Regionalliga Northeast - 2020/2021

Carl Zeiss Jena21Chemnitzer FC

Finished

1
X
2
background of football game timelineHomeGuestGoal61''
goalPasqual Verkamp
Goal72''
goalKevin Wolf
Red card88''
red cardRene Lange
Goal45''
goalChristian Bickel
Red card90''
red cardTobias Mueller

Official Streams:

Summary
45'
goalChristian Bickel
Second half
goalPasqual Verkamp
61'
goalKevin Wolf
72'
red cardRene Lange
88'
90'
red cardTobias Mueller
90'

SENT OFF! - After a serious foul Tobias Mueller is dismissed

88'

SENT OFF! - After a serious foul Rene Lange is dismissed

72'

G O O O A A L - Kevin Wolf scores in the penalty shoot-out.

61'

G O O O A A L - Pasqual Verkamp scores in the penalty shoot-out.

45'

G O O O A A L - Christian Bickel scores in the penalty shoot-out.

#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
11
11
0
0
26:9
33
  • ?
  • FSV Union Fuerstenwalde - FC Viktoria 1889 Berlin
    28/10/2020 13:00
  • W
  • 3 : 0(FC Viktoria 1889 Berlin - Babelsberg)
    23/10/2020 17:00
  • W
  • 1 : 2(Germania Halberstadt - FC Viktoria 1889 Berlin)
    18/10/2020 11:30
  • W
  • 3 : 2(FC Viktoria 1889 Berlin - VfB Auerbach)
    03/10/2020 11:30
  • W
  • 3 : 2(FC Viktoria 1889 Berlin - BSG Chemie Leipzig)
    26/09/2020 11:30
  • W
  • 0 : 3(ZFC Meuselwitz - FC Viktoria 1889 Berlin)
    23/09/2020 17:00
2
10
7
1
2
24:12
22
  • ?
  • VSG Altglienicke - Hertha Berlin II
    23/10/2020 17:00
  • L
  • 2 : 0(Berliner AK 07 - VSG Altglienicke)
    28/10/2020 13:00
  • W
  • 5 : 0(VSG Altglienicke - Lokomotive Leipzig)
    04/10/2020 11:30
  • W
  • 1 : 3(FSV Union Fuerstenwalde - VSG Altglienicke)
    27/09/2020 11:30
  • D
  • 1 : 1(VSG Altglienicke - Babelsberg)
    23/09/2020 17:00
  • W
  • 0 : 2(Germania Halberstadt - VSG Altglienicke)
    19/09/2020 11:30
3
12
6
3
3
23:12
21
  • ?
  • BSG Chemie Leipzig - Chemnitzer FC
    01/11/2020 12:30
  • L
  • 2 : 1(Germania Halberstadt - BSG Chemie Leipzig)
    28/10/2020 18:00
  • W
  • 5 : 1(BSG Chemie Leipzig - Bischofswerdaer FV)
    24/10/2020 11:30
  • W
  • 0 : 2(VfB Auerbach - BSG Chemie Leipzig)
    17/10/2020 11:30
  • W
  • 2 : 0(BSG Chemie Leipzig - FSV Luckenwalde)
    03/10/2020 11:30
  • L
  • 3 : 2(FC Viktoria 1889 Berlin - BSG Chemie Leipzig)
    26/09/2020 11:30
4
11
6
3
2
22:11
21
  • ?
  • VSG Altglienicke - Carl Zeiss Jena
    01/11/2020 12:30
  • L
  • 1 : 2(Carl Zeiss Jena - Energie Cottbus)
    28/10/2020 18:00
  • W
  • 1 : 3(Optik Rathenow - Carl Zeiss Jena)
    25/10/2020 12:30
  • W
  • 2 : 1(Carl Zeiss Jena - Chemnitzer FC)
    18/10/2020 11:30
  • W
  • 2 : 0(Carl Zeiss Jena - FSV Luckenwalde)
    26/09/2020 11:30
  • W
  • 0 : 2(BSG Chemie Leipzig - Carl Zeiss Jena)
    23/09/2020 14:30
5
12
6
2
4
25:21
20
  • ?
  • Tennis Borussia - Berliner AK 07
    01/11/2020 12:30
  • W
  • 2 : 0(Berliner AK 07 - VSG Altglienicke)
    28/10/2020 13:00
  • W
  • 0 : 3(Energie Cottbus - Berliner AK 07)
    24/10/2020 11:30
  • W
  • 3 : 1(Berliner AK 07 - Optik Rathenow)
    17/10/2020 11:30
  • L
  • 4 : 2(Chemnitzer FC - Berliner AK 07)
    03/10/2020 11:30
  • W
  • 3 : 1(Berliner AK 07 - Bischofswerdaer FV)
    27/09/2020 11:30
6
12
5
4
3
20:17
19
  • ?
  • FC Viktoria 1889 Berlin - Lokomotive Leipzig
    31/10/2020 12:30
  • W
  • 1 : 0(Lokomotive Leipzig - ZFC Meuselwitz)
    28/10/2020 18:00
  • L
  • 3 : 2(SV Lichtenberg 47 - Lokomotive Leipzig)
    25/10/2020 12:30
  • W
  • 4 : 0(Lokomotive Leipzig - Tennis Borussia)
    16/10/2020 17:00
  • L
  • 5 : 0(VSG Altglienicke - Lokomotive Leipzig)
    04/10/2020 11:30
  • D
  • 1 : 1(Lokomotive Leipzig - Energie Cottbus)
    27/09/2020 11:30
7
10
5
2
3
25:16
17
  • ?
  • Tennis Borussia - BFC Dynamo
    23/10/2020 17:00
  • W
  • 3 : 0(BFC Dynamo - SV Lichtenberg 47)
    28/10/2020 18:00
  • L
  • 3 : 2(Energie Cottbus - BFC Dynamo)
    04/10/2020 11:30
  • D
  • 2 : 2(BFC Dynamo - Optik Rathenow)
    27/09/2020 11:30
  • W
  • 0 : 1(Chemnitzer FC - BFC Dynamo)
    23/09/2020 17:00
  • W
  • 6 : 2(BFC Dynamo - Bischofswerdaer FV)
    19/09/2020 11:30
8
12
5
2
5
20:15
17
  • ?
  • BSG Chemie Leipzig - Chemnitzer FC
    01/11/2020 12:30
  • W
  • 0 : 3(Bischofswerdaer FV - Chemnitzer FC)
    28/10/2020 18:00
  • W
  • 3 : 0(Chemnitzer FC - FSV Luckenwalde)
    25/10/2020 12:30
  • L
  • 2 : 1(Carl Zeiss Jena - Chemnitzer FC)
    18/10/2020 11:30
  • W
  • 4 : 2(Chemnitzer FC - Berliner AK 07)
    03/10/2020 11:30
  • L
  • 1 : 0(Hertha Berlin II - Chemnitzer FC)
    27/09/2020 11:30
9
12
5
2
5
17:18
17
  • ?
  • Energie Cottbus - FSV Luckenwalde
    01/11/2020 12:30
  • W
  • 1 : 2(Carl Zeiss Jena - Energie Cottbus)
    28/10/2020 18:00
  • L
  • 0 : 3(Energie Cottbus - Berliner AK 07)
    24/10/2020 11:30
  • D
  • 0 : 0(Hertha Berlin II - Energie Cottbus)
    18/10/2020 11:30
  • W
  • 3 : 2(Energie Cottbus - BFC Dynamo)
    04/10/2020 11:30
  • D
  • 1 : 1(Lokomotive Leipzig - Energie Cottbus)
    27/09/2020 11:30
10
11
5
1
5
22:20
16
  • ?
  • FSV Union Fuerstenwalde - FC Viktoria 1889 Berlin
    28/10/2020 13:00
  • D
  • 0 : 0(ZFC Meuselwitz - FSV Union Fuerstenwalde)
    25/10/2020 12:30
  • W
  • 2 : 0(FSV Union Fuerstenwalde - SV Lichtenberg 47)
    18/10/2020 11:30
  • L
  • 4 : 2(Tennis Borussia - FSV Union Fuerstenwalde)
    02/10/2020 17:30
  • L
  • 1 : 3(FSV Union Fuerstenwalde - VSG Altglienicke)
    27/09/2020 11:30
  • L
  • 3 : 1(Energie Cottbus - FSV Union Fuerstenwalde)
    23/09/2020 17:00
11
12
4
4
4
16:18
16
  • ?
  • Germania Halberstadt - Babelsberg
    01/11/2020 12:30
  • W
  • 3 : 0(Babelsberg - VfB Auerbach)
    28/10/2020 18:00
  • L
  • 3 : 0(FC Viktoria 1889 Berlin - Babelsberg)
    23/10/2020 17:00
  • W
  • 3 : 1(Babelsberg - ZFC Meuselwitz)
    16/10/2020 17:00
  • L
  • 3 : 0(SV Lichtenberg 47 - Babelsberg)
    04/10/2020 11:30
  • W
  • 2 : 1(Babelsberg - Tennis Borussia)
    26/09/2020 11:30
12
12
4
3
5
14:19
15
  • ?
  • SV Lichtenberg 47 - Hertha Berlin II
    31/10/2020 12:30
  • L
  • 3 : 0(BFC Dynamo - SV Lichtenberg 47)
    28/10/2020 18:00
  • W
  • 3 : 2(SV Lichtenberg 47 - Lokomotive Leipzig)
    25/10/2020 12:30
  • L
  • 2 : 0(FSV Union Fuerstenwalde - SV Lichtenberg 47)
    18/10/2020 11:30
  • W
  • 3 : 0(SV Lichtenberg 47 - Babelsberg)
    04/10/2020 11:30
  • D
  • 0 : 0(Germania Halberstadt - SV Lichtenberg 47)
    26/09/2020 11:30
13
12
4
2
6
13:21
14
  • ?
  • Energie Cottbus - FSV Luckenwalde
    01/11/2020 12:30
  • D
  • 1 : 1(FSV Luckenwalde - Optik Rathenow)
    28/10/2020 18:30
  • L
  • 3 : 0(Chemnitzer FC - FSV Luckenwalde)
    25/10/2020 12:30
  • W
  • 2 : 0(FSV Luckenwalde - Bischofswerdaer FV)
    17/10/2020 11:30
  • L
  • 2 : 0(BSG Chemie Leipzig - FSV Luckenwalde)
    03/10/2020 11:30
  • L
  • 2 : 0(Carl Zeiss Jena - FSV Luckenwalde)
    26/09/2020 11:30
14
10
3
4
3
11:14
13
  • ?
  • VSG Altglienicke - Hertha Berlin II
    23/10/2020 17:00
  • D
  • 0 : 0(Hertha Berlin II - Energie Cottbus)
    18/10/2020 11:30
  • D
  • 0 : 0(Optik Rathenow - Hertha Berlin II)
    02/10/2020 17:00
  • W
  • 1 : 0(Hertha Berlin II - Chemnitzer FC)
    27/09/2020 11:30
  • D
  • 1 : 1(Bischofswerdaer FV - Hertha Berlin II)
    23/09/2020 17:00
  • L
  • 1 : 2(Hertha Berlin II - FSV Luckenwalde)
    20/09/2020 11:30
15
12
3
2
7
18:26
11
  • ?
  • VfB Auerbach - FSV Union Fuerstenwalde
    31/10/2020 12:30
  • L
  • 3 : 0(Babelsberg - VfB Auerbach)
    28/10/2020 18:00
  • D
  • 1 : 1(VfB Auerbach - Germania Halberstadt)
    24/10/2020 11:30
  • L
  • 0 : 2(VfB Auerbach - BSG Chemie Leipzig)
    17/10/2020 11:30
  • L
  • 3 : 2(FC Viktoria 1889 Berlin - VfB Auerbach)
    03/10/2020 11:30
  • W
  • 3 : 2(VfB Auerbach - ZFC Meuselwitz)
    26/09/2020 11:30
16
12
2
4
6
10:16
10
  • ?
  • Germania Halberstadt - Babelsberg
    01/11/2020 12:30
  • W
  • 2 : 1(Germania Halberstadt - BSG Chemie Leipzig)
    28/10/2020 18:00
  • D
  • 1 : 1(VfB Auerbach - Germania Halberstadt)
    24/10/2020 11:30
  • L
  • 1 : 2(Germania Halberstadt - FC Viktoria 1889 Berlin)
    18/10/2020 11:30
  • D
  • 1 : 1(ZFC Meuselwitz - Germania Halberstadt)
    04/10/2020 11:30
  • D
  • 0 : 0(Germania Halberstadt - SV Lichtenberg 47)
    26/09/2020 11:30
17
12
2
4
6
13:21
10
  • ?
  • ZFC Meuselwitz - BFC Dynamo
    01/11/2020 12:30
  • L
  • 1 : 0(Lokomotive Leipzig - ZFC Meuselwitz)
    28/10/2020 18:00
  • D
  • 0 : 0(ZFC Meuselwitz - FSV Union Fuerstenwalde)
    25/10/2020 12:30
  • L
  • 3 : 1(Babelsberg - ZFC Meuselwitz)
    16/10/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(ZFC Meuselwitz - Germania Halberstadt)
    04/10/2020 11:30
  • L
  • 3 : 2(VfB Auerbach - ZFC Meuselwitz)
    26/09/2020 11:30
18
10
2
3
5
15:20
9
  • ?
  • Tennis Borussia - BFC Dynamo
    23/10/2020 17:00
  • L
  • 4 : 0(Lokomotive Leipzig - Tennis Borussia)
    16/10/2020 17:00
  • W
  • 4 : 2(Tennis Borussia - FSV Union Fuerstenwalde)
    02/10/2020 17:30
  • L
  • 2 : 1(Babelsberg - Tennis Borussia)
    26/09/2020 11:30
  • D
  • 1 : 1(Tennis Borussia - Germania Halberstadt)
    23/09/2020 17:30
  • D
  • 1 : 1(VfB Auerbach - Tennis Borussia)
    19/09/2020 11:30
19
12
1
5
6
13:25
8
  • ?
  • Optik Rathenow - Bischofswerdaer FV
    01/11/2020 12:30
  • D
  • 1 : 1(FSV Luckenwalde - Optik Rathenow)
    28/10/2020 18:30
  • L
  • 1 : 3(Optik Rathenow - Carl Zeiss Jena)
    25/10/2020 12:30
  • L
  • 3 : 1(Berliner AK 07 - Optik Rathenow)
    17/10/2020 11:30
  • D
  • 0 : 0(Optik Rathenow - Hertha Berlin II)
    02/10/2020 17:00
  • D
  • 2 : 2(BFC Dynamo - Optik Rathenow)
    27/09/2020 11:30
20
Relegation (Championship)
11
2
1
8
12:28
7
  • ?
  • Optik Rathenow - Bischofswerdaer FV
    01/11/2020 12:30
  • L
  • 0 : 3(Bischofswerdaer FV - Chemnitzer FC)
    28/10/2020 18:00
  • L
  • 5 : 1(BSG Chemie Leipzig - Bischofswerdaer FV)
    24/10/2020 11:30
  • L
  • 2 : 0(FSV Luckenwalde - Bischofswerdaer FV)
    17/10/2020 11:30
  • L
  • 3 : 1(Berliner AK 07 - Bischofswerdaer FV)
    27/09/2020 11:30
  • D
  • 1 : 1(Bischofswerdaer FV - Hertha Berlin II)
    23/09/2020 17:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
6
6
0
0
15:5
18
  • ?
  • FC Viktoria 1889 Berlin - Lokomotive Leipzig
    31/10/2020 12:30
  • W
  • 3 : 0(FC Viktoria 1889 Berlin - Babelsberg)
    23/10/2020 17:00
  • W
  • 3 : 2(FC Viktoria 1889 Berlin - VfB Auerbach)
    03/10/2020 11:30
  • W
  • 3 : 2(FC Viktoria 1889 Berlin - BSG Chemie Leipzig)
    26/09/2020 11:30
  • W
  • 2 : 0(FC Viktoria 1889 Berlin - SV Lichtenberg 47)
    20/09/2020 11:30
  • W
  • 2 : 1(FC Viktoria 1889 Berlin - VSG Altglienicke)
    02/09/2020 17:00
2
5
4
1
0
14:5
13
  • ?
  • VSG Altglienicke - Hertha Berlin II
    23/10/2020 17:00
  • W
  • 5 : 0(VSG Altglienicke - Lokomotive Leipzig)
    04/10/2020 11:30
  • D
  • 1 : 1(VSG Altglienicke - Babelsberg)
    23/09/2020 17:00
  • W
  • 2 : 1(VSG Altglienicke - VfB Auerbach)
    05/09/2020 11:30
  • W
  • 3 : 1(VSG Altglienicke - ZFC Meuselwitz)
    29/08/2020 11:30
  • W
  • 3 : 2(VSG Altglienicke - Tennis Borussia)
    16/08/2020 11:30
3
6
3
2
1
11:5
11
  • ?
  • BSG Chemie Leipzig - Chemnitzer FC
    01/11/2020 12:30
  • W
  • 5 : 1(BSG Chemie Leipzig - Bischofswerdaer FV)
    24/10/2020 11:30
  • W
  • 2 : 0(BSG Chemie Leipzig - FSV Luckenwalde)
    03/10/2020 11:30
  • L
  • 0 : 2(BSG Chemie Leipzig - Carl Zeiss Jena)
    23/09/2020 14:30
  • D
  • 0 : 0(BSG Chemie Leipzig - Berliner AK 07)
    05/09/2020 14:00
  • D
  • 1 : 1(BSG Chemie Leipzig - Hertha Berlin II)
    29/08/2020 14:00
4
6
3
2
1
10:5
11
  • ?
  • Carl Zeiss Jena - Tennis Borussia
    07/11/2020 12:30
  • L
  • 1 : 2(Carl Zeiss Jena - Energie Cottbus)
    28/10/2020 18:00
  • W
  • 2 : 1(Carl Zeiss Jena - Chemnitzer FC)
    18/10/2020 11:30
  • W
  • 2 : 0(Carl Zeiss Jena - FSV Luckenwalde)
    26/09/2020 11:30
  • W
  • 3 : 0(Carl Zeiss Jena - Hertha Berlin II)
    05/09/2020 12:00
  • D
  • 1 : 1(Carl Zeiss Jena - Lokomotive Leipzig)
    29/08/2020 12:00
5
6
4
0
2
13:12
12
  • ?
  • Berliner AK 07 - SV Lichtenberg 47
    07/11/2020 12:30
  • W
  • 2 : 0(Berliner AK 07 - VSG Altglienicke)
    28/10/2020 13:00
  • W
  • 3 : 1(Berliner AK 07 - Optik Rathenow)
    17/10/2020 11:30
  • W
  • 3 : 1(Berliner AK 07 - Bischofswerdaer FV)
    27/09/2020 11:30
  • L
  • 1 : 5(Berliner AK 07 - Carl Zeiss Jena)
    19/09/2020 11:30
  • L
  • 1 : 3(Berliner AK 07 - BFC Dynamo)
    30/08/2020 11:30
6
6
4
2
0
12:3
14
  • ?
  • Lokomotive Leipzig - VfB Auerbach
    08/11/2020 12:30
  • W
  • 1 : 0(Lokomotive Leipzig - ZFC Meuselwitz)
    28/10/2020 18:00
  • W
  • 4 : 0(Lokomotive Leipzig - Tennis Borussia)
    16/10/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(Lokomotive Leipzig - Energie Cottbus)
    27/09/2020 11:30
  • D
  • 1 : 1(Lokomotive Leipzig - Chemnitzer FC)
    19/09/2020 12:05
  • W
  • 3 : 0(Lokomotive Leipzig - FSV Luckenwalde)
    02/09/2020 17:30
7
5
2
2
1
13:7
8
  • ?
  • BFC Dynamo - FC Viktoria 1889 Berlin
    07/11/2020 12:30
  • W
  • 3 : 0(BFC Dynamo - SV Lichtenberg 47)
    28/10/2020 18:00
  • D
  • 2 : 2(BFC Dynamo - Optik Rathenow)
    27/09/2020 11:30
  • W
  • 6 : 2(BFC Dynamo - Bischofswerdaer FV)
    19/09/2020 11:30
  • D
  • 1 : 1(BFC Dynamo - Carl Zeiss Jena)
    02/09/2020 15:30
  • L
  • 1 : 2(BFC Dynamo - Hertha Berlin II)
    23/08/2020 11:30
8
6
4
0
2
12:7
12
  • ?
  • Chemnitzer FC - Optik Rathenow
    08/11/2020 12:30
  • W
  • 3 : 0(Chemnitzer FC - FSV Luckenwalde)
    25/10/2020 12:30
  • W
  • 4 : 2(Chemnitzer FC - Berliner AK 07)
    03/10/2020 11:30
  • L
  • 0 : 1(Chemnitzer FC - BFC Dynamo)
    23/09/2020 17:00
  • W
  • 3 : 2(Chemnitzer FC - FSV Union Fuerstenwalde)
    06/09/2020 14:00
  • W
  • 1 : 0(Chemnitzer FC - Germania Halberstadt)
    29/08/2020 14:00
9
6
2
0
4
8:12
6
  • ?
  • Energie Cottbus - FSV Luckenwalde
    01/11/2020 12:30
  • L
  • 0 : 3(Energie Cottbus - Berliner AK 07)
    24/10/2020 11:30
  • W
  • 3 : 2(Energie Cottbus - BFC Dynamo)
    04/10/2020 11:30
  • W
  • 3 : 1(Energie Cottbus - FSV Union Fuerstenwalde)
    23/09/2020 17:00
  • L
  • 0 : 2(Energie Cottbus - Germania Halberstadt)
    06/09/2020 11:30
  • L
  • 1 : 2(Energie Cottbus - FC Viktoria 1889 Berlin)
    29/08/2020 11:30
10
5
4
0
1
13:6
12
  • ?
  • FSV Union Fuerstenwalde - FC Viktoria 1889 Berlin
    28/10/2020 13:00
  • W
  • 2 : 0(FSV Union Fuerstenwalde - SV Lichtenberg 47)
    18/10/2020 11:30
  • L
  • 1 : 3(FSV Union Fuerstenwalde - VSG Altglienicke)
    27/09/2020 11:30
  • W
  • 5 : 1(FSV Union Fuerstenwalde - Optik Rathenow)
    20/09/2020 11:30
  • W
  • 2 : 1(FSV Union Fuerstenwalde - Bischofswerdaer FV)
    02/09/2020 15:30
  • W
  • 3 : 1(FSV Union Fuerstenwalde - Carl Zeiss Jena)
    26/08/2020 15:30
11
6
3
1
2
11:8
10
  • ?
  • Babelsberg - BSG Chemie Leipzig
    08/11/2020 12:30
  • W
  • 3 : 0(Babelsberg - VfB Auerbach)
    28/10/2020 18:00
  • W
  • 3 : 1(Babelsberg - ZFC Meuselwitz)
    16/10/2020 17:00
  • W
  • 2 : 1(Babelsberg - Tennis Borussia)
    26/09/2020 11:30
  • L
  • 0 : 1(Babelsberg - Energie Cottbus)
    20/09/2020 11:30
  • D
  • 2 : 2(Babelsberg - Chemnitzer FC)
    02/09/2020 17:00
12
6
3
2
1
12:9
11
  • ?
  • SV Lichtenberg 47 - Hertha Berlin II
    31/10/2020 12:30
  • W
  • 3 : 2(SV Lichtenberg 47 - Lokomotive Leipzig)
    25/10/2020 12:30
  • W
  • 3 : 0(SV Lichtenberg 47 - Babelsberg)
    04/10/2020 11:30
  • W
  • 3 : 2(SV Lichtenberg 47 - VfB Auerbach)
    23/09/2020 14:30
  • D
  • 1 : 1(SV Lichtenberg 47 - ZFC Meuselwitz)
    05/09/2020 11:30
  • D
  • 0 : 0(SV Lichtenberg 47 - BSG Chemie Leipzig)
    01/09/2020 15:30
13
6
2
2
2
8:9
8
  • ?
  • FSV Luckenwalde - VSG Altglienicke
    07/11/2020 12:30
  • D
  • 1 : 1(FSV Luckenwalde - Optik Rathenow)
    28/10/2020 18:30
  • W
  • 2 : 0(FSV Luckenwalde - Bischofswerdaer FV)
    17/10/2020 11:30
  • D
  • 1 : 1(FSV Luckenwalde - Berliner AK 07)
    23/09/2020 17:30
  • L
  • 2 : 5(FSV Luckenwalde - BFC Dynamo)
    06/09/2020 11:30
  • L
  • 1 : 2(FSV Luckenwalde - FSV Union Fuerstenwalde)
    30/08/2020 11:30
14
5
2
1
2
7:8
7
  • ?
  • Hertha Berlin II - Tennis Borussia
    28/10/2020 18:00
  • D
  • 0 : 0(Hertha Berlin II - Energie Cottbus)
    18/10/2020 11:30
  • W
  • 1 : 0(Hertha Berlin II - Chemnitzer FC)
    27/09/2020 11:30
  • L
  • 1 : 2(Hertha Berlin II - FSV Luckenwalde)
    20/09/2020 11:30
  • L
  • 2 : 5(Hertha Berlin II - Berliner AK 07)
    02/09/2020 17:00
  • W
  • 3 : 1(Hertha Berlin II - Lokomotive Leipzig)
    15/08/2020 12:00
15
6
2
2
2
9:12
8
  • ?
  • VfB Auerbach - FSV Union Fuerstenwalde
    31/10/2020 12:30
  • D
  • 1 : 1(VfB Auerbach - Germania Halberstadt)
    24/10/2020 11:30
  • L
  • 0 : 2(VfB Auerbach - BSG Chemie Leipzig)
    17/10/2020 11:30
  • W
  • 3 : 2(VfB Auerbach - ZFC Meuselwitz)
    26/09/2020 11:30
  • D
  • 1 : 1(VfB Auerbach - Tennis Borussia)
    19/09/2020 11:30
  • L
  • 2 : 5(VfB Auerbach - Energie Cottbus)
    02/09/2020 17:00
16
6
1
1
4
5:11
4
  • ?
  • Germania Halberstadt - Babelsberg
    01/11/2020 12:30
  • W
  • 2 : 1(Germania Halberstadt - BSG Chemie Leipzig)
    28/10/2020 18:00
  • L
  • 1 : 2(Germania Halberstadt - FC Viktoria 1889 Berlin)
    18/10/2020 11:30
  • D
  • 0 : 0(Germania Halberstadt - SV Lichtenberg 47)
    26/09/2020 11:30
  • L
  • 0 : 2(Germania Halberstadt - VSG Altglienicke)
    19/09/2020 11:30
  • L
  • 0 : 3(Germania Halberstadt - Optik Rathenow)
    02/09/2020 17:00
17
6
1
3
2
6:10
6
  • ?
  • ZFC Meuselwitz - BFC Dynamo
    01/11/2020 12:30
  • D
  • 0 : 0(ZFC Meuselwitz - FSV Union Fuerstenwalde)
    25/10/2020 12:30
  • D
  • 1 : 1(ZFC Meuselwitz - Germania Halberstadt)
    04/10/2020 11:30
  • L
  • 0 : 3(ZFC Meuselwitz - FC Viktoria 1889 Berlin)
    23/09/2020 17:00
  • L
  • 1 : 4(ZFC Meuselwitz - BSG Chemie Leipzig)
    18/09/2020 17:00
  • D
  • 2 : 2(ZFC Meuselwitz - Tennis Borussia)
    02/09/2020 16:15
18
5
2
1
2
9:8
7
  • ?
  • Tennis Borussia - BFC Dynamo
    23/10/2020 17:00
  • W
  • 4 : 2(Tennis Borussia - FSV Union Fuerstenwalde)
    02/10/2020 17:30
  • D
  • 1 : 1(Tennis Borussia - Germania Halberstadt)
    23/09/2020 17:30
  • L
  • 1 : 2(Tennis Borussia - FC Viktoria 1889 Berlin)
    06/09/2020 11:30
  • W
  • 2 : 0(Tennis Borussia - SV Lichtenberg 47)
    29/08/2020 11:30
  • L
  • 1 : 3(Tennis Borussia - BSG Chemie Leipzig)
    22/08/2020 11:30
19
6
0
3
3
5:12
3
  • ?
  • Optik Rathenow - Bischofswerdaer FV
    01/11/2020 12:30
  • L
  • 1 : 3(Optik Rathenow - Carl Zeiss Jena)
    25/10/2020 12:30
  • D
  • 0 : 0(Optik Rathenow - Hertha Berlin II)
    02/10/2020 17:00
  • D
  • 2 : 2(Optik Rathenow - Lokomotive Leipzig)
    23/09/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(Optik Rathenow - Babelsberg)
    06/09/2020 11:30
  • L
  • 1 : 4(Optik Rathenow - VfB Auerbach)
    29/08/2020 11:30
20
Relegation (Championship)
5
1
1
3
4:8
4
  • ?
  • Bischofswerdaer FV - Energie Cottbus
    08/11/2020 12:30
  • L
  • 0 : 3(Bischofswerdaer FV - Chemnitzer FC)
    28/10/2020 18:00
  • D
  • 1 : 1(Bischofswerdaer FV - Hertha Berlin II)
    23/09/2020 17:00
  • L
  • 0 : 2(Bischofswerdaer FV - Lokomotive Leipzig)
    06/09/2020 11:30
  • L
  • 1 : 2(Bischofswerdaer FV - Babelsberg)
    30/08/2020 11:30
  • W
  • 2 : 0(Bischofswerdaer FV - VfB Auerbach)
    15/08/2020 11:30
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
5
5
0
0
11:4
15
  • ?
  • FSV Union Fuerstenwalde - FC Viktoria 1889 Berlin
    28/10/2020 13:00
  • W
  • 1 : 2(Germania Halberstadt - FC Viktoria 1889 Berlin)
    18/10/2020 11:30
  • W
  • 0 : 3(ZFC Meuselwitz - FC Viktoria 1889 Berlin)
    23/09/2020 17:00
  • W
  • 1 : 2(Tennis Borussia - FC Viktoria 1889 Berlin)
    06/09/2020 11:30
  • W
  • 1 : 2(Energie Cottbus - FC Viktoria 1889 Berlin)
    29/08/2020 11:30
  • W
  • 1 : 2(Chemnitzer FC - FC Viktoria 1889 Berlin)
    15/08/2020 14:00
2
5
3
0
2
10:7
9
  • ?
  • FSV Luckenwalde - VSG Altglienicke
    07/11/2020 12:30
  • L
  • 2 : 0(Berliner AK 07 - VSG Altglienicke)
    28/10/2020 13:00
  • W
  • 1 : 3(FSV Union Fuerstenwalde - VSG Altglienicke)
    27/09/2020 11:30
  • W
  • 0 : 2(Germania Halberstadt - VSG Altglienicke)
    19/09/2020 11:30
  • L
  • 2 : 1(FC Viktoria 1889 Berlin - VSG Altglienicke)
    02/09/2020 17:00
  • W
  • 2 : 4(SV Lichtenberg 47 - VSG Altglienicke)
    25/08/2020 15:30
3
6
3
1
2
12:7
10
  • ?
  • Babelsberg - BSG Chemie Leipzig
    08/11/2020 12:30
  • L
  • 2 : 1(Germania Halberstadt - BSG Chemie Leipzig)
    28/10/2020 18:00
  • W
  • 0 : 2(VfB Auerbach - BSG Chemie Leipzig)
    17/10/2020 11:30
  • L
  • 3 : 2(FC Viktoria 1889 Berlin - BSG Chemie Leipzig)
    26/09/2020 11:30
  • W
  • 1 : 4(ZFC Meuselwitz - BSG Chemie Leipzig)
    18/09/2020 17:00
  • D
  • 0 : 0(SV Lichtenberg 47 - BSG Chemie Leipzig)
    01/09/2020 15:30
4
5
3
1
1
12:6
10
  • ?
  • VSG Altglienicke - Carl Zeiss Jena
    01/11/2020 12:30
  • W
  • 1 : 3(Optik Rathenow - Carl Zeiss Jena)
    25/10/2020 12:30
  • W
  • 0 : 2(BSG Chemie Leipzig - Carl Zeiss Jena)
    23/09/2020 14:30
  • W
  • 1 : 5(Berliner AK 07 - Carl Zeiss Jena)
    19/09/2020 11:30
  • D
  • 1 : 1(BFC Dynamo - Carl Zeiss Jena)
    02/09/2020 15:30
  • L
  • 3 : 1(FSV Union Fuerstenwalde - Carl Zeiss Jena)
    26/08/2020 15:30
5
6
2
2
2
12:9
8
  • ?
  • Tennis Borussia - Berliner AK 07
    01/11/2020 12:30
  • W
  • 0 : 3(Energie Cottbus - Berliner AK 07)
    24/10/2020 11:30
  • L
  • 4 : 2(Chemnitzer FC - Berliner AK 07)
    03/10/2020 11:30
  • D
  • 1 : 1(FSV Luckenwalde - Berliner AK 07)
    23/09/2020 17:30
  • D
  • 0 : 0(BSG Chemie Leipzig - Berliner AK 07)
    05/09/2020 14:00
  • W
  • 2 : 5(Hertha Berlin II - Berliner AK 07)
    02/09/2020 17:00
6
6
1
2
3
8:14
5
  • ?
  • FC Viktoria 1889 Berlin - Lokomotive Leipzig
    31/10/2020 12:30
  • L
  • 3 : 2(SV Lichtenberg 47 - Lokomotive Leipzig)
    25/10/2020 12:30
  • L
  • 5 : 0(VSG Altglienicke - Lokomotive Leipzig)
    04/10/2020 11:30
  • D
  • 2 : 2(Optik Rathenow - Lokomotive Leipzig)
    23/09/2020 17:00
  • W
  • 0 : 2(Bischofswerdaer FV - Lokomotive Leipzig)
    06/09/2020 11:30
  • D
  • 1 : 1(Carl Zeiss Jena - Lokomotive Leipzig)
    29/08/2020 12:00
7
5
3
0
2
12:9
9
  • ?
  • Tennis Borussia - BFC Dynamo
    23/10/2020 17:00
  • L
  • 3 : 2(Energie Cottbus - BFC Dynamo)
    04/10/2020 11:30
  • W
  • 0 : 1(Chemnitzer FC - BFC Dynamo)
    23/09/2020 17:00
  • W
  • 2 : 5(FSV Luckenwalde - BFC Dynamo)
    06/09/2020 11:30
  • W
  • 1 : 3(Berliner AK 07 - BFC Dynamo)
    30/08/2020 11:30
  • L
  • 3 : 1(BSG Chemie Leipzig - BFC Dynamo)
    15/08/2020 14:00
8
6
1
2
3
8:8
5
  • ?
  • BSG Chemie Leipzig - Chemnitzer FC
    01/11/2020 12:30
  • W
  • 0 : 3(Bischofswerdaer FV - Chemnitzer FC)
    28/10/2020 18:00
  • L
  • 2 : 1(Carl Zeiss Jena - Chemnitzer FC)
    18/10/2020 11:30
  • L
  • 1 : 0(Hertha Berlin II - Chemnitzer FC)
    27/09/2020 11:30
  • D
  • 1 : 1(Lokomotive Leipzig - Chemnitzer FC)
    19/09/2020 12:05
  • D
  • 2 : 2(Babelsberg - Chemnitzer FC)
    02/09/2020 17:00
9
6
3
2
1
9:6
11
  • ?
  • Bischofswerdaer FV - Energie Cottbus
    08/11/2020 12:30
  • W
  • 1 : 2(Carl Zeiss Jena - Energie Cottbus)
    28/10/2020 18:00
  • D
  • 0 : 0(Hertha Berlin II - Energie Cottbus)
    18/10/2020 11:30
  • D
  • 1 : 1(Lokomotive Leipzig - Energie Cottbus)
    27/09/2020 11:30
  • W
  • 0 : 1(Babelsberg - Energie Cottbus)
    20/09/2020 11:30
  • W
  • 2 : 5(VfB Auerbach - Energie Cottbus)
    02/09/2020 17:00
10
6
1
1
4
9:14
4
  • ?
  • VfB Auerbach - FSV Union Fuerstenwalde
    31/10/2020 12:30
  • D
  • 0 : 0(ZFC Meuselwitz - FSV Union Fuerstenwalde)
    25/10/2020 12:30
  • L
  • 4 : 2(Tennis Borussia - FSV Union Fuerstenwalde)
    02/10/2020 17:30
  • L
  • 3 : 1(Energie Cottbus - FSV Union Fuerstenwalde)
    23/09/2020 17:00
  • L
  • 3 : 2(Chemnitzer FC - FSV Union Fuerstenwalde)
    06/09/2020 14:00
  • W
  • 1 : 2(FSV Luckenwalde - FSV Union Fuerstenwalde)
    30/08/2020 11:30
11
6
1
3
2
5:10
6
  • ?
  • Germania Halberstadt - Babelsberg
    01/11/2020 12:30
  • L
  • 3 : 0(FC Viktoria 1889 Berlin - Babelsberg)
    23/10/2020 17:00
  • L
  • 3 : 0(SV Lichtenberg 47 - Babelsberg)
    04/10/2020 11:30
  • D
  • 1 : 1(VSG Altglienicke - Babelsberg)
    23/09/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(Optik Rathenow - Babelsberg)
    06/09/2020 11:30
  • W
  • 1 : 2(Bischofswerdaer FV - Babelsberg)
    30/08/2020 11:30
12
6
1
1
4
2:10
4
  • ?
  • Berliner AK 07 - SV Lichtenberg 47
    07/11/2020 12:30
  • L
  • 3 : 0(BFC Dynamo - SV Lichtenberg 47)
    28/10/2020 18:00
  • L
  • 2 : 0(FSV Union Fuerstenwalde - SV Lichtenberg 47)
    18/10/2020 11:30
  • D
  • 0 : 0(Germania Halberstadt - SV Lichtenberg 47)
    26/09/2020 11:30
  • L
  • 2 : 0(FC Viktoria 1889 Berlin - SV Lichtenberg 47)
    20/09/2020 11:30
  • L
  • 2 : 0(Tennis Borussia - SV Lichtenberg 47)
    29/08/2020 11:30
13
6
2
0
4
5:12
6
  • ?
  • Energie Cottbus - FSV Luckenwalde
    01/11/2020 12:30
  • L
  • 3 : 0(Chemnitzer FC - FSV Luckenwalde)
    25/10/2020 12:30
  • L
  • 2 : 0(BSG Chemie Leipzig - FSV Luckenwalde)
    03/10/2020 11:30
  • L
  • 2 : 0(Carl Zeiss Jena - FSV Luckenwalde)
    26/09/2020 11:30
  • W
  • 1 : 2(Hertha Berlin II - FSV Luckenwalde)
    20/09/2020 11:30
  • L
  • 3 : 0(Lokomotive Leipzig - FSV Luckenwalde)
    02/09/2020 17:30
14
5
1
3
1
4:6
6
  • ?
  • VSG Altglienicke - Hertha Berlin II
    23/10/2020 17:00
  • D
  • 0 : 0(Optik Rathenow - Hertha Berlin II)
    02/10/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(Bischofswerdaer FV - Hertha Berlin II)
    23/09/2020 17:00
  • L
  • 3 : 0(Carl Zeiss Jena - Hertha Berlin II)
    05/09/2020 12:00
  • D
  • 1 : 1(BSG Chemie Leipzig - Hertha Berlin II)
    29/08/2020 14:00
  • W
  • 1 : 2(BFC Dynamo - Hertha Berlin II)
    23/08/2020 11:30
15
6
1
0
5
9:14
3
  • ?
  • Lokomotive Leipzig - VfB Auerbach
    08/11/2020 12:30
  • L
  • 3 : 0(Babelsberg - VfB Auerbach)
    28/10/2020 18:00
  • L
  • 3 : 2(FC Viktoria 1889 Berlin - VfB Auerbach)
    03/10/2020 11:30
  • L
  • 3 : 2(SV Lichtenberg 47 - VfB Auerbach)
    23/09/2020 14:30
  • L
  • 2 : 1(VSG Altglienicke - VfB Auerbach)
    05/09/2020 11:30
  • W
  • 1 : 4(Optik Rathenow - VfB Auerbach)
    29/08/2020 11:30
16
6
1
3
2
5:5
6
  • ?
  • FSV Union Fuerstenwalde - Germania Halberstadt
    08/11/2020 12:30
  • D
  • 1 : 1(VfB Auerbach - Germania Halberstadt)
    24/10/2020 11:30
  • D
  • 1 : 1(ZFC Meuselwitz - Germania Halberstadt)
    04/10/2020 11:30
  • D
  • 1 : 1(Tennis Borussia - Germania Halberstadt)
    23/09/2020 17:30
  • W
  • 0 : 2(Energie Cottbus - Germania Halberstadt)
    06/09/2020 11:30
  • L
  • 1 : 0(Chemnitzer FC - Germania Halberstadt)
    29/08/2020 14:00
17
6
1
1
4
7:11
4
  • ?
  • Hertha Berlin II - ZFC Meuselwitz
    08/11/2020 12:30
  • L
  • 1 : 0(Lokomotive Leipzig - ZFC Meuselwitz)
    28/10/2020 18:00
  • L
  • 3 : 1(Babelsberg - ZFC Meuselwitz)
    16/10/2020 17:00
  • L
  • 3 : 2(VfB Auerbach - ZFC Meuselwitz)
    26/09/2020 11:30
  • D
  • 1 : 1(SV Lichtenberg 47 - ZFC Meuselwitz)
    05/09/2020 11:30
  • L
  • 3 : 1(VSG Altglienicke - ZFC Meuselwitz)
    29/08/2020 11:30
18
5
0
2
3
6:12
2
  • ?
  • Hertha Berlin II - Tennis Borussia
    28/10/2020 18:00
  • L
  • 4 : 0(Lokomotive Leipzig - Tennis Borussia)
    16/10/2020 17:00
  • L
  • 2 : 1(Babelsberg - Tennis Borussia)
    26/09/2020 11:30
  • D
  • 1 : 1(VfB Auerbach - Tennis Borussia)
    19/09/2020 11:30
  • D
  • 2 : 2(ZFC Meuselwitz - Tennis Borussia)
    02/09/2020 16:15
  • L
  • 3 : 2(VSG Altglienicke - Tennis Borussia)
    16/08/2020 11:30
19
6
1
2
3
8:13
5
  • ?
  • Chemnitzer FC - Optik Rathenow
    08/11/2020 12:30
  • D
  • 1 : 1(FSV Luckenwalde - Optik Rathenow)
    28/10/2020 18:30
  • L
  • 3 : 1(Berliner AK 07 - Optik Rathenow)
    17/10/2020 11:30
  • D
  • 2 : 2(BFC Dynamo - Optik Rathenow)
    27/09/2020 11:30
  • L
  • 5 : 1(FSV Union Fuerstenwalde - Optik Rathenow)
    20/09/2020 11:30
  • W
  • 0 : 3(Germania Halberstadt - Optik Rathenow)
    02/09/2020 17:00
20
Relegation (Championship)
6
1
0
5
8:20
3
  • ?
  • Optik Rathenow - Bischofswerdaer FV
    01/11/2020 12:30
  • L
  • 5 : 1(BSG Chemie Leipzig - Bischofswerdaer FV)
    24/10/2020 11:30
  • L
  • 2 : 0(FSV Luckenwalde - Bischofswerdaer FV)
    17/10/2020 11:30
  • L
  • 3 : 1(Berliner AK 07 - Bischofswerdaer FV)
    27/09/2020 11:30
  • L
  • 6 : 2(BFC Dynamo - Bischofswerdaer FV)
    19/09/2020 11:30
  • L
  • 2 : 1(FSV Union Fuerstenwalde - Bischofswerdaer FV)
    02/09/2020 15:30