Superettan - 2020

Degerfors21Dalkurd FF

Finished

1
X
2
background of football game timelineHomeGuestYellow card48''
yellow cardChristos Gravius
Player substitution55''
inErik Lindell
inDaniel Janevski
Player substitution56''
inAxel Lindahl
inMarkus Astvald
Goal66''
goalVilliam Dahlstroem
Goal81''
goalJohn Stenberg
Player substitution83''
inAdam Carlen
inChristos Gravius
Player substitution89''
inJose Segura Bonilla
inVilliam Dahlstroem
Goal28''
goalJohn Junior Igbarumah
Yellow card46''
yellow cardAdi Terzic
Player substitution62''
inHampus Finndell
inWillie Clemons
Player substitution67''
inPatriot Sejdiu
inJohn Junior Igbarumah
Player substitution78''
inGustav Berggren
inSamuel Holm

TV Channels:

Official Streams:

Summary
28'
goalJohn Junior Igbarumah
Second half
46'
yellow cardAdi Terzic
yellow cardChristos Gravius
48'
inErik Lindell
outDaniel Janevski
55'
inAxel Lindahl
outMarkus Astvald
56'
62'
inHampus Finndell
outWillie Clemons
goalVilliam Dahlstroem
66'
67'
inPatriot Sejdiu
outJohn Junior Igbarumah
78'
inGustav Berggren
outSamuel Holm
goalJohn Stenberg
81'
inAdam Carlen
outChristos Gravius
83'
inJose Segura Bonilla
outVilliam Dahlstroem
89'
90'

That's it! The referee blows the final whistle

89'

Villiam Dahlstroem is coming off and he is replaced by Jose Segura Bonilla

83'

Christos Gravius is coming off and he is replaced by Adam Carlen

81'

OWN GOAL - John Stenberg sends the ball into his own net!

78'

Samuel Holm is coming off and he is replaced by Gustav Berggren

67'

John Junior Igbarumah is coming off and he is replaced by Patriot Sejdiu

66'

G O O O A A A L - Villiam Dahlstroem is on target!

62'

Willie Clemons is coming off and he is replaced by Hampus Finndell

56'

Markus Astvald is coming off and he is replaced by Axel Lindahl

55'

Daniel Janevski is coming off and he is replaced by Erik Lindell

48'

Yellow card for Christos Gravius

46'

Yellow card for Adi Terzic

46'

The second half is underway

45'

It's over! The referee blows for half time

28'

G O O O A A A L - John Junior Igbarumah from Dalkurd FF puts it away from the penalty spot!

The referee starts the match

Goalkeeper
1Ismael DiawaraFilip Anger1
Starting Lineups
7Sebastian OhlssonMalkolm Moenza25
5Oliver Ekrothgoal81'John Stenberg4
4Daniel Janevskiout55'Irfan Jasarevic33
10Markus Astvaldout56'yellow card46'Adi Terzic3
11Christos Graviusyellow card48'out83'Daniel Stensson15
6Jacob OrtmarkSuleman Zurmati6
2Gustav Granathout78'Samuel Holm5
16Victor Edvardsengoal28'out67'John Junior Igbarumah10
14Villiam Dahlstroemgoal66'out89'out62'Willie Clemons11
9Johan BertilssonLiridon Selmani92
Substitutes
12Erik Lindellin55'in78'Gustav Berggren14
24Jose Segura Bonillain89'Filip Sjoeberg24
20Christoffer ViktorssonHenry Offia90
15Axel Lindahlin56'Jonathan Constantinou12
25Jeffrey GalChristoffer Styffe21
21Adam Carlenin83'in67'Patriot Sejdiu77
19Daniel Joel Okonin62'Hampus Finndell13
Coach
Andreas HolmbergPaul Olausson
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Promotion)
18
12
4
2
39:16
40
  • ?
  • Umeaa - Degerfors
    21/09/2020 17:00
  • W
  • 2 : 1(Degerfors - Dalkurd FF)
    16/09/2020 17:00
  • W
  • 4 : 2(Degerfors - Joenkoepings Soedra)
    12/09/2020 15:30
  • W
  • 1 : 4(Halmstads BK - Degerfors)
    07/09/2020 17:00
  • L
  • 0 : 2(Degerfors - Halmstads BK)
    29/08/2020 13:00
  • D
  • 1 : 1(Akropolis IF - Degerfors)
    24/08/2020 17:00
2
Champions League (Promotion)
19
11
5
3
32:13
38
  • ?
  • Halmstads BK - Ljungskile
    26/09/2020 15:30
  • ?
  • Oestersunds FK - Halmstads BK
    04/10/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(Akropolis IF - Halmstads BK)
    20/09/2020 12:30
  • W
  • 4 : 0(Halmstads BK - Umeaa)
    16/09/2020 17:00
  • W
  • 0 : 3(AFC Eskilstuna - Halmstads BK)
    12/09/2020 15:30
  • L
  • 1 : 4(Halmstads BK - Degerfors)
    07/09/2020 17:00
3
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
19
11
2
6
34:24
35
  • ?
  • Vaesteraas SK - Joenkoepings Soedra
    26/09/2020 15:30
  • ?
  • Oestersunds FK - Joenkoepings Soedra
    18/10/2020 17:00
  • W
  • 4 : 1(Joenkoepings Soedra - Oesters IF)
    19/09/2020 15:30
  • W
  • 2 : 0(Joenkoepings Soedra - Oergryte FF)
    16/09/2020 17:00
  • L
  • 4 : 2(Degerfors - Joenkoepings Soedra)
    12/09/2020 15:30
  • W
  • 3 : 0(Joenkoepings Soedra - AFC Eskilstuna)
    05/09/2020 15:30
4
19
7
10
2
27:21
31
  • ?
  • Dalkurd FF - Akropolis IF
    26/09/2020 13:00
  • D
  • 1 : 1(Akropolis IF - Halmstads BK)
    20/09/2020 12:30
  • W
  • 1 : 2(GIF Sundsvall - Akropolis IF)
    16/09/2020 17:00
  • D
  • 2 : 2(Akropolis IF - Oesters IF)
    11/09/2020 17:00
  • L
  • 2 : 1(Ljungskile - Akropolis IF)
    05/09/2020 13:00
  • W
  • 1 : 0(Akropolis IF - Ljungskile)
    30/08/2020 15:30
5
19
8
6
5
26:23
30
  • ?
  • IK Brage - Oesters IF
    26/09/2020 15:30
  • L
  • 4 : 1(Joenkoepings Soedra - Oesters IF)
    19/09/2020 15:30
  • W
  • 1 : 0(Oesters IF - Trelleborgs FF)
    15/09/2020 17:00
  • D
  • 2 : 2(Akropolis IF - Oesters IF)
    11/09/2020 17:00
  • W
  • 1 : 2(GIF Sundsvall - Oesters IF)
    05/09/2020 15:30
  • W
  • 4 : 1(Oesters IF - GAIS)
    29/08/2020 15:30
6
19
8
5
6
26:25
29
  • ?
  • IK Brage - Oesters IF
    26/09/2020 15:30
  • D
  • 1 : 1(Dalkurd FF - IK Brage)
    20/09/2020 12:30
  • W
  • 2 : 1(IK Brage - GAIS)
    16/09/2020 17:00
  • W
  • 0 : 1(Trelleborgs FF - IK Brage)
    11/09/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(Umeaa - IK Brage)
    06/09/2020 12:30
  • L
  • 0 : 1(IK Brage - Umeaa)
    30/08/2020 12:30
7
19
7
5
7
23:25
26
  • ?
  • Oergryte FF - GAIS
    28/09/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(Trelleborgs FF - Oergryte FF)
    19/09/2020 15:30
  • L
  • 2 : 0(Joenkoepings Soedra - Oergryte FF)
    16/09/2020 17:00
  • W
  • 4 : 0(Oergryte FF - Ljungskile)
    11/09/2020 17:00
  • W
  • 2 : 0(Oergryte FF - Norrby)
    05/09/2020 15:30
  • L
  • 2 : 0(Norrby - Oergryte FF)
    31/08/2020 17:00
8
18
6
6
6
31:27
24
  • ?
  • Norrby - GIF Sundsvall
    22/09/2020 17:00
  • L
  • 1 : 2(GIF Sundsvall - Akropolis IF)
    16/09/2020 17:00
  • ?
  • Oestersunds FK - GIF Sundsvall
    13/09/2020 17:00
  • L
  • 3 : 1(GAIS - GIF Sundsvall)
    12/09/2020 13:00
  • L
  • 1 : 2(GIF Sundsvall - Oesters IF)
    05/09/2020 15:30
  • L
  • 3 : 2(AFC Eskilstuna - GIF Sundsvall)
    29/08/2020 15:30
9
18
5
8
5
22:22
23
  • ?
  • Norrby - GIF Sundsvall
    22/09/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(Ljungskile - Norrby)
    17/09/2020 17:00
  • W
  • 3 : 1(Norrby - Vaesteraas SK)
    13/09/2020 12:30
  • L
  • 2 : 0(Oergryte FF - Norrby)
    05/09/2020 15:30
  • W
  • 2 : 0(Norrby - Oergryte FF)
    31/08/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(Umeaa - Norrby)
    22/08/2020 11:00
10
19
5
5
9
19:23
20
  • ?
  • GIF Sundsvall - Trelleborgs FF
    27/09/2020 12:30
  • ?
  • Trelleborgs FF - Oestersunds FK
    27/09/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(Trelleborgs FF - Oergryte FF)
    19/09/2020 15:30
  • L
  • 1 : 0(Oesters IF - Trelleborgs FF)
    15/09/2020 17:00
  • L
  • 0 : 1(Trelleborgs FF - IK Brage)
    11/09/2020 17:00
  • L
  • 2 : 1(GAIS - Trelleborgs FF)
    04/09/2020 17:00
11
18
5
4
9
21:27
19
  • ?
  • GAIS - Vaesteraas SK
    21/09/2020 17:00
  • ?
  • Vaesteraas SK - Oestersunds FK
    07/11/2020 18:00
  • L
  • 0 : 1(Vaesteraas SK - AFC Eskilstuna)
    17/09/2020 17:00
  • L
  • 3 : 1(Norrby - Vaesteraas SK)
    13/09/2020 12:30
  • W
  • 1 : 0(Vaesteraas SK - Dalkurd FF)
    06/09/2020 15:30
  • L
  • 3 : 2(Dalkurd FF - Vaesteraas SK)
    29/08/2020 11:00
12
18
4
7
7
16:26
19
  • ?
  • GAIS - Vaesteraas SK
    21/09/2020 17:00
  • L
  • 2 : 1(IK Brage - GAIS)
    16/09/2020 17:00
  • W
  • 3 : 1(GAIS - GIF Sundsvall)
    12/09/2020 13:00
  • W
  • 2 : 1(GAIS - Trelleborgs FF)
    04/09/2020 17:00
  • ?
  • GAIS - Oestersunds FK
    30/08/2020 17:00
  • L
  • 4 : 1(Oesters IF - GAIS)
    29/08/2020 15:30
13
Relegation Playoff
19
3
9
7
24:26
18
  • ?
  • Dalkurd FF - Akropolis IF
    26/09/2020 13:00
  • ?
  • Oestersunds FK - Dalkurd FF
    01/11/2020 18:00
  • D
  • 1 : 1(Dalkurd FF - IK Brage)
    20/09/2020 12:30
  • L
  • 2 : 1(Degerfors - Dalkurd FF)
    16/09/2020 17:00
  • D
  • 0 : 0(Dalkurd FF - Umeaa)
    11/09/2020 17:00
  • L
  • 1 : 0(Vaesteraas SK - Dalkurd FF)
    06/09/2020 15:30
14
Relegation Playoff
18
3
8
7
16:23
17
  • ?
  • Umeaa - Degerfors
    21/09/2020 17:00
  • ?
  • Oestersunds FK - Umeaa
    23/09/2020 17:00
  • L
  • 4 : 0(Halmstads BK - Umeaa)
    16/09/2020 17:00
  • D
  • 0 : 0(Dalkurd FF - Umeaa)
    11/09/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(Umeaa - IK Brage)
    06/09/2020 12:30
  • W
  • 0 : 1(IK Brage - Umeaa)
    30/08/2020 12:30
15
Relegation (Championship)
18
4
3
11
17:36
15
  • ?
  • AFC Eskilstuna - Ljungskile
    21/09/2020 17:00
  • ?
  • AFC Eskilstuna - Oestersunds FK
    25/10/2020 18:00
  • W
  • 0 : 1(Vaesteraas SK - AFC Eskilstuna)
    17/09/2020 17:00
  • L
  • 0 : 3(AFC Eskilstuna - Halmstads BK)
    12/09/2020 15:30
  • L
  • 3 : 0(Joenkoepings Soedra - AFC Eskilstuna)
    05/09/2020 15:30
  • W
  • 3 : 2(AFC Eskilstuna - GIF Sundsvall)
    29/08/2020 15:30
16
Relegation (Championship)
18
3
5
10
21:37
14
  • ?
  • AFC Eskilstuna - Ljungskile
    21/09/2020 17:00
  • ?
  • Ljungskile - Oestersunds FK
    20/09/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(Ljungskile - Norrby)
    17/09/2020 17:00
  • L
  • 4 : 0(Oergryte FF - Ljungskile)
    11/09/2020 17:00
  • W
  • 2 : 1(Ljungskile - Akropolis IF)
    05/09/2020 13:00
  • L
  • 1 : 0(Akropolis IF - Ljungskile)
    30/08/2020 15:30
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Promotion)
10
8
0
2
24:9
24
  • ?
  • Degerfors - Vaesteraas SK
    05/10/2020 17:00
  • W
  • 2 : 1(Degerfors - Dalkurd FF)
    16/09/2020 17:00
  • W
  • 4 : 2(Degerfors - Joenkoepings Soedra)
    12/09/2020 15:30
  • L
  • 0 : 2(Degerfors - Halmstads BK)
    29/08/2020 13:00
  • W
  • 4 : 1(Degerfors - Ljungskile)
    16/08/2020 12:30
  • W
  • 5 : 0(Degerfors - AFC Eskilstuna)
    08/08/2020 11:00
2
Champions League (Promotion)
10
6
1
3
18:9
19
  • ?
  • Halmstads BK - Ljungskile
    26/09/2020 15:30
  • W
  • 4 : 0(Halmstads BK - Umeaa)
    16/09/2020 17:00
  • L
  • 1 : 4(Halmstads BK - Degerfors)
    07/09/2020 17:00
  • W
  • 1 : 0(Halmstads BK - GIF Sundsvall)
    22/08/2020 15:30
  • W
  • 2 : 0(Halmstads BK - Oesters IF)
    11/08/2020 17:00
  • D
  • 0 : 0(Halmstads BK - GAIS)
    08/08/2020 15:30
3
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
11
8
2
1
23:9
26
  • ?
  • Joenkoepings Soedra - Halmstads BK
    03/10/2020 15:30
  • W
  • 4 : 1(Joenkoepings Soedra - Oesters IF)
    19/09/2020 15:30
  • W
  • 2 : 0(Joenkoepings Soedra - Oergryte FF)
    16/09/2020 17:00
  • W
  • 3 : 0(Joenkoepings Soedra - AFC Eskilstuna)
    05/09/2020 15:30
  • D
  • 1 : 1(Joenkoepings Soedra - Vaesteraas SK)
    23/08/2020 12:30
  • W
  • 2 : 1(Joenkoepings Soedra - Dalkurd FF)
    12/08/2020 17:00
4
10
3
7
0
14:9
16
  • ?
  • Akropolis IF - Umeaa
    04/10/2020 15:30
  • D
  • 1 : 1(Akropolis IF - Halmstads BK)
    20/09/2020 12:30
  • D
  • 2 : 2(Akropolis IF - Oesters IF)
    11/09/2020 17:00
  • W
  • 1 : 0(Akropolis IF - Ljungskile)
    30/08/2020 15:30
  • D
  • 1 : 1(Akropolis IF - Degerfors)
    24/08/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(Akropolis IF - GIF Sundsvall)
    11/08/2020 17:00
5
9
5
2
2
15:9
17
  • ?
  • Oesters IF - Dalkurd FF
    04/10/2020 11:30
  • W
  • 1 : 0(Oesters IF - Trelleborgs FF)
    15/09/2020 17:00
  • W
  • 4 : 1(Oesters IF - GAIS)
    29/08/2020 15:30
  • W
  • 4 : 2(Oesters IF - IK Brage)
    15/08/2020 15:30
  • L
  • 0 : 1(Oesters IF - Akropolis IF)
    07/08/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(Oesters IF - GIF Sundsvall)
    25/07/2020 13:00
6
9
4
3
2
13:9
15
  • ?
  • IK Brage - Oesters IF
    26/09/2020 15:30
  • W
  • 2 : 1(IK Brage - GAIS)
    16/09/2020 17:00
  • L
  • 0 : 1(IK Brage - Umeaa)
    30/08/2020 12:30
  • W
  • 2 : 1(IK Brage - Dalkurd FF)
    24/08/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(IK Brage - Norrby)
    12/08/2020 17:00
  • W
  • 3 : 0(IK Brage - Trelleborgs FF)
    03/08/2020 17:00
7
9
6
1
2
15:9
19
  • ?
  • Oergryte FF - GAIS
    28/09/2020 17:00
  • W
  • 4 : 0(Oergryte FF - Ljungskile)
    11/09/2020 17:00
  • W
  • 2 : 0(Oergryte FF - Norrby)
    05/09/2020 15:30
  • W
  • 2 : 0(Oergryte FF - Joenkoepings Soedra)
    18/08/2020 17:00
  • W
  • 2 : 1(Oergryte FF - Trelleborgs FF)
    09/08/2020 12:30
  • W
  • 2 : 1(Oergryte FF - Vaesteraas SK)
    03/08/2020 17:00
8
9
4
2
3
18:13
14
  • ?
  • GIF Sundsvall - Trelleborgs FF
    27/09/2020 12:30
  • L
  • 1 : 2(GIF Sundsvall - Akropolis IF)
    16/09/2020 17:00
  • L
  • 1 : 2(GIF Sundsvall - Oesters IF)
    05/09/2020 15:30
  • W
  • 3 : 0(GIF Sundsvall - GAIS)
    15/08/2020 15:30
  • W
  • 5 : 2(GIF Sundsvall - Ljungskile)
    07/08/2020 17:00
  • L
  • 1 : 4(GIF Sundsvall - Degerfors)
    01/08/2020 15:30
9
8
3
3
2
13:9
12
  • ?
  • Norrby - GIF Sundsvall
    22/09/2020 17:00
  • W
  • 3 : 1(Norrby - Vaesteraas SK)
    13/09/2020 12:30
  • W
  • 2 : 0(Norrby - Oergryte FF)
    31/08/2020 17:00
  • L
  • 1 : 3(Norrby - Trelleborgs FF)
    16/08/2020 15:30
  • ?
  • Norrby - Oestersunds FK
    09/08/2020 17:00
  • L
  • 1 : 2(Norrby - Joenkoepings Soedra)
    02/08/2020 12:30
10
10
3
4
3
11:9
13
  • ?
  • Trelleborgs FF - Norrby
    05/10/2020 17:00
  • ?
  • Trelleborgs FF - Oestersunds FK
    27/09/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(Trelleborgs FF - Oergryte FF)
    19/09/2020 15:30
  • L
  • 0 : 1(Trelleborgs FF - IK Brage)
    11/09/2020 17:00
  • L
  • 0 : 2(Trelleborgs FF - Joenkoepings Soedra)
    29/08/2020 15:30
  • D
  • 1 : 1(Trelleborgs FF - AFC Eskilstuna)
    23/08/2020 15:30
11
9
4
2
3
14:12
14
  • ?
  • Vaesteraas SK - Joenkoepings Soedra
    26/09/2020 15:30
  • ?
  • Vaesteraas SK - Oestersunds FK
    07/11/2020 18:00
  • L
  • 0 : 1(Vaesteraas SK - AFC Eskilstuna)
    17/09/2020 17:00
  • W
  • 1 : 0(Vaesteraas SK - Dalkurd FF)
    06/09/2020 15:30
  • W
  • 2 : 0(Vaesteraas SK - Umeaa)
    16/08/2020 12:30
  • W
  • 2 : 1(Vaesteraas SK - IK Brage)
    07/08/2020 17:00
12
9
4
4
1
10:6
16
  • ?
  • GAIS - Vaesteraas SK
    21/09/2020 17:00
  • W
  • 3 : 1(GAIS - GIF Sundsvall)
    12/09/2020 13:00
  • W
  • 2 : 1(GAIS - Trelleborgs FF)
    04/09/2020 17:00
  • ?
  • GAIS - Oestersunds FK
    30/08/2020 17:00
  • D
  • 0 : 0(GAIS - Oergryte FF)
    22/08/2020 15:30
  • D
  • 0 : 0(GAIS - Degerfors)
    12/08/2020 17:00
13
Relegation Playoff
9
2
6
1
14:9
12
  • ?
  • Dalkurd FF - Akropolis IF
    26/09/2020 13:00
  • D
  • 1 : 1(Dalkurd FF - IK Brage)
    20/09/2020 12:30
  • D
  • 0 : 0(Dalkurd FF - Umeaa)
    11/09/2020 17:00
  • W
  • 3 : 2(Dalkurd FF - Vaesteraas SK)
    29/08/2020 11:00
  • D
  • 1 : 1(Dalkurd FF - Halmstads BK)
    15/08/2020 15:30
  • D
  • 2 : 2(Dalkurd FF - Norrby)
    08/08/2020 15:30
14
Relegation Playoff
8
1
5
2
9:9
8
  • ?
  • Umeaa - Degerfors
    21/09/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(Umeaa - IK Brage)
    06/09/2020 12:30
  • D
  • 1 : 1(Umeaa - Norrby)
    22/08/2020 11:00
  • D
  • 2 : 2(Umeaa - Oergryte FF)
    13/08/2020 17:00
  • L
  • 1 : 2(Umeaa - Dalkurd FF)
    03/08/2020 16:00
  • W
  • 3 : 1(Umeaa - Ljungskile)
    25/07/2020 11:00
15
Relegation (Championship)
9
3
1
5
12:16
10
  • ?
  • AFC Eskilstuna - Ljungskile
    21/09/2020 17:00
  • ?
  • AFC Eskilstuna - Oestersunds FK
    25/10/2020 18:00
  • L
  • 0 : 3(AFC Eskilstuna - Halmstads BK)
    12/09/2020 15:30
  • W
  • 3 : 2(AFC Eskilstuna - GIF Sundsvall)
    29/08/2020 15:30
  • L
  • 1 : 2(AFC Eskilstuna - Akropolis IF)
    17/08/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(AFC Eskilstuna - Oesters IF)
    01/08/2020 15:30
16
Relegation (Championship)
9
3
3
3
12:13
12
  • ?
  • Ljungskile - GAIS
    04/10/2020 12:30
  • ?
  • Ljungskile - Oestersunds FK
    20/09/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(Ljungskile - Norrby)
    17/09/2020 17:00
  • W
  • 2 : 1(Ljungskile - Akropolis IF)
    05/09/2020 13:00
  • L
  • 0 : 2(Ljungskile - Oesters IF)
    23/08/2020 16:00
  • W
  • 2 : 1(Ljungskile - AFC Eskilstuna)
    12/08/2020 17:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Promotion)
8
4
4
0
15:7
16
  • ?
  • Umeaa - Degerfors
    21/09/2020 17:00
  • W
  • 1 : 4(Halmstads BK - Degerfors)
    07/09/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(Akropolis IF - Degerfors)
    24/08/2020 17:00
  • D
  • 0 : 0(GAIS - Degerfors)
    12/08/2020 17:00
  • W
  • 1 : 4(GIF Sundsvall - Degerfors)
    01/08/2020 15:30
  • D
  • 1 : 1(Oergryte FF - Degerfors)
    24/07/2020 17:00
2
Champions League (Promotion)
9
5
4
0
14:4
19
  • ?
  • Joenkoepings Soedra - Halmstads BK
    03/10/2020 15:30
  • ?
  • Oestersunds FK - Halmstads BK
    04/10/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(Akropolis IF - Halmstads BK)
    20/09/2020 12:30
  • W
  • 0 : 3(AFC Eskilstuna - Halmstads BK)
    12/09/2020 15:30
  • W
  • 0 : 2(Degerfors - Halmstads BK)
    29/08/2020 13:00
  • D
  • 1 : 1(Dalkurd FF - Halmstads BK)
    15/08/2020 15:30
3
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
8
3
0
5
11:15
9
  • ?
  • Vaesteraas SK - Joenkoepings Soedra
    26/09/2020 15:30
  • ?
  • Oestersunds FK - Joenkoepings Soedra
    18/10/2020 17:00
  • L
  • 4 : 2(Degerfors - Joenkoepings Soedra)
    12/09/2020 15:30
  • W
  • 0 : 2(Trelleborgs FF - Joenkoepings Soedra)
    29/08/2020 15:30
  • L
  • 2 : 0(Oergryte FF - Joenkoepings Soedra)
    18/08/2020 17:00
  • W
  • 1 : 2(Norrby - Joenkoepings Soedra)
    02/08/2020 12:30
4
9
4
3
2
13:12
15
  • ?
  • Dalkurd FF - Akropolis IF
    26/09/2020 13:00
  • W
  • 1 : 2(GIF Sundsvall - Akropolis IF)
    16/09/2020 17:00
  • L
  • 2 : 1(Ljungskile - Akropolis IF)
    05/09/2020 13:00
  • ?
  • Oestersunds FK - Akropolis IF
    23/08/2020 17:00
  • W
  • 1 : 2(AFC Eskilstuna - Akropolis IF)
    17/08/2020 17:00
  • W
  • 0 : 1(Oesters IF - Akropolis IF)
    07/08/2020 17:00
5
10
3
4
3
11:14
13
  • ?
  • IK Brage - Oesters IF
    26/09/2020 15:30
  • L
  • 4 : 1(Joenkoepings Soedra - Oesters IF)
    19/09/2020 15:30
  • D
  • 2 : 2(Akropolis IF - Oesters IF)
    11/09/2020 17:00
  • W
  • 1 : 2(GIF Sundsvall - Oesters IF)
    05/09/2020 15:30
  • W
  • 0 : 2(Ljungskile - Oesters IF)
    23/08/2020 16:00
  • L
  • 2 : 0(Halmstads BK - Oesters IF)
    11/08/2020 17:00
6
10
4
2
4
13:16
14
  • ?
  • Oergryte FF - IK Brage
    03/10/2020 15:30
  • D
  • 1 : 1(Dalkurd FF - IK Brage)
    20/09/2020 12:30
  • W
  • 0 : 1(Trelleborgs FF - IK Brage)
    11/09/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(Umeaa - IK Brage)
    06/09/2020 12:30
  • L
  • 4 : 2(Oesters IF - IK Brage)
    15/08/2020 15:30
  • L
  • 2 : 1(Vaesteraas SK - IK Brage)
    07/08/2020 17:00
7
10
1
4
5
8:16
7
  • ?
  • AFC Eskilstuna - Oergryte FF
    12/10/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(Trelleborgs FF - Oergryte FF)
    19/09/2020 15:30
  • L
  • 2 : 0(Joenkoepings Soedra - Oergryte FF)
    16/09/2020 17:00
  • L
  • 2 : 0(Norrby - Oergryte FF)
    31/08/2020 17:00
  • D
  • 0 : 0(GAIS - Oergryte FF)
    22/08/2020 15:30
  • ?
  • Oestersunds FK - Oergryte FF
    16/08/2020 17:00
8
9
2
4
3
13:14
10
  • ?
  • Norrby - GIF Sundsvall
    22/09/2020 17:00
  • ?
  • Oestersunds FK - GIF Sundsvall
    13/09/2020 17:00
  • L
  • 3 : 1(GAIS - GIF Sundsvall)
    12/09/2020 13:00
  • L
  • 3 : 2(AFC Eskilstuna - GIF Sundsvall)
    29/08/2020 15:30
  • L
  • 1 : 0(Halmstads BK - GIF Sundsvall)
    22/08/2020 15:30
  • D
  • 1 : 1(Akropolis IF - GIF Sundsvall)
    11/08/2020 17:00
9
10
2
5
3
9:13
11
  • ?
  • Trelleborgs FF - Norrby
    05/10/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(Ljungskile - Norrby)
    17/09/2020 17:00
  • L
  • 2 : 0(Oergryte FF - Norrby)
    05/09/2020 15:30
  • D
  • 1 : 1(Umeaa - Norrby)
    22/08/2020 11:00
  • D
  • 1 : 1(IK Brage - Norrby)
    12/08/2020 17:00
  • D
  • 2 : 2(Dalkurd FF - Norrby)
    08/08/2020 15:30
10
9
2
1
6
8:14
7
  • ?
  • GIF Sundsvall - Trelleborgs FF
    27/09/2020 12:30
  • L
  • 1 : 0(Oesters IF - Trelleborgs FF)
    15/09/2020 17:00
  • L
  • 2 : 1(GAIS - Trelleborgs FF)
    04/09/2020 17:00
  • W
  • 1 : 3(Norrby - Trelleborgs FF)
    16/08/2020 15:30
  • L
  • 2 : 1(Oergryte FF - Trelleborgs FF)
    09/08/2020 12:30
  • L
  • 3 : 0(IK Brage - Trelleborgs FF)
    03/08/2020 17:00
11
9
1
2
6
7:15
5
  • ?
  • GAIS - Vaesteraas SK
    21/09/2020 17:00
  • L
  • 3 : 1(Norrby - Vaesteraas SK)
    13/09/2020 12:30
  • L
  • 3 : 2(Dalkurd FF - Vaesteraas SK)
    29/08/2020 11:00
  • D
  • 1 : 1(Joenkoepings Soedra - Vaesteraas SK)
    23/08/2020 12:30
  • L
  • 1 : 0(Trelleborgs FF - Vaesteraas SK)
    12/08/2020 17:00
  • L
  • 2 : 1(Oergryte FF - Vaesteraas SK)
    03/08/2020 17:00
12
9
0
3
6
6:20
3
  • ?
  • Oergryte FF - GAIS
    28/09/2020 17:00
  • L
  • 2 : 1(IK Brage - GAIS)
    16/09/2020 17:00
  • L
  • 4 : 1(Oesters IF - GAIS)
    29/08/2020 15:30
  • L
  • 3 : 0(GIF Sundsvall - GAIS)
    15/08/2020 15:30
  • D
  • 0 : 0(Halmstads BK - GAIS)
    08/08/2020 15:30
  • D
  • 2 : 2(Akropolis IF - GAIS)
    02/08/2020 15:30
13
Relegation Playoff
10
1
3
6
10:17
6
  • ?
  • Oesters IF - Dalkurd FF
    04/10/2020 11:30
  • ?
  • Oestersunds FK - Dalkurd FF
    01/11/2020 18:00
  • L
  • 2 : 1(Degerfors - Dalkurd FF)
    16/09/2020 17:00
  • L
  • 1 : 0(Vaesteraas SK - Dalkurd FF)
    06/09/2020 15:30
  • L
  • 2 : 1(IK Brage - Dalkurd FF)
    24/08/2020 17:00
  • L
  • 2 : 1(Joenkoepings Soedra - Dalkurd FF)
    12/08/2020 17:00
14
Relegation Playoff
10
2
3
5
7:14
9
  • ?
  • Akropolis IF - Umeaa
    04/10/2020 15:30
  • ?
  • Oestersunds FK - Umeaa
    23/09/2020 17:00
  • L
  • 4 : 0(Halmstads BK - Umeaa)
    16/09/2020 17:00
  • D
  • 0 : 0(Dalkurd FF - Umeaa)
    11/09/2020 17:00
  • W
  • 0 : 1(IK Brage - Umeaa)
    30/08/2020 12:30
  • L
  • 2 : 0(Vaesteraas SK - Umeaa)
    16/08/2020 12:30
15
Relegation (Championship)
9
1
2
6
5:20
5
  • ?
  • Umeaa - AFC Eskilstuna
    27/09/2020 15:30
  • W
  • 0 : 1(Vaesteraas SK - AFC Eskilstuna)
    17/09/2020 17:00
  • L
  • 3 : 0(Joenkoepings Soedra - AFC Eskilstuna)
    05/09/2020 15:30
  • D
  • 1 : 1(Trelleborgs FF - AFC Eskilstuna)
    23/08/2020 15:30
  • L
  • 2 : 1(Ljungskile - AFC Eskilstuna)
    12/08/2020 17:00
  • L
  • 5 : 0(Degerfors - AFC Eskilstuna)
    08/08/2020 11:00
16
Relegation (Championship)
9
0
2
7
9:24
2
  • ?
  • AFC Eskilstuna - Ljungskile
    21/09/2020 17:00
  • L
  • 4 : 0(Oergryte FF - Ljungskile)
    11/09/2020 17:00
  • L
  • 1 : 0(Akropolis IF - Ljungskile)
    30/08/2020 15:30
  • L
  • 4 : 1(Degerfors - Ljungskile)
    16/08/2020 12:30
  • L
  • 5 : 2(GIF Sundsvall - Ljungskile)
    07/08/2020 17:00
  • D
  • 1 : 1(GAIS - Ljungskile)
    29/07/2020 17:00