Segunda B Grp. III - 2019/2020

FC Andorra22Sabadell

Finished

1
X
2
background of football game timelineHomeGuestGoal17''
goalRuben Bover
Yellow and red card28''
yellow and red cardVictor Casadesus
Goal86''
goalErnest Forgas
Goal4''
goalNestor Querol
Goal6''
goalEdgar
Summary
4'
goalNestor Querol
6'
goalEdgar
goalRuben Bover
17'
yellow-red cardVictor Casadesus
28'
Second half
goalErnest Forgas
86'
86'

G O O O A A L - Ernest Forgas scores in the penalty shoot-out.

28'

RED CARD! - Victor Casadesus receives his second yellow card and is sent off!

17'

G O O O A A L - Ruben Bover scores in the penalty shoot-out.

6'

G O O O A A L - Edgar scores in the penalty shoot-out.

4'

G O O O A A L - Nestor Querol scores in the penalty shoot-out.

#TeamMPWDLGPtsForm
1
13
7
4
2
17:8
25
  • ?
  • Lleida Esportiu - Barcelona B
    23/11/2019 18:30
  • ?
  • Lleida Esportiu - Reus
    19/04/2020 10:00
  • ?
  • Reus - Lleida Esportiu
    01/12/2019 11:00
  • L
  • 1 : 0(Llagostera - Lleida Esportiu)
    17/11/2019 11:00
  • W
  • 4 : 0(Lleida Esportiu - Orihuela)
    10/11/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Hercules - Lleida Esportiu)
    03/11/2019 17:00
2
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
13
7
4
2
16:9
25
  • ?
  • Ebro - Sabadell
    24/11/2019 11:00
  • ?
  • Sabadell - Reus
    29/03/2020 10:00
  • W
  • 2 : 0(Sabadell - Gimnastic)
    17/11/2019 16:00
  • ?
  • Reus - Sabadell
    10/11/2019 11:00
  • D
  • 2 : 2(FC Andorra - Sabadell)
    09/11/2019 16:00
  • W
  • 1 : 0(Sabadell - Badalona)
    03/11/2019 16:00
3
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
13
6
6
1
18:9
24
  • ?
  • UD Cornella - FC Andorra
    24/11/2019 17:00
  • W
  • 2 : 1(FC Andorra - Ebro)
    17/11/2019 11:00
  • D
  • 2 : 2(FC Andorra - Sabadell)
    09/11/2019 16:00
  • D
  • 0 : 0(Barcelona B - FC Andorra)
    03/11/2019 17:00
  • D
  • 1 : 1(FC Andorra - Llagostera)
    26/10/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(Orihuela - FC Andorra)
    20/10/2019 15:00
4
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
13
6
6
1
18:10
24
  • ?
  • Castellon - Llagostera
    24/11/2019 11:00
  • ?
  • Reus - Castellon
    26/04/2020 10:00
  • ?
  • Castellon - Reus
    08/12/2019 11:00
  • D
  • 2 : 2(Orihuela - Castellon)
    17/11/2019 16:00
  • W
  • 1 : 0(Castellon - Hercules)
    10/11/2019 16:00
  • W
  • 0 : 2(Atletico Levante UD - Castellon)
    03/11/2019 11:00
5
13
6
4
3
16:12
22
  • ?
  • Espanyol B - Villarreal B
    24/11/2019 16:00
  • ?
  • Villarreal B - Reus
    16/02/2020 11:00
  • D
  • 1 : 1(Villarreal B - UE Olot)
    16/11/2019 17:00
  • D
  • 0 : 0(La Nucia - Villarreal B)
    10/11/2019 17:00
  • L
  • 0 : 1(Villarreal B - Valencia B)
    02/11/2019 16:00
  • W
  • 1 : 2(Castellon - Villarreal B)
    27/10/2019 17:00
6
13
5
6
2
19:14
21
  • ?
  • Lleida Esportiu - Barcelona B
    23/11/2019 18:30
  • ?
  • Reus - Barcelona B
    22/03/2020 11:00
  • D
  • 3 : 3(Barcelona B - UD Cornella)
    17/11/2019 17:00
  • D
  • 1 : 1(Ebro - Barcelona B)
    10/11/2019 11:00
  • D
  • 0 : 0(Barcelona B - FC Andorra)
    03/11/2019 17:00
  • ?
  • Barcelona B - Reus
    03/11/2019 11:00
7
13
6
3
4
18:15
21
  • ?
  • Castellon - Llagostera
    24/11/2019 11:00
  • ?
  • Llagostera - Reus
    15/03/2020 11:00
  • W
  • 1 : 0(Llagostera - Lleida Esportiu)
    17/11/2019 11:00
  • L
  • 2 : 1(UD Cornella - Llagostera)
    10/11/2019 17:00
  • W
  • 2 : 1(Llagostera - Ebro)
    02/11/2019 17:00
  • ?
  • Reus - Llagostera
    27/10/2019 11:00
8
13
5
4
4
15:12
19
  • ?
  • La Nucia - Hercules
    24/11/2019 16:00
  • ?
  • Reus - La Nucia
    10/05/2020 10:00
  • ?
  • La Nucia - Reus
    22/12/2019 11:00
  • L
  • 3 : 1(Atletico Levante UD - La Nucia)
    17/11/2019 11:00
  • D
  • 0 : 0(La Nucia - Villarreal B)
    10/11/2019 17:00
  • W
  • 0 : 3(AE Prat - La Nucia)
    03/11/2019 11:00
9
13
4
6
3
18:15
18
  • ?
  • Espanyol B - Villarreal B
    24/11/2019 16:00
  • ?
  • Reus - Espanyol B
    12/01/2020 11:00
  • W
  • 0 : 2(AE Prat - Espanyol B)
    17/11/2019 11:00
  • W
  • 3 : 1(Espanyol B - Ejea)
    10/11/2019 11:00
  • D
  • 2 : 2(Gimnastic - Espanyol B)
    03/11/2019 11:00
  • L
  • 1 : 2(Espanyol B - Badalona)
    27/10/2019 11:00
10
13
4
6
3
11:9
18
  • ?
  • UE Olot - Atletico Levante UD
    24/11/2019 16:00
  • ?
  • UE Olot - Reus
    17/05/2020 10:00
  • ?
  • Reus - UE Olot
    05/01/2020 11:00
  • D
  • 1 : 1(Villarreal B - UE Olot)
    16/11/2019 17:00
  • D
  • 0 : 0(UE Olot - AE Prat)
    10/11/2019 16:00
  • W
  • 0 : 2(Ejea - UE Olot)
    03/11/2019 11:00
11
13
4
5
4
16:15
17
  • ?
  • Gimnastic - Ejea
    24/11/2019 11:00
  • ?
  • Ejea - Reus
    02/02/2020 11:00
  • W
  • 2 : 0(Ejea - Badalona)
    16/11/2019 17:30
  • L
  • 3 : 1(Espanyol B - Ejea)
    10/11/2019 11:00
  • L
  • 0 : 2(Ejea - UE Olot)
    03/11/2019 11:00
  • L
  • 2 : 1(La Nucia - Ejea)
    27/10/2019 17:30
12
13
4
5
4
18:19
17
  • ?
  • UD Cornella - FC Andorra
    24/11/2019 17:00
  • ?
  • Reus - UD Cornella
    12/04/2020 10:00
  • ?
  • UD Cornella - Reus
    24/11/2019 11:00
  • D
  • 3 : 3(Barcelona B - UD Cornella)
    17/11/2019 17:00
  • W
  • 2 : 1(UD Cornella - Llagostera)
    10/11/2019 17:00
  • W
  • 1 : 2(Orihuela - UD Cornella)
    03/11/2019 16:00
13
13
3
6
4
13:14
15
  • ?
  • Valencia B - Orihuela
    24/11/2019 11:00
  • ?
  • Valencia B - Reus
    03/05/2020 10:00
  • ?
  • Reus - Valencia B
    15/12/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Hercules - Valencia B)
    17/11/2019 17:00
  • W
  • 3 : 1(Valencia B - Atletico Levante UD)
    10/11/2019 11:00
  • W
  • 0 : 1(Villarreal B - Valencia B)
    02/11/2019 16:00
14
13
4
3
6
14:18
15
  • ?
  • UE Olot - Atletico Levante UD
    24/11/2019 16:00
  • ?
  • Reus - Atletico Levante UD
    23/02/2020 11:00
  • W
  • 3 : 1(Atletico Levante UD - La Nucia)
    17/11/2019 11:00
  • L
  • 3 : 1(Valencia B - Atletico Levante UD)
    10/11/2019 11:00
  • L
  • 0 : 2(Atletico Levante UD - Castellon)
    03/11/2019 11:00
  • D
  • 0 : 0(Lleida Esportiu - Atletico Levante UD)
    27/10/2019 16:00
15
13
3
5
5
12:15
14
  • ?
  • Ebro - Sabadell
    24/11/2019 11:00
  • ?
  • Ebro - Reus
    05/04/2020 10:00
  • ?
  • Reus - Ebro
    17/11/2019 11:00
  • L
  • 2 : 1(FC Andorra - Ebro)
    17/11/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Ebro - Barcelona B)
    10/11/2019 11:00
  • L
  • 2 : 1(Llagostera - Ebro)
    02/11/2019 17:00
16
Relegation Playoff
13
3
3
7
15:17
12
  • ?
  • La Nucia - Hercules
    24/11/2019 16:00
  • ?
  • Hercules - Reus
    01/03/2020 11:00
  • D
  • 1 : 1(Hercules - Valencia B)
    17/11/2019 17:00
  • L
  • 1 : 0(Castellon - Hercules)
    10/11/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Hercules - Lleida Esportiu)
    03/11/2019 17:00
  • W
  • 0 : 1(UD Cornella - Hercules)
    27/10/2019 17:00
17
13
2
5
6
15:22
11
  • ?
  • Gimnastic - Ejea
    24/11/2019 11:00
  • ?
  • Reus - Gimnastic
    26/01/2020 11:00
  • L
  • 2 : 0(Sabadell - Gimnastic)
    17/11/2019 16:00
  • L
  • 2 : 1(Badalona - Gimnastic)
    10/11/2019 16:00
  • D
  • 2 : 2(Gimnastic - Espanyol B)
    03/11/2019 11:00
  • L
  • 2 : 1(UE Olot - Gimnastic)
    27/10/2019 16:00
18
Relegation (Championship)
13
2
3
8
8:18
9
  • ?
  • Badalona - AE Prat
    24/11/2019 16:00
  • ?
  • Badalona - Reus
    19/01/2020 11:00
  • L
  • 2 : 0(Ejea - Badalona)
    16/11/2019 17:30
  • W
  • 2 : 1(Badalona - Gimnastic)
    10/11/2019 16:00
  • L
  • 1 : 0(Sabadell - Badalona)
    03/11/2019 16:00
  • W
  • 1 : 2(Espanyol B - Badalona)
    27/10/2019 11:00
19
Relegation (Championship)
13
1
5
7
9:19
8
  • ?
  • Badalona - AE Prat
    24/11/2019 16:00
  • ?
  • Reus - AE Prat
    09/02/2020 11:00
  • L
  • 0 : 2(AE Prat - Espanyol B)
    17/11/2019 11:00
  • D
  • 0 : 0(UE Olot - AE Prat)
    10/11/2019 16:00
  • L
  • 0 : 3(AE Prat - La Nucia)
    03/11/2019 11:00
  • W
  • 1 : 2(Valencia B - AE Prat)
    27/10/2019 11:00
20
Relegation (Championship)
13
1
5
7
11:27
8
  • ?
  • Valencia B - Orihuela
    24/11/2019 11:00
  • ?
  • Reus - Orihuela
    08/03/2020 11:00
  • D
  • 2 : 2(Orihuela - Castellon)
    17/11/2019 16:00
  • L
  • 4 : 0(Lleida Esportiu - Orihuela)
    10/11/2019 16:00
  • L
  • 1 : 2(Orihuela - UD Cornella)
    03/11/2019 16:00
  • L
  • 2 : 0(Ebro - Orihuela)
    27/10/2019 11:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
6
4
1
1
9:3
13
  • ?
  • Lleida Esportiu - Barcelona B
    23/11/2019 18:30
  • ?
  • Lleida Esportiu - Reus
    19/04/2020 10:00
  • W
  • 4 : 0(Lleida Esportiu - Orihuela)
    10/11/2019 16:00
  • D
  • 0 : 0(Lleida Esportiu - Atletico Levante UD)
    27/10/2019 16:00
  • W
  • 2 : 0(Lleida Esportiu - AE Prat)
    13/10/2019 15:00
  • W
  • 1 : 0(Lleida Esportiu - Gimnastic)
    28/09/2019 16:30
2
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
7
4
2
1
8:4
14
  • ?
  • Sabadell - Ejea
    01/12/2019 11:00
  • ?
  • Sabadell - Reus
    29/03/2020 10:00
  • W
  • 2 : 0(Sabadell - Gimnastic)
    17/11/2019 16:00
  • W
  • 1 : 0(Sabadell - Badalona)
    03/11/2019 16:00
  • W
  • 3 : 1(Sabadell - Espanyol B)
    20/10/2019 15:30
  • D
  • 1 : 1(Sabadell - UE Olot)
    06/10/2019 16:00
3
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
7
4
3
0
12:5
15
  • ?
  • FC Andorra - Lleida Esportiu
    01/12/2019 11:00
  • W
  • 2 : 1(FC Andorra - Ebro)
    17/11/2019 11:00
  • D
  • 2 : 2(FC Andorra - Sabadell)
    09/11/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(FC Andorra - Llagostera)
    26/10/2019 15:00
  • W
  • 2 : 1(FC Andorra - Hercules)
    13/10/2019 10:00
  • D
  • 0 : 0(FC Andorra - Villarreal B)
    29/09/2019 10:00
4
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
6
3
2
1
9:6
11
  • ?
  • Castellon - Llagostera
    24/11/2019 11:00
  • ?
  • Castellon - Reus
    08/12/2019 11:00
  • W
  • 1 : 0(Castellon - Hercules)
    10/11/2019 16:00
  • L
  • 1 : 2(Castellon - Villarreal B)
    27/10/2019 17:00
  • D
  • 1 : 1(Castellon - Ejea)
    13/10/2019 16:30
  • W
  • 3 : 1(Castellon - Badalona)
    29/09/2019 16:00
5
7
2
2
3
7:9
8
  • ?
  • Villarreal B - Badalona
    01/12/2019 11:00
  • ?
  • Villarreal B - Reus
    16/02/2020 11:00
  • D
  • 1 : 1(Villarreal B - UE Olot)
    16/11/2019 17:00
  • L
  • 0 : 1(Villarreal B - Valencia B)
    02/11/2019 16:00
  • L
  • 1 : 3(Villarreal B - Lleida Esportiu)
    19/10/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Villarreal B - Ebro)
    06/10/2019 10:00
6
7
3
4
0
13:7
13
  • ?
  • Barcelona B - Castellon
    01/12/2019 11:00
  • D
  • 3 : 3(Barcelona B - UD Cornella)
    17/11/2019 17:00
  • D
  • 0 : 0(Barcelona B - FC Andorra)
    03/11/2019 17:00
  • ?
  • Barcelona B - Reus
    03/11/2019 11:00
  • W
  • 1 : 0(Barcelona B - Sabadell)
    27/10/2019 17:00
  • W
  • 3 : 0(Barcelona B - Orihuela)
    12/10/2019 16:00
7
7
3
2
2
8:9
11
  • ?
  • Llagostera - Valencia B
    01/12/2019 11:00
  • ?
  • Llagostera - Reus
    15/03/2020 11:00
  • W
  • 1 : 0(Llagostera - Lleida Esportiu)
    17/11/2019 11:00
  • W
  • 2 : 1(Llagostera - Ebro)
    02/11/2019 17:00
  • D
  • 1 : 1(Llagostera - Barcelona B)
    19/10/2019 15:30
  • L
  • 0 : 1(Llagostera - Sabadell)
    12/10/2019 16:00
8
6
3
3
0
7:4
12
  • ?
  • La Nucia - Hercules
    24/11/2019 16:00
  • ?
  • La Nucia - Reus
    22/12/2019 11:00
  • D
  • 0 : 0(La Nucia - Villarreal B)
    10/11/2019 17:00
  • W
  • 2 : 1(La Nucia - Ejea)
    27/10/2019 17:30
  • D
  • 1 : 1(La Nucia - Badalona)
    13/10/2019 16:00
  • W
  • 2 : 1(La Nucia - UE Olot)
    29/09/2019 17:00
9
6
3
2
1
10:6
11
  • ?
  • Espanyol B - Villarreal B
    24/11/2019 16:00
  • W
  • 3 : 1(Espanyol B - Ejea)
    10/11/2019 11:00
  • L
  • 1 : 2(Espanyol B - Badalona)
    27/10/2019 11:00
  • W
  • 2 : 1(Espanyol B - La Nucia)
    05/10/2019 16:00
  • D
  • 0 : 0(Espanyol B - Castellon)
    22/09/2019 16:30
  • D
  • 2 : 2(Espanyol B - UD Cornella)
    08/09/2019 16:00
10
6
3
2
1
5:3
11
  • ?
  • UE Olot - Atletico Levante UD
    24/11/2019 16:00
  • ?
  • UE Olot - Reus
    17/05/2020 10:00
  • D
  • 0 : 0(UE Olot - AE Prat)
    10/11/2019 16:00
  • W
  • 2 : 1(UE Olot - Gimnastic)
    27/10/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(UE Olot - Espanyol B)
    13/10/2019 15:00
  • W
  • 1 : 0(UE Olot - Valencia B)
    22/09/2019 16:00
11
7
4
2
1
10:3
14
  • ?
  • Ejea - AE Prat
    08/12/2019 11:00
  • ?
  • Ejea - Reus
    02/02/2020 11:00
  • W
  • 2 : 0(Ejea - Badalona)
    16/11/2019 17:30
  • L
  • 0 : 2(Ejea - UE Olot)
    03/11/2019 11:00
  • W
  • 2 : 0(Ejea - Valencia B)
    20/10/2019 10:00
  • D
  • 0 : 0(Ejea - Lleida Esportiu)
    06/10/2019 10:00
12
6
2
2
2
6:6
8
  • ?
  • UD Cornella - FC Andorra
    24/11/2019 17:00
  • ?
  • UD Cornella - Reus
    24/11/2019 11:00
  • W
  • 2 : 1(UD Cornella - Llagostera)
    10/11/2019 17:00
  • L
  • 0 : 1(UD Cornella - Hercules)
    27/10/2019 17:00
  • L
  • 1 : 2(UD Cornella - Villarreal B)
    13/10/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(UD Cornella - Ejea)
    29/09/2019 16:00
13
6
1
3
2
7:7
6
  • ?
  • Valencia B - Orihuela
    24/11/2019 11:00
  • ?
  • Valencia B - Reus
    03/05/2020 10:00
  • W
  • 3 : 1(Valencia B - Atletico Levante UD)
    10/11/2019 11:00
  • L
  • 1 : 2(Valencia B - AE Prat)
    27/10/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Valencia B - Gimnastic)
    12/10/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Valencia B - Espanyol B)
    28/09/2019 16:00
14
7
4
1
2
10:7
13
  • ?
  • Atletico Levante UD - Espanyol B
    01/12/2019 11:00
  • W
  • 3 : 1(Atletico Levante UD - La Nucia)
    17/11/2019 11:00
  • L
  • 0 : 2(Atletico Levante UD - Castellon)
    03/11/2019 11:00
  • W
  • 3 : 1(Atletico Levante UD - UD Cornella)
    19/10/2019 16:00
  • ?
  • Atletico Levante UD - Reus
    06/10/2019 10:00
  • D
  • 1 : 1(Atletico Levante UD - FC Andorra)
    05/10/2019 17:00
15
6
2
3
1
7:5
9
  • ?
  • Ebro - Sabadell
    24/11/2019 11:00
  • ?
  • Ebro - Reus
    05/04/2020 10:00
  • D
  • 1 : 1(Ebro - Barcelona B)
    10/11/2019 11:00
  • W
  • 2 : 0(Ebro - Orihuela)
    27/10/2019 11:00
  • W
  • 3 : 1(Ebro - Atletico Levante UD)
    13/10/2019 10:00
  • D
  • 1 : 1(Ebro - AE Prat)
    29/09/2019 10:00
16
Relegation Playoff
7
2
2
3
11:10
8
  • ?
  • Hercules - UE Olot
    01/12/2019 11:00
  • ?
  • Hercules - Reus
    01/03/2020 11:00
  • D
  • 1 : 1(Hercules - Valencia B)
    17/11/2019 17:00
  • D
  • 1 : 1(Hercules - Lleida Esportiu)
    03/11/2019 17:00
  • W
  • 3 : 0(Hercules - Ebro)
    20/10/2019 17:00
  • W
  • 4 : 1(Hercules - Barcelona B)
    06/10/2019 17:00
17
6
1
3
2
8:12
6
  • ?
  • Gimnastic - Ejea
    24/11/2019 11:00
  • D
  • 2 : 2(Gimnastic - Espanyol B)
    03/11/2019 11:00
  • W
  • 2 : 1(Gimnastic - La Nucia)
    20/10/2019 10:00
  • D
  • 1 : 1(Gimnastic - Castellon)
    06/10/2019 10:00
  • D
  • 2 : 2(Gimnastic - UD Cornella)
    22/09/2019 10:00
  • L
  • 0 : 3(Gimnastic - FC Andorra)
    08/09/2019 17:00
18
Relegation (Championship)
6
1
2
3
4:7
5
  • ?
  • Badalona - AE Prat
    24/11/2019 16:00
  • ?
  • Badalona - Reus
    19/01/2020 11:00
  • W
  • 2 : 1(Badalona - Gimnastic)
    10/11/2019 16:00
  • D
  • 0 : 0(Badalona - UE Olot)
    20/10/2019 15:00
  • L
  • 1 : 2(Badalona - Valencia B)
    06/10/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(Badalona - Lleida Esportiu)
    22/09/2019 15:00
19
Relegation (Championship)
7
0
1
6
3:12
1
  • ?
  • AE Prat - Gimnastic
    01/12/2019 11:00
  • L
  • 0 : 2(AE Prat - Espanyol B)
    17/11/2019 11:00
  • L
  • 0 : 3(AE Prat - La Nucia)
    03/11/2019 11:00
  • L
  • 0 : 1(AE Prat - Castellon)
    20/10/2019 10:00
  • L
  • 1 : 2(AE Prat - UD Cornella)
    06/10/2019 10:00
  • ?
  • AE Prat - Reus
    22/09/2019 10:00
20
Relegation (Championship)
7
0
5
2
7:11
5
  • ?
  • Orihuela - La Nucia
    01/12/2019 11:00
  • D
  • 2 : 2(Orihuela - Castellon)
    17/11/2019 16:00
  • L
  • 1 : 2(Orihuela - UD Cornella)
    03/11/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Orihuela - FC Andorra)
    20/10/2019 15:00
  • ?
  • Orihuela - Reus
    20/10/2019 10:00
  • D
  • 1 : 1(Orihuela - Atletico Levante UD)
    09/10/2019 17:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
7
3
3
1
8:5
12
  • ?
  • FC Andorra - Lleida Esportiu
    01/12/2019 11:00
  • ?
  • Reus - Lleida Esportiu
    01/12/2019 11:00
  • L
  • 1 : 0(Llagostera - Lleida Esportiu)
    17/11/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Hercules - Lleida Esportiu)
    03/11/2019 17:00
  • W
  • 1 : 3(Villarreal B - Lleida Esportiu)
    19/10/2019 16:00
  • D
  • 0 : 0(Ejea - Lleida Esportiu)
    06/10/2019 10:00
2
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
6
3
2
1
8:5
11
  • ?
  • Ebro - Sabadell
    24/11/2019 11:00
  • ?
  • Reus - Sabadell
    10/11/2019 11:00
  • D
  • 2 : 2(FC Andorra - Sabadell)
    09/11/2019 16:00
  • L
  • 1 : 0(Barcelona B - Sabadell)
    27/10/2019 17:00
  • W
  • 0 : 1(Llagostera - Sabadell)
    12/10/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Orihuela - Sabadell)
    29/09/2019 16:00
3
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
6
2
3
1
6:4
9
  • ?
  • UD Cornella - FC Andorra
    24/11/2019 17:00
  • D
  • 0 : 0(Barcelona B - FC Andorra)
    03/11/2019 17:00
  • D
  • 1 : 1(Orihuela - FC Andorra)
    20/10/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(Atletico Levante UD - FC Andorra)
    05/10/2019 17:00
  • W
  • 0 : 1(AE Prat - FC Andorra)
    22/09/2019 10:00
  • W
  • 0 : 3(Gimnastic - FC Andorra)
    08/09/2019 17:00
4
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
7
3
4
0
9:4
13
  • ?
  • Barcelona B - Castellon
    01/12/2019 11:00
  • ?
  • Reus - Castellon
    26/04/2020 10:00
  • D
  • 2 : 2(Orihuela - Castellon)
    17/11/2019 16:00
  • W
  • 0 : 2(Atletico Levante UD - Castellon)
    03/11/2019 11:00
  • W
  • 0 : 1(AE Prat - Castellon)
    20/10/2019 10:00
  • D
  • 1 : 1(Gimnastic - Castellon)
    06/10/2019 10:00
5
6
4
2
0
9:3
14
  • ?
  • Espanyol B - Villarreal B
    24/11/2019 16:00
  • D
  • 0 : 0(La Nucia - Villarreal B)
    10/11/2019 17:00
  • W
  • 1 : 2(Castellon - Villarreal B)
    27/10/2019 17:00
  • W
  • 1 : 2(UD Cornella - Villarreal B)
    13/10/2019 16:00
  • ?
  • Reus - Villarreal B
    29/09/2019 10:00
  • D
  • 0 : 0(FC Andorra - Villarreal B)
    29/09/2019 10:00
6
6
2
2
2
6:7
8
  • ?
  • Lleida Esportiu - Barcelona B
    23/11/2019 18:30
  • ?
  • Reus - Barcelona B
    22/03/2020 11:00
  • D
  • 1 : 1(Ebro - Barcelona B)
    10/11/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Llagostera - Barcelona B)
    19/10/2019 15:30
  • L
  • 4 : 1(Hercules - Barcelona B)
    06/10/2019 17:00
  • W
  • 0 : 1(Villarreal B - Barcelona B)
    21/09/2019 15:00
7
6
3
1
2
10:6
10
  • ?
  • Castellon - Llagostera
    24/11/2019 11:00
  • L
  • 2 : 1(UD Cornella - Llagostera)
    10/11/2019 17:00
  • ?
  • Reus - Llagostera
    27/10/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(FC Andorra - Llagostera)
    26/10/2019 15:00
  • W
  • 0 : 3(Orihuela - Llagostera)
    05/10/2019 17:00
  • L
  • 1 : 0(Atletico Levante UD - Llagostera)
    21/09/2019 17:00
8
7
2
1
4
8:8
7
  • ?
  • Orihuela - La Nucia
    01/12/2019 11:00
  • ?
  • Reus - La Nucia
    10/05/2020 10:00
  • L
  • 3 : 1(Atletico Levante UD - La Nucia)
    17/11/2019 11:00
  • W
  • 0 : 3(AE Prat - La Nucia)
    03/11/2019 11:00
  • L
  • 2 : 1(Gimnastic - La Nucia)
    20/10/2019 10:00
  • L
  • 2 : 1(Espanyol B - La Nucia)
    05/10/2019 16:00
9
7
1
4
2
8:9
7
  • ?
  • Atletico Levante UD - Espanyol B
    01/12/2019 11:00
  • ?
  • Reus - Espanyol B
    12/01/2020 11:00
  • W
  • 0 : 2(AE Prat - Espanyol B)
    17/11/2019 11:00
  • D
  • 2 : 2(Gimnastic - Espanyol B)
    03/11/2019 11:00
  • L
  • 3 : 1(Sabadell - Espanyol B)
    20/10/2019 15:30
  • D
  • 1 : 1(UE Olot - Espanyol B)
    13/10/2019 15:00
10
7
1
4
2
6:6
7
  • ?
  • Hercules - UE Olot
    01/12/2019 11:00
  • ?
  • Reus - UE Olot
    05/01/2020 11:00
  • D
  • 1 : 1(Villarreal B - UE Olot)
    16/11/2019 17:00
  • W
  • 0 : 2(Ejea - UE Olot)
    03/11/2019 11:00
  • D
  • 0 : 0(Badalona - UE Olot)
    20/10/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(Sabadell - UE Olot)
    06/10/2019 16:00
11
6
0
3
3
6:12
3
  • ?
  • Gimnastic - Ejea
    24/11/2019 11:00
  • L
  • 3 : 1(Espanyol B - Ejea)
    10/11/2019 11:00
  • L
  • 2 : 1(La Nucia - Ejea)
    27/10/2019 17:30
  • D
  • 1 : 1(Castellon - Ejea)
    13/10/2019 16:30
  • D
  • 1 : 1(UD Cornella - Ejea)
    29/09/2019 16:00
  • ?
  • Reus - Ejea
    15/09/2019 10:00
12
7
2
3
2
12:13
9
  • ?
  • Ebro - UD Cornella
    01/12/2019 11:00
  • ?
  • Reus - UD Cornella
    12/04/2020 10:00
  • D
  • 3 : 3(Barcelona B - UD Cornella)
    17/11/2019 17:00
  • W
  • 1 : 2(Orihuela - UD Cornella)
    03/11/2019 16:00
  • L
  • 3 : 1(Atletico Levante UD - UD Cornella)
    19/10/2019 16:00
  • W
  • 1 : 2(AE Prat - UD Cornella)
    06/10/2019 10:00
13
7
2
3
2
6:7
9
  • ?
  • Llagostera - Valencia B
    01/12/2019 11:00
  • ?
  • Reus - Valencia B
    15/12/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Hercules - Valencia B)
    17/11/2019 17:00
  • W
  • 0 : 1(Villarreal B - Valencia B)
    02/11/2019 16:00
  • L
  • 2 : 0(Ejea - Valencia B)
    20/10/2019 10:00
  • W
  • 1 : 2(Badalona - Valencia B)
    06/10/2019 15:00
14
6
0
2
4
4:11
2
  • ?
  • UE Olot - Atletico Levante UD
    24/11/2019 16:00
  • ?
  • Reus - Atletico Levante UD
    23/02/2020 11:00
  • L
  • 3 : 1(Valencia B - Atletico Levante UD)
    10/11/2019 11:00
  • D
  • 0 : 0(Lleida Esportiu - Atletico Levante UD)
    27/10/2019 16:00
  • L
  • 3 : 1(Ebro - Atletico Levante UD)
    13/10/2019 10:00
  • D
  • 1 : 1(Orihuela - Atletico Levante UD)
    09/10/2019 17:00
15
7
1
2
4
5:10
5
  • ?
  • Lleida Esportiu - Ebro
    08/12/2019 11:00
  • ?
  • Reus - Ebro
    17/11/2019 11:00
  • L
  • 2 : 1(FC Andorra - Ebro)
    17/11/2019 11:00
  • L
  • 2 : 1(Llagostera - Ebro)
    02/11/2019 17:00
  • L
  • 3 : 0(Hercules - Ebro)
    20/10/2019 17:00
  • D
  • 1 : 1(Villarreal B - Ebro)
    06/10/2019 10:00
16
Relegation Playoff
6
1
1
4
4:7
4
  • ?
  • La Nucia - Hercules
    24/11/2019 16:00
  • L
  • 1 : 0(Castellon - Hercules)
    10/11/2019 16:00
  • W
  • 0 : 1(UD Cornella - Hercules)
    27/10/2019 17:00
  • ?
  • Reus - Hercules
    13/10/2019 10:00
  • L
  • 2 : 1(FC Andorra - Hercules)
    13/10/2019 10:00
  • L
  • 2 : 1(Llagostera - Hercules)
    28/09/2019 17:00
17
7
1
2
4
7:10
5
  • ?
  • AE Prat - Gimnastic
    01/12/2019 11:00
  • ?
  • Reus - Gimnastic
    26/01/2020 11:00
  • L
  • 2 : 0(Sabadell - Gimnastic)
    17/11/2019 16:00
  • L
  • 2 : 1(Badalona - Gimnastic)
    10/11/2019 16:00
  • L
  • 2 : 1(UE Olot - Gimnastic)
    27/10/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Valencia B - Gimnastic)
    12/10/2019 16:00
18
Relegation (Championship)
7
1
1
5
4:11
4
  • ?
  • Villarreal B - Badalona
    01/12/2019 11:00
  • L
  • 2 : 0(Ejea - Badalona)
    16/11/2019 17:30
  • L
  • 1 : 0(Sabadell - Badalona)
    03/11/2019 16:00
  • W
  • 1 : 2(Espanyol B - Badalona)
    27/10/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(La Nucia - Badalona)
    13/10/2019 16:00
  • L
  • 3 : 1(Castellon - Badalona)
    29/09/2019 16:00
19
Relegation (Championship)
6
1
4
1
6:7
7
  • ?
  • Badalona - AE Prat
    24/11/2019 16:00
  • ?
  • Reus - AE Prat
    09/02/2020 11:00
  • D
  • 0 : 0(UE Olot - AE Prat)
    10/11/2019 16:00
  • W
  • 1 : 2(Valencia B - AE Prat)
    27/10/2019 11:00
  • L
  • 2 : 0(Lleida Esportiu - AE Prat)
    13/10/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(Ebro - AE Prat)
    29/09/2019 10:00
20
Relegation (Championship)
6
1
0
5
4:16
3
  • ?
  • Valencia B - Orihuela
    24/11/2019 11:00
  • ?
  • Reus - Orihuela
    08/03/2020 11:00
  • L
  • 4 : 0(Lleida Esportiu - Orihuela)
    10/11/2019 16:00
  • L
  • 2 : 0(Ebro - Orihuela)
    27/10/2019 11:00
  • L
  • 3 : 0(Barcelona B - Orihuela)
    12/10/2019 16:00
  • W
  • 1 : 3(Hercules - Orihuela)
    22/09/2019 17:00