1. Division: 1. Liga - 2019/2020

FC Fastav Zlin10Sigma Olomouc

Finished

1
X
2
background of football game timelineHomeGuestPlayer substitution66''
inLukas Zeleznik
inTomas Wagner
Player substitution72''
inAdnan Dzafic
inZdenek Folprecht
Player substitution86''
inJakub Janetzky
inVakhtang Tchanturishvili
Goal87''
goalJakub Kolar
Yellow card39''
yellow cardOndrej Zmrzly
Player substitution58''
inMojmir Chytil
inJakub Plsek
Player substitution72''
inJiri Texl
inPablo Gonzalez
Player substitution80''
inTomas Zahradnicek
inMartin Hala

TV Channels:

Official Streams:

Summary
39'
yellow cardOndrej Zmrzly
Second half
58'
inMojmir Chytil
outJakub Plsek
inLukas Zeleznik
outTomas Wagner
66'
72'
inJiri Texl
outPablo Gonzalez
inAdnan Dzafic
outZdenek Folprecht
72'
80'
inTomas Zahradnicek
outMartin Hala
inJakub Janetzky
outVakhtang Tchanturishvili
86'
goalJakub Kolar
87'
87'

G O O O A A L - Jakub Kolar scores in the penalty shoot-out.

86'

FC Fastav Zlin make a substitution. Vakhtang Tchanturishvili runs off the field and in comes Jakub Janetzky

80'

Sigma Olomouc make a substitution. Martin Hala runs off the field and in comes Tomas Zahradnicek

72'

FC Fastav Zlin make a substitution. Zdenek Folprecht runs off the field and in comes Adnan Dzafic

72'

Sigma Olomouc make a substitution. Pablo Gonzalez runs off the field and in comes Jiri Texl

66'

FC Fastav Zlin make a substitution. Tomas Wagner runs off the field and in comes Lukas Zeleznik

58'

Sigma Olomouc make a substitution. Jakub Plsek runs off the field and in comes Mojmir Chytil

39'

Ondrej Zmrzly is shown a yellow card by the referee

Goalkeeper
1Matej RakovanMilos Buchta30
Starting Lineups
28Jakub Kolargoal87'Vaclav Jemelka2
3Petr BuchtaVit Benes32
14Martin CedidlaDavid Zima3
22Lukas Bartosakout80'Martin Hala25
19Pablo Joaquin Podioyellow card39'Ondrej Zmrzly15
31Zdenek Folprechtout72'Simon Falta20
16Robert Matejovout58'Jakub Plsek6
77Vakhtang Tchanturishviliout86'David Houska8
20Tomas Wagnerout66'out72'Pablo Gonzalez11
88Tomas PoznarJakub Yunis10
Substitutes
30Andro GiorgadzeMichal Reichl1
68Jakub Janetzkyin86'in58'Mojmir Chytil13
7Lukas Zeleznikin66'in80'Tomas Zahradnicek23
11Adnan Dzaficin72'in72'Jiri Texl47
25Martin NecasVaclav Pilar7
9Petr PejsaMichal Veprek21
44Jan SiskaMilan Kerbr37
Coach
Jan KamenikRadoslav Latal
#TeamMPWDLGPtsForm
1
16
14
2
0
36:3
44
  • ?
  • Sigma Olomouc - Slavia Prague
    23/11/2019 16:00
  • W
  • 3 : 0(Slavia Prague - Teplice)
    10/11/2019 16:00
  • W
  • 4 : 0(Slavia Prague - Banik Ostrava)
    02/11/2019 16:00
  • W
  • 0 : 1(Viktoria Plzen - Slavia Prague)
    27/10/2019 16:00
  • W
  • 3 : 1(Slavia Prague - Pribram)
    19/10/2019 17:00
  • W
  • 0 : 2(Jablonec - Slavia Prague)
    06/10/2019 16:00
2
16
10
3
3
31:15
33
  • ?
  • Karvina - Viktoria Plzen
    24/11/2019 16:00
  • W
  • 4 : 1(Viktoria Plzen - Slovan Liberec)
    10/11/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(FC Fastav Zlin - Viktoria Plzen)
    04/11/2019 17:00
  • L
  • 0 : 1(Viktoria Plzen - Slavia Prague)
    27/10/2019 16:00
  • W
  • 3 : 0(Viktoria Plzen - Banik Ostrava)
    20/10/2019 13:30
  • L
  • 2 : 1(Mlada Boleslav - Viktoria Plzen)
    06/10/2019 13:30
3
16
9
2
5
32:22
29
  • ?
  • Opava - Mlada Boleslav
    23/11/2019 13:30
  • W
  • 2 : 1(Mlada Boleslav - Bohemians 1905)
    08/11/2019 17:00
  • D
  • 2 : 2(Sigma Olomouc - Mlada Boleslav)
    02/11/2019 13:30
  • L
  • 1 : 3(Mlada Boleslav - Slovan Liberec)
    27/10/2019 13:30
  • W
  • 0 : 2(FC Fastav Zlin - Mlada Boleslav)
    19/10/2019 14:30
  • W
  • 2 : 1(Mlada Boleslav - Viktoria Plzen)
    06/10/2019 13:30
4
16
8
4
4
29:22
28
  • ?
  • Slovacko - Jablonec
    25/11/2019 17:00
  • D
  • 2 : 2(Jablonec - Sparta Prague)
    09/11/2019 16:00
  • W
  • 0 : 1(Karvina - Jablonec)
    03/11/2019 13:30
  • W
  • 4 : 1(Jablonec - Teplice)
    25/10/2019 16:00
  • D
  • 2 : 2(Slovan Liberec - Jablonec)
    19/10/2019 12:30
  • L
  • 0 : 2(Jablonec - Slavia Prague)
    06/10/2019 16:00
5
16
7
4
5
30:21
25
  • ?
  • Sparta Prague - SK Dynamo Ceske Budejovice
    22/11/2019 17:00
  • D
  • 2 : 2(Jablonec - Sparta Prague)
    09/11/2019 16:00
  • W
  • 0 : 1(Opava - Sparta Prague)
    03/11/2019 16:00
  • W
  • 4 : 0(Sparta Prague - Bohemians 1905)
    26/10/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(Teplice - Sparta Prague)
    20/10/2019 16:00
  • W
  • 4 : 0(Sparta Prague - Karvina)
    05/10/2019 17:00
6
16
8
1
7
27:22
25
  • ?
  • Teplice - Banik Ostrava
    24/11/2019 13:30
  • W
  • 3 : 0(Banik Ostrava - Karvina)
    08/11/2019 17:00
  • L
  • 4 : 0(Slavia Prague - Banik Ostrava)
    02/11/2019 16:00
  • D
  • 2 : 2(Banik Ostrava - Sigma Olomouc)
    26/10/2019 12:30
  • L
  • 3 : 0(Viktoria Plzen - Banik Ostrava)
    20/10/2019 13:30
  • W
  • 4 : 0(Banik Ostrava - FC Fastav Zlin)
    05/10/2019 14:30
7
16
7
4
5
20:21
25
  • ?
  • Slovacko - Jablonec
    25/11/2019 17:00
  • L
  • 2 : 0(SK Dynamo Ceske Budejovice - Slovacko)
    10/11/2019 13:30
  • D
  • 0 : 0(Bohemians 1905 - Slovacko)
    01/11/2019 17:00
  • W
  • 4 : 0(Slovacko - Opava)
    26/10/2019 12:30
  • W
  • 0 : 2(Karvina - Slovacko)
    20/10/2019 13:30
  • W
  • 3 : 1(Slovacko - Slovan Liberec)
    04/10/2019 16:00
8
16
7
2
7
26:26
23
  • ?
  • Sparta Prague - SK Dynamo Ceske Budejovice
    22/11/2019 17:00
  • W
  • 2 : 0(SK Dynamo Ceske Budejovice - Slovacko)
    10/11/2019 13:30
  • W
  • 1 : 3(Teplice - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    03/11/2019 13:30
  • W
  • 3 : 0(SK Dynamo Ceske Budejovice - Karvina)
    27/10/2019 13:30
  • W
  • 1 : 3(Sigma Olomouc - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    19/10/2019 14:30
  • W
  • 3 : 2(SK Dynamo Ceske Budejovice - Bohemians 1905)
    06/10/2019 13:30
9
16
6
3
7
25:26
21
  • ?
  • Slovan Liberec - FC Fastav Zlin
    23/11/2019 13:30
  • L
  • 4 : 1(Viktoria Plzen - Slovan Liberec)
    10/11/2019 13:30
  • W
  • 3 : 2(Slovan Liberec - Pribram)
    03/11/2019 13:30
  • W
  • 1 : 3(Mlada Boleslav - Slovan Liberec)
    27/10/2019 13:30
  • D
  • 2 : 2(Slovan Liberec - Jablonec)
    19/10/2019 12:30
  • L
  • 3 : 1(Slovacko - Slovan Liberec)
    04/10/2019 16:00
10
16
4
7
5
22:23
19
  • ?
  • Sigma Olomouc - Slavia Prague
    23/11/2019 16:00
  • L
  • 1 : 0(FC Fastav Zlin - Sigma Olomouc)
    09/11/2019 13:30
  • D
  • 2 : 2(Sigma Olomouc - Mlada Boleslav)
    02/11/2019 13:30
  • D
  • 2 : 2(Banik Ostrava - Sigma Olomouc)
    26/10/2019 12:30
  • L
  • 1 : 3(Sigma Olomouc - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    19/10/2019 14:30
  • D
  • 0 : 0(Pribram - Sigma Olomouc)
    05/10/2019 14:30
11
Relegation Playoff
16
4
6
6
13:23
18
  • ?
  • Teplice - Banik Ostrava
    24/11/2019 13:30
  • L
  • 3 : 0(Slavia Prague - Teplice)
    10/11/2019 16:00
  • L
  • 1 : 3(Teplice - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    03/11/2019 13:30
  • L
  • 4 : 1(Jablonec - Teplice)
    25/10/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Teplice - Sparta Prague)
    20/10/2019 16:00
  • W
  • 0 : 1(Opava - Teplice)
    05/10/2019 14:30
12
Relegation Playoff
16
4
4
8
18:28
16
  • ?
  • Bohemians 1905 - Pribram
    23/11/2019 13:30
  • L
  • 2 : 1(Mlada Boleslav - Bohemians 1905)
    08/11/2019 17:00
  • D
  • 0 : 0(Bohemians 1905 - Slovacko)
    01/11/2019 17:00
  • L
  • 4 : 0(Sparta Prague - Bohemians 1905)
    26/10/2019 15:00
  • W
  • 1 : 0(Bohemians 1905 - Opava)
    20/10/2019 13:30
  • L
  • 3 : 2(SK Dynamo Ceske Budejovice - Bohemians 1905)
    06/10/2019 13:30
13
Relegation Playoff
16
4
3
9
11:22
15
  • ?
  • Slovan Liberec - FC Fastav Zlin
    23/11/2019 13:30
  • W
  • 1 : 0(FC Fastav Zlin - Sigma Olomouc)
    09/11/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(FC Fastav Zlin - Viktoria Plzen)
    04/11/2019 17:00
  • D
  • 0 : 0(Pribram - FC Fastav Zlin)
    26/10/2019 12:30
  • L
  • 0 : 2(FC Fastav Zlin - Mlada Boleslav)
    19/10/2019 14:30
  • L
  • 4 : 0(Banik Ostrava - FC Fastav Zlin)
    05/10/2019 14:30
14
Relegation Playoff
16
3
4
9
14:28
13
  • ?
  • Bohemians 1905 - Pribram
    23/11/2019 13:30
  • D
  • 0 : 0(Pribram - Opava)
    09/11/2019 13:30
  • L
  • 3 : 2(Slovan Liberec - Pribram)
    03/11/2019 13:30
  • D
  • 0 : 0(Pribram - FC Fastav Zlin)
    26/10/2019 12:30
  • L
  • 3 : 1(Slavia Prague - Pribram)
    19/10/2019 17:00
  • D
  • 0 : 0(Pribram - Sigma Olomouc)
    05/10/2019 14:30
15
Relegation Playoff
16
2
5
9
11:23
11
  • ?
  • Karvina - Viktoria Plzen
    24/11/2019 16:00
  • L
  • 3 : 0(Banik Ostrava - Karvina)
    08/11/2019 17:00
  • L
  • 0 : 1(Karvina - Jablonec)
    03/11/2019 13:30
  • L
  • 3 : 0(SK Dynamo Ceske Budejovice - Karvina)
    27/10/2019 13:30
  • L
  • 0 : 2(Karvina - Slovacko)
    20/10/2019 13:30
  • L
  • 4 : 0(Sparta Prague - Karvina)
    05/10/2019 17:00
16
Relegation Playoff
16
2
4
10
7:27
10
  • ?
  • Opava - Mlada Boleslav
    23/11/2019 13:30
  • D
  • 0 : 0(Pribram - Opava)
    09/11/2019 13:30
  • L
  • 0 : 1(Opava - Sparta Prague)
    03/11/2019 16:00
  • L
  • 4 : 0(Slovacko - Opava)
    26/10/2019 12:30
  • L
  • 1 : 0(Bohemians 1905 - Opava)
    20/10/2019 13:30
  • L
  • 0 : 1(Opava - Teplice)
    05/10/2019 14:30
#TeamMPWDLGPtsForm
1
8
8
0
0
20:1
24
  • ?
  • Slavia Prague - Karvina
    01/12/2019 16:00
  • W
  • 3 : 0(Slavia Prague - Teplice)
    10/11/2019 16:00
  • W
  • 4 : 0(Slavia Prague - Banik Ostrava)
    02/11/2019 16:00
  • W
  • 3 : 1(Slavia Prague - Pribram)
    19/10/2019 17:00
  • W
  • 1 : 0(Slavia Prague - Mlada Boleslav)
    28/09/2019 17:00
  • W
  • 3 : 0(Slavia Prague - Slovacko)
    14/09/2019 17:00
2
9
7
0
2
21:9
21
  • ?
  • Viktoria Plzen - Bohemians 1905
    01/12/2019 13:30
  • W
  • 4 : 1(Viktoria Plzen - Slovan Liberec)
    10/11/2019 13:30
  • L
  • 0 : 1(Viktoria Plzen - Slavia Prague)
    27/10/2019 16:00
  • W
  • 3 : 0(Viktoria Plzen - Banik Ostrava)
    20/10/2019 13:30
  • W
  • 1 : 0(Viktoria Plzen - Sparta Prague)
    29/09/2019 16:00
  • W
  • 3 : 2(Viktoria Plzen - Jablonec)
    16/09/2019 16:00
3
9
8
0
1
26:11
24
  • ?
  • Mlada Boleslav - Teplice
    01/12/2019 13:30
  • W
  • 2 : 1(Mlada Boleslav - Bohemians 1905)
    08/11/2019 17:00
  • L
  • 1 : 3(Mlada Boleslav - Slovan Liberec)
    27/10/2019 13:30
  • W
  • 2 : 1(Mlada Boleslav - Viktoria Plzen)
    06/10/2019 13:30
  • W
  • 2 : 0(Mlada Boleslav - Banik Ostrava)
    22/09/2019 13:30
  • W
  • 6 : 0(Mlada Boleslav - Pribram)
    14/09/2019 14:30
4
9
6
2
1
22:10
20
  • ?
  • Jablonec - SK Dynamo Ceske Budejovice
    01/12/2019 13:30
  • D
  • 2 : 2(Jablonec - Sparta Prague)
    09/11/2019 16:00
  • W
  • 4 : 1(Jablonec - Teplice)
    25/10/2019 16:00
  • L
  • 0 : 2(Jablonec - Slavia Prague)
    06/10/2019 16:00
  • D
  • 2 : 2(Jablonec - Sigma Olomouc)
    23/09/2019 16:00
  • W
  • 2 : 1(Jablonec - Banik Ostrava)
    01/09/2019 14:30
5
8
5
1
2
18:8
16
  • ?
  • Sparta Prague - SK Dynamo Ceske Budejovice
    22/11/2019 17:00
  • W
  • 4 : 0(Sparta Prague - Bohemians 1905)
    26/10/2019 15:00
  • W
  • 4 : 0(Sparta Prague - Karvina)
    05/10/2019 17:00
  • L
  • 0 : 3(Sparta Prague - Slavia Prague)
    22/09/2019 16:00
  • D
  • 3 : 3(Sparta Prague - Sigma Olomouc)
    01/09/2019 17:00
  • W
  • 2 : 0(Sparta Prague - Banik Ostrava)
    18/08/2019 13:00
6
9
6
1
2
22:8
19
  • ?
  • Banik Ostrava - Opava
    29/11/2019 17:00
  • W
  • 3 : 0(Banik Ostrava - Karvina)
    08/11/2019 17:00
  • D
  • 2 : 2(Banik Ostrava - Sigma Olomouc)
    26/10/2019 12:30
  • W
  • 4 : 0(Banik Ostrava - FC Fastav Zlin)
    05/10/2019 14:30
  • W
  • 3 : 0(Banik Ostrava - Pribram)
    30/09/2019 16:00
  • W
  • 2 : 1(Banik Ostrava - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    15/09/2019 15:00
7
7
4
2
1
12:5
14
  • ?
  • Slovacko - Jablonec
    25/11/2019 17:00
  • W
  • 4 : 0(Slovacko - Opava)
    26/10/2019 12:30
  • W
  • 3 : 1(Slovacko - Slovan Liberec)
    04/10/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Slovacko - Teplice)
    21/09/2019 14:30
  • D
  • 1 : 1(Slovacko - Mlada Boleslav)
    31/08/2019 15:00
  • W
  • 2 : 0(Slovacko - Pribram)
    17/08/2019 15:00
8
9
4
2
3
13:12
14
  • ?
  • SK Dynamo Ceske Budejovice - Pribram
    08/12/2019 13:30
  • W
  • 2 : 0(SK Dynamo Ceske Budejovice - Slovacko)
    10/11/2019 13:30
  • W
  • 3 : 0(SK Dynamo Ceske Budejovice - Karvina)
    27/10/2019 13:30
  • W
  • 3 : 2(SK Dynamo Ceske Budejovice - Bohemians 1905)
    06/10/2019 13:30
  • L
  • 0 : 3(SK Dynamo Ceske Budejovice - Viktoria Plzen)
    21/09/2019 17:00
  • W
  • 2 : 0(SK Dynamo Ceske Budejovice - FC Fastav Zlin)
    01/09/2019 14:30
9
7
3
2
2
14:11
11
  • ?
  • Slovan Liberec - FC Fastav Zlin
    23/11/2019 13:30
  • W
  • 3 : 2(Slovan Liberec - Pribram)
    03/11/2019 13:30
  • D
  • 2 : 2(Slovan Liberec - Jablonec)
    19/10/2019 12:30
  • W
  • 4 : 2(Slovan Liberec - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    30/09/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Slovan Liberec - Teplice)
    14/09/2019 14:30
  • W
  • 3 : 1(Slovan Liberec - Sparta Prague)
    25/08/2019 17:00
10
7
3
3
1
11:8
12
  • ?
  • Sigma Olomouc - Slavia Prague
    23/11/2019 16:00
  • D
  • 2 : 2(Sigma Olomouc - Mlada Boleslav)
    02/11/2019 13:30
  • L
  • 1 : 3(Sigma Olomouc - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    19/10/2019 14:30
  • D
  • 2 : 2(Sigma Olomouc - Slovacko)
    28/09/2019 14:30
  • W
  • 2 : 0(Sigma Olomouc - Opava)
    13/09/2019 16:00
  • W
  • 2 : 0(Sigma Olomouc - Teplice)
    23/08/2019 16:00
11
Relegation Playoff
7
2
3
2
7:10
9
  • ?
  • Teplice - Banik Ostrava
    24/11/2019 13:30
  • L
  • 1 : 3(Teplice - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    03/11/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(Teplice - Sparta Prague)
    20/10/2019 16:00
  • W
  • 1 : 0(Teplice - Bohemians 1905)
    27/09/2019 16:00
  • W
  • 2 : 0(Teplice - Mlada Boleslav)
    18/09/2019 16:00
  • D
  • 0 : 0(Teplice - Karvina)
    01/09/2019 14:30
12
Relegation Playoff
7
4
3
0
11:5
15
  • ?
  • Bohemians 1905 - Pribram
    23/11/2019 13:30
  • D
  • 0 : 0(Bohemians 1905 - Slovacko)
    01/11/2019 17:00
  • W
  • 1 : 0(Bohemians 1905 - Opava)
    20/10/2019 13:30
  • D
  • 2 : 2(Bohemians 1905 - FC Fastav Zlin)
    20/09/2019 16:00
  • W
  • 2 : 1(Bohemians 1905 - Slovan Liberec)
    31/08/2019 13:00
  • W
  • 3 : 2(Bohemians 1905 - Sigma Olomouc)
    17/08/2019 17:30
13
Relegation Playoff
9
3
1
5
6:12
10
  • ?
  • FC Fastav Zlin - Slovacko
    30/11/2019 13:30
  • W
  • 1 : 0(FC Fastav Zlin - Sigma Olomouc)
    09/11/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(FC Fastav Zlin - Viktoria Plzen)
    04/11/2019 17:00
  • L
  • 0 : 2(FC Fastav Zlin - Mlada Boleslav)
    19/10/2019 14:30
  • L
  • 0 : 1(FC Fastav Zlin - Jablonec)
    28/09/2019 14:30
  • L
  • 0 : 2(FC Fastav Zlin - Sparta Prague)
    15/09/2019 13:00
14
Relegation Playoff
9
3
4
2
11:7
13
  • ?
  • Pribram - Sparta Prague
    30/11/2019 16:00
  • D
  • 0 : 0(Pribram - Opava)
    09/11/2019 13:30
  • D
  • 0 : 0(Pribram - FC Fastav Zlin)
    26/10/2019 12:30
  • D
  • 0 : 0(Pribram - Sigma Olomouc)
    05/10/2019 14:30
  • L
  • 0 : 2(Pribram - Karvina)
    21/09/2019 14:30
  • L
  • 1 : 2(Pribram - Viktoria Plzen)
    31/08/2019 17:30
15
Relegation Playoff
7
0
3
4
2:7
3
  • ?
  • Karvina - Viktoria Plzen
    24/11/2019 16:00
  • L
  • 0 : 1(Karvina - Jablonec)
    03/11/2019 13:30
  • L
  • 0 : 2(Karvina - Slovacko)
    20/10/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(Karvina - Opava)
    29/09/2019 13:30
  • D
  • 0 : 0(Karvina - Bohemians 1905)
    15/09/2019 13:00
  • L
  • 0 : 1(Karvina - Slovan Liberec)
    18/08/2019 15:00
16
Relegation Playoff
7
1
2
4
3:9
5
  • ?
  • Opava - Mlada Boleslav
    23/11/2019 13:30
  • L
  • 0 : 1(Opava - Sparta Prague)
    03/11/2019 16:00
  • L
  • 0 : 1(Opava - Teplice)
    05/10/2019 14:30
  • D
  • 1 : 1(Opava - Slovan Liberec)
    21/09/2019 14:30
  • D
  • 1 : 1(Opava - Slavia Prague)
    01/09/2019 14:30
  • L
  • 0 : 3(Opava - FC Fastav Zlin)
    17/08/2019 15:05
#TeamMPWDLGPtsForm
1
8
6
2
0
16:2
20
  • ?
  • Sigma Olomouc - Slavia Prague
    23/11/2019 16:00
  • W
  • 0 : 1(Viktoria Plzen - Slavia Prague)
    27/10/2019 16:00
  • W
  • 0 : 2(Jablonec - Slavia Prague)
    06/10/2019 16:00
  • W
  • 0 : 3(Sparta Prague - Slavia Prague)
    22/09/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Opava - Slavia Prague)
    01/09/2019 14:30
  • W
  • 0 : 3(SK Dynamo Ceske Budejovice - Slavia Prague)
    16/08/2019 16:00
2
7
3
3
1
10:6
12
  • ?
  • Karvina - Viktoria Plzen
    24/11/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(FC Fastav Zlin - Viktoria Plzen)
    04/11/2019 17:00
  • L
  • 2 : 1(Mlada Boleslav - Viktoria Plzen)
    06/10/2019 13:30
  • W
  • 0 : 3(SK Dynamo Ceske Budejovice - Viktoria Plzen)
    21/09/2019 17:00
  • W
  • 1 : 2(Pribram - Viktoria Plzen)
    31/08/2019 17:30
  • D
  • 1 : 1(Teplice - Viktoria Plzen)
    18/08/2019 17:00
3
7
1
2
4
6:11
5
  • ?
  • Opava - Mlada Boleslav
    23/11/2019 13:30
  • D
  • 2 : 2(Sigma Olomouc - Mlada Boleslav)
    02/11/2019 13:30
  • W
  • 0 : 2(FC Fastav Zlin - Mlada Boleslav)
    19/10/2019 14:30
  • L
  • 1 : 0(Slavia Prague - Mlada Boleslav)
    28/09/2019 17:00
  • L
  • 2 : 0(Teplice - Mlada Boleslav)
    18/09/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Slovacko - Mlada Boleslav)
    31/08/2019 15:00
4
7
2
2
3
7:12
8
  • ?
  • Slovacko - Jablonec
    25/11/2019 17:00
  • W
  • 0 : 1(Karvina - Jablonec)
    03/11/2019 13:30
  • D
  • 2 : 2(Slovan Liberec - Jablonec)
    19/10/2019 12:30
  • W
  • 0 : 1(FC Fastav Zlin - Jablonec)
    28/09/2019 14:30
  • L
  • 3 : 2(Viktoria Plzen - Jablonec)
    16/09/2019 16:00
  • L
  • 4 : 0(Pribram - Jablonec)
    24/08/2019 15:00
5
8
2
3
3
12:13
9
  • ?
  • Pribram - Sparta Prague
    30/11/2019 16:00
  • D
  • 2 : 2(Jablonec - Sparta Prague)
    09/11/2019 16:00
  • W
  • 0 : 1(Opava - Sparta Prague)
    03/11/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Teplice - Sparta Prague)
    20/10/2019 16:00
  • L
  • 1 : 0(Viktoria Plzen - Sparta Prague)
    29/09/2019 16:00
  • W
  • 0 : 2(FC Fastav Zlin - Sparta Prague)
    15/09/2019 13:00
6
7
2
0
5
5:14
6
  • ?
  • Teplice - Banik Ostrava
    24/11/2019 13:30
  • L
  • 4 : 0(Slavia Prague - Banik Ostrava)
    02/11/2019 16:00
  • L
  • 3 : 0(Viktoria Plzen - Banik Ostrava)
    20/10/2019 13:30
  • L
  • 2 : 0(Mlada Boleslav - Banik Ostrava)
    22/09/2019 13:30
  • L
  • 2 : 1(Jablonec - Banik Ostrava)
    01/09/2019 14:30
  • L
  • 2 : 0(Sparta Prague - Banik Ostrava)
    18/08/2019 13:00
7
9
3
2
4
8:16
11
  • ?
  • FC Fastav Zlin - Slovacko
    30/11/2019 13:30
  • L
  • 2 : 0(SK Dynamo Ceske Budejovice - Slovacko)
    10/11/2019 13:30
  • D
  • 0 : 0(Bohemians 1905 - Slovacko)
    01/11/2019 17:00
  • W
  • 0 : 2(Karvina - Slovacko)
    20/10/2019 13:30
  • D
  • 2 : 2(Sigma Olomouc - Slovacko)
    28/09/2019 14:30
  • L
  • 3 : 0(Slavia Prague - Slovacko)
    14/09/2019 17:00
8
7
3
0
4
13:14
9
  • ?
  • Sparta Prague - SK Dynamo Ceske Budejovice
    22/11/2019 17:00
  • W
  • 1 : 3(Teplice - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    03/11/2019 13:30
  • W
  • 1 : 3(Sigma Olomouc - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    19/10/2019 14:30
  • L
  • 4 : 2(Slovan Liberec - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    30/09/2019 16:00
  • L
  • 2 : 1(Banik Ostrava - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    15/09/2019 15:00
  • L
  • 4 : 2(Mlada Boleslav - SK Dynamo Ceske Budejovice)
    25/08/2019 14:30
9
9
3
1
5
11:15
10
  • ?
  • Sigma Olomouc - Slovan Liberec
    30/11/2019 13:30
  • L
  • 4 : 1(Viktoria Plzen - Slovan Liberec)
    10/11/2019 13:30
  • W
  • 1 : 3(Mlada Boleslav - Slovan Liberec)
    27/10/2019 13:30
  • L
  • 3 : 1(Slovacko - Slovan Liberec)
    04/10/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Opava - Slovan Liberec)
    21/09/2019 14:30
  • L
  • 2 : 1(Bohemians 1905 - Slovan Liberec)
    31/08/2019 13:00
10
9
1
4
4
11:15
7
  • ?
  • Karvina - Sigma Olomouc
    08/12/2019 13:30
  • L
  • 1 : 0(FC Fastav Zlin - Sigma Olomouc)
    09/11/2019 13:30
  • D
  • 2 : 2(Banik Ostrava - Sigma Olomouc)
    26/10/2019 12:30
  • D
  • 0 : 0(Pribram - Sigma Olomouc)
    05/10/2019 14:30
  • D
  • 2 : 2(Jablonec - Sigma Olomouc)
    23/09/2019 16:00
  • D
  • 3 : 3(Sparta Prague - Sigma Olomouc)
    01/09/2019 17:00
11
Relegation Playoff
9
2
3
4
6:13
9
  • ?
  • Mlada Boleslav - Teplice
    01/12/2019 13:30
  • L
  • 3 : 0(Slavia Prague - Teplice)
    10/11/2019 16:00
  • L
  • 4 : 1(Jablonec - Teplice)
    25/10/2019 16:00
  • W
  • 0 : 1(Opava - Teplice)
    05/10/2019 14:30
  • D
  • 1 : 1(Slovacko - Teplice)
    21/09/2019 14:30
  • D
  • 1 : 1(Slovan Liberec - Teplice)
    14/09/2019 14:30
12
Relegation Playoff
9
0
1
8
7:23
1
  • ?
  • Viktoria Plzen - Bohemians 1905
    01/12/2019 13:30
  • L
  • 2 : 1(Mlada Boleslav - Bohemians 1905)
    08/11/2019 17:00
  • L
  • 4 : 0(Sparta Prague - Bohemians 1905)
    26/10/2019 15:00
  • L
  • 3 : 2(SK Dynamo Ceske Budejovice - Bohemians 1905)
    06/10/2019 13:30
  • L
  • 1 : 0(Teplice - Bohemians 1905)
    27/09/2019 16:00
  • D
  • 0 : 0(Karvina - Bohemians 1905)
    15/09/2019 13:00
13
Relegation Playoff
7
1
2
4
5:10
5
  • ?
  • Slovan Liberec - FC Fastav Zlin
    23/11/2019 13:30
  • D
  • 0 : 0(Pribram - FC Fastav Zlin)
    26/10/2019 12:30
  • L
  • 4 : 0(Banik Ostrava - FC Fastav Zlin)
    05/10/2019 14:30
  • D
  • 2 : 2(Bohemians 1905 - FC Fastav Zlin)
    20/09/2019 16:00
  • L
  • 2 : 0(SK Dynamo Ceske Budejovice - FC Fastav Zlin)
    01/09/2019 14:30
  • W
  • 0 : 3(Opava - FC Fastav Zlin)
    17/08/2019 15:05
14
Relegation Playoff
7
0
0
7
3:21
0
  • ?
  • Bohemians 1905 - Pribram
    23/11/2019 13:30
  • L
  • 3 : 2(Slovan Liberec - Pribram)
    03/11/2019 13:30
  • L
  • 3 : 1(Slavia Prague - Pribram)
    19/10/2019 17:00
  • L
  • 3 : 0(Banik Ostrava - Pribram)
    30/09/2019 16:00
  • L
  • 6 : 0(Mlada Boleslav - Pribram)
    14/09/2019 14:30
  • L
  • 2 : 0(Slovacko - Pribram)
    17/08/2019 15:00
15
Relegation Playoff
9
2
2
5
9:16
8
  • ?
  • Slavia Prague - Karvina
    01/12/2019 16:00
  • L
  • 3 : 0(Banik Ostrava - Karvina)
    08/11/2019 17:00
  • L
  • 3 : 0(SK Dynamo Ceske Budejovice - Karvina)
    27/10/2019 13:30
  • L
  • 4 : 0(Sparta Prague - Karvina)
    05/10/2019 17:00
  • W
  • 0 : 2(Pribram - Karvina)
    21/09/2019 14:30
  • D
  • 0 : 0(Teplice - Karvina)
    01/09/2019 14:30
16
Relegation Playoff
9
1
2
6
4:18
5
  • ?
  • Banik Ostrava - Opava
    29/11/2019 17:00
  • D
  • 0 : 0(Pribram - Opava)
    09/11/2019 13:30
  • L
  • 4 : 0(Slovacko - Opava)
    26/10/2019 12:30
  • L
  • 1 : 0(Bohemians 1905 - Opava)
    20/10/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(Karvina - Opava)
    29/09/2019 13:30
  • L
  • 2 : 0(Sigma Olomouc - Opava)
    13/09/2019 16:00