Russia Premier League - 2019/2020

CSKA Moscow20Spartak Moscow

Finished

1
X
2
background of football game timelineHomeGuestGoal27''
goalNikola Vlasic
Yellow card41''
yellow cardFedor Chalov
Yellow card43''
yellow cardKonstantin Kuchaev
Yellow card51''
yellow cardKirill Nababkin
Player substitution70''
inKristijan Bistrovic
inFedor Chalov
Yellow card74''
yellow cardKristijan Bistrovic
Player substitution81''
inArnor Sigurdsson
inKonstantin Kuchaev
Yellow card85''
yellow cardMario Fernandes
Player substitution90''
inViktor Vasin
inGeorgi Shchennikov
Goal90''
goalNikola Vlasic
Yellow card22''
yellow cardPavel Maslov
Yellow card37''
yellow cardSamuel Gigot
Yellow card55''
yellow cardGeorgiy Dzhikiya
Player substitution68''
inJordan Larsson
inNikolay Rasskazov
Red card77''
red cardRoman Zobnin
Player substitution81''
inReziuan Mirzov
inEzequiel Ponce
Player substitution90''
inDmitri Markitesov
inZelimkhan Bakaev

TV Channels:

Official Streams:

Summary
22'
yellow cardPavel Maslov
goalNikola Vlasic
27'
37'
yellow cardSamuel Gigot
yellow cardFedor Chalov
41'
yellow cardKonstantin Kuchaev
43'
Second half
yellow cardKirill Nababkin
51'
55'
yellow cardGeorgiy Dzhikiya
68'
inJordan Larsson
outNikolay Rasskazov
inKristijan Bistrovic
outFedor Chalov
70'
yellow cardKristijan Bistrovic
74'
77'
red cardRoman Zobnin
81'
inReziuan Mirzov
outEzequiel Ponce
inArnor Sigurdsson
outKonstantin Kuchaev
81'
yellow cardMario Fernandes
85'
inViktor Vasin
outGeorgi Shchennikov
90'
90'
inDmitri Markitesov
outZelimkhan Bakaev
goalNikola Vlasic
90'
90'

G O O O A A A L - Nikola Vlasic is on target!

90'

Zelimkhan Bakaev is coming off and he is replaced by Dmitri Markitesov

90'

Georgi Shchennikov is coming off and he is replaced by Viktor Vasin

90'

That's it! The referee blows the final whistle

85'

Yellow card for Mario Fernandes

81'

Konstantin Kuchaev is coming off and he is replaced by Arnor Sigurdsson

81'

Ezequiel Ponce is coming off and he is replaced by Reziuan Mirzov

77'

HE'S OFF! - Roman Zobnin is shown a red card! Heavy protests from his teammates!

74'

Yellow card for Kristijan Bistrovic

70'

Fedor Chalov is coming off and he is replaced by Kristijan Bistrovic

68'

Nikolay Rasskazov is coming off and he is replaced by Jordan Larsson

55'

Yellow card for Georgiy Dzhikiya

51'

Yellow card for Kirill Nababkin

46'

The second half is underway

45'

It's over! The referee blows for half time

43'

Yellow card for Konstantin Kuchaev

41'

Yellow card for Fedor Chalov

37'

Yellow card for Samuel Gigot

27'

G O O O A A A L - Nikola Vlasic is on target!

22'

Yellow card for Pavel Maslov

The referee starts the match

Welcome to VEB Arena, the match will start in about 5 minutes.

Goalkeeper
35Igor AkinfeevAleksandar Maksimenko98
Starting Lineups
23Hoerdur Magnussonyellow card55'Georgiy Dzhikiya14
78Igor Diveevyellow card37'Samuel Gigot2
14Kirill Nababkinyellow card51'yellow card22'Pavel Maslov39
42Georgi Shchennikovout90'Ayrton Lucas6
98Ivan Oblyakovout90'Zelimkhan Bakaev10
87Konstantin MaradishviliNail Umyarov54
2Mario Fernandesyellow card85'red card77'Roman Zobnin47
8Nikola Vlasicgoal27'goal90'out68'Nikolay Rasskazov92
9Fedor Chalovyellow card41'out70'out81'Ezequiel Ponce19
20Konstantin Kuchaevyellow card43'out81'Aleksandr Sobolev77
Substitutes
49Vladislav ToropAndrei Eshchenko38
17Arnor Sigurdssonin81'Ilya Golosov61
62Vadim KarpovNikita Bakalyuk80
53Maksim Eleevin68'Jordan Larsson23
1Ilya PomazunIlya Gaponov56
71Nayair TiknizyanArtem Rebrov32
5Viktor Vasinin90'in90'Dmitri Markitesov74
25Kristijan Bistrovicin70'yellow card74'Konstantin Shiltsov90
13Nikita Kotinin81'Reziuan Mirzov9
27Cedric Gogoua Kouame
Coach
Viktor GoncharenkoDomenico Tedesco
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Group Stage)
30
22
6
2
65:18
72
  • W
  • 1 : 2(FC Rostov - Zenit St. Petersburg)
    22/07/2020 16:00
  • W
  • 4 : 1(Zenit St. Petersburg - FC Orenburg)
    15/07/2020 17:30
  • D
  • 1 : 1(FK Akhmat - Zenit St. Petersburg)
    11/07/2020 15:30
  • W
  • 2 : 1(Zenit St. Petersburg - PFC Sochi)
    08/07/2020 15:00
  • W
  • 2 : 4(FC Krasnodar - Zenit St. Petersburg)
    05/07/2020 17:30
  • W
  • 1 : 2(FC Tambov - Zenit St. Petersburg)
    01/07/2020 14:30
2
Champions League (Group Stage)
30
16
9
5
41:29
57
  • W
  • 0 : 1(Ural - Lokomotiv Moscow)
    22/07/2020 16:00
  • W
  • 2 : 1(Lokomotiv Moscow - CSKA Moscow)
    16/07/2020 17:30
  • D
  • 1 : 1(Lokomotiv Moscow - FC Ufa)
    12/07/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(Spartak Moscow - Lokomotiv Moscow)
    08/07/2020 17:30
  • D
  • 0 : 0(Lokomotiv Moscow - PFC Sochi)
    04/07/2020 17:30
  • D
  • 1 : 1(Lokomotiv Moscow - Krylya Sovetov Samara)
    30/06/2020 15:00
3
Champions League (Qualification)
30
14
10
6
49:30
52
  • W
  • 4 : 0(FC Krasnodar - FK Akhmat)
    22/07/2020 16:00
  • L
  • 0 : 2(FC Krasnodar - Dinamo Moscow)
    19/07/2020 17:30
  • D
  • 0 : 0(Krylya Sovetov Samara - FC Krasnodar)
    15/07/2020 15:00
  • W
  • 3 : 0(FC Krasnodar - Ural)
    12/07/2020 17:30
  • L
  • 1 : 0(Rubin Kazan - FC Krasnodar)
    09/07/2020 17:30
  • L
  • 2 : 4(FC Krasnodar - Zenit St. Petersburg)
    05/07/2020 17:30
4
Europa League (Qualification)
30
14
8
8
43:29
50
  • W
  • 2 : 0(CSKA Moscow - FC Tambov)
    22/07/2020 16:00
  • L
  • 2 : 1(Lokomotiv Moscow - CSKA Moscow)
    16/07/2020 17:30
  • D
  • 1 : 1(CSKA Moscow - Rubin Kazan)
    12/07/2020 15:30
  • W
  • 0 : 4(FC Orenburg - CSKA Moscow)
    08/07/2020 15:00
  • W
  • 0 : 4(FK Akhmat - CSKA Moscow)
    04/07/2020 17:30
  • W
  • 2 : 0(CSKA Moscow - Spartak Moscow)
    30/06/2020 17:30
5
Europa League (Qualification)
30
12
9
9
45:50
45
  • L
  • 1 : 2(FC Rostov - Zenit St. Petersburg)
    22/07/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(Rubin Kazan - FC Rostov)
    16/07/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(FC Orenburg - FC Rostov)
    12/07/2020 15:30
  • L
  • 1 : 2(FC Rostov - FC Ufa)
    08/07/2020 17:30
  • D
  • 0 : 0(Krylya Sovetov Samara - FC Rostov)
    04/07/2020 15:30
  • D
  • 1 : 1(FC Rostov - FC Krasnodar)
    01/07/2020 17:00
6
30
11
8
11
27:30
41
  • L
  • 0 : 1(Dinamo Moscow - FC Orenburg)
    22/07/2020 16:00
  • W
  • 0 : 2(FC Krasnodar - Dinamo Moscow)
    19/07/2020 17:30
  • W
  • 0 : 1(FC Ufa - Dinamo Moscow)
    16/07/2020 15:00
  • W
  • 2 : 0(Dinamo Moscow - Krylya Sovetov Samara)
    12/07/2020 15:30
  • L
  • 2 : 1(Ural - Dinamo Moscow)
    09/07/2020 14:00
  • L
  • 0 : 1(Dinamo Moscow - Arsenal Tula)
    04/07/2020 13:30
7
30
11
6
13
35:33
39
  • W
  • 1 : 2(Rubin Kazan - Spartak Moscow)
    22/07/2020 16:00
  • W
  • 3 : 0(Spartak Moscow - FK Akhmat)
    15/07/2020 15:00
  • L
  • 1 : 0(PFC Sochi - Spartak Moscow)
    11/07/2020 17:30
  • D
  • 1 : 1(Spartak Moscow - Lokomotiv Moscow)
    08/07/2020 17:30
  • L
  • 2 : 3(Spartak Moscow - FC Tambov)
    04/07/2020 15:30
  • L
  • 2 : 0(CSKA Moscow - Spartak Moscow)
    30/06/2020 17:30
8
30
11
5
14
37:41
38
  • D
  • 0 : 0(FC Ufa - Arsenal Tula)
    22/07/2020 16:00
  • W
  • 1 : 3(Ural - Arsenal Tula)
    15/07/2020 13:00
  • W
  • 2 : 1(Arsenal Tula - FC Tambov)
    11/07/2020 13:00
  • L
  • 2 : 4(Arsenal Tula - Krylya Sovetov Samara)
    07/07/2020 17:30
  • W
  • 0 : 1(Dinamo Moscow - Arsenal Tula)
    04/07/2020 13:30
  • L
  • 1 : 3(Arsenal Tula - FK Akhmat)
    01/07/2020 14:30
9
30
8
14
8
22:24
38
  • D
  • 0 : 0(FC Ufa - Arsenal Tula)
    22/07/2020 16:00
  • L
  • 0 : 1(FC Ufa - Dinamo Moscow)
    16/07/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Lokomotiv Moscow - FC Ufa)
    12/07/2020 13:30
  • W
  • 1 : 2(FC Rostov - FC Ufa)
    08/07/2020 17:30
  • D
  • 1 : 1(FC Ufa - Ural)
    05/07/2020 13:30
  • D
  • 0 : 0(FC Ufa - Rubin Kazan)
    01/07/2020 12:00
10
30
8
11
11
18:28
35
  • L
  • 1 : 2(Rubin Kazan - Spartak Moscow)
    22/07/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(Rubin Kazan - FC Rostov)
    16/07/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(CSKA Moscow - Rubin Kazan)
    12/07/2020 15:30
  • W
  • 1 : 0(Rubin Kazan - FC Krasnodar)
    09/07/2020 17:30
  • W
  • 1 : 0(Rubin Kazan - FC Orenburg)
    05/07/2020 15:30
  • D
  • 0 : 0(FC Ufa - Rubin Kazan)
    01/07/2020 12:00
11
30
9
8
13
36:53
35
  • L
  • 0 : 1(Ural - Lokomotiv Moscow)
    22/07/2020 16:00
  • L
  • 1 : 3(Ural - Arsenal Tula)
    15/07/2020 13:00
  • L
  • 3 : 0(FC Krasnodar - Ural)
    12/07/2020 17:30
  • W
  • 2 : 1(Ural - Dinamo Moscow)
    09/07/2020 14:00
  • D
  • 1 : 1(FC Ufa - Ural)
    05/07/2020 13:30
  • W
  • 0 : 3(FC Orenburg - Ural)
    01/07/2020 12:00
12
30
8
9
13
40:39
33
  • L
  • 3 : 0(Krylya Sovetov Samara - PFC Sochi)
    22/07/2020 16:00
  • L
  • 3 : 0(FC Tambov - PFC Sochi)
    16/07/2020 17:30
  • W
  • 1 : 0(PFC Sochi - Spartak Moscow)
    11/07/2020 17:30
  • L
  • 2 : 1(Zenit St. Petersburg - PFC Sochi)
    08/07/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Lokomotiv Moscow - PFC Sochi)
    04/07/2020 17:30
  • D
  • 1 : 1(PFC Sochi - Dinamo Moscow)
    01/07/2020 17:00
13
30
7
10
13
27:46
31
  • L
  • 4 : 0(FC Krasnodar - FK Akhmat)
    22/07/2020 16:00
  • L
  • 3 : 0(Spartak Moscow - FK Akhmat)
    15/07/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(FK Akhmat - Zenit St. Petersburg)
    11/07/2020 15:30
  • W
  • 1 : 2(FC Tambov - FK Akhmat)
    07/07/2020 15:30
  • L
  • 0 : 4(FK Akhmat - CSKA Moscow)
    04/07/2020 17:30
  • W
  • 1 : 3(Arsenal Tula - FK Akhmat)
    01/07/2020 14:30
14
30
9
4
17
37:41
31
  • L
  • 2 : 0(CSKA Moscow - FC Tambov)
    22/07/2020 16:00
  • W
  • 3 : 0(FC Tambov - PFC Sochi)
    16/07/2020 17:30
  • L
  • 2 : 1(Arsenal Tula - FC Tambov)
    11/07/2020 13:00
  • L
  • 1 : 2(FC Tambov - FK Akhmat)
    07/07/2020 15:30
  • W
  • 2 : 3(Spartak Moscow - FC Tambov)
    04/07/2020 15:30
  • L
  • 1 : 2(FC Tambov - Zenit St. Petersburg)
    01/07/2020 14:30
15
Relegation (Championship)
30
8
7
15
33:40
31
  • W
  • 3 : 0(Krylya Sovetov Samara - PFC Sochi)
    22/07/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(Krylya Sovetov Samara - FC Krasnodar)
    15/07/2020 15:00
  • L
  • 2 : 0(Dinamo Moscow - Krylya Sovetov Samara)
    12/07/2020 15:30
  • W
  • 2 : 4(Arsenal Tula - Krylya Sovetov Samara)
    07/07/2020 17:30
  • D
  • 0 : 0(Krylya Sovetov Samara - FC Rostov)
    04/07/2020 15:30
  • D
  • 1 : 1(Lokomotiv Moscow - Krylya Sovetov Samara)
    30/06/2020 15:00
16
Relegation (Championship)
30
7
6
17
28:52
27
  • W
  • 0 : 1(Dinamo Moscow - FC Orenburg)
    22/07/2020 16:00
  • L
  • 4 : 1(Zenit St. Petersburg - FC Orenburg)
    15/07/2020 17:30
  • D
  • 0 : 0(FC Orenburg - FC Rostov)
    12/07/2020 15:30
  • L
  • 0 : 4(FC Orenburg - CSKA Moscow)
    08/07/2020 15:00
  • L
  • 1 : 0(Rubin Kazan - FC Orenburg)
    05/07/2020 15:30
  • L
  • 0 : 3(FC Orenburg - Ural)
    01/07/2020 12:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Group Stage)
15
10
5
0
37:9
35
  • W
  • 4 : 1(Zenit St. Petersburg - FC Orenburg)
    15/07/2020 17:30
  • W
  • 2 : 1(Zenit St. Petersburg - PFC Sochi)
    08/07/2020 15:00
  • W
  • 2 : 1(Zenit St. Petersburg - Krylya Sovetov Samara)
    26/06/2020 17:30
  • W
  • 7 : 1(Zenit St. Petersburg - Ural)
    14/03/2020 13:30
  • D
  • 0 : 0(Zenit St. Petersburg - FC Ufa)
    09/03/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(Zenit St. Petersburg - Lokomotiv Moscow)
    29/02/2020 16:00
2
Champions League (Group Stage)
15
7
5
3
19:14
26
  • W
  • 2 : 1(Lokomotiv Moscow - CSKA Moscow)
    16/07/2020 17:30
  • D
  • 1 : 1(Lokomotiv Moscow - FC Ufa)
    12/07/2020 13:30
  • D
  • 0 : 0(Lokomotiv Moscow - PFC Sochi)
    04/07/2020 17:30
  • D
  • 1 : 1(Lokomotiv Moscow - Krylya Sovetov Samara)
    30/06/2020 15:00
  • W
  • 1 : 0(Lokomotiv Moscow - FC Orenburg)
    21/06/2020 14:30
  • W
  • 1 : 0(Lokomotiv Moscow - FK Akhmat)
    08/03/2020 16:00
3
Champions League (Qualification)
15
8
5
2
28:14
29
  • W
  • 4 : 0(FC Krasnodar - FK Akhmat)
    22/07/2020 16:00
  • L
  • 0 : 2(FC Krasnodar - Dinamo Moscow)
    19/07/2020 17:30
  • W
  • 3 : 0(FC Krasnodar - Ural)
    12/07/2020 17:30
  • L
  • 2 : 4(FC Krasnodar - Zenit St. Petersburg)
    05/07/2020 17:30
  • W
  • 2 : 0(FC Krasnodar - FC Ufa)
    01/03/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(FC Krasnodar - CSKA Moscow)
    07/12/2019 13:30
4
Europa League (Qualification)
15
7
4
4
17:14
25
  • W
  • 2 : 0(CSKA Moscow - FC Tambov)
    22/07/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(CSKA Moscow - Rubin Kazan)
    12/07/2020 15:30
  • W
  • 2 : 0(CSKA Moscow - Spartak Moscow)
    30/06/2020 17:30
  • L
  • 0 : 4(CSKA Moscow - Zenit St. Petersburg)
    20/06/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(CSKA Moscow - FC Ufa)
    15/03/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(CSKA Moscow - Ural)
    29/02/2020 11:00
5
Europa League (Qualification)
15
8
3
4
24:18
27
  • L
  • 1 : 2(FC Rostov - Zenit St. Petersburg)
    22/07/2020 16:00
  • L
  • 1 : 2(FC Rostov - FC Ufa)
    08/07/2020 17:30
  • D
  • 1 : 1(FC Rostov - FC Krasnodar)
    01/07/2020 17:00
  • W
  • 2 : 1(FC Rostov - Arsenal Tula)
    27/06/2020 17:00
  • L
  • 1 : 3(FC Rostov - Lokomotiv Moscow)
    15/03/2020 16:00
  • W
  • 3 : 2(FC Rostov - CSKA Moscow)
    09/03/2020 11:00
6
15
4
4
7
12:15
16
  • L
  • 0 : 1(Dinamo Moscow - FC Orenburg)
    22/07/2020 16:00
  • W
  • 2 : 0(Dinamo Moscow - Krylya Sovetov Samara)
    12/07/2020 15:30
  • L
  • 0 : 1(Dinamo Moscow - Arsenal Tula)
    04/07/2020 13:30
  • D
  • 0 : 0(Dinamo Moscow - CSKA Moscow)
    27/06/2020 16:00
  • W
  • 1 : 0(Dinamo Moscow - FC Tambov)
    07/03/2020 13:30
  • L
  • 0 : 2(Dinamo Moscow - Spartak Moscow)
    29/02/2020 13:30
7
15
4
4
7
14:16
16
  • W
  • 3 : 0(Spartak Moscow - FK Akhmat)
    15/07/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Spartak Moscow - Lokomotiv Moscow)
    08/07/2020 17:30
  • L
  • 2 : 3(Spartak Moscow - FC Tambov)
    04/07/2020 15:30
  • D
  • 0 : 0(Spartak Moscow - FC Ufa)
    27/06/2020 13:30
  • L
  • 0 : 1(Spartak Moscow - FC Krasnodar)
    09/03/2020 13:30
  • L
  • 1 : 4(Spartak Moscow - FC Rostov)
    08/12/2019 16:00
8
15
4
3
8
21:24
15
  • W
  • 2 : 1(Arsenal Tula - FC Tambov)
    11/07/2020 13:00
  • L
  • 2 : 4(Arsenal Tula - Krylya Sovetov Samara)
    07/07/2020 17:30
  • L
  • 1 : 3(Arsenal Tula - FK Akhmat)
    01/07/2020 14:30
  • L
  • 2 : 3(Arsenal Tula - Spartak Moscow)
    20/06/2020 13:30
  • L
  • 0 : 1(Arsenal Tula - Rubin Kazan)
    14/03/2020 16:00
  • W
  • 4 : 0(Arsenal Tula - Lokomotiv Moscow)
    06/12/2019 16:30
9
15
5
6
4
15:13
21
  • D
  • 0 : 0(FC Ufa - Arsenal Tula)
    22/07/2020 16:00
  • L
  • 0 : 1(FC Ufa - Dinamo Moscow)
    16/07/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(FC Ufa - Ural)
    05/07/2020 13:30
  • D
  • 0 : 0(FC Ufa - Rubin Kazan)
    01/07/2020 12:00
  • W
  • 2 : 1(FC Ufa - FC Tambov)
    21/06/2020 12:00
  • D
  • 1 : 1(FC Ufa - PFC Sochi)
    24/11/2019 08:30
10
15
5
3
7
8:13
18
  • L
  • 1 : 2(Rubin Kazan - Spartak Moscow)
    22/07/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(Rubin Kazan - FC Rostov)
    16/07/2020 15:00
  • W
  • 1 : 0(Rubin Kazan - FC Krasnodar)
    09/07/2020 17:30
  • W
  • 1 : 0(Rubin Kazan - FC Orenburg)
    05/07/2020 15:30
  • L
  • 0 : 2(Rubin Kazan - Lokomotiv Moscow)
    27/06/2020 14:30
  • L
  • 0 : 1(Rubin Kazan - Krylya Sovetov Samara)
    08/03/2020 11:00
11
15
5
2
8
22:28
17
  • L
  • 0 : 1(Ural - Lokomotiv Moscow)
    22/07/2020 16:00
  • L
  • 1 : 3(Ural - Arsenal Tula)
    15/07/2020 13:00
  • W
  • 2 : 1(Ural - Dinamo Moscow)
    09/07/2020 14:00
  • W
  • 2 : 1(Ural - FC Tambov)
    28/06/2020 13:30
  • L
  • 1 : 2(Ural - Rubin Kazan)
    20/06/2020 11:00
  • D
  • 0 : 0(Ural - Spartak Moscow)
    24/11/2019 11:00
12
15
6
3
6
28:16
21
  • W
  • 1 : 0(PFC Sochi - Spartak Moscow)
    11/07/2020 17:30
  • D
  • 1 : 1(PFC Sochi - Dinamo Moscow)
    01/07/2020 17:00
  • W
  • 10 : 1(PFC Sochi - FC Rostov)
    19/06/2020 17:00
  • W
  • 2 : 0(PFC Sochi - FC Krasnodar)
    15/03/2020 11:00
  • W
  • 5 : 1(PFC Sochi - FC Orenburg)
    11/03/2020 16:30
  • W
  • 2 : 0(PFC Sochi - Ural)
    08/03/2020 13:30
13
15
2
8
5
13:21
14
  • D
  • 1 : 1(FK Akhmat - Zenit St. Petersburg)
    11/07/2020 15:30
  • L
  • 0 : 4(FK Akhmat - CSKA Moscow)
    04/07/2020 17:30
  • D
  • 1 : 1(FK Akhmat - PFC Sochi)
    26/06/2020 15:00
  • L
  • 2 : 3(FK Akhmat - Dinamo Moscow)
    13/03/2020 16:30
  • D
  • 1 : 1(FK Akhmat - FC Rostov)
    29/02/2020 16:00
  • L
  • 0 : 1(FK Akhmat - FC Ufa)
    07/12/2019 16:00
14
15
6
1
8
21:17
19
  • W
  • 3 : 0(FC Tambov - PFC Sochi)
    16/07/2020 17:30
  • L
  • 1 : 2(FC Tambov - FK Akhmat)
    07/07/2020 15:30
  • L
  • 1 : 2(FC Tambov - Zenit St. Petersburg)
    01/07/2020 14:30
  • W
  • 3 : 0(FC Tambov - Krylya Sovetov Samara)
    16/03/2020 16:30
  • D
  • 0 : 0(FC Tambov - Rubin Kazan)
    01/03/2020 11:00
  • W
  • 3 : 0(FC Tambov - FC Orenburg)
    07/12/2019 11:00
15
Relegation (Championship)
15
3
5
7
16:18
14
  • W
  • 3 : 0(Krylya Sovetov Samara - PFC Sochi)
    22/07/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(Krylya Sovetov Samara - FC Krasnodar)
    15/07/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Krylya Sovetov Samara - FC Rostov)
    04/07/2020 15:30
  • L
  • 2 : 4(Krylya Sovetov Samara - FK Akhmat)
    19/06/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Krylya Sovetov Samara - FC Orenburg)
    28/02/2020 15:30
  • L
  • 2 : 3(Krylya Sovetov Samara - Ural)
    08/12/2019 11:00
16
Relegation (Championship)
15
3
4
8
13:25
13
  • D
  • 0 : 0(FC Orenburg - FC Rostov)
    12/07/2020 15:30
  • L
  • 0 : 4(FC Orenburg - CSKA Moscow)
    08/07/2020 15:00
  • L
  • 0 : 3(FC Orenburg - Ural)
    01/07/2020 12:00
  • L
  • 0 : 3(FC Orenburg - FC Krasnodar)
    27/06/2020 11:00
  • L
  • 1 : 3(FC Orenburg - Spartak Moscow)
    14/03/2020 11:00
  • W
  • 2 : 0(FC Orenburg - Arsenal Tula)
    07/03/2020 11:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Group Stage)
15
12
1
2
28:9
37
  • W
  • 1 : 2(FC Rostov - Zenit St. Petersburg)
    22/07/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(FK Akhmat - Zenit St. Petersburg)
    11/07/2020 15:30
  • W
  • 2 : 4(FC Krasnodar - Zenit St. Petersburg)
    05/07/2020 17:30
  • W
  • 1 : 2(FC Tambov - Zenit St. Petersburg)
    01/07/2020 14:30
  • W
  • 0 : 4(CSKA Moscow - Zenit St. Petersburg)
    20/06/2020 16:00
  • W
  • 1 : 2(Rubin Kazan - Zenit St. Petersburg)
    23/11/2019 11:00
2
Champions League (Group Stage)
15
9
4
2
22:15
31
  • W
  • 0 : 1(Ural - Lokomotiv Moscow)
    22/07/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(Spartak Moscow - Lokomotiv Moscow)
    08/07/2020 17:30
  • W
  • 0 : 2(Rubin Kazan - Lokomotiv Moscow)
    27/06/2020 14:30
  • W
  • 1 : 3(FC Rostov - Lokomotiv Moscow)
    15/03/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(Zenit St. Petersburg - Lokomotiv Moscow)
    29/02/2020 16:00
  • L
  • 4 : 0(Arsenal Tula - Lokomotiv Moscow)
    06/12/2019 16:30
3
Champions League (Qualification)
15
6
5
4
21:16
23
  • D
  • 0 : 0(Krylya Sovetov Samara - FC Krasnodar)
    15/07/2020 15:00
  • L
  • 1 : 0(Rubin Kazan - FC Krasnodar)
    09/07/2020 17:30
  • D
  • 1 : 1(FC Rostov - FC Krasnodar)
    01/07/2020 17:00
  • W
  • 0 : 3(FC Orenburg - FC Krasnodar)
    27/06/2020 11:00
  • L
  • 2 : 0(PFC Sochi - FC Krasnodar)
    15/03/2020 11:00
  • W
  • 0 : 1(Spartak Moscow - FC Krasnodar)
    09/03/2020 13:30
4
Europa League (Qualification)
15
7
4
4
26:15
25
  • L
  • 2 : 1(Lokomotiv Moscow - CSKA Moscow)
    16/07/2020 17:30
  • W
  • 0 : 4(FC Orenburg - CSKA Moscow)
    08/07/2020 15:00
  • W
  • 0 : 4(FK Akhmat - CSKA Moscow)
    04/07/2020 17:30
  • D
  • 0 : 0(Dinamo Moscow - CSKA Moscow)
    27/06/2020 16:00
  • L
  • 3 : 2(FC Rostov - CSKA Moscow)
    09/03/2020 11:00
  • D
  • 1 : 1(FC Krasnodar - CSKA Moscow)
    07/12/2019 13:30
5
Europa League (Qualification)
15
4
6
5
21:32
18
  • D
  • 0 : 0(Rubin Kazan - FC Rostov)
    16/07/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(FC Orenburg - FC Rostov)
    12/07/2020 15:30
  • D
  • 0 : 0(Krylya Sovetov Samara - FC Rostov)
    04/07/2020 15:30
  • L
  • 10 : 1(PFC Sochi - FC Rostov)
    19/06/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(FK Akhmat - FC Rostov)
    29/02/2020 16:00
  • W
  • 1 : 4(Spartak Moscow - FC Rostov)
    08/12/2019 16:00
6
15
7
4
4
15:15
25
  • W
  • 0 : 2(FC Krasnodar - Dinamo Moscow)
    19/07/2020 17:30
  • W
  • 0 : 1(FC Ufa - Dinamo Moscow)
    16/07/2020 15:00
  • L
  • 2 : 1(Ural - Dinamo Moscow)
    09/07/2020 14:00
  • D
  • 1 : 1(PFC Sochi - Dinamo Moscow)
    01/07/2020 17:00
  • W
  • 2 : 3(FK Akhmat - Dinamo Moscow)
    13/03/2020 16:30
  • L
  • 3 : 0(Zenit St. Petersburg - Dinamo Moscow)
    06/12/2019 16:30
7
15
7
2
6
21:17
23
  • W
  • 1 : 2(Rubin Kazan - Spartak Moscow)
    22/07/2020 16:00
  • L
  • 1 : 0(PFC Sochi - Spartak Moscow)
    11/07/2020 17:30
  • L
  • 2 : 0(CSKA Moscow - Spartak Moscow)
    30/06/2020 17:30
  • W
  • 2 : 3(Arsenal Tula - Spartak Moscow)
    20/06/2020 13:30
  • W
  • 1 : 3(FC Orenburg - Spartak Moscow)
    14/03/2020 11:00
  • W
  • 0 : 2(Dinamo Moscow - Spartak Moscow)
    29/02/2020 13:30
8
15
7
2
6
16:17
23
  • D
  • 0 : 0(FC Ufa - Arsenal Tula)
    22/07/2020 16:00
  • W
  • 1 : 3(Ural - Arsenal Tula)
    15/07/2020 13:00
  • W
  • 0 : 1(Dinamo Moscow - Arsenal Tula)
    04/07/2020 13:30
  • L
  • 2 : 1(FC Rostov - Arsenal Tula)
    27/06/2020 17:00
  • L
  • 2 : 0(FC Orenburg - Arsenal Tula)
    07/03/2020 11:00
  • W
  • 1 : 2(PFC Sochi - Arsenal Tula)
    01/03/2020 16:00
9
15
3
8
4
7:11
17
  • D
  • 1 : 1(Lokomotiv Moscow - FC Ufa)
    12/07/2020 13:30
  • W
  • 1 : 2(FC Rostov - FC Ufa)
    08/07/2020 17:30
  • D
  • 0 : 0(Spartak Moscow - FC Ufa)
    27/06/2020 13:30
  • D
  • 0 : 0(CSKA Moscow - FC Ufa)
    15/03/2020 13:30
  • D
  • 0 : 0(Zenit St. Petersburg - FC Ufa)
    09/03/2020 16:00
  • L
  • 2 : 0(FC Krasnodar - FC Ufa)
    01/03/2020 13:30
10
15
3
8
4
10:15
17
  • D
  • 1 : 1(CSKA Moscow - Rubin Kazan)
    12/07/2020 15:30
  • D
  • 0 : 0(FC Ufa - Rubin Kazan)
    01/07/2020 12:00
  • W
  • 1 : 2(Ural - Rubin Kazan)
    20/06/2020 11:00
  • W
  • 0 : 1(Arsenal Tula - Rubin Kazan)
    14/03/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(FC Tambov - Rubin Kazan)
    01/03/2020 11:00
  • D
  • 1 : 1(PFC Sochi - Rubin Kazan)
    08/12/2019 13:30
11
15
4
6
5
14:25
18
  • L
  • 3 : 0(FC Krasnodar - Ural)
    12/07/2020 17:30
  • D
  • 1 : 1(FC Ufa - Ural)
    05/07/2020 13:30
  • W
  • 0 : 3(FC Orenburg - Ural)
    01/07/2020 12:00
  • L
  • 7 : 1(Zenit St. Petersburg - Ural)
    14/03/2020 13:30
  • L
  • 2 : 0(PFC Sochi - Ural)
    08/03/2020 13:30
  • D
  • 1 : 1(CSKA Moscow - Ural)
    29/02/2020 11:00
12
15
2
6
7
12:23
12
  • L
  • 3 : 0(Krylya Sovetov Samara - PFC Sochi)
    22/07/2020 16:00
  • L
  • 3 : 0(FC Tambov - PFC Sochi)
    16/07/2020 17:30
  • L
  • 2 : 1(Zenit St. Petersburg - PFC Sochi)
    08/07/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Lokomotiv Moscow - PFC Sochi)
    04/07/2020 17:30
  • D
  • 1 : 1(FK Akhmat - PFC Sochi)
    26/06/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(FC Ufa - PFC Sochi)
    24/11/2019 08:30
13
15
5
2
8
14:25
17
  • L
  • 4 : 0(FC Krasnodar - FK Akhmat)
    22/07/2020 16:00
  • L
  • 3 : 0(Spartak Moscow - FK Akhmat)
    15/07/2020 15:00
  • W
  • 1 : 2(FC Tambov - FK Akhmat)
    07/07/2020 15:30
  • W
  • 1 : 3(Arsenal Tula - FK Akhmat)
    01/07/2020 14:30
  • W
  • 2 : 4(Krylya Sovetov Samara - FK Akhmat)
    19/06/2020 15:00
  • L
  • 1 : 0(Lokomotiv Moscow - FK Akhmat)
    08/03/2020 16:00
14
15
3
3
9
16:24
12
  • L
  • 2 : 0(CSKA Moscow - FC Tambov)
    22/07/2020 16:00
  • L
  • 2 : 1(Arsenal Tula - FC Tambov)
    11/07/2020 13:00
  • W
  • 2 : 3(Spartak Moscow - FC Tambov)
    04/07/2020 15:30
  • L
  • 2 : 1(Ural - FC Tambov)
    28/06/2020 13:30
  • L
  • 2 : 1(FC Ufa - FC Tambov)
    21/06/2020 12:00
  • L
  • 1 : 0(Dinamo Moscow - FC Tambov)
    07/03/2020 13:30
15
Relegation (Championship)
15
5
2
8
17:22
17
  • L
  • 2 : 0(Dinamo Moscow - Krylya Sovetov Samara)
    12/07/2020 15:30
  • W
  • 2 : 4(Arsenal Tula - Krylya Sovetov Samara)
    07/07/2020 17:30
  • D
  • 1 : 1(Lokomotiv Moscow - Krylya Sovetov Samara)
    30/06/2020 15:00
  • L
  • 2 : 1(Zenit St. Petersburg - Krylya Sovetov Samara)
    26/06/2020 17:30
  • L
  • 3 : 0(FC Tambov - Krylya Sovetov Samara)
    16/03/2020 16:30
  • W
  • 0 : 1(Rubin Kazan - Krylya Sovetov Samara)
    08/03/2020 11:00
16
Relegation (Championship)
15
4
2
9
15:27
14
  • W
  • 0 : 1(Dinamo Moscow - FC Orenburg)
    22/07/2020 16:00
  • L
  • 4 : 1(Zenit St. Petersburg - FC Orenburg)
    15/07/2020 17:30
  • L
  • 1 : 0(Rubin Kazan - FC Orenburg)
    05/07/2020 15:30
  • L
  • 1 : 0(Lokomotiv Moscow - FC Orenburg)
    21/06/2020 14:30
  • L
  • 5 : 1(PFC Sochi - FC Orenburg)
    11/03/2020 16:30
  • D
  • 1 : 1(Krylya Sovetov Samara - FC Orenburg)
    28/02/2020 15:30