Russia Premier League - 2019/2020

FC Krasnodar00FC Tambov

Finished

1
X
2
background of football game timelineHomeGuestYellow card12''
yellow cardMagomed-Shapi Suleymanov
Player substitution60''
inDmitriy Skopintsev
inMagomed-Shapi Suleymanov
Player substitution70''
inKristoffer Olsson
inTonny Vilhena
Player substitution82''
inIvan Ignatyev
inMarcus Berg
Yellow card90''
yellow cardUros Spajic
Yellow card32''
yellow cardGeorgi Melkadze
Player substitution56''
inValeriu Ciuperca
inAnton Kilin
Player substitution73''
inKhyzyr Appaev
inMikhail Kostyukov
Player substitution88''
inOleg Chernyshov
inGeorgi Melkadze

TV Channels:

Official Streams:

Summary
yellow cardMagomed-Shapi Suleymanov
12'
32'
yellow cardGeorgi Melkadze
Second half
56'
inValeriu Ciuperca
outAnton Kilin
inDmitriy Skopintsev
outMagomed-Shapi Suleymanov
60'
inKristoffer Olsson
outTonny Vilhena
70'
73'
inKhyzyr Appaev
outMikhail Kostyukov
inIvan Ignatyev
outMarcus Berg
82'
88'
inOleg Chernyshov
outGeorgi Melkadze
yellow cardUros Spajic
90'
90'

Yellow card for Uros Spajic

90'

That's it! The referee blows the final whistle

88'

Georgi Melkadze is coming off and he is replaced by Oleg Chernyshov

82'

Marcus Berg is coming off and he is replaced by Ivan Ignatyev

73'

Mikhail Kostyukov is coming off and he is replaced by Khyzyr Appaev

70'

Tonny Vilhena is coming off and he is replaced by Kristoffer Olsson

60'

Magomed-Shapi Suleymanov is coming off and he is replaced by Dmitriy Skopintsev

56'

Anton Kilin is coming off and he is replaced by Valeriu Ciuperca

46'

The second half is underway

45'

It's over! The referee blows for half time

32'

Yellow card for Georgi Melkadze

12'

Yellow card for Magomed-Shapi Suleymanov

The referee starts the match

Welcome to Krasnodar Stadium, the match will start in about 5 minutes.

Krasnodar Stadium
Goalkeeper
39Matvey SafonovGiorgi Shelia88
Starting Lineups
6Cristian Ramirezout56'Anton Kilin8
5Uros Spajicyellow card90'Maksim Osipenko55
3Jon Gudni FjolusonSoslan Takazov30
98Sergei PetrovAdessoye Oyevole58
10WandersonAleksei Rybin2
9Ariyellow card32'out88'Georgi Melkadze19
52Tonny Vilhenaout70'Pavel Karasyov25
8Yuri GazinskiyGuram Tetrashvili3
93Magomed-Shapi Suleymanovyellow card12'out60'out73'Mikhail Kostyukov77
33Marcus Bergout82'Vladimir Obukhov13
Substitutes
1Stanislav KritsyukKhasan Mamtov9
89Dmitri StotskiyMohammed Usman15
14Kristoffer Olssonin70'in88'Oleg Chernyshov7
88Andrei SinitsynAndrey Chasovskikh48
77Ruslan KambolovVladimir Sugrobov50
47Daniil UtkinDanil Klenkin23
53Aleksandr Chernikovin56'Valeriu Ciuperca92
17Ivan Ignatyevin82'Benito11
11Dmitriy Skopintsevin60'Vladislav Kulik6
21Younes NamliKhetag Khosonov17
in73'Khyzyr Appaev14
Coach
Sergey MatveevTimur Shipshev
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Group Stage)
19
14
3
2
37:9
45
  • ?
  • Zenit St. Petersburg - Lokomotiv Moscow
    01/03/2020 16:00
  • W
  • 3 : 0(Zenit St. Petersburg - Dinamo Moscow)
    06/12/2019 16:30
  • W
  • 1 : 0(Zenit St. Petersburg - Spartak Moscow)
    01/12/2019 16:00
  • W
  • 1 : 2(Rubin Kazan - Zenit St. Petersburg)
    23/11/2019 11:00
  • W
  • 0 : 1(Arsenal Tula - Zenit St. Petersburg)
    10/11/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Zenit St. Petersburg - CSKA Moscow)
    02/11/2019 16:00
2
Champions League (Group Stage)
19
9
8
2
33:20
35
  • ?
  • FC Krasnodar - FC Ufa
    01/03/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(FC Krasnodar - CSKA Moscow)
    07/12/2019 13:30
  • D
  • 0 : 0(FC Krasnodar - FC Tambov)
    02/12/2019 16:30
  • W
  • 1 : 2(Arsenal Tula - FC Krasnodar)
    24/11/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(Lokomotiv Moscow - FC Krasnodar)
    10/11/2019 16:00
  • D
  • 2 : 2(FC Krasnodar - FC Rostov)
    03/11/2019 13:30
3
Champions League (Qualification)
19
10
4
5
34:28
34
  • ?
  • FK Akhmat - FC Rostov
    01/03/2020 16:00
  • W
  • 1 : 4(Spartak Moscow - FC Rostov)
    08/12/2019 16:00
  • D
  • 0 : 0(FC Rostov - Ural)
    30/11/2019 13:30
  • L
  • 2 : 1(Dinamo Moscow - FC Rostov)
    23/11/2019 13:30
  • L
  • 1 : 2(FC Rostov - FC Tambov)
    09/11/2019 13:30
  • D
  • 2 : 2(FC Krasnodar - FC Rostov)
    03/11/2019 13:30
4
Europa League (Qualification)
19
10
4
5
26:18
34
  • ?
  • CSKA Moscow - Ural
    01/03/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(FC Krasnodar - CSKA Moscow)
    07/12/2019 13:30
  • L
  • 0 : 1(CSKA Moscow - Arsenal Tula)
    02/12/2019 16:30
  • W
  • 1 : 0(CSKA Moscow - Krylya Sovetov Samara)
    24/11/2019 16:00
  • W
  • 2 : 3(PFC Sochi - CSKA Moscow)
    10/11/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(Zenit St. Petersburg - CSKA Moscow)
    02/11/2019 16:00
5
Europa League (Qualification)
19
10
4
5
28:24
34
  • ?
  • Zenit St. Petersburg - Lokomotiv Moscow
    01/03/2020 16:00
  • L
  • 4 : 0(Arsenal Tula - Lokomotiv Moscow)
    06/12/2019 16:30
  • L
  • 1 : 2(Lokomotiv Moscow - Dinamo Moscow)
    01/12/2019 13:30
  • W
  • 2 : 3(FC Tambov - Lokomotiv Moscow)
    22/11/2019 16:30
  • D
  • 1 : 1(Lokomotiv Moscow - FC Krasnodar)
    10/11/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(FC Ufa - Lokomotiv Moscow)
    02/11/2019 11:00
6
19
7
4
8
23:23
25
  • ?
  • PFC Sochi - Arsenal Tula
    01/03/2020 16:00
  • W
  • 4 : 0(Arsenal Tula - Lokomotiv Moscow)
    06/12/2019 16:30
  • W
  • 0 : 1(CSKA Moscow - Arsenal Tula)
    02/12/2019 16:30
  • L
  • 1 : 2(Arsenal Tula - FC Krasnodar)
    24/11/2019 13:30
  • L
  • 0 : 1(Arsenal Tula - Zenit St. Petersburg)
    10/11/2019 11:00
  • W
  • 0 : 1(Spartak Moscow - Arsenal Tula)
    04/11/2019 16:00
7
19
6
7
6
16:17
25
  • ?
  • FC Krasnodar - FC Ufa
    01/03/2020 16:00
  • W
  • 0 : 1(FK Akhmat - FC Ufa)
    07/12/2019 16:00
  • W
  • 0 : 1(Krylya Sovetov Samara - FC Ufa)
    30/11/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(FC Ufa - PFC Sochi)
    24/11/2019 08:30
  • D
  • 0 : 0(FC Orenburg - FC Ufa)
    10/11/2019 08:30
  • D
  • 1 : 1(FC Ufa - Lokomotiv Moscow)
    02/11/2019 11:00
8
19
6
6
7
16:21
24
  • ?
  • Dinamo Moscow - Spartak Moscow
    01/03/2020 16:00
  • L
  • 3 : 0(Zenit St. Petersburg - Dinamo Moscow)
    06/12/2019 16:30
  • W
  • 1 : 2(Lokomotiv Moscow - Dinamo Moscow)
    01/12/2019 13:30
  • W
  • 2 : 1(Dinamo Moscow - FC Rostov)
    23/11/2019 13:30
  • W
  • 0 : 1(Rubin Kazan - Dinamo Moscow)
    09/11/2019 11:05
  • D
  • 1 : 1(Dinamo Moscow - FK Akhmat)
    02/11/2019 11:00
9
19
6
6
7
24:31
24
  • ?
  • CSKA Moscow - Ural
    01/03/2020 16:00
  • W
  • 2 : 3(Krylya Sovetov Samara - Ural)
    08/12/2019 11:00
  • D
  • 0 : 0(FC Rostov - Ural)
    30/11/2019 13:30
  • D
  • 0 : 0(Ural - Spartak Moscow)
    24/11/2019 11:00
  • D
  • 0 : 0(FK Akhmat - Ural)
    08/11/2019 16:30
  • L
  • 1 : 2(Ural - FC Orenburg)
    04/11/2019 11:00
10
19
6
4
9
19:21
22
  • ?
  • Dinamo Moscow - Spartak Moscow
    01/03/2020 16:00
  • L
  • 1 : 4(Spartak Moscow - FC Rostov)
    08/12/2019 16:00
  • L
  • 1 : 0(Zenit St. Petersburg - Spartak Moscow)
    01/12/2019 16:00
  • D
  • 0 : 0(Ural - Spartak Moscow)
    24/11/2019 11:00
  • W
  • 2 : 0(Spartak Moscow - Krylya Sovetov Samara)
    09/11/2019 16:05
  • L
  • 0 : 1(Spartak Moscow - Arsenal Tula)
    04/11/2019 16:00
11
19
6
3
10
23:26
21
  • ?
  • FC Tambov - Rubin Kazan
    01/03/2020 16:00
  • W
  • 3 : 0(FC Tambov - FC Orenburg)
    07/12/2019 11:00
  • D
  • 0 : 0(FC Krasnodar - FC Tambov)
    02/12/2019 16:30
  • L
  • 2 : 3(FC Tambov - Lokomotiv Moscow)
    22/11/2019 16:30
  • W
  • 1 : 2(FC Rostov - FC Tambov)
    09/11/2019 13:30
  • W
  • 1 : 2(PFC Sochi - FC Tambov)
    02/11/2019 13:30
12
19
4
7
8
13:24
19
  • ?
  • FK Akhmat - FC Rostov
    01/03/2020 16:00
  • L
  • 0 : 1(FK Akhmat - FC Ufa)
    07/12/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(FK Akhmat - Rubin Kazan)
    30/11/2019 16:00
  • W
  • 1 : 2(FC Orenburg - FK Akhmat)
    23/11/2019 08:30
  • D
  • 0 : 0(FK Akhmat - Ural)
    08/11/2019 16:30
  • D
  • 1 : 1(Dinamo Moscow - FK Akhmat)
    02/11/2019 11:00
13
Relegation Playoff
19
4
7
8
11:21
19
  • ?
  • FC Tambov - Rubin Kazan
    01/03/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(PFC Sochi - Rubin Kazan)
    08/12/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(FK Akhmat - Rubin Kazan)
    30/11/2019 16:00
  • L
  • 1 : 2(Rubin Kazan - Zenit St. Petersburg)
    23/11/2019 11:00
  • L
  • 0 : 1(Rubin Kazan - Dinamo Moscow)
    09/11/2019 11:05
  • D
  • 0 : 0(Krylya Sovetov Samara - Rubin Kazan)
    04/11/2019 13:30
14
Relegation Playoff
18
5
4
9
21:27
19
  • ?
  • PFC Sochi - FC Orenburg
    23/02/2020 11:00
  • L
  • 3 : 0(FC Tambov - FC Orenburg)
    07/12/2019 11:00
  • L
  • 1 : 2(FC Orenburg - FK Akhmat)
    23/11/2019 08:30
  • D
  • 0 : 0(FC Orenburg - FC Ufa)
    10/11/2019 08:30
  • W
  • 1 : 2(Ural - FC Orenburg)
    04/11/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(FC Krasnodar - FC Orenburg)
    27/10/2019 16:00
15
Relegation (Championship)
19
5
3
11
20:25
18
  • ?
  • Krylya Sovetov Samara - FC Orenburg
    01/03/2020 16:00
  • L
  • 2 : 3(Krylya Sovetov Samara - Ural)
    08/12/2019 11:00
  • L
  • 0 : 1(Krylya Sovetov Samara - FC Ufa)
    30/11/2019 11:00
  • L
  • 1 : 0(CSKA Moscow - Krylya Sovetov Samara)
    24/11/2019 16:00
  • L
  • 2 : 0(Spartak Moscow - Krylya Sovetov Samara)
    09/11/2019 16:05
  • D
  • 0 : 0(Krylya Sovetov Samara - Rubin Kazan)
    04/11/2019 13:30
16
Relegation (Championship)
18
3
6
9
16:25
15
  • ?
  • PFC Sochi - FC Orenburg
    23/02/2020 11:00
  • D
  • 1 : 1(PFC Sochi - Rubin Kazan)
    08/12/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(FC Ufa - PFC Sochi)
    24/11/2019 08:30
  • L
  • 2 : 3(PFC Sochi - CSKA Moscow)
    10/11/2019 13:30
  • L
  • 1 : 2(PFC Sochi - FC Tambov)
    02/11/2019 13:30
  • L
  • 2 : 0(FC Rostov - PFC Sochi)
    26/10/2019 16:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Group Stage)
9
6
3
0
22:5
21
  • ?
  • Zenit St. Petersburg - Lokomotiv Moscow
    01/03/2020 16:00
  • W
  • 3 : 0(Zenit St. Petersburg - Dinamo Moscow)
    06/12/2019 16:30
  • W
  • 1 : 0(Zenit St. Petersburg - Spartak Moscow)
    01/12/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Zenit St. Petersburg - CSKA Moscow)
    02/11/2019 16:00
  • W
  • 6 : 1(Zenit St. Petersburg - FC Rostov)
    19/10/2019 16:00
  • W
  • 5 : 0(Zenit St. Petersburg - Rubin Kazan)
    21/09/2019 16:05
2
Champions League (Group Stage)
10
5
5
0
17:8
20
  • ?
  • FC Krasnodar - FC Ufa
    01/03/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(FC Krasnodar - CSKA Moscow)
    07/12/2019 13:30
  • D
  • 0 : 0(FC Krasnodar - FC Tambov)
    02/12/2019 16:30
  • D
  • 2 : 2(FC Krasnodar - FC Rostov)
    03/11/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(FC Krasnodar - FC Orenburg)
    27/10/2019 16:00
  • W
  • 2 : 1(FC Krasnodar - Spartak Moscow)
    06/10/2019 16:00
3
Champions League (Qualification)
9
6
2
1
15:7
20
  • ?
  • FC Rostov - CSKA Moscow
    08/03/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(FC Rostov - Ural)
    30/11/2019 13:30
  • L
  • 1 : 2(FC Rostov - FC Tambov)
    09/11/2019 13:30
  • W
  • 2 : 0(FC Rostov - PFC Sochi)
    26/10/2019 16:00
  • W
  • 3 : 0(FC Rostov - Dinamo Moscow)
    28/09/2019 13:30
  • W
  • 2 : 1(FC Rostov - FK Akhmat)
    16/09/2019 17:30
4
Europa League (Qualification)
9
5
1
3
11:8
16
  • ?
  • CSKA Moscow - Ural
    01/03/2020 16:00
  • L
  • 0 : 1(CSKA Moscow - Arsenal Tula)
    02/12/2019 16:30
  • W
  • 1 : 0(CSKA Moscow - Krylya Sovetov Samara)
    24/11/2019 16:00
  • L
  • 0 : 1(CSKA Moscow - Dinamo Moscow)
    27/10/2019 13:30
  • L
  • 1 : 3(CSKA Moscow - FC Rostov)
    06/10/2019 13:30
  • W
  • 3 : 2(CSKA Moscow - FC Krasnodar)
    22/09/2019 16:00
5
Europa League (Qualification)
9
4
2
3
13:11
14
  • ?
  • Lokomotiv Moscow - FK Akhmat
    08/03/2020 16:00
  • L
  • 1 : 2(Lokomotiv Moscow - Dinamo Moscow)
    01/12/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(Lokomotiv Moscow - FC Krasnodar)
    10/11/2019 16:00
  • L
  • 0 : 3(Lokomotiv Moscow - Spartak Moscow)
    27/10/2019 13:30
  • W
  • 2 : 1(Lokomotiv Moscow - Arsenal Tula)
    06/10/2019 11:00
  • W
  • 1 : 0(Lokomotiv Moscow - Zenit St. Petersburg)
    28/09/2019 16:05
6
10
3
3
4
14:12
12
  • ?
  • Arsenal Tula - Rubin Kazan
    15/03/2020 16:00
  • W
  • 4 : 0(Arsenal Tula - Lokomotiv Moscow)
    06/12/2019 16:30
  • L
  • 1 : 2(Arsenal Tula - FC Krasnodar)
    24/11/2019 13:30
  • L
  • 0 : 1(Arsenal Tula - Zenit St. Petersburg)
    10/11/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Arsenal Tula - PFC Sochi)
    20/10/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(Arsenal Tula - Ural)
    22/09/2019 13:30
7
10
4
3
3
12:10
15
  • ?
  • FC Ufa - FC Tambov
    22/03/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(FC Ufa - PFC Sochi)
    24/11/2019 08:30
  • D
  • 1 : 1(FC Ufa - Lokomotiv Moscow)
    02/11/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(FC Ufa - CSKA Moscow)
    20/10/2019 11:00
  • L
  • 0 : 1(FC Ufa - FK Akhmat)
    05/10/2019 08:30
  • W
  • 1 : 0(FC Ufa - Spartak Moscow)
    20/09/2019 14:30
8
9
2
3
4
9:11
9
  • ?
  • Dinamo Moscow - Spartak Moscow
    01/03/2020 16:00
  • W
  • 2 : 1(Dinamo Moscow - FC Rostov)
    23/11/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(Dinamo Moscow - FK Akhmat)
    02/11/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Dinamo Moscow - FC Krasnodar)
    20/10/2019 16:00
  • L
  • 2 : 3(Dinamo Moscow - PFC Sochi)
    22/09/2019 11:00
  • D
  • 0 : 0(Dinamo Moscow - FC Ufa)
    16/09/2019 17:00
9
10
3
2
5
16:20
11
  • ?
  • Ural - Rubin Kazan
    22/03/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(Ural - Spartak Moscow)
    24/11/2019 11:00
  • L
  • 1 : 2(Ural - FC Orenburg)
    04/11/2019 11:00
  • L
  • 1 : 3(Ural - Zenit St. Petersburg)
    06/10/2019 08:30
  • L
  • 0 : 3(Ural - CSKA Moscow)
    29/09/2019 08:30
  • L
  • 2 : 4(Ural - FC Krasnodar)
    01/09/2019 11:00
10
10
3
2
5
8:11
11
  • ?
  • Spartak Moscow - FC Krasnodar
    08/03/2020 16:00
  • L
  • 1 : 4(Spartak Moscow - FC Rostov)
    08/12/2019 16:00
  • W
  • 2 : 0(Spartak Moscow - Krylya Sovetov Samara)
    09/11/2019 16:05
  • L
  • 0 : 1(Spartak Moscow - Arsenal Tula)
    04/11/2019 16:00
  • D
  • 0 : 0(Spartak Moscow - Rubin Kazan)
    19/10/2019 13:35
  • L
  • 1 : 2(Spartak Moscow - FC Orenburg)
    29/09/2019 13:30
11
10
4
0
6
13:13
12
  • ?
  • FC Tambov - Rubin Kazan
    01/03/2020 16:00
  • W
  • 3 : 0(FC Tambov - FC Orenburg)
    07/12/2019 11:00
  • L
  • 2 : 3(FC Tambov - Lokomotiv Moscow)
    22/11/2019 16:30
  • W
  • 3 : 0(FC Tambov - FC Ufa)
    26/10/2019 11:00
  • L
  • 1 : 2(FC Tambov - Ural)
    19/10/2019 11:00
  • W
  • 2 : 1(FC Tambov - FC Rostov)
    21/09/2019 16:00
12
10
2
5
3
8:11
11
  • ?
  • FK Akhmat - FC Rostov
    01/03/2020 16:00
  • L
  • 0 : 1(FK Akhmat - FC Ufa)
    07/12/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(FK Akhmat - Rubin Kazan)
    30/11/2019 16:00
  • D
  • 0 : 0(FK Akhmat - Ural)
    08/11/2019 16:30
  • D
  • 1 : 1(FK Akhmat - Arsenal Tula)
    26/10/2019 13:30
  • L
  • 0 : 2(FK Akhmat - Lokomotiv Moscow)
    18/10/2019 16:30
13
Relegation Playoff
9
3
2
4
5:8
11
  • ?
  • Rubin Kazan - Krylya Sovetov Samara
    08/03/2020 16:00
  • L
  • 1 : 2(Rubin Kazan - Zenit St. Petersburg)
    23/11/2019 11:00
  • L
  • 0 : 1(Rubin Kazan - Dinamo Moscow)
    09/11/2019 11:05
  • D
  • 0 : 0(Rubin Kazan - Ural)
    25/10/2019 16:30
  • W
  • 2 : 1(Rubin Kazan - FC Tambov)
    05/10/2019 13:30
  • D
  • 0 : 0(Rubin Kazan - FC Ufa)
    29/09/2019 11:00
14
Relegation Playoff
9
2
3
4
10:12
9
  • ?
  • FC Orenburg - Arsenal Tula
    08/03/2020 16:00
  • L
  • 1 : 2(FC Orenburg - FK Akhmat)
    23/11/2019 08:30
  • D
  • 0 : 0(FC Orenburg - FC Ufa)
    10/11/2019 08:30
  • L
  • 0 : 1(FC Orenburg - Krylya Sovetov Samara)
    20/10/2019 08:30
  • W
  • 2 : 0(FC Orenburg - Dinamo Moscow)
    05/10/2019 11:00
  • L
  • 2 : 3(FC Orenburg - Lokomotiv Moscow)
    22/09/2019 08:30
15
Relegation (Championship)
10
2
2
6
10:13
8
  • ?
  • Krylya Sovetov Samara - FC Orenburg
    01/03/2020 16:00
  • L
  • 2 : 3(Krylya Sovetov Samara - Ural)
    08/12/2019 11:00
  • L
  • 0 : 1(Krylya Sovetov Samara - FC Ufa)
    30/11/2019 11:00
  • D
  • 0 : 0(Krylya Sovetov Samara - Rubin Kazan)
    04/11/2019 13:30
  • L
  • 0 : 2(Krylya Sovetov Samara - Zenit St. Petersburg)
    27/10/2019 11:00
  • W
  • 2 : 0(Krylya Sovetov Samara - FC Tambov)
    28/09/2019 11:00
16
Relegation (Championship)
8
1
2
5
6:11
5
  • ?
  • PFC Sochi - FC Orenburg
    23/02/2020 11:00
  • D
  • 1 : 1(PFC Sochi - Rubin Kazan)
    08/12/2019 13:30
  • L
  • 2 : 3(PFC Sochi - CSKA Moscow)
    10/11/2019 13:30
  • L
  • 1 : 2(PFC Sochi - FC Tambov)
    02/11/2019 13:30
  • L
  • 0 : 2(PFC Sochi - Krylya Sovetov Samara)
    05/10/2019 16:00
  • W
  • 2 : 0(PFC Sochi - FK Akhmat)
    30/09/2019 16:30
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Group Stage)
10
8
0
2
15:4
24
  • ?
  • CSKA Moscow - Zenit St. Petersburg
    22/03/2020 16:00
  • W
  • 1 : 2(Rubin Kazan - Zenit St. Petersburg)
    23/11/2019 11:00
  • W
  • 0 : 1(Arsenal Tula - Zenit St. Petersburg)
    10/11/2019 11:00
  • W
  • 0 : 2(Krylya Sovetov Samara - Zenit St. Petersburg)
    27/10/2019 11:00
  • W
  • 1 : 3(Ural - Zenit St. Petersburg)
    06/10/2019 08:30
  • L
  • 1 : 0(Lokomotiv Moscow - Zenit St. Petersburg)
    28/09/2019 16:05
2
Champions League (Group Stage)
9
4
3
2
16:12
15
  • ?
  • Spartak Moscow - FC Krasnodar
    08/03/2020 16:00
  • W
  • 1 : 2(Arsenal Tula - FC Krasnodar)
    24/11/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(Lokomotiv Moscow - FC Krasnodar)
    10/11/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Dinamo Moscow - FC Krasnodar)
    20/10/2019 16:00
  • L
  • 3 : 2(CSKA Moscow - FC Krasnodar)
    22/09/2019 16:00
  • W
  • 2 : 4(Ural - FC Krasnodar)
    01/09/2019 11:00
3
Champions League (Qualification)
10
4
2
4
19:21
14
  • ?
  • FK Akhmat - FC Rostov
    01/03/2020 16:00
  • W
  • 1 : 4(Spartak Moscow - FC Rostov)
    08/12/2019 16:00
  • L
  • 2 : 1(Dinamo Moscow - FC Rostov)
    23/11/2019 13:30
  • D
  • 2 : 2(FC Krasnodar - FC Rostov)
    03/11/2019 13:30
  • L
  • 6 : 1(Zenit St. Petersburg - FC Rostov)
    19/10/2019 16:00
  • W
  • 1 : 3(CSKA Moscow - FC Rostov)
    06/10/2019 13:30
4
Europa League (Qualification)
10
5
3
2
15:10
18
  • ?
  • FC Rostov - CSKA Moscow
    08/03/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(FC Krasnodar - CSKA Moscow)
    07/12/2019 13:30
  • W
  • 2 : 3(PFC Sochi - CSKA Moscow)
    10/11/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(Zenit St. Petersburg - CSKA Moscow)
    02/11/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(FC Ufa - CSKA Moscow)
    20/10/2019 11:00
  • W
  • 0 : 3(Ural - CSKA Moscow)
    29/09/2019 08:30
5
Europa League (Qualification)
10
6
2
2
15:13
20
  • ?
  • Zenit St. Petersburg - Lokomotiv Moscow
    01/03/2020 16:00
  • L
  • 4 : 0(Arsenal Tula - Lokomotiv Moscow)
    06/12/2019 16:30
  • W
  • 2 : 3(FC Tambov - Lokomotiv Moscow)
    22/11/2019 16:30
  • D
  • 1 : 1(FC Ufa - Lokomotiv Moscow)
    02/11/2019 11:00
  • W
  • 0 : 2(FK Akhmat - Lokomotiv Moscow)
    18/10/2019 16:30
  • W
  • 2 : 3(FC Orenburg - Lokomotiv Moscow)
    22/09/2019 08:30
6
9
4
1
4
9:11
13
  • ?
  • PFC Sochi - Arsenal Tula
    01/03/2020 16:00
  • W
  • 0 : 1(CSKA Moscow - Arsenal Tula)
    02/12/2019 16:30
  • W
  • 0 : 1(Spartak Moscow - Arsenal Tula)
    04/11/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(FK Akhmat - Arsenal Tula)
    26/10/2019 13:30
  • L
  • 2 : 1(Lokomotiv Moscow - Arsenal Tula)
    06/10/2019 11:00
  • L
  • 2 : 0(FC Krasnodar - Arsenal Tula)
    29/09/2019 16:00
7
9
2
4
3
4:7
10
  • ?
  • FC Krasnodar - FC Ufa
    01/03/2020 16:00
  • W
  • 0 : 1(FK Akhmat - FC Ufa)
    07/12/2019 16:00
  • W
  • 0 : 1(Krylya Sovetov Samara - FC Ufa)
    30/11/2019 11:00
  • D
  • 0 : 0(FC Orenburg - FC Ufa)
    10/11/2019 08:30
  • L
  • 3 : 0(FC Tambov - FC Ufa)
    26/10/2019 11:00
  • D
  • 0 : 0(Rubin Kazan - FC Ufa)
    29/09/2019 11:00
8
10
4
3
3
7:10
15
  • ?
  • FK Akhmat - Dinamo Moscow
    15/03/2020 16:00
  • L
  • 3 : 0(Zenit St. Petersburg - Dinamo Moscow)
    06/12/2019 16:30
  • W
  • 1 : 2(Lokomotiv Moscow - Dinamo Moscow)
    01/12/2019 13:30
  • W
  • 0 : 1(Rubin Kazan - Dinamo Moscow)
    09/11/2019 11:05
  • W
  • 0 : 1(CSKA Moscow - Dinamo Moscow)
    27/10/2019 13:30
  • L
  • 2 : 0(FC Orenburg - Dinamo Moscow)
    05/10/2019 11:00
9
9
3
4
2
8:11
13
  • ?
  • CSKA Moscow - Ural
    01/03/2020 16:00
  • W
  • 2 : 3(Krylya Sovetov Samara - Ural)
    08/12/2019 11:00
  • D
  • 0 : 0(FC Rostov - Ural)
    30/11/2019 13:30
  • D
  • 0 : 0(FK Akhmat - Ural)
    08/11/2019 16:30
  • D
  • 0 : 0(Rubin Kazan - Ural)
    25/10/2019 16:30
  • W
  • 1 : 2(FC Tambov - Ural)
    19/10/2019 11:00
10
9
3
2
4
11:10
11
  • ?
  • Dinamo Moscow - Spartak Moscow
    01/03/2020 16:00
  • L
  • 1 : 0(Zenit St. Petersburg - Spartak Moscow)
    01/12/2019 16:00
  • D
  • 0 : 0(Ural - Spartak Moscow)
    24/11/2019 11:00
  • W
  • 0 : 3(Lokomotiv Moscow - Spartak Moscow)
    27/10/2019 13:30
  • L
  • 2 : 1(FC Krasnodar - Spartak Moscow)
    06/10/2019 16:00
  • L
  • 1 : 0(FC Ufa - Spartak Moscow)
    20/09/2019 14:30
11
9
2
3
4
10:13
9
  • ?
  • Dinamo Moscow - FC Tambov
    08/03/2020 16:00
  • D
  • 0 : 0(FC Krasnodar - FC Tambov)
    02/12/2019 16:30
  • W
  • 1 : 2(FC Rostov - FC Tambov)
    09/11/2019 13:30
  • W
  • 1 : 2(PFC Sochi - FC Tambov)
    02/11/2019 13:30
  • L
  • 2 : 1(Rubin Kazan - FC Tambov)
    05/10/2019 13:30
  • L
  • 2 : 0(Krylya Sovetov Samara - FC Tambov)
    28/09/2019 11:00
12
9
2
2
5
5:13
8
  • ?
  • Lokomotiv Moscow - FK Akhmat
    08/03/2020 16:00
  • W
  • 1 : 2(FC Orenburg - FK Akhmat)
    23/11/2019 08:30
  • D
  • 1 : 1(Dinamo Moscow - FK Akhmat)
    02/11/2019 11:00
  • W
  • 0 : 1(FC Ufa - FK Akhmat)
    05/10/2019 08:30
  • L
  • 2 : 0(PFC Sochi - FK Akhmat)
    30/09/2019 16:30
  • L
  • 2 : 1(FC Rostov - FK Akhmat)
    16/09/2019 17:30
13
Relegation Playoff
10
1
5
4
6:13
8
  • ?
  • FC Tambov - Rubin Kazan
    01/03/2020 16:00
  • D
  • 1 : 1(PFC Sochi - Rubin Kazan)
    08/12/2019 13:30
  • D
  • 1 : 1(FK Akhmat - Rubin Kazan)
    30/11/2019 16:00
  • D
  • 0 : 0(Krylya Sovetov Samara - Rubin Kazan)
    04/11/2019 13:30
  • D
  • 0 : 0(Spartak Moscow - Rubin Kazan)
    19/10/2019 13:35
  • L
  • 5 : 0(Zenit St. Petersburg - Rubin Kazan)
    21/09/2019 16:05
14
Relegation Playoff
9
3
1
5
11:15
10
  • ?
  • PFC Sochi - FC Orenburg
    23/02/2020 11:00
  • L
  • 3 : 0(FC Tambov - FC Orenburg)
    07/12/2019 11:00
  • W
  • 1 : 2(Ural - FC Orenburg)
    04/11/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(FC Krasnodar - FC Orenburg)
    27/10/2019 16:00
  • W
  • 1 : 2(Spartak Moscow - FC Orenburg)
    29/09/2019 13:30
  • W
  • 1 : 2(FC Ufa - FC Orenburg)
    31/08/2019 08:30
15
Relegation (Championship)
9
3
1
5
10:12
10
  • ?
  • Rubin Kazan - Krylya Sovetov Samara
    08/03/2020 16:00
  • L
  • 1 : 0(CSKA Moscow - Krylya Sovetov Samara)
    24/11/2019 16:00
  • L
  • 2 : 0(Spartak Moscow - Krylya Sovetov Samara)
    09/11/2019 16:05
  • W
  • 0 : 1(FC Orenburg - Krylya Sovetov Samara)
    20/10/2019 08:30
  • W
  • 0 : 2(PFC Sochi - Krylya Sovetov Samara)
    05/10/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(FK Akhmat - Krylya Sovetov Samara)
    21/09/2019 11:00
16
Relegation (Championship)
10
2
4
4
10:14
10
  • ?
  • FK Akhmat - PFC Sochi
    05/04/2020 15:00
  • D
  • 1 : 1(FC Ufa - PFC Sochi)
    24/11/2019 08:30
  • L
  • 2 : 0(FC Rostov - PFC Sochi)
    26/10/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Arsenal Tula - PFC Sochi)
    20/10/2019 13:30
  • W
  • 2 : 3(Dinamo Moscow - PFC Sochi)
    22/09/2019 11:00
  • W
  • 0 : 3(Rubin Kazan - PFC Sochi)
    31/08/2019 11:00