National League - 2019/2020National League - 2019/2020

Eastleigh11Ebbsfleet United

Finished

1
X
2
background of football game timelineHomeGuestGoal39''
goalScott Rendell
Player substitution45''
inMarcus Barnes
inCavangah Miley
Player substitution73''
inSam Smart
inMichael Green
Red card86''
red cardJoe Partington
Player substitution90''
inTom Bearwish
inTyrone Barnett
Goal5''
goalMyles Weston
Player substitution70''
inJosh Umerah
inGozie Ugwu
Player substitution70''
inTomi Adeloye
inAlex Reid
Summary
5'
goalMyles Weston
goalScott Rendell
39'
inMarcus Barnes
outCavangah Miley
45'
Second half
70'
inJosh Umerah
outGozie Ugwu
70'
inTomi Adeloye
outAlex Reid
inSam Smart
outMichael Green
73'
red cardJoe Partington
86'
inTom Bearwish
outTyrone Barnett
90'
90'

Eastleigh make a substitution. Tyrone Barnett runs off the field and in comes Tom Bearwish

86'

SENT OFF! - After a serious foul Joe Partington is dismissed

73'

Eastleigh make a substitution. Michael Green runs off the field and in comes Sam Smart

70'

Ebbsfleet United make a substitution. Alex Reid runs off the field and in comes Tomi Adeloye

70'

Ebbsfleet United make a substitution. Gozie Ugwu runs off the field and in comes Josh Umerah

45'

Eastleigh make a substitution. Cavangah Miley runs off the field and in comes Marcus Barnes

39'

G O O O A A L - Scott Rendell scores in the penalty shoot-out.

5'

G O O O A A L - Myles Weston scores in the penalty shoot-out.

Silverlake Stadium
Goalkeeper
1Maksymilian StryjekJordan Holmes21
Starting Lineups
4Robert AtkinsonJack King2
19Danny HollandsAlfie Egan18
2Joe Partingtonred card86'Jamie Grimes15
22Charlie SeamanMarvel Ekpiteta22
17Cavangah Mileyout45'Josh Payne24
8Jack PayneFrank Sutherland19
6Andrew Boycegoal5'Myles Weston11
3Michael Greenout73'Tyler Cordner20
10Tyrone Barnettout90'out70'Alex Reid23
9Scott Rendellgoal39'out70'Gozie Ugwu9
Substitutes
23Marcus Barnesin45'in70'Tomi Adeloye25
11Sam Smartin73'Lawrie Wilson6
16Ben ScoreyHarry Palmer13
13Ross Flitneyin70'Josh Umerah12
14Tom Bearwishin90'Ayo Obileye5
Coach
Ben StrevensKevin Watson
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Promotion)
30
18
5
7
60:31
59
  • ?
  • Solihull Moors - Barrow
    28/01/2020 19:45
  • D
  • 1 : 1(Boreham Wood - Barrow)
    25/01/2020 15:00
  • W
  • 2 : 0(Barrow - Bromley)
    18/01/2020 17:20
  • W
  • 7 : 0(Barrow - Ebbsfleet United)
    04/01/2020 15:00
  • W
  • 0 : 1(AFC Fylde - Barrow)
    01/01/2020 15:00
  • D
  • 2 : 2(Hartlepool United - Barrow)
    28/12/2019 15:00
2
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
32
16
7
9
49:39
55
  • ?
  • Aldershot Town - Harrogate
    01/02/2020 15:00
  • L
  • 0 : 2(Harrogate - Wrexham)
    25/01/2020 15:00
  • W
  • 0 : 2(Ebbsfleet United - Harrogate)
    18/01/2020 15:00
  • W
  • 1 : 0(Harrogate - Maidenhead United)
    04/01/2020 15:00
  • W
  • 0 : 1(Hartlepool United - Harrogate)
    01/01/2020 15:00
  • W
  • 0 : 2(Chorley - Harrogate)
    28/12/2019 15:00
3
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
32
15
8
9
56:39
53
  • ?
  • Yeovil Town - Chorley
    01/02/2020 15:00
  • L
  • 1 : 0(Woking - Yeovil Town)
    25/01/2020 15:00
  • D
  • 2 : 2(Yeovil Town - Hartlepool United)
    18/01/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Yeovil Town - Solihull Moors)
    04/01/2020 15:00
  • W
  • 0 : 2(Torquay United - Yeovil Town)
    01/01/2020 15:00
  • L
  • 3 : 2(Sutton United - Yeovil Town)
    28/12/2019 12:30
4
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
32
14
8
10
53:43
50
  • ?
  • FC Halifax Town - Bromley
    01/02/2020 15:00
  • L
  • 1 : 2(Bromley - Barnet)
    25/01/2020 15:00
  • L
  • 2 : 0(Barrow - Bromley)
    18/01/2020 17:20
  • L
  • 2 : 1(Notts County - Bromley)
    04/01/2020 15:00
  • W
  • 3 : 0(Bromley - Dover)
    01/01/2020 15:00
  • W
  • 3 : 0(Bromley - Dagenham & Redbridge)
    28/12/2019 15:00
5
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
31
13
10
8
46:33
49
  • ?
  • AFC Fylde - Boreham Wood
    01/02/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Boreham Wood - Barrow)
    25/01/2020 15:00
  • W
  • 0 : 2(Solihull Moors - Boreham Wood)
    18/01/2020 15:00
  • W
  • 1 : 3(Stockport County - Boreham Wood)
    04/01/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Boreham Wood - Barnet)
    01/01/2020 15:00
  • D
  • 2 : 2(Boreham Wood - Eastleigh)
    28/12/2019 15:00
6
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
31
14
7
10
43:42
49
  • ?
  • FC Halifax Town - Dover
    28/01/2020 19:45
  • W
  • 0 : 1(Chorley - FC Halifax Town)
    25/01/2020 15:00
  • W
  • 5 : 2(FC Halifax Town - Maidenhead United)
    18/01/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Barnet - FC Halifax Town)
    04/01/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(FC Halifax Town - Stockport County)
    01/01/2020 15:00
  • W
  • 1 : 0(FC Halifax Town - Chesterfield)
    28/12/2019 15:00
7
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
31
12
11
8
46:33
47
  • ?
  • Notts County - Chesterfield
    01/02/2020 17:20
  • L
  • 2 : 0(Dagenham & Redbridge - Notts County)
    25/01/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Notts County - Dover)
    18/01/2020 15:00
  • W
  • 2 : 1(Notts County - Bromley)
    04/01/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Maidenhead United - Notts County)
    01/01/2020 15:00
  • W
  • 0 : 1(Solihull Moors - Notts County)
    28/12/2019 15:00
8
31
13
8
10
42:46
47
  • ?
  • Ebbsfleet United - Woking
    28/01/2020 19:45
  • W
  • 1 : 0(Woking - Yeovil Town)
    25/01/2020 15:00
  • L
  • 3 : 0(Wrexham - Woking)
    18/01/2020 15:00
  • W
  • 1 : 0(Woking - Chorley)
    04/01/2020 15:00
  • L
  • 6 : 2(Sutton United - Woking)
    01/01/2020 15:00
  • L
  • 4 : 1(Torquay United - Woking)
    28/12/2019 15:00
9
30
13
7
10
42:30
46
  • ?
  • Solihull Moors - Barrow
    28/01/2020 19:45
  • D
  • 0 : 0(Sutton United - Solihull Moors)
    25/01/2020 15:00
  • L
  • 0 : 2(Solihull Moors - Boreham Wood)
    18/01/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Yeovil Town - Solihull Moors)
    04/01/2020 15:00
  • W
  • 3 : 0(Solihull Moors - Chesterfield)
    01/01/2020 15:00
  • L
  • 0 : 1(Solihull Moors - Notts County)
    28/12/2019 15:00
10
32
13
7
12
44:48
46
  • ?
  • Stockport County - Dover
    01/02/2020 15:00
  • L
  • 2 : 0(Hartlepool United - Stockport County)
    25/01/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Stockport County - Sutton United)
    18/01/2020 15:00
  • L
  • 1 : 3(Stockport County - Boreham Wood)
    04/01/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(FC Halifax Town - Stockport County)
    01/01/2020 15:00
  • W
  • 1 : 2(AFC Fylde - Stockport County)
    28/12/2019 15:00
11
32
11
11
10
48:45
44
  • ?
  • Barnet - Hartlepool United
    01/02/2020 15:00
  • W
  • 2 : 0(Hartlepool United - Stockport County)
    25/01/2020 15:00
  • D
  • 2 : 2(Yeovil Town - Hartlepool United)
    18/01/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Dover - Hartlepool United)
    11/01/2020 15:00
  • W
  • 2 : 1(Hartlepool United - Eastleigh)
    07/01/2020 19:45
  • L
  • 0 : 1(Hartlepool United - Harrogate)
    01/01/2020 15:00
12
30
12
8
10
37:37
44
  • ?
  • FC Halifax Town - Dover
    28/01/2020 19:45
  • W
  • 2 : 0(Dover - Aldershot Town)
    25/01/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Notts County - Dover)
    18/01/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Dover - Hartlepool United)
    11/01/2020 15:00
  • L
  • 3 : 0(Bromley - Dover)
    01/01/2020 15:00
  • W
  • 0 : 1(Ebbsfleet United - Dover)
    28/12/2019 15:00
13
29
11
10
8
43:36
43
  • ?
  • Barnet - Dagenham & Redbridge
    18/01/2020 15:00
  • W
  • 1 : 2(Bromley - Barnet)
    25/01/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Barnet - FC Halifax Town)
    04/01/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Boreham Wood - Barnet)
    01/01/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Aldershot Town - Barnet)
    28/12/2019 15:00
  • W
  • 1 : 4(Maidenhead United - Barnet)
    21/12/2019 15:00
14
32
12
6
14
52:57
42
  • ?
  • Barrow - Torquay United
    01/02/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Torquay United - Ebbsfleet United)
    25/01/2020 15:00
  • W
  • 2 : 3(AFC Fylde - Torquay United)
    18/01/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Dagenham & Redbridge - Torquay United)
    04/01/2020 15:00
  • L
  • 0 : 2(Torquay United - Yeovil Town)
    01/01/2020 15:00
  • W
  • 4 : 1(Torquay United - Woking)
    28/12/2019 15:00
15
32
10
11
11
40:37
41
  • ?
  • Ebbsfleet United - Sutton United
    01/02/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Sutton United - Solihull Moors)
    25/01/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Stockport County - Sutton United)
    18/01/2020 15:00
  • L
  • 1 : 0(Chesterfield - Sutton United)
    04/01/2020 15:00
  • W
  • 6 : 2(Sutton United - Woking)
    01/01/2020 15:00
  • W
  • 3 : 2(Sutton United - Yeovil Town)
    28/12/2019 12:30
16
32
10
8
14
42:43
38
  • ?
  • Wrexham - Dagenham & Redbridge
    01/02/2020 15:00
  • W
  • 0 : 2(Harrogate - Wrexham)
    25/01/2020 15:00
  • W
  • 3 : 0(Wrexham - Woking)
    18/01/2020 15:00
  • L
  • 1 : 2(Wrexham - Aldershot Town)
    04/01/2020 15:00
  • W
  • 0 : 2(Chorley - Wrexham)
    01/01/2020 15:00
  • L
  • 2 : 0(Maidenhead United - Wrexham)
    28/12/2019 15:00
17
31
10
8
13
36:44
38
  • ?
  • Eastleigh - Aldershot Town
    28/01/2020 19:45
  • L
  • 2 : 0(Dover - Aldershot Town)
    25/01/2020 15:00
  • D
  • 3 : 3(Aldershot Town - Chorley)
    18/01/2020 15:00
  • W
  • 1 : 2(Wrexham - Aldershot Town)
    04/01/2020 15:00
  • W
  • 3 : 1(Aldershot Town - Eastleigh)
    01/01/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Aldershot Town - Barnet)
    28/12/2019 15:00
18
32
11
5
16
39:48
38
  • ?
  • Solihull Moors - Maidenhead United
    01/02/2020 15:00
  • W
  • 2 : 0(Maidenhead United - Eastleigh)
    25/01/2020 15:00
  • L
  • 5 : 2(FC Halifax Town - Maidenhead United)
    18/01/2020 15:00
  • L
  • 1 : 0(Harrogate - Maidenhead United)
    04/01/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Maidenhead United - Notts County)
    01/01/2020 15:00
  • W
  • 2 : 0(Maidenhead United - Wrexham)
    28/12/2019 15:00
19
30
9
10
11
37:45
37
  • ?
  • Eastleigh - Aldershot Town
    28/01/2020 19:45
  • L
  • 2 : 0(Maidenhead United - Eastleigh)
    25/01/2020 15:00
  • L
  • 0 : 2(Eastleigh - Chesterfield)
    18/01/2020 15:00
  • L
  • 2 : 1(Hartlepool United - Eastleigh)
    07/01/2020 19:45
  • L
  • 3 : 1(Aldershot Town - Eastleigh)
    01/01/2020 15:00
  • D
  • 2 : 2(Boreham Wood - Eastleigh)
    28/12/2019 15:00
20
31
9
9
13
34:39
36
  • ?
  • Barnet - Dagenham & Redbridge
    18/01/2020 15:00
  • W
  • 2 : 0(Dagenham & Redbridge - Notts County)
    25/01/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Dagenham & Redbridge - Torquay United)
    04/01/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Ebbsfleet United - Dagenham & Redbridge)
    01/01/2020 15:00
  • L
  • 3 : 0(Bromley - Dagenham & Redbridge)
    28/12/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(Dagenham & Redbridge - Ebbsfleet United)
    26/12/2019 13:00
21
Relegation (Championship)
32
8
10
14
42:54
34
  • ?
  • Notts County - Chesterfield
    01/02/2020 17:20
  • D
  • 1 : 1(Chesterfield - AFC Fylde)
    25/01/2020 15:00
  • W
  • 0 : 2(Eastleigh - Chesterfield)
    18/01/2020 15:00
  • W
  • 1 : 0(Chesterfield - Sutton United)
    04/01/2020 15:00
  • L
  • 3 : 0(Solihull Moors - Chesterfield)
    01/01/2020 15:00
  • L
  • 1 : 0(FC Halifax Town - Chesterfield)
    28/12/2019 15:00
22
Relegation (Championship)
30
7
10
13
36:48
31
  • ?
  • AFC Fylde - Boreham Wood
    01/02/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Chesterfield - AFC Fylde)
    25/01/2020 15:00
  • L
  • 2 : 3(AFC Fylde - Torquay United)
    18/01/2020 15:00
  • L
  • 0 : 1(AFC Fylde - Barrow)
    01/01/2020 15:00
  • L
  • 1 : 2(AFC Fylde - Stockport County)
    28/12/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(Barrow - AFC Fylde)
    26/12/2019 15:00
23
Relegation (Championship)
31
5
11
15
38:60
26
  • ?
  • Ebbsfleet United - Woking
    28/01/2020 19:45
  • D
  • 0 : 0(Torquay United - Ebbsfleet United)
    25/01/2020 15:00
  • L
  • 0 : 2(Ebbsfleet United - Harrogate)
    18/01/2020 15:00
  • L
  • 7 : 0(Barrow - Ebbsfleet United)
    04/01/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Ebbsfleet United - Dagenham & Redbridge)
    01/01/2020 15:00
  • L
  • 0 : 1(Ebbsfleet United - Dover)
    28/12/2019 15:00
24
Relegation (Championship)
32
4
13
15
28:56
25
  • ?
  • Yeovil Town - Chorley
    01/02/2020 15:00
  • L
  • 0 : 1(Chorley - FC Halifax Town)
    25/01/2020 15:00
  • D
  • 3 : 3(Aldershot Town - Chorley)
    18/01/2020 15:00
  • L
  • 1 : 0(Woking - Chorley)
    04/01/2020 15:00
  • L
  • 0 : 2(Chorley - Wrexham)
    01/01/2020 15:00
  • L
  • 0 : 2(Chorley - Harrogate)
    28/12/2019 15:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Promotion)
15
10
2
3
28:11
32
  • ?
  • Barrow - Torquay United
    01/02/2020 15:00
  • W
  • 2 : 0(Barrow - Bromley)
    18/01/2020 17:20
  • W
  • 7 : 0(Barrow - Ebbsfleet United)
    04/01/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Barrow - AFC Fylde)
    26/12/2019 15:00
  • W
  • 1 : 0(Barrow - Aldershot Town)
    07/12/2019 15:00
  • D
  • 2 : 2(Barrow - Chorley)
    26/11/2019 19:45
2
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
16
10
3
3
25:15
33
  • ?
  • Harrogate - Yeovil Town
    08/02/2020 15:00
  • L
  • 0 : 2(Harrogate - Wrexham)
    25/01/2020 15:00
  • W
  • 1 : 0(Harrogate - Maidenhead United)
    04/01/2020 15:00
  • W
  • 4 : 1(Harrogate - Hartlepool United)
    26/12/2019 15:00
  • W
  • 2 : 1(Harrogate - Torquay United)
    07/12/2019 15:00
  • D
  • 2 : 2(Harrogate - FC Halifax Town)
    26/11/2019 19:45
3
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
16
8
5
3
30:18
29
  • ?
  • Yeovil Town - Chorley
    01/02/2020 15:00
  • D
  • 2 : 2(Yeovil Town - Hartlepool United)
    18/01/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Yeovil Town - Solihull Moors)
    04/01/2020 15:00
  • W
  • 6 : 2(Yeovil Town - Torquay United)
    26/12/2019 15:00
  • W
  • 2 : 0(Yeovil Town - FC Halifax Town)
    07/12/2019 15:00
  • D
  • 2 : 2(Yeovil Town - Aldershot Town)
    26/11/2019 19:45
4
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
16
8
5
3
35:21
29
  • ?
  • Bromley - Solihull Moors
    08/02/2020 15:00
  • L
  • 1 : 2(Bromley - Barnet)
    25/01/2020 15:00
  • W
  • 3 : 0(Bromley - Dover)
    01/01/2020 15:00
  • W
  • 3 : 0(Bromley - Dagenham & Redbridge)
    28/12/2019 15:00
  • L
  • 2 : 3(Bromley - Eastleigh)
    21/12/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(Bromley - Yeovil Town)
    30/11/2019 15:00
5
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
16
6
6
4
22:17
24
  • ?
  • Boreham Wood - Yeovil Town
    22/02/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Boreham Wood - Barrow)
    25/01/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Boreham Wood - Barnet)
    01/01/2020 15:00
  • D
  • 2 : 2(Boreham Wood - Eastleigh)
    28/12/2019 15:00
  • W
  • 2 : 1(Boreham Wood - Harrogate)
    21/12/2019 15:00
  • W
  • 1 : 0(Boreham Wood - Woking)
    30/11/2019 15:00
6
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
15
7
3
5
24:20
24
  • ?
  • FC Halifax Town - Dover
    28/01/2020 19:45
  • W
  • 5 : 2(FC Halifax Town - Maidenhead United)
    18/01/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(FC Halifax Town - Stockport County)
    01/01/2020 15:00
  • W
  • 1 : 0(FC Halifax Town - Chesterfield)
    28/12/2019 15:00
  • L
  • 2 : 4(FC Halifax Town - Notts County)
    21/12/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(FC Halifax Town - Eastleigh)
    23/11/2019 15:00
7
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
16
7
7
2
25:14
28
  • ?
  • Notts County - Chesterfield
    01/02/2020 17:20
  • D
  • 0 : 0(Notts County - Dover)
    18/01/2020 15:00
  • W
  • 2 : 1(Notts County - Bromley)
    04/01/2020 15:00
  • W
  • 3 : 0(Notts County - Maidenhead United)
    26/12/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(Notts County - Sutton United)
    07/12/2019 15:00
  • D
  • 2 : 2(Notts County - Boreham Wood)
    26/11/2019 19:45
8
16
7
5
4
18:18
26
  • ?
  • Woking - Barnet
    08/02/2020 15:00
  • W
  • 1 : 0(Woking - Yeovil Town)
    25/01/2020 15:00
  • W
  • 1 : 0(Woking - Chorley)
    04/01/2020 15:00
  • L
  • 0 : 2(Woking - Sutton United)
    26/12/2019 13:00
  • W
  • 2 : 1(Woking - Hartlepool United)
    07/12/2019 15:00
  • W
  • 2 : 1(Woking - Bromley)
    26/11/2019 19:45
9
14
10
0
4
25:12
30
  • ?
  • Solihull Moors - Barrow
    28/01/2020 19:45
  • L
  • 0 : 2(Solihull Moors - Boreham Wood)
    18/01/2020 15:00
  • W
  • 3 : 0(Solihull Moors - Chesterfield)
    01/01/2020 15:00
  • L
  • 0 : 1(Solihull Moors - Notts County)
    28/12/2019 15:00
  • W
  • 3 : 1(Solihull Moors - AFC Fylde)
    16/11/2019 15:00
  • W
  • 2 : 1(Solihull Moors - Dagenham & Redbridge)
    02/11/2019 15:00
10
16
8
2
6
26:25
26
  • ?
  • Stockport County - Dover
    01/02/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Stockport County - Sutton United)
    18/01/2020 15:00
  • L
  • 1 : 3(Stockport County - Boreham Wood)
    04/01/2020 15:00
  • W
  • 5 : 1(Stockport County - FC Halifax Town)
    26/12/2019 15:00
  • W
  • 4 : 2(Stockport County - Chorley)
    07/12/2019 15:00
  • L
  • 1 : 4(Stockport County - Solihull Moors)
    26/11/2019 19:45
11
16
6
5
5
24:22
23
  • ?
  • Hartlepool United - Aldershot Town
    08/02/2020 15:00
  • W
  • 2 : 0(Hartlepool United - Stockport County)
    25/01/2020 15:00
  • W
  • 2 : 1(Hartlepool United - Eastleigh)
    07/01/2020 19:45
  • L
  • 0 : 1(Hartlepool United - Harrogate)
    01/01/2020 15:00
  • D
  • 2 : 2(Hartlepool United - Barrow)
    28/12/2019 15:00
  • W
  • 1 : 0(Hartlepool United - Dagenham & Redbridge)
    21/12/2019 15:00
12
16
4
5
7
22:23
17
  • ?
  • Dover - Barrow
    04/02/2020 19:45
  • W
  • 2 : 0(Dover - Aldershot Town)
    25/01/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Dover - Hartlepool United)
    11/01/2020 15:00
  • W
  • 3 : 0(Dover - Bromley)
    26/12/2019 15:00
  • L
  • 0 : 2(Dover - Boreham Wood)
    07/12/2019 15:00
  • L
  • 3 : 4(Dover - Maidenhead United)
    26/11/2019 19:45
13
14
6
5
3
22:16
23
  • ?
  • Barnet - Dagenham & Redbridge
    18/01/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Barnet - FC Halifax Town)
    04/01/2020 15:00
  • W
  • 2 : 1(Barnet - AFC Fylde)
    07/12/2019 17:20
  • W
  • 5 : 2(Barnet - Ebbsfleet United)
    26/11/2019 19:45
  • L
  • 1 : 2(Barnet - Stockport County)
    16/11/2019 15:00
  • W
  • 2 : 1(Barnet - Chorley)
    02/11/2019 15:00
14
16
7
2
7
24:26
23
  • ?
  • Torquay United - FC Halifax Town
    22/02/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Torquay United - Ebbsfleet United)
    25/01/2020 15:00
  • L
  • 0 : 2(Torquay United - Yeovil Town)
    01/01/2020 15:00
  • W
  • 4 : 1(Torquay United - Woking)
    28/12/2019 15:00
  • L
  • 0 : 3(Torquay United - Chesterfield)
    21/12/2019 15:00
  • L
  • 1 : 5(Torquay United - Stockport County)
    30/11/2019 15:00
15
16
5
5
6
26:23
20
  • ?
  • Sutton United - Barrow
    22/02/2020 17:20
  • D
  • 0 : 0(Sutton United - Solihull Moors)
    25/01/2020 15:00
  • W
  • 6 : 2(Sutton United - Woking)
    01/01/2020 15:00
  • W
  • 3 : 2(Sutton United - Yeovil Town)
    28/12/2019 12:30
  • W
  • 3 : 1(Sutton United - Wrexham)
    21/12/2019 15:00
  • W
  • 3 : 1(Sutton United - Harrogate)
    30/11/2019 15:00
16
16
7
5
4
23:16
26
  • ?
  • Wrexham - Dagenham & Redbridge
    01/02/2020 15:00
  • W
  • 3 : 0(Wrexham - Woking)
    18/01/2020 15:00
  • L
  • 1 : 2(Wrexham - Aldershot Town)
    04/01/2020 15:00
  • W
  • 3 : 1(Wrexham - Chorley)
    26/12/2019 15:00
  • W
  • 2 : 0(Wrexham - Solihull Moors)
    07/12/2019 15:00
  • L
  • 0 : 1(Wrexham - AFC Fylde)
    26/11/2019 19:45
17
16
6
5
5
24:21
23
  • ?
  • Aldershot Town - Harrogate
    01/02/2020 15:00
  • D
  • 3 : 3(Aldershot Town - Chorley)
    18/01/2020 15:00
  • W
  • 3 : 1(Aldershot Town - Eastleigh)
    01/01/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Aldershot Town - Barnet)
    28/12/2019 15:00
  • W
  • 2 : 1(Aldershot Town - Stockport County)
    21/12/2019 15:00
  • D
  • 2 : 2(Aldershot Town - Chesterfield)
    30/11/2019 15:00
18
16
4
4
8
17:22
16
  • ?
  • Maidenhead United - Ebbsfleet United
    08/02/2020 15:00
  • W
  • 2 : 0(Maidenhead United - Eastleigh)
    25/01/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Maidenhead United - Notts County)
    01/01/2020 15:00
  • W
  • 2 : 0(Maidenhead United - Wrexham)
    28/12/2019 15:00
  • L
  • 1 : 4(Maidenhead United - Barnet)
    21/12/2019 15:00
  • L
  • 0 : 4(Maidenhead United - Barrow)
    30/11/2019 15:00
19
14
5
6
3
18:16
21
  • ?
  • Eastleigh - Aldershot Town
    28/01/2020 19:45
  • L
  • 0 : 2(Eastleigh - Chesterfield)
    18/01/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Eastleigh - Ebbsfleet United)
    07/12/2019 15:00
  • L
  • 0 : 2(Eastleigh - Wrexham)
    03/12/2019 19:45
  • W
  • 3 : 2(Eastleigh - Torquay United)
    26/11/2019 19:45
  • W
  • 4 : 2(Eastleigh - Harrogate)
    02/11/2019 15:00
20
16
6
5
5
25:21
23
  • ?
  • Dagenham & Redbridge - Stockport County
    08/02/2020 15:00
  • W
  • 2 : 0(Dagenham & Redbridge - Notts County)
    25/01/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Dagenham & Redbridge - Torquay United)
    04/01/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Dagenham & Redbridge - Ebbsfleet United)
    26/12/2019 13:00
  • L
  • 1 : 2(Dagenham & Redbridge - Maidenhead United)
    07/12/2019 15:00
  • L
  • 1 : 2(Dagenham & Redbridge - Sutton United)
    26/11/2019 19:45
21
Relegation (Championship)
16
4
4
8
21:28
16
  • ?
  • Chesterfield - Wrexham
    08/02/2020 13:00
  • D
  • 1 : 1(Chesterfield - AFC Fylde)
    25/01/2020 15:00
  • W
  • 1 : 0(Chesterfield - Sutton United)
    04/01/2020 15:00
  • D
  • 2 : 2(Chesterfield - Solihull Moors)
    26/12/2019 15:00
  • L
  • 1 : 2(Chesterfield - Yeovil Town)
    10/12/2019 19:45
  • L
  • 1 : 2(Chesterfield - Bromley)
    07/12/2019 15:00
22
Relegation (Championship)
15
4
5
6
17:22
17
  • ?
  • AFC Fylde - Boreham Wood
    01/02/2020 15:00
  • L
  • 2 : 3(AFC Fylde - Torquay United)
    18/01/2020 15:00
  • L
  • 0 : 1(AFC Fylde - Barrow)
    01/01/2020 15:00
  • L
  • 1 : 2(AFC Fylde - Stockport County)
    28/12/2019 15:00
  • D
  • 2 : 2(AFC Fylde - Yeovil Town)
    21/12/2019 15:00
  • D
  • 0 : 0(AFC Fylde - Sutton United)
    10/12/2019 19:45
23
Relegation (Championship)
15
2
5
8
19:30
11
  • ?
  • Ebbsfleet United - Woking
    28/01/2020 19:45
  • L
  • 0 : 2(Ebbsfleet United - Harrogate)
    18/01/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Ebbsfleet United - Dagenham & Redbridge)
    01/01/2020 15:00
  • L
  • 0 : 1(Ebbsfleet United - Dover)
    28/12/2019 15:00
  • W
  • 2 : 1(Ebbsfleet United - Wrexham)
    30/11/2019 15:00
  • D
  • 2 : 2(Ebbsfleet United - Hartlepool United)
    16/11/2019 15:00
24
Relegation (Championship)
16
3
5
8
11:25
14
  • ?
  • Chorley - Eastleigh
    08/02/2020 15:00
  • L
  • 0 : 1(Chorley - FC Halifax Town)
    25/01/2020 15:00
  • L
  • 0 : 2(Chorley - Wrexham)
    01/01/2020 15:00
  • L
  • 0 : 2(Chorley - Harrogate)
    28/12/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(Chorley - Dover)
    21/12/2019 15:00
  • W
  • 1 : 0(Chorley - Dagenham & Redbridge)
    30/11/2019 15:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Promotion)
15
8
3
4
32:20
27
  • ?
  • Solihull Moors - Barrow
    28/01/2020 19:45
  • D
  • 1 : 1(Boreham Wood - Barrow)
    25/01/2020 15:00
  • W
  • 0 : 1(AFC Fylde - Barrow)
    01/01/2020 15:00
  • D
  • 2 : 2(Hartlepool United - Barrow)
    28/12/2019 15:00
  • W
  • 0 : 4(Maidenhead United - Barrow)
    30/11/2019 15:00
  • W
  • 0 : 3(Notts County - Barrow)
    16/11/2019 15:00
2
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
16
6
4
6
24:24
22
  • ?
  • Aldershot Town - Harrogate
    01/02/2020 15:00
  • W
  • 0 : 2(Ebbsfleet United - Harrogate)
    18/01/2020 15:00
  • W
  • 0 : 1(Hartlepool United - Harrogate)
    01/01/2020 15:00
  • W
  • 0 : 2(Chorley - Harrogate)
    28/12/2019 15:00
  • L
  • 2 : 1(Boreham Wood - Harrogate)
    21/12/2019 15:00
  • L
  • 3 : 1(Sutton United - Harrogate)
    30/11/2019 15:00
3
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
16
7
3
6
26:21
24
  • ?
  • Harrogate - Yeovil Town
    08/02/2020 15:00
  • L
  • 1 : 0(Woking - Yeovil Town)
    25/01/2020 15:00
  • W
  • 0 : 2(Torquay United - Yeovil Town)
    01/01/2020 15:00
  • L
  • 3 : 2(Sutton United - Yeovil Town)
    28/12/2019 12:30
  • D
  • 2 : 2(AFC Fylde - Yeovil Town)
    21/12/2019 15:00
  • W
  • 1 : 2(Chesterfield - Yeovil Town)
    10/12/2019 19:45
4
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
16
6
3
7
18:22
21
  • ?
  • FC Halifax Town - Bromley
    01/02/2020 15:00
  • L
  • 2 : 0(Barrow - Bromley)
    18/01/2020 17:20
  • L
  • 2 : 1(Notts County - Bromley)
    04/01/2020 15:00
  • L
  • 3 : 0(Dover - Bromley)
    26/12/2019 15:00
  • W
  • 1 : 2(Chesterfield - Bromley)
    07/12/2019 15:00
  • L
  • 2 : 1(Woking - Bromley)
    26/11/2019 19:45
5
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
15
7
4
4
24:16
25
  • ?
  • AFC Fylde - Boreham Wood
    01/02/2020 15:00
  • W
  • 0 : 2(Solihull Moors - Boreham Wood)
    18/01/2020 15:00
  • W
  • 1 : 3(Stockport County - Boreham Wood)
    04/01/2020 15:00
  • W
  • 0 : 2(Dover - Boreham Wood)
    07/12/2019 15:00
  • D
  • 2 : 2(Notts County - Boreham Wood)
    26/11/2019 19:45
  • D
  • 2 : 2(Hartlepool United - Boreham Wood)
    23/11/2019 15:00
6
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
16
7
4
5
19:22
25
  • ?
  • Torquay United - FC Halifax Town
    22/02/2020 15:00
  • W
  • 0 : 1(Chorley - FC Halifax Town)
    25/01/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Barnet - FC Halifax Town)
    04/01/2020 15:00
  • L
  • 5 : 1(Stockport County - FC Halifax Town)
    26/12/2019 15:00
  • L
  • 2 : 0(Yeovil Town - FC Halifax Town)
    07/12/2019 15:00
  • D
  • 2 : 2(Harrogate - FC Halifax Town)
    26/11/2019 19:45
7
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
15
5
4
6
21:19
19
  • ?
  • Hartlepool United - Notts County
    22/02/2020 15:00
  • L
  • 2 : 0(Dagenham & Redbridge - Notts County)
    25/01/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Maidenhead United - Notts County)
    01/01/2020 15:00
  • W
  • 0 : 1(Solihull Moors - Notts County)
    28/12/2019 15:00
  • W
  • 2 : 4(FC Halifax Town - Notts County)
    21/12/2019 15:00
  • L
  • 2 : 1(Aldershot Town - Notts County)
    23/11/2019 15:00
8
15
6
3
6
24:28
21
  • ?
  • Ebbsfleet United - Woking
    28/01/2020 19:45
  • L
  • 3 : 0(Wrexham - Woking)
    18/01/2020 15:00
  • L
  • 6 : 2(Sutton United - Woking)
    01/01/2020 15:00
  • L
  • 4 : 1(Torquay United - Woking)
    28/12/2019 15:00
  • L
  • 1 : 0(Boreham Wood - Woking)
    30/11/2019 15:00
  • W
  • 2 : 3(Maidenhead United - Woking)
    23/11/2019 17:20
9
16
3
7
6
17:18
16
  • ?
  • Bromley - Solihull Moors
    08/02/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Sutton United - Solihull Moors)
    25/01/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Yeovil Town - Solihull Moors)
    04/01/2020 15:00
  • D
  • 2 : 2(Chesterfield - Solihull Moors)
    26/12/2019 15:00
  • L
  • 2 : 0(Wrexham - Solihull Moors)
    07/12/2019 15:00
  • W
  • 1 : 4(Stockport County - Solihull Moors)
    26/11/2019 19:45
10
16
5
5
6
18:23
20
  • ?
  • Dagenham & Redbridge - Stockport County
    08/02/2020 15:00
  • L
  • 2 : 0(Hartlepool United - Stockport County)
    25/01/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(FC Halifax Town - Stockport County)
    01/01/2020 15:00
  • W
  • 1 : 2(AFC Fylde - Stockport County)
    28/12/2019 15:00
  • L
  • 2 : 1(Aldershot Town - Stockport County)
    21/12/2019 15:00
  • W
  • 1 : 5(Torquay United - Stockport County)
    30/11/2019 15:00
11
16
5
6
5
24:23
21
  • ?
  • Barnet - Hartlepool United
    01/02/2020 15:00
  • D
  • 2 : 2(Yeovil Town - Hartlepool United)
    18/01/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Dover - Hartlepool United)
    11/01/2020 15:00
  • L
  • 4 : 1(Harrogate - Hartlepool United)
    26/12/2019 15:00
  • L
  • 2 : 1(Woking - Hartlepool United)
    07/12/2019 15:00
  • W
  • 1 : 5(Chesterfield - Hartlepool United)
    26/11/2019 19:45
12
14
8
3
3
15:14
27
  • ?
  • FC Halifax Town - Dover
    28/01/2020 19:45
  • D
  • 0 : 0(Notts County - Dover)
    18/01/2020 15:00
  • L
  • 3 : 0(Bromley - Dover)
    01/01/2020 15:00
  • W
  • 0 : 1(Ebbsfleet United - Dover)
    28/12/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(Chorley - Dover)
    21/12/2019 15:00
  • W
  • 0 : 1(Yeovil Town - Dover)
    16/11/2019 17:20
13
15
5
5
5
21:20
20
  • ?
  • Woking - Barnet
    08/02/2020 15:00
  • W
  • 1 : 2(Bromley - Barnet)
    25/01/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Boreham Wood - Barnet)
    01/01/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Aldershot Town - Barnet)
    28/12/2019 15:00
  • W
  • 1 : 4(Maidenhead United - Barnet)
    21/12/2019 15:00
  • L
  • 2 : 1(Barrow - Barnet)
    23/11/2019 15:00
14
16
5
4
7
28:31
19
  • ?
  • Barrow - Torquay United
    01/02/2020 15:00
  • W
  • 2 : 3(AFC Fylde - Torquay United)
    18/01/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Dagenham & Redbridge - Torquay United)
    04/01/2020 15:00
  • L
  • 6 : 2(Yeovil Town - Torquay United)
    26/12/2019 15:00
  • L
  • 2 : 1(Harrogate - Torquay United)
    07/12/2019 15:00
  • L
  • 3 : 2(Eastleigh - Torquay United)
    26/11/2019 19:45
15
16
5
6
5
14:14
21
  • ?
  • Ebbsfleet United - Sutton United
    01/02/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Stockport County - Sutton United)
    18/01/2020 15:00
  • L
  • 1 : 0(Chesterfield - Sutton United)
    04/01/2020 15:00
  • W
  • 0 : 2(Woking - Sutton United)
    26/12/2019 13:00
  • D
  • 0 : 0(AFC Fylde - Sutton United)
    10/12/2019 19:45
  • D
  • 1 : 1(Notts County - Sutton United)
    07/12/2019 15:00
16
16
3
3
10
19:27
12
  • ?
  • Chesterfield - Wrexham
    08/02/2020 13:00
  • W
  • 0 : 2(Harrogate - Wrexham)
    25/01/2020 15:00
  • W
  • 0 : 2(Chorley - Wrexham)
    01/01/2020 15:00
  • L
  • 2 : 0(Maidenhead United - Wrexham)
    28/12/2019 15:00
  • L
  • 3 : 1(Sutton United - Wrexham)
    21/12/2019 15:00
  • W
  • 0 : 2(Eastleigh - Wrexham)
    03/12/2019 19:45
17
15
4
3
8
12:23
15
  • ?
  • Eastleigh - Aldershot Town
    28/01/2020 19:45
  • L
  • 2 : 0(Dover - Aldershot Town)
    25/01/2020 15:00
  • W
  • 1 : 2(Wrexham - Aldershot Town)
    04/01/2020 15:00
  • L
  • 1 : 0(Barrow - Aldershot Town)
    07/12/2019 15:00
  • D
  • 2 : 2(Yeovil Town - Aldershot Town)
    26/11/2019 19:45
  • L
  • 6 : 1(Dagenham & Redbridge - Aldershot Town)
    16/11/2019 15:00
18
16
7
1
8
22:26
22
  • ?
  • Solihull Moors - Maidenhead United
    01/02/2020 15:00
  • L
  • 5 : 2(FC Halifax Town - Maidenhead United)
    18/01/2020 15:00
  • L
  • 1 : 0(Harrogate - Maidenhead United)
    04/01/2020 15:00
  • L
  • 3 : 0(Notts County - Maidenhead United)
    26/12/2019 15:00
  • W
  • 1 : 2(Dagenham & Redbridge - Maidenhead United)
    07/12/2019 15:00
  • W
  • 3 : 4(Dover - Maidenhead United)
    26/11/2019 19:45
19
16
4
4
8
19:29
16
  • ?
  • Chorley - Eastleigh
    08/02/2020 15:00
  • L
  • 2 : 0(Maidenhead United - Eastleigh)
    25/01/2020 15:00
  • L
  • 2 : 1(Hartlepool United - Eastleigh)
    07/01/2020 19:45
  • L
  • 3 : 1(Aldershot Town - Eastleigh)
    01/01/2020 15:00
  • D
  • 2 : 2(Boreham Wood - Eastleigh)
    28/12/2019 15:00
  • W
  • 2 : 3(Bromley - Eastleigh)
    21/12/2019 15:00
20
15
3
4
8
9:18
13
  • ?
  • Barnet - Dagenham & Redbridge
    18/01/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Ebbsfleet United - Dagenham & Redbridge)
    01/01/2020 15:00
  • L
  • 3 : 0(Bromley - Dagenham & Redbridge)
    28/12/2019 15:00
  • L
  • 1 : 0(Hartlepool United - Dagenham & Redbridge)
    21/12/2019 15:00
  • L
  • 1 : 0(Chorley - Dagenham & Redbridge)
    30/11/2019 15:00
  • L
  • 3 : 0(AFC Fylde - Dagenham & Redbridge)
    23/11/2019 15:00
21
Relegation (Championship)
16
4
6
6
21:26
18
  • ?
  • Notts County - Chesterfield
    01/02/2020 17:20
  • W
  • 0 : 2(Eastleigh - Chesterfield)
    18/01/2020 15:00
  • L
  • 3 : 0(Solihull Moors - Chesterfield)
    01/01/2020 15:00
  • L
  • 1 : 0(FC Halifax Town - Chesterfield)
    28/12/2019 15:00
  • W
  • 0 : 3(Torquay United - Chesterfield)
    21/12/2019 15:00
  • D
  • 2 : 2(Aldershot Town - Chesterfield)
    30/11/2019 15:00
22
Relegation (Championship)
15
3
5
7
19:26
14
  • ?
  • Eastleigh - AFC Fylde
    11/02/2020 19:45
  • D
  • 1 : 1(Chesterfield - AFC Fylde)
    25/01/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Barrow - AFC Fylde)
    26/12/2019 15:00
  • L
  • 2 : 1(Barnet - AFC Fylde)
    07/12/2019 17:20
  • W
  • 0 : 1(Wrexham - AFC Fylde)
    26/11/2019 19:45
  • L
  • 3 : 1(Solihull Moors - AFC Fylde)
    16/11/2019 15:00
23
Relegation (Championship)
16
3
6
7
19:30
15
  • ?
  • Maidenhead United - Ebbsfleet United
    08/02/2020 15:00
  • D
  • 0 : 0(Torquay United - Ebbsfleet United)
    25/01/2020 15:00
  • L
  • 7 : 0(Barrow - Ebbsfleet United)
    04/01/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(Dagenham & Redbridge - Ebbsfleet United)
    26/12/2019 13:00
  • D
  • 1 : 1(Eastleigh - Ebbsfleet United)
    07/12/2019 15:00
  • L
  • 5 : 2(Barnet - Ebbsfleet United)
    26/11/2019 19:45
24
Relegation (Championship)
16
1
8
7
17:31
11
  • ?
  • Yeovil Town - Chorley
    01/02/2020 15:00
  • D
  • 3 : 3(Aldershot Town - Chorley)
    18/01/2020 15:00
  • L
  • 1 : 0(Woking - Chorley)
    04/01/2020 15:00
  • L
  • 3 : 1(Wrexham - Chorley)
    26/12/2019 15:00
  • L
  • 4 : 2(Stockport County - Chorley)
    07/12/2019 15:00
  • D
  • 2 : 2(Barrow - Chorley)
    26/11/2019 19:45