2. Division: PFL Zone Ural-Povolzhye - 2019/2020

FC Chelyabinsk  Lada SOK

Upcoming

1
X
2
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
10
8
1
1
28:12
25
  • ?
  • KamAZ - Lada Tolyatti
    20/09/2019 15:30
  • W
  • 1 : 3(FC Ufa II - KamAZ)
    15/09/2019 10:00
  • W
  • 1 : 0(KamAZ - Zvezda Perm)
    11/09/2019 15:30
  • W
  • 0 : 4(Lada SOK - KamAZ)
    05/09/2019 13:30
  • W
  • 1 : 0(KamAZ - Ural II)
    30/08/2019 13:00
  • D
  • 4 : 4(Akron Tolyatti - KamAZ)
    26/08/2019 15:00
2
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
10
6
2
2
21:12
20
  • ?
  • FC Chelyabinsk - Lada SOK
    21/09/2019 10:00
  • W
  • 3 : 4(Ural II - FC Chelyabinsk)
    16/09/2019 09:00
  • W
  • 1 : 0(FC Chelyabinsk - Akron Tolyatti)
    11/09/2019 12:00
  • W
  • 0 : 2(NoSta - FC Chelyabinsk)
    05/09/2019 13:00
  • W
  • 1 : 4(Zenit Izhevsk - FC Chelyabinsk)
    30/08/2019 14:00
  • D
  • 2 : 2(FC Chelyabinsk - Volga Ulyanovsk)
    23/08/2019 13:00
3
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
10
6
1
3
15:12
19
  • ?
  • Akron Tolyatti - Ural II
    21/09/2019 13:00
  • W
  • 0 : 1(NoSta - Akron Tolyatti)
    15/09/2019 11:00
  • L
  • 1 : 0(FC Chelyabinsk - Akron Tolyatti)
    11/09/2019 12:00
  • W
  • 0 : 2(Zenit Izhevsk - Akron Tolyatti)
    05/09/2019 13:30
  • L
  • 2 : 0(Volga Ulyanovsk - Akron Tolyatti)
    30/08/2019 14:30
  • D
  • 4 : 4(Akron Tolyatti - KamAZ)
    26/08/2019 15:00
4
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
10
5
2
3
19:12
17
  • ?
  • Akron Tolyatti - Ural II
    21/09/2019 13:00
  • L
  • 3 : 4(Ural II - FC Chelyabinsk)
    16/09/2019 09:00
  • L
  • 1 : 0(Zenit Izhevsk - Ural II)
    11/09/2019 13:30
  • W
  • 3 : 0(Ural II - Volga Ulyanovsk)
    05/09/2019 09:00
  • L
  • 1 : 0(KamAZ - Ural II)
    30/08/2019 13:00
  • D
  • 3 : 3(Ural II - Tyumen)
    23/08/2019 10:00
5
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
10
4
2
4
7:10
14
  • ?
  • FC Chelyabinsk - Lada SOK
    21/09/2019 10:00
  • W
  • 1 : 0(Lada SOK - Zenit Izhevsk)
    15/09/2019 12:00
  • W
  • 0 : 1(Volga Ulyanovsk - Lada SOK)
    10/09/2019 14:30
  • L
  • 0 : 4(Lada SOK - KamAZ)
    05/09/2019 13:30
  • L
  • 1 : 0(Tyumen - Lada SOK)
    30/08/2019 14:00
  • W
  • 2 : 1(Lada SOK - Lada Tolyatti)
    23/08/2019 13:00
6
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
10
5
4
1
19:13
13
  • ?
  • NoSta - Tyumen
    21/09/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Lada Tolyatti - Tyumen)
    15/09/2019 13:00
  • D
  • 2 : 2(Tyumen - FC Ufa II)
    11/09/2019 14:00
  • D
  • 0 : 0(Zvezda Perm - Tyumen)
    06/09/2019 14:00
  • W
  • 1 : 0(Tyumen - Lada SOK)
    30/08/2019 14:00
  • D
  • 3 : 3(Ural II - Tyumen)
    23/08/2019 10:00
7
Relegation Playoff
10
4
1
5
12:16
13
  • ?
  • Volga Ulyanovsk - FC Ufa II
    21/09/2019 11:30
  • L
  • 2 : 1(Zvezda Perm - Volga Ulyanovsk)
    15/09/2019 12:00
  • L
  • 0 : 1(Volga Ulyanovsk - Lada SOK)
    10/09/2019 14:30
  • L
  • 3 : 0(Ural II - Volga Ulyanovsk)
    05/09/2019 09:00
  • W
  • 2 : 0(Volga Ulyanovsk - Akron Tolyatti)
    30/08/2019 14:30
  • D
  • 2 : 2(FC Chelyabinsk - Volga Ulyanovsk)
    23/08/2019 13:00
8
Relegation Playoff
10
3
2
5
13:16
11
  • ?
  • NoSta - Tyumen
    21/09/2019 11:00
  • L
  • 0 : 1(NoSta - Akron Tolyatti)
    15/09/2019 11:00
  • W
  • 0 : 3(Lada Tolyatti - NoSta)
    11/09/2019 13:00
  • L
  • 0 : 2(NoSta - FC Chelyabinsk)
    05/09/2019 13:00
  • W
  • 1 : 3(FC Ufa II - NoSta)
    29/08/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(NoSta - Zenit Izhevsk)
    23/08/2019 13:00
9
Relegation Playoff
10
3
1
6
16:19
10
  • ?
  • Zenit Izhevsk - Zvezda Perm
    21/09/2019 11:00
  • L
  • 1 : 0(Lada SOK - Zenit Izhevsk)
    15/09/2019 12:00
  • W
  • 1 : 0(Zenit Izhevsk - Ural II)
    11/09/2019 13:30
  • L
  • 0 : 2(Zenit Izhevsk - Akron Tolyatti)
    05/09/2019 13:30
  • L
  • 1 : 4(Zenit Izhevsk - FC Chelyabinsk)
    30/08/2019 14:00
  • D
  • 1 : 1(NoSta - Zenit Izhevsk)
    23/08/2019 13:00
10
Relegation Playoff
10
3
1
6
8:18
10
  • ?
  • KamAZ - Lada Tolyatti
    20/09/2019 15:30
  • D
  • 1 : 1(Lada Tolyatti - Tyumen)
    15/09/2019 13:00
  • L
  • 0 : 3(Lada Tolyatti - NoSta)
    11/09/2019 13:00
  • W
  • 1 : 2(FC Ufa II - Lada Tolyatti)
    05/09/2019 10:00
  • W
  • 1 : 0(Lada Tolyatti - Zvezda Perm)
    30/08/2019 13:00
  • L
  • 2 : 1(Lada SOK - Lada Tolyatti)
    23/08/2019 13:00
11
Relegation Playoff
10
2
3
5
9:11
9
  • ?
  • Zenit Izhevsk - Zvezda Perm
    21/09/2019 11:00
  • W
  • 2 : 1(Zvezda Perm - Volga Ulyanovsk)
    15/09/2019 12:00
  • L
  • 1 : 0(KamAZ - Zvezda Perm)
    11/09/2019 15:30
  • D
  • 0 : 0(Zvezda Perm - Tyumen)
    06/09/2019 14:00
  • L
  • 1 : 0(Lada Tolyatti - Zvezda Perm)
    30/08/2019 13:00
  • W
  • 3 : 1(Zvezda Perm - FC Ufa II)
    23/08/2019 13:00
12
10
0
2
8
8:24
2
  • ?
  • Volga Ulyanovsk - FC Ufa II
    21/09/2019 11:30
  • L
  • 1 : 3(FC Ufa II - KamAZ)
    15/09/2019 10:00
  • D
  • 2 : 2(Tyumen - FC Ufa II)
    11/09/2019 14:00
  • L
  • 1 : 2(FC Ufa II - Lada Tolyatti)
    05/09/2019 10:00
  • L
  • 1 : 3(FC Ufa II - NoSta)
    29/08/2019 11:00
  • L
  • 3 : 1(Zvezda Perm - FC Ufa II)
    23/08/2019 13:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
4
4
0
0
9:1
12
  • ?
  • KamAZ - Lada Tolyatti
    20/09/2019 15:30
  • W
  • 1 : 0(KamAZ - Zvezda Perm)
    11/09/2019 15:30
  • W
  • 1 : 0(KamAZ - Ural II)
    30/08/2019 13:00
  • W
  • 3 : 1(KamAZ - FC Chelyabinsk)
    16/08/2019 15:30
  • W
  • 4 : 0(KamAZ - Volga Ulyanovsk)
    01/08/2019 15:30
2
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
4
2
1
1
5:4
7
  • ?
  • FC Chelyabinsk - Lada SOK
    21/09/2019 10:00
  • W
  • 1 : 0(FC Chelyabinsk - Akron Tolyatti)
    11/09/2019 12:00
  • D
  • 2 : 2(FC Chelyabinsk - Volga Ulyanovsk)
    23/08/2019 13:00
  • L
  • 1 : 2(FC Chelyabinsk - Tyumen)
    08/08/2019 13:30
  • W
  • 1 : 0(FC Chelyabinsk - FC Ufa II)
    24/07/2019 13:30
3
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
3
2
1
0
8:5
7
  • ?
  • Akron Tolyatti - Ural II
    21/09/2019 13:00
  • D
  • 4 : 4(Akron Tolyatti - KamAZ)
    26/08/2019 15:00
  • W
  • 3 : 1(Akron Tolyatti - Lada Tolyatti)
    08/08/2019 15:00
  • W
  • 1 : 0(Akron Tolyatti - Zvezda Perm)
    24/07/2019 14:00
4
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
6
4
1
1
15:8
13
  • ?
  • Ural II - Zvezda Perm
    06/10/2019 12:00
  • L
  • 3 : 4(Ural II - FC Chelyabinsk)
    16/09/2019 09:00
  • W
  • 3 : 0(Ural II - Volga Ulyanovsk)
    05/09/2019 09:00
  • D
  • 3 : 3(Ural II - Tyumen)
    23/08/2019 10:00
  • W
  • 2 : 0(Ural II - FC Ufa II)
    08/08/2019 10:00
  • W
  • 2 : 1(Ural II - Lada SOK)
    24/07/2019 10:00
5
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
6
3
1
2
5:7
10
  • ?
  • Lada SOK - Ural II
    29/09/2019 12:00
  • W
  • 1 : 0(Lada SOK - Zenit Izhevsk)
    15/09/2019 12:00
  • L
  • 0 : 4(Lada SOK - KamAZ)
    05/09/2019 13:30
  • W
  • 2 : 1(Lada SOK - Lada Tolyatti)
    23/08/2019 13:00
  • W
  • 1 : 0(Lada SOK - Zvezda Perm)
    08/08/2019 13:00
  • D
  • 1 : 1(Lada SOK - NoSta)
    01/08/2019 14:00
6
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
5
4
1
0
13:7
13
  • ?
  • Tyumen - Volga Ulyanovsk
    29/09/2019 12:00
  • D
  • 2 : 2(Tyumen - FC Ufa II)
    11/09/2019 14:00
  • W
  • 1 : 0(Tyumen - Lada SOK)
    30/08/2019 14:00
  • W
  • 2 : 0(Tyumen - Akron Tolyatti)
    16/08/2019 14:00
  • W
  • 5 : 3(Tyumen - Zenit Izhevsk)
    01/08/2019 14:00
  • W
  • 3 : 2(Tyumen - KamAZ)
    16/07/2019 14:00
7
Relegation Playoff
3
2
0
1
3:1
6
  • ?
  • Volga Ulyanovsk - FC Ufa II
    21/09/2019 11:30
  • L
  • 0 : 1(Volga Ulyanovsk - Lada SOK)
    10/09/2019 14:30
  • W
  • 2 : 0(Volga Ulyanovsk - Akron Tolyatti)
    30/08/2019 14:30
  • W
  • 1 : 0(Volga Ulyanovsk - Tyumen)
    24/07/2019 14:30
8
Relegation Playoff
5
0
1
4
4:11
1
  • ?
  • NoSta - Tyumen
    21/09/2019 11:00
  • L
  • 0 : 1(NoSta - Akron Tolyatti)
    15/09/2019 11:00
  • L
  • 0 : 2(NoSta - FC Chelyabinsk)
    05/09/2019 13:00
  • D
  • 1 : 1(NoSta - Zenit Izhevsk)
    23/08/2019 13:00
  • L
  • 1 : 3(NoSta - Volga Ulyanovsk)
    08/08/2019 13:00
  • L
  • 2 : 4(NoSta - KamAZ)
    24/07/2019 13:00
9
Relegation Playoff
7
3
0
4
12:12
9
  • ?
  • Zenit Izhevsk - Zvezda Perm
    21/09/2019 11:00
  • W
  • 1 : 0(Zenit Izhevsk - Ural II)
    11/09/2019 13:30
  • L
  • 0 : 2(Zenit Izhevsk - Akron Tolyatti)
    05/09/2019 13:30
  • L
  • 1 : 4(Zenit Izhevsk - FC Chelyabinsk)
    30/08/2019 14:00
  • L
  • 2 : 3(Zenit Izhevsk - Volga Ulyanovsk)
    16/08/2019 14:00
  • L
  • 1 : 2(Zenit Izhevsk - KamAZ)
    08/08/2019 14:00
10
Relegation Playoff
6
2
1
3
3:10
7
  • ?
  • Lada Tolyatti - Zenit Izhevsk
    29/09/2019 12:00
  • D
  • 1 : 1(Lada Tolyatti - Tyumen)
    15/09/2019 13:00
  • L
  • 0 : 3(Lada Tolyatti - NoSta)
    11/09/2019 13:00
  • W
  • 1 : 0(Lada Tolyatti - Zvezda Perm)
    30/08/2019 13:00
  • L
  • 0 : 2(Lada Tolyatti - Ural II)
    14/08/2019 14:30
  • L
  • 0 : 4(Lada Tolyatti - FC Chelyabinsk)
    01/08/2019 14:30
11
Relegation Playoff
6
2
3
1
9:7
9
  • ?
  • Zvezda Perm - Akron Tolyatti
    29/09/2019 12:00
  • W
  • 2 : 1(Zvezda Perm - Volga Ulyanovsk)
    15/09/2019 12:00
  • D
  • 0 : 0(Zvezda Perm - Tyumen)
    06/09/2019 14:00
  • W
  • 3 : 1(Zvezda Perm - FC Ufa II)
    23/08/2019 13:00
  • L
  • 1 : 2(Zvezda Perm - NoSta)
    16/08/2019 13:00
  • D
  • 2 : 2(Zvezda Perm - Ural II)
    01/08/2019 14:00
12
5
0
1
4
5:11
1
  • ?
  • FC Ufa II - FC Chelyabinsk
    29/09/2019 12:00
  • L
  • 1 : 3(FC Ufa II - KamAZ)
    15/09/2019 10:00
  • L
  • 1 : 2(FC Ufa II - Lada Tolyatti)
    05/09/2019 10:00
  • L
  • 1 : 3(FC Ufa II - NoSta)
    29/08/2019 11:00
  • D
  • 0 : 0(FC Ufa II - Lada SOK)
    16/08/2019 11:00
  • L
  • 2 : 3(FC Ufa II - Akron Tolyatti)
    01/08/2019 11:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
6
4
1
1
19:11
13
  • ?
  • Volga Ulyanovsk - KamAZ
    06/10/2019 12:00
  • W
  • 1 : 3(FC Ufa II - KamAZ)
    15/09/2019 10:00
  • W
  • 0 : 4(Lada SOK - KamAZ)
    05/09/2019 13:30
  • D
  • 4 : 4(Akron Tolyatti - KamAZ)
    26/08/2019 15:00
  • W
  • 1 : 2(Zenit Izhevsk - KamAZ)
    08/08/2019 14:00
  • W
  • 2 : 4(NoSta - KamAZ)
    24/07/2019 13:00
2
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
6
4
1
1
16:8
13
  • ?
  • FC Ufa II - FC Chelyabinsk
    29/09/2019 12:00
  • W
  • 3 : 4(Ural II - FC Chelyabinsk)
    16/09/2019 09:00
  • W
  • 0 : 2(NoSta - FC Chelyabinsk)
    05/09/2019 13:00
  • W
  • 1 : 4(Zenit Izhevsk - FC Chelyabinsk)
    30/08/2019 14:00
  • L
  • 3 : 1(KamAZ - FC Chelyabinsk)
    16/08/2019 15:30
  • W
  • 0 : 4(Lada Tolyatti - FC Chelyabinsk)
    01/08/2019 14:30
3
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
7
4
0
3
7:7
12
  • ?
  • Zvezda Perm - Akron Tolyatti
    29/09/2019 12:00
  • W
  • 0 : 1(NoSta - Akron Tolyatti)
    15/09/2019 11:00
  • L
  • 1 : 0(FC Chelyabinsk - Akron Tolyatti)
    11/09/2019 12:00
  • W
  • 0 : 2(Zenit Izhevsk - Akron Tolyatti)
    05/09/2019 13:30
  • L
  • 2 : 0(Volga Ulyanovsk - Akron Tolyatti)
    30/08/2019 14:30
  • L
  • 2 : 0(Tyumen - Akron Tolyatti)
    16/08/2019 14:00
4
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
4
1
1
2
4:4
4
  • ?
  • Akron Tolyatti - Ural II
    21/09/2019 13:00
  • L
  • 1 : 0(Zenit Izhevsk - Ural II)
    11/09/2019 13:30
  • L
  • 1 : 0(KamAZ - Ural II)
    30/08/2019 13:00
  • W
  • 0 : 2(Lada Tolyatti - Ural II)
    14/08/2019 14:30
  • D
  • 2 : 2(Zvezda Perm - Ural II)
    01/08/2019 14:00
5
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
4
1
1
2
2:3
4
  • ?
  • FC Chelyabinsk - Lada SOK
    21/09/2019 10:00
  • W
  • 0 : 1(Volga Ulyanovsk - Lada SOK)
    10/09/2019 14:30
  • L
  • 1 : 0(Tyumen - Lada SOK)
    30/08/2019 14:00
  • D
  • 0 : 0(FC Ufa II - Lada SOK)
    16/08/2019 11:00
  • L
  • 2 : 1(Ural II - Lada SOK)
    24/07/2019 10:00
6
Champions League Qualification (Promotion Playoff)
5
1
3
1
6:6
6
  • ?
  • NoSta - Tyumen
    21/09/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Lada Tolyatti - Tyumen)
    15/09/2019 13:00
  • D
  • 0 : 0(Zvezda Perm - Tyumen)
    06/09/2019 14:00
  • D
  • 3 : 3(Ural II - Tyumen)
    23/08/2019 10:00
  • W
  • 1 : 2(FC Chelyabinsk - Tyumen)
    08/08/2019 13:30
  • L
  • 1 : 0(Volga Ulyanovsk - Tyumen)
    24/07/2019 14:30
7
Relegation Playoff
7
2
1
4
9:15
7
  • ?
  • Tyumen - Volga Ulyanovsk
    29/09/2019 12:00
  • L
  • 2 : 1(Zvezda Perm - Volga Ulyanovsk)
    15/09/2019 12:00
  • L
  • 3 : 0(Ural II - Volga Ulyanovsk)
    05/09/2019 09:00
  • D
  • 2 : 2(FC Chelyabinsk - Volga Ulyanovsk)
    23/08/2019 13:00
  • W
  • 2 : 3(Zenit Izhevsk - Volga Ulyanovsk)
    16/08/2019 14:00
  • W
  • 1 : 3(NoSta - Volga Ulyanovsk)
    08/08/2019 13:00
8
Relegation Playoff
5
3
1
1
9:5
10
  • ?
  • KamAZ - NoSta
    29/09/2019 12:00
  • W
  • 0 : 3(Lada Tolyatti - NoSta)
    11/09/2019 13:00
  • W
  • 1 : 3(FC Ufa II - NoSta)
    29/08/2019 11:00
  • W
  • 1 : 2(Zvezda Perm - NoSta)
    16/08/2019 13:00
  • D
  • 1 : 1(Lada SOK - NoSta)
    01/08/2019 14:00
  • L
  • 2 : 0(Ural II - NoSta)
    16/07/2019 10:00
9
Relegation Playoff
3
0
1
2
4:7
1
  • ?
  • Lada Tolyatti - Zenit Izhevsk
    29/09/2019 12:00
  • L
  • 1 : 0(Lada SOK - Zenit Izhevsk)
    15/09/2019 12:00
  • D
  • 1 : 1(NoSta - Zenit Izhevsk)
    23/08/2019 13:00
  • L
  • 5 : 3(Tyumen - Zenit Izhevsk)
    01/08/2019 14:00
10
Relegation Playoff
4
1
0
3
5:8
3
  • ?
  • KamAZ - Lada Tolyatti
    20/09/2019 15:30
  • W
  • 1 : 2(FC Ufa II - Lada Tolyatti)
    05/09/2019 10:00
  • L
  • 2 : 1(Lada SOK - Lada Tolyatti)
    23/08/2019 13:00
  • L
  • 3 : 1(Akron Tolyatti - Lada Tolyatti)
    08/08/2019 15:00
  • L
  • 2 : 1(Zenit Izhevsk - Lada Tolyatti)
    24/07/2019 14:30
11
Relegation Playoff
4
0
0
4
0:4
0
  • ?
  • Zenit Izhevsk - Zvezda Perm
    21/09/2019 11:00
  • L
  • 1 : 0(KamAZ - Zvezda Perm)
    11/09/2019 15:30
  • L
  • 1 : 0(Lada Tolyatti - Zvezda Perm)
    30/08/2019 13:00
  • L
  • 1 : 0(Lada SOK - Zvezda Perm)
    08/08/2019 13:00
  • L
  • 1 : 0(Akron Tolyatti - Zvezda Perm)
    24/07/2019 14:00
12
5
0
1
4
3:13
1
  • ?
  • Volga Ulyanovsk - FC Ufa II
    21/09/2019 11:30
  • D
  • 2 : 2(Tyumen - FC Ufa II)
    11/09/2019 14:00
  • L
  • 3 : 1(Zvezda Perm - FC Ufa II)
    23/08/2019 13:00
  • L
  • 2 : 0(Ural II - FC Ufa II)
    08/08/2019 10:00
  • L
  • 1 : 0(FC Chelyabinsk - FC Ufa II)
    24/07/2019 13:30
  • L
  • 5 : 0(Zenit Izhevsk - FC Ufa II)
    16/07/2019 14:30