First Professional League - 2019/2020

Etar10Cherno More Varna

Finished

1
X
2
background of football game timelineHomeGuestYellow card16''
yellow cardSvetoslav Kovachev
Player substitution37''
inYani Pehlivanov
inKrasimir Stanoev
Goal45''
goalRumen Rumenov
Player substitution51''
inNikola Kolev
inYani Pehlivanov
Yellow card58''
yellow cardFlorent Bojaj
Yellow card62''
yellow cardNikola Kolev
Yellow card70''
yellow cardZdravko Iliev
Player substitution86''
inIvaylo Dimitrov
inDaniel Mladenov
Yellow card88''
yellow cardRumen Rumenov
Yellow card45''
yellow cardMiroslav Enchev
Goal71''
goalMartin Minchev
Player substitution74''
inDani Kiki
inMiroslav Enchev
Player substitution78''
inLachezar Yordanov
inAristote N'Dongala
Player substitution87''
inJordao
inVasil Panayotov

TV Channels:

Official Streams:

Summary
yellow cardSvetoslav Kovachev
16'
inYani Pehlivanov
outKrasimir Stanoev
37'
45'
yellow cardMiroslav Enchev
goalRumen Rumenov
45'
Second half
inNikola Kolev
outYani Pehlivanov
51'
yellow cardFlorent Bojaj
58'
yellow cardNikola Kolev
62'
yellow cardZdravko Iliev
70'
71'
goalMartin Minchev
74'
inDani Kiki
outMiroslav Enchev
78'
inLachezar Yordanov
outAristote N'Dongala
inIvaylo Dimitrov
outDaniel Mladenov
86'
87'
inJordao
outVasil Panayotov
yellow cardRumen Rumenov
88'
88'

Rumen Rumenov is shown a yellow card by the referee

87'

Cherno More Varna make a substitution. Vasil Panayotov runs off the field and in comes Jordao

86'

Etar make a substitution. Daniel Mladenov runs off the field and in comes Ivaylo Dimitrov

78'

Cherno More Varna make a substitution. Aristote N'Dongala runs off the field and in comes Lachezar Yordanov

74'

Cherno More Varna make a substitution. Miroslav Enchev runs off the field and in comes Dani Kiki

71'

G O O O A A L - Martin Minchev scores in the penalty shoot-out.

70'

Zdravko Iliev is shown a yellow card by the referee

62'

Nikola Kolev is shown a yellow card by the referee

58'

Florent Bojaj is shown a yellow card by the referee

51'

Etar make a substitution. Yani Pehlivanov runs off the field and in comes Nikola Kolev

45'

G O O O A A L - Rumen Rumenov scores in the penalty shoot-out.

45'

Miroslav Enchev is shown a yellow card by the referee

37'

Etar make a substitution. Krasimir Stanoev runs off the field and in comes Yani Pehlivanov

16'

Svetoslav Kovachev is shown a yellow card by the referee

Goalkeeper
1Hristo IvanovMiodrag Mitrovic18
Starting Lineups
5Hristofor HubchevTsvetomir Panov2
23Aleksandar DyulgerovDimitrios Chantakias44
15Ivan Ivanovyellow card45'out74'Miroslav Enchev33
84Zdravko Ilievyellow card70'Viktor Popov6
11Daniel Mladenovout86'Daniel Dimov27
31Krasimir Stanoevout37'out87'Vasil Panayotov71
98Svetoslav Kovachevyellow card16'Rodrigo Henrique72
8Rumen Rumenovgoal45'yellow card88'Ilian Iliev10
25Krum Stoyanovout78'Aristote N'Dongala38
10Florent Bojajyellow card58'goal71'Martin Minchev90
Substitutes
20Yani Pehlivanovin37'out51'Fahd Aktaou93
7Milcho AngelovStefan Stanchev5
99Ivaylo Dimitrovin86'Emil Yanchev8
13Anatoli Gospodinovin74'Dani Kiki99
22Nikola Kolevin51'yellow card62'in78'Lachezar Yordanov31
19Chris GadiIvan Dyulgerov25
72Erol Dostin87'Jordao20
Injured
73Ivan StoyanovIsmail Isa9
Coach
Rosen KirilovIlian Iliev
#TeamMPWDLGPtsForm
1
16
13
3
0
26:5
42
  • ?
  • Ludogorets Razgrad - Lokomotiv Plovdiv
    23/11/2019 15:30
  • W
  • 0 : 1(Vitosha Bistritsa - Ludogorets Razgrad)
    10/11/2019 15:45
  • W
  • 3 : 1(Ludogorets Razgrad - Beroe)
    02/11/2019 15:30
  • W
  • 0 : 2(FC Tsarsko Selo Sofia 2015 - Ludogorets Razgrad)
    29/10/2019 16:30
  • W
  • 0 : 1(Botev Plovdiv - Ludogorets Razgrad)
    19/10/2019 14:30
  • W
  • 2 : 0(Ludogorets Razgrad - Levski Sofia)
    06/10/2019 17:15
2
16
11
3
2
37:17
36
  • ?
  • Ludogorets Razgrad - Lokomotiv Plovdiv
    23/11/2019 15:30
  • W
  • 2 : 0(Lokomotiv Plovdiv - Botev Vratsa)
    08/11/2019 15:30
  • D
  • 1 : 1(Slavia Sofia - Lokomotiv Plovdiv)
    05/11/2019 13:00
  • W
  • 1 : 0(Lokomotiv Plovdiv - Cherno More Varna)
    29/10/2019 14:00
  • W
  • 1 : 0(Lokomotiv Plovdiv - PFC CSKA-Sofia)
    20/10/2019 14:45
  • W
  • 0 : 5(Etar - Lokomotiv Plovdiv)
    05/10/2019 14:30
3
16
11
2
3
32:12
35
  • ?
  • Levski Sofia - FC Tsarsko Selo Sofia 2015
    24/11/2019 15:45
  • L
  • 1 : 0(Botev Plovdiv - Levski Sofia)
    10/11/2019 13:15
  • W
  • 3 : 0(Levski Sofia - Etar)
    06/11/2019 13:30
  • W
  • 2 : 0(Levski Sofia - Dunav Ruse)
    31/10/2019 16:30
  • W
  • 2 : 1(Levski Sofia - Arda Kardzhali)
    19/10/2019 17:00
  • L
  • 2 : 0(Ludogorets Razgrad - Levski Sofia)
    06/10/2019 17:15
4
16
9
4
3
28:14
31
  • ?
  • Botev Vratsa - PFC CSKA-Sofia
    23/11/2019 13:00
  • W
  • 1 : 0(PFC CSKA-Sofia - Slavia Sofia)
    09/11/2019 15:30
  • W
  • 0 : 2(Cherno More Varna - PFC CSKA-Sofia)
    05/11/2019 15:30
  • W
  • 0 : 4(Etar - PFC CSKA-Sofia)
    30/10/2019 16:30
  • L
  • 1 : 0(Lokomotiv Plovdiv - PFC CSKA-Sofia)
    20/10/2019 14:45
  • W
  • 4 : 0(PFC CSKA-Sofia - Vitosha Bistritsa)
    05/10/2019 17:00
5
16
6
5
5
18:18
23
  • ?
  • Slavia Sofia - Cherno More Varna
    23/11/2019 10:30
  • L
  • 1 : 0(PFC CSKA-Sofia - Slavia Sofia)
    09/11/2019 15:30
  • D
  • 1 : 1(Slavia Sofia - Lokomotiv Plovdiv)
    05/11/2019 13:00
  • W
  • 0 : 1(Vitosha Bistritsa - Slavia Sofia)
    31/10/2019 14:00
  • W
  • 1 : 2(Beroe - Slavia Sofia)
    21/10/2019 17:00
  • W
  • 1 : 0(Slavia Sofia - FC Tsarsko Selo Sofia 2015)
    04/10/2019 14:30
6
16
6
4
6
20:23
22
  • ?
  • Arda Kardzhali - Vitosha Bistritsa
    22/11/2019 15:30
  • W
  • 0 : 1(Beroe - Arda Kardzhali)
    10/11/2019 10:45
  • L
  • 0 : 2(Arda Kardzhali - FC Tsarsko Selo Sofia 2015)
    07/11/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(Botev Plovdiv - Arda Kardzhali)
    30/10/2019 14:00
  • L
  • 2 : 1(Levski Sofia - Arda Kardzhali)
    19/10/2019 17:00
  • L
  • 0 : 2(Arda Kardzhali - Dunav Ruse)
    06/10/2019 14:30
7
Relegation Playoff
16
5
6
5
17:15
21
  • ?
  • Slavia Sofia - Cherno More Varna
    23/11/2019 10:30
  • L
  • 1 : 0(Etar - Cherno More Varna)
    09/11/2019 13:00
  • L
  • 0 : 2(Cherno More Varna - PFC CSKA-Sofia)
    05/11/2019 15:30
  • L
  • 1 : 0(Lokomotiv Plovdiv - Cherno More Varna)
    29/10/2019 14:00
  • W
  • 0 : 2(Vitosha Bistritsa - Cherno More Varna)
    18/10/2019 14:30
  • W
  • 2 : 0(Cherno More Varna - Beroe)
    04/10/2019 17:00
8
Relegation Playoff
16
7
0
9
24:25
21
  • ?
  • Dunav Ruse - Beroe
    24/11/2019 13:15
  • L
  • 0 : 1(Beroe - Arda Kardzhali)
    10/11/2019 10:45
  • L
  • 3 : 1(Ludogorets Razgrad - Beroe)
    02/11/2019 15:30
  • W
  • 4 : 0(Beroe - Botev Vratsa)
    29/10/2019 11:30
  • L
  • 1 : 2(Beroe - Slavia Sofia)
    21/10/2019 17:00
  • L
  • 2 : 0(Cherno More Varna - Beroe)
    04/10/2019 17:00
9
Relegation Playoff
16
4
5
7
15:27
17
  • ?
  • Botev Plovdiv - Etar
    25/11/2019 15:30
  • W
  • 1 : 0(Etar - Cherno More Varna)
    09/11/2019 13:00
  • L
  • 3 : 0(Levski Sofia - Etar)
    06/11/2019 13:30
  • L
  • 0 : 4(Etar - PFC CSKA-Sofia)
    30/10/2019 16:30
  • W
  • 0 : 2(Dunav Ruse - Etar)
    18/10/2019 17:00
  • L
  • 0 : 5(Etar - Lokomotiv Plovdiv)
    05/10/2019 14:30
10
Relegation Playoff
16
4
4
8
13:22
16
  • ?
  • Botev Plovdiv - Etar
    25/11/2019 15:30
  • W
  • 1 : 0(Botev Plovdiv - Levski Sofia)
    10/11/2019 13:15
  • W
  • 1 : 2(Dunav Ruse - Botev Plovdiv)
    06/11/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Botev Plovdiv - Arda Kardzhali)
    30/10/2019 14:00
  • L
  • 0 : 1(Botev Plovdiv - Ludogorets Razgrad)
    19/10/2019 14:30
  • L
  • 3 : 0(Botev Vratsa - Botev Plovdiv)
    05/10/2019 12:00
11
Relegation Playoff
16
4
4
8
15:23
16
  • ?
  • Dunav Ruse - Beroe
    24/11/2019 13:15
  • W
  • 1 : 2(FC Tsarsko Selo Sofia 2015 - Dunav Ruse)
    11/11/2019 15:30
  • L
  • 1 : 2(Dunav Ruse - Botev Plovdiv)
    06/11/2019 11:00
  • L
  • 2 : 0(Levski Sofia - Dunav Ruse)
    31/10/2019 16:30
  • L
  • 0 : 2(Dunav Ruse - Etar)
    18/10/2019 17:00
  • W
  • 0 : 2(Arda Kardzhali - Dunav Ruse)
    06/10/2019 14:30
12
Relegation Playoff
16
4
3
9
17:24
15
  • ?
  • Levski Sofia - FC Tsarsko Selo Sofia 2015
    24/11/2019 15:45
  • L
  • 1 : 2(FC Tsarsko Selo Sofia 2015 - Dunav Ruse)
    11/11/2019 15:30
  • W
  • 0 : 2(Arda Kardzhali - FC Tsarsko Selo Sofia 2015)
    07/11/2019 13:30
  • L
  • 0 : 2(FC Tsarsko Selo Sofia 2015 - Ludogorets Razgrad)
    29/10/2019 16:30
  • W
  • 3 : 0(FC Tsarsko Selo Sofia 2015 - Botev Vratsa)
    21/10/2019 14:30
  • L
  • 1 : 0(Slavia Sofia - FC Tsarsko Selo Sofia 2015)
    04/10/2019 14:30
13
Relegation Playoff
16
3
4
9
15:28
13
  • ?
  • Botev Vratsa - PFC CSKA-Sofia
    23/11/2019 13:00
  • L
  • 2 : 0(Lokomotiv Plovdiv - Botev Vratsa)
    08/11/2019 15:30
  • D
  • 1 : 1(Botev Vratsa - Vitosha Bistritsa)
    05/11/2019 10:30
  • L
  • 4 : 0(Beroe - Botev Vratsa)
    29/10/2019 11:30
  • L
  • 3 : 0(FC Tsarsko Selo Sofia 2015 - Botev Vratsa)
    21/10/2019 14:30
  • W
  • 3 : 0(Botev Vratsa - Botev Plovdiv)
    05/10/2019 12:00
14
Relegation Playoff
16
1
1
14
10:34
4
  • ?
  • Arda Kardzhali - Vitosha Bistritsa
    22/11/2019 15:30
  • L
  • 0 : 1(Vitosha Bistritsa - Ludogorets Razgrad)
    10/11/2019 15:45
  • D
  • 1 : 1(Botev Vratsa - Vitosha Bistritsa)
    05/11/2019 10:30
  • L
  • 0 : 1(Vitosha Bistritsa - Slavia Sofia)
    31/10/2019 14:00
  • L
  • 0 : 2(Vitosha Bistritsa - Cherno More Varna)
    18/10/2019 14:30
  • L
  • 4 : 0(PFC CSKA-Sofia - Vitosha Bistritsa)
    05/10/2019 17:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
8
6
2
0
13:1
20
  • ?
  • Ludogorets Razgrad - Lokomotiv Plovdiv
    23/11/2019 15:30
  • W
  • 3 : 1(Ludogorets Razgrad - Beroe)
    02/11/2019 15:30
  • W
  • 2 : 0(Ludogorets Razgrad - Levski Sofia)
    06/10/2019 17:15
  • W
  • 2 : 0(Ludogorets Razgrad - Arda Kardzhali)
    22/09/2019 17:15
  • W
  • 2 : 0(Ludogorets Razgrad - Etar)
    14/09/2019 17:00
  • D
  • 0 : 0(Ludogorets Razgrad - Slavia Sofia)
    25/08/2019 17:30
2
8
6
2
0
15:5
20
  • ?
  • Lokomotiv Plovdiv - Arda Kardzhali
    01/12/2019 10:00
  • W
  • 2 : 0(Lokomotiv Plovdiv - Botev Vratsa)
    08/11/2019 15:30
  • W
  • 1 : 0(Lokomotiv Plovdiv - Cherno More Varna)
    29/10/2019 14:00
  • W
  • 1 : 0(Lokomotiv Plovdiv - PFC CSKA-Sofia)
    20/10/2019 14:45
  • W
  • 3 : 0(Lokomotiv Plovdiv - Beroe)
    22/09/2019 14:45
  • D
  • 1 : 1(Lokomotiv Plovdiv - Botev Plovdiv)
    31/08/2019 15:00
3
8
7
0
1
18:6
21
  • ?
  • Levski Sofia - FC Tsarsko Selo Sofia 2015
    24/11/2019 15:45
  • W
  • 3 : 0(Levski Sofia - Etar)
    06/11/2019 13:30
  • W
  • 2 : 0(Levski Sofia - Dunav Ruse)
    31/10/2019 16:30
  • W
  • 2 : 1(Levski Sofia - Arda Kardzhali)
    19/10/2019 17:00
  • W
  • 3 : 1(Levski Sofia - Botev Vratsa)
    28/09/2019 17:00
  • W
  • 3 : 0(Levski Sofia - Cherno More Varna)
    15/09/2019 17:15
4
8
5
2
1
17:9
17
  • ?
  • PFC CSKA-Sofia - Ludogorets Razgrad
    01/12/2019 16:00
  • W
  • 1 : 0(PFC CSKA-Sofia - Slavia Sofia)
    09/11/2019 15:30
  • W
  • 4 : 0(PFC CSKA-Sofia - Vitosha Bistritsa)
    05/10/2019 17:00
  • W
  • 3 : 0(PFC CSKA-Sofia - FC Tsarsko Selo Sofia 2015)
    20/09/2019 17:00
  • D
  • 2 : 2(PFC CSKA-Sofia - Levski Sofia)
    01/09/2019 14:45
  • W
  • 3 : 2(PFC CSKA-Sofia - Arda Kardzhali)
    18/08/2019 15:00
5
8
3
2
3
12:13
11
  • ?
  • Slavia Sofia - Cherno More Varna
    23/11/2019 10:30
  • D
  • 1 : 1(Slavia Sofia - Lokomotiv Plovdiv)
    05/11/2019 13:00
  • W
  • 1 : 0(Slavia Sofia - FC Tsarsko Selo Sofia 2015)
    04/10/2019 14:30
  • L
  • 0 : 2(Slavia Sofia - Levski Sofia)
    21/09/2019 17:00
  • L
  • 2 : 3(Slavia Sofia - Arda Kardzhali)
    30/08/2019 17:30
  • D
  • 2 : 2(Slavia Sofia - Botev Vratsa)
    16/08/2019 15:00
6
8
3
2
3
9:12
11
  • ?
  • Arda Kardzhali - Vitosha Bistritsa
    22/11/2019 15:30
  • L
  • 0 : 2(Arda Kardzhali - FC Tsarsko Selo Sofia 2015)
    07/11/2019 13:30
  • L
  • 0 : 2(Arda Kardzhali - Dunav Ruse)
    06/10/2019 14:30
  • W
  • 2 : 1(Arda Kardzhali - Etar)
    30/09/2019 14:30
  • W
  • 2 : 1(Arda Kardzhali - Botev Vratsa)
    13/09/2019 17:00
  • D
  • 0 : 0(Arda Kardzhali - Cherno More Varna)
    23/08/2019 17:30
7
Relegation Playoff
8
3
3
2
10:7
12
  • ?
  • Cherno More Varna - Botev Vratsa
    30/11/2019 10:30
  • L
  • 0 : 2(Cherno More Varna - PFC CSKA-Sofia)
    05/11/2019 15:30
  • W
  • 2 : 0(Cherno More Varna - Beroe)
    04/10/2019 17:00
  • W
  • 2 : 0(Cherno More Varna - Botev Plovdiv)
    20/09/2019 14:30
  • D
  • 1 : 1(Cherno More Varna - Dunav Ruse)
    30/08/2019 15:00
  • L
  • 1 : 2(Cherno More Varna - Ludogorets Razgrad)
    18/08/2019 17:30
8
Relegation Playoff
8
5
0
3
14:8
15
  • ?
  • Beroe - Levski Sofia
    30/11/2019 15:30
  • L
  • 0 : 1(Beroe - Arda Kardzhali)
    10/11/2019 10:45
  • W
  • 4 : 0(Beroe - Botev Vratsa)
    29/10/2019 11:30
  • L
  • 1 : 2(Beroe - Slavia Sofia)
    21/10/2019 17:00
  • W
  • 2 : 1(Beroe - PFC CSKA-Sofia)
    29/09/2019 17:30
  • W
  • 1 : 0(Beroe - Vitosha Bistritsa)
    16/09/2019 17:00
9
Relegation Playoff
8
3
3
2
7:13
12
  • ?
  • Etar - Slavia Sofia
    29/11/2019 14:30
  • W
  • 1 : 0(Etar - Cherno More Varna)
    09/11/2019 13:00
  • L
  • 0 : 4(Etar - PFC CSKA-Sofia)
    30/10/2019 16:30
  • L
  • 0 : 5(Etar - Lokomotiv Plovdiv)
    05/10/2019 14:30
  • W
  • 1 : 0(Etar - Vitosha Bistritsa)
    23/09/2019 14:30
  • W
  • 2 : 1(Etar - Beroe)
    31/08/2019 17:30
10
Relegation Playoff
8
3
1
4
7:8
10
  • ?
  • Botev Plovdiv - Etar
    25/11/2019 15:30
  • W
  • 1 : 0(Botev Plovdiv - Levski Sofia)
    10/11/2019 13:15
  • D
  • 1 : 1(Botev Plovdiv - Arda Kardzhali)
    30/10/2019 14:00
  • L
  • 0 : 1(Botev Plovdiv - Ludogorets Razgrad)
    19/10/2019 14:30
  • L
  • 0 : 1(Botev Plovdiv - Slavia Sofia)
    29/09/2019 13:00
  • L
  • 0 : 1(Botev Plovdiv - PFC CSKA-Sofia)
    14/09/2019 14:30
11
Relegation Playoff
8
2
2
4
8:11
8
  • ?
  • Dunav Ruse - Beroe
    24/11/2019 13:15
  • L
  • 1 : 2(Dunav Ruse - Botev Plovdiv)
    06/11/2019 11:00
  • L
  • 0 : 2(Dunav Ruse - Etar)
    18/10/2019 17:00
  • L
  • 0 : 1(Dunav Ruse - Ludogorets Razgrad)
    29/09/2019 15:15
  • D
  • 0 : 0(Dunav Ruse - Slavia Sofia)
    15/09/2019 14:45
  • D
  • 1 : 1(Dunav Ruse - PFC CSKA-Sofia)
    25/08/2019 15:00
12
Relegation Playoff
8
2
2
4
9:11
8
  • ?
  • FC Tsarsko Selo Sofia 2015 - Botev Plovdiv
    30/11/2019 13:00
  • L
  • 1 : 2(FC Tsarsko Selo Sofia 2015 - Dunav Ruse)
    11/11/2019 15:30
  • L
  • 0 : 2(FC Tsarsko Selo Sofia 2015 - Ludogorets Razgrad)
    29/10/2019 16:30
  • W
  • 3 : 0(FC Tsarsko Selo Sofia 2015 - Botev Vratsa)
    21/10/2019 14:30
  • D
  • 1 : 1(FC Tsarsko Selo Sofia 2015 - Cherno More Varna)
    27/09/2019 17:00
  • L
  • 2 : 3(FC Tsarsko Selo Sofia 2015 - Lokomotiv Plovdiv)
    13/09/2019 14:30
13
Relegation Playoff
8
2
3
3
9:11
9
  • ?
  • Botev Vratsa - PFC CSKA-Sofia
    23/11/2019 13:00
  • D
  • 1 : 1(Botev Vratsa - Vitosha Bistritsa)
    05/11/2019 10:30
  • W
  • 3 : 0(Botev Vratsa - Botev Plovdiv)
    05/10/2019 12:00
  • D
  • 0 : 0(Botev Vratsa - Dunav Ruse)
    21/09/2019 14:30
  • L
  • 0 : 1(Botev Vratsa - Ludogorets Razgrad)
    01/09/2019 17:30
  • W
  • 2 : 1(Botev Vratsa - Etar)
    26/08/2019 17:30
14
Relegation Playoff
8
1
0
7
6:18
3
  • ?
  • Vitosha Bistritsa - Dunav Ruse
    01/12/2019 12:30
  • L
  • 0 : 1(Vitosha Bistritsa - Ludogorets Razgrad)
    10/11/2019 15:45
  • L
  • 0 : 1(Vitosha Bistritsa - Slavia Sofia)
    31/10/2019 14:00
  • L
  • 0 : 2(Vitosha Bistritsa - Cherno More Varna)
    18/10/2019 14:30
  • L
  • 2 : 3(Vitosha Bistritsa - Lokomotiv Plovdiv)
    30/09/2019 17:00
  • W
  • 3 : 2(Vitosha Bistritsa - FC Tsarsko Selo Sofia 2015)
    01/09/2019 12:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
8
7
1
0
13:4
22
  • ?
  • PFC CSKA-Sofia - Ludogorets Razgrad
    01/12/2019 16:00
  • W
  • 0 : 1(Vitosha Bistritsa - Ludogorets Razgrad)
    10/11/2019 15:45
  • W
  • 0 : 2(FC Tsarsko Selo Sofia 2015 - Ludogorets Razgrad)
    29/10/2019 16:30
  • W
  • 0 : 1(Botev Plovdiv - Ludogorets Razgrad)
    19/10/2019 14:30
  • W
  • 0 : 1(Dunav Ruse - Ludogorets Razgrad)
    29/09/2019 15:15
  • W
  • 0 : 1(Botev Vratsa - Ludogorets Razgrad)
    01/09/2019 17:30
2
8
5
1
2
22:12
16
  • ?
  • Ludogorets Razgrad - Lokomotiv Plovdiv
    23/11/2019 15:30
  • D
  • 1 : 1(Slavia Sofia - Lokomotiv Plovdiv)
    05/11/2019 13:00
  • W
  • 0 : 5(Etar - Lokomotiv Plovdiv)
    05/10/2019 14:30
  • W
  • 2 : 3(Vitosha Bistritsa - Lokomotiv Plovdiv)
    30/09/2019 17:00
  • W
  • 2 : 3(FC Tsarsko Selo Sofia 2015 - Lokomotiv Plovdiv)
    13/09/2019 14:30
  • L
  • 1 : 0(Levski Sofia - Lokomotiv Plovdiv)
    24/08/2019 17:30
3
8
4
2
2
14:6
14
  • ?
  • Beroe - Levski Sofia
    30/11/2019 15:30
  • L
  • 1 : 0(Botev Plovdiv - Levski Sofia)
    10/11/2019 13:15
  • L
  • 2 : 0(Ludogorets Razgrad - Levski Sofia)
    06/10/2019 17:15
  • W
  • 0 : 2(Slavia Sofia - Levski Sofia)
    21/09/2019 17:00
  • D
  • 2 : 2(PFC CSKA-Sofia - Levski Sofia)
    01/09/2019 14:45
  • W
  • 0 : 4(Vitosha Bistritsa - Levski Sofia)
    17/08/2019 17:30
4
8
4
2
2
11:5
14
  • ?
  • Botev Vratsa - PFC CSKA-Sofia
    23/11/2019 13:00
  • W
  • 0 : 2(Cherno More Varna - PFC CSKA-Sofia)
    05/11/2019 15:30
  • W
  • 0 : 4(Etar - PFC CSKA-Sofia)
    30/10/2019 16:30
  • L
  • 1 : 0(Lokomotiv Plovdiv - PFC CSKA-Sofia)
    20/10/2019 14:45
  • L
  • 2 : 1(Beroe - PFC CSKA-Sofia)
    29/09/2019 17:30
  • W
  • 0 : 1(Botev Plovdiv - PFC CSKA-Sofia)
    14/09/2019 14:30
5
8
3
3
2
6:5
12
  • ?
  • Etar - Slavia Sofia
    29/11/2019 14:30
  • L
  • 1 : 0(PFC CSKA-Sofia - Slavia Sofia)
    09/11/2019 15:30
  • W
  • 0 : 1(Vitosha Bistritsa - Slavia Sofia)
    31/10/2019 14:00
  • W
  • 1 : 2(Beroe - Slavia Sofia)
    21/10/2019 17:00
  • W
  • 0 : 1(Botev Plovdiv - Slavia Sofia)
    29/09/2019 13:00
  • D
  • 0 : 0(Dunav Ruse - Slavia Sofia)
    15/09/2019 14:45
6
8
3
2
3
11:11
11
  • ?
  • Lokomotiv Plovdiv - Arda Kardzhali
    01/12/2019 10:00
  • W
  • 0 : 1(Beroe - Arda Kardzhali)
    10/11/2019 10:45
  • D
  • 1 : 1(Botev Plovdiv - Arda Kardzhali)
    30/10/2019 14:00
  • L
  • 2 : 1(Levski Sofia - Arda Kardzhali)
    19/10/2019 17:00
  • L
  • 2 : 0(Ludogorets Razgrad - Arda Kardzhali)
    22/09/2019 17:15
  • W
  • 2 : 3(Slavia Sofia - Arda Kardzhali)
    30/08/2019 17:30
7
Relegation Playoff
8
2
3
3
7:8
9
  • ?
  • Slavia Sofia - Cherno More Varna
    23/11/2019 10:30
  • L
  • 1 : 0(Etar - Cherno More Varna)
    09/11/2019 13:00
  • L
  • 1 : 0(Lokomotiv Plovdiv - Cherno More Varna)
    29/10/2019 14:00
  • W
  • 0 : 2(Vitosha Bistritsa - Cherno More Varna)
    18/10/2019 14:30
  • D
  • 1 : 1(FC Tsarsko Selo Sofia 2015 - Cherno More Varna)
    27/09/2019 17:00
  • L
  • 3 : 0(Levski Sofia - Cherno More Varna)
    15/09/2019 17:15
8
Relegation Playoff
8
2
0
6
10:17
6
  • ?
  • Dunav Ruse - Beroe
    24/11/2019 13:15
  • L
  • 3 : 1(Ludogorets Razgrad - Beroe)
    02/11/2019 15:30
  • L
  • 2 : 0(Cherno More Varna - Beroe)
    04/10/2019 17:00
  • L
  • 3 : 0(Lokomotiv Plovdiv - Beroe)
    22/09/2019 14:45
  • L
  • 2 : 1(Etar - Beroe)
    31/08/2019 17:30
  • L
  • 2 : 1(FC Tsarsko Selo Sofia 2015 - Beroe)
    23/08/2019 15:00
9
Relegation Playoff
8
1
2
5
8:14
5
  • ?
  • Botev Plovdiv - Etar
    25/11/2019 15:30
  • L
  • 3 : 0(Levski Sofia - Etar)
    06/11/2019 13:30
  • W
  • 0 : 2(Dunav Ruse - Etar)
    18/10/2019 17:00
  • L
  • 2 : 1(Arda Kardzhali - Etar)
    30/09/2019 14:30
  • L
  • 2 : 0(Ludogorets Razgrad - Etar)
    14/09/2019 17:00
  • L
  • 2 : 1(Botev Vratsa - Etar)
    26/08/2019 17:30
10
Relegation Playoff
8
1
3
4
6:14
6
  • ?
  • FC Tsarsko Selo Sofia 2015 - Botev Plovdiv
    30/11/2019 13:00
  • W
  • 1 : 2(Dunav Ruse - Botev Plovdiv)
    06/11/2019 11:00
  • L
  • 3 : 0(Botev Vratsa - Botev Plovdiv)
    05/10/2019 12:00
  • L
  • 2 : 0(Cherno More Varna - Botev Plovdiv)
    20/09/2019 14:30
  • D
  • 1 : 1(Lokomotiv Plovdiv - Botev Plovdiv)
    31/08/2019 15:00
  • L
  • 2 : 0(Beroe - Botev Plovdiv)
    17/08/2019 15:00
11
Relegation Playoff
8
2
2
4
7:12
8
  • ?
  • Vitosha Bistritsa - Dunav Ruse
    01/12/2019 12:30
  • W
  • 1 : 2(FC Tsarsko Selo Sofia 2015 - Dunav Ruse)
    11/11/2019 15:30
  • L
  • 2 : 0(Levski Sofia - Dunav Ruse)
    31/10/2019 16:30
  • W
  • 0 : 2(Arda Kardzhali - Dunav Ruse)
    06/10/2019 14:30
  • D
  • 0 : 0(Botev Vratsa - Dunav Ruse)
    21/09/2019 14:30
  • D
  • 1 : 1(Cherno More Varna - Dunav Ruse)
    30/08/2019 15:00
12
Relegation Playoff
8
2
1
5
8:13
7
  • ?
  • Levski Sofia - FC Tsarsko Selo Sofia 2015
    24/11/2019 15:45
  • W
  • 0 : 2(Arda Kardzhali - FC Tsarsko Selo Sofia 2015)
    07/11/2019 13:30
  • L
  • 1 : 0(Slavia Sofia - FC Tsarsko Selo Sofia 2015)
    04/10/2019 14:30
  • L
  • 3 : 0(PFC CSKA-Sofia - FC Tsarsko Selo Sofia 2015)
    20/09/2019 17:00
  • L
  • 3 : 2(Vitosha Bistritsa - FC Tsarsko Selo Sofia 2015)
    01/09/2019 12:00
  • D
  • 1 : 1(Etar - FC Tsarsko Selo Sofia 2015)
    16/08/2019 17:30
13
Relegation Playoff
8
1
1
6
6:17
4
  • ?
  • Cherno More Varna - Botev Vratsa
    30/11/2019 10:30
  • L
  • 2 : 0(Lokomotiv Plovdiv - Botev Vratsa)
    08/11/2019 15:30
  • L
  • 4 : 0(Beroe - Botev Vratsa)
    29/10/2019 11:30
  • L
  • 3 : 0(FC Tsarsko Selo Sofia 2015 - Botev Vratsa)
    21/10/2019 14:30
  • L
  • 3 : 1(Levski Sofia - Botev Vratsa)
    28/09/2019 17:00
  • L
  • 2 : 1(Arda Kardzhali - Botev Vratsa)
    13/09/2019 17:00
14
Relegation Playoff
8
0
1
7
4:16
1
  • ?
  • Arda Kardzhali - Vitosha Bistritsa
    22/11/2019 15:30
  • D
  • 1 : 1(Botev Vratsa - Vitosha Bistritsa)
    05/11/2019 10:30
  • L
  • 4 : 0(PFC CSKA-Sofia - Vitosha Bistritsa)
    05/10/2019 17:00
  • L
  • 1 : 0(Etar - Vitosha Bistritsa)
    23/09/2019 14:30
  • L
  • 1 : 0(Beroe - Vitosha Bistritsa)
    16/09/2019 17:00
  • L
  • 2 : 1(Botev Plovdiv - Vitosha Bistritsa)
    24/08/2019 15:00