First Professional League - 2020/2021

Botev Vratsa00CSKA 1948

Finished

1
X
2
background of football game timelineHomeGuestYellow card69''
yellow cardIliya Milanov
Player substitution72''
inChavdar Ivaylov
inPedro Lagoa
Player substitution82''
inYulian Nenov
inPetar Atanasov
Player substitution87''
inIvaylo Mihaylov
inTom
Yellow card21''
yellow cardVentsislav Vasilev
Yellow card26''
yellow cardDenislav Aleksandrov
Yellow card59''
yellow cardSimeon Petrov
Player substitution64''
inAngel Bastunov
inVasil Shopov
Player substitution64''
inMario Topuzov
inDenislav Aleksandrov
Yellow card81''
yellow cardSasho Aleksandrov
Player substitution84''
inIvailo Chochev
inDaniel Mladenov

TV Channels:

Official Streams:

Summary
21'
yellow cardVentsislav Vasilev
26'
yellow cardDenislav Aleksandrov
Second half
59'
yellow cardSimeon Petrov
64'
inAngel Bastunov
outVasil Shopov
64'
inMario Topuzov
outDenislav Aleksandrov
yellow cardIliya Milanov
69'
inChavdar Ivaylov
outPedro Lagoa
72'
81'
yellow cardSasho Aleksandrov
inYulian Nenov
outPetar Atanasov
82'
84'
inIvailo Chochev
outDaniel Mladenov
inIvaylo Mihaylov
outTom
87'
87'

Botev Vratsa make a substitution. Tom runs off the field and in comes Ivaylo Mihaylov

84'

CSKA 1948 make a substitution. Daniel Mladenov runs off the field and in comes Ivailo Chochev

82'

Botev Vratsa make a substitution. Petar Atanasov runs off the field and in comes Yulian Nenov

81'

Sasho Aleksandrov is shown a yellow card by the referee

72'

Botev Vratsa make a substitution. Pedro Lagoa runs off the field and in comes Chavdar Ivaylov

69'

Iliya Milanov is shown a yellow card by the referee

64'

CSKA 1948 make a substitution. Denislav Aleksandrov runs off the field and in comes Mario Topuzov

64'

CSKA 1948 make a substitution. Vasil Shopov runs off the field and in comes Angel Bastunov

59'

Simeon Petrov is shown a yellow card by the referee

26'

Denislav Aleksandrov is shown a yellow card by the referee

21'

Ventsislav Vasilev is shown a yellow card by the referee

Hristo Botev, Vratza
Goalkeeper
33Krasimir KostovDaniel Naumov29
Starting Lineups
37Ventsislav Kerchevyellow card21'Ventsislav Vasilev21
24Alassane N'DiayeDimitar Pirgov3
18Iliya Milanovyellow card69'yellow card59'Simeon Petrov87
14Dimitar BurovLazar Marin24
28Hristo Zlatinskiout64'Vasil Shopov10
8Pedro Lagoaout72'Serkan Yusein26
81Atanas Zehirovyellow card81'Sasho Aleksandrov25
88Tomout87'out84'Daniel Mladenov17
10Petar Atanasovout82'Andon Gushterov99
9Daniel Genovyellow card26'out64'Denislav Aleksandrov11
Substitutes
21Martin Kostadinovin64'Angel Bastunov20
6Daniel GadzhevKristiyan Nikolov71
1Hristo MitovMihail Minkov5
17Chavdar Ivaylovin72'in84'Ivailo Chochev18
19Ivaylo Mihaylovin87'Dimitar Todorov1
5Vasil DobrevMihael Orachev19
94Yulian Nenovin82'in64'Mario Topuzov7
Coach
Valentin IlievKrasimir Petrov
#TeamMPWDLGPtsForm
1
10
7
1
2
18:10
22
  • ?
  • Lokomotiv Plovdiv - Montana
    30/10/2020 17:15
  • W
  • 0 : 3(FC Tsarsko Selo Sofia 2015 - Lokomotiv Plovdiv)
    24/10/2020 14:45
  • D
  • 0 : 0(Lokomotiv Plovdiv - Arda Kardzhali)
    20/10/2020 14:30
  • W
  • 1 : 3(Beroe - Lokomotiv Plovdiv)
    04/10/2020 14:45
  • W
  • 2 : 1(Lokomotiv Plovdiv - PFC CSKA-Sofia)
    27/09/2020 18:00
  • W
  • 1 : 3(Etar - Lokomotiv Plovdiv)
    20/09/2020 14:45
2
9
6
2
1
21:9
20
  • ?
  • Ludogorets Razgrad - Levski Sofia
    01/11/2020 17:15
  • W
  • 1 : 3(Montana - Ludogorets Razgrad)
    25/10/2020 18:15
  • D
  • 1 : 1(Ludogorets Razgrad - FC Tsarsko Selo Sofia 2015)
    17/10/2020 14:45
  • W
  • 2 : 0(Ludogorets Razgrad - Beroe)
    26/09/2020 15:45
  • D
  • 2 : 2(PFC CSKA-Sofia - Ludogorets Razgrad)
    20/09/2020 17:30
  • W
  • 3 : 1(Ludogorets Razgrad - Lokomotiv Plovdiv)
    12/09/2020 18:00
3
10
5
3
2
22:11
18
  • ?
  • Beroe - Arda Kardzhali
    31/10/2020 16:45
  • W
  • 2 : 3(Etar - Beroe)
    26/10/2020 17:30
  • D
  • 1 : 1(PFC CSKA-Sofia - Beroe)
    17/10/2020 17:15
  • L
  • 1 : 3(Beroe - Lokomotiv Plovdiv)
    04/10/2020 14:45
  • L
  • 2 : 0(Ludogorets Razgrad - Beroe)
    26/09/2020 15:45
  • W
  • 4 : 0(Beroe - Cherno More Varna)
    19/09/2020 15:45
4
10
4
4
2
19:9
16
  • ?
  • Cherno More Varna - CSKA 1948
    30/10/2020 15:00
  • W
  • 5 : 1(CSKA 1948 - Slavia Sofia)
    25/10/2020 10:30
  • D
  • 0 : 0(Botev Vratsa - CSKA 1948)
    18/10/2020 12:15
  • W
  • 5 : 0(CSKA 1948 - Botev Plovdiv)
    02/10/2020 17:15
  • W
  • 5 : 1(CSKA 1948 - Etar)
    25/09/2020 18:00
  • L
  • 3 : 0(Levski Sofia - CSKA 1948)
    19/09/2020 18:00
5
10
3
6
1
15:13
15
  • ?
  • PFC CSKA-Sofia - FC Tsarsko Selo Sofia 2015
    01/11/2020 14:45
  • D
  • 1 : 1(Arda Kardzhali - PFC CSKA-Sofia)
    25/10/2020 15:45
  • D
  • 1 : 1(PFC CSKA-Sofia - Beroe)
    17/10/2020 17:15
  • D
  • 2 : 2(Etar - PFC CSKA-Sofia)
    04/10/2020 17:15
  • L
  • 2 : 1(Lokomotiv Plovdiv - PFC CSKA-Sofia)
    27/09/2020 18:00
  • D
  • 2 : 2(PFC CSKA-Sofia - Ludogorets Razgrad)
    20/09/2020 17:30
6
9
3
5
1
12:10
14
  • ?
  • Beroe - Arda Kardzhali
    31/10/2020 16:45
  • D
  • 1 : 1(Arda Kardzhali - PFC CSKA-Sofia)
    25/10/2020 15:45
  • D
  • 0 : 0(Lokomotiv Plovdiv - Arda Kardzhali)
    20/10/2020 14:30
  • L
  • 2 : 0(Cherno More Varna - Arda Kardzhali)
    27/09/2020 15:45
  • W
  • 2 : 1(Arda Kardzhali - Slavia Sofia)
    21/09/2020 17:30
  • D
  • 0 : 0(Botev Vratsa - Arda Kardzhali)
    11/09/2020 15:45
7
10
4
2
4
15:14
14
  • ?
  • Cherno More Varna - CSKA 1948
    30/10/2020 15:00
  • W
  • 1 : 2(Levski Sofia - Cherno More Varna)
    24/10/2020 17:15
  • W
  • 3 : 0(Cherno More Varna - Montana)
    18/10/2020 14:45
  • L
  • 1 : 0(FC Tsarsko Selo Sofia 2015 - Cherno More Varna)
    02/10/2020 14:45
  • W
  • 2 : 0(Cherno More Varna - Arda Kardzhali)
    27/09/2020 15:45
  • L
  • 4 : 0(Beroe - Cherno More Varna)
    19/09/2020 15:45
8
10
3
4
3
7:7
13
  • ?
  • PFC CSKA-Sofia - FC Tsarsko Selo Sofia 2015
    01/11/2020 14:45
  • L
  • 0 : 3(FC Tsarsko Selo Sofia 2015 - Lokomotiv Plovdiv)
    24/10/2020 14:45
  • D
  • 1 : 1(Ludogorets Razgrad - FC Tsarsko Selo Sofia 2015)
    17/10/2020 14:45
  • W
  • 1 : 0(FC Tsarsko Selo Sofia 2015 - Cherno More Varna)
    02/10/2020 14:45
  • L
  • 1 : 0(Slavia Sofia - FC Tsarsko Selo Sofia 2015)
    28/09/2020 17:30
  • L
  • 1 : 2(FC Tsarsko Selo Sofia 2015 - Botev Vratsa)
    18/09/2020 15:45
9
10
3
3
4
14:18
12
  • ?
  • Slavia Sofia - Botev Plovdiv
    31/10/2020 14:30
  • W
  • 2 : 0(Botev Plovdiv - Botev Vratsa)
    26/10/2020 15:15
  • D
  • 1 : 1(Botev Plovdiv - Etar)
    19/10/2020 17:15
  • L
  • 5 : 0(CSKA 1948 - Botev Plovdiv)
    02/10/2020 17:15
  • W
  • 2 : 1(Botev Plovdiv - Levski Sofia)
    26/09/2020 18:05
  • L
  • 3 : 1(Montana - Botev Plovdiv)
    18/09/2020 18:00
10
10
3
3
4
9:14
12
  • ?
  • Botev Vratsa - Etar
    02/11/2020 16:00
  • L
  • 2 : 0(Botev Plovdiv - Botev Vratsa)
    26/10/2020 15:15
  • D
  • 0 : 0(Botev Vratsa - CSKA 1948)
    18/10/2020 12:15
  • D
  • 0 : 0(Levski Sofia - Botev Vratsa)
    03/10/2020 17:15
  • W
  • 2 : 0(Botev Vratsa - Montana)
    25/09/2020 15:45
  • W
  • 1 : 2(FC Tsarsko Selo Sofia 2015 - Botev Vratsa)
    18/09/2020 15:45
11
Relegation Playoff
10
3
2
5
12:10
11
  • ?
  • Ludogorets Razgrad - Levski Sofia
    01/11/2020 17:15
  • L
  • 1 : 2(Levski Sofia - Cherno More Varna)
    24/10/2020 17:15
  • L
  • 1 : 0(Slavia Sofia - Levski Sofia)
    18/10/2020 17:15
  • D
  • 0 : 0(Levski Sofia - Botev Vratsa)
    03/10/2020 17:15
  • L
  • 2 : 1(Botev Plovdiv - Levski Sofia)
    26/09/2020 18:05
  • W
  • 3 : 0(Levski Sofia - CSKA 1948)
    19/09/2020 18:00
12
Relegation Playoff
10
3
2
5
10:19
11
  • ?
  • Lokomotiv Plovdiv - Montana
    30/10/2020 17:15
  • L
  • 1 : 3(Montana - Ludogorets Razgrad)
    25/10/2020 18:15
  • L
  • 3 : 0(Cherno More Varna - Montana)
    18/10/2020 14:45
  • W
  • 2 : 1(Montana - Slavia Sofia)
    03/10/2020 14:45
  • L
  • 2 : 0(Botev Vratsa - Montana)
    25/09/2020 15:45
  • W
  • 3 : 1(Montana - Botev Plovdiv)
    18/09/2020 18:00
13
Relegation Playoff
10
2
1
7
6:18
7
  • ?
  • Slavia Sofia - Botev Plovdiv
    31/10/2020 14:30
  • L
  • 5 : 1(CSKA 1948 - Slavia Sofia)
    25/10/2020 10:30
  • W
  • 1 : 0(Slavia Sofia - Levski Sofia)
    18/10/2020 17:15
  • L
  • 2 : 1(Montana - Slavia Sofia)
    03/10/2020 14:45
  • W
  • 1 : 0(Slavia Sofia - FC Tsarsko Selo Sofia 2015)
    28/09/2020 17:30
  • L
  • 2 : 1(Arda Kardzhali - Slavia Sofia)
    21/09/2020 17:30
14
Relegation Playoff
10
0
2
8
8:26
2
  • ?
  • Botev Vratsa - Etar
    02/11/2020 16:00
  • L
  • 2 : 3(Etar - Beroe)
    26/10/2020 17:30
  • D
  • 1 : 1(Botev Plovdiv - Etar)
    19/10/2020 17:15
  • D
  • 2 : 2(Etar - PFC CSKA-Sofia)
    04/10/2020 17:15
  • L
  • 5 : 1(CSKA 1948 - Etar)
    25/09/2020 18:00
  • L
  • 1 : 3(Etar - Lokomotiv Plovdiv)
    20/09/2020 14:45
#TeamMPWDLGPtsForm
1
4
3
1
0
6:3
10
  • ?
  • Lokomotiv Plovdiv - Montana
    30/10/2020 17:15
  • D
  • 0 : 0(Lokomotiv Plovdiv - Arda Kardzhali)
    20/10/2020 14:30
  • W
  • 2 : 1(Lokomotiv Plovdiv - PFC CSKA-Sofia)
    27/09/2020 18:00
  • W
  • 2 : 1(Lokomotiv Plovdiv - Cherno More Varna)
    30/08/2020 15:45
  • W
  • 2 : 1(Lokomotiv Plovdiv - Botev Vratsa)
    15/08/2020 14:45
2
4
3
1
0
9:2
10
  • ?
  • Ludogorets Razgrad - Levski Sofia
    01/11/2020 17:15
  • D
  • 1 : 1(Ludogorets Razgrad - FC Tsarsko Selo Sofia 2015)
    17/10/2020 14:45
  • W
  • 2 : 0(Ludogorets Razgrad - Beroe)
    26/09/2020 15:45
  • W
  • 3 : 1(Ludogorets Razgrad - Lokomotiv Plovdiv)
    12/09/2020 18:00
  • W
  • 3 : 0(Ludogorets Razgrad - Slavia Sofia)
    14/08/2020 17:00
3
4
2
1
1
11:3
7
  • ?
  • Beroe - Arda Kardzhali
    31/10/2020 16:45
  • L
  • 1 : 3(Beroe - Lokomotiv Plovdiv)
    04/10/2020 14:45
  • W
  • 4 : 0(Beroe - Cherno More Varna)
    19/09/2020 15:45
  • W
  • 6 : 0(Beroe - Botev Vratsa)
    28/08/2020 18:00
  • D
  • 0 : 0(Beroe - CSKA 1948)
    17/08/2020 17:00
4
6
4
1
1
19:6
13
  • ?
  • CSKA 1948 - Ludogorets Razgrad
    08/11/2020 15:30
  • W
  • 5 : 1(CSKA 1948 - Slavia Sofia)
    25/10/2020 10:30
  • W
  • 5 : 0(CSKA 1948 - Botev Plovdiv)
    02/10/2020 17:15
  • W
  • 5 : 1(CSKA 1948 - Etar)
    25/09/2020 18:00
  • W
  • 2 : 0(CSKA 1948 - Montana)
    13/09/2020 15:45
  • L
  • 0 : 2(CSKA 1948 - Arda Kardzhali)
    24/08/2020 18:00
5
4
2
2
0
6:4
8
  • ?
  • PFC CSKA-Sofia - FC Tsarsko Selo Sofia 2015
    01/11/2020 14:45
  • D
  • 1 : 1(PFC CSKA-Sofia - Beroe)
    17/10/2020 17:15
  • D
  • 2 : 2(PFC CSKA-Sofia - Ludogorets Razgrad)
    20/09/2020 17:30
  • W
  • 1 : 0(PFC CSKA-Sofia - Slavia Sofia)
    30/08/2020 18:00
  • W
  • 2 : 1(PFC CSKA-Sofia - Botev Plovdiv)
    16/08/2020 17:00
6
4
2
2
0
7:5
8
  • ?
  • Arda Kardzhali - FC Tsarsko Selo Sofia 2015
    21/11/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(Arda Kardzhali - PFC CSKA-Sofia)
    25/10/2020 15:45
  • W
  • 2 : 1(Arda Kardzhali - Slavia Sofia)
    21/09/2020 17:30
  • W
  • 3 : 2(Arda Kardzhali - Botev Plovdiv)
    29/08/2020 14:00
  • D
  • 1 : 1(Arda Kardzhali - Levski Sofia)
    15/08/2020 17:00
7
4
2
1
1
7:5
7
  • ?
  • Cherno More Varna - CSKA 1948
    30/10/2020 15:00
  • W
  • 3 : 0(Cherno More Varna - Montana)
    18/10/2020 14:45
  • W
  • 2 : 0(Cherno More Varna - Arda Kardzhali)
    27/09/2020 15:45
  • D
  • 1 : 1(Cherno More Varna - PFC CSKA-Sofia)
    12/09/2020 15:45
  • L
  • 1 : 4(Cherno More Varna - Ludogorets Razgrad)
    22/08/2020 18:00
8
6
2
2
2
5:5
8
  • ?
  • FC Tsarsko Selo Sofia 2015 - Beroe
    06/11/2020 15:30
  • L
  • 0 : 3(FC Tsarsko Selo Sofia 2015 - Lokomotiv Plovdiv)
    24/10/2020 14:45
  • W
  • 1 : 0(FC Tsarsko Selo Sofia 2015 - Cherno More Varna)
    02/10/2020 14:45
  • L
  • 1 : 2(FC Tsarsko Selo Sofia 2015 - Botev Vratsa)
    18/09/2020 15:45
  • D
  • 0 : 0(FC Tsarsko Selo Sofia 2015 - CSKA 1948)
    28/08/2020 15:45
  • D
  • 0 : 0(FC Tsarsko Selo Sofia 2015 - Montana)
    17/08/2020 14:45
9
6
3
3
0
10:5
12
  • ?
  • Botev Plovdiv - Cherno More Varna
    07/11/2020 13:00
  • W
  • 2 : 0(Botev Plovdiv - Botev Vratsa)
    26/10/2020 15:15
  • D
  • 1 : 1(Botev Plovdiv - Etar)
    19/10/2020 17:15
  • W
  • 2 : 1(Botev Plovdiv - Levski Sofia)
    26/09/2020 18:05
  • D
  • 0 : 0(Botev Plovdiv - FC Tsarsko Selo Sofia 2015)
    11/09/2020 18:00
  • D
  • 3 : 3(Botev Plovdiv - Beroe)
    23/08/2020 17:00
10
5
2
2
1
6:3
8
  • ?
  • Botev Vratsa - Etar
    02/11/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(Botev Vratsa - CSKA 1948)
    18/10/2020 12:15
  • W
  • 2 : 0(Botev Vratsa - Montana)
    25/09/2020 15:45
  • D
  • 0 : 0(Botev Vratsa - Arda Kardzhali)
    11/09/2020 15:45
  • L
  • 1 : 2(Botev Vratsa - PFC CSKA-Sofia)
    22/08/2020 15:50
  • W
  • 3 : 1(Botev Vratsa - Ludogorets Razgrad)
    08/08/2020 17:00
11
Relegation Playoff
6
2
1
3
6:6
7
  • ?
  • Levski Sofia - Lokomotiv Plovdiv
    07/11/2020 15:30
  • L
  • 1 : 2(Levski Sofia - Cherno More Varna)
    24/10/2020 17:15
  • D
  • 0 : 0(Levski Sofia - Botev Vratsa)
    03/10/2020 17:15
  • W
  • 3 : 0(Levski Sofia - CSKA 1948)
    19/09/2020 18:00
  • W
  • 2 : 1(Levski Sofia - Etar)
    13/09/2020 18:00
  • L
  • 0 : 1(Levski Sofia - FC Tsarsko Selo Sofia 2015)
    23/08/2020 14:45
12
Relegation Playoff
6
3
1
2
10:12
10
  • ?
  • Montana - PFC CSKA-Sofia
    08/11/2020 13:00
  • L
  • 1 : 3(Montana - Ludogorets Razgrad)
    25/10/2020 18:15
  • W
  • 2 : 1(Montana - Slavia Sofia)
    03/10/2020 14:45
  • W
  • 3 : 1(Montana - Botev Plovdiv)
    18/09/2020 18:00
  • L
  • 0 : 4(Montana - Levski Sofia)
    29/08/2020 16:05
  • W
  • 1 : 0(Montana - Etar)
    24/08/2020 15:45
13
Relegation Playoff
5
2
1
2
3:5
7
  • ?
  • Slavia Sofia - Botev Plovdiv
    31/10/2020 14:30
  • W
  • 1 : 0(Slavia Sofia - Levski Sofia)
    18/10/2020 17:15
  • W
  • 1 : 0(Slavia Sofia - FC Tsarsko Selo Sofia 2015)
    28/09/2020 17:30
  • L
  • 0 : 2(Slavia Sofia - Beroe)
    14/09/2020 16:30
  • L
  • 0 : 2(Slavia Sofia - Lokomotiv Plovdiv)
    21/08/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(Slavia Sofia - Cherno More Varna)
    09/08/2020 18:00
14
Relegation Playoff
5
0
1
4
5:14
1
  • ?
  • Etar - Arda Kardzhali
    08/11/2020 10:30
  • L
  • 2 : 3(Etar - Beroe)
    26/10/2020 17:30
  • D
  • 2 : 2(Etar - PFC CSKA-Sofia)
    04/10/2020 17:15
  • L
  • 1 : 3(Etar - Lokomotiv Plovdiv)
    20/09/2020 14:45
  • L
  • 0 : 2(Etar - Ludogorets Razgrad)
    29/08/2020 18:15
  • L
  • 0 : 4(Etar - Cherno More Varna)
    16/08/2020 14:45
#TeamMPWDLGPtsForm
1
6
4
0
2
12:7
12
  • ?
  • Levski Sofia - Lokomotiv Plovdiv
    07/11/2020 15:30
  • W
  • 0 : 3(FC Tsarsko Selo Sofia 2015 - Lokomotiv Plovdiv)
    24/10/2020 14:45
  • W
  • 1 : 3(Beroe - Lokomotiv Plovdiv)
    04/10/2020 14:45
  • W
  • 1 : 3(Etar - Lokomotiv Plovdiv)
    20/09/2020 14:45
  • L
  • 3 : 1(Ludogorets Razgrad - Lokomotiv Plovdiv)
    12/09/2020 18:00
  • W
  • 0 : 2(Slavia Sofia - Lokomotiv Plovdiv)
    21/08/2020 17:00
2
5
3
1
1
12:7
10
  • ?
  • CSKA 1948 - Ludogorets Razgrad
    08/11/2020 15:30
  • W
  • 1 : 3(Montana - Ludogorets Razgrad)
    25/10/2020 18:15
  • D
  • 2 : 2(PFC CSKA-Sofia - Ludogorets Razgrad)
    20/09/2020 17:30
  • W
  • 0 : 2(Etar - Ludogorets Razgrad)
    29/08/2020 18:15
  • W
  • 1 : 4(Cherno More Varna - Ludogorets Razgrad)
    22/08/2020 18:00
  • L
  • 3 : 1(Botev Vratsa - Ludogorets Razgrad)
    08/08/2020 17:00
3
6
3
2
1
11:8
11
  • ?
  • FC Tsarsko Selo Sofia 2015 - Beroe
    06/11/2020 15:30
  • W
  • 2 : 3(Etar - Beroe)
    26/10/2020 17:30
  • D
  • 1 : 1(PFC CSKA-Sofia - Beroe)
    17/10/2020 17:15
  • L
  • 2 : 0(Ludogorets Razgrad - Beroe)
    26/09/2020 15:45
  • W
  • 0 : 2(Slavia Sofia - Beroe)
    14/09/2020 16:30
  • D
  • 3 : 3(Botev Plovdiv - Beroe)
    23/08/2020 17:00
4
4
0
3
1
0:3
3
  • ?
  • Cherno More Varna - CSKA 1948
    30/10/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Botev Vratsa - CSKA 1948)
    18/10/2020 12:15
  • L
  • 3 : 0(Levski Sofia - CSKA 1948)
    19/09/2020 18:00
  • D
  • 0 : 0(FC Tsarsko Selo Sofia 2015 - CSKA 1948)
    28/08/2020 15:45
  • D
  • 0 : 0(Beroe - CSKA 1948)
    17/08/2020 17:00
5
6
1
4
1
9:9
7
  • ?
  • Montana - PFC CSKA-Sofia
    08/11/2020 13:00
  • D
  • 1 : 1(Arda Kardzhali - PFC CSKA-Sofia)
    25/10/2020 15:45
  • D
  • 2 : 2(Etar - PFC CSKA-Sofia)
    04/10/2020 17:15
  • L
  • 2 : 1(Lokomotiv Plovdiv - PFC CSKA-Sofia)
    27/09/2020 18:00
  • D
  • 1 : 1(Cherno More Varna - PFC CSKA-Sofia)
    12/09/2020 15:45
  • W
  • 1 : 2(Botev Vratsa - PFC CSKA-Sofia)
    22/08/2020 15:50
6
5
1
3
1
5:5
6
  • ?
  • Beroe - Arda Kardzhali
    31/10/2020 16:45
  • D
  • 0 : 0(Lokomotiv Plovdiv - Arda Kardzhali)
    20/10/2020 14:30
  • L
  • 2 : 0(Cherno More Varna - Arda Kardzhali)
    27/09/2020 15:45
  • D
  • 0 : 0(Botev Vratsa - Arda Kardzhali)
    11/09/2020 15:45
  • W
  • 0 : 2(CSKA 1948 - Arda Kardzhali)
    24/08/2020 18:00
  • D
  • 3 : 3(Montana - Arda Kardzhali)
    08/08/2020 14:45
7
6
2
1
3
8:9
7
  • ?
  • Botev Plovdiv - Cherno More Varna
    07/11/2020 13:00
  • W
  • 1 : 2(Levski Sofia - Cherno More Varna)
    24/10/2020 17:15
  • L
  • 1 : 0(FC Tsarsko Selo Sofia 2015 - Cherno More Varna)
    02/10/2020 14:45
  • L
  • 4 : 0(Beroe - Cherno More Varna)
    19/09/2020 15:45
  • L
  • 2 : 1(Lokomotiv Plovdiv - Cherno More Varna)
    30/08/2020 15:45
  • W
  • 0 : 4(Etar - Cherno More Varna)
    16/08/2020 14:45
8
4
1
2
1
2:2
5
  • ?
  • PFC CSKA-Sofia - FC Tsarsko Selo Sofia 2015
    01/11/2020 14:45
  • D
  • 1 : 1(Ludogorets Razgrad - FC Tsarsko Selo Sofia 2015)
    17/10/2020 14:45
  • L
  • 1 : 0(Slavia Sofia - FC Tsarsko Selo Sofia 2015)
    28/09/2020 17:30
  • D
  • 0 : 0(Botev Plovdiv - FC Tsarsko Selo Sofia 2015)
    11/09/2020 18:00
  • W
  • 0 : 1(Levski Sofia - FC Tsarsko Selo Sofia 2015)
    23/08/2020 14:45
9
4
0
0
4
4:13
0
  • ?
  • Slavia Sofia - Botev Plovdiv
    31/10/2020 14:30
  • L
  • 5 : 0(CSKA 1948 - Botev Plovdiv)
    02/10/2020 17:15
  • L
  • 3 : 1(Montana - Botev Plovdiv)
    18/09/2020 18:00
  • L
  • 3 : 2(Arda Kardzhali - Botev Plovdiv)
    29/08/2020 14:00
  • L
  • 2 : 1(PFC CSKA-Sofia - Botev Plovdiv)
    16/08/2020 17:00
10
5
1
1
3
3:11
4
  • ?
  • Cherno More Varna - Botev Vratsa
    21/11/2020 16:00
  • L
  • 2 : 0(Botev Plovdiv - Botev Vratsa)
    26/10/2020 15:15
  • D
  • 0 : 0(Levski Sofia - Botev Vratsa)
    03/10/2020 17:15
  • W
  • 1 : 2(FC Tsarsko Selo Sofia 2015 - Botev Vratsa)
    18/09/2020 15:45
  • L
  • 6 : 0(Beroe - Botev Vratsa)
    28/08/2020 18:00
  • L
  • 2 : 1(Lokomotiv Plovdiv - Botev Vratsa)
    15/08/2020 14:45
11
Relegation Playoff
4
1
1
2
6:4
4
  • ?
  • Ludogorets Razgrad - Levski Sofia
    01/11/2020 17:15
  • L
  • 1 : 0(Slavia Sofia - Levski Sofia)
    18/10/2020 17:15
  • L
  • 2 : 1(Botev Plovdiv - Levski Sofia)
    26/09/2020 18:05
  • W
  • 0 : 4(Montana - Levski Sofia)
    29/08/2020 16:05
  • D
  • 1 : 1(Arda Kardzhali - Levski Sofia)
    15/08/2020 17:00
12
Relegation Playoff
4
0
1
3
0:7
1
  • ?
  • Lokomotiv Plovdiv - Montana
    30/10/2020 17:15
  • L
  • 3 : 0(Cherno More Varna - Montana)
    18/10/2020 14:45
  • L
  • 2 : 0(Botev Vratsa - Montana)
    25/09/2020 15:45
  • L
  • 2 : 0(CSKA 1948 - Montana)
    13/09/2020 15:45
  • D
  • 0 : 0(FC Tsarsko Selo Sofia 2015 - Montana)
    17/08/2020 14:45
13
Relegation Playoff
5
0
0
5
3:13
0
  • ?
  • Botev Vratsa - Slavia Sofia
    07/11/2020 10:30
  • L
  • 5 : 1(CSKA 1948 - Slavia Sofia)
    25/10/2020 10:30
  • L
  • 2 : 1(Montana - Slavia Sofia)
    03/10/2020 14:45
  • L
  • 2 : 1(Arda Kardzhali - Slavia Sofia)
    21/09/2020 17:30
  • L
  • 1 : 0(PFC CSKA-Sofia - Slavia Sofia)
    30/08/2020 18:00
  • L
  • 3 : 0(Ludogorets Razgrad - Slavia Sofia)
    14/08/2020 17:00
14
Relegation Playoff
5
0
1
4
3:12
1
  • ?
  • Botev Vratsa - Etar
    02/11/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(Botev Plovdiv - Etar)
    19/10/2020 17:15
  • L
  • 5 : 1(CSKA 1948 - Etar)
    25/09/2020 18:00
  • L
  • 2 : 1(Levski Sofia - Etar)
    13/09/2020 18:00
  • L
  • 1 : 0(Montana - Etar)
    24/08/2020 15:45
  • L
  • 3 : 0(FC Tsarsko Selo Sofia 2015 - Etar)
    11/08/2020 17:00