Premier Division: Premier League - 2019

Energetik-BGU11Gomel

Finished

1
X
2
background of football game timelineHomeGuestGoal33''
goalIlya Shkurin
Yellow and red card62''
yellow and red cardEugene Chouchou Swen
Yellow and red card82''
yellow and red cardArseny Kontsedaylov
Red card90''
red cardArtem Shkurdyuk
Goal90''
goalVitaliy Kvashuk

TV Channels:

Official Streams:

Summary
goalIlya Shkurin
33'
Second half
yellow-red cardEugene Chouchou Swen
62'
yellow-red cardArseny Kontsedaylov
82'
red cardArtem Shkurdyuk
90'
90'
goalVitaliy Kvashuk
90'

G O O O A A L - Vitaliy Kvashuk scores in the penalty shoot-out.

90'

SENT OFF! - After a serious foul Artem Shkurdyuk is dismissed

82'

RED CARD! - Arseny Kontsedaylov receives his second yellow card and is sent off!

62'

RED CARD! - Eugene Chouchou Swen receives his second yellow card and is sent off!

33'

G O O O A A L - Ilya Shkurin scores in the penalty shoot-out.

BookmakerTotalOverUnder
Bet3650.501.0113.00
BookmakerTotalOverUnder
Bet3651.501.204.33
BWin1.501.204.10
BookmakerTotalOverUnder
Bet-at-home.com2.501.632.05
Bet3652.501.702.10
BWin2.501.622.15
188Bet2.501.792.03
BookmakerTotalOverUnder
10Bet3.001.861.71
188Bet3.002.001.82
BookmakerTotalOverUnder
Bet3653.502.501.50
BWin3.502.501.48
BookmakerTotalOverUnder
Bet3654.504.501.16
Betway4.504.001.20
BookmakerTotalOverUnder
Bet3655.508.001.06
BookmakerTotalOverUnder
Bet3656.5011.001.02
BookmakerTotalOverUnder
Pinnacle Sports0.501.323.32
Bet3650.501.333.25
BWin0.501.303.25
William Hill0.501.333.25
BookmakerTotalOverUnder
SBOBET1.001.722.11
BookmakerTotalOverUnder
Bet3651.502.501.50
Unibet1.502.551.47
William Hill1.502.381.53
BookmakerTotalOverUnder
Bet3652.506.001.12
William Hill2.505.501.12
BookmakerTotalOverUnder
Paddy Power3.5012.001.02
Bet3653.5017.001.02
William Hill3.5013.001.02
BookmakerTotalOverUnder
Bet3650.501.184.50
William Hill0.501.204.33
BookmakerTotalOverUnder
Bet3651.501.801.90
William Hill1.501.851.85
BookmakerTotalOverUnder
Bet3652.503.501.28
William Hill2.504.001.22
BookmakerTotalOverUnder
Bet3653.508.001.08
William Hill3.508.001.06
BookmakerTotalOverUnder
Bet3654.5021.001.01
BookmakerHandicap12
William Hill0.501.572.30
BookmakerHandicap12
Bet3651.751.155.50
BookmakerHandicap12
Bet365-0.754.401.20
BookmakerCS1
Bet3650:013.00
BWin0:013.00
William Hill0:015.00
BookmakerCS1
Bet3650:111.00
SportingBet0:110.50
BWin0:110.50
William Hill0:110.00
BookmakerCS1
Bet3650:213.00
BWin0:212.50
William Hill0:212.00
BookmakerCS1
Bet3650:323.00
BWin0:321.00
William Hill0:321.00
BookmakerCS1
Bet3650:441.00
BWin0:441.00
William Hill0:446.00
BookmakerCS1
Bet3650:581.00
William Hill0:591.00
BookmakerCS1
Paddy Power0:6201.00
10Bet0:61.00
Unibet0:6226.00
William Hill0:6126.00
888Sport0:6226.00
BookmakerCS1
Paddy Power0:7201.00
10Bet0:71.00
William Hill0:7151.00
Betway0:71.00
BookmakerCS1
Paddy Power0:8201.00
10Bet0:81.00
William Hill0:8151.00
Betway0:81.00
BookmakerCS1
Paddy Power0:9201.00
10Bet0:91.00
William Hill0:9151.00
Betway0:91.00
BookmakerCS1
Paddy Power0:10201.00
William Hill0:10151.00
Betway0:101.00
BookmakerCS1
Paddy Power0:11201.00
BookmakerCS1
Betfair Exchange1:015.00
Bet3651:013.00
BWin1:012.00
William Hill1:011.00
BookmakerCS1
Bet3651:16.50
BWin1:17.75
William Hill1:16.00
BookmakerCS1
Bet3651:29.50
BWin1:29.25
William Hill1:29.00
BookmakerCS1
Bet3651:317.00
BWin1:316.00
William Hill1:315.00
BookmakerCS1
Bet3651:434.00
BWin1:431.00
William Hill1:434.00
BookmakerCS1
Bet3651:567.00
William Hill1:571.00
BookmakerCS1
Paddy Power1:6201.00
Bet3651:6151.00
William Hill1:6126.00
BookmakerCS1
Paddy Power1:7201.00
10Bet1:71.00
William Hill1:7151.00
Betway1:71.00
BookmakerCS1
Paddy Power1:8201.00
10Bet1:81.00
Betway1:81.00
BookmakerCS1
Paddy Power1:9201.00
10Bet1:91.00
Betway1:91.00
BookmakerCS1
Paddy Power1:10201.00
Betway1:101.00
BookmakerCS1
Bet3652:017.00
BWin2:016.50
William Hill2:015.00
Betway2:013.00
BookmakerCS1
Bet3652:112.00
BWin2:111.00
William Hill2:110.00
BookmakerCS1
Bet3652:211.00
BWin2:212.50
William Hill2:211.00
BookmakerCS1
Bet3652:323.00
Unibet2:320.00
BWin2:321.00
William Hill2:321.00
888Sport2:320.00
BookmakerCS1
Bet3652:441.00
BWin2:441.00
William Hill2:446.00
BookmakerCS1
Bet3652:581.00
William Hill2:591.00
Marathon2:581.00
BookmakerCS1
Paddy Power2:6201.00
10Bet2:61.00
Unibet2:6301.00
William Hill2:6126.00
888Sport2:6301.00
BookmakerCS1
Paddy Power2:7201.00
10Bet2:71.00
BookmakerCS1
Paddy Power2:8201.00
10Bet2:81.00
BookmakerCS1
Paddy Power2:9201.00
10Bet2:91.00
BookmakerCS1
Bet3653:029.00
BWin3:029.00
William Hill3:029.00
BookmakerCS1
Bet3653:121.00
SportingBet3:120.00
BWin3:120.00
William Hill3:121.00
BookmakerCS1
Bet3653:226.00
SportingBet3:223.00
BWin3:223.00
William Hill3:223.00
BookmakerCS1
Bet3653:334.00
BWin3:336.00
William Hill3:336.00
BookmakerCS1
Bet3653:467.00
BWin3:467.00
Expekt3:4101.00
William Hill3:471.00
BookmakerCS1
Paddy Power3:5201.00
Bet3653:5151.00
BookmakerCS1
Paddy Power3:6201.00
10Bet3:61.00
Betway3:61.00
BookmakerCS1
Paddy Power3:7201.00
10Bet3:71.00
BookmakerCS1
Paddy Power3:8201.00
10Bet3:81.00
BookmakerCS1
10Bet3:91.00
BookmakerCS1
Bet3654:051.00
BWin4:067.00
William Hill4:066.00
BookmakerCS1
Bet3654:141.00
BWin4:141.00
William Hill4:146.00
BookmakerCS1
Bet3654:251.00
BWin4:251.00
William Hill4:256.00
Betway4:251.00
BookmakerCS1
Bet3654:381.00
BWin4:367.00
Expekt4:3101.00
William Hill4:381.00
BookmakerCS1
Bet3654:4126.00
BWin4:4126.00
Expekt4:4101.00
William Hill4:4126.00
BookmakerCS1
Paddy Power4:5201.00
10Bet4:51.00
Betway4:51.00
BookmakerCS1
Paddy Power4:6201.00
10Bet4:61.00
BookmakerCS1
Paddy Power4:7201.00
10Bet4:71.00
BookmakerCS1
10Bet4:81.00
BookmakerCS1
10Bet4:91.00
BookmakerCS1
Bet3655:0126.00
William Hill5:0126.00
BookmakerCS1
Bet3655:1101.00
William Hill5:1101.00
BookmakerCS1
Bet3655:2126.00
William Hill5:2101.00
BookmakerCS1
Paddy Power5:3201.00
10Bet5:31.00
BookmakerCS1
Paddy Power5:4201.00
10Bet5:41.00
Betway5:41.00
BookmakerCS1
Paddy Power5:5201.00
10Bet5:51.00
Betway5:51.00
BookmakerCS1
Paddy Power5:6201.00
10Bet5:61.00
BookmakerCS1
10Bet5:71.00
BookmakerCS1
10Bet5:81.00
BookmakerCS1
10Bet5:91.00
BookmakerCS1
Paddy Power6:0201.00
10Bet6:01.00
William Hill6:0151.00
Betway6:01.00
BookmakerCS1
Paddy Power6:1201.00
10Bet6:11.00
William Hill6:1151.00
Betway6:11.00
BookmakerCS1
Paddy Power6:2201.00
10Bet6:21.00
William Hill6:2151.00
Betway6:21.00
BookmakerCS1
Paddy Power6:3201.00
10Bet6:31.00
Betway6:31.00
BookmakerCS1
Paddy Power6:4201.00
10Bet6:41.00
BookmakerCS1
Paddy Power6:5201.00
10Bet6:51.00
BookmakerCS1
10Bet6:61.00
BookmakerCS1
10Bet6:71.00
BookmakerCS1
10Bet6:81.00
BookmakerCS1
10Bet6:91.00
BookmakerCS1
Paddy Power7:0201.00
10Bet7:01.00
William Hill7:0151.00
Betway7:01.00
BookmakerCS1
Paddy Power7:1201.00
10Bet7:11.00
William Hill7:1151.00
Betway7:11.00
BookmakerCS1
Paddy Power7:2201.00
10Bet7:21.00
BookmakerCS1
Paddy Power7:3201.00
10Bet7:31.00
BookmakerCS1
Paddy Power7:4201.00
10Bet7:41.00
BookmakerCS1
10Bet7:51.00
BookmakerCS1
10Bet7:61.00
BookmakerCS1
10Bet7:71.00
BookmakerCS1
10Bet7:81.00
BookmakerCS1
10Bet7:91.00
BookmakerCS1
Paddy Power8:0201.00
10Bet8:01.00
William Hill8:0151.00
Betway8:01.00
BookmakerCS1
Paddy Power8:1201.00
10Bet8:11.00
Betway8:11.00
BookmakerCS1
Paddy Power8:2201.00
10Bet8:21.00
BookmakerCS1
Paddy Power8:3201.00
10Bet8:31.00
BookmakerCS1
10Bet8:41.00
BookmakerCS1
10Bet8:51.00
BookmakerCS1
10Bet8:61.00
BookmakerCS1
10Bet8:71.00
BookmakerCS1
10Bet8:81.00
BookmakerCS1
10Bet8:91.00
BookmakerCS1
Paddy Power9:0201.00
10Bet9:01.00
William Hill9:0151.00
Betway9:01.00
BookmakerCS1
Paddy Power9:1201.00
10Bet9:11.00
Betway9:11.00
BookmakerCS1
Paddy Power9:2201.00
10Bet9:21.00
BookmakerCS1
10Bet9:31.00
BookmakerCS1
10Bet9:41.00
BookmakerCS1
10Bet9:51.00
BookmakerCS1
10Bet9:61.00
BookmakerCS1
10Bet9:71.00
BookmakerCS1
10Bet9:81.00
BookmakerCS1
10Bet9:91.00
BookmakerCS1
Paddy Power10:0201.00
William Hill10:0151.00
Betway10:01.00
BookmakerCS1
Paddy Power10:1201.00
Betway10:11.00
BookmakerCS1
Paddy Power11:0201.00
BookmakerCS1
Bet3650:03.25
BWin0:03.25
BookmakerCS1
Bet3650:14.50
BWin0:14.75
BookmakerCS1
Bet3650:212.00
BWin0:211.00
BookmakerCS1
Bet3650:341.00
BWin0:331.00
BookmakerCS1
Bet3650:4101.00
BWin0:4101.00
BookmakerCS1
Bet3651:05.00
BWin1:05.50
BookmakerCS1
Bet3651:17.00
SportingBet1:16.75
BWin1:16.75
BookmakerCS1
Bet3651:221.00
BWin1:216.00
BookmakerCS1
Bet3651:351.00
BWin1:351.00
BookmakerCS1
BWin1:4101.00
BookmakerCS1
Bet3652:015.00
BWin2:014.50
BookmakerCS1
Bet3652:121.00
BWin2:118.00
BookmakerCS1
Bet3652:241.00
BWin2:241.00
BookmakerCS1
Bet3652:3126.00
BWin2:3101.00
BookmakerCS1
BWin2:4126.00
BookmakerCS1
Bet3653:041.00
BWin3:041.00
BookmakerCS1
Bet3653:151.00
BWin3:151.00
BookmakerCS1
Bet3653:2151.00
BWin3:2101.00
BookmakerCS1
10Bet3:31.00
BWin3:3101.00
BookmakerCS1
BWin3:4151.00
BookmakerCS1
Bet3654:0151.00
BWin4:0126.00
BookmakerCS1
BWin4:1126.00
BookmakerCS1
BWin4:2151.00
BookmakerCS1
BWin4:3151.00
BookmakerCS1
SportingBet4:4201.00
BWin4:4201.00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Qualification)
28
21
6
1
66:21
69
  • ?
  • Dinamo Brest - FK Vitebsk
    24/11/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Isloch - Dinamo Brest)
    10/11/2019 12:30
  • D
  • 1 : 1(Dinamo Brest - Shakhtyor Soligorsk)
    03/11/2019 15:00
  • W
  • 1 : 2(Gomel - Dinamo Brest)
    26/10/2019 14:00
  • W
  • 3 : 2(Dinamo Brest - FK Slutsk)
    20/10/2019 16:00
  • W
  • 0 : 1(Neman Grodno - Dinamo Brest)
    05/10/2019 17:45
2
Europa League (Qualification)
28
20
4
4
56:20
64
  • ?
  • BATE Borisov - Dinamo Minsk
    24/11/2019 11:00
  • W
  • 1 : 2(FK Vitebsk - BATE Borisov)
    10/11/2019 14:30
  • L
  • 2 : 4(BATE Borisov - Isloch)
    03/11/2019 16:45
  • W
  • 0 : 1(Dnyapro Mogilev - BATE Borisov)
    30/10/2019 16:30
  • D
  • 2 : 2(Shakhtyor Soligorsk - BATE Borisov)
    27/10/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(BATE Borisov - Gomel)
    19/10/2019 13:00
3
Europa League (Qualification)
28
19
5
4
58:20
62
  • ?
  • FC Minsk - Shakhtyor Soligorsk
    24/11/2019 11:00
  • W
  • 5 : 1(Shakhtyor Soligorsk - Slavia Mozyr)
    09/11/2019 13:00
  • D
  • 1 : 1(Dinamo Brest - Shakhtyor Soligorsk)
    03/11/2019 15:00
  • D
  • 2 : 2(Shakhtyor Soligorsk - BATE Borisov)
    27/10/2019 16:00
  • L
  • 2 : 0(Dnyapro Mogilev - Shakhtyor Soligorsk)
    20/10/2019 14:00
  • W
  • 3 : 0(Shakhtyor Soligorsk - Torpedo Zhodino)
    05/10/2019 15:00
4
28
15
5
8
42:33
50
  • ?
  • BATE Borisov - Dinamo Minsk
    24/11/2019 11:00
  • W
  • 3 : 0(Dinamo Minsk - Dnyapro Mogilev)
    08/11/2019 15:00
  • L
  • 4 : 0(Torpedo Zhodino - Dinamo Minsk)
    03/11/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Slavia Mozyr - Dinamo Minsk)
    30/10/2019 12:00
  • D
  • 3 : 3(Energetik-BGU - Dinamo Minsk)
    26/10/2019 10:00
  • L
  • 0 : 2(Dinamo Minsk - FK Vitebsk)
    19/10/2019 15:00
5
28
13
7
8
41:33
46
  • ?
  • Slavia Mozyr - Isloch
    24/11/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Isloch - Dinamo Brest)
    10/11/2019 12:30
  • W
  • 2 : 4(BATE Borisov - Isloch)
    03/11/2019 16:45
  • D
  • 1 : 1(Isloch - Dnyapro Mogilev)
    26/10/2019 16:00
  • W
  • 1 : 3(Torpedo Zhodino - Isloch)
    20/10/2019 11:30
  • D
  • 1 : 1(Isloch - Dinamo Minsk)
    06/10/2019 11:00
6
28
13
6
9
39:32
45
  • ?
  • Dnyapro Mogilev - Torpedo Zhodino
    24/11/2019 11:00
  • L
  • 2 : 1(Energetik-BGU - Torpedo Zhodino)
    10/11/2019 10:30
  • W
  • 4 : 0(Torpedo Zhodino - Dinamo Minsk)
    03/11/2019 11:00
  • D
  • 0 : 0(FK Vitebsk - Torpedo Zhodino)
    27/10/2019 14:00
  • L
  • 1 : 3(Torpedo Zhodino - Isloch)
    20/10/2019 11:30
  • L
  • 3 : 0(Shakhtyor Soligorsk - Torpedo Zhodino)
    05/10/2019 15:00
7
28
12
8
8
29:25
44
  • ?
  • FK Gorodeya - Gomel
    24/11/2019 11:00
  • D
  • 0 : 0(FK Slutsk - FK Gorodeya)
    09/11/2019 11:00
  • W
  • 1 : 0(FK Gorodeya - Neman Grodno)
    02/11/2019 13:00
  • W
  • 0 : 3(FC Torpedo Minsk - FK Gorodeya)
    26/10/2019 16:00
  • W
  • 1 : 0(FK Gorodeya - Energetik-BGU)
    21/10/2019 16:00
  • L
  • 1 : 2(FK Gorodeya - FC Minsk)
    04/10/2019 17:45
8
28
10
5
13
26:34
35
  • ?
  • Neman Grodno - Energetik-BGU
    24/11/2019 11:00
  • W
  • 3 : 0(Neman Grodno - FC Torpedo Minsk)
    09/11/2019 17:00
  • L
  • 1 : 0(FK Gorodeya - Neman Grodno)
    02/11/2019 13:00
  • W
  • 1 : 0(Neman Grodno - FC Minsk)
    25/10/2019 16:00
  • W
  • 0 : 1(Slavia Mozyr - Neman Grodno)
    19/10/2019 11:00
  • L
  • 0 : 1(Neman Grodno - Dinamo Brest)
    05/10/2019 17:45
9
28
8
8
12
34:43
32
  • ?
  • FC Minsk - Shakhtyor Soligorsk
    24/11/2019 11:00
  • L
  • 1 : 0(Gomel - FC Minsk)
    09/11/2019 15:00
  • W
  • 1 : 0(FC Minsk - FK Slutsk)
    01/11/2019 15:00
  • L
  • 1 : 0(Neman Grodno - FC Minsk)
    25/10/2019 16:00
  • W
  • 3 : 0(FC Minsk - FC Torpedo Minsk)
    19/10/2019 16:00
  • W
  • 1 : 2(FK Gorodeya - FC Minsk)
    04/10/2019 17:45
10
28
8
7
13
24:36
31
  • ?
  • Dinamo Brest - FK Vitebsk
    24/11/2019 11:00
  • L
  • 1 : 2(FK Vitebsk - BATE Borisov)
    10/11/2019 14:30
  • L
  • 2 : 0(Dnyapro Mogilev - FK Vitebsk)
    03/11/2019 13:00
  • D
  • 0 : 0(FK Vitebsk - Torpedo Zhodino)
    27/10/2019 14:00
  • W
  • 0 : 2(Dinamo Minsk - FK Vitebsk)
    19/10/2019 15:00
  • L
  • 2 : 0(Energetik-BGU - FK Vitebsk)
    06/10/2019 13:00
11
28
8
7
13
31:40
31
  • ?
  • Slavia Mozyr - Isloch
    24/11/2019 11:00
  • L
  • 5 : 1(Shakhtyor Soligorsk - Slavia Mozyr)
    09/11/2019 13:00
  • W
  • 3 : 2(Slavia Mozyr - Gomel)
    04/11/2019 11:30
  • D
  • 1 : 1(Slavia Mozyr - Dinamo Minsk)
    30/10/2019 12:00
  • D
  • 0 : 0(FK Slutsk - Slavia Mozyr)
    26/10/2019 12:00
  • L
  • 0 : 1(Slavia Mozyr - Neman Grodno)
    19/10/2019 11:00
12
28
7
8
13
46:62
29
  • ?
  • Neman Grodno - Energetik-BGU
    24/11/2019 11:00
  • W
  • 2 : 1(Energetik-BGU - Torpedo Zhodino)
    10/11/2019 10:30
  • W
  • 0 : 3(FC Torpedo Minsk - Energetik-BGU)
    01/11/2019 17:00
  • D
  • 3 : 3(Energetik-BGU - Dinamo Minsk)
    26/10/2019 10:00
  • L
  • 1 : 0(FK Gorodeya - Energetik-BGU)
    21/10/2019 16:00
  • W
  • 2 : 0(Energetik-BGU - FK Vitebsk)
    06/10/2019 13:00
13
28
7
7
14
24:45
28
  • ?
  • FK Slutsk - Neman Grodno
    01/12/2019 11:00
  • ?
  • FC Torpedo Minsk - FK Slutsk
    24/11/2019 11:00
  • D
  • 0 : 0(FK Slutsk - FK Gorodeya)
    09/11/2019 11:00
  • L
  • 1 : 0(FC Minsk - FK Slutsk)
    01/11/2019 15:00
  • D
  • 0 : 0(FK Slutsk - Slavia Mozyr)
    26/10/2019 12:00
  • L
  • 3 : 2(Dinamo Brest - FK Slutsk)
    20/10/2019 16:00
14
Relegation Playoff
28
7
6
15
27:36
27
  • ?
  • Dnyapro Mogilev - Torpedo Zhodino
    24/11/2019 11:00
  • L
  • 3 : 0(Dinamo Minsk - Dnyapro Mogilev)
    08/11/2019 15:00
  • W
  • 2 : 0(Dnyapro Mogilev - FK Vitebsk)
    03/11/2019 13:00
  • L
  • 0 : 1(Dnyapro Mogilev - BATE Borisov)
    30/10/2019 16:30
  • D
  • 1 : 1(Isloch - Dnyapro Mogilev)
    26/10/2019 16:00
  • W
  • 2 : 0(Dnyapro Mogilev - Shakhtyor Soligorsk)
    20/10/2019 14:00
15
Relegation (Championship)
28
5
8
15
38:48
23
  • ?
  • FK Gorodeya - Gomel
    24/11/2019 11:00
  • ?
  • Gomel - FC Torpedo Minsk
    01/12/2019 11:00
  • W
  • 1 : 0(Gomel - FC Minsk)
    09/11/2019 15:00
  • L
  • 3 : 2(Slavia Mozyr - Gomel)
    04/11/2019 11:30
  • L
  • 1 : 2(Gomel - Dinamo Brest)
    26/10/2019 14:00
  • D
  • 1 : 1(BATE Borisov - Gomel)
    19/10/2019 13:00
16
Relegation (Championship)
28
1
3
24
4:57
6
  • ?
  • Gomel - FC Torpedo Minsk
    01/12/2019 11:00
  • ?
  • FC Torpedo Minsk - FK Slutsk
    24/11/2019 11:00
  • L
  • 3 : 0(Neman Grodno - FC Torpedo Minsk)
    09/11/2019 17:00
  • L
  • 0 : 3(FC Torpedo Minsk - Energetik-BGU)
    01/11/2019 17:00
  • L
  • 0 : 3(FC Torpedo Minsk - FK Gorodeya)
    26/10/2019 16:00
  • L
  • 3 : 0(FC Minsk - FC Torpedo Minsk)
    19/10/2019 16:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Qualification)
14
10
3
1
43:12
33
  • ?
  • Dinamo Brest - FK Vitebsk
    24/11/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Dinamo Brest - Shakhtyor Soligorsk)
    03/11/2019 15:00
  • W
  • 3 : 2(Dinamo Brest - FK Slutsk)
    20/10/2019 16:00
  • W
  • 3 : 0(Dinamo Brest - FC Torpedo Minsk)
    28/09/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Dinamo Brest - BATE Borisov)
    25/09/2019 17:45
  • W
  • 3 : 0(Dinamo Brest - FC Minsk)
    14/09/2019 15:30
2
Europa League (Qualification)
14
11
1
2
31:10
34
  • ?
  • BATE Borisov - Dinamo Minsk
    24/11/2019 11:00
  • L
  • 2 : 4(BATE Borisov - Isloch)
    03/11/2019 16:45
  • D
  • 1 : 1(BATE Borisov - Gomel)
    19/10/2019 13:00
  • W
  • 1 : 0(BATE Borisov - Neman Grodno)
    28/09/2019 17:45
  • W
  • 2 : 1(BATE Borisov - FK Gorodeya)
    14/09/2019 17:45
  • W
  • 4 : 0(BATE Borisov - Slavia Mozyr)
    25/08/2019 17:45
3
Europa League (Qualification)
14
11
2
1
38:11
35
  • ?
  • Shakhtyor Soligorsk - FK Gorodeya
    01/12/2019 11:00
  • W
  • 5 : 1(Shakhtyor Soligorsk - Slavia Mozyr)
    09/11/2019 13:00
  • D
  • 2 : 2(Shakhtyor Soligorsk - BATE Borisov)
    27/10/2019 16:00
  • W
  • 3 : 0(Shakhtyor Soligorsk - Torpedo Zhodino)
    05/10/2019 15:00
  • W
  • 4 : 0(Shakhtyor Soligorsk - FK Vitebsk)
    21/09/2019 17:45
  • W
  • 3 : 1(Shakhtyor Soligorsk - Gomel)
    25/08/2019 15:45
4
14
9
1
4
25:14
28
  • ?
  • Dinamo Minsk - Dinamo Brest
    01/12/2019 11:00
  • W
  • 3 : 0(Dinamo Minsk - Dnyapro Mogilev)
    08/11/2019 15:00
  • L
  • 0 : 2(Dinamo Minsk - FK Vitebsk)
    19/10/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(Dinamo Minsk - Shakhtyor Soligorsk)
    29/09/2019 16:00
  • W
  • 2 : 1(Dinamo Minsk - FK Slutsk)
    15/09/2019 16:00
  • W
  • 3 : 0(Dinamo Minsk - FC Torpedo Minsk)
    25/08/2019 17:45
5
14
8
4
2
20:8
28
  • ?
  • Isloch - FC Minsk
    01/12/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Isloch - Dinamo Brest)
    10/11/2019 12:30
  • D
  • 1 : 1(Isloch - Dnyapro Mogilev)
    26/10/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Isloch - Dinamo Minsk)
    06/10/2019 11:00
  • L
  • 0 : 1(Isloch - Shakhtyor Soligorsk)
    15/09/2019 14:00
  • L
  • 0 : 1(Isloch - FK Slutsk)
    23/08/2019 15:00
6
14
7
4
3
20:12
25
  • ?
  • Torpedo Zhodino - BATE Borisov
    01/12/2019 11:00
  • W
  • 4 : 0(Torpedo Zhodino - Dinamo Minsk)
    03/11/2019 11:00
  • L
  • 1 : 3(Torpedo Zhodino - Isloch)
    20/10/2019 11:30
  • W
  • 2 : 0(Torpedo Zhodino - Gomel)
    28/09/2019 13:00
  • W
  • 1 : 0(Torpedo Zhodino - Neman Grodno)
    14/09/2019 13:00
  • D
  • 1 : 1(Torpedo Zhodino - FK Gorodeya)
    25/08/2019 13:45
7
14
7
3
4
15:14
24
  • ?
  • FK Gorodeya - Gomel
    24/11/2019 11:00
  • W
  • 1 : 0(FK Gorodeya - Neman Grodno)
    02/11/2019 13:00
  • W
  • 1 : 0(FK Gorodeya - Energetik-BGU)
    21/10/2019 16:00
  • L
  • 1 : 2(FK Gorodeya - FC Minsk)
    04/10/2019 17:45
  • D
  • 0 : 0(FK Gorodeya - Shakhtyor Soligorsk)
    25/09/2019 15:45
  • L
  • 1 : 3(FK Gorodeya - Dinamo Brest)
    20/09/2019 16:45
8
14
4
4
6
9:12
16
  • ?
  • Neman Grodno - Energetik-BGU
    24/11/2019 11:00
  • W
  • 3 : 0(Neman Grodno - FC Torpedo Minsk)
    09/11/2019 17:00
  • W
  • 1 : 0(Neman Grodno - FC Minsk)
    25/10/2019 16:00
  • L
  • 0 : 1(Neman Grodno - Dinamo Brest)
    05/10/2019 17:45
  • W
  • 1 : 0(Neman Grodno - Dnyapro Mogilev)
    21/09/2019 15:00
  • L
  • 0 : 1(Neman Grodno - Dinamo Minsk)
    01/09/2019 13:00
9
14
7
4
3
20:19
25
  • ?
  • FC Minsk - Shakhtyor Soligorsk
    24/11/2019 11:00
  • W
  • 1 : 0(FC Minsk - FK Slutsk)
    01/11/2019 15:00
  • W
  • 3 : 0(FC Minsk - FC Torpedo Minsk)
    19/10/2019 16:00
  • L
  • 1 : 6(FC Minsk - Energetik-BGU)
    27/09/2019 15:45
  • W
  • 1 : 0(FC Minsk - Slavia Mozyr)
    20/09/2019 15:00
  • W
  • 3 : 2(FC Minsk - BATE Borisov)
    01/09/2019 16:45
10
14
4
5
5
15:15
17
  • ?
  • FK Vitebsk - Slavia Mozyr
    01/12/2019 11:00
  • L
  • 1 : 2(FK Vitebsk - BATE Borisov)
    10/11/2019 14:30
  • D
  • 0 : 0(FK Vitebsk - Torpedo Zhodino)
    27/10/2019 14:00
  • W
  • 2 : 0(FK Vitebsk - Isloch)
    29/09/2019 14:00
  • L
  • 1 : 2(FK Vitebsk - Gomel)
    16/09/2019 16:30
  • D
  • 0 : 0(FK Vitebsk - Neman Grodno)
    24/08/2019 13:00
11
14
4
3
7
18:21
15
  • ?
  • Slavia Mozyr - Isloch
    24/11/2019 11:00
  • W
  • 3 : 2(Slavia Mozyr - Gomel)
    04/11/2019 11:30
  • D
  • 1 : 1(Slavia Mozyr - Dinamo Minsk)
    30/10/2019 12:00
  • L
  • 0 : 1(Slavia Mozyr - Neman Grodno)
    19/10/2019 11:00
  • L
  • 0 : 1(Slavia Mozyr - FK Gorodeya)
    29/09/2019 12:00
  • L
  • 0 : 1(Slavia Mozyr - FK Vitebsk)
    25/09/2019 13:30
12
14
3
5
6
19:25
14
  • ?
  • Energetik-BGU - Dnyapro Mogilev
    01/12/2019 11:00
  • W
  • 2 : 1(Energetik-BGU - Torpedo Zhodino)
    10/11/2019 10:30
  • D
  • 3 : 3(Energetik-BGU - Dinamo Minsk)
    26/10/2019 10:00
  • W
  • 2 : 0(Energetik-BGU - FK Vitebsk)
    06/10/2019 13:00
  • L
  • 1 : 2(Energetik-BGU - Isloch)
    22/09/2019 11:00
  • L
  • 1 : 2(Energetik-BGU - Shakhtyor Soligorsk)
    01/09/2019 14:45
13
14
4
4
6
12:25
16
  • ?
  • FK Slutsk - Neman Grodno
    01/12/2019 11:00
  • D
  • 0 : 0(FK Slutsk - FK Gorodeya)
    09/11/2019 11:00
  • D
  • 0 : 0(FK Slutsk - Slavia Mozyr)
    26/10/2019 12:00
  • L
  • 0 : 3(FK Slutsk - BATE Borisov)
    05/10/2019 12:00
  • L
  • 1 : 2(FK Slutsk - Torpedo Zhodino)
    21/09/2019 13:00
  • W
  • 3 : 0(FK Slutsk - FK Vitebsk)
    31/08/2019 14:00
14
Relegation Playoff
14
6
2
6
18:14
20
  • ?
  • Dnyapro Mogilev - Torpedo Zhodino
    24/11/2019 11:00
  • W
  • 2 : 0(Dnyapro Mogilev - FK Vitebsk)
    03/11/2019 13:00
  • L
  • 0 : 1(Dnyapro Mogilev - BATE Borisov)
    30/10/2019 16:30
  • W
  • 2 : 0(Dnyapro Mogilev - Shakhtyor Soligorsk)
    20/10/2019 14:00
  • W
  • 2 : 0(Dnyapro Mogilev - FK Slutsk)
    27/09/2019 17:45
  • W
  • 3 : 0(Dnyapro Mogilev - FC Torpedo Minsk)
    14/09/2019 16:00
15
Relegation (Championship)
14
2
4
8
17:22
10
  • ?
  • Gomel - FC Torpedo Minsk
    01/12/2019 11:00
  • W
  • 1 : 0(Gomel - FC Minsk)
    09/11/2019 15:00
  • L
  • 1 : 2(Gomel - Dinamo Brest)
    26/10/2019 14:00
  • D
  • 0 : 0(Gomel - Dnyapro Mogilev)
    06/10/2019 15:00
  • L
  • 0 : 1(Gomel - Dinamo Minsk)
    22/09/2019 14:00
  • D
  • 2 : 2(Gomel - Isloch)
    31/08/2019 15:45
16
Relegation (Championship)
14
1
1
12
2:29
4
  • ?
  • FC Torpedo Minsk - FK Slutsk
    24/11/2019 11:00
  • L
  • 0 : 3(FC Torpedo Minsk - Energetik-BGU)
    01/11/2019 17:00
  • L
  • 0 : 3(FC Torpedo Minsk - FK Gorodeya)
    26/10/2019 16:00
  • L
  • 0 : 3(FC Torpedo Minsk - Slavia Mozyr)
    05/10/2019 16:00
  • L
  • 0 : 3(FC Torpedo Minsk - BATE Borisov)
    21/09/2019 16:00
  • L
  • 0 : 3(FC Torpedo Minsk - Torpedo Zhodino)
    31/08/2019 16:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Qualification)
14
11
3
0
23:9
36
  • ?
  • Dinamo Minsk - Dinamo Brest
    01/12/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Isloch - Dinamo Brest)
    10/11/2019 12:30
  • W
  • 1 : 2(Gomel - Dinamo Brest)
    26/10/2019 14:00
  • W
  • 0 : 1(Neman Grodno - Dinamo Brest)
    05/10/2019 17:45
  • W
  • 1 : 3(FK Gorodeya - Dinamo Brest)
    20/09/2019 16:45
  • W
  • 2 : 4(Slavia Mozyr - Dinamo Brest)
    31/08/2019 12:00
2
Europa League (Qualification)
14
9
3
2
25:10
30
  • ?
  • Torpedo Zhodino - BATE Borisov
    01/12/2019 11:00
  • W
  • 1 : 2(FK Vitebsk - BATE Borisov)
    10/11/2019 14:30
  • W
  • 0 : 1(Dnyapro Mogilev - BATE Borisov)
    30/10/2019 16:30
  • D
  • 2 : 2(Shakhtyor Soligorsk - BATE Borisov)
    27/10/2019 16:00
  • W
  • 0 : 3(FK Slutsk - BATE Borisov)
    05/10/2019 12:00
  • D
  • 1 : 1(Dinamo Brest - BATE Borisov)
    25/09/2019 17:45
3
Europa League (Qualification)
14
8
3
3
20:9
27
  • ?
  • FC Minsk - Shakhtyor Soligorsk
    24/11/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Dinamo Brest - Shakhtyor Soligorsk)
    03/11/2019 15:00
  • L
  • 2 : 0(Dnyapro Mogilev - Shakhtyor Soligorsk)
    20/10/2019 14:00
  • D
  • 1 : 1(Dinamo Minsk - Shakhtyor Soligorsk)
    29/09/2019 16:00
  • D
  • 0 : 0(FK Gorodeya - Shakhtyor Soligorsk)
    25/09/2019 15:45
  • W
  • 0 : 1(Isloch - Shakhtyor Soligorsk)
    15/09/2019 14:00
4
14
6
4
4
17:19
22
  • ?
  • BATE Borisov - Dinamo Minsk
    24/11/2019 11:00
  • L
  • 4 : 0(Torpedo Zhodino - Dinamo Minsk)
    03/11/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Slavia Mozyr - Dinamo Minsk)
    30/10/2019 12:00
  • D
  • 3 : 3(Energetik-BGU - Dinamo Minsk)
    26/10/2019 10:00
  • D
  • 1 : 1(Isloch - Dinamo Minsk)
    06/10/2019 11:00
  • W
  • 0 : 1(Gomel - Dinamo Minsk)
    22/09/2019 14:00
5
14
5
3
6
21:25
18
  • ?
  • Slavia Mozyr - Isloch
    24/11/2019 11:00
  • W
  • 2 : 4(BATE Borisov - Isloch)
    03/11/2019 16:45
  • W
  • 1 : 3(Torpedo Zhodino - Isloch)
    20/10/2019 11:30
  • L
  • 2 : 0(FK Vitebsk - Isloch)
    29/09/2019 14:00
  • W
  • 1 : 2(Energetik-BGU - Isloch)
    22/09/2019 11:00
  • D
  • 2 : 2(Gomel - Isloch)
    31/08/2019 15:45
6
14
6
2
6
19:20
20
  • ?
  • Dnyapro Mogilev - Torpedo Zhodino
    24/11/2019 11:00
  • L
  • 2 : 1(Energetik-BGU - Torpedo Zhodino)
    10/11/2019 10:30
  • D
  • 0 : 0(FK Vitebsk - Torpedo Zhodino)
    27/10/2019 14:00
  • L
  • 3 : 0(Shakhtyor Soligorsk - Torpedo Zhodino)
    05/10/2019 15:00
  • W
  • 1 : 2(FK Slutsk - Torpedo Zhodino)
    21/09/2019 13:00
  • W
  • 0 : 3(FC Torpedo Minsk - Torpedo Zhodino)
    31/08/2019 16:00
7
14
5
5
4
14:11
20
  • ?
  • Shakhtyor Soligorsk - FK Gorodeya
    01/12/2019 11:00
  • D
  • 0 : 0(FK Slutsk - FK Gorodeya)
    09/11/2019 11:00
  • W
  • 0 : 3(FC Torpedo Minsk - FK Gorodeya)
    26/10/2019 16:00
  • W
  • 0 : 1(Slavia Mozyr - FK Gorodeya)
    29/09/2019 12:00
  • L
  • 2 : 1(BATE Borisov - FK Gorodeya)
    14/09/2019 17:45
  • D
  • 1 : 1(Torpedo Zhodino - FK Gorodeya)
    25/08/2019 13:45
8
14
6
1
7
17:22
19
  • ?
  • FK Slutsk - Neman Grodno
    01/12/2019 11:00
  • L
  • 1 : 0(FK Gorodeya - Neman Grodno)
    02/11/2019 13:00
  • W
  • 0 : 1(Slavia Mozyr - Neman Grodno)
    19/10/2019 11:00
  • L
  • 1 : 0(BATE Borisov - Neman Grodno)
    28/09/2019 17:45
  • L
  • 1 : 0(Torpedo Zhodino - Neman Grodno)
    14/09/2019 13:00
  • D
  • 0 : 0(FK Vitebsk - Neman Grodno)
    24/08/2019 13:00
9
14
1
4
9
14:24
7
  • ?
  • Isloch - FC Minsk
    01/12/2019 11:00
  • L
  • 1 : 0(Gomel - FC Minsk)
    09/11/2019 15:00
  • L
  • 1 : 0(Neman Grodno - FC Minsk)
    25/10/2019 16:00
  • W
  • 1 : 2(FK Gorodeya - FC Minsk)
    04/10/2019 17:45
  • L
  • 3 : 0(Dinamo Brest - FC Minsk)
    14/09/2019 15:30
  • L
  • 1 : 0(Dnyapro Mogilev - FC Minsk)
    23/08/2019 16:45
10
14
4
2
8
9:21
14
  • ?
  • Dinamo Brest - FK Vitebsk
    24/11/2019 11:00
  • L
  • 2 : 0(Dnyapro Mogilev - FK Vitebsk)
    03/11/2019 13:00
  • W
  • 0 : 2(Dinamo Minsk - FK Vitebsk)
    19/10/2019 15:00
  • L
  • 2 : 0(Energetik-BGU - FK Vitebsk)
    06/10/2019 13:00
  • W
  • 0 : 1(Slavia Mozyr - FK Vitebsk)
    25/09/2019 13:30
  • L
  • 4 : 0(Shakhtyor Soligorsk - FK Vitebsk)
    21/09/2019 17:45
11
14
4
4
6
13:19
16
  • ?
  • FK Vitebsk - Slavia Mozyr
    01/12/2019 11:00
  • L
  • 5 : 1(Shakhtyor Soligorsk - Slavia Mozyr)
    09/11/2019 13:00
  • D
  • 0 : 0(FK Slutsk - Slavia Mozyr)
    26/10/2019 12:00
  • W
  • 0 : 3(FC Torpedo Minsk - Slavia Mozyr)
    05/10/2019 16:00
  • L
  • 1 : 0(FC Minsk - Slavia Mozyr)
    20/09/2019 15:00
  • L
  • 4 : 0(BATE Borisov - Slavia Mozyr)
    25/08/2019 17:45
12
14
4
3
7
27:37
15
  • ?
  • Neman Grodno - Energetik-BGU
    24/11/2019 11:00
  • W
  • 0 : 3(FC Torpedo Minsk - Energetik-BGU)
    01/11/2019 17:00
  • L
  • 1 : 0(FK Gorodeya - Energetik-BGU)
    21/10/2019 16:00
  • W
  • 1 : 6(FC Minsk - Energetik-BGU)
    27/09/2019 15:45
  • D
  • 2 : 2(Slavia Mozyr - Energetik-BGU)
    15/09/2019 12:00
  • L
  • 6 : 2(Dinamo Brest - Energetik-BGU)
    24/08/2019 17:45
13
14
3
3
8
12:20
12
  • ?
  • FC Torpedo Minsk - FK Slutsk
    24/11/2019 11:00
  • L
  • 1 : 0(FC Minsk - FK Slutsk)
    01/11/2019 15:00
  • L
  • 3 : 2(Dinamo Brest - FK Slutsk)
    20/10/2019 16:00
  • L
  • 2 : 0(Dnyapro Mogilev - FK Slutsk)
    27/09/2019 17:45
  • L
  • 2 : 1(Dinamo Minsk - FK Slutsk)
    15/09/2019 16:00
  • W
  • 0 : 1(Isloch - FK Slutsk)
    23/08/2019 15:00
14
Relegation Playoff
14
1
4
9
9:22
7
  • ?
  • Energetik-BGU - Dnyapro Mogilev
    01/12/2019 11:00
  • L
  • 3 : 0(Dinamo Minsk - Dnyapro Mogilev)
    08/11/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(Isloch - Dnyapro Mogilev)
    26/10/2019 16:00
  • D
  • 0 : 0(Gomel - Dnyapro Mogilev)
    06/10/2019 15:00
  • L
  • 1 : 0(Neman Grodno - Dnyapro Mogilev)
    21/09/2019 15:00
  • L
  • 3 : 2(FK Gorodeya - Dnyapro Mogilev)
    30/08/2019 16:45
15
Relegation (Championship)
14
3
4
7
21:26
13
  • ?
  • FK Gorodeya - Gomel
    24/11/2019 11:00
  • L
  • 3 : 2(Slavia Mozyr - Gomel)
    04/11/2019 11:30
  • D
  • 1 : 1(BATE Borisov - Gomel)
    19/10/2019 13:00
  • L
  • 2 : 0(Torpedo Zhodino - Gomel)
    28/09/2019 13:00
  • W
  • 1 : 2(FK Vitebsk - Gomel)
    16/09/2019 16:30
  • L
  • 3 : 1(Shakhtyor Soligorsk - Gomel)
    25/08/2019 15:45
16
Relegation (Championship)
14
0
2
12
2:28
2
  • ?
  • Gomel - FC Torpedo Minsk
    01/12/2019 11:00
  • L
  • 3 : 0(Neman Grodno - FC Torpedo Minsk)
    09/11/2019 17:00
  • L
  • 3 : 0(FC Minsk - FC Torpedo Minsk)
    19/10/2019 16:00
  • L
  • 3 : 0(Dinamo Brest - FC Torpedo Minsk)
    28/09/2019 16:00
  • L
  • 3 : 0(Dnyapro Mogilev - FC Torpedo Minsk)
    14/09/2019 16:00
  • L
  • 3 : 0(Dinamo Minsk - FC Torpedo Minsk)
    25/08/2019 17:45