National Division - 2020/2021

Dacia Buiucani00CS Petrocub

Finished

1
X
2

Official Streams:

#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Qualification)
14
14
0
0
41:3
42
  • ?
  • FC Sheriff - FC Floresti
    24/10/2020 14:00
  • W
  • 1 : 2(Dinamo-Auto - FC Sheriff)
    20/10/2020 11:00
  • W
  • 1 : 0(FC Sheriff - FC Milsami Orhei)
    17/10/2020 15:00
  • W
  • 4 : 0(FC Sheriff - Zimbru)
    03/10/2020 15:00
  • W
  • 6 : 0(FC Sheriff - Codru)
    28/09/2020 13:00
  • W
  • 1 : 2(Speranta - FC Sheriff)
    18/09/2020 16:00
2
15
10
3
2
36:10
33
  • ?
  • FC Sfintul Gheorghe - CS Petrocub
    25/10/2020 12:00
  • W
  • 2 : 0(CS Petrocub - Speranta)
    21/10/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Dacia Buiucani - CS Petrocub)
    18/10/2020 12:00
  • W
  • 1 : 4(Codru - CS Petrocub)
    02/10/2020 12:00
  • W
  • 4 : 0(CS Petrocub - FC Floresti)
    28/09/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(Dinamo-Auto - CS Petrocub)
    22/09/2020 13:00
3
14
9
3
2
28:11
30
  • ?
  • FC Sfintul Gheorghe - CS Petrocub
    25/10/2020 12:00
  • W
  • 1 : 4(FC Floresti - FC Sfintul Gheorghe)
    20/10/2020 11:00
  • D
  • 1 : 1(FC Sfintul Gheorghe - Dinamo-Auto)
    17/10/2020 12:00
  • D
  • 1 : 1(FC Milsami Orhei - FC Sfintul Gheorghe)
    02/10/2020 15:00
  • W
  • 2 : 0(FC Sfintul Gheorghe - Zimbru)
    27/09/2020 13:00
  • D
  • 2 : 2(FC Sfintul Gheorghe - Codru)
    20/09/2020 13:00
4
15
9
3
3
21:8
30
  • ?
  • Codru - FC Milsami Orhei
    24/10/2020 11:00
  • W
  • 2 : 0(FC Milsami Orhei - Zimbru)
    20/10/2020 15:00
  • L
  • 1 : 0(FC Sheriff - FC Milsami Orhei)
    17/10/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(FC Milsami Orhei - FC Sfintul Gheorghe)
    02/10/2020 15:00
  • W
  • 0 : 1(Speranta - FC Milsami Orhei)
    26/09/2020 16:00
  • W
  • 2 : 0(FC Milsami Orhei - Dacia Buiucani)
    22/09/2020 16:00
5
15
6
2
7
15:15
20
  • ?
  • Speranta - Dacia Buiucani
    25/10/2020 15:00
  • W
  • 0 : 1(Codru - Dacia Buiucani)
    21/10/2020 11:00
  • D
  • 0 : 0(Dacia Buiucani - CS Petrocub)
    18/10/2020 12:00
  • L
  • 1 : 0(FC Floresti - Dacia Buiucani)
    03/10/2020 12:00
  • W
  • 4 : 0(Dacia Buiucani - Dinamo-Auto)
    26/09/2020 13:00
  • L
  • 2 : 0(FC Milsami Orhei - Dacia Buiucani)
    22/09/2020 16:00
6
15
5
4
6
26:25
19
  • ?
  • Zimbru - Dinamo-Auto
    25/10/2020 12:00
  • L
  • 1 : 2(Dinamo-Auto - FC Sheriff)
    20/10/2020 11:00
  • D
  • 1 : 1(FC Sfintul Gheorghe - Dinamo-Auto)
    17/10/2020 12:00
  • D
  • 3 : 3(Dinamo-Auto - Speranta)
    04/10/2020 12:00
  • L
  • 4 : 0(Dacia Buiucani - Dinamo-Auto)
    26/09/2020 13:00
  • D
  • 1 : 1(Dinamo-Auto - CS Petrocub)
    22/09/2020 13:00
7
15
3
4
8
15:24
13
  • ?
  • Speranta - Dacia Buiucani
    25/10/2020 15:00
  • L
  • 2 : 0(CS Petrocub - Speranta)
    21/10/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Speranta - FC Floresti)
    16/10/2020 12:00
  • D
  • 3 : 3(Dinamo-Auto - Speranta)
    04/10/2020 12:00
  • L
  • 0 : 1(Speranta - FC Milsami Orhei)
    26/09/2020 16:00
  • W
  • 0 : 2(Zimbru - Speranta)
    23/09/2020 16:00
8
15
3
3
9
8:31
12
  • ?
  • FC Sheriff - FC Floresti
    24/10/2020 14:00
  • L
  • 1 : 4(FC Floresti - FC Sfintul Gheorghe)
    20/10/2020 11:00
  • D
  • 0 : 0(Speranta - FC Floresti)
    16/10/2020 12:00
  • W
  • 1 : 0(FC Floresti - Dacia Buiucani)
    03/10/2020 12:00
  • L
  • 4 : 0(CS Petrocub - FC Floresti)
    28/09/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(Codru - FC Floresti)
    24/09/2020 13:00
9
Relegation Playoff
15
2
2
11
10:27
8
  • ?
  • Zimbru - Dinamo-Auto
    25/10/2020 12:00
  • L
  • 2 : 0(FC Milsami Orhei - Zimbru)
    20/10/2020 15:00
  • W
  • 0 : 2(Codru - Zimbru)
    16/10/2020 15:00
  • L
  • 4 : 0(FC Sheriff - Zimbru)
    03/10/2020 15:00
  • L
  • 2 : 0(FC Sfintul Gheorghe - Zimbru)
    27/09/2020 13:00
  • L
  • 0 : 2(Zimbru - Speranta)
    23/09/2020 16:00
10
Relegation (Championship)
15
0
2
13
7:53
2
  • ?
  • Codru - FC Milsami Orhei
    24/10/2020 11:00
  • L
  • 0 : 1(Codru - Dacia Buiucani)
    21/10/2020 11:00
  • L
  • 0 : 2(Codru - Zimbru)
    16/10/2020 15:00
  • L
  • 1 : 4(Codru - CS Petrocub)
    02/10/2020 12:00
  • L
  • 6 : 0(FC Sheriff - Codru)
    28/09/2020 13:00
  • D
  • 1 : 1(Codru - FC Floresti)
    24/09/2020 13:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Qualification)
8
8
0
0
31:1
24
  • ?
  • FC Sheriff - FC Floresti
    24/10/2020 14:00
  • W
  • 1 : 0(FC Sheriff - FC Milsami Orhei)
    17/10/2020 15:00
  • W
  • 4 : 0(FC Sheriff - Zimbru)
    03/10/2020 15:00
  • W
  • 6 : 0(FC Sheriff - Codru)
    28/09/2020 13:00
  • W
  • 4 : 1(FC Sheriff - CS Petrocub)
    05/08/2020 17:30
  • W
  • 6 : 0(FC Sheriff - Dinamo-Auto)
    26/07/2020 17:30
2
8
7
0
1
22:3
21
  • ?
  • CS Petrocub - FC Sheriff
    01/11/2020 15:00
  • W
  • 2 : 0(CS Petrocub - Speranta)
    21/10/2020 15:00
  • W
  • 4 : 0(CS Petrocub - FC Floresti)
    28/09/2020 16:00
  • L
  • 1 : 2(CS Petrocub - FC Milsami Orhei)
    19/09/2020 16:00
  • W
  • 2 : 0(CS Petrocub - Zimbru)
    12/09/2020 17:00
  • W
  • 1 : 0(CS Petrocub - FC Sfintul Gheorghe)
    01/08/2020 17:30
3
8
5
2
1
17:7
17
  • ?
  • FC Sfintul Gheorghe - CS Petrocub
    25/10/2020 12:00
  • D
  • 1 : 1(FC Sfintul Gheorghe - Dinamo-Auto)
    17/10/2020 12:00
  • W
  • 2 : 0(FC Sfintul Gheorghe - Zimbru)
    27/09/2020 13:00
  • D
  • 2 : 2(FC Sfintul Gheorghe - Codru)
    20/09/2020 13:00
  • W
  • 2 : 1(FC Sfintul Gheorghe - Dacia Buiucani)
    06/08/2020 15:00
  • W
  • 2 : 0(FC Sfintul Gheorghe - FC Floresti)
    27/07/2020 15:00
4
8
5
2
1
12:3
17
  • ?
  • FC Milsami Orhei - FC Floresti
    06/11/2020 15:00
  • W
  • 2 : 0(FC Milsami Orhei - Zimbru)
    20/10/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(FC Milsami Orhei - FC Sfintul Gheorghe)
    02/10/2020 15:00
  • W
  • 2 : 0(FC Milsami Orhei - Dacia Buiucani)
    22/09/2020 16:00
  • W
  • 1 : 0(FC Milsami Orhei - Dinamo-Auto)
    05/08/2020 15:00
  • W
  • 3 : 1(FC Milsami Orhei - Codru)
    31/07/2020 17:30
5
8
4
2
2
12:7
14
  • ?
  • Dacia Buiucani - FC Sfintul Gheorghe
    01/11/2020 12:00
  • D
  • 0 : 0(Dacia Buiucani - CS Petrocub)
    18/10/2020 12:00
  • W
  • 4 : 0(Dacia Buiucani - Dinamo-Auto)
    26/09/2020 13:00
  • W
  • 2 : 1(Dacia Buiucani - Zimbru)
    19/09/2020 13:00
  • L
  • 0 : 3(Dacia Buiucani - FC Sheriff)
    12/09/2020 14:00
  • L
  • 0 : 3(Dacia Buiucani - Speranta)
    31/07/2020 15:00
6
8
3
3
2
17:9
12
  • ?
  • Dinamo-Auto - FC Milsami Orhei
    31/10/2020 12:00
  • L
  • 1 : 2(Dinamo-Auto - FC Sheriff)
    20/10/2020 11:00
  • D
  • 3 : 3(Dinamo-Auto - Speranta)
    04/10/2020 12:00
  • D
  • 1 : 1(Dinamo-Auto - CS Petrocub)
    22/09/2020 13:00
  • W
  • 7 : 0(Dinamo-Auto - Codru)
    11/09/2020 14:00
  • D
  • 1 : 1(Dinamo-Auto - Zimbru)
    02/08/2020 15:00
7
7
0
2
5
5:13
2
  • ?
  • Speranta - Dacia Buiucani
    25/10/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Speranta - FC Floresti)
    16/10/2020 12:00
  • L
  • 0 : 1(Speranta - FC Milsami Orhei)
    26/09/2020 16:00
  • L
  • 1 : 2(Speranta - FC Sheriff)
    18/09/2020 16:00
  • L
  • 0 : 2(Speranta - FC Sfintul Gheorghe)
    10/09/2020 17:00
  • L
  • 1 : 4(Speranta - CS Petrocub)
    25/07/2020 17:30
8
8
2
1
5
4:19
7
  • ?
  • FC Floresti - Zimbru
    02/11/2020 12:00
  • L
  • 1 : 4(FC Floresti - FC Sfintul Gheorghe)
    20/10/2020 11:00
  • W
  • 1 : 0(FC Floresti - Dacia Buiucani)
    03/10/2020 12:00
  • L
  • 0 : 5(FC Floresti - Dinamo-Auto)
    18/09/2020 13:00
  • L
  • 0 : 4(FC Floresti - FC Milsami Orhei)
    13/09/2020 14:00
  • L
  • 0 : 1(FC Floresti - FC Sheriff)
    01/08/2020 15:00
9
Relegation Playoff
6
1
0
5
4:10
3
  • ?
  • Zimbru - Dinamo-Auto
    25/10/2020 12:00
  • L
  • 0 : 2(Zimbru - Speranta)
    23/09/2020 16:00
  • L
  • 0 : 2(Zimbru - FC Floresti)
    06/08/2020 17:30
  • L
  • 0 : 1(Zimbru - FC Milsami Orhei)
    27/07/2020 17:30
  • W
  • 3 : 1(Zimbru - Codru)
    21/07/2020 17:30
  • L
  • 1 : 3(Zimbru - FC Sfintul Gheorghe)
    12/07/2020 17:30
10
Relegation (Championship)
5
0
1
4
2:9
1
  • ?
  • Codru - FC Milsami Orhei
    24/10/2020 11:00
  • L
  • 0 : 1(Codru - Dacia Buiucani)
    21/10/2020 11:00
  • L
  • 0 : 2(Codru - Zimbru)
    16/10/2020 15:00
  • L
  • 1 : 4(Codru - CS Petrocub)
    02/10/2020 12:00
  • D
  • 1 : 1(Codru - FC Floresti)
    24/09/2020 13:00
  • L
  • 0 : 1(Codru - Speranta)
    04/08/2020 15:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Qualification)
6
6
0
0
10:2
18
  • ?
  • CS Petrocub - FC Sheriff
    01/11/2020 15:00
  • W
  • 1 : 2(Dinamo-Auto - FC Sheriff)
    20/10/2020 11:00
  • W
  • 1 : 2(Speranta - FC Sheriff)
    18/09/2020 16:00
  • W
  • 0 : 3(Dacia Buiucani - FC Sheriff)
    12/09/2020 14:00
  • W
  • 0 : 1(FC Floresti - FC Sheriff)
    01/08/2020 15:00
  • W
  • 0 : 1(FC Milsami Orhei - FC Sheriff)
    23/07/2020 17:30
2
7
3
3
1
14:7
12
  • ?
  • FC Sfintul Gheorghe - CS Petrocub
    25/10/2020 12:00
  • D
  • 0 : 0(Dacia Buiucani - CS Petrocub)
    18/10/2020 12:00
  • W
  • 1 : 4(Codru - CS Petrocub)
    02/10/2020 12:00
  • D
  • 1 : 1(Dinamo-Auto - CS Petrocub)
    22/09/2020 13:00
  • L
  • 4 : 1(FC Sheriff - CS Petrocub)
    05/08/2020 17:30
  • W
  • 1 : 4(Speranta - CS Petrocub)
    25/07/2020 17:30
3
6
4
1
1
11:4
13
  • ?
  • Dacia Buiucani - FC Sfintul Gheorghe
    01/11/2020 12:00
  • W
  • 1 : 4(FC Floresti - FC Sfintul Gheorghe)
    20/10/2020 11:00
  • D
  • 1 : 1(FC Milsami Orhei - FC Sfintul Gheorghe)
    02/10/2020 15:00
  • W
  • 0 : 2(Speranta - FC Sfintul Gheorghe)
    10/09/2020 17:00
  • L
  • 1 : 0(CS Petrocub - FC Sfintul Gheorghe)
    01/08/2020 17:30
  • W
  • 0 : 1(Dinamo-Auto - FC Sfintul Gheorghe)
    23/07/2020 15:00
4
7
4
1
2
9:5
13
  • ?
  • Codru - FC Milsami Orhei
    24/10/2020 11:00
  • L
  • 1 : 0(FC Sheriff - FC Milsami Orhei)
    17/10/2020 15:00
  • W
  • 0 : 1(Speranta - FC Milsami Orhei)
    26/09/2020 16:00
  • W
  • 1 : 2(CS Petrocub - FC Milsami Orhei)
    19/09/2020 16:00
  • W
  • 0 : 4(FC Floresti - FC Milsami Orhei)
    13/09/2020 14:00
  • W
  • 0 : 1(Zimbru - FC Milsami Orhei)
    27/07/2020 17:30
5
7
2
0
5
3:8
6
  • ?
  • Speranta - Dacia Buiucani
    25/10/2020 15:00
  • W
  • 0 : 1(Codru - Dacia Buiucani)
    21/10/2020 11:00
  • L
  • 1 : 0(FC Floresti - Dacia Buiucani)
    03/10/2020 12:00
  • L
  • 2 : 0(FC Milsami Orhei - Dacia Buiucani)
    22/09/2020 16:00
  • L
  • 2 : 1(FC Sfintul Gheorghe - Dacia Buiucani)
    06/08/2020 15:00
  • L
  • 2 : 0(CS Petrocub - Dacia Buiucani)
    22/07/2020 17:30
6
7
2
1
4
9:16
7
  • ?
  • Zimbru - Dinamo-Auto
    25/10/2020 12:00
  • D
  • 1 : 1(FC Sfintul Gheorghe - Dinamo-Auto)
    17/10/2020 12:00
  • L
  • 4 : 0(Dacia Buiucani - Dinamo-Auto)
    26/09/2020 13:00
  • W
  • 0 : 5(FC Floresti - Dinamo-Auto)
    18/09/2020 13:00
  • L
  • 1 : 0(FC Milsami Orhei - Dinamo-Auto)
    05/08/2020 15:00
  • L
  • 6 : 0(FC Sheriff - Dinamo-Auto)
    26/07/2020 17:30
7
8
3
2
3
10:11
11
  • ?
  • FC Sfintul Gheorghe - Speranta
    07/11/2020 12:00
  • L
  • 2 : 0(CS Petrocub - Speranta)
    21/10/2020 15:00
  • D
  • 3 : 3(Dinamo-Auto - Speranta)
    04/10/2020 12:00
  • W
  • 0 : 2(Zimbru - Speranta)
    23/09/2020 16:00
  • W
  • 0 : 1(Codru - Speranta)
    04/08/2020 15:00
  • W
  • 0 : 3(Dacia Buiucani - Speranta)
    31/07/2020 15:00
8
7
1
2
4
4:12
5
  • ?
  • FC Sheriff - FC Floresti
    24/10/2020 14:00
  • D
  • 0 : 0(Speranta - FC Floresti)
    16/10/2020 12:00
  • L
  • 4 : 0(CS Petrocub - FC Floresti)
    28/09/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(Codru - FC Floresti)
    24/09/2020 13:00
  • W
  • 0 : 2(Zimbru - FC Floresti)
    06/08/2020 17:30
  • L
  • 2 : 0(FC Sfintul Gheorghe - FC Floresti)
    27/07/2020 15:00
9
Relegation Playoff
9
1
2
6
6:17
5
  • ?
  • FC Floresti - Zimbru
    02/11/2020 12:00
  • L
  • 2 : 0(FC Milsami Orhei - Zimbru)
    20/10/2020 15:00
  • W
  • 0 : 2(Codru - Zimbru)
    16/10/2020 15:00
  • L
  • 4 : 0(FC Sheriff - Zimbru)
    03/10/2020 15:00
  • L
  • 2 : 0(FC Sfintul Gheorghe - Zimbru)
    27/09/2020 13:00
  • L
  • 2 : 1(Dacia Buiucani - Zimbru)
    19/09/2020 13:00
10
Relegation (Championship)
10
0
1
9
5:44
1
  • ?
  • Speranta - Codru
    31/10/2020 15:00
  • L
  • 6 : 0(FC Sheriff - Codru)
    28/09/2020 13:00
  • D
  • 2 : 2(FC Sfintul Gheorghe - Codru)
    20/09/2020 13:00
  • L
  • 7 : 0(Dinamo-Auto - Codru)
    11/09/2020 14:00
  • L
  • 3 : 1(FC Milsami Orhei - Codru)
    31/07/2020 17:30
  • L
  • 4 : 0(Dacia Buiucani - Codru)
    25/07/2020 15:00