2. Division - 2019/2020

Bytovia Bytow20Polkowice

Finished

1
X
2
background of football game timelineHomeGuestGoal28''
goalPiotr Giel
Goal90''
goalKarol Czubak
Summary
goalPiotr Giel
28'
Second half
goalKarol Czubak
90'
90'

G O O O A A L - Karol Czubak scores in the penalty shoot-out.

28'

G O O O A A L - Piotr Giel scores in the penalty shoot-out.

#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Promotion)
17
10
5
2
31:14
35
  • ?
  • Resovia - Stal Stalowa Wola
    16/11/2019 12:00
  • D
  • 2 : 2(Resovia - GKS Katowice)
    09/11/2019 12:00
  • W
  • 0 : 1(Widzew Lodz - Resovia)
    03/11/2019 12:05
  • W
  • 2 : 1(Resovia - Elana Torun)
    26/10/2019 12:00
  • D
  • 2 : 2(Polkowice - Resovia)
    19/10/2019 14:00
  • W
  • 3 : 2(Resovia - Lech Poznan ll)
    12/10/2019 13:00
2
Champions League (Promotion)
17
10
5
2
25:16
35
  • ?
  • Gornik Leczna - Garbarnia
    16/11/2019 16:00
  • W
  • 2 : 0(Gornik Leczna - KS Legionovia Legionowo)
    09/11/2019 16:00
  • W
  • 0 : 1(Stal Rzeszow - Gornik Leczna)
    02/11/2019 12:00
  • D
  • 1 : 1(Gornik Leczna - SKRA Czestochowa)
    26/10/2019 15:00
  • W
  • 3 : 4(Pogon Siedlce - Gornik Leczna)
    20/10/2019 11:05
  • D
  • 1 : 1(Olimpia Elblag - Gornik Leczna)
    13/10/2019 11:05
3
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
17
10
4
3
33:15
34
  • ?
  • Widzew Lodz - Gryf Wejherowo
    15/11/2019 18:10
  • W
  • 0 : 6(Znicz Pruszkow - Widzew Lodz)
    10/11/2019 12:05
  • L
  • 0 : 1(Widzew Lodz - Resovia)
    03/11/2019 12:05
  • W
  • 0 : 1(Stal Stalowa Wola - Widzew Lodz)
    26/10/2019 12:00
  • D
  • 1 : 1(Widzew Lodz - GKS Katowice)
    19/10/2019 17:10
  • W
  • 7 : 3(Widzew Lodz - Pogon Siedlce)
    12/10/2019 17:10
4
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
17
10
4
3
29:16
34
  • ?
  • Znicz Pruszkow - GKS Katowice
    17/11/2019 12:05
  • D
  • 2 : 2(Resovia - GKS Katowice)
    09/11/2019 12:00
  • W
  • 2 : 1(GKS Katowice - Stal Stalowa Wola)
    02/11/2019 16:00
  • W
  • 2 : 1(GKS Katowice - Pogon Siedlce)
    26/10/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Widzew Lodz - GKS Katowice)
    19/10/2019 17:10
  • W
  • 2 : 0(GKS Katowice - Elana Torun)
    12/10/2019 13:00
5
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
17
8
6
3
26:14
30
  • ?
  • Lech Poznan ll - Olimpia Elblag
    16/11/2019 12:00
  • D
  • 1 : 1(Olimpia Elblag - Garbarnia)
    09/11/2019 17:00
  • D
  • 2 : 2(KS Legionovia Legionowo - Olimpia Elblag)
    02/11/2019 12:30
  • W
  • 1 : 0(Olimpia Elblag - Stal Rzeszow)
    27/10/2019 12:05
  • W
  • 0 : 2(SKRA Czestochowa - Olimpia Elblag)
    19/10/2019 13:00
  • D
  • 1 : 1(Olimpia Elblag - Gornik Leczna)
    13/10/2019 11:05
6
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
17
8
4
5
28:25
28
  • ?
  • Bytovia Bytow - Elana Torun
    16/11/2019 15:00
  • W
  • 2 : 0(Bytovia Bytow - Polkowice)
    09/11/2019 15:00
  • L
  • 3 : 0(Lech Poznan ll - Bytovia Bytow)
    03/11/2019 16:00
  • W
  • 2 : 1(Bytovia Bytow - Garbarnia)
    25/10/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(KS Legionovia Legionowo - Bytovia Bytow)
    19/10/2019 13:30
  • W
  • 3 : 2(Bytovia Bytow - Stal Rzeszow)
    12/10/2019 14:00
7
17
8
3
6
27:23
27
  • ?
  • Pogon Siedlce - Stal Rzeszow
    17/11/2019 12:00
  • W
  • 1 : 2(SKRA Czestochowa - Stal Rzeszow)
    09/11/2019 12:30
  • L
  • 0 : 1(Stal Rzeszow - Gornik Leczna)
    02/11/2019 12:00
  • L
  • 1 : 0(Olimpia Elblag - Stal Rzeszow)
    27/10/2019 12:05
  • W
  • 3 : 1(Stal Rzeszow - Blekitni Stargard)
    19/10/2019 13:00
  • L
  • 3 : 2(Bytovia Bytow - Stal Rzeszow)
    12/10/2019 14:00
8
17
8
2
7
24:24
26
  • ?
  • Blekitni Stargard - Polkowice
    16/11/2019 12:00
  • D
  • 2 : 2(Blekitni Stargard - Lech Poznan ll)
    09/11/2019 12:00
  • D
  • 1 : 1(Garbarnia - Blekitni Stargard)
    03/11/2019 12:00
  • W
  • 2 : 1(Blekitni Stargard - KS Legionovia Legionowo)
    26/10/2019 11:00
  • L
  • 3 : 1(Stal Rzeszow - Blekitni Stargard)
    19/10/2019 13:00
  • W
  • 3 : 0(Blekitni Stargard - SKRA Czestochowa)
    13/10/2019 12:00
9
17
6
5
6
28:18
23
  • ?
  • Blekitni Stargard - Polkowice
    16/11/2019 12:00
  • L
  • 2 : 0(Bytovia Bytow - Polkowice)
    09/11/2019 15:00
  • W
  • 5 : 0(Polkowice - Gryf Wejherowo)
    02/11/2019 15:00
  • W
  • 2 : 4(Znicz Pruszkow - Polkowice)
    25/10/2019 17:00
  • D
  • 2 : 2(Polkowice - Resovia)
    19/10/2019 14:00
  • W
  • 3 : 0(Polkowice - Stal Stalowa Wola)
    12/10/2019 15:00
10
17
5
7
5
17:18
22
  • ?
  • Gornik Leczna - Garbarnia
    16/11/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Olimpia Elblag - Garbarnia)
    09/11/2019 17:00
  • D
  • 1 : 1(Garbarnia - Blekitni Stargard)
    03/11/2019 12:00
  • W
  • 0 : 1(Znicz Pruszkow - Garbarnia)
    29/10/2019 18:00
  • L
  • 2 : 1(Bytovia Bytow - Garbarnia)
    25/10/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Garbarnia - Gryf Wejherowo)
    19/10/2019 11:00
11
17
6
3
8
22:26
21
  • ?
  • Lech Poznan ll - Olimpia Elblag
    16/11/2019 12:00
  • D
  • 2 : 2(Blekitni Stargard - Lech Poznan ll)
    09/11/2019 12:00
  • W
  • 3 : 0(Lech Poznan ll - Bytovia Bytow)
    03/11/2019 16:00
  • W
  • 1 : 2(Gryf Wejherowo - Lech Poznan ll)
    26/10/2019 13:00
  • L
  • 0 : 1(Lech Poznan ll - Znicz Pruszkow)
    20/10/2019 10:00
  • L
  • 3 : 2(Resovia - Lech Poznan ll)
    12/10/2019 13:00
12
17
6
3
8
24:31
21
  • ?
  • Znicz Pruszkow - GKS Katowice
    17/11/2019 12:05
  • L
  • 0 : 6(Znicz Pruszkow - Widzew Lodz)
    10/11/2019 12:05
  • L
  • 2 : 1(Elana Torun - Znicz Pruszkow)
    02/11/2019 12:00
  • L
  • 0 : 1(Znicz Pruszkow - Garbarnia)
    29/10/2019 18:00
  • L
  • 2 : 4(Znicz Pruszkow - Polkowice)
    25/10/2019 17:00
  • W
  • 0 : 1(Lech Poznan ll - Znicz Pruszkow)
    20/10/2019 10:00
13
17
5
4
8
18:23
19
  • ?
  • Bytovia Bytow - Elana Torun
    16/11/2019 15:00
  • D
  • 0 : 0(Gryf Wejherowo - Elana Torun)
    10/11/2019 12:00
  • W
  • 2 : 1(Elana Torun - Znicz Pruszkow)
    02/11/2019 12:00
  • L
  • 2 : 1(Resovia - Elana Torun)
    26/10/2019 12:00
  • D
  • 1 : 1(Elana Torun - Stal Stalowa Wola)
    19/10/2019 12:00
  • L
  • 2 : 0(GKS Katowice - Elana Torun)
    12/10/2019 13:00
14
17
5
3
9
24:29
18
  • ?
  • Pogon Siedlce - Stal Rzeszow
    17/11/2019 12:00
  • L
  • 1 : 2(Pogon Siedlce - Stal Stalowa Wola)
    09/11/2019 15:30
  • W
  • 2 : 0(Pogon Siedlce - SKRA Czestochowa)
    03/11/2019 12:00
  • L
  • 2 : 1(GKS Katowice - Pogon Siedlce)
    26/10/2019 16:00
  • L
  • 3 : 4(Pogon Siedlce - Gornik Leczna)
    20/10/2019 11:05
  • L
  • 7 : 3(Widzew Lodz - Pogon Siedlce)
    12/10/2019 17:10
15
Relegation (Championship)
17
4
4
9
16:28
16
  • ?
  • Resovia - Stal Stalowa Wola
    16/11/2019 12:00
  • W
  • 1 : 2(Pogon Siedlce - Stal Stalowa Wola)
    09/11/2019 15:30
  • L
  • 2 : 1(GKS Katowice - Stal Stalowa Wola)
    02/11/2019 16:00
  • L
  • 0 : 1(Stal Stalowa Wola - Widzew Lodz)
    26/10/2019 12:00
  • D
  • 1 : 1(Elana Torun - Stal Stalowa Wola)
    19/10/2019 12:00
  • L
  • 3 : 0(Polkowice - Stal Stalowa Wola)
    12/10/2019 15:00
16
Relegation (Championship)
17
4
3
10
12:27
15
  • ?
  • Garbarnia - SKRA Czestochowa
    23/11/2019 12:00
  • L
  • 1 : 2(SKRA Czestochowa - Stal Rzeszow)
    09/11/2019 12:30
  • L
  • 2 : 0(Pogon Siedlce - SKRA Czestochowa)
    03/11/2019 12:00
  • D
  • 1 : 1(Gornik Leczna - SKRA Czestochowa)
    26/10/2019 15:00
  • L
  • 0 : 2(SKRA Czestochowa - Olimpia Elblag)
    19/10/2019 13:00
  • L
  • 3 : 0(Blekitni Stargard - SKRA Czestochowa)
    13/10/2019 12:00
17
Relegation (Championship)
17
2
4
11
12:30
10
  • ?
  • Widzew Lodz - Gryf Wejherowo
    15/11/2019 18:10
  • D
  • 0 : 0(Gryf Wejherowo - Elana Torun)
    10/11/2019 12:00
  • L
  • 5 : 0(Polkowice - Gryf Wejherowo)
    02/11/2019 15:00
  • L
  • 1 : 2(Gryf Wejherowo - Lech Poznan ll)
    26/10/2019 13:00
  • D
  • 1 : 1(Garbarnia - Gryf Wejherowo)
    19/10/2019 11:00
  • L
  • 1 : 2(Gryf Wejherowo - KS Legionovia Legionowo)
    12/10/2019 13:00
18
Relegation (Championship)
17
2
3
12
14:33
9
  • ?
  • KS Legionovia Legionowo - Stal Rzeszow
    23/11/2019 12:00
  • L
  • 2 : 0(Gornik Leczna - KS Legionovia Legionowo)
    09/11/2019 16:00
  • D
  • 2 : 2(KS Legionovia Legionowo - Olimpia Elblag)
    02/11/2019 12:30
  • L
  • 2 : 1(Blekitni Stargard - KS Legionovia Legionowo)
    26/10/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(KS Legionovia Legionowo - Bytovia Bytow)
    19/10/2019 13:30
  • W
  • 1 : 2(Gryf Wejherowo - KS Legionovia Legionowo)
    12/10/2019 13:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Promotion)
8
5
2
1
16:7
17
  • ?
  • Resovia - Stal Stalowa Wola
    16/11/2019 12:00
  • D
  • 2 : 2(Resovia - GKS Katowice)
    09/11/2019 12:00
  • W
  • 2 : 1(Resovia - Elana Torun)
    26/10/2019 12:00
  • W
  • 3 : 2(Resovia - Lech Poznan ll)
    12/10/2019 13:00
  • W
  • 3 : 0(Resovia - KS Legionovia Legionowo)
    28/09/2019 13:00
  • W
  • 2 : 0(Resovia - SKRA Czestochowa)
    14/09/2019 14:00
2
Champions League (Promotion)
8
5
2
1
9:5
17
  • ?
  • Gornik Leczna - Garbarnia
    16/11/2019 16:00
  • W
  • 2 : 0(Gornik Leczna - KS Legionovia Legionowo)
    09/11/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Gornik Leczna - SKRA Czestochowa)
    26/10/2019 15:00
  • W
  • 1 : 0(Gornik Leczna - Blekitni Stargard)
    06/10/2019 11:05
  • W
  • 1 : 0(Gornik Leczna - Gryf Wejherowo)
    20/09/2019 18:09
  • W
  • 2 : 1(Gornik Leczna - Resovia)
    07/09/2019 18:09
3
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
8
4
3
1
17:9
15
  • ?
  • Widzew Lodz - Gryf Wejherowo
    15/11/2019 18:10
  • L
  • 0 : 1(Widzew Lodz - Resovia)
    03/11/2019 12:05
  • D
  • 1 : 1(Widzew Lodz - GKS Katowice)
    19/10/2019 17:10
  • W
  • 7 : 3(Widzew Lodz - Pogon Siedlce)
    12/10/2019 17:10
  • W
  • 1 : 0(Widzew Lodz - Polkowice)
    28/09/2019 17:10
  • D
  • 1 : 1(Widzew Lodz - Garbarnia)
    14/09/2019 17:10
4
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
9
6
1
2
16:9
19
  • ?
  • GKS Katowice - Gryf Wejherowo
    23/11/2019 17:00
  • W
  • 2 : 1(GKS Katowice - Stal Stalowa Wola)
    02/11/2019 16:00
  • W
  • 2 : 1(GKS Katowice - Pogon Siedlce)
    26/10/2019 16:00
  • W
  • 2 : 0(GKS Katowice - Elana Torun)
    12/10/2019 13:00
  • W
  • 2 : 0(GKS Katowice - Lech Poznan ll)
    28/09/2019 16:00
  • W
  • 3 : 1(GKS Katowice - KS Legionovia Legionowo)
    14/09/2019 16:00
5
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
9
3
4
2
12:8
13
  • ?
  • Olimpia Elblag - Elana Torun
    30/11/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Olimpia Elblag - Garbarnia)
    09/11/2019 17:00
  • W
  • 1 : 0(Olimpia Elblag - Stal Rzeszow)
    27/10/2019 12:05
  • D
  • 1 : 1(Olimpia Elblag - Gornik Leczna)
    13/10/2019 11:05
  • W
  • 2 : 1(Olimpia Elblag - Bytovia Bytow)
    21/09/2019 17:00
  • L
  • 1 : 2(Olimpia Elblag - Znicz Pruszkow)
    08/09/2019 11:05
6
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
9
7
1
1
19:11
22
  • ?
  • Bytovia Bytow - Elana Torun
    16/11/2019 15:00
  • W
  • 2 : 0(Bytovia Bytow - Polkowice)
    09/11/2019 15:00
  • W
  • 2 : 1(Bytovia Bytow - Garbarnia)
    25/10/2019 16:00
  • W
  • 3 : 2(Bytovia Bytow - Stal Rzeszow)
    12/10/2019 14:00
  • W
  • 2 : 1(Bytovia Bytow - Gornik Leczna)
    29/09/2019 15:00
  • W
  • 1 : 0(Bytovia Bytow - Blekitni Stargard)
    14/09/2019 16:00
7
10
6
2
2
17:10
20
  • ?
  • Stal Rzeszow - Garbarnia
    30/11/2019 12:00
  • L
  • 0 : 1(Stal Rzeszow - Gornik Leczna)
    02/11/2019 12:00
  • W
  • 3 : 1(Stal Rzeszow - Blekitni Stargard)
    19/10/2019 13:00
  • L
  • 1 : 2(Stal Rzeszow - Gryf Wejherowo)
    05/10/2019 13:00
  • D
  • 1 : 1(Stal Rzeszow - Resovia)
    22/09/2019 11:05
  • W
  • 2 : 1(Stal Rzeszow - Stal Stalowa Wola)
    14/09/2019 13:00
8
8
5
1
2
14:10
16
  • ?
  • Blekitni Stargard - Polkowice
    16/11/2019 12:00
  • D
  • 2 : 2(Blekitni Stargard - Lech Poznan ll)
    09/11/2019 12:00
  • W
  • 2 : 1(Blekitni Stargard - KS Legionovia Legionowo)
    26/10/2019 11:00
  • W
  • 3 : 0(Blekitni Stargard - SKRA Czestochowa)
    13/10/2019 12:00
  • W
  • 2 : 1(Blekitni Stargard - Olimpia Elblag)
    29/09/2019 12:00
  • W
  • 2 : 1(Blekitni Stargard - Gryf Wejherowo)
    07/09/2019 12:00
9
10
3
4
3
18:10
13
  • ?
  • Polkowice - Olimpia Elblag
    23/11/2019 15:00
  • W
  • 5 : 0(Polkowice - Gryf Wejherowo)
    02/11/2019 15:00
  • D
  • 2 : 2(Polkowice - Resovia)
    19/10/2019 14:00
  • W
  • 3 : 0(Polkowice - Stal Stalowa Wola)
    12/10/2019 15:00
  • L
  • 0 : 1(Polkowice - GKS Katowice)
    05/10/2019 15:00
  • W
  • 3 : 0(Polkowice - Elana Torun)
    21/09/2019 17:00
10
10
2
4
4
7:12
10
  • ?
  • Garbarnia - SKRA Czestochowa
    23/11/2019 12:00
  • D
  • 1 : 1(Garbarnia - Blekitni Stargard)
    03/11/2019 12:00
  • D
  • 1 : 1(Garbarnia - Gryf Wejherowo)
    19/10/2019 11:00
  • L
  • 0 : 2(Garbarnia - Resovia)
    05/10/2019 13:00
  • L
  • 1 : 3(Garbarnia - Stal Stalowa Wola)
    28/09/2019 13:30
  • L
  • 1 : 3(Garbarnia - GKS Katowice)
    21/09/2019 13:30
11
7
3
1
3
10:9
10
  • ?
  • Lech Poznan ll - Olimpia Elblag
    16/11/2019 12:00
  • W
  • 3 : 0(Lech Poznan ll - Bytovia Bytow)
    03/11/2019 16:00
  • L
  • 0 : 1(Lech Poznan ll - Znicz Pruszkow)
    20/10/2019 10:00
  • D
  • 2 : 2(Lech Poznan ll - Stal Stalowa Wola)
    06/10/2019 10:00
  • L
  • 1 : 2(Lech Poznan ll - Widzew Lodz)
    21/09/2019 15:00
  • L
  • 0 : 3(Lech Poznan ll - Polkowice)
    18/09/2019 15:00
12
8
2
1
5
13:20
7
  • ?
  • Znicz Pruszkow - GKS Katowice
    17/11/2019 12:05
  • L
  • 0 : 6(Znicz Pruszkow - Widzew Lodz)
    10/11/2019 12:05
  • L
  • 0 : 1(Znicz Pruszkow - Garbarnia)
    29/10/2019 18:00
  • L
  • 2 : 4(Znicz Pruszkow - Polkowice)
    25/10/2019 17:00
  • D
  • 2 : 2(Znicz Pruszkow - Stal Rzeszow)
    29/09/2019 11:05
  • L
  • 1 : 2(Znicz Pruszkow - Gornik Leczna)
    15/09/2019 11:05
13
9
4
2
3
14:13
14
  • ?
  • Elana Torun - Blekitni Stargard
    23/11/2019 12:00
  • W
  • 2 : 1(Elana Torun - Znicz Pruszkow)
    02/11/2019 12:00
  • D
  • 1 : 1(Elana Torun - Stal Stalowa Wola)
    19/10/2019 12:00
  • L
  • 0 : 1(Elana Torun - Widzew Lodz)
    06/10/2019 11:00
  • W
  • 2 : 1(Elana Torun - Pogon Siedlce)
    29/09/2019 11:00
  • L
  • 2 : 4(Elana Torun - Lech Poznan ll)
    14/09/2019 13:00
14
9
3
1
5
10:12
10
  • ?
  • Pogon Siedlce - Stal Rzeszow
    17/11/2019 12:00
  • L
  • 1 : 2(Pogon Siedlce - Stal Stalowa Wola)
    09/11/2019 15:30
  • W
  • 2 : 0(Pogon Siedlce - SKRA Czestochowa)
    03/11/2019 12:00
  • L
  • 3 : 4(Pogon Siedlce - Gornik Leczna)
    20/10/2019 11:05
  • L
  • 0 : 1(Pogon Siedlce - Olimpia Elblag)
    05/10/2019 13:00
  • W
  • 3 : 2(Pogon Siedlce - Blekitni Stargard)
    21/09/2019 14:00
15
Relegation (Championship)
5
0
1
4
2:8
1
  • ?
  • Stal Stalowa Wola - Znicz Pruszkow
    23/11/2019 12:00
  • L
  • 0 : 1(Stal Stalowa Wola - Widzew Lodz)
    26/10/2019 12:00
  • L
  • 1 : 3(Stal Stalowa Wola - Gornik Leczna)
    31/08/2019 15:00
  • L
  • 0 : 1(Stal Stalowa Wola - Blekitni Stargard)
    21/08/2019 15:00
  • D
  • 0 : 0(Stal Stalowa Wola - Gryf Wejherowo)
    10/08/2019 15:00
  • L
  • 1 : 3(Stal Stalowa Wola - Resovia)
    27/07/2019 15:00
16
Relegation (Championship)
8
4
1
3
9:10
13
  • ?
  • SKRA Czestochowa - KS Legionovia Legionowo
    27/11/2019 12:00
  • L
  • 1 : 2(SKRA Czestochowa - Stal Rzeszow)
    09/11/2019 12:30
  • L
  • 0 : 2(SKRA Czestochowa - Olimpia Elblag)
    19/10/2019 13:00
  • W
  • 3 : 2(SKRA Czestochowa - Bytovia Bytow)
    05/10/2019 13:00
  • W
  • 2 : 1(SKRA Czestochowa - Znicz Pruszkow)
    21/09/2019 14:00
  • D
  • 0 : 0(SKRA Czestochowa - Stal Stalowa Wola)
    07/09/2019 14:00
17
Relegation (Championship)
9
1
2
6
7:17
5
  • ?
  • Gryf Wejherowo - Stal Stalowa Wola
    30/11/2019 17:00
  • D
  • 0 : 0(Gryf Wejherowo - Elana Torun)
    10/11/2019 12:00
  • L
  • 1 : 2(Gryf Wejherowo - Lech Poznan ll)
    26/10/2019 13:00
  • L
  • 1 : 2(Gryf Wejherowo - KS Legionovia Legionowo)
    12/10/2019 13:00
  • W
  • 2 : 1(Gryf Wejherowo - SKRA Czestochowa)
    28/09/2019 14:00
  • L
  • 1 : 4(Gryf Wejherowo - Olimpia Elblag)
    15/09/2019 15:00
18
Relegation (Championship)
9
1
3
5
7:13
6
  • ?
  • KS Legionovia Legionowo - Stal Rzeszow
    23/11/2019 12:00
  • D
  • 2 : 2(KS Legionovia Legionowo - Olimpia Elblag)
    02/11/2019 12:30
  • D
  • 1 : 1(KS Legionovia Legionowo - Bytovia Bytow)
    19/10/2019 13:30
  • D
  • 0 : 0(KS Legionovia Legionowo - Znicz Pruszkow)
    05/10/2019 14:00
  • L
  • 0 : 1(KS Legionovia Legionowo - Stal Stalowa Wola)
    21/09/2019 14:00
  • L
  • 0 : 2(KS Legionovia Legionowo - Widzew Lodz)
    07/09/2019 14:30
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Promotion)
9
5
3
1
15:7
18
  • ?
  • Znicz Pruszkow - Resovia
    30/11/2019 17:00
  • W
  • 0 : 1(Widzew Lodz - Resovia)
    03/11/2019 12:05
  • D
  • 2 : 2(Polkowice - Resovia)
    19/10/2019 14:00
  • W
  • 0 : 2(Garbarnia - Resovia)
    05/10/2019 13:00
  • D
  • 1 : 1(Stal Rzeszow - Resovia)
    22/09/2019 11:05
  • L
  • 2 : 1(Gornik Leczna - Resovia)
    07/09/2019 18:09
2
Champions League (Promotion)
9
5
3
1
16:11
18
  • ?
  • Lech Poznan ll - Gornik Leczna
    23/11/2019 12:00
  • W
  • 0 : 1(Stal Rzeszow - Gornik Leczna)
    02/11/2019 12:00
  • W
  • 3 : 4(Pogon Siedlce - Gornik Leczna)
    20/10/2019 11:05
  • D
  • 1 : 1(Olimpia Elblag - Gornik Leczna)
    13/10/2019 11:05
  • L
  • 2 : 1(Bytovia Bytow - Gornik Leczna)
    29/09/2019 15:00
  • W
  • 1 : 2(Znicz Pruszkow - Gornik Leczna)
    15/09/2019 11:05
3
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
9
6
1
2
16:6
19
  • ?
  • Blekitni Stargard - Widzew Lodz
    30/11/2019 12:00
  • W
  • 0 : 6(Znicz Pruszkow - Widzew Lodz)
    10/11/2019 12:05
  • W
  • 0 : 1(Stal Stalowa Wola - Widzew Lodz)
    26/10/2019 12:00
  • W
  • 0 : 1(Elana Torun - Widzew Lodz)
    06/10/2019 11:00
  • W
  • 1 : 2(Lech Poznan ll - Widzew Lodz)
    21/09/2019 15:00
  • W
  • 0 : 2(KS Legionovia Legionowo - Widzew Lodz)
    07/09/2019 14:30
4
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
8
4
3
1
13:7
15
  • ?
  • Znicz Pruszkow - GKS Katowice
    17/11/2019 12:05
  • D
  • 2 : 2(Resovia - GKS Katowice)
    09/11/2019 12:00
  • D
  • 1 : 1(Widzew Lodz - GKS Katowice)
    19/10/2019 17:10
  • W
  • 0 : 1(Polkowice - GKS Katowice)
    05/10/2019 15:00
  • W
  • 1 : 3(Garbarnia - GKS Katowice)
    21/09/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(Stal Rzeszow - GKS Katowice)
    07/09/2019 13:00
5
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
8
5
2
1
14:6
17
  • ?
  • Lech Poznan ll - Olimpia Elblag
    16/11/2019 12:00
  • D
  • 2 : 2(KS Legionovia Legionowo - Olimpia Elblag)
    02/11/2019 12:30
  • W
  • 0 : 2(SKRA Czestochowa - Olimpia Elblag)
    19/10/2019 13:00
  • W
  • 0 : 1(Pogon Siedlce - Olimpia Elblag)
    05/10/2019 13:00
  • L
  • 2 : 1(Blekitni Stargard - Olimpia Elblag)
    29/09/2019 12:00
  • W
  • 1 : 4(Gryf Wejherowo - Olimpia Elblag)
    15/09/2019 15:00
6
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
8
1
3
4
9:14
6
  • ?
  • Widzew Lodz - Bytovia Bytow
    24/11/2019 12:05
  • L
  • 3 : 0(Lech Poznan ll - Bytovia Bytow)
    03/11/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(KS Legionovia Legionowo - Bytovia Bytow)
    19/10/2019 13:30
  • L
  • 3 : 2(SKRA Czestochowa - Bytovia Bytow)
    05/10/2019 13:00
  • L
  • 2 : 1(Olimpia Elblag - Bytovia Bytow)
    21/09/2019 17:00
  • D
  • 1 : 1(Gryf Wejherowo - Bytovia Bytow)
    01/09/2019 15:00
7
7
2
1
4
10:13
7
  • ?
  • Pogon Siedlce - Stal Rzeszow
    17/11/2019 12:00
  • W
  • 1 : 2(SKRA Czestochowa - Stal Rzeszow)
    09/11/2019 12:30
  • L
  • 1 : 0(Olimpia Elblag - Stal Rzeszow)
    27/10/2019 12:05
  • L
  • 3 : 2(Bytovia Bytow - Stal Rzeszow)
    12/10/2019 14:00
  • D
  • 2 : 2(Znicz Pruszkow - Stal Rzeszow)
    29/09/2019 11:05
  • L
  • 3 : 1(Widzew Lodz - Stal Rzeszow)
    31/08/2019 17:10
8
9
3
1
5
10:14
10
  • ?
  • Elana Torun - Blekitni Stargard
    23/11/2019 12:00
  • D
  • 1 : 1(Garbarnia - Blekitni Stargard)
    03/11/2019 12:00
  • L
  • 3 : 1(Stal Rzeszow - Blekitni Stargard)
    19/10/2019 13:00
  • L
  • 1 : 0(Gornik Leczna - Blekitni Stargard)
    06/10/2019 11:05
  • L
  • 3 : 2(Pogon Siedlce - Blekitni Stargard)
    21/09/2019 14:00
  • L
  • 1 : 0(Bytovia Bytow - Blekitni Stargard)
    14/09/2019 16:00
9
7
3
1
3
10:8
10
  • ?
  • Blekitni Stargard - Polkowice
    16/11/2019 12:00
  • L
  • 2 : 0(Bytovia Bytow - Polkowice)
    09/11/2019 15:00
  • W
  • 2 : 4(Znicz Pruszkow - Polkowice)
    25/10/2019 17:00
  • L
  • 1 : 0(Widzew Lodz - Polkowice)
    28/09/2019 17:10
  • W
  • 0 : 3(Lech Poznan ll - Polkowice)
    18/09/2019 15:00
  • W
  • 1 : 2(KS Legionovia Legionowo - Polkowice)
    25/08/2019 15:00
10
7
3
3
1
10:6
12
  • ?
  • Gornik Leczna - Garbarnia
    16/11/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Olimpia Elblag - Garbarnia)
    09/11/2019 17:00
  • W
  • 0 : 1(Znicz Pruszkow - Garbarnia)
    29/10/2019 18:00
  • L
  • 2 : 1(Bytovia Bytow - Garbarnia)
    25/10/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Widzew Lodz - Garbarnia)
    14/09/2019 17:10
  • D
  • 1 : 1(Polkowice - Garbarnia)
    31/08/2019 17:00
11
10
3
2
5
12:17
11
  • ?
  • SKRA Czestochowa - Lech Poznan ll
    30/11/2019 12:00
  • D
  • 2 : 2(Blekitni Stargard - Lech Poznan ll)
    09/11/2019 12:00
  • W
  • 1 : 2(Gryf Wejherowo - Lech Poznan ll)
    26/10/2019 13:00
  • L
  • 3 : 2(Resovia - Lech Poznan ll)
    12/10/2019 13:00
  • L
  • 2 : 0(GKS Katowice - Lech Poznan ll)
    28/09/2019 16:00
  • W
  • 2 : 4(Elana Torun - Lech Poznan ll)
    14/09/2019 13:00
12
9
4
2
3
11:11
14
  • ?
  • Stal Stalowa Wola - Znicz Pruszkow
    23/11/2019 12:00
  • L
  • 2 : 1(Elana Torun - Znicz Pruszkow)
    02/11/2019 12:00
  • W
  • 0 : 1(Lech Poznan ll - Znicz Pruszkow)
    20/10/2019 10:00
  • D
  • 0 : 0(KS Legionovia Legionowo - Znicz Pruszkow)
    05/10/2019 14:00
  • L
  • 2 : 1(SKRA Czestochowa - Znicz Pruszkow)
    21/09/2019 14:00
  • W
  • 1 : 2(Olimpia Elblag - Znicz Pruszkow)
    08/09/2019 11:05
13
8
1
2
5
4:10
5
  • ?
  • Bytovia Bytow - Elana Torun
    16/11/2019 15:00
  • D
  • 0 : 0(Gryf Wejherowo - Elana Torun)
    10/11/2019 12:00
  • L
  • 2 : 1(Resovia - Elana Torun)
    26/10/2019 12:00
  • L
  • 2 : 0(GKS Katowice - Elana Torun)
    12/10/2019 13:00
  • L
  • 3 : 0(Polkowice - Elana Torun)
    21/09/2019 17:00
  • D
  • 0 : 0(Garbarnia - Elana Torun)
    07/09/2019 15:00
14
8
2
2
4
14:17
8
  • ?
  • Resovia - Pogon Siedlce
    23/11/2019 11:00
  • L
  • 2 : 1(GKS Katowice - Pogon Siedlce)
    26/10/2019 16:00
  • L
  • 7 : 3(Widzew Lodz - Pogon Siedlce)
    12/10/2019 17:10
  • L
  • 2 : 1(Elana Torun - Pogon Siedlce)
    29/09/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Polkowice - Pogon Siedlce)
    14/09/2019 17:00
  • W
  • 1 : 3(Bytovia Bytow - Pogon Siedlce)
    07/09/2019 16:00
15
Relegation (Championship)
12
4
3
5
14:20
15
  • ?
  • Resovia - Stal Stalowa Wola
    16/11/2019 12:00
  • W
  • 1 : 2(Pogon Siedlce - Stal Stalowa Wola)
    09/11/2019 15:30
  • L
  • 2 : 1(GKS Katowice - Stal Stalowa Wola)
    02/11/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Elana Torun - Stal Stalowa Wola)
    19/10/2019 12:00
  • L
  • 3 : 0(Polkowice - Stal Stalowa Wola)
    12/10/2019 15:00
  • D
  • 2 : 2(Lech Poznan ll - Stal Stalowa Wola)
    06/10/2019 10:00
16
Relegation (Championship)
9
0
2
7
3:17
2
  • ?
  • Garbarnia - SKRA Czestochowa
    23/11/2019 12:00
  • L
  • 2 : 0(Pogon Siedlce - SKRA Czestochowa)
    03/11/2019 12:00
  • D
  • 1 : 1(Gornik Leczna - SKRA Czestochowa)
    26/10/2019 15:00
  • L
  • 3 : 0(Blekitni Stargard - SKRA Czestochowa)
    13/10/2019 12:00
  • L
  • 2 : 1(Gryf Wejherowo - SKRA Czestochowa)
    28/09/2019 14:00
  • L
  • 2 : 0(Resovia - SKRA Czestochowa)
    14/09/2019 14:00
17
Relegation (Championship)
8
1
2
5
5:13
5
  • ?
  • Widzew Lodz - Gryf Wejherowo
    15/11/2019 18:10
  • L
  • 5 : 0(Polkowice - Gryf Wejherowo)
    02/11/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(Garbarnia - Gryf Wejherowo)
    19/10/2019 11:00
  • W
  • 1 : 2(Stal Rzeszow - Gryf Wejherowo)
    05/10/2019 13:00
  • L
  • 1 : 0(Gornik Leczna - Gryf Wejherowo)
    20/09/2019 18:09
  • L
  • 2 : 1(Blekitni Stargard - Gryf Wejherowo)
    07/09/2019 12:00
18
Relegation (Championship)
8
1
0
7
7:20
3
  • ?
  • SKRA Czestochowa - KS Legionovia Legionowo
    27/11/2019 12:00
  • L
  • 2 : 0(Gornik Leczna - KS Legionovia Legionowo)
    09/11/2019 16:00
  • L
  • 2 : 1(Blekitni Stargard - KS Legionovia Legionowo)
    26/10/2019 11:00
  • W
  • 1 : 2(Gryf Wejherowo - KS Legionovia Legionowo)
    12/10/2019 13:00
  • L
  • 3 : 0(Resovia - KS Legionovia Legionowo)
    28/09/2019 13:00
  • L
  • 3 : 1(GKS Katowice - KS Legionovia Legionowo)
    14/09/2019 16:00