Russia Premier League - 2019/2020

CSKA Moscow10Krylya Sovetov Samara

Finished

1
X
2
background of football game timelineHomeGuestPlayer substitution59''
inAlan Dzagoev
inArnor Sigurdsson
Yellow card65''
yellow cardHoerdur Magnusson
Player substitution68''
inIlzat Akhmetov
inKonstantin Kuchaev
Goal75''
goalNikola Vlasic
Player substitution81''
inJaka Bijol
inKristijan Bistrovic
Yellow card48''
yellow cardAleksandr Sobolev
Yellow card57''
yellow cardAleksandru Gatcan
Player substitution78''
inAnton Terekhov
inRadu Ginsari
Player substitution81''
inDmitri Kabutov
inAnton Zinkovskiy
Player substitution84''
inEgor Golenkov
inAleksandr Sobolev
Yellow card86''
yellow cardDejan Radonjic
Yellow card90''
yellow cardAnton Terekhov

TV Channels:

Official Streams:

Summary
Second half
48'
yellow cardAleksandr Sobolev
57'
yellow cardAleksandru Gatcan
inAlan Dzagoev
outArnor Sigurdsson
59'
yellow cardHoerdur Magnusson
65'
inIlzat Akhmetov
outKonstantin Kuchaev
68'
goalNikola Vlasic
75'
78'
inAnton Terekhov
outRadu Ginsari
inJaka Bijol
outKristijan Bistrovic
81'
81'
inDmitri Kabutov
outAnton Zinkovskiy
84'
inEgor Golenkov
outAleksandr Sobolev
86'
yellow cardDejan Radonjic
90'
yellow cardAnton Terekhov
90'

Yellow card for Anton Terekhov

90'

That's it! The referee blows the final whistle

86'

Yellow card for Dejan Radonjic

84'

Aleksandr Sobolev is coming off and he is replaced by Egor Golenkov

81'

Anton Zinkovskiy is coming off and he is replaced by Dmitri Kabutov

81'

Kristijan Bistrovic is coming off and he is replaced by Jaka Bijol

78'

Radu Ginsari is coming off and he is replaced by Anton Terekhov

75'

G O O O A A A L - Nikola Vlasic is on target!

68'

Konstantin Kuchaev is coming off and he is replaced by Ilzat Akhmetov

65'

Yellow card for Hoerdur Magnusson

59'

Arnor Sigurdsson is coming off and he is replaced by Alan Dzagoev

57'

Yellow card for Aleksandru Gatcan

48'

Yellow card for Aleksandr Sobolev

46'

The second half is underway

45'

It's over! The referee blows for half time

The referee starts the match

Welcome to VEB Arena, the match will start in about 5 minutes.

Goalkeeper
35Igor AkinfeevSergey Ryzhikov1
Starting Lineups
23Hoerdur Magnussonyellow card65'Vladimir Poluyakhtov2
78Igor DiveevNikita Chernov3
62Vadim KarpovTaras Burlak90
20Konstantin Kuchaevout68'Alexander Anyukov22
98Ivan Oblyakovyellow card57'Aleksandru Gatcan8
25Kristijan Bistrovicout81'Artem Timofeev40
2Mario Fernandesout81'Anton Zinkovskiy17
8Nikola Vlasicgoal75'out78'Radu Ginsari14
9Fedor Chalovyellow card86'Dejan Radonjic9
17Arnor Sigurdssonout59'yellow card48'out84'Aleksandr Sobolev7
Substitutes
14Kirill Nababkinin78'yellow card90'Anton Terekhov10
11Lucas Santosin84'Egor Golenkov69
10Alan Dzagoevin59'Gennadi Kiselev78
29Jaka Bijolin81'in81'Dmitri Kabutov77
1Ilya PomazunDanila Smirnov52
42Georgi ShchennikovVitali Lystsov5
31Zvonimir SarlijaBogdan Ovsyannikov81
19Takuma NishimuraNikita Chicherin44
71Nayair Tiknizyan
49Vladislav Torop
7Ilzat Akhmetovin68'
Coach
Viktor GoncharenkoMiodrag Bozovic
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Group Stage)
27
20
5
2
58:15
65
  • ?
  • FK Akhmat - Zenit St. Petersburg
    11/07/2020 15:30
  • W
  • 2 : 1(Zenit St. Petersburg - PFC Sochi)
    08/07/2020 15:00
  • W
  • 2 : 4(FC Krasnodar - Zenit St. Petersburg)
    05/07/2020 17:30
  • W
  • 1 : 2(FC Tambov - Zenit St. Petersburg)
    01/07/2020 14:30
  • W
  • 2 : 1(Zenit St. Petersburg - Krylya Sovetov Samara)
    26/06/2020 17:30
  • W
  • 0 : 4(CSKA Moscow - Zenit St. Petersburg)
    20/06/2020 16:00
2
Champions League (Group Stage)
27
14
8
5
37:27
50
  • ?
  • Lokomotiv Moscow - FC Ufa
    12/07/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Spartak Moscow - Lokomotiv Moscow)
    08/07/2020 17:30
  • D
  • 0 : 0(Lokomotiv Moscow - PFC Sochi)
    04/07/2020 17:30
  • D
  • 1 : 1(Lokomotiv Moscow - Krylya Sovetov Samara)
    30/06/2020 15:00
  • W
  • 0 : 2(Rubin Kazan - Lokomotiv Moscow)
    27/06/2020 14:30
  • W
  • 1 : 0(Lokomotiv Moscow - FC Orenburg)
    21/06/2020 14:30
3
Champions League (Qualification)
27
13
7
7
39:26
46
  • ?
  • CSKA Moscow - Rubin Kazan
    12/07/2020 15:30
  • W
  • 0 : 4(FC Orenburg - CSKA Moscow)
    08/07/2020 15:00
  • W
  • 0 : 4(FK Akhmat - CSKA Moscow)
    04/07/2020 17:30
  • W
  • 2 : 0(CSKA Moscow - Spartak Moscow)
    30/06/2020 17:30
  • D
  • 0 : 0(Dinamo Moscow - CSKA Moscow)
    27/06/2020 16:00
  • L
  • 0 : 4(CSKA Moscow - Zenit St. Petersburg)
    20/06/2020 16:00
4
Europa League (Qualification)
26
12
9
5
42:28
45
  • ?
  • FC Krasnodar - Ural
    12/07/2020 17:30
  • L
  • 1 : 0(Rubin Kazan - FC Krasnodar)
    09/07/2020 17:30
  • L
  • 2 : 4(FC Krasnodar - Zenit St. Petersburg)
    05/07/2020 17:30
  • D
  • 1 : 1(FC Rostov - FC Krasnodar)
    01/07/2020 17:00
  • W
  • 0 : 3(FC Orenburg - FC Krasnodar)
    27/06/2020 11:00
  • L
  • 2 : 0(PFC Sochi - FC Krasnodar)
    15/03/2020 11:00
5
Europa League (Qualification)
27
12
7
8
44:48
43
  • ?
  • FC Orenburg - FC Rostov
    12/07/2020 15:30
  • L
  • 1 : 2(FC Rostov - FC Ufa)
    08/07/2020 17:30
  • D
  • 0 : 0(Krylya Sovetov Samara - FC Rostov)
    04/07/2020 15:30
  • D
  • 1 : 1(FC Rostov - FC Krasnodar)
    01/07/2020 17:00
  • W
  • 2 : 1(FC Rostov - Arsenal Tula)
    27/06/2020 17:00
  • L
  • 10 : 1(PFC Sochi - FC Rostov)
    19/06/2020 17:00
6
27
8
12
7
21:22
36
  • ?
  • Lokomotiv Moscow - FC Ufa
    12/07/2020 13:30
  • W
  • 1 : 2(FC Rostov - FC Ufa)
    08/07/2020 17:30
  • D
  • 1 : 1(FC Ufa - Ural)
    05/07/2020 13:30
  • D
  • 0 : 0(FC Ufa - Rubin Kazan)
    01/07/2020 12:00
  • D
  • 0 : 0(Spartak Moscow - FC Ufa)
    27/06/2020 13:30
  • W
  • 2 : 1(FC Ufa - FC Tambov)
    21/06/2020 12:00
7
27
9
8
10
35:46
35
  • ?
  • FC Krasnodar - Ural
    12/07/2020 17:30
  • W
  • 2 : 1(Ural - Dinamo Moscow)
    09/07/2020 14:00
  • D
  • 1 : 1(FC Ufa - Ural)
    05/07/2020 13:30
  • W
  • 0 : 3(FC Orenburg - Ural)
    01/07/2020 12:00
  • W
  • 2 : 1(Ural - FC Tambov)
    28/06/2020 13:30
  • L
  • 1 : 2(Ural - Rubin Kazan)
    20/06/2020 11:00
8
27
9
6
12
30:31
33
  • ?
  • PFC Sochi - Spartak Moscow
    11/07/2020 17:30
  • D
  • 1 : 1(Spartak Moscow - Lokomotiv Moscow)
    08/07/2020 17:30
  • L
  • 2 : 3(Spartak Moscow - FC Tambov)
    04/07/2020 15:30
  • L
  • 2 : 0(CSKA Moscow - Spartak Moscow)
    30/06/2020 17:30
  • D
  • 0 : 0(Spartak Moscow - FC Ufa)
    27/06/2020 13:30
  • W
  • 2 : 3(Arsenal Tula - Spartak Moscow)
    20/06/2020 13:30
9
27
8
9
10
16:25
33
  • ?
  • CSKA Moscow - Rubin Kazan
    12/07/2020 15:30
  • W
  • 1 : 0(Rubin Kazan - FC Krasnodar)
    09/07/2020 17:30
  • W
  • 1 : 0(Rubin Kazan - FC Orenburg)
    05/07/2020 15:30
  • D
  • 0 : 0(FC Ufa - Rubin Kazan)
    01/07/2020 12:00
  • L
  • 0 : 2(Rubin Kazan - Lokomotiv Moscow)
    27/06/2020 14:30
  • W
  • 1 : 2(Ural - Rubin Kazan)
    20/06/2020 11:00
10
26
8
8
10
22:29
32
  • ?
  • Dinamo Moscow - Krylya Sovetov Samara
    12/07/2020 15:30
  • L
  • 2 : 1(Ural - Dinamo Moscow)
    09/07/2020 14:00
  • L
  • 0 : 1(Dinamo Moscow - Arsenal Tula)
    04/07/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(PFC Sochi - Dinamo Moscow)
    01/07/2020 17:00
  • D
  • 0 : 0(Dinamo Moscow - CSKA Moscow)
    27/06/2020 16:00
  • W
  • 2 : 3(FK Akhmat - Dinamo Moscow)
    13/03/2020 16:30
11
27
9
4
14
32:39
31
  • ?
  • Arsenal Tula - FC Tambov
    11/07/2020 13:00
  • L
  • 2 : 4(Arsenal Tula - Krylya Sovetov Samara)
    07/07/2020 17:30
  • W
  • 0 : 1(Dinamo Moscow - Arsenal Tula)
    04/07/2020 13:30
  • L
  • 1 : 3(Arsenal Tula - FK Akhmat)
    01/07/2020 14:30
  • L
  • 2 : 1(FC Rostov - Arsenal Tula)
    27/06/2020 17:00
  • L
  • 2 : 3(Arsenal Tula - Spartak Moscow)
    20/06/2020 13:30
12
27
7
9
11
39:33
30
  • ?
  • PFC Sochi - Spartak Moscow
    11/07/2020 17:30
  • L
  • 2 : 1(Zenit St. Petersburg - PFC Sochi)
    08/07/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Lokomotiv Moscow - PFC Sochi)
    04/07/2020 17:30
  • D
  • 1 : 1(PFC Sochi - Dinamo Moscow)
    01/07/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(FK Akhmat - PFC Sochi)
    26/06/2020 15:00
  • W
  • 10 : 1(PFC Sochi - FC Rostov)
    19/06/2020 17:00
13
27
7
9
11
26:38
30
  • ?
  • FK Akhmat - Zenit St. Petersburg
    11/07/2020 15:30
  • W
  • 1 : 2(FC Tambov - FK Akhmat)
    07/07/2020 15:30
  • L
  • 0 : 4(FK Akhmat - CSKA Moscow)
    04/07/2020 17:30
  • W
  • 1 : 3(Arsenal Tula - FK Akhmat)
    01/07/2020 14:30
  • D
  • 1 : 1(FK Akhmat - PFC Sochi)
    26/06/2020 15:00
  • W
  • 2 : 4(Krylya Sovetov Samara - FK Akhmat)
    19/06/2020 15:00
14
27
8
4
15
33:37
28
  • ?
  • Arsenal Tula - FC Tambov
    11/07/2020 13:00
  • L
  • 1 : 2(FC Tambov - FK Akhmat)
    07/07/2020 15:30
  • W
  • 2 : 3(Spartak Moscow - FC Tambov)
    04/07/2020 15:30
  • L
  • 1 : 2(FC Tambov - Zenit St. Petersburg)
    01/07/2020 14:30
  • L
  • 2 : 1(Ural - FC Tambov)
    28/06/2020 13:30
  • L
  • 2 : 1(FC Ufa - FC Tambov)
    21/06/2020 12:00
15
Relegation (Championship)
27
7
6
14
30:38
27
  • ?
  • Dinamo Moscow - Krylya Sovetov Samara
    12/07/2020 15:30
  • W
  • 2 : 4(Arsenal Tula - Krylya Sovetov Samara)
    07/07/2020 17:30
  • D
  • 0 : 0(Krylya Sovetov Samara - FC Rostov)
    04/07/2020 15:30
  • D
  • 1 : 1(Lokomotiv Moscow - Krylya Sovetov Samara)
    30/06/2020 15:00
  • L
  • 2 : 1(Zenit St. Petersburg - Krylya Sovetov Samara)
    26/06/2020 17:30
  • L
  • 2 : 4(Krylya Sovetov Samara - FK Akhmat)
    19/06/2020 15:00
16
Relegation (Championship)
27
6
5
16
26:48
23
  • ?
  • FC Orenburg - FC Rostov
    12/07/2020 15:30
  • L
  • 0 : 4(FC Orenburg - CSKA Moscow)
    08/07/2020 15:00
  • L
  • 1 : 0(Rubin Kazan - FC Orenburg)
    05/07/2020 15:30
  • L
  • 0 : 3(FC Orenburg - Ural)
    01/07/2020 12:00
  • L
  • 0 : 3(FC Orenburg - FC Krasnodar)
    27/06/2020 11:00
  • L
  • 1 : 0(Lokomotiv Moscow - FC Orenburg)
    21/06/2020 14:30
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Group Stage)
14
9
5
0
33:8
32
  • ?
  • Zenit St. Petersburg - FC Orenburg
    15/07/2020 17:30
  • W
  • 2 : 1(Zenit St. Petersburg - PFC Sochi)
    08/07/2020 15:00
  • W
  • 2 : 1(Zenit St. Petersburg - Krylya Sovetov Samara)
    26/06/2020 17:30
  • W
  • 7 : 1(Zenit St. Petersburg - Ural)
    14/03/2020 13:30
  • D
  • 0 : 0(Zenit St. Petersburg - FC Ufa)
    09/03/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(Zenit St. Petersburg - Lokomotiv Moscow)
    29/02/2020 16:00
2
Champions League (Group Stage)
13
6
4
3
16:12
22
  • ?
  • Lokomotiv Moscow - FC Ufa
    12/07/2020 13:30
  • D
  • 0 : 0(Lokomotiv Moscow - PFC Sochi)
    04/07/2020 17:30
  • D
  • 1 : 1(Lokomotiv Moscow - Krylya Sovetov Samara)
    30/06/2020 15:00
  • W
  • 1 : 0(Lokomotiv Moscow - FC Orenburg)
    21/06/2020 14:30
  • W
  • 1 : 0(Lokomotiv Moscow - FK Akhmat)
    08/03/2020 16:00
  • L
  • 1 : 2(Lokomotiv Moscow - Dinamo Moscow)
    01/12/2019 13:30
3
Champions League (Qualification)
13
6
3
4
14:13
21
  • ?
  • CSKA Moscow - Rubin Kazan
    12/07/2020 15:30
  • W
  • 2 : 0(CSKA Moscow - Spartak Moscow)
    30/06/2020 17:30
  • L
  • 0 : 4(CSKA Moscow - Zenit St. Petersburg)
    20/06/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(CSKA Moscow - FC Ufa)
    15/03/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(CSKA Moscow - Ural)
    29/02/2020 11:00
  • L
  • 0 : 1(CSKA Moscow - Arsenal Tula)
    02/12/2019 16:30
4
Europa League (Qualification)
12
6
5
1
21:12
23
  • ?
  • FC Krasnodar - Ural
    12/07/2020 17:30
  • L
  • 2 : 4(FC Krasnodar - Zenit St. Petersburg)
    05/07/2020 17:30
  • W
  • 2 : 0(FC Krasnodar - FC Ufa)
    01/03/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(FC Krasnodar - CSKA Moscow)
    07/12/2019 13:30
  • D
  • 0 : 0(FC Krasnodar - FC Tambov)
    02/12/2019 16:30
  • D
  • 2 : 2(FC Krasnodar - FC Rostov)
    03/11/2019 13:30
5
Europa League (Qualification)
14
8
3
3
23:16
27
  • ?
  • FC Rostov - Zenit St. Petersburg
    22/07/2020 16:00
  • L
  • 1 : 2(FC Rostov - FC Ufa)
    08/07/2020 17:30
  • D
  • 1 : 1(FC Rostov - FC Krasnodar)
    01/07/2020 17:00
  • W
  • 2 : 1(FC Rostov - Arsenal Tula)
    27/06/2020 17:00
  • L
  • 1 : 3(FC Rostov - Lokomotiv Moscow)
    15/03/2020 16:00
  • W
  • 3 : 2(FC Rostov - CSKA Moscow)
    09/03/2020 11:00
6
13
5
5
3
15:12
20
  • ?
  • FC Ufa - Dinamo Moscow
    16/07/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(FC Ufa - Ural)
    05/07/2020 13:30
  • D
  • 0 : 0(FC Ufa - Rubin Kazan)
    01/07/2020 12:00
  • W
  • 2 : 1(FC Ufa - FC Tambov)
    21/06/2020 12:00
  • D
  • 1 : 1(FC Ufa - PFC Sochi)
    24/11/2019 08:30
  • D
  • 1 : 1(FC Ufa - Lokomotiv Moscow)
    02/11/2019 11:00
7
13
5
2
6
21:24
17
  • ?
  • Ural - Arsenal Tula
    15/07/2020 13:00
  • W
  • 2 : 1(Ural - Dinamo Moscow)
    09/07/2020 14:00
  • W
  • 2 : 1(Ural - FC Tambov)
    28/06/2020 13:30
  • L
  • 1 : 2(Ural - Rubin Kazan)
    20/06/2020 11:00
  • D
  • 0 : 0(Ural - Spartak Moscow)
    24/11/2019 11:00
  • L
  • 1 : 2(Ural - FC Orenburg)
    04/11/2019 11:00
8
14
3
4
7
11:16
13
  • ?
  • Spartak Moscow - FK Akhmat
    15/07/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Spartak Moscow - Lokomotiv Moscow)
    08/07/2020 17:30
  • L
  • 2 : 3(Spartak Moscow - FC Tambov)
    04/07/2020 15:30
  • D
  • 0 : 0(Spartak Moscow - FC Ufa)
    27/06/2020 13:30
  • L
  • 0 : 1(Spartak Moscow - FC Krasnodar)
    09/03/2020 13:30
  • L
  • 1 : 4(Spartak Moscow - FC Rostov)
    08/12/2019 16:00
9
13
5
2
6
7:11
17
  • ?
  • Rubin Kazan - FC Rostov
    16/07/2020 15:00
  • W
  • 1 : 0(Rubin Kazan - FC Krasnodar)
    09/07/2020 17:30
  • W
  • 1 : 0(Rubin Kazan - FC Orenburg)
    05/07/2020 15:30
  • L
  • 0 : 2(Rubin Kazan - Lokomotiv Moscow)
    27/06/2020 14:30
  • L
  • 0 : 1(Rubin Kazan - Krylya Sovetov Samara)
    08/03/2020 11:00
  • L
  • 1 : 2(Rubin Kazan - Zenit St. Petersburg)
    23/11/2019 11:00
10
13
3
4
6
10:14
13
  • ?
  • Dinamo Moscow - Krylya Sovetov Samara
    12/07/2020 15:30
  • L
  • 0 : 1(Dinamo Moscow - Arsenal Tula)
    04/07/2020 13:30
  • D
  • 0 : 0(Dinamo Moscow - CSKA Moscow)
    27/06/2020 16:00
  • W
  • 1 : 0(Dinamo Moscow - FC Tambov)
    07/03/2020 13:30
  • L
  • 0 : 2(Dinamo Moscow - Spartak Moscow)
    29/02/2020 13:30
  • W
  • 2 : 1(Dinamo Moscow - FC Rostov)
    23/11/2019 13:30
11
14
3
3
8
19:23
12
  • ?
  • Arsenal Tula - FC Tambov
    11/07/2020 13:00
  • L
  • 2 : 4(Arsenal Tula - Krylya Sovetov Samara)
    07/07/2020 17:30
  • L
  • 1 : 3(Arsenal Tula - FK Akhmat)
    01/07/2020 14:30
  • L
  • 2 : 3(Arsenal Tula - Spartak Moscow)
    20/06/2020 13:30
  • L
  • 0 : 1(Arsenal Tula - Rubin Kazan)
    14/03/2020 16:00
  • W
  • 4 : 0(Arsenal Tula - Lokomotiv Moscow)
    06/12/2019 16:30
12
14
5
3
6
27:16
18
  • ?
  • PFC Sochi - Spartak Moscow
    11/07/2020 17:30
  • D
  • 1 : 1(PFC Sochi - Dinamo Moscow)
    01/07/2020 17:00
  • W
  • 10 : 1(PFC Sochi - FC Rostov)
    19/06/2020 17:00
  • W
  • 2 : 0(PFC Sochi - FC Krasnodar)
    15/03/2020 11:00
  • W
  • 5 : 1(PFC Sochi - FC Orenburg)
    11/03/2020 16:30
  • W
  • 2 : 0(PFC Sochi - Ural)
    08/03/2020 13:30
13
14
2
7
5
12:20
13
  • ?
  • FK Akhmat - Zenit St. Petersburg
    11/07/2020 15:30
  • L
  • 0 : 4(FK Akhmat - CSKA Moscow)
    04/07/2020 17:30
  • D
  • 1 : 1(FK Akhmat - PFC Sochi)
    26/06/2020 15:00
  • L
  • 2 : 3(FK Akhmat - Dinamo Moscow)
    13/03/2020 16:30
  • D
  • 1 : 1(FK Akhmat - FC Rostov)
    29/02/2020 16:00
  • L
  • 0 : 1(FK Akhmat - FC Ufa)
    07/12/2019 16:00
14
14
5
1
8
18:17
16
  • ?
  • FC Tambov - PFC Sochi
    16/07/2020 17:30
  • L
  • 1 : 2(FC Tambov - FK Akhmat)
    07/07/2020 15:30
  • L
  • 1 : 2(FC Tambov - Zenit St. Petersburg)
    01/07/2020 14:30
  • W
  • 3 : 0(FC Tambov - Krylya Sovetov Samara)
    16/03/2020 16:30
  • D
  • 0 : 0(FC Tambov - Rubin Kazan)
    01/03/2020 11:00
  • W
  • 3 : 0(FC Tambov - FC Orenburg)
    07/12/2019 11:00
15
Relegation (Championship)
13
2
4
7
13:18
10
  • ?
  • Krylya Sovetov Samara - FC Krasnodar
    15/07/2020 13:00
  • D
  • 0 : 0(Krylya Sovetov Samara - FC Rostov)
    04/07/2020 15:30
  • L
  • 2 : 4(Krylya Sovetov Samara - FK Akhmat)
    19/06/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Krylya Sovetov Samara - FC Orenburg)
    28/02/2020 15:30
  • L
  • 2 : 3(Krylya Sovetov Samara - Ural)
    08/12/2019 11:00
  • L
  • 0 : 1(Krylya Sovetov Samara - FC Ufa)
    30/11/2019 11:00
16
Relegation (Championship)
14
3
3
8
13:25
12
  • ?
  • FC Orenburg - FC Rostov
    12/07/2020 15:30
  • L
  • 0 : 4(FC Orenburg - CSKA Moscow)
    08/07/2020 15:00
  • L
  • 0 : 3(FC Orenburg - Ural)
    01/07/2020 12:00
  • L
  • 0 : 3(FC Orenburg - FC Krasnodar)
    27/06/2020 11:00
  • L
  • 1 : 3(FC Orenburg - Spartak Moscow)
    14/03/2020 11:00
  • W
  • 2 : 0(FC Orenburg - Arsenal Tula)
    07/03/2020 11:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Group Stage)
13
11
0
2
25:7
33
  • ?
  • FK Akhmat - Zenit St. Petersburg
    11/07/2020 15:30
  • W
  • 2 : 4(FC Krasnodar - Zenit St. Petersburg)
    05/07/2020 17:30
  • W
  • 1 : 2(FC Tambov - Zenit St. Petersburg)
    01/07/2020 14:30
  • W
  • 0 : 4(CSKA Moscow - Zenit St. Petersburg)
    20/06/2020 16:00
  • W
  • 1 : 2(Rubin Kazan - Zenit St. Petersburg)
    23/11/2019 11:00
  • W
  • 0 : 1(Arsenal Tula - Zenit St. Petersburg)
    10/11/2019 11:00
2
Champions League (Group Stage)
14
8
4
2
21:15
28
  • ?
  • Ural - Lokomotiv Moscow
    22/07/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(Spartak Moscow - Lokomotiv Moscow)
    08/07/2020 17:30
  • W
  • 0 : 2(Rubin Kazan - Lokomotiv Moscow)
    27/06/2020 14:30
  • W
  • 1 : 3(FC Rostov - Lokomotiv Moscow)
    15/03/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(Zenit St. Petersburg - Lokomotiv Moscow)
    29/02/2020 16:00
  • L
  • 4 : 0(Arsenal Tula - Lokomotiv Moscow)
    06/12/2019 16:30
3
Champions League (Qualification)
14
7
4
3
25:13
25
  • ?
  • Lokomotiv Moscow - CSKA Moscow
    16/07/2020 17:30
  • W
  • 0 : 4(FC Orenburg - CSKA Moscow)
    08/07/2020 15:00
  • W
  • 0 : 4(FK Akhmat - CSKA Moscow)
    04/07/2020 17:30
  • D
  • 0 : 0(Dinamo Moscow - CSKA Moscow)
    27/06/2020 16:00
  • L
  • 3 : 2(FC Rostov - CSKA Moscow)
    09/03/2020 11:00
  • D
  • 1 : 1(FC Krasnodar - CSKA Moscow)
    07/12/2019 13:30
4
Europa League (Qualification)
14
6
4
4
21:16
22
  • ?
  • Krylya Sovetov Samara - FC Krasnodar
    15/07/2020 13:00
  • L
  • 1 : 0(Rubin Kazan - FC Krasnodar)
    09/07/2020 17:30
  • D
  • 1 : 1(FC Rostov - FC Krasnodar)
    01/07/2020 17:00
  • W
  • 0 : 3(FC Orenburg - FC Krasnodar)
    27/06/2020 11:00
  • L
  • 2 : 0(PFC Sochi - FC Krasnodar)
    15/03/2020 11:00
  • W
  • 0 : 1(Spartak Moscow - FC Krasnodar)
    09/03/2020 13:30
5
Europa League (Qualification)
13
4
4
5
21:32
16
  • ?
  • FC Orenburg - FC Rostov
    12/07/2020 15:30
  • D
  • 0 : 0(Krylya Sovetov Samara - FC Rostov)
    04/07/2020 15:30
  • L
  • 10 : 1(PFC Sochi - FC Rostov)
    19/06/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(FK Akhmat - FC Rostov)
    29/02/2020 16:00
  • W
  • 1 : 4(Spartak Moscow - FC Rostov)
    08/12/2019 16:00
  • L
  • 2 : 1(Dinamo Moscow - FC Rostov)
    23/11/2019 13:30
6
14
3
7
4
6:10
16
  • ?
  • Lokomotiv Moscow - FC Ufa
    12/07/2020 13:30
  • W
  • 1 : 2(FC Rostov - FC Ufa)
    08/07/2020 17:30
  • D
  • 0 : 0(Spartak Moscow - FC Ufa)
    27/06/2020 13:30
  • D
  • 0 : 0(CSKA Moscow - FC Ufa)
    15/03/2020 13:30
  • D
  • 0 : 0(Zenit St. Petersburg - FC Ufa)
    09/03/2020 16:00
  • L
  • 2 : 0(FC Krasnodar - FC Ufa)
    01/03/2020 13:30
7
14
4
6
4
14:22
18
  • ?
  • FC Krasnodar - Ural
    12/07/2020 17:30
  • D
  • 1 : 1(FC Ufa - Ural)
    05/07/2020 13:30
  • W
  • 0 : 3(FC Orenburg - Ural)
    01/07/2020 12:00
  • L
  • 7 : 1(Zenit St. Petersburg - Ural)
    14/03/2020 13:30
  • L
  • 2 : 0(PFC Sochi - Ural)
    08/03/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(CSKA Moscow - Ural)
    29/02/2020 11:00
8
13
6
2
5
19:15
20
  • ?
  • PFC Sochi - Spartak Moscow
    11/07/2020 17:30
  • L
  • 2 : 0(CSKA Moscow - Spartak Moscow)
    30/06/2020 17:30
  • W
  • 2 : 3(Arsenal Tula - Spartak Moscow)
    20/06/2020 13:30
  • W
  • 1 : 3(FC Orenburg - Spartak Moscow)
    14/03/2020 11:00
  • W
  • 0 : 2(Dinamo Moscow - Spartak Moscow)
    29/02/2020 13:30
  • L
  • 1 : 0(Zenit St. Petersburg - Spartak Moscow)
    01/12/2019 16:00
9
14
3
7
4
9:14
16
  • ?
  • CSKA Moscow - Rubin Kazan
    12/07/2020 15:30
  • D
  • 0 : 0(FC Ufa - Rubin Kazan)
    01/07/2020 12:00
  • W
  • 1 : 2(Ural - Rubin Kazan)
    20/06/2020 11:00
  • W
  • 0 : 1(Arsenal Tula - Rubin Kazan)
    14/03/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(FC Tambov - Rubin Kazan)
    01/03/2020 11:00
  • D
  • 1 : 1(PFC Sochi - Rubin Kazan)
    08/12/2019 13:30
10
13
5
4
4
12:15
19
  • ?
  • FC Ufa - Dinamo Moscow
    16/07/2020 15:00
  • L
  • 2 : 1(Ural - Dinamo Moscow)
    09/07/2020 14:00
  • D
  • 1 : 1(PFC Sochi - Dinamo Moscow)
    01/07/2020 17:00
  • W
  • 2 : 3(FK Akhmat - Dinamo Moscow)
    13/03/2020 16:30
  • L
  • 3 : 0(Zenit St. Petersburg - Dinamo Moscow)
    06/12/2019 16:30
  • W
  • 1 : 2(Lokomotiv Moscow - Dinamo Moscow)
    01/12/2019 13:30
11
13
6
1
6
13:16
19
  • ?
  • Ural - Arsenal Tula
    15/07/2020 13:00
  • W
  • 0 : 1(Dinamo Moscow - Arsenal Tula)
    04/07/2020 13:30
  • L
  • 2 : 1(FC Rostov - Arsenal Tula)
    27/06/2020 17:00
  • L
  • 2 : 0(FC Orenburg - Arsenal Tula)
    07/03/2020 11:00
  • W
  • 1 : 2(PFC Sochi - Arsenal Tula)
    01/03/2020 16:00
  • W
  • 0 : 1(CSKA Moscow - Arsenal Tula)
    02/12/2019 16:30
12
13
2
6
5
12:17
12
  • ?
  • FC Tambov - PFC Sochi
    16/07/2020 17:30
  • L
  • 2 : 1(Zenit St. Petersburg - PFC Sochi)
    08/07/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Lokomotiv Moscow - PFC Sochi)
    04/07/2020 17:30
  • D
  • 1 : 1(FK Akhmat - PFC Sochi)
    26/06/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(FC Ufa - PFC Sochi)
    24/11/2019 08:30
  • L
  • 2 : 0(FC Rostov - PFC Sochi)
    26/10/2019 16:00
13
13
5
2
6
14:18
17
  • ?
  • Spartak Moscow - FK Akhmat
    15/07/2020 15:00
  • W
  • 1 : 2(FC Tambov - FK Akhmat)
    07/07/2020 15:30
  • W
  • 1 : 3(Arsenal Tula - FK Akhmat)
    01/07/2020 14:30
  • W
  • 2 : 4(Krylya Sovetov Samara - FK Akhmat)
    19/06/2020 15:00
  • L
  • 1 : 0(Lokomotiv Moscow - FK Akhmat)
    08/03/2020 16:00
  • W
  • 1 : 2(FC Orenburg - FK Akhmat)
    23/11/2019 08:30
14
13
3
3
7
15:20
12
  • ?
  • Arsenal Tula - FC Tambov
    11/07/2020 13:00
  • W
  • 2 : 3(Spartak Moscow - FC Tambov)
    04/07/2020 15:30
  • L
  • 2 : 1(Ural - FC Tambov)
    28/06/2020 13:30
  • L
  • 2 : 1(FC Ufa - FC Tambov)
    21/06/2020 12:00
  • L
  • 1 : 0(Dinamo Moscow - FC Tambov)
    07/03/2020 13:30
  • D
  • 0 : 0(FC Krasnodar - FC Tambov)
    02/12/2019 16:30
15
Relegation (Championship)
14
5
2
7
17:20
17
  • ?
  • Dinamo Moscow - Krylya Sovetov Samara
    12/07/2020 15:30
  • W
  • 2 : 4(Arsenal Tula - Krylya Sovetov Samara)
    07/07/2020 17:30
  • D
  • 1 : 1(Lokomotiv Moscow - Krylya Sovetov Samara)
    30/06/2020 15:00
  • L
  • 2 : 1(Zenit St. Petersburg - Krylya Sovetov Samara)
    26/06/2020 17:30
  • L
  • 3 : 0(FC Tambov - Krylya Sovetov Samara)
    16/03/2020 16:30
  • W
  • 0 : 1(Rubin Kazan - Krylya Sovetov Samara)
    08/03/2020 11:00
16
Relegation (Championship)
13
3
2
8
13:23
11
  • ?
  • Zenit St. Petersburg - FC Orenburg
    15/07/2020 17:30
  • L
  • 1 : 0(Rubin Kazan - FC Orenburg)
    05/07/2020 15:30
  • L
  • 1 : 0(Lokomotiv Moscow - FC Orenburg)
    21/06/2020 14:30
  • L
  • 5 : 1(PFC Sochi - FC Orenburg)
    11/03/2020 16:30
  • D
  • 1 : 1(Krylya Sovetov Samara - FC Orenburg)
    28/02/2020 15:30
  • L
  • 3 : 0(FC Tambov - FC Orenburg)
    07/12/2019 11:00