First Professional League - 2020/2021

Cherno More Varna30Montana

Finished

1
X
2
background of football game timelineHomeGuestGoal29''
goalVasil Panayotov
Goal37''
goalMathias Coureur
Yellow card40''
yellow cardTsvetomir Panov
Player substitution69''
inRodrigo Vilela
inLeandro Andrade
Goal75''
goalMathias Coureur
Player substitution82''
inVelislav Vasilev
inIsmail Isa
Player substitution82''
inPavel Georgiev
inStefan Velev
Player substitution88''
inFaysel Kasmi
inIlian Iliev
Player substitution88''
inEmil Yanchev
inDaniel Dimov
Yellow card38''
yellow cardYanko Angelov
Player substitution46''
inNikolay Tsvetkov
inDimitar Iliev
Yellow card71''
yellow cardValeri Hristov
Player substitution76''
inYordan Yordanov
inYanko Angelov
Player substitution76''
inSergei Georgiev
inNikolai Minkov
Player substitution82''
inDavid Kiki
inValeri Hristov

TV Channels:

Official Streams:

Summary
goalVasil Panayotov
29'
goalMathias Coureur
37'
38'
yellow cardYanko Angelov
yellow cardTsvetomir Panov
40'
Second half
46'
inNikolay Tsvetkov
outDimitar Iliev
inRodrigo Vilela
outLeandro Andrade
69'
71'
yellow cardValeri Hristov
goalMathias Coureur
75'
76'
inYordan Yordanov
outYanko Angelov
76'
inSergei Georgiev
outNikolai Minkov
82'
inDavid Kiki
outValeri Hristov
inVelislav Vasilev
outIsmail Isa
82'
inPavel Georgiev
outStefan Velev
82'
inFaysel Kasmi
outIlian Iliev
88'
inEmil Yanchev
outDaniel Dimov
88'
88'

Cherno More Varna make a substitution. Daniel Dimov runs off the field and in comes Emil Yanchev

88'

Cherno More Varna make a substitution. Ilian Iliev runs off the field and in comes Faysel Kasmi

82'

Cherno More Varna make a substitution. Stefan Velev runs off the field and in comes Pavel Georgiev

82'

Cherno More Varna make a substitution. Ismail Isa runs off the field and in comes Velislav Vasilev

82'

Montana make a substitution. Valeri Hristov runs off the field and in comes David Kiki

76'

Montana make a substitution. Nikolai Minkov runs off the field and in comes Sergei Georgiev

76'

Montana make a substitution. Yanko Angelov runs off the field and in comes Yordan Yordanov

75'

G O O O A A L - Mathias Coureur scores in the penalty shoot-out.

71'

Valeri Hristov is shown a yellow card by the referee

69'

Cherno More Varna make a substitution. Leandro Andrade runs off the field and in comes Rodrigo Vilela

46'

Montana make a substitution. Dimitar Iliev runs off the field and in comes Nikolay Tsvetkov

40'

Tsvetomir Panov is shown a yellow card by the referee

38'

Yanko Angelov is shown a yellow card by the referee

37'

G O O O A A L - Mathias Coureur scores in the penalty shoot-out.

29'

G O O O A A L - Vasil Panayotov scores in the penalty shoot-out.

Goalkeeper
25Ivan DyulgerovBlagoy Makendzhiev30
Starting Lineups
2Tsvetomir Panovyellow card40'yellow card71'out82'Valeri Hristov2
33Miroslav EnchevStefan Tsonkov33
27Daniel Dimovout88'Ivan Mihov3
6Viktor PopovAleksandar Bashliev25
71Vasil Panayotovgoal29'yellow card38'out76'Yanko Angelov6
70Stefan Velevout82'out46'Dimitar Iliev20
19Mathias Coureurgoal37'goal75'Toni Tasev8
10Ilian Ilievout88'Borislav Baldzhiyski21
15Leandro Andradeout69'out76'Nikolai Minkov11
9Ismail Isaout82'Bilal Bari9
Substitutes
17Velislav Vasilevin82'Marin Orlinov1
5Stefan Stanchevin76'Sergei Georgiev23
7Rodrigo Vilelain69'in76'Yordan Yordanov13
88Pavel Georgievin82'Rayan Senhadji5
8Emil Yanchevin88'in82'David Kiki24
26Ivan Dichevskiin46'Nikolay Tsvetkov16
29Faysel Kasmiin88'Vladimir Aytov10
Coach
Ilian IlievNikola Spasov
#TeamMPWDLGPtsForm
1
9
6
1
2
15:10
19
  • ?
  • FC Tsarsko Selo Sofia 2015 - Lokomotiv Plovdiv
    24/10/2020 14:45
  • D
  • 0 : 0(Lokomotiv Plovdiv - Arda Kardzhali)
    20/10/2020 14:30
  • W
  • 1 : 3(Beroe - Lokomotiv Plovdiv)
    04/10/2020 14:45
  • W
  • 2 : 1(Lokomotiv Plovdiv - PFC CSKA-Sofia)
    27/09/2020 18:00
  • W
  • 1 : 3(Etar - Lokomotiv Plovdiv)
    20/09/2020 14:45
  • L
  • 3 : 1(Ludogorets Razgrad - Lokomotiv Plovdiv)
    12/09/2020 18:00
2
8
5
2
1
18:8
17
  • ?
  • Montana - Ludogorets Razgrad
    25/10/2020 18:15
  • D
  • 1 : 1(Ludogorets Razgrad - FC Tsarsko Selo Sofia 2015)
    17/10/2020 14:45
  • W
  • 2 : 0(Ludogorets Razgrad - Beroe)
    26/09/2020 15:45
  • D
  • 2 : 2(PFC CSKA-Sofia - Ludogorets Razgrad)
    20/09/2020 17:30
  • W
  • 3 : 1(Ludogorets Razgrad - Lokomotiv Plovdiv)
    12/09/2020 18:00
  • W
  • 0 : 2(Etar - Ludogorets Razgrad)
    29/08/2020 18:15
3
9
4
3
2
19:9
15
  • ?
  • Etar - Beroe
    26/10/2020 17:30
  • D
  • 1 : 1(PFC CSKA-Sofia - Beroe)
    17/10/2020 17:15
  • L
  • 1 : 3(Beroe - Lokomotiv Plovdiv)
    04/10/2020 14:45
  • L
  • 2 : 0(Ludogorets Razgrad - Beroe)
    26/09/2020 15:45
  • W
  • 4 : 0(Beroe - Cherno More Varna)
    19/09/2020 15:45
  • W
  • 0 : 2(Slavia Sofia - Beroe)
    14/09/2020 16:30
4
9
3
5
1
14:12
14
  • ?
  • Arda Kardzhali - PFC CSKA-Sofia
    25/10/2020 15:45
  • D
  • 1 : 1(PFC CSKA-Sofia - Beroe)
    17/10/2020 17:15
  • D
  • 2 : 2(Etar - PFC CSKA-Sofia)
    04/10/2020 17:15
  • L
  • 2 : 1(Lokomotiv Plovdiv - PFC CSKA-Sofia)
    27/09/2020 18:00
  • D
  • 2 : 2(PFC CSKA-Sofia - Ludogorets Razgrad)
    20/09/2020 17:30
  • D
  • 1 : 1(Cherno More Varna - PFC CSKA-Sofia)
    12/09/2020 15:45
5
9
3
4
2
14:8
13
  • ?
  • CSKA 1948 - Slavia Sofia
    25/10/2020 10:30
  • D
  • 0 : 0(Botev Vratsa - CSKA 1948)
    18/10/2020 12:15
  • W
  • 5 : 0(CSKA 1948 - Botev Plovdiv)
    02/10/2020 17:15
  • W
  • 5 : 1(CSKA 1948 - Etar)
    25/09/2020 18:00
  • L
  • 3 : 0(Levski Sofia - CSKA 1948)
    19/09/2020 18:00
  • W
  • 2 : 0(CSKA 1948 - Montana)
    13/09/2020 15:45
6
9
3
4
2
7:4
13
  • ?
  • FC Tsarsko Selo Sofia 2015 - Lokomotiv Plovdiv
    24/10/2020 14:45
  • D
  • 1 : 1(Ludogorets Razgrad - FC Tsarsko Selo Sofia 2015)
    17/10/2020 14:45
  • W
  • 1 : 0(FC Tsarsko Selo Sofia 2015 - Cherno More Varna)
    02/10/2020 14:45
  • L
  • 1 : 0(Slavia Sofia - FC Tsarsko Selo Sofia 2015)
    28/09/2020 17:30
  • L
  • 1 : 2(FC Tsarsko Selo Sofia 2015 - Botev Vratsa)
    18/09/2020 15:45
  • D
  • 0 : 0(Botev Plovdiv - FC Tsarsko Selo Sofia 2015)
    11/09/2020 18:00
7
8
3
4
1
11:9
13
  • ?
  • Arda Kardzhali - PFC CSKA-Sofia
    25/10/2020 15:45
  • D
  • 0 : 0(Lokomotiv Plovdiv - Arda Kardzhali)
    20/10/2020 14:30
  • L
  • 2 : 0(Cherno More Varna - Arda Kardzhali)
    27/09/2020 15:45
  • W
  • 2 : 1(Arda Kardzhali - Slavia Sofia)
    21/09/2020 17:30
  • D
  • 0 : 0(Botev Vratsa - Arda Kardzhali)
    11/09/2020 15:45
  • W
  • 3 : 2(Arda Kardzhali - Botev Plovdiv)
    29/08/2020 14:00
8
9
3
3
3
9:12
12
  • ?
  • Botev Plovdiv - Botev Vratsa
    26/10/2020 15:15
  • D
  • 0 : 0(Botev Vratsa - CSKA 1948)
    18/10/2020 12:15
  • D
  • 0 : 0(Levski Sofia - Botev Vratsa)
    03/10/2020 17:15
  • W
  • 2 : 0(Botev Vratsa - Montana)
    25/09/2020 15:45
  • W
  • 1 : 2(FC Tsarsko Selo Sofia 2015 - Botev Vratsa)
    18/09/2020 15:45
  • D
  • 0 : 0(Botev Vratsa - Arda Kardzhali)
    11/09/2020 15:45
9
9
3
2
4
11:8
11
  • ?
  • Levski Sofia - Cherno More Varna
    24/10/2020 17:15
  • L
  • 1 : 0(Slavia Sofia - Levski Sofia)
    18/10/2020 17:15
  • D
  • 0 : 0(Levski Sofia - Botev Vratsa)
    03/10/2020 17:15
  • L
  • 2 : 1(Botev Plovdiv - Levski Sofia)
    26/09/2020 18:05
  • W
  • 3 : 0(Levski Sofia - CSKA 1948)
    19/09/2020 18:00
  • W
  • 2 : 1(Levski Sofia - Etar)
    13/09/2020 18:00
10
9
3
2
4
13:13
11
  • ?
  • Levski Sofia - Cherno More Varna
    24/10/2020 17:15
  • W
  • 3 : 0(Cherno More Varna - Montana)
    18/10/2020 14:45
  • L
  • 1 : 0(FC Tsarsko Selo Sofia 2015 - Cherno More Varna)
    02/10/2020 14:45
  • W
  • 2 : 0(Cherno More Varna - Arda Kardzhali)
    27/09/2020 15:45
  • L
  • 4 : 0(Beroe - Cherno More Varna)
    19/09/2020 15:45
  • D
  • 1 : 1(Cherno More Varna - PFC CSKA-Sofia)
    12/09/2020 15:45
11
Relegation Playoff
9
3
2
4
9:16
11
  • ?
  • Montana - Ludogorets Razgrad
    25/10/2020 18:15
  • L
  • 3 : 0(Cherno More Varna - Montana)
    18/10/2020 14:45
  • W
  • 2 : 1(Montana - Slavia Sofia)
    03/10/2020 14:45
  • L
  • 2 : 0(Botev Vratsa - Montana)
    25/09/2020 15:45
  • W
  • 3 : 1(Montana - Botev Plovdiv)
    18/09/2020 18:00
  • L
  • 2 : 0(CSKA 1948 - Montana)
    13/09/2020 15:45
12
Relegation Playoff
9
2
3
4
12:18
9
  • ?
  • Botev Plovdiv - Botev Vratsa
    26/10/2020 15:15
  • D
  • 1 : 1(Botev Plovdiv - Etar)
    19/10/2020 17:15
  • L
  • 5 : 0(CSKA 1948 - Botev Plovdiv)
    02/10/2020 17:15
  • W
  • 2 : 1(Botev Plovdiv - Levski Sofia)
    26/09/2020 18:05
  • L
  • 3 : 1(Montana - Botev Plovdiv)
    18/09/2020 18:00
  • D
  • 0 : 0(Botev Plovdiv - FC Tsarsko Selo Sofia 2015)
    11/09/2020 18:00
13
Relegation Playoff
9
2
1
6
5:13
7
  • ?
  • CSKA 1948 - Slavia Sofia
    25/10/2020 10:30
  • W
  • 1 : 0(Slavia Sofia - Levski Sofia)
    18/10/2020 17:15
  • L
  • 2 : 1(Montana - Slavia Sofia)
    03/10/2020 14:45
  • W
  • 1 : 0(Slavia Sofia - FC Tsarsko Selo Sofia 2015)
    28/09/2020 17:30
  • L
  • 2 : 1(Arda Kardzhali - Slavia Sofia)
    21/09/2020 17:30
  • L
  • 0 : 2(Slavia Sofia - Beroe)
    14/09/2020 16:30
14
Relegation Playoff
9
0
2
7
6:23
2
  • ?
  • Etar - Beroe
    26/10/2020 17:30
  • D
  • 1 : 1(Botev Plovdiv - Etar)
    19/10/2020 17:15
  • D
  • 2 : 2(Etar - PFC CSKA-Sofia)
    04/10/2020 17:15
  • L
  • 5 : 1(CSKA 1948 - Etar)
    25/09/2020 18:00
  • L
  • 1 : 3(Etar - Lokomotiv Plovdiv)
    20/09/2020 14:45
  • L
  • 2 : 1(Levski Sofia - Etar)
    13/09/2020 18:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
4
3
1
0
6:3
10
  • ?
  • Lokomotiv Plovdiv - Montana
    30/10/2020 17:15
  • D
  • 0 : 0(Lokomotiv Plovdiv - Arda Kardzhali)
    20/10/2020 14:30
  • W
  • 2 : 1(Lokomotiv Plovdiv - PFC CSKA-Sofia)
    27/09/2020 18:00
  • W
  • 2 : 1(Lokomotiv Plovdiv - Cherno More Varna)
    30/08/2020 15:45
  • W
  • 2 : 1(Lokomotiv Plovdiv - Botev Vratsa)
    15/08/2020 14:45
2
4
3
1
0
9:2
10
  • ?
  • Ludogorets Razgrad - Levski Sofia
    01/11/2020 17:15
  • D
  • 1 : 1(Ludogorets Razgrad - FC Tsarsko Selo Sofia 2015)
    17/10/2020 14:45
  • W
  • 2 : 0(Ludogorets Razgrad - Beroe)
    26/09/2020 15:45
  • W
  • 3 : 1(Ludogorets Razgrad - Lokomotiv Plovdiv)
    12/09/2020 18:00
  • W
  • 3 : 0(Ludogorets Razgrad - Slavia Sofia)
    14/08/2020 17:00
3
4
2
1
1
11:3
7
  • ?
  • Beroe - Arda Kardzhali
    31/10/2020 16:45
  • L
  • 1 : 3(Beroe - Lokomotiv Plovdiv)
    04/10/2020 14:45
  • W
  • 4 : 0(Beroe - Cherno More Varna)
    19/09/2020 15:45
  • W
  • 6 : 0(Beroe - Botev Vratsa)
    28/08/2020 18:00
  • D
  • 0 : 0(Beroe - CSKA 1948)
    17/08/2020 17:00
4
4
2
2
0
6:4
8
  • ?
  • PFC CSKA-Sofia - FC Tsarsko Selo Sofia 2015
    01/11/2020 14:45
  • D
  • 1 : 1(PFC CSKA-Sofia - Beroe)
    17/10/2020 17:15
  • D
  • 2 : 2(PFC CSKA-Sofia - Ludogorets Razgrad)
    20/09/2020 17:30
  • W
  • 1 : 0(PFC CSKA-Sofia - Slavia Sofia)
    30/08/2020 18:00
  • W
  • 2 : 1(PFC CSKA-Sofia - Botev Plovdiv)
    16/08/2020 17:00
5
5
3
1
1
14:5
10
  • ?
  • CSKA 1948 - Slavia Sofia
    25/10/2020 10:30
  • W
  • 5 : 0(CSKA 1948 - Botev Plovdiv)
    02/10/2020 17:15
  • W
  • 5 : 1(CSKA 1948 - Etar)
    25/09/2020 18:00
  • W
  • 2 : 0(CSKA 1948 - Montana)
    13/09/2020 15:45
  • L
  • 0 : 2(CSKA 1948 - Arda Kardzhali)
    24/08/2020 18:00
  • D
  • 2 : 2(CSKA 1948 - PFC CSKA-Sofia)
    07/08/2020 17:00
6
5
2
2
1
5:2
8
  • ?
  • FC Tsarsko Selo Sofia 2015 - Lokomotiv Plovdiv
    24/10/2020 14:45
  • W
  • 1 : 0(FC Tsarsko Selo Sofia 2015 - Cherno More Varna)
    02/10/2020 14:45
  • L
  • 1 : 2(FC Tsarsko Selo Sofia 2015 - Botev Vratsa)
    18/09/2020 15:45
  • D
  • 0 : 0(FC Tsarsko Selo Sofia 2015 - CSKA 1948)
    28/08/2020 15:45
  • D
  • 0 : 0(FC Tsarsko Selo Sofia 2015 - Montana)
    17/08/2020 14:45
  • W
  • 3 : 0(FC Tsarsko Selo Sofia 2015 - Etar)
    11/08/2020 17:00
7
3
2
1
0
6:4
7
  • ?
  • Arda Kardzhali - PFC CSKA-Sofia
    25/10/2020 15:45
  • W
  • 2 : 1(Arda Kardzhali - Slavia Sofia)
    21/09/2020 17:30
  • W
  • 3 : 2(Arda Kardzhali - Botev Plovdiv)
    29/08/2020 14:00
  • D
  • 1 : 1(Arda Kardzhali - Levski Sofia)
    15/08/2020 17:00
8
5
2
2
1
6:3
8
  • ?
  • Botev Vratsa - Etar
    02/11/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(Botev Vratsa - CSKA 1948)
    18/10/2020 12:15
  • W
  • 2 : 0(Botev Vratsa - Montana)
    25/09/2020 15:45
  • D
  • 0 : 0(Botev Vratsa - Arda Kardzhali)
    11/09/2020 15:45
  • L
  • 1 : 2(Botev Vratsa - PFC CSKA-Sofia)
    22/08/2020 15:50
  • W
  • 3 : 1(Botev Vratsa - Ludogorets Razgrad)
    08/08/2020 17:00
9
5
2
1
2
5:4
7
  • ?
  • Levski Sofia - Cherno More Varna
    24/10/2020 17:15
  • D
  • 0 : 0(Levski Sofia - Botev Vratsa)
    03/10/2020 17:15
  • W
  • 3 : 0(Levski Sofia - CSKA 1948)
    19/09/2020 18:00
  • W
  • 2 : 1(Levski Sofia - Etar)
    13/09/2020 18:00
  • L
  • 0 : 1(Levski Sofia - FC Tsarsko Selo Sofia 2015)
    23/08/2020 14:45
  • L
  • 0 : 2(Levski Sofia - Beroe)
    10/08/2020 17:00
10
4
2
1
1
7:5
7
  • ?
  • Cherno More Varna - CSKA 1948
    30/10/2020 15:00
  • W
  • 3 : 0(Cherno More Varna - Montana)
    18/10/2020 14:45
  • W
  • 2 : 0(Cherno More Varna - Arda Kardzhali)
    27/09/2020 15:45
  • D
  • 1 : 1(Cherno More Varna - PFC CSKA-Sofia)
    12/09/2020 15:45
  • L
  • 1 : 4(Cherno More Varna - Ludogorets Razgrad)
    22/08/2020 18:00
11
Relegation Playoff
5
3
1
1
9:9
10
  • ?
  • Montana - Ludogorets Razgrad
    25/10/2020 18:15
  • W
  • 2 : 1(Montana - Slavia Sofia)
    03/10/2020 14:45
  • W
  • 3 : 1(Montana - Botev Plovdiv)
    18/09/2020 18:00
  • L
  • 0 : 4(Montana - Levski Sofia)
    29/08/2020 16:05
  • W
  • 1 : 0(Montana - Etar)
    24/08/2020 15:45
  • D
  • 3 : 3(Montana - Arda Kardzhali)
    08/08/2020 14:45
12
Relegation Playoff
5
2
3
0
8:5
9
  • ?
  • Botev Plovdiv - Botev Vratsa
    26/10/2020 15:15
  • D
  • 1 : 1(Botev Plovdiv - Etar)
    19/10/2020 17:15
  • W
  • 2 : 1(Botev Plovdiv - Levski Sofia)
    26/09/2020 18:05
  • D
  • 0 : 0(Botev Plovdiv - FC Tsarsko Selo Sofia 2015)
    11/09/2020 18:00
  • D
  • 3 : 3(Botev Plovdiv - Beroe)
    23/08/2020 17:00
  • W
  • 2 : 0(Botev Plovdiv - Lokomotiv Plovdiv)
    09/08/2020 15:45
13
Relegation Playoff
5
2
1
2
3:5
7
  • ?
  • Slavia Sofia - Botev Plovdiv
    31/10/2020 14:30
  • W
  • 1 : 0(Slavia Sofia - Levski Sofia)
    18/10/2020 17:15
  • W
  • 1 : 0(Slavia Sofia - FC Tsarsko Selo Sofia 2015)
    28/09/2020 17:30
  • L
  • 0 : 2(Slavia Sofia - Beroe)
    14/09/2020 16:30
  • L
  • 0 : 2(Slavia Sofia - Lokomotiv Plovdiv)
    21/08/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(Slavia Sofia - Cherno More Varna)
    09/08/2020 18:00
14
Relegation Playoff
4
0
1
3
3:11
1
  • ?
  • Etar - Beroe
    26/10/2020 17:30
  • D
  • 2 : 2(Etar - PFC CSKA-Sofia)
    04/10/2020 17:15
  • L
  • 1 : 3(Etar - Lokomotiv Plovdiv)
    20/09/2020 14:45
  • L
  • 0 : 2(Etar - Ludogorets Razgrad)
    29/08/2020 18:15
  • L
  • 0 : 4(Etar - Cherno More Varna)
    16/08/2020 14:45
#TeamMPWDLGPtsForm
1
5
3
0
2
9:7
9
  • ?
  • FC Tsarsko Selo Sofia 2015 - Lokomotiv Plovdiv
    24/10/2020 14:45
  • W
  • 1 : 3(Beroe - Lokomotiv Plovdiv)
    04/10/2020 14:45
  • W
  • 1 : 3(Etar - Lokomotiv Plovdiv)
    20/09/2020 14:45
  • L
  • 3 : 1(Ludogorets Razgrad - Lokomotiv Plovdiv)
    12/09/2020 18:00
  • W
  • 0 : 2(Slavia Sofia - Lokomotiv Plovdiv)
    21/08/2020 17:00
  • L
  • 2 : 0(Botev Plovdiv - Lokomotiv Plovdiv)
    09/08/2020 15:45
2
4
2
1
1
9:6
7
  • ?
  • Montana - Ludogorets Razgrad
    25/10/2020 18:15
  • D
  • 2 : 2(PFC CSKA-Sofia - Ludogorets Razgrad)
    20/09/2020 17:30
  • W
  • 0 : 2(Etar - Ludogorets Razgrad)
    29/08/2020 18:15
  • W
  • 1 : 4(Cherno More Varna - Ludogorets Razgrad)
    22/08/2020 18:00
  • L
  • 3 : 1(Botev Vratsa - Ludogorets Razgrad)
    08/08/2020 17:00
3
5
2
2
1
8:6
8
  • ?
  • Etar - Beroe
    26/10/2020 17:30
  • D
  • 1 : 1(PFC CSKA-Sofia - Beroe)
    17/10/2020 17:15
  • L
  • 2 : 0(Ludogorets Razgrad - Beroe)
    26/09/2020 15:45
  • W
  • 0 : 2(Slavia Sofia - Beroe)
    14/09/2020 16:30
  • D
  • 3 : 3(Botev Plovdiv - Beroe)
    23/08/2020 17:00
  • W
  • 0 : 2(Levski Sofia - Beroe)
    10/08/2020 17:00
4
5
1
3
1
8:8
6
  • ?
  • Arda Kardzhali - PFC CSKA-Sofia
    25/10/2020 15:45
  • D
  • 2 : 2(Etar - PFC CSKA-Sofia)
    04/10/2020 17:15
  • L
  • 2 : 1(Lokomotiv Plovdiv - PFC CSKA-Sofia)
    27/09/2020 18:00
  • D
  • 1 : 1(Cherno More Varna - PFC CSKA-Sofia)
    12/09/2020 15:45
  • W
  • 1 : 2(Botev Vratsa - PFC CSKA-Sofia)
    22/08/2020 15:50
  • D
  • 2 : 2(CSKA 1948 - PFC CSKA-Sofia)
    07/08/2020 17:00
5
4
0
3
1
0:3
3
  • ?
  • Cherno More Varna - CSKA 1948
    30/10/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Botev Vratsa - CSKA 1948)
    18/10/2020 12:15
  • L
  • 3 : 0(Levski Sofia - CSKA 1948)
    19/09/2020 18:00
  • D
  • 0 : 0(FC Tsarsko Selo Sofia 2015 - CSKA 1948)
    28/08/2020 15:45
  • D
  • 0 : 0(Beroe - CSKA 1948)
    17/08/2020 17:00
6
4
1
2
1
2:2
5
  • ?
  • PFC CSKA-Sofia - FC Tsarsko Selo Sofia 2015
    01/11/2020 14:45
  • D
  • 1 : 1(Ludogorets Razgrad - FC Tsarsko Selo Sofia 2015)
    17/10/2020 14:45
  • L
  • 1 : 0(Slavia Sofia - FC Tsarsko Selo Sofia 2015)
    28/09/2020 17:30
  • D
  • 0 : 0(Botev Plovdiv - FC Tsarsko Selo Sofia 2015)
    11/09/2020 18:00
  • W
  • 0 : 1(Levski Sofia - FC Tsarsko Selo Sofia 2015)
    23/08/2020 14:45
7
5
1
3
1
5:5
6
  • ?
  • Beroe - Arda Kardzhali
    31/10/2020 16:45
  • D
  • 0 : 0(Lokomotiv Plovdiv - Arda Kardzhali)
    20/10/2020 14:30
  • L
  • 2 : 0(Cherno More Varna - Arda Kardzhali)
    27/09/2020 15:45
  • D
  • 0 : 0(Botev Vratsa - Arda Kardzhali)
    11/09/2020 15:45
  • W
  • 0 : 2(CSKA 1948 - Arda Kardzhali)
    24/08/2020 18:00
  • D
  • 3 : 3(Montana - Arda Kardzhali)
    08/08/2020 14:45
8
4
1
1
2
3:9
4
  • ?
  • Botev Plovdiv - Botev Vratsa
    26/10/2020 15:15
  • D
  • 0 : 0(Levski Sofia - Botev Vratsa)
    03/10/2020 17:15
  • W
  • 1 : 2(FC Tsarsko Selo Sofia 2015 - Botev Vratsa)
    18/09/2020 15:45
  • L
  • 6 : 0(Beroe - Botev Vratsa)
    28/08/2020 18:00
  • L
  • 2 : 1(Lokomotiv Plovdiv - Botev Vratsa)
    15/08/2020 14:45
9
4
1
1
2
6:4
4
  • ?
  • Ludogorets Razgrad - Levski Sofia
    01/11/2020 17:15
  • L
  • 1 : 0(Slavia Sofia - Levski Sofia)
    18/10/2020 17:15
  • L
  • 2 : 1(Botev Plovdiv - Levski Sofia)
    26/09/2020 18:05
  • W
  • 0 : 4(Montana - Levski Sofia)
    29/08/2020 16:05
  • D
  • 1 : 1(Arda Kardzhali - Levski Sofia)
    15/08/2020 17:00
10
5
1
1
3
6:8
4
  • ?
  • Levski Sofia - Cherno More Varna
    24/10/2020 17:15
  • L
  • 1 : 0(FC Tsarsko Selo Sofia 2015 - Cherno More Varna)
    02/10/2020 14:45
  • L
  • 4 : 0(Beroe - Cherno More Varna)
    19/09/2020 15:45
  • L
  • 2 : 1(Lokomotiv Plovdiv - Cherno More Varna)
    30/08/2020 15:45
  • W
  • 0 : 4(Etar - Cherno More Varna)
    16/08/2020 14:45
  • D
  • 1 : 1(Slavia Sofia - Cherno More Varna)
    09/08/2020 18:00
11
Relegation Playoff
4
0
1
3
0:7
1
  • ?
  • Lokomotiv Plovdiv - Montana
    30/10/2020 17:15
  • L
  • 3 : 0(Cherno More Varna - Montana)
    18/10/2020 14:45
  • L
  • 2 : 0(Botev Vratsa - Montana)
    25/09/2020 15:45
  • L
  • 2 : 0(CSKA 1948 - Montana)
    13/09/2020 15:45
  • D
  • 0 : 0(FC Tsarsko Selo Sofia 2015 - Montana)
    17/08/2020 14:45
12
Relegation Playoff
4
0
0
4
4:13
0
  • ?
  • Slavia Sofia - Botev Plovdiv
    31/10/2020 14:30
  • L
  • 5 : 0(CSKA 1948 - Botev Plovdiv)
    02/10/2020 17:15
  • L
  • 3 : 1(Montana - Botev Plovdiv)
    18/09/2020 18:00
  • L
  • 3 : 2(Arda Kardzhali - Botev Plovdiv)
    29/08/2020 14:00
  • L
  • 2 : 1(PFC CSKA-Sofia - Botev Plovdiv)
    16/08/2020 17:00
13
Relegation Playoff
4
0
0
4
2:8
0
  • ?
  • CSKA 1948 - Slavia Sofia
    25/10/2020 10:30
  • L
  • 2 : 1(Montana - Slavia Sofia)
    03/10/2020 14:45
  • L
  • 2 : 1(Arda Kardzhali - Slavia Sofia)
    21/09/2020 17:30
  • L
  • 1 : 0(PFC CSKA-Sofia - Slavia Sofia)
    30/08/2020 18:00
  • L
  • 3 : 0(Ludogorets Razgrad - Slavia Sofia)
    14/08/2020 17:00
14
Relegation Playoff
5
0
1
4
3:12
1
  • ?
  • Botev Vratsa - Etar
    02/11/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(Botev Plovdiv - Etar)
    19/10/2020 17:15
  • L
  • 5 : 1(CSKA 1948 - Etar)
    25/09/2020 18:00
  • L
  • 2 : 1(Levski Sofia - Etar)
    13/09/2020 18:00
  • L
  • 1 : 0(Montana - Etar)
    24/08/2020 15:45
  • L
  • 3 : 0(FC Tsarsko Selo Sofia 2015 - Etar)
    11/08/2020 17:00