National League - 2019/2020

Chesterfield23Chorley

Finished

1
X
2
background of football game timelineHomeGuestPlayer substitution59''
inLiam Mandeville
inDavid Buchanan
Player substitution59''
inLaurence Maguire
inRobbie Weir
Player substitution59''
inMike Fondop-Talum
inTom Denton
Goal68''
goalCurtis Weston
Goal82''
goalScott Boden
Goal15''
goalCharles Vernam
Goal19''
goalCourtney Meppen-Walters
Player substitution70''
inJake Cottrell
inAdam Blakeman
Goal74''
goalCharles Vernam
Player substitution75''
inJosh O'Keefe
inAlex Newby
Player substitution83''
inLouis Dodds
inCharles Vernam
Summary
15'
goalCharles Vernam
19'
goalCourtney Meppen-Walters
Second half
inLiam Mandeville
outDavid Buchanan
59'
inLaurence Maguire
outRobbie Weir
59'
inMike Fondop-Talum
outTom Denton
59'
goalCurtis Weston
68'
70'
inJake Cottrell
outAdam Blakeman
74'
goalCharles Vernam
75'
inJosh O'Keefe
outAlex Newby
goalScott Boden
82'
83'
inLouis Dodds
outCharles Vernam
83'

Chorley make a substitution. Charles Vernam runs off the field and in comes Louis Dodds

82'

G O O O A A L - Scott Boden scores in the penalty shoot-out.

75'

Chorley make a substitution. Alex Newby runs off the field and in comes Josh O'Keefe

74'

G O O O A A L - Charles Vernam scores in the penalty shoot-out.

70'

Chorley make a substitution. Adam Blakeman runs off the field and in comes Jake Cottrell

68'

G O O O A A L - Curtis Weston scores in the penalty shoot-out.

59'

Chesterfield make a substitution. Tom Denton runs off the field and in comes Mike Fondop-Talum

59'

Chesterfield make a substitution. Robbie Weir runs off the field and in comes Laurence Maguire

59'

Chesterfield make a substitution. David Buchanan runs off the field and in comes Liam Mandeville

19'

G O O O A A L - Courtney Meppen-Walters scores in the penalty shoot-out.

15'

G O O O A A L - Charles Vernam scores in the penalty shoot-out.

Proact Stadium
Goalkeeper
1Shwan JalalMatthew Urwin1
Starting Lineups
33Jay SheridanMatthew Challoner2
8Curtis Westongoal68'goal19'Courtney Meppen-Walters6
5Will EvansLewis Baines16
15Robbie Weirout59'Nortei Nortey17
7Joe Rowleyout75'Alex Newby7
23Jonathan SmithMartin Smith15
3David Buchananout59'out70'Adam Blakeman3
26Hayden HollisMark Ross12
19Scott Bodengoal82'goal15'goal74'out83'Charles Vernam19
24Tom Dentonout59'Markus Carver9
Substitutes
12Luke CoddingtonElliot Newby11
6Laurence Maguirein59'in83'Louis Dodds14
10Liam Mandevillein59'in75'Josh O'Keefe8
36Mike Fondop-Talumin59'in70'Jake Cottrell13
18Jermaine McGlashanNtumba Massanka18
Coach
John SheridanJamie Vermiglio
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Promotion)
23
14
2
7
45:27
44
  • ?
  • Barrow - Dover
    12/10/2019 14:00
  • W
  • 0 : 4(Maidenhead United - Barrow)
    30/11/2019 15:00
  • D
  • 2 : 2(Barrow - Chorley)
    26/11/2019 19:45
  • W
  • 2 : 1(Barrow - Barnet)
    23/11/2019 15:00
  • W
  • 0 : 3(Notts County - Barrow)
    16/11/2019 15:00
  • W
  • 1 : 0(Barrow - Sutton United)
    02/11/2019 15:00
2
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
24
11
8
5
41:30
41
  • ?
  • Chesterfield - Bromley
    07/12/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(Bromley - Yeovil Town)
    30/11/2019 15:00
  • L
  • 2 : 1(Woking - Bromley)
    26/11/2019 19:45
  • W
  • 0 : 2(Sutton United - Bromley)
    23/11/2019 15:00
  • D
  • 3 : 3(Bromley - Harrogate)
    16/11/2019 15:00
  • L
  • 1 : 0(Wrexham - Bromley)
    02/11/2019 15:00
3
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
23
12
4
7
37:23
40
  • ?
  • Solihull Moors - Barnet
    30/11/2019 15:00
  • W
  • 1 : 4(Stockport County - Solihull Moors)
    26/11/2019 19:45
  • D
  • 1 : 1(Dover - Solihull Moors)
    23/11/2019 15:00
  • W
  • 3 : 1(Solihull Moors - AFC Fylde)
    16/11/2019 15:00
  • W
  • 0 : 1(Hartlepool United - Solihull Moors)
    05/11/2019 19:45
  • W
  • 2 : 1(Solihull Moors - Dagenham & Redbridge)
    02/11/2019 15:00
4
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
23
11
5
7
38:28
38
  • ?
  • Yeovil Town - FC Halifax Town
    07/12/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(Bromley - Yeovil Town)
    30/11/2019 15:00
  • D
  • 2 : 2(Yeovil Town - Aldershot Town)
    26/11/2019 19:45
  • D
  • 3 : 3(Wrexham - Yeovil Town)
    23/11/2019 15:00
  • L
  • 0 : 1(Yeovil Town - Dover)
    16/11/2019 17:20
  • D
  • 1 : 1(Yeovil Town - Boreham Wood)
    02/11/2019 15:00
5
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
24
10
8
6
35:30
38
  • ?
  • Woking - Hartlepool United
    07/12/2019 15:00
  • L
  • 1 : 0(Boreham Wood - Woking)
    30/11/2019 15:00
  • W
  • 2 : 1(Woking - Bromley)
    26/11/2019 19:45
  • W
  • 2 : 3(Maidenhead United - Woking)
    23/11/2019 17:20
  • D
  • 0 : 0(Woking - FC Halifax Town)
    16/11/2019 15:00
  • W
  • 1 : 3(Stockport County - Woking)
    02/11/2019 15:00
6
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
23
11
5
7
32:28
38
  • ?
  • FC Halifax Town - Dover
    30/11/2019 15:00
  • D
  • 2 : 2(Harrogate - FC Halifax Town)
    26/11/2019 19:45
  • D
  • 1 : 1(FC Halifax Town - Eastleigh)
    23/11/2019 15:00
  • D
  • 0 : 0(Woking - FC Halifax Town)
    16/11/2019 15:00
  • L
  • 2 : 4(FC Halifax Town - Torquay United)
    02/11/2019 15:00
  • W
  • 0 : 1(Sutton United - FC Halifax Town)
    29/10/2019 19:45
7
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
24
10
7
7
36:33
37
  • ?
  • Harrogate - Torquay United
    07/12/2019 15:00
  • L
  • 3 : 1(Sutton United - Harrogate)
    30/11/2019 15:00
  • D
  • 2 : 2(Harrogate - FC Halifax Town)
    26/11/2019 19:45
  • W
  • 3 : 1(Harrogate - Chesterfield)
    23/11/2019 15:00
  • D
  • 3 : 3(Bromley - Harrogate)
    16/11/2019 15:00
  • L
  • 4 : 2(Eastleigh - Harrogate)
    02/11/2019 15:00
8
24
10
5
9
31:37
35
  • ?
  • Stockport County - Chorley
    07/12/2019 15:00
  • W
  • 1 : 5(Torquay United - Stockport County)
    30/11/2019 15:00
  • L
  • 1 : 4(Stockport County - Solihull Moors)
    26/11/2019 19:45
  • D
  • 1 : 1(Stockport County - Ebbsfleet United)
    23/11/2019 15:00
  • W
  • 1 : 2(Barnet - Stockport County)
    16/11/2019 15:00
  • W
  • 1 : 0(Stockport County - Dagenham & Redbridge)
    09/11/2019 15:00
9
24
9
7
8
34:28
34
  • ?
  • Dover - Boreham Wood
    07/12/2019 15:00
  • W
  • 1 : 0(Boreham Wood - Woking)
    30/11/2019 15:00
  • D
  • 2 : 2(Notts County - Boreham Wood)
    26/11/2019 19:45
  • D
  • 2 : 2(Hartlepool United - Boreham Wood)
    23/11/2019 15:00
  • W
  • 2 : 1(Boreham Wood - Maidenhead United)
    16/11/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(Yeovil Town - Boreham Wood)
    02/11/2019 15:00
10
24
10
4
10
42:41
34
  • ?
  • Harrogate - Torquay United
    07/12/2019 15:00
  • L
  • 1 : 5(Torquay United - Stockport County)
    30/11/2019 15:00
  • L
  • 3 : 2(Eastleigh - Torquay United)
    26/11/2019 19:45
  • L
  • 1 : 0(Chorley - Torquay United)
    23/11/2019 15:00
  • L
  • 1 : 2(Torquay United - Sutton United)
    16/11/2019 15:00
  • W
  • 2 : 4(FC Halifax Town - Torquay United)
    02/11/2019 15:00
11
23
8
8
7
35:27
32
  • ?
  • AFC Fylde - Notts County
    30/11/2019 15:00
  • D
  • 2 : 2(Notts County - Boreham Wood)
    26/11/2019 19:45
  • L
  • 2 : 1(Aldershot Town - Notts County)
    23/11/2019 15:00
  • L
  • 0 : 3(Notts County - Barrow)
    16/11/2019 15:00
  • D
  • 2 : 2(Notts County - Hartlepool United)
    02/11/2019 15:00
  • W
  • 0 : 4(Woking - Notts County)
    29/10/2019 19:45
12
23
8
8
7
36:32
32
  • ?
  • Hartlepool United - Eastleigh
    30/11/2019 15:00
  • W
  • 1 : 5(Chesterfield - Hartlepool United)
    26/11/2019 19:45
  • D
  • 2 : 2(Hartlepool United - Boreham Wood)
    23/11/2019 15:00
  • D
  • 2 : 2(Ebbsfleet United - Hartlepool United)
    16/11/2019 15:00
  • L
  • 0 : 1(Hartlepool United - Solihull Moors)
    05/11/2019 19:45
  • D
  • 2 : 2(Notts County - Hartlepool United)
    02/11/2019 15:00
13
22
9
5
8
29:30
32
  • ?
  • Barrow - Dover
    12/10/2019 14:00
  • L
  • 3 : 4(Dover - Maidenhead United)
    26/11/2019 19:45
  • D
  • 1 : 1(Dover - Solihull Moors)
    23/11/2019 15:00
  • W
  • 0 : 1(Yeovil Town - Dover)
    16/11/2019 17:20
  • D
  • 0 : 0(AFC Fylde - Dover)
    02/11/2019 15:00
  • W
  • 3 : 1(Dover - Eastleigh)
    29/10/2019 19:45
14
23
8
8
7
29:31
32
  • ?
  • Hartlepool United - Eastleigh
    30/11/2019 15:00
  • L
  • 0 : 2(Eastleigh - Wrexham)
    03/12/2019 19:45
  • W
  • 3 : 2(Eastleigh - Torquay United)
    26/11/2019 19:45
  • D
  • 1 : 1(FC Halifax Town - Eastleigh)
    23/11/2019 15:00
  • W
  • 4 : 2(Eastleigh - Harrogate)
    02/11/2019 15:00
  • L
  • 3 : 1(Dover - Eastleigh)
    29/10/2019 19:45
15
23
8
7
8
34:32
31
  • ?
  • Solihull Moors - Barnet
    30/11/2019 15:00
  • W
  • 5 : 2(Barnet - Ebbsfleet United)
    26/11/2019 19:45
  • L
  • 2 : 1(Barrow - Barnet)
    23/11/2019 15:00
  • L
  • 1 : 2(Barnet - Stockport County)
    16/11/2019 15:00
  • W
  • 2 : 1(Barnet - Chorley)
    02/11/2019 15:00
  • L
  • 2 : 1(Harrogate - Barnet)
    29/10/2019 19:45
16
24
8
6
10
29:31
30
  • ?
  • Dagenham & Redbridge - Maidenhead United
    07/12/2019 15:00
  • L
  • 1 : 0(Chorley - Dagenham & Redbridge)
    30/11/2019 15:00
  • L
  • 1 : 2(Dagenham & Redbridge - Sutton United)
    26/11/2019 19:45
  • L
  • 3 : 0(AFC Fylde - Dagenham & Redbridge)
    23/11/2019 15:00
  • W
  • 6 : 1(Dagenham & Redbridge - Aldershot Town)
    16/11/2019 15:00
  • L
  • 1 : 0(Stockport County - Dagenham & Redbridge)
    09/11/2019 15:00
17
24
8
4
12
30:34
28
  • ?
  • Dagenham & Redbridge - Maidenhead United
    07/12/2019 15:00
  • L
  • 0 : 4(Maidenhead United - Barrow)
    30/11/2019 15:00
  • W
  • 3 : 4(Dover - Maidenhead United)
    26/11/2019 19:45
  • L
  • 2 : 3(Maidenhead United - Woking)
    23/11/2019 17:20
  • L
  • 2 : 1(Boreham Wood - Maidenhead United)
    16/11/2019 15:00
  • L
  • 2 : 0(Aldershot Town - Maidenhead United)
    02/11/2019 15:00
18
22
7
6
9
28:36
27
  • ?
  • AFC Fylde - Notts County
    30/11/2019 15:00
  • W
  • 0 : 1(Wrexham - AFC Fylde)
    26/11/2019 19:45
  • W
  • 3 : 0(AFC Fylde - Dagenham & Redbridge)
    23/11/2019 15:00
  • L
  • 3 : 1(Solihull Moors - AFC Fylde)
    16/11/2019 15:00
  • D
  • 0 : 0(AFC Fylde - Dover)
    02/11/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(Maidenhead United - AFC Fylde)
    29/10/2019 19:45
19
24
7
6
11
26:35
27
  • ?
  • Barrow - Aldershot Town
    07/12/2019 15:00
  • D
  • 2 : 2(Aldershot Town - Chesterfield)
    30/11/2019 15:00
  • D
  • 2 : 2(Yeovil Town - Aldershot Town)
    26/11/2019 19:45
  • W
  • 2 : 1(Aldershot Town - Notts County)
    23/11/2019 15:00
  • L
  • 6 : 1(Dagenham & Redbridge - Aldershot Town)
    16/11/2019 15:00
  • W
  • 2 : 0(Aldershot Town - Maidenhead United)
    02/11/2019 15:00
20
23
6
7
10
25:30
25
  • ?
  • Notts County - Sutton United
    07/12/2019 15:00
  • W
  • 3 : 1(Sutton United - Harrogate)
    30/11/2019 15:00
  • W
  • 1 : 2(Dagenham & Redbridge - Sutton United)
    26/11/2019 19:45
  • L
  • 0 : 2(Sutton United - Bromley)
    23/11/2019 15:00
  • W
  • 1 : 2(Torquay United - Sutton United)
    16/11/2019 15:00
  • L
  • 1 : 0(Barrow - Sutton United)
    02/11/2019 15:00
21
Relegation (Championship)
24
5
8
11
28:35
23
  • ?
  • Wrexham - Solihull Moors
    07/12/2019 15:00
  • W
  • 0 : 2(Eastleigh - Wrexham)
    03/12/2019 19:45
  • L
  • 2 : 1(Ebbsfleet United - Wrexham)
    30/11/2019 15:00
  • L
  • 0 : 1(Wrexham - AFC Fylde)
    26/11/2019 19:45
  • D
  • 3 : 3(Wrexham - Yeovil Town)
    23/11/2019 15:00
  • W
  • 1 : 0(Wrexham - Bromley)
    02/11/2019 15:00
22
Relegation (Championship)
23
5
8
10
31:43
23
  • ?
  • Chesterfield - Bromley
    07/12/2019 15:00
  • D
  • 2 : 2(Aldershot Town - Chesterfield)
    30/11/2019 15:00
  • L
  • 1 : 5(Chesterfield - Hartlepool United)
    26/11/2019 19:45
  • L
  • 3 : 1(Harrogate - Chesterfield)
    23/11/2019 15:00
  • L
  • 2 : 3(Chesterfield - Chorley)
    16/11/2019 15:00
  • D
  • 2 : 2(Ebbsfleet United - Chesterfield)
    02/11/2019 15:00
23
Relegation (Championship)
24
4
11
9
21:39
23
  • ?
  • Stockport County - Chorley
    07/12/2019 15:00
  • W
  • 1 : 0(Chorley - Dagenham & Redbridge)
    30/11/2019 15:00
  • D
  • 2 : 2(Barrow - Chorley)
    26/11/2019 19:45
  • W
  • 1 : 0(Chorley - Torquay United)
    23/11/2019 15:00
  • W
  • 2 : 3(Chesterfield - Chorley)
    16/11/2019 15:00
  • L
  • 2 : 1(Barnet - Chorley)
    02/11/2019 15:00
24
Relegation (Championship)
24
5
7
12
35:47
22
  • ?
  • Eastleigh - Ebbsfleet United
    07/12/2019 15:00
  • W
  • 2 : 1(Ebbsfleet United - Wrexham)
    30/11/2019 15:00
  • L
  • 5 : 2(Barnet - Ebbsfleet United)
    26/11/2019 19:45
  • D
  • 1 : 1(Stockport County - Ebbsfleet United)
    23/11/2019 15:00
  • D
  • 2 : 2(Ebbsfleet United - Hartlepool United)
    16/11/2019 15:00
  • D
  • 2 : 2(Ebbsfleet United - Chesterfield)
    02/11/2019 15:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Promotion)
11
7
1
3
17:10
22
  • ?
  • Barrow - Dover
    12/10/2019 14:00
  • D
  • 2 : 2(Barrow - Chorley)
    26/11/2019 19:45
  • W
  • 2 : 1(Barrow - Barnet)
    23/11/2019 15:00
  • W
  • 1 : 0(Barrow - Sutton United)
    02/11/2019 15:00
  • W
  • 3 : 1(Barrow - Boreham Wood)
    08/10/2019 18:45
  • W
  • 2 : 0(Barrow - Maidenhead United)
    28/09/2019 14:00
2
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
12
6
5
1
26:16
23
  • ?
  • Bromley - Eastleigh
    21/12/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(Bromley - Yeovil Town)
    30/11/2019 15:00
  • D
  • 3 : 3(Bromley - Harrogate)
    16/11/2019 15:00
  • D
  • 2 : 2(Bromley - Stockport County)
    29/10/2019 19:45
  • W
  • 5 : 0(Bromley - FC Halifax Town)
    26/10/2019 14:00
  • L
  • 1 : 2(Bromley - Barrow)
    05/10/2019 14:00
3
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
11
9
0
2
22:9
27
  • ?
  • Solihull Moors - Barnet
    30/11/2019 15:00
  • W
  • 3 : 1(Solihull Moors - AFC Fylde)
    16/11/2019 15:00
  • W
  • 2 : 1(Solihull Moors - Dagenham & Redbridge)
    02/11/2019 15:00
  • W
  • 2 : 1(Solihull Moors - Bromley)
    12/10/2019 14:00
  • W
  • 2 : 0(Solihull Moors - Sutton United)
    08/10/2019 18:45
  • W
  • 3 : 1(Solihull Moors - Wrexham)
    01/10/2019 18:45
4
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
12
6
3
3
20:14
21
  • ?
  • Yeovil Town - FC Halifax Town
    07/12/2019 15:00
  • D
  • 2 : 2(Yeovil Town - Aldershot Town)
    26/11/2019 19:45
  • L
  • 0 : 1(Yeovil Town - Dover)
    16/11/2019 17:20
  • D
  • 1 : 1(Yeovil Town - Boreham Wood)
    02/11/2019 15:00
  • L
  • 1 : 2(Yeovil Town - Harrogate)
    12/10/2019 14:00
  • W
  • 3 : 1(Yeovil Town - Woking)
    08/10/2019 18:45
5
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
12
4
5
3
14:15
17
  • ?
  • Woking - Hartlepool United
    07/12/2019 15:00
  • W
  • 2 : 1(Woking - Bromley)
    26/11/2019 19:45
  • D
  • 0 : 0(Woking - FC Halifax Town)
    16/11/2019 15:00
  • L
  • 0 : 4(Woking - Notts County)
    29/10/2019 19:45
  • D
  • 1 : 1(Woking - Eastleigh)
    26/10/2019 14:00
  • D
  • 1 : 1(Woking - Wrexham)
    05/10/2019 14:00
6
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
11
5
2
4
16:14
17
  • ?
  • FC Halifax Town - Dover
    30/11/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(FC Halifax Town - Eastleigh)
    23/11/2019 15:00
  • L
  • 2 : 4(FC Halifax Town - Torquay United)
    02/11/2019 15:00
  • L
  • 0 : 2(FC Halifax Town - Boreham Wood)
    12/10/2019 14:00
  • D
  • 0 : 0(FC Halifax Town - Chorley)
    08/10/2019 18:45
  • L
  • 0 : 1(FC Halifax Town - Harrogate)
    24/09/2019 18:45
7
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
12
7
3
2
18:11
24
  • ?
  • Harrogate - Torquay United
    07/12/2019 15:00
  • D
  • 2 : 2(Harrogate - FC Halifax Town)
    26/11/2019 19:45
  • W
  • 3 : 1(Harrogate - Chesterfield)
    23/11/2019 15:00
  • W
  • 2 : 1(Harrogate - Barnet)
    29/10/2019 19:45
  • W
  • 1 : 0(Harrogate - Aldershot Town)
    26/10/2019 14:00
  • W
  • 2 : 0(Harrogate - Ebbsfleet United)
    05/10/2019 16:20
8
12
6
1
5
16:19
19
  • ?
  • Stockport County - Chorley
    07/12/2019 15:00
  • L
  • 1 : 4(Stockport County - Solihull Moors)
    26/11/2019 19:45
  • D
  • 1 : 1(Stockport County - Ebbsfleet United)
    23/11/2019 15:00
  • W
  • 1 : 0(Stockport County - Dagenham & Redbridge)
    09/11/2019 15:00
  • L
  • 1 : 3(Stockport County - Woking)
    02/11/2019 15:00
  • W
  • 2 : 1(Stockport County - Hartlepool United)
    09/10/2019 18:45
9
12
5
3
4
17:13
18
  • ?
  • Boreham Wood - Harrogate
    21/12/2019 15:00
  • W
  • 1 : 0(Boreham Wood - Woking)
    30/11/2019 15:00
  • W
  • 2 : 1(Boreham Wood - Maidenhead United)
    16/11/2019 15:00
  • D
  • 0 : 0(Boreham Wood - Aldershot Town)
    29/10/2019 19:45
  • L
  • 0 : 2(Boreham Wood - AFC Fylde)
    26/10/2019 14:00
  • W
  • 1 : 0(Boreham Wood - Solihull Moors)
    05/10/2019 14:00
10
12
6
1
5
20:20
19
  • ?
  • Torquay United - Chesterfield
    21/12/2019 15:00
  • L
  • 1 : 5(Torquay United - Stockport County)
    30/11/2019 15:00
  • L
  • 1 : 2(Torquay United - Sutton United)
    16/11/2019 15:00
  • W
  • 1 : 0(Torquay United - Wrexham)
    29/10/2019 19:45
  • W
  • 4 : 2(Torquay United - Barrow)
    26/10/2019 14:00
  • W
  • 2 : 1(Torquay United - AFC Fylde)
    05/10/2019 14:00
11
12
5
5
2
19:12
20
  • ?
  • Notts County - Sutton United
    07/12/2019 15:00
  • D
  • 2 : 2(Notts County - Boreham Wood)
    26/11/2019 19:45
  • L
  • 0 : 3(Notts County - Barrow)
    16/11/2019 15:00
  • D
  • 2 : 2(Notts County - Hartlepool United)
    02/11/2019 15:00
  • W
  • 2 : 0(Notts County - Torquay United)
    12/10/2019 14:00
  • W
  • 2 : 0(Notts County - Dagenham & Redbridge)
    08/10/2019 18:45
12
11
3
4
4
17:18
13
  • ?
  • Hartlepool United - Eastleigh
    30/11/2019 15:00
  • D
  • 2 : 2(Hartlepool United - Boreham Wood)
    23/11/2019 15:00
  • L
  • 0 : 1(Hartlepool United - Solihull Moors)
    05/11/2019 19:45
  • W
  • 2 : 0(Hartlepool United - Barnet)
    26/10/2019 14:00
  • W
  • 2 : 1(Hartlepool United - Yeovil Town)
    05/10/2019 14:00
  • D
  • 1 : 1(Hartlepool United - Chesterfield)
    24/09/2019 18:45
13
12
2
4
6
16:20
10
  • ?
  • Dover - Boreham Wood
    07/12/2019 15:00
  • L
  • 3 : 4(Dover - Maidenhead United)
    26/11/2019 19:45
  • D
  • 1 : 1(Dover - Solihull Moors)
    23/11/2019 15:00
  • W
  • 3 : 1(Dover - Eastleigh)
    29/10/2019 19:45
  • L
  • 0 : 1(Dover - Stockport County)
    26/10/2019 14:00
  • D
  • 2 : 2(Dover - Notts County)
    05/10/2019 14:00
14
12
5
5
2
17:13
20
  • ?
  • Eastleigh - Ebbsfleet United
    07/12/2019 15:00
  • L
  • 0 : 2(Eastleigh - Wrexham)
    03/12/2019 19:45
  • W
  • 3 : 2(Eastleigh - Torquay United)
    26/11/2019 19:45
  • W
  • 4 : 2(Eastleigh - Harrogate)
    02/11/2019 15:00
  • D
  • 0 : 0(Eastleigh - Chorley)
    12/10/2019 14:00
  • W
  • 2 : 1(Eastleigh - Maidenhead United)
    08/10/2019 18:45
15
12
5
4
3
19:14
19
  • ?
  • Barnet - AFC Fylde
    07/12/2019 17:20
  • W
  • 5 : 2(Barnet - Ebbsfleet United)
    26/11/2019 19:45
  • L
  • 1 : 2(Barnet - Stockport County)
    16/11/2019 15:00
  • W
  • 2 : 1(Barnet - Chorley)
    02/11/2019 15:00
  • D
  • 2 : 2(Barnet - Woking)
    12/10/2019 14:00
  • L
  • 1 : 2(Barnet - Bromley)
    08/10/2019 18:45
16
12
5
3
4
21:18
18
  • ?
  • Dagenham & Redbridge - Maidenhead United
    07/12/2019 15:00
  • L
  • 1 : 2(Dagenham & Redbridge - Sutton United)
    26/11/2019 19:45
  • W
  • 6 : 1(Dagenham & Redbridge - Aldershot Town)
    16/11/2019 15:00
  • L
  • 0 : 2(Dagenham & Redbridge - Barrow)
    29/10/2019 19:45
  • W
  • 2 : 1(Dagenham & Redbridge - Wrexham)
    26/10/2019 14:00
  • D
  • 1 : 1(Dagenham & Redbridge - Barnet)
    05/10/2019 14:00
17
12
2
3
7
12:18
9
  • ?
  • Maidenhead United - Barnet
    21/12/2019 15:00
  • L
  • 0 : 4(Maidenhead United - Barrow)
    30/11/2019 15:00
  • L
  • 2 : 3(Maidenhead United - Woking)
    23/11/2019 17:20
  • D
  • 1 : 1(Maidenhead United - AFC Fylde)
    29/10/2019 19:45
  • W
  • 1 : 0(Maidenhead United - Solihull Moors)
    26/10/2019 14:00
  • L
  • 0 : 1(Maidenhead United - FC Halifax Town)
    05/10/2019 14:00
18
10
4
3
3
12:14
15
  • ?
  • AFC Fylde - Notts County
    30/11/2019 15:00
  • W
  • 3 : 0(AFC Fylde - Dagenham & Redbridge)
    23/11/2019 15:00
  • D
  • 0 : 0(AFC Fylde - Dover)
    02/11/2019 15:00
  • L
  • 1 : 3(AFC Fylde - Chesterfield)
    08/10/2019 18:45
  • L
  • 0 : 4(AFC Fylde - Barnet)
    01/10/2019 18:45
  • W
  • 3 : 2(AFC Fylde - Wrexham)
    24/09/2019 18:45
19
12
4
3
5
16:16
15
  • ?
  • Aldershot Town - Stockport County
    21/12/2019 15:00
  • D
  • 2 : 2(Aldershot Town - Chesterfield)
    30/11/2019 15:00
  • W
  • 2 : 1(Aldershot Town - Notts County)
    23/11/2019 15:00
  • W
  • 2 : 0(Aldershot Town - Maidenhead United)
    02/11/2019 15:00
  • L
  • 0 : 3(Aldershot Town - Hartlepool United)
    12/10/2019 14:00
  • W
  • 4 : 0(Aldershot Town - Dover)
    08/10/2019 18:45
20
12
2
4
6
14:18
10
  • ?
  • Sutton United - Wrexham
    21/12/2019 15:00
  • W
  • 3 : 1(Sutton United - Harrogate)
    30/11/2019 15:00
  • L
  • 0 : 2(Sutton United - Bromley)
    23/11/2019 15:00
  • L
  • 0 : 1(Sutton United - FC Halifax Town)
    29/10/2019 19:45
  • L
  • 2 : 3(Sutton United - Ebbsfleet United)
    26/10/2019 14:00
  • D
  • 0 : 0(Sutton United - Stockport County)
    05/10/2019 14:00
21
Relegation (Championship)
12
4
5
3
14:13
17
  • ?
  • Wrexham - Solihull Moors
    07/12/2019 15:00
  • L
  • 0 : 1(Wrexham - AFC Fylde)
    26/11/2019 19:45
  • D
  • 3 : 3(Wrexham - Yeovil Town)
    23/11/2019 15:00
  • W
  • 1 : 0(Wrexham - Bromley)
    02/11/2019 15:00
  • L
  • 0 : 1(Wrexham - Chesterfield)
    15/10/2019 18:45
  • D
  • 1 : 1(Wrexham - Harrogate)
    08/10/2019 18:45
22
Relegation (Championship)
11
3
2
6
15:21
11
  • ?
  • Chesterfield - Bromley
    07/12/2019 15:00
  • L
  • 1 : 5(Chesterfield - Hartlepool United)
    26/11/2019 19:45
  • L
  • 2 : 3(Chesterfield - Chorley)
    16/11/2019 15:00
  • W
  • 1 : 0(Chesterfield - Notts County)
    26/10/2019 16:20
  • L
  • 1 : 2(Chesterfield - Eastleigh)
    05/10/2019 14:00
  • W
  • 2 : 1(Chesterfield - Aldershot Town)
    28/09/2019 14:00
23
Relegation (Championship)
12
3
4
5
10:19
13
  • ?
  • Chorley - Dover
    21/12/2019 15:00
  • W
  • 1 : 0(Chorley - Dagenham & Redbridge)
    30/11/2019 15:00
  • W
  • 1 : 0(Chorley - Torquay United)
    23/11/2019 15:00
  • L
  • 0 : 4(Chorley - Ebbsfleet United)
    29/10/2019 19:45
  • L
  • 1 : 2(Chorley - Yeovil Town)
    26/10/2019 14:00
  • D
  • 0 : 0(Chorley - Aldershot Town)
    05/10/2019 14:00
24
Relegation (Championship)
12
2
4
6
18:26
10
  • ?
  • Ebbsfleet United - Woking
    21/12/2019 15:00
  • W
  • 2 : 1(Ebbsfleet United - Wrexham)
    30/11/2019 15:00
  • D
  • 2 : 2(Ebbsfleet United - Hartlepool United)
    16/11/2019 15:00
  • D
  • 2 : 2(Ebbsfleet United - Chesterfield)
    02/11/2019 15:00
  • L
  • 1 : 2(Ebbsfleet United - Maidenhead United)
    12/10/2019 14:00
  • L
  • 2 : 4(Ebbsfleet United - Torquay United)
    08/10/2019 18:45
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Promotion)
12
7
1
4
28:17
22
  • ?
  • Solihull Moors - Barrow
    21/12/2019 17:20
  • W
  • 0 : 4(Maidenhead United - Barrow)
    30/11/2019 15:00
  • W
  • 0 : 3(Notts County - Barrow)
    16/11/2019 15:00
  • W
  • 0 : 2(Dagenham & Redbridge - Barrow)
    29/10/2019 19:45
  • L
  • 4 : 2(Torquay United - Barrow)
    26/10/2019 14:00
  • W
  • 1 : 2(Bromley - Barrow)
    05/10/2019 14:00
2
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
12
5
3
4
15:14
18
  • ?
  • Chesterfield - Bromley
    07/12/2019 15:00
  • L
  • 2 : 1(Woking - Bromley)
    26/11/2019 19:45
  • W
  • 0 : 2(Sutton United - Bromley)
    23/11/2019 15:00
  • L
  • 1 : 0(Wrexham - Bromley)
    02/11/2019 15:00
  • L
  • 2 : 1(Solihull Moors - Bromley)
    12/10/2019 14:00
  • W
  • 1 : 2(Barnet - Bromley)
    08/10/2019 18:45
3
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
12
3
4
5
15:14
13
  • ?
  • Wrexham - Solihull Moors
    07/12/2019 15:00
  • W
  • 1 : 4(Stockport County - Solihull Moors)
    26/11/2019 19:45
  • D
  • 1 : 1(Dover - Solihull Moors)
    23/11/2019 15:00
  • W
  • 0 : 1(Hartlepool United - Solihull Moors)
    05/11/2019 19:45
  • L
  • 1 : 0(Maidenhead United - Solihull Moors)
    26/10/2019 14:00
  • L
  • 1 : 0(Boreham Wood - Solihull Moors)
    05/10/2019 14:00
4
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
11
5
2
4
18:14
17
  • ?
  • Chesterfield - Yeovil Town
    10/12/2019 19:45
  • D
  • 1 : 1(Bromley - Yeovil Town)
    30/11/2019 15:00
  • D
  • 3 : 3(Wrexham - Yeovil Town)
    23/11/2019 15:00
  • W
  • 1 : 2(Chorley - Yeovil Town)
    26/10/2019 14:00
  • L
  • 2 : 1(Hartlepool United - Yeovil Town)
    05/10/2019 14:00
  • W
  • 1 : 3(Aldershot Town - Yeovil Town)
    24/09/2019 18:45
5
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
12
6
3
3
21:15
21
  • ?
  • Ebbsfleet United - Woking
    21/12/2019 15:00
  • L
  • 1 : 0(Boreham Wood - Woking)
    30/11/2019 15:00
  • W
  • 2 : 3(Maidenhead United - Woking)
    23/11/2019 17:20
  • W
  • 1 : 3(Stockport County - Woking)
    02/11/2019 15:00
  • D
  • 2 : 2(Barnet - Woking)
    12/10/2019 14:00
  • L
  • 3 : 1(Yeovil Town - Woking)
    08/10/2019 18:45
6
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
12
6
3
3
16:14
21
  • ?
  • Yeovil Town - FC Halifax Town
    07/12/2019 15:00
  • D
  • 2 : 2(Harrogate - FC Halifax Town)
    26/11/2019 19:45
  • D
  • 0 : 0(Woking - FC Halifax Town)
    16/11/2019 15:00
  • W
  • 0 : 1(Sutton United - FC Halifax Town)
    29/10/2019 19:45
  • L
  • 5 : 0(Bromley - FC Halifax Town)
    26/10/2019 14:00
  • W
  • 0 : 1(Maidenhead United - FC Halifax Town)
    05/10/2019 14:00
7
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
12
3
4
5
18:22
13
  • ?
  • Boreham Wood - Harrogate
    21/12/2019 15:00
  • L
  • 3 : 1(Sutton United - Harrogate)
    30/11/2019 15:00
  • D
  • 3 : 3(Bromley - Harrogate)
    16/11/2019 15:00
  • L
  • 4 : 2(Eastleigh - Harrogate)
    02/11/2019 15:00
  • W
  • 1 : 2(Yeovil Town - Harrogate)
    12/10/2019 14:00
  • D
  • 1 : 1(Wrexham - Harrogate)
    08/10/2019 18:45
8
12
4
4
4
15:18
16
  • ?
  • Aldershot Town - Stockport County
    21/12/2019 15:00
  • W
  • 1 : 5(Torquay United - Stockport County)
    30/11/2019 15:00
  • W
  • 1 : 2(Barnet - Stockport County)
    16/11/2019 15:00
  • D
  • 2 : 2(Bromley - Stockport County)
    29/10/2019 19:45
  • W
  • 0 : 1(Dover - Stockport County)
    26/10/2019 14:00
  • D
  • 0 : 0(Sutton United - Stockport County)
    05/10/2019 14:00
9
12
4
4
4
17:15
16
  • ?
  • Dover - Boreham Wood
    07/12/2019 15:00
  • D
  • 2 : 2(Notts County - Boreham Wood)
    26/11/2019 19:45
  • D
  • 2 : 2(Hartlepool United - Boreham Wood)
    23/11/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(Yeovil Town - Boreham Wood)
    02/11/2019 15:00
  • W
  • 0 : 2(FC Halifax Town - Boreham Wood)
    12/10/2019 14:00
  • L
  • 3 : 1(Barrow - Boreham Wood)
    08/10/2019 18:45
10
12
4
3
5
22:21
15
  • ?
  • Harrogate - Torquay United
    07/12/2019 15:00
  • L
  • 3 : 2(Eastleigh - Torquay United)
    26/11/2019 19:45
  • L
  • 1 : 0(Chorley - Torquay United)
    23/11/2019 15:00
  • W
  • 2 : 4(FC Halifax Town - Torquay United)
    02/11/2019 15:00
  • L
  • 2 : 0(Notts County - Torquay United)
    12/10/2019 14:00
  • W
  • 2 : 4(Ebbsfleet United - Torquay United)
    08/10/2019 18:45
11
11
3
3
5
16:15
12
  • ?
  • AFC Fylde - Notts County
    30/11/2019 15:00
  • L
  • 2 : 1(Aldershot Town - Notts County)
    23/11/2019 15:00
  • W
  • 0 : 4(Woking - Notts County)
    29/10/2019 19:45
  • L
  • 1 : 0(Chesterfield - Notts County)
    26/10/2019 16:20
  • D
  • 2 : 2(Dover - Notts County)
    05/10/2019 14:00
  • W
  • 1 : 2(Boreham Wood - Notts County)
    24/09/2019 18:45
12
12
5
4
3
19:14
19
  • ?
  • Woking - Hartlepool United
    07/12/2019 15:00
  • W
  • 1 : 5(Chesterfield - Hartlepool United)
    26/11/2019 19:45
  • D
  • 2 : 2(Ebbsfleet United - Hartlepool United)
    16/11/2019 15:00
  • D
  • 2 : 2(Notts County - Hartlepool United)
    02/11/2019 15:00
  • W
  • 0 : 3(Aldershot Town - Hartlepool United)
    12/10/2019 14:00
  • L
  • 2 : 1(Stockport County - Hartlepool United)
    09/10/2019 18:45
13
10
7
1
2
13:10
22
  • ?
  • Barrow - Dover
    12/10/2019 14:00
  • W
  • 0 : 1(Yeovil Town - Dover)
    16/11/2019 17:20
  • D
  • 0 : 0(AFC Fylde - Dover)
    02/11/2019 15:00
  • L
  • 4 : 0(Aldershot Town - Dover)
    08/10/2019 18:45
  • W
  • 1 : 2(Maidenhead United - Dover)
    24/09/2019 18:45
  • W
  • 0 : 2(Hartlepool United - Dover)
    21/09/2019 14:00
14
11
3
3
5
12:18
12
  • ?
  • Hartlepool United - Eastleigh
    30/11/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(FC Halifax Town - Eastleigh)
    23/11/2019 15:00
  • L
  • 3 : 1(Dover - Eastleigh)
    29/10/2019 19:45
  • D
  • 1 : 1(Woking - Eastleigh)
    26/10/2019 14:00
  • W
  • 1 : 2(Chesterfield - Eastleigh)
    05/10/2019 14:00
  • W
  • 2 : 3(Torquay United - Eastleigh)
    24/09/2019 18:45
15
11
3
3
5
15:18
12
  • ?
  • Solihull Moors - Barnet
    30/11/2019 15:00
  • L
  • 2 : 1(Barrow - Barnet)
    23/11/2019 15:00
  • L
  • 2 : 1(Harrogate - Barnet)
    29/10/2019 19:45
  • L
  • 2 : 0(Hartlepool United - Barnet)
    26/10/2019 14:00
  • D
  • 1 : 1(Dagenham & Redbridge - Barnet)
    05/10/2019 14:00
  • W
  • 0 : 4(AFC Fylde - Barnet)
    01/10/2019 18:45
16
12
3
3
6
8:13
12
  • ?
  • Hartlepool United - Dagenham & Redbridge
    21/12/2019 15:00
  • L
  • 1 : 0(Chorley - Dagenham & Redbridge)
    30/11/2019 15:00
  • L
  • 3 : 0(AFC Fylde - Dagenham & Redbridge)
    23/11/2019 15:00
  • L
  • 1 : 0(Stockport County - Dagenham & Redbridge)
    09/11/2019 15:00
  • L
  • 2 : 1(Solihull Moors - Dagenham & Redbridge)
    02/11/2019 15:00
  • L
  • 2 : 0(Notts County - Dagenham & Redbridge)
    08/10/2019 18:45
17
12
6
1
5
18:16
19
  • ?
  • Dagenham & Redbridge - Maidenhead United
    07/12/2019 15:00
  • W
  • 3 : 4(Dover - Maidenhead United)
    26/11/2019 19:45
  • L
  • 2 : 1(Boreham Wood - Maidenhead United)
    16/11/2019 15:00
  • L
  • 2 : 0(Aldershot Town - Maidenhead United)
    02/11/2019 15:00
  • W
  • 1 : 2(Ebbsfleet United - Maidenhead United)
    12/10/2019 14:00
  • L
  • 2 : 1(Eastleigh - Maidenhead United)
    08/10/2019 18:45
18
12
3
3
6
16:22
12
  • ?
  • Barnet - AFC Fylde
    07/12/2019 17:20
  • W
  • 0 : 1(Wrexham - AFC Fylde)
    26/11/2019 19:45
  • L
  • 3 : 1(Solihull Moors - AFC Fylde)
    16/11/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(Maidenhead United - AFC Fylde)
    29/10/2019 19:45
  • W
  • 0 : 2(Boreham Wood - AFC Fylde)
    26/10/2019 14:00
  • L
  • 2 : 1(Torquay United - AFC Fylde)
    05/10/2019 14:00
19
12
3
3
6
10:19
12
  • ?
  • Barrow - Aldershot Town
    07/12/2019 15:00
  • D
  • 2 : 2(Yeovil Town - Aldershot Town)
    26/11/2019 19:45
  • L
  • 6 : 1(Dagenham & Redbridge - Aldershot Town)
    16/11/2019 15:00
  • D
  • 0 : 0(Boreham Wood - Aldershot Town)
    29/10/2019 19:45
  • L
  • 1 : 0(Harrogate - Aldershot Town)
    26/10/2019 14:00
  • D
  • 0 : 0(Chorley - Aldershot Town)
    05/10/2019 14:00
20
11
4
3
4
11:12
15
  • ?
  • Notts County - Sutton United
    07/12/2019 15:00
  • W
  • 1 : 2(Dagenham & Redbridge - Sutton United)
    26/11/2019 19:45
  • W
  • 1 : 2(Torquay United - Sutton United)
    16/11/2019 15:00
  • L
  • 1 : 0(Barrow - Sutton United)
    02/11/2019 15:00
  • L
  • 2 : 0(Solihull Moors - Sutton United)
    08/10/2019 18:45
  • L
  • 2 : 0(Harrogate - Sutton United)
    28/09/2019 14:00
21
Relegation (Championship)
12
1
3
8
14:22
6
  • ?
  • Sutton United - Wrexham
    21/12/2019 15:00
  • W
  • 0 : 2(Eastleigh - Wrexham)
    03/12/2019 19:45
  • L
  • 2 : 1(Ebbsfleet United - Wrexham)
    30/11/2019 15:00
  • L
  • 1 : 0(Torquay United - Wrexham)
    29/10/2019 19:45
  • L
  • 2 : 1(Dagenham & Redbridge - Wrexham)
    26/10/2019 14:00
  • D
  • 1 : 1(Woking - Wrexham)
    05/10/2019 14:00
22
Relegation (Championship)
12
2
6
4
16:22
12
  • ?
  • Torquay United - Chesterfield
    21/12/2019 15:00
  • D
  • 2 : 2(Aldershot Town - Chesterfield)
    30/11/2019 15:00
  • L
  • 3 : 1(Harrogate - Chesterfield)
    23/11/2019 15:00
  • D
  • 2 : 2(Ebbsfleet United - Chesterfield)
    02/11/2019 15:00
  • W
  • 0 : 1(Wrexham - Chesterfield)
    15/10/2019 18:45
  • W
  • 1 : 3(AFC Fylde - Chesterfield)
    08/10/2019 18:45
23
Relegation (Championship)
12
1
7
4
11:20
10
  • ?
  • Stockport County - Chorley
    07/12/2019 15:00
  • D
  • 2 : 2(Barrow - Chorley)
    26/11/2019 19:45
  • W
  • 2 : 3(Chesterfield - Chorley)
    16/11/2019 15:00
  • L
  • 2 : 1(Barnet - Chorley)
    02/11/2019 15:00
  • D
  • 0 : 0(Eastleigh - Chorley)
    12/10/2019 14:00
  • D
  • 0 : 0(FC Halifax Town - Chorley)
    08/10/2019 18:45
24
Relegation (Championship)
12
3
3
6
17:21
12
  • ?
  • Eastleigh - Ebbsfleet United
    07/12/2019 15:00
  • L
  • 5 : 2(Barnet - Ebbsfleet United)
    26/11/2019 19:45
  • D
  • 1 : 1(Stockport County - Ebbsfleet United)
    23/11/2019 15:00
  • W
  • 0 : 4(Chorley - Ebbsfleet United)
    29/10/2019 19:45
  • W
  • 2 : 3(Sutton United - Ebbsfleet United)
    26/10/2019 14:00
  • L
  • 2 : 0(Harrogate - Ebbsfleet United)
    05/10/2019 16:20