First Professional League - 2020/2021

Cherno More Varna21Botev Vratsa

Finished

1
X
2
background of football game timelineHomeGuestYellow card8''
yellow cardMathias Coureur
Goal32''
goalFaysel Kasmi
Yellow card44''
yellow cardStefan Velev
Player substitution67''
inGeorgi Bozhilov
inLeandro Andrade
Player substitution77''
inRodrigo Vilela
inIlian Iliev
Goal79''
goalMathias Coureur
Player substitution90''
inPavel Georgiev
inFaysel Kasmi
Player substitution90''
inVelislav Vasilev
inMathias Coureur
Yellow card11''
yellow cardDimitar Burov
Goal45''
goalAlassane N'Diaye
Player substitution46''
inDar Korolev
inHristo Mitov
Player substitution46''
inPetar Atanasov
inYulian Nenov
Player substitution46''
inDaniel Genov
inDimitar Burov
Yellow card56''
yellow cardDaniel Gadzhev
Player substitution61''
inIvaylo Mihaylov
inDaniel Gadzhev
Yellow card76''
yellow cardIliya Milanov
Player substitution82''
inMiroslav Marinov
inTom

TV Channels:

Official Streams:

Summary
yellow cardMathias Coureur
8'
11'
yellow cardDimitar Burov
goalFaysel Kasmi
32'
yellow cardStefan Velev
44'
45'
goalAlassane N'Diaye
Second half
46'
inDar Korolev
outHristo Mitov
46'
inPetar Atanasov
outYulian Nenov
46'
inDaniel Genov
outDimitar Burov
56'
yellow cardDaniel Gadzhev
61'
inIvaylo Mihaylov
outDaniel Gadzhev
inGeorgi Bozhilov
outLeandro Andrade
67'
76'
yellow cardIliya Milanov
inRodrigo Vilela
outIlian Iliev
77'
goalMathias Coureur
79'
82'
inMiroslav Marinov
outTom
inPavel Georgiev
outFaysel Kasmi
90'
inVelislav Vasilev
outMathias Coureur
90'
90'

Cherno More Varna make a substitution. Mathias Coureur runs off the field and in comes Velislav Vasilev

90'

Cherno More Varna make a substitution. Faysel Kasmi runs off the field and in comes Pavel Georgiev

82'

Botev Vratsa make a substitution. Tom runs off the field and in comes Miroslav Marinov

79'

G O O O A A L - Mathias Coureur scores in the penalty shoot-out.

77'

Cherno More Varna make a substitution. Ilian Iliev runs off the field and in comes Rodrigo Vilela

76'

Iliya Milanov is shown a yellow card by the referee

67'

Cherno More Varna make a substitution. Leandro Andrade runs off the field and in comes Georgi Bozhilov

61'

Botev Vratsa make a substitution. Daniel Gadzhev runs off the field and in comes Ivaylo Mihaylov

56'

Daniel Gadzhev is shown a yellow card by the referee

46'

Botev Vratsa make a substitution. Dimitar Burov runs off the field and in comes Daniel Genov

46'

Botev Vratsa make a substitution. Yulian Nenov runs off the field and in comes Petar Atanasov

46'

Botev Vratsa make a substitution. Hristo Mitov runs off the field and in comes Dar Korolev

45'

G O O O A A L - Alassane N'Diaye scores in the penalty shoot-out.

44'

Stefan Velev is shown a yellow card by the referee

32'

G O O O A A L - Faysel Kasmi scores in the penalty shoot-out.

11'

Dimitar Burov is shown a yellow card by the referee

8'

Mathias Coureur is shown a yellow card by the referee

Goalkeeper
26Ivan Dichevskiout46'Hristo Mitov1
Starting Lineups
2Tsvetomir Panovyellow card76'Iliya Milanov18
8Emil Yanchevgoal45'Alassane N'Diaye24
27Daniel DimovAtanas Zehirov81
6Viktor Popovyellow card11'out46'Dimitar Burov14
71Vasil PanayotovChavdar Ivaylov7
70Stefan Velevyellow card44'yellow card56'out61'Daniel Gadzhev6
15Leandro Andradeout67'Pedro Lagoa8
10Ilian Ilievout77'Martin Kostadinov21
29Faysel Kasmigoal32'out90'out82'Tom88
19Mathias Coureuryellow card8'goal79'out90'out46'Yulian Nenov11
Substitutes
88Pavel Georgievin90'in46'Petar Atanasov10
17Velislav Vasilevin90'Aleksandar Stanisavljevic16
1Stefan Petkovin61'Ivaylo Mihaylov19
7Rodrigo Vilelain77'in46'Daniel Genov9
11Mehdi Boukassiin82'Miroslav Marinov15
32Martin DichevVasil Dobrev5
14Georgi Bozhilovin67'in46'Dar Korolev34
Injured
5Stefan StanchevValeri Domovchiyski30
28Vlatko Drobarov
9Ismail Isa
33Miroslav Enchev
72Rodrigo Henrique
Suspended
Ventsislav Kerchev37
Coach
Ilian IlievAntoni Zdravkov
#TeamMPWDLGPtsForm
1
12
9
2
1
27:10
29
  • ?
  • Slavia Sofia - Ludogorets Razgrad
    06/12/2020 14:45
  • W
  • 2 : 1(Ludogorets Razgrad - Botev Vratsa)
    29/11/2020 12:00
  • W
  • 0 : 3(CSKA 1948 - Ludogorets Razgrad)
    08/11/2020 15:30
  • W
  • 1 : 0(Ludogorets Razgrad - Levski Sofia)
    01/11/2020 17:15
  • W
  • 1 : 3(Montana - Ludogorets Razgrad)
    25/10/2020 18:15
  • D
  • 1 : 1(Ludogorets Razgrad - FC Tsarsko Selo Sofia 2015)
    17/10/2020 14:45
2
13
8
3
2
27:13
27
  • ?
  • Levski Sofia - Lokomotiv Plovdiv
    02/12/2020 15:30
  • W
  • 6 : 0(Lokomotiv Plovdiv - Botev Plovdiv)
    28/11/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(Lokomotiv Plovdiv - CSKA 1948)
    22/11/2020 15:30
  • D
  • 2 : 2(Lokomotiv Plovdiv - Montana)
    30/10/2020 17:15
  • W
  • 0 : 3(FC Tsarsko Selo Sofia 2015 - Lokomotiv Plovdiv)
    24/10/2020 14:45
  • D
  • 0 : 0(Lokomotiv Plovdiv - Arda Kardzhali)
    20/10/2020 14:30
3
13
6
6
1
18:10
24
  • ?
  • Levski Sofia - Arda Kardzhali
    05/12/2020 14:30
  • W
  • 3 : 0(Arda Kardzhali - Montana)
    28/11/2020 11:00
  • W
  • 2 : 0(Arda Kardzhali - FC Tsarsko Selo Sofia 2015)
    23/11/2020 15:30
  • D
  • 0 : 0(Etar - Arda Kardzhali)
    08/11/2020 10:30
  • W
  • 0 : 1(Beroe - Arda Kardzhali)
    31/10/2020 16:45
  • D
  • 1 : 1(Arda Kardzhali - PFC CSKA-Sofia)
    25/10/2020 15:45
4
13
6
6
1
20:14
24
  • ?
  • Botev Plovdiv - PFC CSKA-Sofia
    06/12/2020 12:30
  • W
  • 2 : 0(PFC CSKA-Sofia - CSKA 1948)
    29/11/2020 17:00
  • W
  • 1 : 2(Montana - PFC CSKA-Sofia)
    08/11/2020 13:00
  • W
  • 1 : 0(PFC CSKA-Sofia - FC Tsarsko Selo Sofia 2015)
    01/11/2020 14:45
  • D
  • 1 : 1(Arda Kardzhali - PFC CSKA-Sofia)
    25/10/2020 15:45
  • D
  • 1 : 1(PFC CSKA-Sofia - Beroe)
    17/10/2020 17:15
5
14
6
3
5
21:19
21
  • ?
  • Cherno More Varna - Etar
    04/12/2020 15:15
  • W
  • 3 : 2(Cherno More Varna - Slavia Sofia)
    27/11/2020 15:30
  • W
  • 2 : 1(Cherno More Varna - Botev Vratsa)
    22/11/2020 10:30
  • D
  • 0 : 0(Botev Plovdiv - Cherno More Varna)
    07/11/2020 12:45
  • L
  • 1 : 2(Cherno More Varna - CSKA 1948)
    30/10/2020 15:00
  • W
  • 1 : 2(Levski Sofia - Cherno More Varna)
    24/10/2020 17:15
6
14
5
5
4
22:16
20
  • ?
  • CSKA 1948 - Beroe
    05/12/2020 12:15
  • L
  • 2 : 0(PFC CSKA-Sofia - CSKA 1948)
    29/11/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(Lokomotiv Plovdiv - CSKA 1948)
    22/11/2020 15:30
  • L
  • 0 : 3(CSKA 1948 - Ludogorets Razgrad)
    08/11/2020 15:30
  • W
  • 1 : 2(Cherno More Varna - CSKA 1948)
    30/10/2020 15:00
  • W
  • 5 : 1(CSKA 1948 - Slavia Sofia)
    25/10/2020 10:30
7
11
5
3
3
22:12
18
  • ?
  • CSKA 1948 - Beroe
    05/12/2020 12:15
  • L
  • 0 : 1(Beroe - Arda Kardzhali)
    31/10/2020 16:45
  • W
  • 2 : 3(Etar - Beroe)
    26/10/2020 17:30
  • D
  • 1 : 1(PFC CSKA-Sofia - Beroe)
    17/10/2020 17:15
  • L
  • 1 : 3(Beroe - Lokomotiv Plovdiv)
    04/10/2020 14:45
  • L
  • 2 : 0(Ludogorets Razgrad - Beroe)
    26/09/2020 15:45
8
13
4
3
6
16:19
15
  • ?
  • Botev Vratsa - Lokomotiv Plovdiv
    06/12/2020 10:15
  • L
  • 2 : 1(Ludogorets Razgrad - Botev Vratsa)
    29/11/2020 12:00
  • L
  • 2 : 1(Cherno More Varna - Botev Vratsa)
    22/11/2020 10:30
  • W
  • 5 : 1(Botev Vratsa - Etar)
    02/11/2020 16:00
  • L
  • 2 : 0(Botev Plovdiv - Botev Vratsa)
    26/10/2020 15:15
  • D
  • 0 : 0(Botev Vratsa - CSKA 1948)
    18/10/2020 12:15
9
12
3
4
5
7:10
13
  • ?
  • Etar - FC Tsarsko Selo Sofia 2015
    30/11/2020 15:30
  • L
  • 2 : 0(Arda Kardzhali - FC Tsarsko Selo Sofia 2015)
    23/11/2020 15:30
  • L
  • 1 : 0(PFC CSKA-Sofia - FC Tsarsko Selo Sofia 2015)
    01/11/2020 14:45
  • L
  • 0 : 3(FC Tsarsko Selo Sofia 2015 - Lokomotiv Plovdiv)
    24/10/2020 14:45
  • D
  • 1 : 1(Ludogorets Razgrad - FC Tsarsko Selo Sofia 2015)
    17/10/2020 14:45
  • W
  • 1 : 0(FC Tsarsko Selo Sofia 2015 - Cherno More Varna)
    02/10/2020 14:45
10
12
3
4
5
14:24
13
  • ?
  • Slavia Sofia - Botev Plovdiv
    02/12/2020 13:00
  • L
  • 6 : 0(Lokomotiv Plovdiv - Botev Plovdiv)
    28/11/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(Botev Plovdiv - Cherno More Varna)
    07/11/2020 12:45
  • W
  • 2 : 0(Botev Plovdiv - Botev Vratsa)
    26/10/2020 15:15
  • D
  • 1 : 1(Botev Plovdiv - Etar)
    19/10/2020 17:15
  • L
  • 5 : 0(CSKA 1948 - Botev Plovdiv)
    02/10/2020 17:15
11
Relegation Playoff
13
3
3
7
13:26
12
  • ?
  • Montana - FC Tsarsko Selo Sofia 2015
    07/12/2020 15:30
  • L
  • 3 : 0(Arda Kardzhali - Montana)
    28/11/2020 11:00
  • L
  • 1 : 2(Montana - PFC CSKA-Sofia)
    08/11/2020 13:00
  • D
  • 2 : 2(Lokomotiv Plovdiv - Montana)
    30/10/2020 17:15
  • L
  • 1 : 3(Montana - Ludogorets Razgrad)
    25/10/2020 18:15
  • L
  • 3 : 0(Cherno More Varna - Montana)
    18/10/2020 14:45
12
Relegation Playoff
11
3
2
6
12:11
11
  • ?
  • Levski Sofia - Lokomotiv Plovdiv
    02/12/2020 15:30
  • L
  • 1 : 0(Ludogorets Razgrad - Levski Sofia)
    01/11/2020 17:15
  • L
  • 1 : 2(Levski Sofia - Cherno More Varna)
    24/10/2020 17:15
  • L
  • 1 : 0(Slavia Sofia - Levski Sofia)
    18/10/2020 17:15
  • D
  • 0 : 0(Levski Sofia - Botev Vratsa)
    03/10/2020 17:15
  • L
  • 2 : 1(Botev Plovdiv - Levski Sofia)
    26/09/2020 18:05
13
Relegation Playoff
12
2
2
8
8:21
8
  • ?
  • Slavia Sofia - Botev Plovdiv
    02/12/2020 13:00
  • L
  • 3 : 2(Cherno More Varna - Slavia Sofia)
    27/11/2020 15:30
  • D
  • 0 : 0(Slavia Sofia - Etar)
    21/11/2020 10:15
  • L
  • 5 : 1(CSKA 1948 - Slavia Sofia)
    25/10/2020 10:30
  • W
  • 1 : 0(Slavia Sofia - Levski Sofia)
    18/10/2020 17:15
  • L
  • 2 : 1(Montana - Slavia Sofia)
    03/10/2020 14:45
14
Relegation Playoff
13
0
4
9
9:31
4
  • ?
  • Etar - FC Tsarsko Selo Sofia 2015
    30/11/2020 15:30
  • D
  • 0 : 0(Slavia Sofia - Etar)
    21/11/2020 10:15
  • D
  • 0 : 0(Etar - Arda Kardzhali)
    08/11/2020 10:30
  • L
  • 5 : 1(Botev Vratsa - Etar)
    02/11/2020 16:00
  • L
  • 2 : 3(Etar - Beroe)
    26/10/2020 17:30
  • D
  • 1 : 1(Botev Plovdiv - Etar)
    19/10/2020 17:15
#TeamMPWDLGPtsForm
1
6
5
1
0
12:3
16
  • ?
  • Ludogorets Razgrad - Cherno More Varna
    13/12/2020 15:45
  • W
  • 2 : 1(Ludogorets Razgrad - Botev Vratsa)
    29/11/2020 12:00
  • W
  • 1 : 0(Ludogorets Razgrad - Levski Sofia)
    01/11/2020 17:15
  • D
  • 1 : 1(Ludogorets Razgrad - FC Tsarsko Selo Sofia 2015)
    17/10/2020 14:45
  • W
  • 2 : 0(Ludogorets Razgrad - Beroe)
    26/09/2020 15:45
  • W
  • 3 : 1(Ludogorets Razgrad - Lokomotiv Plovdiv)
    12/09/2020 18:00
2
7
4
3
0
15:6
15
  • ?
  • Lokomotiv Plovdiv - Slavia Sofia
    14/12/2020 15:30
  • W
  • 6 : 0(Lokomotiv Plovdiv - Botev Plovdiv)
    28/11/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(Lokomotiv Plovdiv - CSKA 1948)
    22/11/2020 15:30
  • D
  • 2 : 2(Lokomotiv Plovdiv - Montana)
    30/10/2020 17:15
  • D
  • 0 : 0(Lokomotiv Plovdiv - Arda Kardzhali)
    20/10/2020 14:30
  • W
  • 2 : 1(Lokomotiv Plovdiv - PFC CSKA-Sofia)
    27/09/2020 18:00
3
6
4
2
0
12:5
14
  • ?
  • Arda Kardzhali - CSKA 1948
    11/12/2020 15:30
  • W
  • 3 : 0(Arda Kardzhali - Montana)
    28/11/2020 11:00
  • W
  • 2 : 0(Arda Kardzhali - FC Tsarsko Selo Sofia 2015)
    23/11/2020 15:30
  • D
  • 1 : 1(Arda Kardzhali - PFC CSKA-Sofia)
    25/10/2020 15:45
  • W
  • 2 : 1(Arda Kardzhali - Slavia Sofia)
    21/09/2020 17:30
  • W
  • 3 : 2(Arda Kardzhali - Botev Plovdiv)
    29/08/2020 14:00
4
6
4
2
0
9:4
14
  • ?
  • PFC CSKA-Sofia - Botev Vratsa
    13/12/2020 10:30
  • W
  • 2 : 0(PFC CSKA-Sofia - CSKA 1948)
    29/11/2020 17:00
  • W
  • 1 : 0(PFC CSKA-Sofia - FC Tsarsko Selo Sofia 2015)
    01/11/2020 14:45
  • D
  • 1 : 1(PFC CSKA-Sofia - Beroe)
    17/10/2020 17:15
  • D
  • 2 : 2(PFC CSKA-Sofia - Ludogorets Razgrad)
    20/09/2020 17:30
  • W
  • 1 : 0(PFC CSKA-Sofia - Slavia Sofia)
    30/08/2020 18:00
5
7
4
1
2
13:10
13
  • ?
  • Cherno More Varna - Etar
    04/12/2020 15:15
  • W
  • 3 : 2(Cherno More Varna - Slavia Sofia)
    27/11/2020 15:30
  • W
  • 2 : 1(Cherno More Varna - Botev Vratsa)
    22/11/2020 10:30
  • L
  • 1 : 2(Cherno More Varna - CSKA 1948)
    30/10/2020 15:00
  • W
  • 3 : 0(Cherno More Varna - Montana)
    18/10/2020 14:45
  • W
  • 2 : 0(Cherno More Varna - Arda Kardzhali)
    27/09/2020 15:45
6
7
4
1
2
19:9
13
  • ?
  • CSKA 1948 - Beroe
    05/12/2020 12:15
  • L
  • 0 : 3(CSKA 1948 - Ludogorets Razgrad)
    08/11/2020 15:30
  • W
  • 5 : 1(CSKA 1948 - Slavia Sofia)
    25/10/2020 10:30
  • W
  • 5 : 0(CSKA 1948 - Botev Plovdiv)
    02/10/2020 17:15
  • W
  • 5 : 1(CSKA 1948 - Etar)
    25/09/2020 18:00
  • W
  • 2 : 0(CSKA 1948 - Montana)
    13/09/2020 15:45
7
5
2
1
2
11:4
7
  • ?
  • Beroe - Levski Sofia
    09/12/2020 15:30
  • L
  • 0 : 1(Beroe - Arda Kardzhali)
    31/10/2020 16:45
  • L
  • 1 : 3(Beroe - Lokomotiv Plovdiv)
    04/10/2020 14:45
  • W
  • 4 : 0(Beroe - Cherno More Varna)
    19/09/2020 15:45
  • W
  • 6 : 0(Beroe - Botev Vratsa)
    28/08/2020 18:00
  • D
  • 0 : 0(Beroe - CSKA 1948)
    17/08/2020 17:00
8
6
3
2
1
11:4
11
  • ?
  • Botev Vratsa - Lokomotiv Plovdiv
    06/12/2020 10:15
  • W
  • 5 : 1(Botev Vratsa - Etar)
    02/11/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(Botev Vratsa - CSKA 1948)
    18/10/2020 12:15
  • W
  • 2 : 0(Botev Vratsa - Montana)
    25/09/2020 15:45
  • D
  • 0 : 0(Botev Vratsa - Arda Kardzhali)
    11/09/2020 15:45
  • L
  • 1 : 2(Botev Vratsa - PFC CSKA-Sofia)
    22/08/2020 15:50
9
6
2
2
2
5:5
8
  • ?
  • FC Tsarsko Selo Sofia 2015 - Levski Sofia
    12/12/2020 14:30
  • L
  • 0 : 3(FC Tsarsko Selo Sofia 2015 - Lokomotiv Plovdiv)
    24/10/2020 14:45
  • W
  • 1 : 0(FC Tsarsko Selo Sofia 2015 - Cherno More Varna)
    02/10/2020 14:45
  • L
  • 1 : 2(FC Tsarsko Selo Sofia 2015 - Botev Vratsa)
    18/09/2020 15:45
  • D
  • 0 : 0(FC Tsarsko Selo Sofia 2015 - CSKA 1948)
    28/08/2020 15:45
  • D
  • 0 : 0(FC Tsarsko Selo Sofia 2015 - Montana)
    17/08/2020 14:45
10
7
3
4
0
10:5
13
  • ?
  • Botev Plovdiv - PFC CSKA-Sofia
    06/12/2020 12:30
  • D
  • 0 : 0(Botev Plovdiv - Cherno More Varna)
    07/11/2020 12:45
  • W
  • 2 : 0(Botev Plovdiv - Botev Vratsa)
    26/10/2020 15:15
  • D
  • 1 : 1(Botev Plovdiv - Etar)
    19/10/2020 17:15
  • W
  • 2 : 1(Botev Plovdiv - Levski Sofia)
    26/09/2020 18:05
  • D
  • 0 : 0(Botev Plovdiv - FC Tsarsko Selo Sofia 2015)
    11/09/2020 18:00
11
Relegation Playoff
7
3
1
3
11:14
10
  • ?
  • Montana - FC Tsarsko Selo Sofia 2015
    07/12/2020 15:30
  • L
  • 1 : 2(Montana - PFC CSKA-Sofia)
    08/11/2020 13:00
  • L
  • 1 : 3(Montana - Ludogorets Razgrad)
    25/10/2020 18:15
  • W
  • 2 : 1(Montana - Slavia Sofia)
    03/10/2020 14:45
  • W
  • 3 : 1(Montana - Botev Plovdiv)
    18/09/2020 18:00
  • L
  • 0 : 4(Montana - Levski Sofia)
    29/08/2020 16:05
12
Relegation Playoff
6
2
1
3
6:6
7
  • ?
  • Levski Sofia - Lokomotiv Plovdiv
    02/12/2020 15:30
  • L
  • 1 : 2(Levski Sofia - Cherno More Varna)
    24/10/2020 17:15
  • D
  • 0 : 0(Levski Sofia - Botev Vratsa)
    03/10/2020 17:15
  • W
  • 3 : 0(Levski Sofia - CSKA 1948)
    19/09/2020 18:00
  • W
  • 2 : 1(Levski Sofia - Etar)
    13/09/2020 18:00
  • L
  • 0 : 1(Levski Sofia - FC Tsarsko Selo Sofia 2015)
    23/08/2020 14:45
13
Relegation Playoff
6
2
2
2
3:5
8
  • ?
  • Slavia Sofia - Botev Plovdiv
    02/12/2020 13:00
  • D
  • 0 : 0(Slavia Sofia - Etar)
    21/11/2020 10:15
  • W
  • 1 : 0(Slavia Sofia - Levski Sofia)
    18/10/2020 17:15
  • W
  • 1 : 0(Slavia Sofia - FC Tsarsko Selo Sofia 2015)
    28/09/2020 17:30
  • L
  • 0 : 2(Slavia Sofia - Beroe)
    14/09/2020 16:30
  • L
  • 0 : 2(Slavia Sofia - Lokomotiv Plovdiv)
    21/08/2020 17:00
14
Relegation Playoff
6
0
2
4
5:14
2
  • ?
  • Etar - FC Tsarsko Selo Sofia 2015
    30/11/2020 15:30
  • D
  • 0 : 0(Etar - Arda Kardzhali)
    08/11/2020 10:30
  • L
  • 2 : 3(Etar - Beroe)
    26/10/2020 17:30
  • D
  • 2 : 2(Etar - PFC CSKA-Sofia)
    04/10/2020 17:15
  • L
  • 1 : 3(Etar - Lokomotiv Plovdiv)
    20/09/2020 14:45
  • L
  • 0 : 2(Etar - Ludogorets Razgrad)
    29/08/2020 18:15
#TeamMPWDLGPtsForm
1
6
4
1
1
15:7
13
  • ?
  • Slavia Sofia - Ludogorets Razgrad
    06/12/2020 14:45
  • W
  • 0 : 3(CSKA 1948 - Ludogorets Razgrad)
    08/11/2020 15:30
  • W
  • 1 : 3(Montana - Ludogorets Razgrad)
    25/10/2020 18:15
  • D
  • 2 : 2(PFC CSKA-Sofia - Ludogorets Razgrad)
    20/09/2020 17:30
  • W
  • 0 : 2(Etar - Ludogorets Razgrad)
    29/08/2020 18:15
  • W
  • 1 : 4(Cherno More Varna - Ludogorets Razgrad)
    22/08/2020 18:00
2
6
4
0
2
12:7
12
  • ?
  • Levski Sofia - Lokomotiv Plovdiv
    02/12/2020 15:30
  • W
  • 0 : 3(FC Tsarsko Selo Sofia 2015 - Lokomotiv Plovdiv)
    24/10/2020 14:45
  • W
  • 1 : 3(Beroe - Lokomotiv Plovdiv)
    04/10/2020 14:45
  • W
  • 1 : 3(Etar - Lokomotiv Plovdiv)
    20/09/2020 14:45
  • L
  • 3 : 1(Ludogorets Razgrad - Lokomotiv Plovdiv)
    12/09/2020 18:00
  • W
  • 0 : 2(Slavia Sofia - Lokomotiv Plovdiv)
    21/08/2020 17:00
3
7
2
4
1
6:5
10
  • ?
  • Levski Sofia - Arda Kardzhali
    05/12/2020 14:30
  • D
  • 0 : 0(Etar - Arda Kardzhali)
    08/11/2020 10:30
  • W
  • 0 : 1(Beroe - Arda Kardzhali)
    31/10/2020 16:45
  • D
  • 0 : 0(Lokomotiv Plovdiv - Arda Kardzhali)
    20/10/2020 14:30
  • L
  • 2 : 0(Cherno More Varna - Arda Kardzhali)
    27/09/2020 15:45
  • D
  • 0 : 0(Botev Vratsa - Arda Kardzhali)
    11/09/2020 15:45
4
7
2
4
1
11:10
10
  • ?
  • Botev Plovdiv - PFC CSKA-Sofia
    06/12/2020 12:30
  • W
  • 1 : 2(Montana - PFC CSKA-Sofia)
    08/11/2020 13:00
  • D
  • 1 : 1(Arda Kardzhali - PFC CSKA-Sofia)
    25/10/2020 15:45
  • D
  • 2 : 2(Etar - PFC CSKA-Sofia)
    04/10/2020 17:15
  • L
  • 2 : 1(Lokomotiv Plovdiv - PFC CSKA-Sofia)
    27/09/2020 18:00
  • D
  • 1 : 1(Cherno More Varna - PFC CSKA-Sofia)
    12/09/2020 15:45
5
7
2
2
3
8:9
8
  • ?
  • Ludogorets Razgrad - Cherno More Varna
    13/12/2020 15:45
  • D
  • 0 : 0(Botev Plovdiv - Cherno More Varna)
    07/11/2020 12:45
  • W
  • 1 : 2(Levski Sofia - Cherno More Varna)
    24/10/2020 17:15
  • L
  • 1 : 0(FC Tsarsko Selo Sofia 2015 - Cherno More Varna)
    02/10/2020 14:45
  • L
  • 4 : 0(Beroe - Cherno More Varna)
    19/09/2020 15:45
  • L
  • 2 : 1(Lokomotiv Plovdiv - Cherno More Varna)
    30/08/2020 15:45
6
7
1
4
2
3:7
7
  • ?
  • Arda Kardzhali - CSKA 1948
    11/12/2020 15:30
  • L
  • 2 : 0(PFC CSKA-Sofia - CSKA 1948)
    29/11/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(Lokomotiv Plovdiv - CSKA 1948)
    22/11/2020 15:30
  • W
  • 1 : 2(Cherno More Varna - CSKA 1948)
    30/10/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Botev Vratsa - CSKA 1948)
    18/10/2020 12:15
  • L
  • 3 : 0(Levski Sofia - CSKA 1948)
    19/09/2020 18:00
7
6
3
2
1
11:8
11
  • ?
  • CSKA 1948 - Beroe
    05/12/2020 12:15
  • W
  • 2 : 3(Etar - Beroe)
    26/10/2020 17:30
  • D
  • 1 : 1(PFC CSKA-Sofia - Beroe)
    17/10/2020 17:15
  • L
  • 2 : 0(Ludogorets Razgrad - Beroe)
    26/09/2020 15:45
  • W
  • 0 : 2(Slavia Sofia - Beroe)
    14/09/2020 16:30
  • D
  • 3 : 3(Botev Plovdiv - Beroe)
    23/08/2020 17:00
8
7
1
1
5
5:15
4
  • ?
  • PFC CSKA-Sofia - Botev Vratsa
    13/12/2020 10:30
  • L
  • 2 : 1(Ludogorets Razgrad - Botev Vratsa)
    29/11/2020 12:00
  • L
  • 2 : 1(Cherno More Varna - Botev Vratsa)
    22/11/2020 10:30
  • L
  • 2 : 0(Botev Plovdiv - Botev Vratsa)
    26/10/2020 15:15
  • D
  • 0 : 0(Levski Sofia - Botev Vratsa)
    03/10/2020 17:15
  • W
  • 1 : 2(FC Tsarsko Selo Sofia 2015 - Botev Vratsa)
    18/09/2020 15:45
9
6
1
2
3
2:5
5
  • ?
  • Etar - FC Tsarsko Selo Sofia 2015
    30/11/2020 15:30
  • L
  • 2 : 0(Arda Kardzhali - FC Tsarsko Selo Sofia 2015)
    23/11/2020 15:30
  • L
  • 1 : 0(PFC CSKA-Sofia - FC Tsarsko Selo Sofia 2015)
    01/11/2020 14:45
  • D
  • 1 : 1(Ludogorets Razgrad - FC Tsarsko Selo Sofia 2015)
    17/10/2020 14:45
  • L
  • 1 : 0(Slavia Sofia - FC Tsarsko Selo Sofia 2015)
    28/09/2020 17:30
  • D
  • 0 : 0(Botev Plovdiv - FC Tsarsko Selo Sofia 2015)
    11/09/2020 18:00
10
5
0
0
5
4:19
0
  • ?
  • Slavia Sofia - Botev Plovdiv
    02/12/2020 13:00
  • L
  • 6 : 0(Lokomotiv Plovdiv - Botev Plovdiv)
    28/11/2020 16:00
  • L
  • 5 : 0(CSKA 1948 - Botev Plovdiv)
    02/10/2020 17:15
  • L
  • 3 : 1(Montana - Botev Plovdiv)
    18/09/2020 18:00
  • L
  • 3 : 2(Arda Kardzhali - Botev Plovdiv)
    29/08/2020 14:00
  • L
  • 2 : 1(PFC CSKA-Sofia - Botev Plovdiv)
    16/08/2020 17:00
11
Relegation Playoff
6
0
2
4
2:12
2
  • ?
  • Etar - Montana
    15/12/2020 15:30
  • L
  • 3 : 0(Arda Kardzhali - Montana)
    28/11/2020 11:00
  • D
  • 2 : 2(Lokomotiv Plovdiv - Montana)
    30/10/2020 17:15
  • L
  • 3 : 0(Cherno More Varna - Montana)
    18/10/2020 14:45
  • L
  • 2 : 0(Botev Vratsa - Montana)
    25/09/2020 15:45
  • L
  • 2 : 0(CSKA 1948 - Montana)
    13/09/2020 15:45
12
Relegation Playoff
5
1
1
3
6:5
4
  • ?
  • Beroe - Levski Sofia
    09/12/2020 15:30
  • L
  • 1 : 0(Ludogorets Razgrad - Levski Sofia)
    01/11/2020 17:15
  • L
  • 1 : 0(Slavia Sofia - Levski Sofia)
    18/10/2020 17:15
  • L
  • 2 : 1(Botev Plovdiv - Levski Sofia)
    26/09/2020 18:05
  • W
  • 0 : 4(Montana - Levski Sofia)
    29/08/2020 16:05
  • D
  • 1 : 1(Arda Kardzhali - Levski Sofia)
    15/08/2020 17:00
13
Relegation Playoff
6
0
0
6
5:16
0
  • ?
  • Botev Vratsa - Slavia Sofia
    10/12/2020 15:30
  • L
  • 3 : 2(Cherno More Varna - Slavia Sofia)
    27/11/2020 15:30
  • L
  • 5 : 1(CSKA 1948 - Slavia Sofia)
    25/10/2020 10:30
  • L
  • 2 : 1(Montana - Slavia Sofia)
    03/10/2020 14:45
  • L
  • 2 : 1(Arda Kardzhali - Slavia Sofia)
    21/09/2020 17:30
  • L
  • 1 : 0(PFC CSKA-Sofia - Slavia Sofia)
    30/08/2020 18:00
14
Relegation Playoff
7
0
2
5
4:17
2
  • ?
  • Cherno More Varna - Etar
    04/12/2020 15:15
  • D
  • 0 : 0(Slavia Sofia - Etar)
    21/11/2020 10:15
  • L
  • 5 : 1(Botev Vratsa - Etar)
    02/11/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(Botev Plovdiv - Etar)
    19/10/2020 17:15
  • L
  • 5 : 1(CSKA 1948 - Etar)
    25/09/2020 18:00
  • L
  • 2 : 1(Levski Sofia - Etar)
    13/09/2020 18:00