/11/2019 16:00
7
11
4
1
6
13:16
13
  • ?
  • Teplice - Slovan Liberec
    29/02/2020 13:30
  • W
  • 0 : 2(Sparta Prague - Slovan Liberec)
    15/02/2020 16:00
  • L
  • 1 : 0(Sigma Olomouc - Slovan Liberec)
    30/11/2019 13:30
  • L
  • 4 : 1(Viktoria Plzen - Slovan Liberec)
    10/11/2019 13:30
  • W
  • 1 : 3(Mlada Boleslav - Slovan Liberec)
    27/10/2019 13:30
  • L
  • 3 : 1(Slovacko - Slovan Liberec)
    04/10/2019 16:00
8
10
1
2
7
8:20
5
  • ?
  • Pribram - Mlada Boleslav
    29/02/2020 13:30
  • L
  • 3 : 0(SK Dynamo Ceske Budejovice - Mlada Boleslav)
    14/02/2020 17:00
  • L
  • 5 : 2(Sparta Prague - Mlada Boleslav)
    08/12/2019 16:00
  • L
  • 1 : 0(Opava - Mlada Boleslav)
    23/11/2019 13:30
  • D
  • 2 : 2(Sigma Olomouc - Mlada Boleslav)
    02/11/2019 13:30
  • W
  • 0 : 2(FC Fastav Zlin - Mlada Boleslav)
    19/10/2019 14:30
9
12
4
3
5
13:19
15
  • ?
  • Teplice - Slovacko
    08/03/2020 14:00
  • D
  • 0 : 0(Mlada Boleslav - Slovacko)
    22/02/2020 13:30
  • W
  • 1 : 4(Pribram - Slovacko)
    14/12/2019 13:30
  • L
  • 2 : 1(FC Fastav Zlin - Slovacko)
    30/11/2019 13:30
  • L
  • 2 : 0(SK Dynamo Ceske Budejovice - Slovacko)
    10/11/2019 13:30
  • D
  • 0 : 0(Bohemians 1905 - Slovacko)
    01/11/2019 17:00
10
11
2
5
4
15:17
11
  • ?
  • Opava - Sigma Olomouc
    29/02/2020 13:30
  • W
  • 1 : 3(Teplice - Sigma Olomouc)
    15/02/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Karvina - Sigma Olomouc)
    08/12/2019 13:30
  • L
  • 1 : 0(FC Fastav Zlin - Sigma Olomouc)
    09/11/2019 13:30
  • D
  • 2 : 2(Banik Ostrava - Sigma Olomouc)
    26/10/2019 12:30
  • D
  • 0 : 0(Pribram - Sigma Olomouc)
    05/10/2019 14:30
11
Relegation Playoff
12
0
2
10
9:28
2
  • ?
  • FC Fastav Zlin - Bohemians 1905
    07/03/2020 13:30
  • L
  • 3 : 1(Slovan Liberec - Bohemians 1905)
    22/02/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Sigma Olomouc - Bohemians 1905)
    14/12/2019 13:30
  • L
  • 1 : 0(Viktoria Plzen - Bohemians 1905)
    01/12/2019 13:30
  • L
  • 2 : 1(Mlada Boleslav - Bohemians 1905)
    08/11/2019 17:00
  • L
  • 4 : 0(Sparta Prague - Bohemians 1905)
    26/10/2019 15:00
12
Relegation Playoff
12
2
4
6
8:20
10
  • ?
  • Bohemians 1905 - Teplice
    16/03/2020 17:00
  • L
  • 3 : 0(Karvina - Teplice)
    23/02/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Viktoria Plzen - Teplice)
    15/12/2019 13:30
  • L
  • 3 : 1(Mlada Boleslav - Teplice)
    01/12/2019 13:30
  • L
  • 3 : 0(Slavia Prague - Teplice)
    10/11/2019 16:00
  • L
  • 4 : 1(Jablonec - Teplice)
    25/10/2019 16:00
13
Relegation Playoff
10
1
2
7
6:19
5
  • ?
  • Sparta Prague - FC Fastav Zlin
    29/02/2020 16:00
  • L
  • 2 : 0(Karvina - FC Fastav Zlin)
    15/02/2020 13:30
  • L
  • 2 : 1(Teplice - FC Fastav Zlin)
    07/12/2019 13:30
  • L
  • 5 : 0(Slovan Liberec - FC Fastav Zlin)
    23/11/2019 13:30
  • D
  • 0 : 0(Pribram - FC Fastav Zlin)
    26/10/2019 12:30
  • L
  • 4 : 0(Banik Ostrava - FC Fastav Zlin)
    05/10/2019 14:30
14
Relegation Playoff
11
2
2
7
9:21
8
  • ?
  • Bohemians 1905 - Karvina
    01/03/2020 16:00
  • L
  • 3 : 0(Slovan Liberec - Karvina)
    14/12/2019 13:30
  • L
  • 2 : 0(Slavia Prague - Karvina)
    01/12/2019 16:00
  • L
  • 3 : 0(Banik Ostrava - Karvina)
    08/11/2019 17:00
  • L
  • 3 : 0(SK Dynamo Ceske Budejovice - Karvina)
    27/10/2019 13:30
  • L
  • 4 : 0(Sparta Prague - Karvina)
    05/10/2019 17:00
15
Relegation Playoff
12
1
3
8
4:22
6
  • ?
  • Slovan Liberec - Opava
    08/03/2020 13:30
  • L
  • 2 : 0(Slavia Prague - Opava)
    22/02/2020 13:30
  • L
  • 2 : 0(FC Fastav Zlin - Opava)
    14/12/2019 13:30
  • D
  • 0 : 0(Banik Ostrava - Opava)
    29/11/2019 17:00
  • D
  • 0 : 0(Pribram - Opava)
    09/11/2019 13:30
  • L
  • 4 : 0(Slovacko - Opava)
    26/10/2019 12:30
16
Relegation Playoff
11
0
0
11
3:32
0
  • ?
  • Karvina - Pribram
    08/03/2020 13:30
  • L
  • 4 : 0(Viktoria Plzen - Pribram)
    22/02/2020 15:30
  • L
  • 4 : 0(Jablonec - Pribram)
    17/02/2020 17:00
  • L
  • 2 : 0(SK Dynamo Ceske Budejovice - Pribram)
    08/12/2019 13:30
  • L
  • 1 : 0(Bohemians 1905 - Pribram)
    23/11/2019 13:30
  • L
  • 3 : 2(Slovan Liberec - Pribram)
    03/11/2019 13:30