Premier Division: Premier League - 2019

FC Minsk30FC Torpedo Minsk

FT after awarded win

1
X
2
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Qualification)
28
21
6
1
66:21
69
  • ?
  • Dinamo Brest - FK Vitebsk
    24/11/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Isloch - Dinamo Brest)
    10/11/2019 12:30
  • D
  • 1 : 1(Dinamo Brest - Shakhtyor Soligorsk)
    03/11/2019 15:00
  • W
  • 1 : 2(Gomel - Dinamo Brest)
    26/10/2019 14:00
  • W
  • 3 : 2(Dinamo Brest - FK Slutsk)
    20/10/2019 16:00
  • W
  • 0 : 1(Neman Grodno - Dinamo Brest)
    05/10/2019 17:45
2
Europa League (Qualification)
28
20
4
4
56:20
64
  • ?
  • BATE Borisov - Dinamo Minsk
    24/11/2019 11:00
  • W
  • 1 : 2(FK Vitebsk - BATE Borisov)
    10/11/2019 14:30
  • L
  • 2 : 4(BATE Borisov - Isloch)
    03/11/2019 16:45
  • W
  • 0 : 1(Dnyapro Mogilev - BATE Borisov)
    30/10/2019 16:30
  • D
  • 2 : 2(Shakhtyor Soligorsk - BATE Borisov)
    27/10/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(BATE Borisov - Gomel)
    19/10/2019 13:00
3
Europa League (Qualification)
28
19
5
4
58:20
62
  • ?
  • FC Minsk - Shakhtyor Soligorsk
    24/11/2019 11:00
  • W
  • 5 : 1(Shakhtyor Soligorsk - Slavia Mozyr)
    09/11/2019 13:00
  • D
  • 1 : 1(Dinamo Brest - Shakhtyor Soligorsk)
    03/11/2019 15:00
  • D
  • 2 : 2(Shakhtyor Soligorsk - BATE Borisov)
    27/10/2019 16:00
  • L
  • 2 : 0(Dnyapro Mogilev - Shakhtyor Soligorsk)
    20/10/2019 14:00
  • W
  • 3 : 0(Shakhtyor Soligorsk - Torpedo Zhodino)
    05/10/2019 15:00
4
28
15
5
8
42:33
50
  • ?
  • BATE Borisov - Dinamo Minsk
    24/11/2019 11:00
  • W
  • 3 : 0(Dinamo Minsk - Dnyapro Mogilev)
    08/11/2019 15:00
  • L
  • 4 : 0(Torpedo Zhodino - Dinamo Minsk)
    03/11/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Slavia Mozyr - Dinamo Minsk)
    30/10/2019 12:00
  • D
  • 3 : 3(Energetik-BGU - Dinamo Minsk)
    26/10/2019 10:00
  • L
  • 0 : 2(Dinamo Minsk - FK Vitebsk)
    19/10/2019 15:00
5
28
13
7
8
41:33
46
  • ?
  • Slavia Mozyr - Isloch
    24/11/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Isloch - Dinamo Brest)
    10/11/2019 12:30
  • W
  • 2 : 4(BATE Borisov - Isloch)
    03/11/2019 16:45
  • D
  • 1 : 1(Isloch - Dnyapro Mogilev)
    26/10/2019 16:00
  • W
  • 1 : 3(Torpedo Zhodino - Isloch)
    20/10/2019 11:30
  • D
  • 1 : 1(Isloch - Dinamo Minsk)
    06/10/2019 11:00
6
28
13
6
9
39:32
45
  • ?
  • Dnyapro Mogilev - Torpedo Zhodino
    24/11/2019 11:00
  • L
  • 2 : 1(Energetik-BGU - Torpedo Zhodino)
    10/11/2019 10:30
  • W
  • 4 : 0(Torpedo Zhodino - Dinamo Minsk)
    03/11/2019 11:00
  • D
  • 0 : 0(FK Vitebsk - Torpedo Zhodino)
    27/10/2019 14:00
  • L
  • 1 : 3(Torpedo Zhodino - Isloch)
    20/10/2019 11:30
  • L
  • 3 : 0(Shakhtyor Soligorsk - Torpedo Zhodino)
    05/10/2019 15:00
7
28
12
8
8
29:25
44
  • ?
  • FK Gorodeya - Gomel
    24/11/2019 11:00
  • D
  • 0 : 0(FK Slutsk - FK Gorodeya)
    09/11/2019 11:00
  • W
  • 1 : 0(FK Gorodeya - Neman Grodno)
    02/11/2019 13:00
  • W
  • 0 : 3(FC Torpedo Minsk - FK Gorodeya)
    26/10/2019 16:00
  • W
  • 1 : 0(FK Gorodeya - Energetik-BGU)
    21/10/2019 16:00
  • L
  • 1 : 2(FK Gorodeya - FC Minsk)
    04/10/2019 17:45
8
28
10
5
13
26:34
35
  • ?
  • Neman Grodno - Energetik-BGU
    24/11/2019 11:00
  • W
  • 3 : 0(Neman Grodno - FC Torpedo Minsk)
    09/11/2019 17:00
  • L
  • 1 : 0(FK Gorodeya - Neman Grodno)
    02/11/2019 13:00
  • W
  • 1 : 0(Neman Grodno - FC Minsk)
    25/10/2019 16:00
  • W
  • 0 : 1(Slavia Mozyr - Neman Grodno)
    19/10/2019 11:00
  • L
  • 0 : 1(Neman Grodno - Dinamo Brest)
    05/10/2019 17:45
9
28
8
8
12
34:43
32
  • ?
  • FC Minsk - Shakhtyor Soligorsk
    24/11/2019 11:00
  • L
  • 1 : 0(Gomel - FC Minsk)
    09/11/2019 15:00
  • W
  • 1 : 0(FC Minsk - FK Slutsk)
    01/11/2019 15:00
  • L
  • 1 : 0(Neman Grodno - FC Minsk)
    25/10/2019 16:00
  • W
  • 3 : 0(FC Minsk - FC Torpedo Minsk)
    19/10/2019 16:00
  • W
  • 1 : 2(FK Gorodeya - FC Minsk)
    04/10/2019 17:45
10
28
8
7
13
24:36
31
  • ?
  • Dinamo Brest - FK Vitebsk
    24/11/2019 11:00
  • L
  • 1 : 2(FK Vitebsk - BATE Borisov)
    10/11/2019 14:30
  • L
  • 2 : 0(Dnyapro Mogilev - FK Vitebsk)
    03/11/2019 13:00
  • D
  • 0 : 0(FK Vitebsk - Torpedo Zhodino)
    27/10/2019 14:00
  • W
  • 0 : 2(Dinamo Minsk - FK Vitebsk)
    19/10/2019 15:00
  • L
  • 2 : 0(Energetik-BGU - FK Vitebsk)
    06/10/2019 13:00
11
28
8
7
13
31:40
31
  • ?
  • Slavia Mozyr - Isloch
    24/11/2019 11:00
  • L
  • 5 : 1(Shakhtyor Soligorsk - Slavia Mozyr)
    09/11/2019 13:00
  • W
  • 3 : 2(Slavia Mozyr - Gomel)
    04/11/2019 11:30
  • D
  • 1 : 1(Slavia Mozyr - Dinamo Minsk)
    30/10/2019 12:00
  • D
  • 0 : 0(FK Slutsk - Slavia Mozyr)
    26/10/2019 12:00
  • L
  • 0 : 1(Slavia Mozyr - Neman Grodno)
    19/10/2019 11:00
12
28
7
8
13
46:62
29
  • ?
  • Neman Grodno - Energetik-BGU
    24/11/2019 11:00
  • W
  • 2 : 1(Energetik-BGU - Torpedo Zhodino)
    10/11/2019 10:30
  • W
  • 0 : 3(FC Torpedo Minsk - Energetik-BGU)
    01/11/2019 17:00
  • D
  • 3 : 3(Energetik-BGU - Dinamo Minsk)
    26/10/2019 10:00
  • L
  • 1 : 0(FK Gorodeya - Energetik-BGU)
    21/10/2019 16:00
  • W
  • 2 : 0(Energetik-BGU - FK Vitebsk)
    06/10/2019 13:00
13
28
7
7
14
24:45
28
  • ?
  • FK Slutsk - Neman Grodno
    01/12/2019 11:00
  • ?
  • FC Torpedo Minsk - FK Slutsk
    24/11/2019 11:00
  • D
  • 0 : 0(FK Slutsk - FK Gorodeya)
    09/11/2019 11:00
  • L
  • 1 : 0(FC Minsk - FK Slutsk)
    01/11/2019 15:00
  • D
  • 0 : 0(FK Slutsk - Slavia Mozyr)
    26/10/2019 12:00
  • L
  • 3 : 2(Dinamo Brest - FK Slutsk)
    20/10/2019 16:00
14
Relegation Playoff
28
7
6
15
27:36
27
  • ?
  • Dnyapro Mogilev - Torpedo Zhodino
    24/11/2019 11:00
  • L
  • 3 : 0(Dinamo Minsk - Dnyapro Mogilev)
    08/11/2019 15:00
  • W
  • 2 : 0(Dnyapro Mogilev - FK Vitebsk)
    03/11/2019 13:00
  • L
  • 0 : 1(Dnyapro Mogilev - BATE Borisov)
    30/10/2019 16:30
  • D
  • 1 : 1(Isloch - Dnyapro Mogilev)
    26/10/2019 16:00
  • W
  • 2 : 0(Dnyapro Mogilev - Shakhtyor Soligorsk)
    20/10/2019 14:00
15
Relegation (Championship)
28
5
8
15
38:48
23
  • ?
  • FK Gorodeya - Gomel
    24/11/2019 11:00
  • ?
  • Gomel - FC Torpedo Minsk
    01/12/2019 11:00
  • W
  • 1 : 0(Gomel - FC Minsk)
    09/11/2019 15:00
  • L
  • 3 : 2(Slavia Mozyr - Gomel)
    04/11/2019 11:30
  • L
  • 1 : 2(Gomel - Dinamo Brest)
    26/10/2019 14:00
  • D
  • 1 : 1(BATE Borisov - Gomel)
    19/10/2019 13:00
16
Relegation (Championship)
28
1
3
24
4:57
6
  • ?
  • Gomel - FC Torpedo Minsk
    01/12/2019 11:00
  • ?
  • FC Torpedo Minsk - FK Slutsk
    24/11/2019 11:00
  • L
  • 3 : 0(Neman Grodno - FC Torpedo Minsk)
    09/11/2019 17:00
  • L
  • 0 : 3(FC Torpedo Minsk - Energetik-BGU)
    01/11/2019 17:00
  • L
  • 0 : 3(FC Torpedo Minsk - FK Gorodeya)
    26/10/2019 16:00
  • L
  • 3 : 0(FC Minsk - FC Torpedo Minsk)
    19/10/2019 16:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Qualification)
14
10
3
1
43:12
33
  • ?
  • Dinamo Brest - FK Vitebsk
    24/11/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Dinamo Brest - Shakhtyor Soligorsk)
    03/11/2019 15:00
  • W
  • 3 : 2(Dinamo Brest - FK Slutsk)
    20/10/2019 16:00
  • W
  • 3 : 0(Dinamo Brest - FC Torpedo Minsk)
    28/09/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Dinamo Brest - BATE Borisov)
    25/09/2019 17:45
  • W
  • 3 : 0(Dinamo Brest - FC Minsk)
    14/09/2019 15:30
2
Europa League (Qualification)
14
11
1
2
31:10
34
  • ?
  • BATE Borisov - Dinamo Minsk
    24/11/2019 11:00
  • L
  • 2 : 4(BATE Borisov - Isloch)
    03/11/2019 16:45
  • D
  • 1 : 1(BATE Borisov - Gomel)
    19/10/2019 13:00
  • W
  • 1 : 0(BATE Borisov - Neman Grodno)
    28/09/2019 17:45
  • W
  • 2 : 1(BATE Borisov - FK Gorodeya)
    14/09/2019 17:45
  • W
  • 4 : 0(BATE Borisov - Slavia Mozyr)
    25/08/2019 17:45
3
Europa League (Qualification)
14
11
2
1
38:11
35
  • ?
  • Shakhtyor Soligorsk - FK Gorodeya
    01/12/2019 11:00
  • W
  • 5 : 1(Shakhtyor Soligorsk - Slavia Mozyr)
    09/11/2019 13:00
  • D
  • 2 : 2(Shakhtyor Soligorsk - BATE Borisov)
    27/10/2019 16:00
  • W
  • 3 : 0(Shakhtyor Soligorsk - Torpedo Zhodino)
    05/10/2019 15:00
  • W
  • 4 : 0(Shakhtyor Soligorsk - FK Vitebsk)
    21/09/2019 17:45
  • W
  • 3 : 1(Shakhtyor Soligorsk - Gomel)
    25/08/2019 15:45
4
14
9
1
4
25:14
28
  • ?
  • Dinamo Minsk - Dinamo Brest
    01/12/2019 11:00
  • W
  • 3 : 0(Dinamo Minsk - Dnyapro Mogilev)
    08/11/2019 15:00
  • L
  • 0 : 2(Dinamo Minsk - FK Vitebsk)
    19/10/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(Dinamo Minsk - Shakhtyor Soligorsk)
    29/09/2019 16:00
  • W
  • 2 : 1(Dinamo Minsk - FK Slutsk)
    15/09/2019 16:00
  • W
  • 3 : 0(Dinamo Minsk - FC Torpedo Minsk)
    25/08/2019 17:45
5
14
8
4
2
20:8
28
  • ?
  • Isloch - FC Minsk
    01/12/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Isloch - Dinamo Brest)
    10/11/2019 12:30
  • D
  • 1 : 1(Isloch - Dnyapro Mogilev)
    26/10/2019 16:00
  • D
  • 1 : 1(Isloch - Dinamo Minsk)
    06/10/2019 11:00
  • L
  • 0 : 1(Isloch - Shakhtyor Soligorsk)
    15/09/2019 14:00
  • L
  • 0 : 1(Isloch - FK Slutsk)
    23/08/2019 15:00
6
14
7
4
3
20:12
25
  • ?
  • Torpedo Zhodino - BATE Borisov
    01/12/2019 11:00
  • W
  • 4 : 0(Torpedo Zhodino - Dinamo Minsk)
    03/11/2019 11:00
  • L
  • 1 : 3(Torpedo Zhodino - Isloch)
    20/10/2019 11:30
  • W
  • 2 : 0(Torpedo Zhodino - Gomel)
    28/09/2019 13:00
  • W
  • 1 : 0(Torpedo Zhodino - Neman Grodno)
    14/09/2019 13:00
  • D
  • 1 : 1(Torpedo Zhodino - FK Gorodeya)
    25/08/2019 13:45
7
14
7
3
4
15:14
24
  • ?
  • FK Gorodeya - Gomel
    24/11/2019 11:00
  • W
  • 1 : 0(FK Gorodeya - Neman Grodno)
    02/11/2019 13:00
  • W
  • 1 : 0(FK Gorodeya - Energetik-BGU)
    21/10/2019 16:00
  • L
  • 1 : 2(FK Gorodeya - FC Minsk)
    04/10/2019 17:45
  • D
  • 0 : 0(FK Gorodeya - Shakhtyor Soligorsk)
    25/09/2019 15:45
  • L
  • 1 : 3(FK Gorodeya - Dinamo Brest)
    20/09/2019 16:45
8
14
4
4
6
9:12
16
  • ?
  • Neman Grodno - Energetik-BGU
    24/11/2019 11:00
  • W
  • 3 : 0(Neman Grodno - FC Torpedo Minsk)
    09/11/2019 17:00
  • W
  • 1 : 0(Neman Grodno - FC Minsk)
    25/10/2019 16:00
  • L
  • 0 : 1(Neman Grodno - Dinamo Brest)
    05/10/2019 17:45
  • W
  • 1 : 0(Neman Grodno - Dnyapro Mogilev)
    21/09/2019 15:00
  • L
  • 0 : 1(Neman Grodno - Dinamo Minsk)
    01/09/2019 13:00
9
14
7
4
3
20:19
25
  • ?
  • FC Minsk - Shakhtyor Soligorsk
    24/11/2019 11:00
  • W
  • 1 : 0(FC Minsk - FK Slutsk)
    01/11/2019 15:00
  • W
  • 3 : 0(FC Minsk - FC Torpedo Minsk)
    19/10/2019 16:00
  • L
  • 1 : 6(FC Minsk - Energetik-BGU)
    27/09/2019 15:45
  • W
  • 1 : 0(FC Minsk - Slavia Mozyr)
    20/09/2019 15:00
  • W
  • 3 : 2(FC Minsk - BATE Borisov)
    01/09/2019 16:45
10
14
4
5
5
15:15
17
  • ?
  • FK Vitebsk - Slavia Mozyr
    01/12/2019 11:00
  • L
  • 1 : 2(FK Vitebsk - BATE Borisov)
    10/11/2019 14:30
  • D
  • 0 : 0(FK Vitebsk - Torpedo Zhodino)
    27/10/2019 14:00
  • W
  • 2 : 0(FK Vitebsk - Isloch)
    29/09/2019 14:00
  • L
  • 1 : 2(FK Vitebsk - Gomel)
    16/09/2019 16:30
  • D
  • 0 : 0(FK Vitebsk - Neman Grodno)
    24/08/2019 13:00
11
14
4
3
7
18:21
15
  • ?
  • Slavia Mozyr - Isloch
    24/11/2019 11:00
  • W
  • 3 : 2(Slavia Mozyr - Gomel)
    04/11/2019 11:30
  • D
  • 1 : 1(Slavia Mozyr - Dinamo Minsk)
    30/10/2019 12:00
  • L
  • 0 : 1(Slavia Mozyr - Neman Grodno)
    19/10/2019 11:00
  • L
  • 0 : 1(Slavia Mozyr - FK Gorodeya)
    29/09/2019 12:00
  • L
  • 0 : 1(Slavia Mozyr - FK Vitebsk)
    25/09/2019 13:30
12
14
3
5
6
19:25
14
  • ?
  • Energetik-BGU - Dnyapro Mogilev
    01/12/2019 11:00
  • W
  • 2 : 1(Energetik-BGU - Torpedo Zhodino)
    10/11/2019 10:30
  • D
  • 3 : 3(Energetik-BGU - Dinamo Minsk)
    26/10/2019 10:00
  • W
  • 2 : 0(Energetik-BGU - FK Vitebsk)
    06/10/2019 13:00
  • L
  • 1 : 2(Energetik-BGU - Isloch)
    22/09/2019 11:00
  • L
  • 1 : 2(Energetik-BGU - Shakhtyor Soligorsk)
    01/09/2019 14:45
13
14
4
4
6
12:25
16
  • ?
  • FK Slutsk - Neman Grodno
    01/12/2019 11:00
  • D
  • 0 : 0(FK Slutsk - FK Gorodeya)
    09/11/2019 11:00
  • D
  • 0 : 0(FK Slutsk - Slavia Mozyr)
    26/10/2019 12:00
  • L
  • 0 : 3(FK Slutsk - BATE Borisov)
    05/10/2019 12:00
  • L
  • 1 : 2(FK Slutsk - Torpedo Zhodino)
    21/09/2019 13:00
  • W
  • 3 : 0(FK Slutsk - FK Vitebsk)
    31/08/2019 14:00
14
Relegation Playoff
14
6
2
6
18:14
20
  • ?
  • Dnyapro Mogilev - Torpedo Zhodino
    24/11/2019 11:00
  • W
  • 2 : 0(Dnyapro Mogilev - FK Vitebsk)
    03/11/2019 13:00
  • L
  • 0 : 1(Dnyapro Mogilev - BATE Borisov)
    30/10/2019 16:30
  • W
  • 2 : 0(Dnyapro Mogilev - Shakhtyor Soligorsk)
    20/10/2019 14:00
  • W
  • 2 : 0(Dnyapro Mogilev - FK Slutsk)
    27/09/2019 17:45
  • W
  • 3 : 0(Dnyapro Mogilev - FC Torpedo Minsk)
    14/09/2019 16:00
15
Relegation (Championship)
14
2
4
8
17:22
10
  • ?
  • Gomel - FC Torpedo Minsk
    01/12/2019 11:00
  • W
  • 1 : 0(Gomel - FC Minsk)
    09/11/2019 15:00
  • L
  • 1 : 2(Gomel - Dinamo Brest)
    26/10/2019 14:00
  • D
  • 0 : 0(Gomel - Dnyapro Mogilev)
    06/10/2019 15:00
  • L
  • 0 : 1(Gomel - Dinamo Minsk)
    22/09/2019 14:00
  • D
  • 2 : 2(Gomel - Isloch)
    31/08/2019 15:45
16
Relegation (Championship)
14
1
1
12
2:29
4
  • ?
  • FC Torpedo Minsk - FK Slutsk
    24/11/2019 11:00
  • L
  • 0 : 3(FC Torpedo Minsk - Energetik-BGU)
    01/11/2019 17:00
  • L
  • 0 : 3(FC Torpedo Minsk - FK Gorodeya)
    26/10/2019 16:00
  • L
  • 0 : 3(FC Torpedo Minsk - Slavia Mozyr)
    05/10/2019 16:00
  • L
  • 0 : 3(FC Torpedo Minsk - BATE Borisov)
    21/09/2019 16:00
  • L
  • 0 : 3(FC Torpedo Minsk - Torpedo Zhodino)
    31/08/2019 16:00
#TeamMPWDLGPtsForm
1
Champions League (Qualification)
14
11
3
0
23:9
36
  • ?
  • Dinamo Minsk - Dinamo Brest
    01/12/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Isloch - Dinamo Brest)
    10/11/2019 12:30
  • W
  • 1 : 2(Gomel - Dinamo Brest)
    26/10/2019 14:00
  • W
  • 0 : 1(Neman Grodno - Dinamo Brest)
    05/10/2019 17:45
  • W
  • 1 : 3(FK Gorodeya - Dinamo Brest)
    20/09/2019 16:45
  • W
  • 2 : 4(Slavia Mozyr - Dinamo Brest)
    31/08/2019 12:00
2
Europa League (Qualification)
14
9
3
2
25:10
30
  • ?
  • Torpedo Zhodino - BATE Borisov
    01/12/2019 11:00
  • W
  • 1 : 2(FK Vitebsk - BATE Borisov)
    10/11/2019 14:30
  • W
  • 0 : 1(Dnyapro Mogilev - BATE Borisov)
    30/10/2019 16:30
  • D
  • 2 : 2(Shakhtyor Soligorsk - BATE Borisov)
    27/10/2019 16:00
  • W
  • 0 : 3(FK Slutsk - BATE Borisov)
    05/10/2019 12:00
  • D
  • 1 : 1(Dinamo Brest - BATE Borisov)
    25/09/2019 17:45
3
Europa League (Qualification)
14
8
3
3
20:9
27
  • ?
  • FC Minsk - Shakhtyor Soligorsk
    24/11/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Dinamo Brest - Shakhtyor Soligorsk)
    03/11/2019 15:00
  • L
  • 2 : 0(Dnyapro Mogilev - Shakhtyor Soligorsk)
    20/10/2019 14:00
  • D
  • 1 : 1(Dinamo Minsk - Shakhtyor Soligorsk)
    29/09/2019 16:00
  • D
  • 0 : 0(FK Gorodeya - Shakhtyor Soligorsk)
    25/09/2019 15:45
  • W
  • 0 : 1(Isloch - Shakhtyor Soligorsk)
    15/09/2019 14:00
4
14
6
4
4
17:19
22
  • ?
  • BATE Borisov - Dinamo Minsk
    24/11/2019 11:00
  • L
  • 4 : 0(Torpedo Zhodino - Dinamo Minsk)
    03/11/2019 11:00
  • D
  • 1 : 1(Slavia Mozyr - Dinamo Minsk)
    30/10/2019 12:00
  • D
  • 3 : 3(Energetik-BGU - Dinamo Minsk)
    26/10/2019 10:00
  • D
  • 1 : 1(Isloch - Dinamo Minsk)
    06/10/2019 11:00
  • W
  • 0 : 1(Gomel - Dinamo Minsk)
    22/09/2019 14:00
5
14
5
3
6
21:25
18
  • ?
  • Slavia Mozyr - Isloch
    24/11/2019 11:00
  • W
  • 2 : 4(BATE Borisov - Isloch)
    03/11/2019 16:45
  • W
  • 1 : 3(Torpedo Zhodino - Isloch)
    20/10/2019 11:30
  • L
  • 2 : 0(FK Vitebsk - Isloch)
    29/09/2019 14:00
  • W
  • 1 : 2(Energetik-BGU - Isloch)
    22/09/2019 11:00
  • D
  • 2 : 2(Gomel - Isloch)
    31/08/2019 15:45
6
14
6
2
6
19:20
20
  • ?
  • Dnyapro Mogilev - Torpedo Zhodino
    24/11/2019 11:00
  • L
  • 2 : 1(Energetik-BGU - Torpedo Zhodino)
    10/11/2019 10:30
  • D
  • 0 : 0(FK Vitebsk - Torpedo Zhodino)
    27/10/2019 14:00
  • L
  • 3 : 0(Shakhtyor Soligorsk - Torpedo Zhodino)
    05/10/2019 15:00
  • W
  • 1 : 2(FK Slutsk - Torpedo Zhodino)
    21/09/2019 13:00
  • W
  • 0 : 3(FC Torpedo Minsk - Torpedo Zhodino)
    31/08/2019 16:00
7
14
5
5
4
14:11
20
  • ?
  • Shakhtyor Soligorsk - FK Gorodeya
    01/12/2019 11:00
  • D
  • 0 : 0(FK Slutsk - FK Gorodeya)
    09/11/2019 11:00
  • W
  • 0 : 3(FC Torpedo Minsk - FK Gorodeya)
    26/10/2019 16:00
  • W
  • 0 : 1(Slavia Mozyr - FK Gorodeya)
    29/09/2019 12:00
  • L
  • 2 : 1(BATE Borisov - FK Gorodeya)
    14/09/2019 17:45
  • D
  • 1 : 1(Torpedo Zhodino - FK Gorodeya)
    25/08/2019 13:45
8
14
6
1
7
17:22
19
  • ?
  • FK Slutsk - Neman Grodno
    01/12/2019 11:00
  • L
  • 1 : 0(FK Gorodeya - Neman Grodno)
    02/11/2019 13:00
  • W
  • 0 : 1(Slavia Mozyr - Neman Grodno)
    19/10/2019 11:00
  • L
  • 1 : 0(BATE Borisov - Neman Grodno)
    28/09/2019 17:45
  • L
  • 1 : 0(Torpedo Zhodino - Neman Grodno)
    14/09/2019 13:00
  • D
  • 0 : 0(FK Vitebsk - Neman Grodno)
    24/08/2019 13:00
9
14
1
4
9
14:24
7
  • ?
  • Isloch - FC Minsk
    01/12/2019 11:00
  • L
  • 1 : 0(Gomel - FC Minsk)
    09/11/2019 15:00
  • L
  • 1 : 0(Neman Grodno - FC Minsk)
    25/10/2019 16:00
  • W
  • 1 : 2(FK Gorodeya - FC Minsk)
    04/10/2019 17:45
  • L
  • 3 : 0(Dinamo Brest - FC Minsk)
    14/09/2019 15:30
  • L
  • 1 : 0(Dnyapro Mogilev - FC Minsk)
    23/08/2019 16:45
10
14
4
2
8
9:21
14
  • ?
  • Dinamo Brest - FK Vitebsk
    24/11/2019 11:00
  • L
  • 2 : 0(Dnyapro Mogilev - FK Vitebsk)
    03/11/2019 13:00
  • W
  • 0 : 2(Dinamo Minsk - FK Vitebsk)
    19/10/2019 15:00
  • L
  • 2 : 0(Energetik-BGU - FK Vitebsk)
    06/10/2019 13:00
  • W
  • 0 : 1(Slavia Mozyr - FK Vitebsk)
    25/09/2019 13:30
  • L
  • 4 : 0(Shakhtyor Soligorsk - FK Vitebsk)
    21/09/2019 17:45
11
14
4
4
6
13:19
16
  • ?
  • FK Vitebsk - Slavia Mozyr
    01/12/2019 11:00
  • L
  • 5 : 1(Shakhtyor Soligorsk - Slavia Mozyr)
    09/11/2019 13:00
  • D
  • 0 : 0(FK Slutsk - Slavia Mozyr)
    26/10/2019 12:00
  • W
  • 0 : 3(FC Torpedo Minsk - Slavia Mozyr)
    05/10/2019 16:00
  • L
  • 1 : 0(FC Minsk - Slavia Mozyr)
    20/09/2019 15:00
  • L
  • 4 : 0(BATE Borisov - Slavia Mozyr)
    25/08/2019 17:45
12
14
4
3
7
27:37
15
  • ?
  • Neman Grodno - Energetik-BGU
    24/11/2019 11:00
  • W
  • 0 : 3(FC Torpedo Minsk - Energetik-BGU)
    01/11/2019 17:00
  • L
  • 1 : 0(FK Gorodeya - Energetik-BGU)
    21/10/2019 16:00
  • W
  • 1 : 6(FC Minsk - Energetik-BGU)
    27/09/2019 15:45
  • D
  • 2 : 2(Slavia Mozyr - Energetik-BGU)
    15/09/2019 12:00
  • L
  • 6 : 2(Dinamo Brest - Energetik-BGU)
    24/08/2019 17:45
13
14
3
3
8
12:20
12
  • ?
  • FC Torpedo Minsk - FK Slutsk
    24/11/2019 11:00
  • L
  • 1 : 0(FC Minsk - FK Slutsk)
    01/11/2019 15:00
  • L
  • 3 : 2(Dinamo Brest - FK Slutsk)
    20/10/2019 16:00
  • L
  • 2 : 0(Dnyapro Mogilev - FK Slutsk)
    27/09/2019 17:45
  • L
  • 2 : 1(Dinamo Minsk - FK Slutsk)
    15/09/2019 16:00
  • W
  • 0 : 1(Isloch - FK Slutsk)
    23/08/2019 15:00
14
Relegation Playoff
14
1
4
9
9:22
7
  • ?
  • Energetik-BGU - Dnyapro Mogilev
    01/12/2019 11:00
  • L
  • 3 : 0(Dinamo Minsk - Dnyapro Mogilev)
    08/11/2019 15:00
  • D
  • 1 : 1(Isloch - Dnyapro Mogilev)
    26/10/2019 16:00
  • D
  • 0 : 0(Gomel - Dnyapro Mogilev)
    06/10/2019 15:00
  • L
  • 1 : 0(Neman Grodno - Dnyapro Mogilev)
    21/09/2019 15:00
  • L
  • 3 : 2(FK Gorodeya - Dnyapro Mogilev)
    30/08/2019 16:45
15
Relegation (Championship)
14
3
4
7
21:26
13
  • ?
  • FK Gorodeya - Gomel
    24/11/2019 11:00
  • L
  • 3 : 2(Slavia Mozyr - Gomel)
    04/11/2019 11:30
  • D
  • 1 : 1(BATE Borisov - Gomel)
    19/10/2019 13:00
  • L
  • 2 : 0(Torpedo Zhodino - Gomel)
    28/09/2019 13:00
  • W
  • 1 : 2(FK Vitebsk - Gomel)
    16/09/2019 16:30
  • L
  • 3 : 1(Shakhtyor Soligorsk - Gomel)
    25/08/2019 15:45
16
Relegation (Championship)
14
0
2
12
2:28
2
  • ?
  • Gomel - FC Torpedo Minsk
    01/12/2019 11:00
  • L
  • 3 : 0(Neman Grodno - FC Torpedo Minsk)
    09/11/2019 17:00
  • L
  • 3 : 0(FC Minsk - FC Torpedo Minsk)
    19/10/2019 16:00
  • L
  • 3 : 0(Dinamo Brest - FC Torpedo Minsk)
    28/09/2019 16:00
  • L
  • 3 : 0(Dnyapro Mogilev - FC Torpedo Minsk)
    14/09/2019 16:00
  • L
  • 3 : 0(Dinamo Minsk - FC Torpedo Minsk)
    25/08/2019 17:45