Russia Premier League - 2019/2020

CSKA Moscow01Arsenal Tula

Finished

1
X
2
background of football game timelineHomeGuestPlayer substitution57''
inIlzat Akhmetov
inKonstantin Kuchaev
Player substitution67''
inJaka Bijol
inVadim Karpov
Player substitution78''
inArnor Sigurdsson
inAlan Dzagoev
Yellow card90''
yellow cardIgor Diveev
Yellow card24''
yellow cardKirill Kombarov
Player substitution31''
inDaniil Lesovoy
inSergey Tkachev
Goal52''
goalDaniil Lesovoy
Player substitution83''
inAleksandr Lomovitski
inEvgeni Lutsenko
Yellow card84''
yellow cardDaniil Lesovoy

TV Channels:

Official Streams:

Summary
24'
yellow cardKirill Kombarov
31'
inDaniil Lesovoy
outSergey Tkachev
Second half
52'
goalDaniil Lesovoy
inIlzat Akhmetov
outKonstantin Kuchaev
57'
inJaka Bijol
outVadim Karpov
67'
inArnor Sigurdsson
outAlan Dzagoev
78'
83'
inAleksandr Lomovitski
outEvgeni Lutsenko
84'
yellow cardDaniil Lesovoy
yellow cardIgor Diveev
90'
90'

Yellow card for Igor Diveev

90'

That's it! The referee blows the final whistle

84'

Yellow card for Daniil Lesovoy

83'

Evgeni Lutsenko is coming off and he is replaced by Aleksandr Lomovitski

78'

Alan Dzagoev is coming off and he is replaced by Arnor Sigurdsson

67'

Vadim Karpov is coming off and he is replaced by Jaka Bijol

57'

Konstantin Kuchaev is coming off and he is replaced by Ilzat Akhmetov

52'

G O O O A A A L - Daniil Lesovoy is on target!

46'

The second half is underway

45'

It's over! The referee blows for half time

31'

Sergey Tkachev is coming off and he is replaced by Daniil Lesovoy

24'

Yellow card for Kirill Kombarov

The referee starts the match

Welcome to VEB Arena, the match will start in about 5 minutes.

Goalkeeper
35Igor AkinfeevEgor Shamov50
Starting Lineups
23Hoerdur MagnussonVictor Alvarez21
78Igor Diveevyellow card90'Maksim Belyaev6
62Vadim Karpovout67'Giya Grigalava8
20Konstantin Kuchaevout57'yellow card24'Kirill Kombarov9
98Ivan OblyakovRobert Bauer4
25Kristijan Bistrovicout31'Sergey Tkachev11
2Mario FernandesGeorgi Kostadinov70
10Alan Dzagoevout78'Goran Causic20
9Fedor ChalovIgor Gorbatenko23
8Nikola Vlasicout83'Evgeni Lutsenko48
Substitutes
17Arnor Sigurdssonin78'Artur Nigmatullin1
71Nair TiknizyanKantemir Berhamov7
27Cedric Gogoua Kouamein31'goal52'yellow card84'Daniil Lesovoy22
49Vladislav ToropAnri Khagush14
42Georgi ShchennikovEvans Kangwa10
11Lucas SantosMichail Levashov36
29Jaka Bijolin67'in83'Aleksandr Lomovitski27
14Kirill NababkinAlexandru Tudorie30
31Zvonimir SarlijaAlexander Denisov71
19Takuma NishimuraGuram Adzhoev17
1Ilya PomazunAleksandr Dovbnya5
7Ilzat Akhmetovin57'Vladislav Panteleev28
Coach
Viktor GoncharenkoIgor Cherevchenko
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Group Stage)
19
14
3
2
37:9
45
  • ?
  • Zenit St. Petersburg - Lokomotiv Moscow
    01/03/2020 16:00
  • W
  • 3 : 0(Zenit St. Petersburg - Dinamo Moscow)
    06/12/2019 16:30
  • W
  • 1 : 0(Zenit St. Petersburg - Spartak Moscow)
    01/12/2019 16:00
  • W
  • 1 : 2(Rubin Kazan - Zenit St. Petersburg)
    23/11/2019 11:00
  • W
  • 0 : 1(Arsenal Tula - Zenit St. Petersburg)
    10/11/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Zenit St. Petersburg - CSKA Moscow)
    02/11/2019 16:00
2
Champions League (Group Stage)
19
9
8
2
33:20
35
  • ?
  • FC Krasnodar - FC Ufa
    01/03/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(FC Krasnodar - CSKA Moscow)
    07/12/2019 13:30
  • D
  • 0 : 0(FC Krasnodar - FC Tambov)
    02/12/2019 16:30
  • W
  • 1 : 2(Arsenal Tula - FC Krasnodar)
    24/11/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(Lokomotiv Moscow - FC Krasnodar)
    10/11/2019 16:00
  • D
  • 2 : 2(FC Krasnodar - FC Rostov)
    03/11/2019 13:30
3
Champions League (Qualification)
19
10
4
5
34:28
34
  • ?
  • FK Akhmat - FC Rostov
    01/03/2020 16:00
  • W
  • 1 : 4(Spartak Moscow - FC Rostov)
    08/12/2019 16:00
  • D
  • 0 : 0(FC Rostov - Ural)
    30/11/2019 13:30
  • L
  • 2 : 1(Dinamo Moscow - FC Rostov)
    23/11/2019 13:30
  • L
  • 1 : 2(FC Rostov - FC Tambov)
    09/11/2019 13:30
  • D
  • 2 : 2(FC Krasnodar - FC Rostov)
    03/11/2019 13:30
4
Europa League (Qualification)
19
10
4
5
26:18
34
  • ?
  • CSKA Moscow - Ural
    01/03/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(FC Krasnodar - CSKA Moscow)
    07/12/2019 13:30
  • L
  • 0 : 1(CSKA Moscow - Arsenal Tula)
    02/12/2019 16:30
  • W
  • 1 : 0(CSKA Moscow - Krylya Sovetov Samara)
    24/11/2019 16:00
  • W
  • 2 : 3(PFC Sochi - CSKA Moscow)
    10/11/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(Zenit St. Petersburg - CSKA Moscow)
    02/11/2019 16:00
5
Europa League (Qualification)
19
10
4
5
28:24
34
  • ?
  • Zenit St. Petersburg - Lokomotiv Moscow
    01/03/2020 16:00
  • L
  • 4 : 0(Arsenal Tula - Lokomotiv Moscow)
    06/12/2019 16:30
  • L
  • 1 : 2(Lokomotiv Moscow - Dinamo Moscow)
    01/12/2019 13:30
  • W
  • 2 : 3(FC Tambov - Lokomotiv Moscow)
    22/11/2019 16:30
  • D
  • 1 : 1(Lokomotiv Moscow - FC Krasnodar)
    10/11/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(FC Ufa - Lokomotiv Moscow)
    02/11/2019 11:00
6
19
7
4
8
23:23
25
  • ?
  • PFC Sochi - Arsenal Tula
    01/03/2020 16:00
  • W
  • 4 : 0(Arsenal Tula - Lokomotiv Moscow)
    06/12/2019 16:30
  • W
  • 0 : 1(CSKA Moscow - Arsenal Tula)
    02/12/2019 16:30
  • L
  • 1 : 2(Arsenal Tula - FC Krasnodar)
    24/11/2019 13:30
  • L
  • 0 : 1(Arsenal Tula - Zenit St. Petersburg)
    10/11/2019 11:00
  • W
  • 0 : 1(Spartak Moscow - Arsenal Tula)
    04/11/2019 16:00
7
19
6
7
6
16:17
25
  • ?
  • FC Krasnodar - FC Ufa
    01/03/2020 16:00
  • W
  • 0 : 1(FK Akhmat - FC Ufa)
    07/12/2019 16:00
  • W
  • 0 : 1(Krylya Sovetov Samara - FC Ufa)
    30/11/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(FC Ufa - PFC Sochi)
    24/11/2019 08:30
  • D
  • 0 : 0(FC Orenburg - FC Ufa)
    10/11/2019 08:30
  • D
  • 1 : 1(FC Ufa - Lokomotiv Moscow)
    02/11/2019 11:00
8
19
6
6
7
16:21
24
  • ?
  • Dinamo Moscow - Spartak Moscow
    01/03/2020 16:00
  • L
  • 3 : 0(Zenit St. Petersburg - Dinamo Moscow)
    06/12/2019 16:30
  • W
  • 1 : 2(Lokomotiv Moscow - Dinamo Moscow)
    01/12/2019 13:30
  • W
  • 2 : 1(Dinamo Moscow - FC Rostov)
    23/11/2019 13:30
  • W
  • 0 : 1(Rubin Kazan - Dinamo Moscow)
    09/11/2019 11:05
  • D
  • 1 : 1(Dinamo Moscow - FK Akhmat)
    02/11/2019 11:00
9
19
6
6
7
24:31
24
  • ?
  • CSKA Moscow - Ural
    01/03/2020 16:00
  • W
  • 2 : 3(Krylya Sovetov Samara - Ural)
    08/12/2019 11:00
  • D
  • 0 : 0(FC Rostov - Ural)
    30/11/2019 13:30
  • D
  • 0 : 0(Ural - Spartak Moscow)
    24/11/2019 11:00
  • D
  • 0 : 0(FK Akhmat - Ural)
    08/11/2019 16:30
  • L
  • 1 : 2(Ural - FC Orenburg)
    04/11/2019 11:00
10
19
6
4
9
19:21
22
  • ?
  • Dinamo Moscow - Spartak Moscow
    01/03/2020 16:00
  • L
  • 1 : 4(Spartak Moscow - FC Rostov)
    08/12/2019 16:00
  • L
  • 1 : 0(Zenit St. Petersburg - Spartak Moscow)
    01/12/2019 16:00
  • D
  • 0 : 0(Ural - Spartak Moscow)
    24/11/2019 11:00
  • W
  • 2 : 0(Spartak Moscow - Krylya Sovetov Samara)
    09/11/2019 16:05
  • L
  • 0 : 1(Spartak Moscow - Arsenal Tula)
    04/11/2019 16:00
11
19
6
3
10
23:26
21
  • ?
  • FC Tambov - Rubin Kazan
    01/03/2020 16:00
  • W
  • 3 : 0(FC Tambov - FC Orenburg)
    07/12/2019 11:00
  • D
  • 0 : 0(FC Krasnodar - FC Tambov)
    02/12/2019 16:30
  • L
  • 2 : 3(FC Tambov - Lokomotiv Moscow)
    22/11/2019 16:30
  • W
  • 1 : 2(FC Rostov - FC Tambov)
    09/11/2019 13:30
  • W
  • 1 : 2(PFC Sochi - FC Tambov)
    02/11/2019 13:30
12
19
4
7
8
13:24
19
  • ?
  • FK Akhmat - FC Rostov
    01/03/2020 16:00
  • L
  • 0 : 1(FK Akhmat - FC Ufa)
    07/12/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(FK Akhmat - Rubin Kazan)
    30/11/2019 16:00
  • W
  • 1 : 2(FC Orenburg - FK Akhmat)
    23/11/2019 08:30
  • D
  • 0 : 0(FK Akhmat - Ural)
    08/11/2019 16:30
  • D
  • 1 : 1(Dinamo Moscow - FK Akhmat)
    02/11/2019 11:00
13
Relegation Playoff
19
4
7
8
11:21
19
  • ?
  • FC Tambov - Rubin Kazan
    01/03/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(PFC Sochi - Rubin Kazan)
    08/12/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(FK Akhmat - Rubin Kazan)
    30/11/2019 16:00
  • L
  • 1 : 2(Rubin Kazan - Zenit St. Petersburg)
    23/11/2019 11:00
  • L
  • 0 : 1(Rubin Kazan - Dinamo Moscow)
    09/11/2019 11:05
  • D
  • 0 : 0(Krylya Sovetov Samara - Rubin Kazan)
    04/11/2019 13:30
14
Relegation Playoff
18
5
4
9
21:27
19
  • ?
  • PFC Sochi - FC Orenburg
    23/02/2020 11:00
  • L
  • 3 : 0(FC Tambov - FC Orenburg)
    07/12/2019 11:00
  • L
  • 1 : 2(FC Orenburg - FK Akhmat)
    23/11/2019 08:30
  • D
  • 0 : 0(FC Orenburg - FC Ufa)
    10/11/2019 08:30
  • W
  • 1 : 2(Ural - FC Orenburg)
    04/11/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(FC Krasnodar - FC Orenburg)
    27/10/2019 16:00
15
Relegation (Championship)
19
5
3
11
20:25
18
  • ?
  • Krylya Sovetov Samara - FC Orenburg
    01/03/2020 16:00
  • L
  • 2 : 3(Krylya Sovetov Samara - Ural)
    08/12/2019 11:00
  • L
  • 0 : 1(Krylya Sovetov Samara - FC Ufa)
    30/11/2019 11:00
  • L
  • 1 : 0(CSKA Moscow - Krylya Sovetov Samara)
    24/11/2019 16:00
  • L
  • 2 : 0(Spartak Moscow - Krylya Sovetov Samara)
    09/11/2019 16:05
  • D
  • 0 : 0(Krylya Sovetov Samara - Rubin Kazan)
    04/11/2019 13:30
16
Relegation (Championship)
18
3
6
9
16:25
15
  • ?
  • PFC Sochi - FC Orenburg
    23/02/2020 11:00
  • D
  • 1 : 1(PFC Sochi - Rubin Kazan)
    08/12/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(FC Ufa - PFC Sochi)
    24/11/2019 08:30
  • L
  • 2 : 3(PFC Sochi - CSKA Moscow)
    10/11/2019 13:30
  • L
  • 1 : 2(PFC Sochi - FC Tambov)
    02/11/2019 13:30
  • L
  • 2 : 0(FC Rostov - PFC Sochi)
    26/10/2019 16:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Group Stage)
9
6
3
0
22:5
21
  • ?
  • Zenit St. Petersburg - Lokomotiv Moscow
    01/03/2020 16:00
  • W
  • 3 : 0(Zenit St. Petersburg - Dinamo Moscow)
    06/12/2019 16:30
  • W
  • 1 : 0(Zenit St. Petersburg - Spartak Moscow)
    01/12/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Zenit St. Petersburg - CSKA Moscow)
    02/11/2019 16:00
  • W
  • 6 : 1(Zenit St. Petersburg - FC Rostov)
    19/10/2019 16:00
  • W
  • 5 : 0(Zenit St. Petersburg - Rubin Kazan)
    21/09/2019 16:05
2
Champions League (Group Stage)
10
5
5
0
17:8
20
  • ?
  • FC Krasnodar - FC Ufa
    01/03/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(FC Krasnodar - CSKA Moscow)
    07/12/2019 13:30
  • D
  • 0 : 0(FC Krasnodar - FC Tambov)
    02/12/2019 16:30
  • D
  • 2 : 2(FC Krasnodar - FC Rostov)
    03/11/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(FC Krasnodar - FC Orenburg)
    27/10/2019 16:00
  • W
  • 2 : 1(FC Krasnodar - Spartak Moscow)
    06/10/2019 16:00
3
Champions League (Qualification)
9
6
2
1
15:7
20
  • ?
  • FC Rostov - CSKA Moscow
    08/03/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(FC Rostov - Ural)
    30/11/2019 13:30
  • L
  • 1 : 2(FC Rostov - FC Tambov)
    09/11/2019 13:30
  • W
  • 2 : 0(FC Rostov - PFC Sochi)
    26/10/2019 16:00
  • W
  • 3 : 0(FC Rostov - Dinamo Moscow)
    28/09/2019 13:30
  • W
  • 2 : 1(FC Rostov - FK Akhmat)
    16/09/2019 17:30
4
Europa League (Qualification)
9
5
1
3
11:8
16
  • ?
  • CSKA Moscow - Ural
    01/03/2020 16:00
  • L
  • 0 : 1(CSKA Moscow - Arsenal Tula)
    02/12/2019 16:30
  • W
  • 1 : 0(CSKA Moscow - Krylya Sovetov Samara)
    24/11/2019 16:00
  • L
  • 0 : 1(CSKA Moscow - Dinamo Moscow)
    27/10/2019 13:30
  • L
  • 1 : 3(CSKA Moscow - FC Rostov)
    06/10/2019 13:30
  • W
  • 3 : 2(CSKA Moscow - FC Krasnodar)
    22/09/2019 16:00
5
Europa League (Qualification)
9
4
2
3
13:11
14
  • ?
  • Lokomotiv Moscow - FK Akhmat
    08/03/2020 16:00
  • L
  • 1 : 2(Lokomotiv Moscow - Dinamo Moscow)
    01/12/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(Lokomotiv Moscow - FC Krasnodar)
    10/11/2019 16:00
  • L
  • 0 : 3(Lokomotiv Moscow - Spartak Moscow)
    27/10/2019 13:30
  • W
  • 2 : 1(Lokomotiv Moscow - Arsenal Tula)
    06/10/2019 11:00
  • W
  • 1 : 0(Lokomotiv Moscow - Zenit St. Petersburg)
    28/09/2019 16:05
6
10
3
3
4
14:12
12
  • ?
  • Arsenal Tula - Rubin Kazan
    15/03/2020 16:00
  • W
  • 4 : 0(Arsenal Tula - Lokomotiv Moscow)
    06/12/2019 16:30
  • L
  • 1 : 2(Arsenal Tula - FC Krasnodar)
    24/11/2019 13:30
  • L
  • 0 : 1(Arsenal Tula - Zenit St. Petersburg)
    10/11/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Arsenal Tula - PFC Sochi)
    20/10/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(Arsenal Tula - Ural)
    22/09/2019 13:30
7
10
4
3
3
12:10
15
  • ?
  • FC Ufa - FC Tambov
    22/03/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(FC Ufa - PFC Sochi)
    24/11/2019 08:30
  • D
  • 1 : 1(FC Ufa - Lokomotiv Moscow)
    02/11/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(FC Ufa - CSKA Moscow)
    20/10/2019 11:00
  • L
  • 0 : 1(FC Ufa - FK Akhmat)
    05/10/2019 08:30
  • W
  • 1 : 0(FC Ufa - Spartak Moscow)
    20/09/2019 14:30
8
9
2
3
4
9:11
9
  • ?
  • Dinamo Moscow - Spartak Moscow
    01/03/2020 16:00
  • W
  • 2 : 1(Dinamo Moscow - FC Rostov)
    23/11/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(Dinamo Moscow - FK Akhmat)
    02/11/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Dinamo Moscow - FC Krasnodar)
    20/10/2019 16:00
  • L
  • 2 : 3(Dinamo Moscow - PFC Sochi)
    22/09/2019 11:00
  • D
  • 0 : 0(Dinamo Moscow - FC Ufa)
    16/09/2019 17:00
9
10
3
2
5
16:20
11
  • ?
  • Ural - Rubin Kazan
    22/03/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(Ural - Spartak Moscow)
    24/11/2019 11:00
  • L
  • 1 : 2(Ural - FC Orenburg)
    04/11/2019 11:00
  • L
  • 1 : 3(Ural - Zenit St. Petersburg)
    06/10/2019 08:30
  • L
  • 0 : 3(Ural - CSKA Moscow)
    29/09/2019 08:30
  • L
  • 2 : 4(Ural - FC Krasnodar)
    01/09/2019 11:00
10
10
3
2
5
8:11
11
  • ?
  • Spartak Moscow - FC Krasnodar
    08/03/2020 16:00
  • L
  • 1 : 4(Spartak Moscow - FC Rostov)
    08/12/2019 16:00
  • W
  • 2 : 0(Spartak Moscow - Krylya Sovetov Samara)
    09/11/2019 16:05
  • L
  • 0 : 1(Spartak Moscow - Arsenal Tula)
    04/11/2019 16:00
  • D
  • 0 : 0(Spartak Moscow - Rubin Kazan)
    19/10/2019 13:35
  • L
  • 1 : 2(Spartak Moscow - FC Orenburg)
    29/09/2019 13:30
11
10
4
0
6
13:13
12
  • ?
  • FC Tambov - Rubin Kazan
    01/03/2020 16:00
  • W
  • 3 : 0(FC Tambov - FC Orenburg)
    07/12/2019 11:00
  • L
  • 2 : 3(FC Tambov - Lokomotiv Moscow)
    22/11/2019 16:30
  • W
  • 3 : 0(FC Tambov - FC Ufa)
    26/10/2019 11:00
  • L
  • 1 : 2(FC Tambov - Ural)
    19/10/2019 11:00
  • W
  • 2 : 1(FC Tambov - FC Rostov)
    21/09/2019 16:00
12
10
2
5
3
8:11
11
  • ?
  • FK Akhmat - FC Rostov
    01/03/2020 16:00
  • L
  • 0 : 1(FK Akhmat - FC Ufa)
    07/12/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(FK Akhmat - Rubin Kazan)
    30/11/2019 16:00
  • D
  • 0 : 0(FK Akhmat - Ural)
    08/11/2019 16:30
  • D
  • 1 : 1(FK Akhmat - Arsenal Tula)
    26/10/2019 13:30
  • L
  • 0 : 2(FK Akhmat - Lokomotiv Moscow)
    18/10/2019 16:30
13
Relegation Playoff
9
3
2
4
5:8
11
  • ?
  • Rubin Kazan - Krylya Sovetov Samara
    08/03/2020 16:00
  • L
  • 1 : 2(Rubin Kazan - Zenit St. Petersburg)
    23/11/2019 11:00
  • L
  • 0 : 1(Rubin Kazan - Dinamo Moscow)
    09/11/2019 11:05
  • D
  • 0 : 0(Rubin Kazan - Ural)
    25/10/2019 16:30
  • W
  • 2 : 1(Rubin Kazan - FC Tambov)
    05/10/2019 13:30
  • D
  • 0 : 0(Rubin Kazan - FC Ufa)
    29/09/2019 11:00
14
Relegation Playoff
9
2
3
4
10:12
9
  • ?
  • FC Orenburg - Arsenal Tula
    08/03/2020 16:00
  • L
  • 1 : 2(FC Orenburg - FK Akhmat)
    23/11/2019 08:30
  • D
  • 0 : 0(FC Orenburg - FC Ufa)
    10/11/2019 08:30
  • L
  • 0 : 1(FC Orenburg - Krylya Sovetov Samara)
    20/10/2019 08:30
  • W
  • 2 : 0(FC Orenburg - Dinamo Moscow)
    05/10/2019 11:00
  • L
  • 2 : 3(FC Orenburg - Lokomotiv Moscow)
    22/09/2019 08:30
15
Relegation (Championship)
10
2
2
6
10:13
8
  • ?
  • Krylya Sovetov Samara - FC Orenburg
    01/03/2020 16:00
  • L
  • 2 : 3(Krylya Sovetov Samara - Ural)
    08/12/2019 11:00
  • L
  • 0 : 1(Krylya Sovetov Samara - FC Ufa)
    30/11/2019 11:00
  • D
  • 0 : 0(Krylya Sovetov Samara - Rubin Kazan)
    04/11/2019 13:30
  • L
  • 0 : 2(Krylya Sovetov Samara - Zenit St. Petersburg)
    27/10/2019 11:00
  • W
  • 2 : 0(Krylya Sovetov Samara - FC Tambov)
    28/09/2019 11:00
16
Relegation (Championship)
8
1
2
5
6:11
5
  • ?
  • PFC Sochi - FC Orenburg
    23/02/2020 11:00
  • D
  • 1 : 1(PFC Sochi - Rubin Kazan)
    08/12/2019 13:30
  • L
  • 2 : 3(PFC Sochi - CSKA Moscow)
    10/11/2019 13:30
  • L
  • 1 : 2(PFC Sochi - FC Tambov)
    02/11/2019 13:30
  • L
  • 0 : 2(PFC Sochi - Krylya Sovetov Samara)
    05/10/2019 16:00
  • W
  • 2 : 0(PFC Sochi - FK Akhmat)
    30/09/2019 16:30
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Group Stage)
10
8
0
2
15:4
24
  • ?
  • CSKA Moscow - Zenit St. Petersburg
    22/03/2020 16:00
  • W
  • 1 : 2(Rubin Kazan - Zenit St. Petersburg)
    23/11/2019 11:00
  • W
  • 0 : 1(Arsenal Tula - Zenit St. Petersburg)
    10/11/2019 11:00
  • W
  • 0 : 2(Krylya Sovetov Samara - Zenit St. Petersburg)
    27/10/2019 11:00
  • W
  • 1 : 3(Ural - Zenit St. Petersburg)
    06/10/2019 08:30
  • L
  • 1 : 0(Lokomotiv Moscow - Zenit St. Petersburg)
    28/09/2019 16:05
2
Champions League (Group Stage)
9
4
3
2
16:12
15
  • ?
  • Spartak Moscow - FC Krasnodar
    08/03/2020 16:00
  • W
  • 1 : 2(Arsenal Tula - FC Krasnodar)
    24/11/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(Lokomotiv Moscow - FC Krasnodar)
    10/11/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Dinamo Moscow - FC Krasnodar)
    20/10/2019 16:00
  • L
  • 3 : 2(CSKA Moscow - FC Krasnodar)
    22/09/2019 16:00
  • W
  • 2 : 4(Ural - FC Krasnodar)
    01/09/2019 11:00
3
Champions League (Qualification)
10
4
2
4
19:21
14
  • ?
  • FK Akhmat - FC Rostov
    01/03/2020 16:00
  • W
  • 1 : 4(Spartak Moscow - FC Rostov)
    08/12/2019 16:00
  • L
  • 2 : 1(Dinamo Moscow - FC Rostov)
    23/11/2019 13:30
  • D
  • 2 : 2(FC Krasnodar - FC Rostov)
    03/11/2019 13:30
  • L
  • 6 : 1(Zenit St. Petersburg - FC Rostov)
    19/10/2019 16:00
  • W
  • 1 : 3(CSKA Moscow - FC Rostov)
    06/10/2019 13:30
4
Europa League (Qualification)
10
5
3
2
15:10
18
  • ?
  • FC Rostov - CSKA Moscow
    08/03/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(FC Krasnodar - CSKA Moscow)
    07/12/2019 13:30
  • W
  • 2 : 3(PFC Sochi - CSKA Moscow)
    10/11/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(Zenit St. Petersburg - CSKA Moscow)
    02/11/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(FC Ufa - CSKA Moscow)
    20/10/2019 11:00
  • W
  • 0 : 3(Ural - CSKA Moscow)
    29/09/2019 08:30
5
Europa League (Qualification)
10
6
2
2
15:13
20
  • ?
  • Zenit St. Petersburg - Lokomotiv Moscow
    01/03/2020 16:00
  • L
  • 4 : 0(Arsenal Tula - Lokomotiv Moscow)
    06/12/2019 16:30
  • W
  • 2 : 3(FC Tambov - Lokomotiv Moscow)
    22/11/2019 16:30
  • D
  • 1 : 1(FC Ufa - Lokomotiv Moscow)
    02/11/2019 11:00
  • W
  • 0 : 2(FK Akhmat - Lokomotiv Moscow)
    18/10/2019 16:30
  • W
  • 2 : 3(FC Orenburg - Lokomotiv Moscow)
    22/09/2019 08:30
6
9
4
1
4
9:11
13
  • ?
  • PFC Sochi - Arsenal Tula
    01/03/2020 16:00
  • W
  • 0 : 1(CSKA Moscow - Arsenal Tula)
    02/12/2019 16:30
  • W
  • 0 : 1(Spartak Moscow - Arsenal Tula)
    04/11/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(FK Akhmat - Arsenal Tula)
    26/10/2019 13:30
  • L
  • 2 : 1(Lokomotiv Moscow - Arsenal Tula)
    06/10/2019 11:00
  • L
  • 2 : 0(FC Krasnodar - Arsenal Tula)
    29/09/2019 16:00
7
9
2
4
3
4:7
10
  • ?
  • FC Krasnodar - FC Ufa
    01/03/2020 16:00
  • W
  • 0 : 1(FK Akhmat - FC Ufa)
    07/12/2019 16:00
  • W
  • 0 : 1(Krylya Sovetov Samara - FC Ufa)
    30/11/2019 11:00
  • D
  • 0 : 0(FC Orenburg - FC Ufa)
    10/11/2019 08:30
  • L
  • 3 : 0(FC Tambov - FC Ufa)
    26/10/2019 11:00
  • D
  • 0 : 0(Rubin Kazan - FC Ufa)
    29/09/2019 11:00
8
10
4
3
3
7:10
15
  • ?
  • FK Akhmat - Dinamo Moscow
    15/03/2020 16:00
  • L
  • 3 : 0(Zenit St. Petersburg - Dinamo Moscow)
    06/12/2019 16:30
  • W
  • 1 : 2(Lokomotiv Moscow - Dinamo Moscow)
    01/12/2019 13:30
  • W
  • 0 : 1(Rubin Kazan - Dinamo Moscow)
    09/11/2019 11:05
  • W
  • 0 : 1(CSKA Moscow - Dinamo Moscow)
    27/10/2019 13:30
  • L
  • 2 : 0(FC Orenburg - Dinamo Moscow)
    05/10/2019 11:00
9
9
3
4
2
8:11
13
  • ?
  • CSKA Moscow - Ural
    01/03/2020 16:00
  • W
  • 2 : 3(Krylya Sovetov Samara - Ural)
    08/12/2019 11:00
  • D
  • 0 : 0(FC Rostov - Ural)
    30/11/2019 13:30
  • D
  • 0 : 0(FK Akhmat - Ural)
    08/11/2019 16:30
  • D
  • 0 : 0(Rubin Kazan - Ural)
    25/10/2019 16:30
  • W
  • 1 : 2(FC Tambov - Ural)
    19/10/2019 11:00
10
9
3
2
4
11:10
11
  • ?
  • Dinamo Moscow - Spartak Moscow
    01/03/2020 16:00
  • L
  • 1 : 0(Zenit St. Petersburg - Spartak Moscow)
    01/12/2019 16:00
  • D
  • 0 : 0(Ural - Spartak Moscow)
    24/11/2019 11:00
  • W
  • 0 : 3(Lokomotiv Moscow - Spartak Moscow)
    27/10/2019 13:30
  • L
  • 2 : 1(FC Krasnodar - Spartak Moscow)
    06/10/2019 16:00
  • L
  • 1 : 0(FC Ufa - Spartak Moscow)
    20/09/2019 14:30
11
9
2
3
4
10:13
9
  • ?
  • Dinamo Moscow - FC Tambov
    08/03/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(FC Krasnodar - FC Tambov)
    02/12/2019 16:30
  • W
  • 1 : 2(FC Rostov - FC Tambov)
    09/11/2019 13:30
  • W
  • 1 : 2(PFC Sochi - FC Tambov)
    02/11/2019 13:30
  • L
  • 2 : 1(Rubin Kazan - FC Tambov)
    05/10/2019 13:30
  • L
  • 2 : 0(Krylya Sovetov Samara - FC Tambov)
    28/09/2019 11:00
12
9
2
2
5
5:13
8
  • ?
  • Lokomotiv Moscow - FK Akhmat
    08/03/2020 16:00
  • W
  • 1 : 2(FC Orenburg - FK Akhmat)
    23/11/2019 08:30
  • D
  • 1 : 1(Dinamo Moscow - FK Akhmat)
    02/11/2019 11:00
  • W
  • 0 : 1(FC Ufa - FK Akhmat)
    05/10/2019 08:30
  • L
  • 2 : 0(PFC Sochi - FK Akhmat)
    30/09/2019 16:30
  • L
  • 2 : 1(FC Rostov - FK Akhmat)
    16/09/2019 17:30
13
Relegation Playoff
10
1
5
4
6:13
8
  • ?
  • FC Tambov - Rubin Kazan
    01/03/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(PFC Sochi - Rubin Kazan)
    08/12/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(FK Akhmat - Rubin Kazan)
    30/11/2019 16:00
  • D
  • 0 : 0(Krylya Sovetov Samara - Rubin Kazan)
    04/11/2019 13:30
  • D
  • 0 : 0(Spartak Moscow - Rubin Kazan)
    19/10/2019 13:35
  • L
  • 5 : 0(Zenit St. Petersburg - Rubin Kazan)
    21/09/2019 16:05
14
Relegation Playoff
9
3
1
5
11:15
10
  • ?
  • PFC Sochi - FC Orenburg
    23/02/2020 11:00
  • L
  • 3 : 0(FC Tambov - FC Orenburg)
    07/12/2019 11:00
  • W
  • 1 : 2(Ural - FC Orenburg)
    04/11/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(FC Krasnodar - FC Orenburg)
    27/10/2019 16:00
  • W
  • 1 : 2(Spartak Moscow - FC Orenburg)
    29/09/2019 13:30
  • W
  • 1 : 2(FC Ufa - FC Orenburg)
    31/08/2019 08:30
15
Relegation (Championship)
9
3
1
5
10:12
10
  • ?
  • Rubin Kazan - Krylya Sovetov Samara
    08/03/2020 16:00
  • L
  • 1 : 0(CSKA Moscow - Krylya Sovetov Samara)
    24/11/2019 16:00
  • L
  • 2 : 0(Spartak Moscow - Krylya Sovetov Samara)
    09/11/2019 16:05
  • W
  • 0 : 1(FC Orenburg - Krylya Sovetov Samara)
    20/10/2019 08:30
  • W
  • 0 : 2(PFC Sochi - Krylya Sovetov Samara)
    05/10/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(FK Akhmat - Krylya Sovetov Samara)
    21/09/2019 11:00
16
Relegation (Championship)
10
2
4
4
10:14
10
  • ?
  • FK Akhmat - PFC Sochi
    05/04/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(FC Ufa - PFC Sochi)
    24/11/2019 08:30
  • L
  • 2 : 0(FC Rostov - PFC Sochi)
    26/10/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Arsenal Tula - PFC Sochi)
    20/10/2019 13:30
  • W
  • 2 : 3(Dinamo Moscow - PFC Sochi)
    22/09/2019 11:00
  • W
  • 0 : 3(Rubin Kazan - PFC Sochi)
    31/08/2019 11:00